Jak připojit telefon na obrazovku Sdílet. Výhody a nevýhody technologií

Obraz vystavujeme vzduchem z tabletu nebo telefonu (Android) na televizoru pomocí technologie Miracast (bez vodičů). Na příkladu tabletu ASUS a LG TV

Byla příležitost připravit velmi užitečný a aktuální článek o nastavení bezdrátové obrazovky na tabletách a telefonech, které pracují na operačním systému Andriod. Pomocí technologie Miracastu přinášíme obrázek z tabletu k televizoru. To vše bude fungovat ve vzduchu, to je bez vodičů.

Nyní, velký počet moderních televizorů, které mají inteligentní televizory, a má možnost se připojit k Wi-Fi internetu, má také možnost pracovat jako bezdrátové obrazovky pomocí technologie Intel Widi, nebo Miracast. O těchto technologiích můžete podrobněji číst v samostatném článku, jak zobrazit obrázek z notebooku, smartphonu nebo tabletu, na televizoru na Wi-Fi? TV jako bezdrátový monitor. Ale já jsem napsal více o teorii a v tomto článku bude jen praxe.

To znamená, že televizor může mít obraz vzduchem. A naše tablety a smartphony, které pracují na Androidu, jsou s největší pravděpodobností schopny tento obrázek přenášet pomocí technologie Miracast. V tinktuři se to nazývá bezdrátová obrazovka.

To vše nám dává? Můžeme připojit náš tablet nebo telefon s TV a na televizoru se zobrazí vše, co se děje na obrazovce mobilního zařízení. A to vše bez vodičů. Tímto způsobem můžete vybrat fotografii na velké obrazovce nebo video. Sledujte online video nebo hrát hry na tabletu a výstup všeho na televizoru. Tam jsou některé nuance, které budu psát níže, ale to vše může být provedeno, a teď ukážu, jak.

Právě jsem udělal fotku, screenshoty, všechno testováno, zkontrolováno a teď se s vámi budu sdílet. Vše na skutečném příkladu, jako vždy!

Je zajímavé: Nastavení DLNA (Smart Share) na LG Smart TV TV. Sledujte filmy a fotografie, které jsou v počítači

  • Mobilní zařízení, ze kterého zobrazíte obrázek na televizoru. Tablet nebo smartphone na android. Ne všechny zařízení Android mohou pracovat s technologií Miracast (bezdrátová obrazovka). Ale podle mých pozorování, téměř všechna moderní zařízení.
  • TV, která bude mít obraz na bezdrátové technologii Miracast s tabletem nebo telefonem. Moderní televizory jsou schopny. Pokud má televizor vestavěný Wi-Fi (nebo externí přijímač), a existuje funkce Smart TV, s největší pravděpodobností může výstup obraz bez vodičů.

Ukážu příklad televizoru LG 32LN575U a ASUS MEMO PAD 10 Tablet.

Chcete-li takové připojení konfigurovat, není zapotřebí Wi-Fi router, ve srovnání s nastavením DLNA meditantní přenosu.

Screen sdílení LG. Co to je

Na obrazovce, kde je obraz vysílán, můžete vidět vše, co se děje na druhém nástroji, včetně filmů, klipů, her, obrázků. Formát obrázku nezáleží na tom, že je důležité pouze pro podporu přenosu zařízení. Sdílení obrazovky může poskytnout vynikající kvalitu a nepřetržité vysílání.

Tento vývoj používá standardy Miracast, které zase aplikují Wi-Fi přímou technologii. Pokud televizor nemá podporu pro technologii Miracast, můžete si zakoupit adaptér, který přidává funkci televize přenosu bezdrátových informací. Zařízení je připojeno přes konektor HDMI.

Většina nových modelů má vestavěnou podporu možností Miracast, takže není nutná koupit speciální adaptér. Je však nutné pro starší televizory. Proto před použitím možnosti sdílení obrazovky se doporučuje objasnit model vysílače.

Použijte přenos bezdrátového obrazu v praxi

Hrál jsem trochu a snažil jsem se pochopit, co tato technologie může skutečně používat. Celý problém je, že s takovým přenosem obrazu došlo k mírnému zpoždění. To znamená, že stránka se již otevřena na tabletu a na televizoru se objeví přes sekundu, zhruba.

Snad na dražší vybavení bude toto zpoždění menší, ale bude s největší pravděpodobností. Pro zobrazení fotografií na velké obrazovce je takové připojení vhodné vynikající. Všichni bez drátů, jako bychom milovali.

Stránky lze zobrazit, nebo například sledovat online video.

Spusťte podle způsobu videa na tabletu, na televizoru se zobrazí dobře. I když se zpožděním, ale zvuk se synchronně s videem. Zvuk, mimochodem je také přenášen.

Snažil jsem se hrát hru, ale zpoždění je trochu nepříjemné.

Doslov

Vynikající technologie, která umožňuje bez jakýchkoliv vodičů přinést obrázek na velkou obrazovku, kterou vidíte na tabletu nebo telefonu. Všechno se připojuje bez problémů a pracuje bez poruch. Aspoň jsem si nevšiml žádné problémy.

Zajímavé je: Připojte televizor telefonu (tablet) přímo pomocí technologie Wi-Fi

Z minusů můžete zvolit zpoždění v aktualizaci snímku na televizoru. Hra je obtížná hrát, ale vidět fotografie nebo video. můžete. Přinést nějakou prezentaci na televizi obecně bez problémů.

Rád bych viděl vaši zpětnou vazbu a názory na tuto technologii. Jak funguje, jaká aplikace naleznete? Sdílet v komentářích! Hodně štěstí!

Funkce iPhone a Smartphone na Android

Výše uvedené hlavní metody bezdrátového připojení televizoru a smartphonu na základě operačního systému Android. Ale nejen majitelé těchto telefonů mohou vyhodnotit výhody synchronizace, protože je také k dispozici pro zařízení Apple, zejména pro iPhone.

Implementovat LG Smart TV a IOS OS pomocí vodičů, můžete Wi-Fi stažením speciální aplikace.

Stejně jako v Androidu, můžete použít protokol vysílání k iPhone. Akce budou podobné:

  • Nainstalujte, aktivujte v televizoru SMART SHARE WIDGET;
  • Stáhnout do App Store App. Spustit ho na iPhone;
  • Můžete nastavit naopakovat obrazovku na LG Smart TV

Oba operační systémy (Android a IOS) mají podobný způsob vysílání na Wi-Fi, ale pro tuto aplikaci určenou speciálně pro každou. Znát jména a technologie práce s nimi je snadné konfigurovat synchronizaci.

Připojení přes HDMI

Tato metoda je považována za nejjednodušší. Je žádoucí, aby mobilní telefon nebo tablet je vybaven Inteeis Mini HDMI, která poskytne přímé připojení k televizoru. Je to však velká rarita, proto je s největší pravděpodobností koupit speciální adaptér k uživateli, který bude muset koupit speciální adaptér.

Jak připojit Smartphone na TV Lzh? Sledujte algoritmus krok za krokem:

  • Jeden konec kabelu, který musíte vložit do konektoru umístěného na zadním krytu televizoru a druhý k portu na smartphonu. Pre-in Inteeis Micro USB Vložte adaptér. Zapamatujte si číslo portu HDMI, ve kterém byl kabel vložen.
  • Zapněte televizor a přejděte do hlavního menu a otevřete kartu vyberte zdroj signálu (nebo stiskněte vstupní tlačítko na dálkovém ovladači). Musíte vybrat vstup HDMI s číslem, ve kterém byl kabel vložen do předchozího kroku. Obvykle je to jediná aktivní a přístupná pro výběr.

Vysílání s smartphone v televizi

Jedním z prvních funkcí, které byly implementovány po vzhledu Wi-Fi Direct a Miracast. streamování obrázků z zobrazení mobilního zařízení na obrazovce televizoru. Nejjednodušším příkladem je integrovaný software z LG, Samsung a Sony. jsou přímo vloženi do KNAPS. Majitelé zařízení stejných jmen tedy mohou připojit několik jednoduchých akcí.

Sdílení obrazovky LG

Chcete-li synchronizovat smartphone nebo tablet s smarttv od lg dost na spuštění na televizní obrazovce sdílení aplikace. Po tom je mobilní zařízení aktivováno v závislosti na verzi Androidu (to by mělo být nad 4.2), Miracast nebo AllShare Cast Režim spustí. Zbývá vybrat televizor a připojit se v seznamu zařízení.

Samsung Smart View

Televizory z nových modelů Samsung jsou také přeloženy do režimu zrcadlení obrazovky pro strhávání z mobilních zařízení. Některé modely, jako je Série K-Series TV, ani to neudělají. Na smartphonu v části „Nastavení“ se funkce SmartView zapne. Ve starých verzích OS Android může být v pododdílu „Quick Connection“

připojit, telefon, obrazovku, sdílet, výhody, nevýhody

Sony Miracast Screen Mirroring

Sony zařízení jsou doslova nejvíce non-aditivum mezi konkurenty, pokud jde o screeningový obraz na obrazovce. Pokud SmartTV nepodporuje Miracast, bude fungovat přesně to samé, ale přes Wi-Fi Direct. Smartphony jsou připojeny přes Xperia Connectivity. sada pokročilých funkcí pro připojení k jiným zařízením. Kromě toho, na moderních televizních modelech, je možné vysílat i přes dálkové ovládání, vybavené NFC.

Instalace a nastavení

Chcete-li přenášet multimediální obsah z počítače do televizoru, musíte připojit přijímač televizoru do lokální sítě a stáhnout a nainstalovat aplikaci LG Smart Sdílet a poté jej správně nakonfigurujte pro budoucí použití.

Připojení televizního panelu do lokální sítě

Před načtením LG Smart Ball na PC musíte připojit telefonní číslo domácího LAN, obvykle nakonfigurovaného přes router. Ve stejné síti musí být počítač (nebo notebook). Pro připojení televizního přijímače můžete použít síťový drát nebo Wi-Fi.

Chcete-li konfigurovat kabelové připojení, budete muset provést takové akce:

  • Vložte ethernetový kabel k portu LAN na routeru a podobný konektor na televizoru;
  • Zapněte televizor, otevřete „Nastavení“ a potom kartu „Síť“;
  • V řetězci „Připojení“ vyberte „Wired“ a přejděte na nastavení připojení.

Často nebude potřeba žádná akce. televizor se automaticky připojí k Internetu. Někdy však spojení není nakonfigurováno nezávisle, v tomto případě bude nutné ručně zadávat takové parametry jako adresu IP, masku podsítě a t.D.

Chcete-li se připojit k Internetu přes Wi-Fi, musíte také jít do „Nastavení“, pak do části „Síť“ a vyberte bezdrátové připojení. Dále v seznamu detekovaných sítí budete muset najít domácí a zadat heslo. Komunikace bude instalována za několik sekund. V případě, že sekce „Síť“ je v televizoru, ale karta „Bezdrátové připojení“ je neaktivní nebo není nikdo vůbec, znamená to, že přijímač Wi-Fi v televizním panelu není. V takové situaci můžete konfigurovat připojení pouze přes kabel nebo zakoupit externí bezdrátový modul.

Důležité! Při výběru externího modulu Wi-Fi musíte vzít pouze zařízení, které je kompatibilní s televizorem, nejlepší. výroba LG. To se vyhne problémům se společnou prací zařízení.

Stáhnout a nainstalovat LG Smart Sdílet

Po připojení televizoru se připojením k domácí síti musíte stáhnout na počítači a nainstalovat program Smart Share PC SW DLNA. Chcete-li to provést, přejděte na oficiální webové stránky developer, otevřete sekci „Podpora“ a vyberte kartu „Software a Program“. Stránka se otevře, na které si můžete stáhnout software pro LG TV. Na pravé straně bude sekce „Smart Share“. Před polem „DLNA“ s popisem funkce bude tlačítko Windows kliknutím na něj stáhnout distribuci programu a zadat složku, na kterou bude umístěna.

Na poznámku! Program je nenáročný pro systémové prostředky a může pracovat i na slabém PC s procesorem Intel Pentium III, podobný nebo silnější. Podporuje operační systém Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10.

Po stažení přejděte do složky, do které byl program uložen, rozbalte archiv a poklepejte na soubor Setup.Exe Spustit proces instalace. Když se zobrazí okno Průvodce instalací aplikace, měli byste kliknout na tlačítko „Další“ a pak se seznámit s podmínkami licenční smlouvy a klikněte na „Ano“ pro jejich přijetí. Nyní můžete vybrat adresář pro uložení nástroje kliknutím na tlačítko „Přehled“ nebo opustit výchozí složku a klepněte na tlačítko „Další“. Instalace začne v závislosti na napájení PC, může mít různé časy. Po dokončení se zobrazí okno na obrazovce, která oznamující konec instalace. Musíte se ujistit, že před polí „Vytvořit piktogram na ploše“ a „Povolit všeobecné služby SMART SWARE Access Services“ jsou nastaveny a klikněte na tlačítko „Dokončit“ pro spuštění programu.

Nastavení aplikace LG Smart Share

Po spuštění nástroje na obrazovce PC se zobrazí okno, ve kterém můžete vybrat typ obsahu. „Film“, „Foto“, „Music“. Musíte kliknout na některý z nich a potom v novém okně, které se otevře, vyberte v pravém horním rohu zobrazení „Parametry“. Musíte se ujistit, že soubor sdílení je zapnutý, jinak potřebujete aktivovat funkci.

Další krok. Vyberte kartu „Moje obecné soubory“ v poli vlevo. Musíte určit adresář, ve kterém je video uloženo, a pokud ne, je nutné jej vytvořit a potom stisknutím tlačítka s obrázkem složky a plus v zeleném kruhu přidat do sdílené jednotky. Chcete-li změny uložit, musíte kliknout na „Použít“ a potom „OK“. Všechny video soubory zveřejněné ve vytvořeném adresáři jsou nyní zobrazeny na počáteční obrazovce a samotná složka je viditelná televize.

Dále je třeba přejmenovat svůj počítač pro pohodlnější vyhledávání a připojit se k němu z televizoru. Algoritmus akcí, které by měly otevřít „parametry“ a pak „moje nastavení zařízení“. Zde musíte zadat libovolné jméno podle vašich představ, a klepněte na tlačítko „Použít“.

Na poznámku! Po vytvoření adresáře pro video může uživatel podobně vytvářet složky pro hudební soubory a obrázky v příslušných sekcích.

LG Smart Share: Jak používat pro filmy

Chcete-li začít, pojďme to na to, co potřebujete. LG Smart Sdílet je firemní Inteeis, který vám umožní zobrazit mediální soubory v televizoru na všech zařízeních v místní síti.

Například máte na telefonu, tabletu, počítači nebo notebooku K dispozici jsou některé fotky, filmy, domácí videa, která chcete zobrazit na televizoru. A pokud k tomu bylo nutné připojit na drát na obrazovku, nyní stačí stáhnout a nainstalovat licencovaný program.

Je to vhodné. stáhl jsem film do počítače a podíváte se na širokou obrazovku. Dříve jsem si užil flash disk, což také není velmi pohodlné. Nejzajímavější je, že LG Smart TV má speciální program, který offline dělá všechna nastavení veřejných složek a lokální síti.

POMOC! Pokud během konfiguračního procesu budete mít potíže nebo otázky, pak odvážně psát o nich v komentářech podle tohoto článku, a pokusím se vám pomoci. Ale jak praxe ukazuje s těmito pokyny, neměli byste mít žádné potíže.

Výhody a nevýhody

Stejně jako všechny moderní technologie má tento vývoj své silné a slabé stránky. Pro jasnost jsou zobrazeny ve formě tabulky.

Schopnost vysílat na velké obrazovce souborů z paměti zařízení a současně data ze sítě;

Není třeba dráty, rozdělovače pro připojení k místní síti. Přenos dat se provádí na Wi-Fi bezdrátový;

Jednoduchý a intuitivní Inteeis přizpůsobený pro rusko-mluvící uživatele;

Screen Sdílení LG Service je k dispozici pro televizní přijímače výhradně tohoto výrobce.

Můžete použít tato oprávnění, která se týkají formátů přípustných na konkrétní televizi.

Obraz může být vysílán v nízké kvalitě. Tato situace je typická pro zastaralé modely televizorů zakoupených před několika lety.

Neschopnost zajistit nepřetržitý přenos streamingu v důsledku častých útesů Wi-Fi-sloučeniny.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS