Jak připojit přijímač MTS k televizoru?
Připojte napájecí adaptér do zásuvky „DC IN“ na zadní straně přijímače. Připojte jej k elektrické síti. Zapněte televizor, pomocí dálkového ovládání aktivujte režim příjmu signálu ze vstupní zásuvky, ke které je připojen přijímač. Přepínání režimů pomocí tlačítek TV/VIDEO, TV IN, AV.
Vytočte 999# (možnost připojení na 15 dní), 997# (možnost připojení za 300 měsíčně), 995# (možnost připojení za 150 měsíčně), 991# (možnost připojení za 0 měsíčně). Stáhněte a nainstalujte aplikaci „MTS TV“.
Jak připojit tuner ke Smart TV?
V nastavení televizoru nastavte AV přijímač jako systém reproduktorů nebo aktivujte funkci ARC. Aktivace funkce HDMI ARC a CEC v nastavení AV přijímače. Nyní bude zvuk v televizoru přenášen přes reproduktory připojené k AV přijímači a obě zařízení budou zapnuta/vypnuta současně.
Připojte televizor k AV přijímači pomocí kabelu HDMI. Použijte vstup „HDMI ARC/eARC“ na televizoru (obvykle vstupy HDMI 2 nebo HDMI 4) a výstup „HDMI ARC/eARC“ nebo „Main“ na AV přijímači. To vám umožní zobrazit všechna potřebná nastavení pro připojení přijímače k televizní obrazovce.

Konektory a jejich funkce
Na trhu jsou různé typy set-top boxů. Některé mají jen několik konektorů, jiné několik desítek. Každý typ má své vlastní vlastnosti. V některých případech nemusí být možné připojit přijímač k televizoru. Běžné typy:
- RCA nebo Tulip. Historie konektoru RCA se začala psát před několika desítkami let. Je reprezentován třemi výstupy. bílým, červeným a žlutým. První dva jsou určeny pro zvukový výstup a žlutý pro video výstup. Nevýhodou je, že nepřenáší vysoce kvalitní digitální signál. Většinou se vyskytují u starších televizorů.
- S-Video. Původně používaný výrobci přehrávačů DVD. Při jeho použití lze připojit přijímač pro přenos signálu střední kvality. Konektor není určen pro rozlišení 4K a vysokou přenosovou rychlost.
- SCART. Vyznačuje se vyšší kvalitou přenášeného signálu. Schéma zapojení je velmi jednoduché. Podpora RGB a S-video.
- HDMI. Moderní řešení „vše v jednom“ s vysokou šířkou pásma. Přenáší signály z jakéhokoli zdroje. K dispozici na velkoplošných televizorech s podporou 4K. Mezi přednosti patří kompaktní velikost.
Při koupi set-top boxu pro televizor vyrobený v posledních několika letech se musíte ujistit, že má HDMI. Tento konektor je pro většinu případů dostačující. Na zadním panelu by měl být vedle obdélníkového konektoru se zkosenými rohy nápis v tomto smyslu.
Jak připojit přijímač k televizoru
Jak jsme již uvedli, přijímač můžete k televizoru připojit pomocí jednoho z následujících konektorů: SCART, RCA, HDMI nebo „Tulipán“. Všimněte si, že nejlepší je vybrat si přijímač, který můžete bez problémů připojit k televizoru. Pokud je váš model příliš starý, ani to není problém, protože můžete najít mnoho různých adaptérů. Pokud jde o připojení, níže uvádíme pokyny krok za krokem, jak to provést:
- Rozhodněte se pro konektory. V případě potřeby si zakupte vhodný adaptér. Připojovací zásuvky jsou buď na boku televizoru, nebo na jeho zadní straně.
- Odpojte televizor. Přijímač musí být také vypnutý.
- Když jsou zařízení vypnutá, připojte je pomocí kabelů a adaptérů. Nejlepší je připojení přes HDMI, DVI/D-SUB nebo Scart.К. V takovém případě získáte lepší kvalitu vysílání. Tulipány nejsou v tomto ohledu tak dobré.
- Připojte zdroj signálu (anténu nebo satelit) k přijímači.
- Připojení přijímače a televizoru k síti.
- V nastavení spusťte vyhledávání kanálů (pokud se tak nestane automaticky).
Kromě toho lze 1 přijímač použít na 2 nebo více televizorech, pokud jsou v různých místnostech. K tomu je třeba zakoupit zařízení, které to umí. Je pravda, že takový dekodér bude stát více, ale je to lepší než kupovat 2-3 samostatné jednotky.
V běžné mluvě se tato možnost připojení nazývá „tulipán“. Je považován za klasický způsob připojení dekodéru k televizoru. Nejběžnější možnost, pokud mluvíme o starých televizorech. Moderní přijímače takové vstupy nemají. Přes kabel RCA nelze přenášet kvalitní obraz.
Chcete-li připojit přijímač k televizoru pomocí konektorů RCA, musíte zapojit zástrčky určité barvy do konektorů stejné barvy. Červeným a bílým kabelem se přenáší zvuk a žlutým kabelem se přenáší obraz. Po připojení je třeba připojit přijímač k anténě prostřednictvím zásuvky RF IN.
Anténní kabel
Nejběžnější připojení, mluvíme o rozpočtových dekodérech. Anténa je připojena k přijímači přes vstup RF IN a z výstupu RF OUT vychází kabel, který se připojuje k televizoru.
Hlavní nevýhodou tohoto způsobu připojení je, že nelze přenášet vysoce kvalitní snímky. Pokud je však dekodér připojen ke starému televizoru touto metodou, obraz se příliš nezmění.
HDMI
Nejběžnější způsob připojení moderních televizorů k přijímačům signálu. HDMI umožňuje přenášet obraz a zvuk v nejvyšší kvalitě. HDMI je zároveň nejlepší volbou pro připojení satelitního přijímače.
Jak připojit přijímač k televizoru
V Rusku se vypíná analogové vysílání. Pro sledování 20 bezplatných digitálních kanálů potřebujete moderní televizor s vestavěným tunerem DVB-T2, Smart TV nebo set-top box (přijímač). Toto zařízení slouží jako dekodér signálu. Odešle obraz na obrazovku. A to může ovlivnit kvalitu vysílání. Zjistěme, jak připojit tuner k televizoru pomocí různých konektorů, které jsou k dispozici, nebo jak jej přizpůsobit vašemu zařízení.
Co je to přijímač
Digitální televize pracuje v moderním digitálním formátu. Nová technologie zlepšila kvalitu zvuku a obrazu. Kromě 20 základních televizních kanálů zachycuje DTV více než 300 různých televizních programů a neustále rozšiřuje svou nabídku.
Většina starších televizorů, včetně LCD nebo plazmových televizorů, je nastavena na analogový signál DTV (Digital Television). Vysílá se v pásmu AM na rozhlasových frekvencích FM. Kvalita vysílání je špatná kvůli vysokému rušení. Čím dále je místo příjmu od rádiové věže, tím je to horší.
Pro přechod z kvality 525 řádků, 60 políček a 30 snímků na kvalitu Full HD potřebujete přijímač připojený k televizoru.
Vlastnosti digitálního televizního vysílání
Analogové televizní vysílání funguje na standardním protokolu DVB-C. Digitální vysílání přenáší signál třemi způsoby:
Zařízení pro dekódování signálu závisí na jeho typu. Televizory s vestavěným přijímačem T2 nevyžadují přídavná zařízení.
Jak ladičky fungují
Podle typu přenosu digitálního televizního signálu existují tři typy přijímačů: kabelové, pozemní a satelitní.
Bez ohledu na typ fungují všechny ladičky na stejném principu:
- Digitální příjem a zesílení.
- Dekódování a převod na analogový signál přes RCA, SCART, HDMI, Tulip.
- Přehrávání médií z paměťových zařízení USB (volitelné).
- Provádění nahrávání, pozastavení a zpožděného zobrazení (volitelné).
Připojením přijímače k televizoru „převedete“ digitální signál na analogový bez ztráty kvality zvuku nebo obrazu.
Které televizory nepotřebují set-top box
Moderní televizory mají vestavěný nebo externí tuner T2. Pro tyto varianty není vyžadován žádný další set top box. Dostupnost takového zařízení ve vašem televizoru si můžete ověřit na oficiálních stránkách výrobce, například na webových stránkách společnosti Samsung a zadáním modelu televizoru do příslušné sekce.
Můžete si pečlivě přečíst datový list televizoru. Měla by obsahovat kompletní sadu a typ příchozích televizních signálů.
Smart TV, ovládaná přes internetové připojení, nevyžaduje přijímač. Kvalita vysílání v tomto případě závisí na rychlosti sítě a spolehlivosti připojení.
Výběr přijímače
Set-top boxy se vybírají podle typu signálu:
- Pokud máte digitální signálový kabel instalovaný ve vícepodlažní budově, budete potřebovat kabelový přijímač. Připojuje se současně k drátu vytaženému z vchodu, k elektrické síti přes adaptér a k televizoru.
- Soukromé domy mají anténu umožňující příjem satelitní televize. Tato možnost zahrnuje zakoupení satelitního tuneru. Možná budete navíc potřebovat zesilovač signálu.
- Set-top boxy jsou vhodné pro základní balíček kanálů. Byly zakoupeny nebo obdrženy zdarma v rámci přechodu z analogového na digitální televizní vysílání v Rusku.

Kromě základního kritéria. typu příchozího signálu. existují další kritéria pro výběr zařízení:
- Výkon příjmu signálu;
- Připojte STB k televizoru pomocí konektoru a adaptéru;
- Další možnosti: nahrávání vysílání, časované zapnutí nebo vypnutí, čtení z paměťových karet USB.
Způsob připojení přijímače k televizoru je lepší zvolit před zakoupením zařízení. Často vyžaduje přídavný adaptér (kabel s jinými konektory), který se kupuje jako součást sady zařízení.
Způsoby připojení přijímače k televizoru
Set-top box je dodáván s kabelem s adaptérem pro připojení přijímače k elektrické síti a adaptérem pro připojení k televizoru (ne vždy). Před nákupem zařízení se podívejte, jaké konektory jsou v televizoru obsaženy. U většiny modelů Samsung, LG jsou vyvedeny na zadním nebo bočním panelu.
Přijímač lze k televizoru připojit celkem 7 způsoby: RCA, Scart, HDMI, DVI/D-SUB, LAN, modul CAM, anténní vstup.
Obecné schéma připojení
Samostatné zařízení (set-top box) je připojeno přímo ke zdroji signálu, k elektrické síti, k televizoru. Obecné schéma zapojení pro připojení STB k televizoru je následující:
- Před připojením všech zařízení je odpojte od elektrické sítě.
- Připojení set-top boxu k televizoru prostřednictvím vybraného konektoru.
- Připojení antény nebo kabelu (zdroje signálu) k STB. Pro tuto funkci je k dispozici samostatný vstup.
- Zapněte všechna zařízení. Spuštění automatického nastavení kanálu.
Pokud je STB správně připojen k televizoru, kanály se rychle naladí a okamžitě bude k dispozici 20 volných televizních kanálů. Pokud máte placené televizní připojení od operátora nabízejícího služby ve vaší domácnosti, jako je například společnost Tricolour, musíte zařízení připojit a provozovat sami.
Přes konektor RCA
Klasické připojení ke starším televizorům se provádí pomocí konektoru Tulip nebo RCA. Jedná se o stejnou metodu, která se v minulosti používala pro připojení k DVD konzolím a dalším zařízením. Na každém konci kabelu jsou tři konektory: červený, bílý a žlutý. Pro připojení přijímače k televizoru přes tuner nepotřebujete žlutý kabel. Červený a bílý vodič. zvukové signály.
Televizor a set-top box mají stejné barevné zásuvky Tulip. Kromě toho jsou všechny označeny. Maximální kvalita, kterou lze při tomto typu přenosu digitálních kanálů dosáhnout, je až 1080p.
Důležité! Tulipánové kabely jsou napájecí kabely. Připojení zástrčky RCA To lze provést pouze při vypnutém napájení televizoru a STB.
Připojení k internetu
Většina moderních vysílačů má konektory a technické možnosti připojení k internetu. Podívejme se, jak to udělat:
- Připojte k přijímači kabel UTP (kroucená dvojlinka) směrovače. K instalaci zásuvek Rj-45 na konec vodiče použijte speciální krimpovací nástroje. Připojení.
- Koupit adaptér Wi-Fi. Budete také potřebovat směrovač Wi-Fi. Výhodou je, že nemusíte vést žádné kabely. Slabinou je, že směrovač Wi-Fi musí zakrýt přijímač. Kromě toho musí verze adaptéru Wi-Fi podporovat model digitálního přijímače, protože přijímač nemusí fungovat s každým adaptérem.
- Použití modemu 3G pro přístup k Internetu. Modem je třeba vložit do portu USB přijímače. Pomocí kabelu USB můžete internetové zařízení nainstalovat výš a zlepšit tak kvalitu připojení. Nevýhodou této technologie je nestabilní internet a nedostatek potřebných konektorů u některých typů přijímačů. Také rychlost bude o něco nižší než u předchozích možností.
Po výběru jednoho ze tří způsobů připojení je třeba provést jednoduché nastavení sítě.
Jak samostatně připojit přijímač k televizoru?
Televize hraje ve společnosti velmi důležitou roli. Moderní člověk si už nedokáže představit sám sebe bez takové zábavy. Abyste však mohli sledovat své oblíbené televizní programy, musíte nejprve připojit přijímač k televizoru pomocí speciálního kabelu. Většina moderních přijímačů se k televizoru připojuje pomocí tří propojovacích kabelů: kabelu HDMI, kabelu 3RCA-3RCA a kabelu Jack-3RCA.
Podívejme se na několik způsobů připojení přijímače k televizoru pomocí těchto kabelů:
Připojení přijímače pomocí kabelu HDMI
A) Najděte na televizoru volný port HDMI. Většina moderních televizorů má alespoň jedno připojení HDMI. Takový konektor se obvykle označuje jako konektor „HDMI“. Pokud máte na zařízení více než jeden port, budou jednotlivé porty očíslovány (např. HDMI 1, HDMI 2). U některých televizorů se konektory HDMI nacházejí také na předním nebo bočním panelu.

B) Připojte jeden konec kabelu k přijímači.

Konektory kabelu HDMI lze zasunout pouze jedním směrem. Nikdy se nepokoušejte zasunout konektor kabelu násilím do konektoru, protože tím můžete poškodit nejen kabel, ale i samotné zařízení.
Připojte druhý konec kabelu k televizoru.
Pokud má televizor více než jeden konektor HDMI, poznamenejte si číslo používaného konektoru.
D) Přepněte televizor na zdroj HDMI. Zapněte televizor a satelitní přijímač. Pomocí tlačítka „SOURCE“ nebo „INPUT“ na televizoru nebo dálkovém ovladači vyberte port HDMI. Pravděpodobně budete muset několikrát stisknout tlačítko, než se dostanete ke správnému konektoru. Po přepnutí na správný vstupní zdroj.
Připojte přijímač pomocí kabelu 3RCA-3RCA (Tulip)
A) Na zadní straně přijímače byste měli vidět 3 konektory různých barev, musíte připojit kabel RCA(Tulip) stejné barvy.
B) Po připojení kabelů k přijímači vyhledejte na televizoru tři konektory RCA (Tulip). U některých modelů jsou konektory na jednom z bočních panelů, u jiných na zadní straně skříně. Připojte vodiče přesně podle barev!
C) Nyní je třeba zařízení zapnout. Je třeba mít na paměti, že je třeba používat dva dálkové ovladače. jeden pro televizor a druhý pro přijímač RDS. Jedním dálkovým ovladačem zapneme televizor a druhým aktivujeme přijímač. To by mělo být signalizováno zeleným světlem, které se rozsvítí na STB při zapnutí (nebo při jiném signálu. více informací získáte v návodu).
Připojení přijímače pomocí kabelu Jack-3RCA
A) Na zadní straně přijímače byste měli vidět AV zástrčku. Připojte k přijímači kabel Jack-3RCA (cinch).
B) Po připojení kabelu k přijímači vyhledejte na televizoru tři konektory RCA (RCA trubice). Některé modely mají konektory umístěny na jednom z bočních panelů, jiné na zadní straně skříně. Správné zapojení vodičů podle barev!