Jak připojit tiskárnu k notebooku pomocí kabelu USB?
Připojení složitých kancelářských zařízení může být skutečně problematické, zejména pro nováčky, kteří si právě zakoupili periferní zařízení a nemají dostatečné znalosti, praxi. Problematiku komplikuje velký počet modelů tiskáren a existence různých operačních systémů z rodiny Windows a Mac OS. Chcete-li tiskárnu nastavit, přečtěte si pozorně příručku a postupujte podle užitečných rad.
Zkušení uživatelé to zvládnou za 3 až 5 minut. Noví uživatelé by si měli důkladně prostudovat příručku dodanou s kancelářským zařízením, aby se vyhnuli nepříjemným situacím, jak připojit tiskárnu k notebooku pomocí kabelu USB a provést párování na úrovni softwaru. Celý proces lze rozdělit do tří hlavních kroků

Nejprve je třeba zapojit kabel do sítě a teprve poté provést následující kroky.
Tiskárnu a počítač umístěte blízko sebe, abyste mohli obě zařízení bez problémů připojit. Umístěte počítač tak, aby byly přístupné porty na zadní straně. Vezměte dodaný kabel USB a připojte jeden konec k tiskárně a druhý konec do zásuvky počítače. V některých případech není kabelové párování možné z důvodu obsazených portů. V takovém případě je třeba zakoupit rozbočovač USB.
Když jsou obě zařízení připravena k použití, je třeba zapnout tlačítko napájení na tiskárně. Počítač by měl sám detekovat nové připojení a vyhledat kancelářské zařízení. A také vás vyzve k instalaci softwaru. Pokud se tak nestane, měli byste provést ruční nastavení systému, aby se obě zařízení spárovala.
Pokud bylo kancelářské zařízení připojeno k počítači nebo notebooku starým, nikoli novým kabelem, je velmi pravděpodobné, že je kabel poškozený. Proto je lepší začít s kabelem USB, pokud předem víte, že je kabel provozuschopný. Další kroky:
- Otevřete ovládací panel;
- Vyhledejte řádek „Zařízení a tiskárny“;
- Aktivovat;
- Pokud je tiskárna přítomna v seznamu zařízení, je třeba nainstalovat ovladač;
- Pokud stroj není detekován, vyberte možnost „Přidat tiskárnu“ a postupujte podle pokynů v „Průvodci“.
V některých situacích počítač stále nevidí kancelářské vybavení. V tomto případě je třeba překontrolovat připojení, provozuschopnost kabelu, restartovat počítač, znovu připojit tiskové zařízení.
Připojení tiskárny k počítači nebo notebooku je obecně možné nejen pomocí speciálního kabelu. To lze provést:
Pokud je šňůra nepoužitelná nebo ztracená, vždy existuje možnost alternativních metod.
Jak připojit jednu tiskárnu ke dvěma počítačům v místní síti
Pokud máte několik počítačů a pouze jednu tiskárnu. Abyste mohli dokument vytisknout, musíte přebíhat z jednoho počítače do druhého pomocí USB klíče. To je velmi nepříjemné, protože je to časově náročné a odvádí to od práce. Řešením může být síťová tiskárna. Tento článek ukazuje, jak připojit tiskárnu přes síť LAN.
V tomto článku popíšeme pouze proces připojení tiskárny prostřednictvím místní sítě. Abyste mohli postupovat podle těchto pokynů, musíte mít již vytvořenou místní síť a tiskárna musí být připojena k jednomu z počítačů.
Sdílení tiskárny.
Pro připojení tiskárny k počítači prostřednictvím sítě je nutné povolit sdílení. Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start a přejděte do části „Zařízení a tiskárny“.
Pokud používáte systém Windows 8. Musíte otevřít úvodní obrazovku s dlaždicemi a do vyhledávacího pole zadat „Zařízení a tiskárny“.
Poté vás operační systém vyzve k otevření tohoto okna. V okně Zařízení a tiskárny se zobrazí tiskárny a další zařízení připojená k počítači.
Zde je třeba kliknout pravým tlačítkem myši na tiskárnu, kterou chcete zpřístupnit v síti, a z nabídky vybrat „Vlastnosti tiskárny“.
Otevře se okno „Vlastnosti tiskárny“ a je třeba kliknout na kartu „Přístup“. Na kartě „Přístup“ je třeba povolit možnost „Sdílet tuto tiskárnu„.
Po povolení sdílení zavřete toto okno kliknutím na tlačítko „OK“. Nyní je tiskárna dostupná v místní síti.

Připojení tiskárny k jinému počítači prostřednictvím sítě LAN.
Nyní je třeba připojit tiskárnu k jinému počítači prostřednictvím místní sítě. Otevřete okno „Zařízení a tiskárny“ na druhém počítači a klikněte na „Nainstalovat tiskárnu„.
Poté se otevře okno „Instalace tiskárny“ a je třeba kliknout na tlačítko „Přidat síťovou, bezdrátovou nebo Bluetooth tiskárnu„.
Po vyhledání tiskáren vás operační systém vyzve k připojení tiskárny, ke které jste měli přístup dříve.
Stačí označit zjištěnou tiskárnu a kliknout na tlačítko „Další“. Tím je proces připojení tiskárny prostřednictvím místní sítě dokončen.
Pokud však operační systém potřebnou tiskárnu nenalezl, stiskněte tlačítko „Potřebná tiskárna nebyla při hledání nalezena“. Po kliknutí na toto tlačítko vás systém vyzve k ručnímu zadání adresy tiskárny.
Adresa tiskárny musí být zadána v tomto formátu: „\IP-adresa-název-počítače-název-tiskárny“. Například \192.168.1.2\HP.
Po vyhledání tiskárny podle IP adresy operační systém oznámí, že tiskárna je úspěšně připojena k síti.
Po této zprávě se zobrazí propojená síťová tiskárna, kterou je možné používat.
Připojení přes jiný počítač
Připojení dvou počítačů k jedné tiskárně je pohodlnější a možné, pokud jeden z nich slouží jako hlavní. K tomu se použije připojení USB k tiskárně a propojení do sdílené místní sítě. Tato metoda vyžaduje nastavení dvou počítačů. Každou z nich podrobně prozkoumáme.
Připojení tiskárny k hostitelskému počítači
Nejprve vyberte jeden ze dvou počítačů jako hlavní počítač dvojice. Vyberte nejčastěji používané a nejvýkonnější zařízení. Připojení musí být provedeno pomocí kabelu USB. Pokud potřebujete nainstalovat ovladače pro svůj model. Po provedení těchto kroků zkuste provést zkušební tisk. Pokud vše proběhne v pořádku, můžete bez obav přejít k nastavení.
Nastavení sítě
Tato položka nastavení by měla být provedena v obou počítačích.
Je třeba definovat společnou pracovní skupinu a podsíť, jedinečné IP adresy a názvy pro zařízení, která mají být ve stejné místní síti. Proveďte nastavení podle obrázků níže.
Zapnutí detekce
Toto a následující nastavení proveďte na prvním „PC“.
Povolení zjišťování sítě prostřednictvím ovládacího panelu. To umožní ostatním členům sítě vidět ji v síti LAN.
Sdílení
Nyní „sdílejte“ samotnou tiskárnu, aby byla přístupná ostatním.
Sdílení tiskárny v síti v systému Windows 10 pomocí pokynů v tomto článku.
Připojení k tiskárně z druhého počítače
Tiskárna v hostitelském počítači je připravena pracovat s vaším dalším počítačem nebo notebookem. Zbývá se k němu jen připojit. To lze provést několika způsoby, ale nejrychlejší a nejjednodušší je vyhledat „hlavní počítač“ v síti.
- Služby domény služby Active Directory nejsou v současné době k dispozici (týká se systémů Windows 7 a 10).
- Chyba 0×00000006 „Nelze se připojit“.
- 0x000006d9 „Nepodařilo se uložit parametry“.
- „Nelze nastavit výchozí tiskárnu“. 0×00000709.
- 0×00000002 při připojení síťové tiskárny.
Lze připojit jednu tiskárnu ke dvěma počítačům přes USB?
Protokol USB zahrnuje komunikaci dvou zařízení.
Tiskové servery nejsou vhodné, už jsem to zkoušel. nestabilní: teď to tiskne, teď to není, teď to tiskne se zpožděním koně, teď SAR ztratí tiskárnu, teď SAR ztratí tiskárnu ze sítě.
Existují nějaké rozbočovače nebo přepínače USB, do kterých bych mohl zapojit tiskárnu a bezdrátově ji předat několika počítačům??
Žádný rozdělovač, USB to neumí. Existují nějaké přepínače, stačí do vyhledávacího rozhraní zadat „buy USB switch“, ale musíte je přepnout tlačítkem (můžete je přepnout i příkazem, ale je to trochu složitější, viz „USB switch“). USB kvm).
Síťová tiskárna již byla doporučena a je to skvělá volba.
Alternativně: 1.Sdílení tiskárny na 1. Počítači přes síť 2.Připojení sdílené tiskárny z 2. Počítače.
Vyhledejte tiskový server JetDirect alias RAW a zadejte mu pevnou IP adresu. Funguje spolehlivě, pokud přejdete z tiskárny do počítače, tiskárnu vidíte. Testováno s tiskárnou Xerox Phaser 3117. Tiskový server s balonem SMB byl příšerný, bylo to přesně to, o čem jste mluvili.
Existují také přepínače USB, hledejte „USB switch“ na Ali, netestoval jsem, zda to funguje.
Pokud má tiskárna zabudovanou wifi, funguje velmi sexy.
Například já sám jsem nedávno žádal o odpočet daní prostřednictvím státních služeb. naskenoval jsem spoustu papírového odpadu, žádný kapr na Marsu nebyl poškozen.
Tiskové servery nefungují, zkoušel jsem to. nestabilní
Co když si chcete vytvořit tiskový server sami??
Vše, co jste chtěli vědět o USB typu C, ale báli jste se zeptat / Hubr
O USB typu C už slyšel každý? Ten, který je oboustranný, rychlý a nabíjí nový macbook,
A slibuje, že se stane novým standardem připojení pro příští desetiletí?
Především se jedná o typ konektoru, nikoli o nový standard. Standard se nazývá USB 3.1. Za druhé, je to nový standard USB, o kterém musíme mluvit, a Type-C je jen příjemný bonus. Abyste pochopili rozdíl, co se skrývá za USB 3.1, ale co je to typ C, jak nabíjet celý notebook pomocí kabelu USB a co dalšího můžete s novým USB typu C dělat:
Stručně řečeno
USB jako standard byl vydán téměř před dvaceti lety. První specifikace USB 1.Rozhraní USB 3.0 bylo představeno v roce 1994 a řeší tři hlavní problémy: sjednocení konektoru používaného k připojení rozšiřujícího hardwaru počítače, jednoduchost pro uživatele, vysokorychlostní přenos dat do zařízení a ze zařízení.
Přestože má připojení USB oproti portům PS/2, COM a LPT některé výhody, nestalo se populárním ze dne na den. USB zažilo na počátku roku 2000 explozivní rozvoj: nejprve se k němu připojovaly fotoaparáty, skenery a tiskárny, poté flash disky.
V roce 2001 se objevily první komerční implementace USB, které dnes známe, verze 2.0. Tuto metodu používáme již 14 let a je poměrně jednoduchá.
USB 2.0
Jakýkoli kabel USB verze 2.0 a nižší má uvnitř čtyři měděné vodiče. Dva z nich přenášejí energii, další dva data. Kabely USB jsou (standardně) přísně orientované: jeden konec se musí připojit k hostiteli (tj. Systému, který bude připojení spravovat) a nazývá se
Samozřejmě, že někdy zařízení (například USB klíčenky) nemají vůbec žádný kabel, konektor „k hostiteli“ je umístěn přímo na desce.
Na straně hostitele je speciální čip: řadič USB (ve stolních počítačích může být buď součástí systémové logiky, nebo je dodáván jako externí čip). Inicializuje sběrnici, určuje rychlost připojení, pořadí a časování datových paketů, ale to vše je v detailech. Zajímají nás především klasické konektory USB.
Nejoblíbenějším konektorem, který všichni používají, je klasický konektor USB typu A: najdete ho na flash discích, USB modemech, na koncích myší a klávesnic. Poněkud méně obvyklý je plnohodnotný USB typu B: obvykle se jím připojují tiskárny a skenery. Mini verze USB typu B se stále často používá ve čtečkách karet, digitálních fotoaparátech, rozbočovačích USB. Díky evropským normám se mikroverze Type-B stala de facto nejoblíbenějším konektorem na světě: všechny současné mobilní telefony, chytré telefony a tablety (s výjimkou jedné ovocnářské firmy) jsou vyráběny s konektorem USB Type-B Micro.
A USB typu A ve formátu micro a mini asi ještě nikdo neviděl. Osobně mě nenapadá žádné zařízení s takovými konektory. Dokonce jsem musel vytáhnout fotky z wikipedie:
Všechny tyto konektory mají jedno společné: na vnitřní straně jsou čtyři plošky, které zajišťují napájení i komunikaci s připojovaným zařízením:
Číslo kolíku | 4 | 3 | 2 | 1 |
Označení | GND | D | D- | VBUS |
Barva drátu | Černá | Zelená | Bílá | Červená |
C USB 2.0 vše je víceméně jasné. Problém standardu spočíval v tom, že neexistoval dostatečný počet dvou vodičů pro přenos dat a specifikace vyvinuté v polovině prvního desetiletí neumožňovaly přenos vysokých proudů po silových obvodech. Tato omezení nejvíce postihla externí pevné disky.
USB 3.0
Za účelem zlepšení výkonu standardu byla vytvořena nová specifikace pro USB 3.0, která obsahovala následující klíčové rozdíly:
Kromě toho byly přidány další 4 konektory, které jsou elektricky i mechanicky kompatibilní s USB typu A verze 2.0. Umožňují připojení přes USB 2.0-zařízení až 3.0-hostitelů a 3.0 zařízení až 2.0 hostitelů nebo 2.0-kabel, ale s omezeným výkonem a rychlostí přenosu dat.
USB 3.1
Na podzim 2013 byly přijaty specifikace aktualizovaného standardu USB 3.1, který nám přinesl konektor
, přenáší až 100 W energie a zdvojnásobuje přenosovou rychlost ve srovnání s USB 3.0. Stojí však za zmínku, že všechny tři jsou jen částmi stejného nového standardu, který lze použít buď celý dohromady (v takovém případě by zařízení nebo kabel obdržel označení USB 3), nebo na něj lze aplikovat všechny tři standardy.1) nebo jednotlivě. Technicky je například možné mít USB 2 0 0 uvnitř kabelu typu C.0 na čtyřech vodičích a dvou párech pinů. Mimochodem, podobný kousek se povedl i společnosti Nokia: její tablet Nokia N1 má konektor USB typu C, ale používá standardní USB 2.0: se všemi omezeními výkonu a přenosové rychlosti.
USB 3.1, typ C a napájení
Nový standard je zodpovědný za schopnost přenosu vysokého výkonu
(Dodávka energie). Certifikace USB PD vyžaduje, aby zařízení a kabel přenášely výkon až 100 wattů v obou směrech (k hostiteli i od něj). Přenos energie nesmí narušovat přenos dat.
USB Power Delivery zatím plně podporují pouze dva notebooky: nový macbook a Chromebook Pixel.
A pak, kdo ví, možná si takové zásuvky umístíme doma?
USB Type-C a zpětná kompatibilita
USB jako standard je silně zpětně kompatibilní. Najděte starou 16megabajtovou flashku, která podporuje pouze USB 1.1, připojte jej k portu 3.0 a jděte. Připojte moderní pevný disk k rozhraní USB 2.0, a pokud má dostatečný výkon, vše se rozběhne, jen rychlost bude omezena. A pokud to nestačí, existují speciální adaptéry: využívají napájecí obvody pro další port USB. Rychlost se nezvýší, ale HDD bude fungovat.
Rozbočovač USB
Na první pohled se jedná o jednoduchou krabičku s jedním vstupem USB na první straně a dvěma na druhé (dvouportový splitter). První vstup se připojuje k tiskárně a další dva vstupy slouží k připojení kabelů vedoucích z počítačů.
Rozdělovače se mohou značně lišit vzhledem i funkcí. Dále existují rozdělovače s automatickým přepínáním. zařízení rozpozná počítač, ze kterého tiskne, a uvede jej do provozu. Taková zařízení jsou dražší, ale práce je nakonec pohodlnější. Pokud vám tato možnost vyhovuje, jsou k dispozici také rozdělovače s ručním přepínačem.
- Notebook nebo stolní počítač se považuje za připojený, pokud je před jeho vstupem stisknuto tlačítko (často s indikátorem LED);
- Když potřebujete připojit další počítač, stisknete tlačítko před sousedním portem (u některých splitterů je přepínání možné kombinací kláves na klávesnici, například „CtrlF11“).
Pokud chcete připojit více než dva počítače, budete potřebovat rozbočovač USB s více zásuvkami. Tyto „rozbočovače“ mohou připomínat modem/směrovač nebo být miniaturní (malý drátek na konci s několika konektory USB). Výběr závisí na vašich potřebách a financích.
Po připojení celého systému by počítače měly automaticky detekovat tiskárnu a vyhledat a nainstalovat ovladače. Pak je možné bezproblémově tisknout. Pokud se ovladače nenainstalují samy a tisk nefunguje, je třeba nainstalovat software z disku dodaného s tiskárnou. Nebo si stáhněte ovladač pro daný model z webových stránek výrobce (zdarma).
Práce s rozbočovačem je výhodná, pokud jsou oba počítače od sebe vzdáleny na krátkou vzdálenost. Kromě toho existuje technické omezení délky použitého kabelu. pouze 5 m. Samozřejmě je možné prodloužit délku spojení pomocí adaptérů, ale takový krok může mít vliv na zhoršení signálu mezi připojenými zařízeními.
Pokud často používáte USB flash disky, pak správné umístění rozbočovače v pracovním prostoru a dostupnost portů zajistí pohodlnější způsob připojení USB flash disku a dalších periferií (myš, klávesnice atd.). Д.).
Další možnosti drátů
Na zadním panelu tiskárny se nachází několik konektorů (COM, LPT, USB, patchcord. síťový kabel). Připojte vhodné kabely z počítače ke všem vstupům. Např. Připojení jednoho počítače přes USB a druhého přes port LPT. Po úspěšném připojení, detekci a instalaci softwaru vyzkoušejte zkušební tisk z každého počítače, abyste ověřili funkčnost.
-
Připojte a nakonfigurujte tiskárnu v hostitelském počítači (z dostupných počítačů vyberte nejlépe ten výkonnější);
Než budete pokračovat, propojte oba počítače propojovacím kabelem. Připojte kabel z tiskárny k hlavnímu kabelu v libovolném funkčním USB.
Notebooky obsahují vstup na boku. Celý systém bude vypadat takto.
Pokud internet poskytuje směrovač Wi-Fi, lze síť provozovat jeho prostřednictvím. Druhý notebook lze připojit k síti a provozovat tiskárnu bez kabelového připojení. Na obrázku výše vidíte, že jsou k sobě fyzicky připojeny dva notebooky. Taková varianta má větší opodstatnění u stacionárních počítačů bez Wi-Fi.
S notebookem je to jednodušší. Stačí sdílet všechny přístupy, včetně tiskárny, a připojit se k internetu přes Wi-Fi. V tomto případě se neprovádí žádné nastavení, protože všechna zařízení již budou ve stejné síti. Stačí do systému přidat tiskové zařízení a nainstalovat ovladače. Počet připojení je navíc neomezený.
Může tedy existovat celá řada možných spojení.
- Dva stolní počítače jsou vzájemně propojeny propojovacím kabelem. Pak postupujte přesně podle následujících kroků a komunikace s počítačem je zajištěna prostřednictvím konektorů Ethernet.
- Stacionární zařízení je hlavní a přenosný počítač je druhý. Žádný směrovač. Postup je podobný jako v prvním bodě.
- Stejná situace jako výše, ale se směrovačem. Hlavní počítač musí být připojen ke směrovači kabelem a notebook stačí připojit k síti Wi-Fi. Připojení Ethernetu do zásuvky směrovače je však také přijatelné.
- Používají se notebooky. Fyzické nebo režijní připojení je na volbě uživatele. Algoritmus je stejný, pouze není nutná ruční konfigurace síťové karty (protokol TCP/IP 4)!
Projděme si jednotlivé kroky s podrobným popisem a snímky obrazovky.
Konfigurace hlavního počítače
Nejprve je třeba zajistit, aby po odeslání dokumentu k tisku začalo tiskové zařízení vytvářet listy s přenesenými informacemi. Za tímto účelem připojte tiskárnu, v případě potřeby nainstalujte ovladač z disku nebo spusťte instalační program stažený z webových stránek výrobce. Zkuste vytisknout libovolný soubor. Pokud tento postup fungoval a nedošlo k žádným chybám, můžete přejít k vytvoření a konfiguraci sítě.
Nastavení sítě
- Přejděte do vlastností systému. Stiskněte klávesu „WindowsR“, do okna „Spustit“ zadejte „sysdm“.Cpl“.
- Klikněte na tlačítko „Změnit“ na kartě „Název počítače“.
- Dále zadejte název počítače. Může být pojmenován libovolným jménem, ale ujistěte se, že jméno prvního je odlišné od druhého. Toto pravidlo platí i pro připojení více počítačů.
- Název pracovní skupiny. Přiřazení stejného názvu oběma zařízením.
Poté přejděte do okna Síťová připojení, kde byste měli vidět zástupce vytvořeného připojení. Přístup k seznamu síťových adaptérů prostřednictvím ovládacího panelu, konkrétně sekcí „Centrum sítí a sdílení“ a „Změnit nastavení adaptéru“.
Po jeho zadání vyhledejte všechna dostupná připojení k síti (místní nebo kabelová).
Vlastnosti otevřeného připojení. Ze seznamu komponent vyberte „protokol verze 4“ a přejděte zpět do vlastností.
Pokud se IP adresa získává automaticky, přepněte na možnost „Použít následující IP adresu“. Zadejte následující hodnoty:
- IP. 192.168.1.2 (na hlavní), 192.168.1.3 (na druhém počítači) a tak dále, v závislosti na počtu počítačů:
- Maska podsítě. 225.225.225.0 (všude stejně);
- Hlavní brána. 192.168.0.1 (všude stejně);
- Nastavení uložte kliknutím na tlačítko „OK“.
Při konfiguraci druhého počítače postupujte podle výše uvedených pokynů. IP adresu zadejte až na konci s jiným číslem. Pokud je počítačů více, musí být číslice na konci další z předchozích. Jedná se o pohodlný způsob, jak udržet číslování v síti v pořádku.
Povolit sdílení
Zjišťování je povoleno jak pro počítač (nastaveno pouze na hlavní jednotce), tak pro samotnou tiskárnu.
Nejprve se ujistěte, že síť je soukromá a ne veřejná, jinak nebude mezi zařízeními žádná viditelnost. Kontrola stavu sítě v nastavení systému Windows.
Poté v řídicím centru sítě (viz výše, jak do něj vstoupit) zadejte „Změnit pokročilé nastavení sdílení“. Proveďte všechna nastavení, jak je uvedeno na snímcích obrazovky níže.
Použití přepínače USB
Další možností použití jedné tiskárny s několika počítači je použití přepínače USB.
Připojte tiskárnu přes USB k přepínači na jedné straně.
Připojení tiskárny přes USB k přepínači na jedné straně
Připojte dva (nebo více, pokud to zařízení umožňuje) osobní počítače k přepínači na druhé straně.
Připojení dalších tiskáren k přepínači přes USB
Vložte disk s ovladačem zařízení do jednotky CD.
Vložte disk CD s ovladačem tiskárny do jednotky CD
Pokud se instalace z CD nespustí automaticky, otevřete „Počítač“ poklepáním na zástupce na ploše.
Dvojitým kliknutím levým tlačítkem myši otevřete zástupce „Tento počítač“
Dvakrát klikněte na jednotku CD-DVD.
Dvakrát klikněte na jednotku CD-DVD
Najděte instalační soubor „Setup“ nebo „Run“ ve složkách.Stiskněte tlačítko „exe“ a t.Д. A spusťte ji kliknutím na.
Klikněte levým tlačítkem myši na položku „Nastavení“ nebo „Spustit“.Exe“
Počkejte na instalaci ovladače zařízení. Stiskněte tlačítko „Hotovo“.
Počkejte na dokončení instalace ovladače a stiskněte tlačítko „Dokončit“

Stisknutím příslušného tlačítka na zařízení vyberte počítač, na kterém chcete tisknout.
Stiskněte tlačítko pro tisk z příslušné tiskárny
Poznámka! Počítač, který se má vytisknout, můžete vybrat také stisknutím klávesy „Ctrl F11“ na klávesnici.
Na displeji LED zařízení se zobrazí vybraný počítač.
Nevýhodou tohoto typu připojení je technické omezení délky kabelu USB bez použití rozbočovačů USB, které činí 5 metrů.