Jak připojit webovou kameru k tabletu

Připojení fotoaparátu k tabletu

Většina moderních tabletů je vybavena kamerou, obvykle předním modulem určeným ke komunikaci přes Skype. Jeho nevýhodou je nízké rozlišení a nemožnost používat zařízení jako fotoaparát. Vestavěný modul se také může porouchat a někdy není možné jej opravit. V takovém případě zvažte připojení kamery k tabletu a můžete použít webovou kameru, videokameru, IP kameru nebo kameru pro zpětný pohled. Hlavním problémem mobilních zařízení je, že nejsou vybavena video výstupem, což znamená, že videokameru můžete k tabletu připojit pouze bezdrátově nebo prostřednictvím konektorů USB. Jak to udělat. bude popsáno níže.

Uživatelé se domnívají, že k tabletu se systémem Android lze připojit jakýkoli fotoaparát. To není úplně správně. Pokud se jedná o videokameru, může uživatel ve většině situací dosáhnout pouze toho, že zařízení bude vnímáno jako externí jednotka. Fotoaparát na tabletu můžete používat, ale pouze pokud je první zařízení pro tento způsob použití určeno.

připojit, webovou, kameru, tabletu

Připojení fotoaparátu přes konektor microUSB pomocí adaptéru OTG. Pro jeho provoz na zařízení je třeba software pro zamýšlené použití. Lze jej stáhnout z webových stránek výrobce nebo jej lze nalézt na disku, který je součástí balení, je zřejmé, že program by měl být předem stažen na flash disk nebo paměťovou kartu a teprve poté nainstalován do mobilního zařízení.

Tip! Pokud nákup střílecího zařízení zahrnuje připojení k tabletu, je třeba si při výběru ujasnit, zda je tato funkce podporována. V opačném případě může uživatel pouze obnovit data z paměti zařízení.

Pokud však již máte zařízení pro zachycení videa, ale nemáte vhodný software, nenechte se zklamat. Možnost, která může pomoci připojit fotoaparát k tabletu, je aplikace Camera Fi. Po instalaci musí uživatel propojit zařízení mezi sebou a ujistit se, že je příslušenství detekováno jako jednotka. Nyní bez vypnutí fotoaparátu restartujte tablet a přejděte do aplikace. Připojené zařízení můžete používat přímo z tabletu.

Dalším užitečným programem, který dokáže připojit fotoaparát k tabletu (nebo jinému zařízení USB), je StickMount. Po instalaci aplikace a spárování zařízení software automaticky rozpozná typ připojeného zařízení nebo příslušenství a nabídne zahájení jeho používání.

Důležité! Aplikace má placenou a bezplatnou verzi a vyžaduje práva roota v zařízení.

Jak se připojit a nastavit iPad

Z technického hlediska je mezi zařízeními iPad a Android mnoho jemných rozdílů. V případě připojení webové kamery je však situace podobná. K navázání spojení budete potřebovat 30pinový kabel Apple, který umožňuje spárování, jak říkají uživatelé, „s čímkoli“. Včetně webové kamery. Rozdíl týkající se tabletu je v softwaru. iPad vyžaduje různý software pro různé modely fotoaparátů.

K iPadu lze také snadno připojit digitální fotoaparát. K vytvoření kabelového připojení budete potřebovat „DSLR Controller“. Pomůže vám přenést obraz v reálném čase a zobrazit obraz na obrazovce větší, než si může dovolit fotoaparát.

Začněme tedy s propojením

Pokud se vám z nějakého důvodu nedaří připojit k volitelné kameře, stáhněte si ze stránky Google Play aplikaci Stick Mount. Pro správnou funkci tohoto programu mohou být vyžadována práva správce. Stick Mount pomůže zařízení rozpoznat připojený fotoaparát přes USB a zobrazí seznam všech připojených zařízení. Díky tomuto nástroji můžete připojit až několik zařízení najednou.

Připojení webové kamery

Nezapomeňte, že mnoho typů moderních technologií funguje v bezdrátových sítích. Pokud má uživatel IP kameru, není to žádný problém. V tomto případě je nejjednodušší způsob připojení webové kamery k tabletu. Stačí si z Play Marketu stáhnout libovolnou aplikaci pro zařízení IP nebo případný firmware. Pohodlí spočívá v tom, že není nutné kabelové připojení, což znamená, že objekty lze sledovat na dálku.

Algoritmus pro připojení zařízení iOS bude přibližně stejný jako v případě zařízení pro Android. Mění se pouze software. Následující aplikace získaly mezi majiteli zařízení Apple nejvíce kladných hodnocení:

 • Ivcam. Párování mezi PC a gadgetem, žádné potíže s IP adresami, volba orientace obrazovky, rozlišení a snímkové frekvence, vyžaduje software pro PC;
 • Epoccam. nabízí stejné minimální funkce jako verze pro Android. Lze použít libovolný fotoaparát na miniaplikaci. Vyžaduje instalaci klienta na PC. Automatické párování;
 • Icam. umožňuje nahrávat vysílání do cloudu. Zobrazení streamu v prohlížeči. Umožňuje měnit jas a kontrast videa, používat blesk. Do počítače není třeba instalovat žádný další software.

Připojení webové kamery přes USB

Většina webových kamer je kabelová a připojuje se do portu USB. V našem případě je to ještě lepší.

Pro připojení takové webové kamery musíte mít tablet, který podporuje OTG, a většina tabletů ho podporuje. Pro připojení budete potřebovat kabel OTG.

Připojte jednu stranu kabelu k tabletu (do portu microUSB), druhou stranou kabelu připojte webovou kameru.

Všechny? Ach, kdyby jen. Nyní potřebujete aplikaci pro zachycení fotografií a videopřenosů z externího fotoaparátu. Tyto aplikace jsou k dispozici na Play Marketu. Camerafi je jedním z nich:

Nainstalujte aplikaci, po jejímž spuštění by se měla zobrazit spárovaná zařízení.

Zkušenosti však ukazují, že aplikace nemusí podporovat všechna zařízení. Pokud je to váš případ, nainstalujte si jinou aplikaci.

připojit, webovou, kameru, tabletu

Jak připojit fotoaparát k tabletu

Nejmodernější kamerové systémy mohou být založeny prakticky na čemkoli. Ke sledování lze použít prakticky jakékoli zařízení, videorekordéry, servery, počítače, počítače typu „vše v jednom“, notebooky, televizory nebo dokonce tablety, pokud je k nim připojena jedna nebo více kamer. Jediným rozdílem je způsob a složitost připojení kamer k určitému zařízení. Připojení tabletů je obvykle nejobtížnější kvůli absenci klasických rozhraní (např. USB plné velikosti), což však neznamená, že k nim nelze fotoaparát připojit.

Jaké potíže mohou nastat při připojení analogové kamery k tabletu

 • Nedostatek konektorů pro analogově-digitální převodníky;
 • Vážné problémy s ovladači. to platí pro tablety se systémem Android i Apple (pokud nejsou certifikovány společností Apple, nelze k nim zařízení vůbec připojit);
 • Zvýšené náklady na nákup pouze kompatibilních zařízení a různých adaptérů;
 • Neschopnost používat to, co máte na dosah ruky.

Jak vidíte, připojení analogové kamery k tabletu je mnohem obtížnější než k počítači nebo diktafonu.

Proto se vyplatí předem se připravit na potíže, které se mohou objevit doslova zčistajasna. A používání tabletu pro video dohled se ve většině případů nedoporučuje.

Připojení pod systémem Android

Připojení sledovací kamery v systému Android je o něco jednodušší než v systému iOS. Jediným důvodem je, že neexistují žádná přísná omezení týkající se podporovaného hardwaru. Nicméně i zde mohou nastat určité potíže.

 • Karta pro snímání videa připojená výhradně přes USB nepřipadá v úvahu. Zachytávací karta musí být kompatibilní se systémem Android, jinak je k ničemu (karty Avermedia podporují systém Android a příslušnou mobilní aplikaci pro své zachytávací karty, kompatibilní zařízení vyrábějí i některé další společnosti).
 • Pokud váš tablet nemá plnohodnotné USB (pouze MicroUSB), budete si muset zakoupit OTG-kabel (doporučujeme také USB rozbočovač).

Jak vybrat kartu pro zachytávání videa pro systém Android

Výběr snímací karty, která dokáže pracovat na tabletech, není snadný úkol, ale je to možné. Zda bude konkrétní zařízení fungovat na vašem tabletu, můžete zjistit následujícími způsoby:

 • Zkontrolujte informace na oficiálních stránkách výrobce zařízení;
 • Vyhledání aplikace firmwaru pro práci se snímací kartou na Play Marketu. Pokud ne, je velmi pravděpodobné, že vaše zařízení není podporováno systémem Android;
 • Zeptejte se prodavačů v obchodě (nejnespolehlivější způsob, protože sami prodavači jsou často příliš nekvalifikovaní).

Připojení analogové kamery k zařízení se systémem Android:

připojit, webovou, kameru, tabletu
 • Připojte videokameru k dříve zakoupené kartě pro snímání videa pomocí koaxiálního kabelu;
 • Připojte externí kartu pro snímání videa přímo k USB (pokud je k dispozici plnohodnotný konektor) nebo prostřednictvím adaptéru z MicroUSB/Type-C na běžné USB;
 • Přejděte na Play Market (obchod s aplikacemi) a stáhněte si oficiální software pro práci s kartou pro snímání videa;
 • Spusťte aplikaci a začněte nahrávat.

Varování! Během sledování videa se důrazně doporučuje připojit tablet k nabíječce.

Připojení videokamery k zařízení iPad

Se zařízeními od společnosti Apple je mnohem složitější, pokud jejich počítače mohou připojit zařízení třetích stran, pak smartphony a tablety podporují pouze práci s certifikovanými komponenty.

Tento problém lze vyřešit dvěma způsoby: zakoupením certifikované karty pro zachytávání videa (kterou je velmi těžké sehnat) nebo hacknutím iPadu pomocí JailBreaku.

Co potřebujete k použití certifikované desky:

 • Zásuvná karta USB nebo Type-C (v závislosti na konkrétním modelu iPadu). Doporučujeme zakoupit desku pro snímání videa ve značkových obchodech Apple, v takovém případě bude určitě kompatibilní s iPadem, v ostatních případech není kompatibilita zaručena.
 • Rozbočovač USB, který je nezbytný pro současné sledování videa a nabíjení zařízení (iPady mají pouze jeden konektor pro vše).
 • V některých případech potřebujete adaptér z Type-C nebo Lighting na normální USB (záleží také na modelu iPadu).

IP kamera pro video dohled: jak se připojit k tabletu?

Místní kamerový dohled

Zvažte nejjednodušší možnost místního dohledu. Chcete-li sledovat obraz na tabletu, musíte vstoupit do libovolného prohlížeče a zadat IP adresu kamery do adresního řádku. Na krabici je napsáno. Přístup k němu získáte pomocí hesla/přihlašovacího jména, v novém fotoaparátu budou tyto informace uvedeny také na krabici.

Na obrazovce se zobrazí obrázek. Pomocí těchto údajů: IP adresa, přihlašovací jméno, heslo můžete umožnit přístup k videu libovolnému programu. To vám však umožní zobrazit obrázek pouze v rámci sítě.

Dohled v cloudu

Připojení k telefonu nebo tabletu je snadné díky službě a vlastní aplikaci společnosti Ivideon. Budete si moci nastavit připojení pro prohlížení online.

Jak připojit fotoaparát k tabletu

Připojení fotoaparátu není snadné. Když jej uživatel připojí k miniaplikaci, získá nulové výsledky. V čem je problém? Jde o řidiče. Prakticky 95 % kamer vyžaduje instalaci softwaru. Jak to obejít? Při připojování fotoaparátu by měl být fotoaparát v aktivním režimu. Pokud se ho tablet pokusí rozpoznat, je to už lepší. Pokud ne, stáhněte si aplikaci StickMount, která vám pomůže připojit webovou kameru k tabletu. Software rozpozná fotoaparát a nabídne možnosti připojení. Existují dvě verze aplikace. jedna placená a druhá zdarma. V prvním z nich. Skvělá funkčnost, ale druhý bude stačit pro seznámení. Věnujte pozornost možnostem, kde můžete zvolit formáty záznamu videa.

Připojení IP kamery

Způsob připojení externího fotoaparátu k tabletu se mírně liší. Před připojením IP kamery k miniaplikaci musí být předinstalován přehrávač, který podporuje formát flv pro streamování. Tento flowplayer nebo variace jiných přehrávačů FLV. To znamená, že potřebujete přehrávače schopné streamovat ve stránkách HTML. Poté si do zařízení stáhněte aplikaci TinyCam Monitor. Software dokáže streamovat prakticky z jakékoli kamery, včetně.Ч. IP a běžné videorekordéry. Má to jednu nevýhodu. je nutné neustálé připojení k síti.

Jak připojit zadní kameru k tabletu

Zde je to těžší, pokud nemluvíte o přímém připojení, jak je uvedeno výše. V ideálním případě je taková kamera umístěna tak, aby monitorovala a natáčela situaci, kdy se vůz rozjede dozadu. Právě v tom spočívá řada potíží. Implementace na tabletu je velmi obtížná, i když existují některá řešení. Používají videoservery a samotný software pracuje s gyroskopem nebo GPS. K tomu potřebujete silné zařízení a práce s videoservery je spojena se zpožděním až 15 sekund, což je pro tento úkol nepřijatelné.

Tato možnost existuje, ale pouze pro tablety se systémem Windows. Níže uvedené zařízení převádí signál z libovolného analogového fotoaparátu na digitální a přenáší jej přes USB.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS