Jak připojit webovou kameru k televizoru

Jak doma otestovat zadní kameru na televizoru. Jak připojit webovou kameru k televizoru

Nyní je téměř každý obeznámen s takovým zařízením, protože jeho hlavní funkcí je přenášet obrázky do počítače a žádná komunikace bez něj, řekněme prostřednictvím služby Skype, se nezdá být úplná. Je však zajímavé, zda je možné připojit webovou kameru nikoli k počítači, ale přímo k televizoru? To je samozřejmě nereálné.

Zařízení s rozhraním USB je však možné připojit k televiznímu zařízení s analogovým signálem pouze prostřednictvím „prostředníka“. stacionární systémové jednotky. Kromě toho budete potřebovat také speciální konverzní kabely s vhodnými konektory, takže se pečlivě podívejte, které jsou k dispozici na všech třech součástech obvodu. HDMI, VGA, DVI, SVideo atd.

Znáte-li předběžné údaje, můžete konfiguraci snadno provést podle návodu:

 • Adaptéry slouží k připojení počítače k televizoru a k nastavení rozlišení obrazovky stejně jako u monitoru počítače.
 • Poté se webová kamera připojí k systémové jednotce pomocí konektoru USB. Také poloha televizních „očí“ se volí tak, aby byl pozorovací úhel co největší, a v této věci obvykle pomáhají prodlužovače USB různých velikostí.
 • Nakonec se ovladače nainstalují z přiloženého disku a zbývající nastavení se upraví v nabídce „Hardware“.

Jak vybrat webovou kameru pro televizor?

Nejdůležitější je vybrat správnou webovou kameru pro Smart TV. Protože ne všechny budou vhodné, umožní vám natáčet v dobré kvalitě a budou fungovat obecně. Nelze připojit modely IP.

Nezbytné minimum pro běžnou webovou kameru:

 • 2megapixelový snímač;
 • Rozlišení je minimálně HD (1200×780 pixelů);
 • Obnovovací frekvence obrazu 30 snímků/s;
 • Je k dispozici normální mikrofon.

Jedná se pouze o minimální technické požadavky. čím vyšší hodnoty. tím lepší bude obraz.

Specializované webové kamery pro televizi mají své vlastní speciální funkce. Jedna funkce. po připojení ke vstupu USB se automaticky spustí při otevření aplikace Skype. Vzhledem k omezeným možnostem přizpůsobení ze strany uživatele podporují automatické nastavení. Dalším důležitým prvkem je přítomnost magnetického držáku. Tyto kamery jsou často přizpůsobeny pro snímání při slabém osvětlení a obsahují několik mikrofonů pro správné snímání zvuku.

Připojení přes TV modulátor

Instalace kamerového systému uvnitř nebo vně vašeho domu je poměrně častá. V tomto případě je třeba rozvést signál z jedné videokamery do každé ploché kamery. Ne všichni nájemníci však souhlasí s nákupem samostatného monitoru s konektorem HDMI VGA, který umožňuje sledování obrazu.

připojit, webovou, kameru, televizoru

Proto se na trhu CCTV staly velmi populárními speciální modulátory televizního signálu. Na každém schodišti může být instalován jeden takový modulátor.

Modulátor pomáhá přenést obraz, který je přenášen DVR, do kteréhokoli z televizorů v budově. Musíte vzít v úvahu, že musí mít stejného poskytovatele kabelové televize. V opačném případě je třeba zakoupit jeden modulátor pro každého poskytovatele.

Televizní modulátor funguje na velmi jednoduchém principu. Vytváří dodatečný tok informací na kanálu pro přenos televizního signálu, který vysílá na volné frekvenci. Přesto si ji můžete nastavit sami pomocí standardní nabídky televizoru.

Chcete-li připojit IP kameru k televizoru prostřednictvím modulátoru, musíte modulátor nainstalovat do televizního kabelu. To lze provést uvnitř bytu. Pomocí standardního konektoru se signál z rekordéru nebo kamery přivádí do modulátoru. Dále je třeba nastavit frekvenci vysílání. na těle modulátoru uveďte číslo kanálu. K modulátoru lze připojit až čtyři televizory pomocí rozbočovače na výstupu zařízení.

Funkce webových kamer pro Smart TV

Takové zařízení, jako je webová kamera, je v současné době k dispozici v různých modifikacích. Při rozhodování, který z nich chcete použít a k jakému typu televizoru jej chcete připojit.

Kamery pro Smart TV mají několik funkcí. Chcete-li je používat, připojte zařízení k sobě kabelem USB a otevřete libovolný program, který požádá o zapnutí fotoaparátu. Může to být Skype, Viber a další služby umožňující videohovory. Tyto činnosti přispívají k automatickému nastavení zařízení.

připojit, webovou, kameru, televizoru

INFO! Webová zařízení pro Smart TV, kompaktní rozměry a stylový design. Dokonale se hodí k monitoru a jsou k němu připevněny pomocí magnetů.

Výrobci těchto zařízení zohlednili zvláštnosti jejich použití, které ovlivnily konstrukci a vybavení. Mezi hlavní patří:

Kamery jsou vybaveny několika mikrofony, které zaručují kvalitu zvuku i při nežádoucích vnějších vlivech. Kvalita obrazu je na vysoké úrovni, a to i za špatných světelných podmínek.

Možnost připojení webové kamery k televizoru umožňuje uživatelům pohodlněji využívat funkce moderních přístrojů. Protože obrazovka televizoru je mnohem větší než obrazovka chytrého telefonu nebo počítače. Je to skvělé řešení, jak pohodlně uskutečňovat videohovory a užívat si kvalitu obrazu.

Připojení webové kamery k televizoru

Především je nutné zmínit jednu důležitou věc. ne ke všem modelům televizorů lze webovou kameru připojit přímo. Pokud má tedy váš televizor pouze funkci příjmu analogového signálu, budete k němu moci připojit kameru pouze pomocí dalšího vybavení a kabelů. V tomto případě je schéma připojení následující: kamera. adaptér (například systémová jednotka). televizor.

Zakoupili jste webovou kameru. Jak zahájit připojení? K napájení zařízení je třeba provést několik jednoduchých operací.

Nainstalujte jeho ovladač pomocí počítače. K tomu je třeba připojit televizor k počítači pomocí speciálního kabelu nebo adaptéru. Nastavte televizor na nastavení, které jej bude používat jako monitor, a spusťte ovladač webové kamery. Po jeho instalaci stačí provést příslušná nastavení pro jeho správnou funkci v příslušné podsekci jeho nabídky.

Umístění webové kamery závisí na jejím účelu a délce kabelu. V případě potřeby lze kabel zařízení vždy prodloužit, kromě zakoupení prodlužovacího kabelu USB.

Na trhu je dnes mnoho modelů webových kamer. Který z nich je nejlepší koupit, závisí na modelu televizoru a vašich cílech.

Jak nainstalovat webovou kameru

Přispěvatel(é): Jack Lloyd. Jack Lloyd je autor a redaktor, který píše o technologiích pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s psaním a editací článků na technická témata. Nadšenec do všech technologií a učitel angličtiny.

Počet zobrazení tohoto článku: 24 728.

V tomto článku se dozvíte, jak nainstalovat a nastavit webovou kameru v počítači se systémem Windows nebo Mac OS X. Obvykle stačí kameru připojit k (modernímu) počítači a spustit proces nastavení.

 • Zástrčku USB lze zasunout pouze správným způsobem. Pokud se vám nepodaří zasunout zástrčku USB, otočte ji o 180 stupňů a zkuste to znovu.
 • Pokud používáte počítač Mac, budete si pravděpodobně muset zakoupit adaptér USB-USB/C, abyste mohli používat běžnou webovou kameru.
 • Připojte webovou kameru přímo k počítači, nikoli k rozbočovači USB. Rozbočovač USB nemá dostatečné napájení pro napájení webové kamery.
 • Pokud nebyl disk CD-ROM dodán s webovou kamerou, tento krok přeskočte.
 • Chcete-li stáhnout software pro webovou kameru, navštivte webové stránky výrobce webové kamery a přejděte na jejich stránku podpory nebo podobnou stránku.
připojit, webovou, kameru, televizoru

Počkejte, dokud se neotevře stránka nastavení webové kamery. Mělo by to probíhat automaticky. Pokud je webová kamera dodávána bez disku, mělo by její připojení k počítači spustit instalační proces. [1] X Zdroj informací

 • Pečlivě zkontrolujte nastavení v jednotlivých oknech. Pro správnou funkci webové kamery bude pravděpodobně nutné provést určitá nastavení.

Počkejte na nastavení webové kamery. Poté se otevře jeho program a můžete pokračovat v konfiguraci fotoaparátu.

Umístění webové kamery. Mnoho webových kamer má speciální klip, který lze použít k upevnění kamery na horní část monitoru počítače. Pokud vaše webová kamera nemá držák, jednoduše ji umístěte na rovný, vyvýšený povrch.

Nasměrování webové kamery. Obraz z kamery se zobrazí uprostřed okna webové kamery. Namiřte fotoaparát na sebe nebo na jiný objekt, který chcete zobrazit.

Funkce moderních kamer WEB

Vývojáři moderních technologických řešení při výrobě zařízení se snaží zohlednit co nejvíce faktorů jejich použití, jako je například umístění nebo varianty použití.

Nejprve si ujasněme terminologii. Webová kamera je digitální zařízení malých rozměrů určené k přenosu obrazu pomocí různého softwaru. Při výběru těchto přístrojů věnujte pozornost typu a rozšíření matice, maximálnímu rozšíření videa, přítomnosti mikrofonu a zaostření.

Teprve s nástupem technologie Smart TV je možné připojit webovou kameru k televizoru. Potřeba vyvinout samostatný typ připojení vznikla kvůli velikosti úhlopříčky, která je výrazně větší než u notebooků nebo osobních počítačů.

Populární společnosti nyní vyvíjejí vlastní webové kamery pro televizory, které se jim designově i technologicky co nejvíce blíží.

Díky použití pokročilých technologií a hotových řešení získáte produkt, který zaručuje vysoce kvalitní snímky bez ohledu na denní dobu nebo úroveň šumu.

Pokud je váš televizor zastaralý a nemá vestavěnou funkci Smart TV (software), nelze funkce webové kamery plně využít. V případě potřeby lze připojit koaxiálním kabelem.

Závěr a užitečné video

Pro lepší pochopení složitostí instalace a připojení zařízení doporučujeme shlédnout následující video, které poskytuje podrobné informace o této problematice:

Klíčem k výběru správného fotoaparátu je jeho vhodnost pro prostředí, ve kterém bude používán. I když zvolené zařízení není zdaleka levné a jeho instalace stojí hodně úsilí, zabezpečení vašeho domova za to stojí.

V případě pochybností je nejlepší obrátit se na organizaci/společnost, která se specializuje na instalaci kamerových systémů, včetně kamer a dalšího vybavení.

Výběr kamer CCTV pro váš soukromý dům? Nebo mít zkušenosti s instalací a používáním takového zařízení? Prosím, komentujte článek, pokládejte dotazy a zapojte se do diskuze. Kontaktní formulář níže.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS