Jak připojit Wi-Fi router bez kabelu. Pravidla pro výběr vybavení

Jak připojit Internet na notebooku bez kabelu

V tomto článku se podrobně zabýváme, jak propojit internet na notebooku na bezdrátové síti nebo s krouceným párem, zvažte funkce každého typu připojení, nastavení pro různé verze OS a nainstalovaných komponent.

Podmíněné všechny možnosti připojení k internetu přes kabel lze rozdělit na několik hlavních druhů.

 • Přepínatelné připojení (dial-up). To se připojuje k Internetu přes kabel, analogový modem nebo stejnou telefonní linku pro zastřihovač. Tento přístup se používá v digitálním připojení pomocí technologie ISDN při instalaci příslušného adaptéru.
 • Dedikovaný komunikační kanál. Zajišťuje použití samostatného řádku položeného z PC / notebooku k vybavení patřícímu a sloužícímu poskytovateli. Existují dva typy konektivity: rychlostí až 1,5 Mbps a až 45 Mbps. To je považováno za nejúčinnější pro velké podniky.
 • DSL (Digital Subscriber Line) je jedním z variant širokopásmového přístupu, se kterým můžete připojit kabelové připojení k notebooku. Poskytuje přenos dat až 50 Mbps. Jedná se o digitální připojení pomocí analogových telefonních linek.

„Bez přístupu k Internetu“. Zkontrolujte nastavení Poskytovatele na routeru Wi-Fi

Ukážu na příkladu TP-LINK TL-WR841N, jako vždy :).

Za prvé, musíme se naučit, co technologie používá váš poskytovatele pro připojení. Například v TL-WRR841N v nastavení na kartě WAN můžete zadat jeden z technologií:

A v závislosti na tom, která technologie vyberete, můžete zadat další informace, které vám poskytovatel nejpravděpodobněji poskytne při připojení. Pokud například technologie statická IP, musí vám poskytovatel dát IP adresu a další informace pro připojení. Pokud technologie PPTP / Rusko PPTP, můžete zadat přihlašovací údaje, heslo, IP (v případě potřeby). Pokud poskytovatel přidělí dynamickou IP adresu, pak jednoduše dejte dynamickou IP a vše funguje. Je to pro mě, takže domácí internetový internet kyivstar používá dynamickou IP.

Takže potřebujete vědět, která technologie používá váš poskytovatele. Jak to udělat? V dokumentu, které jste obdrželi při připojení, můžete vyhledávat informace o webových stránkách Poskytovatele a můžete jednoduše zavolat a zeptat se. Řekněte mi, že nakonfigurujete internet na routeru Wi-Fi a nevíte, který typ připojení a jaká nastavení určete v nastavení směrovače. Musíte poskytnout potřebné informace.

Naučili jste se, jaká nastavení musíte zadat, nyní pro přehlednost, ukážu, jak tyto nastavení určit v samotném směrovači.

Jděte na ovládací panel směrovače. Chcete-li to provést, v adresní baru typu prohlížeče 192.168.jeden.1 (Pokud nefunguje, pak se podívejte na adresu ze spodní části směrovače). Zadejte přihlašovací jméno a heslo, výchozí je správce a admin (pokud jste to nezměnili).

Přejděte na kartu „Síť“, pak „WAN“.

Například zobrazte nastavení pro Kyivstar Home Internet (Ukrajina). Tento poskytovatel, jak jsem napsal, používá dynamickou IP. Proto, aby bylo možné pracovat, naproti typu připojení WAN: Stiskněte Dynamic IP, stiskněte tlačítko „Uložit“, restartujte router a radujte se radost (Doufám, že :)).

Dokonce i například nastavení pro poskytovatele beeline \ corbin.

Pokud vím, tento poskytovatel používá technologii L2TP (ruský L2TP). Proto naproti typu připojení WAN: Určujeme L2TP / Rusko L2TP.

Uživatelské jméno a heslo. Zadejte data připojení (s největší pravděpodobností je máte při připojení).

Adresa IP serveru / název:. VPN TP Server.Internet.Beeline.Ru

Režim připojení WAN:. Automaticky zvolte Připojit.

Stiskněte tlačítko „Uložit“ pro uložení.

Po provedení těchto nastavení by vše mělo fungovat. Pokud se nemýlím, pak žádné z těchto poskytovatelů nepoužívá vazbu na adresu MAC. No, pokud váš poskytovatel provádí vazba na Mac, pak si přečtěte.

Začněte nastavit router z tabletu

Ve výchozím nastavení není nainstalována ochrana Wi-Fi a vaše síť je otevřená. Nyní připojíme tabletu (to je v mém případě, když i nadále napsat tabletu, budu muset mít úvod zařízení, ze kterého provádíme nastavení).

Jdeme na nastavení síťových připojení (musíme povolit Wi-Fi).

Dále zapnete síť Wi-Fi a vpravo v seznamu hledáte naši síť.

Zde pozornost! Bude mít standardní jméno a bude otevřeno. Je důležité si vybrat přesně naši síť. Pokud pochybujete, stačí vypnout směrovač ze zásuvky (vypnout a zapnout Wi-Fi na samotném zařízení). a zjistěte, zda síť zmizí. Pokud ano, to znamená, že se jedná o vaši síť, vyberte ji.

Zobrazí se okno. Stačí stisknout připojení.

Pokud je vše v pořádku, bude se v blízkosti sítě objeví stav „Connected“ a ikona se síťovými divizemi se zobrazí nahoře.

Všechny naše tablety je připojena k naší bezdrátové síti. Můžete pokračovat do nastavení.

Přizpůsobte router přes prohlížeč na tabletu

Musíme spustit libovolný prohlížeč. Je přesně na vašem zařízení. Může to být Google Chrome, nebo jiné, standardní.

V prohlížeči stiskněte prst na panel Adresa a zadejte IP adresu našeho rooteru. Obvykle je to 192.168.jeden.1, nebo 192.168.0.jeden. Tuto adresu můžete vidět a standardní přihlašovací jméno / heslo ze spodní části směrovače. Měly by tam být indikovány.

Takže, přijmeme tuto adresu v prohlížeči, na tabletu, a klikněte na tlačítko Jít (Otevřít a T. P.).

Zobrazí se okno s požadavkem na přihlášení a hesel. Zadáváme standard, obvykle to je admin a admin, a klepněte na tlačítko Přihlásit.

Takže jsme se dostali do nastavení našeho nového routeru. Podlaha případu již provedla

Nastavte parametry pro připojení k Internetu

Nejprve musíme konfigurovat router, pracovat s poskytovatelem. Ať se může připojit k internetu a distribuovat jej do Wi-Fi. Chcete-li to udělat, musíme znát parametry, které jsem vás zradil, váš poskytovatele. Musíte znát technologii, kterou používá (statická IP, dynamická IP, PPPoE, L2TP). a již v závislosti na požadovaných parametrech technologie. Všechna tato data, můžete objasnit podporu poskytovatele. Zároveň určete, zda je poskytovatel závazný na adresu MAC.

Pozornost! Pokud je poskytovatel závazný na adresu MAC, musíte zavolat podporu svého poskytovatele a požádat, propojit Internet do adresy MAC routeru. Zobrazit adresu MAC routeru, můžete zespodu, na nálepku.

To je nejdůležitější bod. Pokud jste zde pro chybu, vaše zařízení budou připojena k Wi-Fi, ale internet nebude fungovat.

Tyto parametry, musíte nastavit kartu Síť. WAN. Naproti typu připojení WAN zvolte potřebnou technologii. A na základě konkrétní technologie nastavte všechny potřebné parametry: Jméno, přihlášení, statické IP nebo DNS.

Poté, když jsou všechna nastavení zadána a zaškrtnuta, stiskněte tlačítko Uložit uložte nastavení.

Věnujte zvláštní pozornost nastavení, kterou jsem napsal výše. Jak jsem řekl, jsou nejdůležitější.

Dále přejděte na kartu Bezdrátová karta.

Naproti položce Název bezdrátového sítě určujeme název sítě Wi-Fi (psát pouze anglická písmena, můžete číslici). Tento název se zobrazí na všech zařízeních.

Naproti regionu, určete zemi, kde žijete.

Klepnutím na tlačítko Uložit uložte všechny změny.

Pokud se zobrazí okno, klepněte na tlačítko OK.

Instalovat ochranu bezdrátové sítě

Otevřete bezdrátové připojení. bezdrátová zabezpečení.

Vyberte WPA / WPA2. Osobní (doporučeno).

Naproti položce PSK heslo Přijďte nahoru a zapište heslo. Bude použito pro připojení k vašemu Wi-Fi. Použijte anglická písmena a čísla. Proveďte minimum hesla v 8 znakech. Sledujte případ dopisů, záleží.

Nezapomeňte zapsat heslo na kus papíru a dát ho na bezpečném místě, abyste nezapomenuli. A pak budete muset vypustit všechna nastavení a nakonfigurovat znovu.

Nezapomeňte uložit nastavení kliknutím na tlačítko Uložit.

Změňte heslo pro přístup k nastavení

Musíme změnit standardní admin a admin, který slouží k zadání nastavení routeru. Co nikdo, kromě nás nemohl přistupovat k nastavení.

Třetí krok. Instalace konfiguračních parametrů pro Internet

Od samého počátku musíte nastavit router tak, aby byl správně spojen s poskytovatelem internetu, tedy, takže neexistují další problémy s připojením k internetu a distribuci waify. Chcete-li provést tento úkol, musíte znát řadu parametrů, které jste měli všechny dokumenty přeneseny na dodavatele Internetu. Nejprve taková data zahrnují technologii připojení (statická (statická), dynamická IP, PPPoE, PPTP nebo L2TP), a tím věděním, jak je spojení spuštěno, parametry směrovače sami. Tyto informace musí být v dokumentaci dodané poskytovatelem, avšak pokud to není, pak jej můžete objasnit s technickou podporou. Zároveň by mělo být vyjasněno, pokud je závazka poskytovatele na adresu MAC.

Rada! Pokud je poskytovatel internetových služeb závazný pro adresu MAC, doporučuje se kontaktovat tento dodavatel a požádat ho, aby připojil svůj internet k vaší směrovači MAC adresu. Tato adresa sama o sobě lze nalézt na nálepce pod routerem.

To je nejdůležitější aspekt při nastavení směrovače. Pokud jej nepovažujete, pak se vaše zařízení budou formálně připojit k síti, ale internet sám nebude.

 • Tyto parametry musí být zadány na stránce „Síť“ → „WAN“. Vpravo od nápisu „wan_conneections_type“ v rozevírací nabídce vyberte jednu ze sloučeninových technologií. Poté, v souladu s dostupnými možnostmi, nastavte parametry pro tyto technologie: Jméno, pak se přihlaste, statická adresa IP nebo DNS. Pokud je adresa dynamika, pak ponechte pole prázdnou.
 • Poté, co je každé pole zaškrtnuto a znovu zaškrtnuto pro chyby a zkontrolujte, zda jsou data vhodná pro váš router, klepněte na tlačítko „Uložit“.

Tato nastavení mají obrovský vliv na zařízení a jsou v podstatě jádro své práce, takže je věnovat hodnou pozornost.

Změňte heslo pro vstup do nastavení routeru (heslo správce)

Umístěte heslo pouze v bezdrátové síti nestačí. Stejně důležité pro ochranu samotného routeru. Standardní heslo pro zadání nastavení směrovače zadané na spodním panelu, je obvykle příliš jednoduchý. Smrdlý může hádat. Takže se to nestane, přijít s komplexnější kombinací.

Můžete nainstalovat nové heslo v sekci Nastavení s názvem „System“, „zařízení“, „Systémové nástroje“ nebo podobně.

Připojte notebook k routeru bez drátu

V tom není nic těžkého. To prostě nezřídka se ukáže, že wi-fi na notebooku není nakonfigurován. Nejčastěji není ovladač nainstalován, který je potřebný pro práci Wi-Fi modulu nebo samotný adaptér je zakázán.

Nejdříve vám ukáže, jak nainstalovat připojení k bezdrátové síti, a pak zvážit možné problémy. Nechme odkazy na pokyny s řešeními.

Použití příkladu Windows 10. Klikněte na ikonu připojení, která je na panelu Oznámení. Vyberte síť a klepněte na tlačítko „Connect“.

Pokud je chráněn, musíte zadat heslo. Pokud jste heslo ještě nezměnili, nastavte nový router, heslo je s největší pravděpodobností uvedeno na samolepicí pod samotným routerem. Lze podepsat jako PIN nebo heslo. Zadejte heslo a připojte.

Pokud je heslo zadáno správně, a vše je v pořádku, notebook bude připojen k routeru na síti Wi-Fi.

Jak se připojit k Wi-Fi v systému Windows 7 a vyřešit některé problémy s připojením, napsal jsem.

 • Nejčastěji neexistuje žádná bezdrátová síť na notebooku. Žádná nastavení, adaptér, tlačítka a t. D. O řešení tohoto problému v systému Windows 7 jsem napsal v článku na notebooku Žádné bezdrátové síťové připojení Wi-Fi (existuje odkaz na instalační instrukce ovladače), a pokud máte Windows 10, pak definujte článek, jak povolit wi- Fi v systému Windows 10, pokud není tlačítko Wi-Fi.
 • Pokud je tam síť Wi-Fi, ale počítač nevidí síť a červená ikona v blízkosti ikon bezdrátového webu a zobrazí se článek Windows 10 nevidí síť Wi-Fi. Jako pravidlo, v jiných verzích systému Windows, řešení je stejné. musíte spustit službu Auto-ladění WLAN.
 • Wi-Fi nefunguje na notebooku. Co dělat?
 • V některých případech, po připojení k síti, stav „bez přístupu k Internetu“ (Limited). O řešení problémů v systému Windows 10 jsem napsal.
 • Server DNS neodpovídá na Windows. Opravte problém s DNS.
 • A řešení, kdy se stránky neotevírnou v prohlížeči. Zdá se, že internet se zdá pracovat (normální stav připojení).

Jak se připojit bez kabelů, které jsme zjistili. Pokud některé body týkající se připojení k bezdrátovému síťovému směrovači zůstaly nepochopitelné, pak klást otázky v komentářích.

Jak připojit internet pomocí Wi-Fi?

Co potřebujete připojit domácí internet bez vodičů? Stačí si vybrat tarif, router a zanechat žádost. Nabízíme dvě možnosti vybavení.

Router „WiPrire S1010 NBN“ a „WiPRIRE S1500 NBN“. Vynikající specifikace, Skladování USB USB, provoz v rozsahu 2,4 a 5 GHz a cenově dostupné ceny. zde jsou některé základní výhody zařízení WiFire.

Můžete si koupit nebo pronajmout router. jen 55 / měsíc. Naši specialisté budou provozovat Internet, budou profesionálně konfigurovat Wi-Fi vybavení a poradit vám o jakýchkoli problémech. Internet bez drátů je rychlý, levný a pohodlný!

Připojte internet bez vodičů v bytě a využijte:

 • Rychlost od 50 do 300 mbps
 • Tarify od 400 / měsíc
 • Výkonné směrovače. můžete si koupit nebo pronajmout jen 55 / měsíc
 • Atraktivní balíčky služeb a digitální televize
 • Antivirus pro všechna zařízení
 • Upscale technická podpora

Spojili jsme se k internetu a další služby pro více než 944 tisíc. zákazníci. Nechte aplikaci, a naše specialisté vás budou kontaktovat co nejdříve.

Často si nemyslíme ani o tom, jak je nakonfigurován internet „leteckou“. mistr přijde a všechno je vyřešeno. Ale myslím, že v naší době by každý měl vědět, jak dělat takovou práci sami. Proto vám dnes řeknu, jak připojit Wi-Fi do počítače pod Windows 7.

Myslím, že máme stacionární PC a my za to pořádáme bezdrátový internet. Pokud existují otázky, napište okamžitě do komentářů!

Jak připojit Wi-Fi na počítači

Nezkušené uživatelé čelí otázce, pokud se můžete připojit k Wi-Fi prostřednictvím pravidelného počítače pevné linky a jak jej správně připojit. Úkol provádí kabelovou a bezdrátovou cestou, volba aktuální volby zůstane pro úpravu.

S drátem

Wi-Fi router se může připojit ke standardnímu počítači nápovědy kabelu. Taková parta je považována za spolehlivější díky snižování frekvence rychlostních skoků při práci na internetu.

Pro provedení úkolu je nutné mít šňůru. jeho délka by měla stačit na vytvoření jednoho řetězce mezi PC a routerem. Zbytek krok-za-krokového algoritmu:

 • Adaptér je součástí výstupu, kabel od poskytovatele služeb je spojen speciálním portem v routeru. nachází se samostatně nebo zvýrazněno od jiné barvy.
 • Síťová kabelová vazba dvě zařízení.
 • Internet Debug se provádí.

Přizpůsobte vstup do webu World Wide Web MUSÍ TECHNICKÉ PACIPERIE PRO POSKYTOVATEL BĚHEM PRO PRIMÁLNÍ PŘIPOJENÍ DO SHARED LINE.

Pokud má uživatel nezávisle vykonávat úkol, informace o úpravě jsou ve smlouvě nebo lze získat v službě technické podpory.

Bez drátu

Jak mohu připojit počítač k internetu přes Wi-Fi router bez kabelu? Bude to mít speciální adaptér, který bude naučit počítač chytit signál Wi-Fi.

Pro úkol existují dvě možnosti:

 • Použití interního vybavení. pro připojení ke základní desce přes PCI nebo PCI Express, budete muset tento případ muset přednastavit;
 • Pomocí externího adaptéru. zařízení USB je snadněji nastaveno, ale pokud jsou porty příliš uvolněny, mohou být problémy s nepřetržitým signálem.

V posledně uvedeném případě se cílem provádí ve fázích:

Interní adaptér je připojen k podobné metodě, pouze jeho vstup je umístěn na základní desce.

Pokud instalace požadovaných ovladačů nedošlo automaticky, pak musíte použít diskovou jednotku připojenou k souborům nebo stahováním souborů z Internetu. V posledně uvedeném případě je otázka řešena dočasným vytvořením svazku přes kabel.

Certifikovaný specialista na bezpečnost počítačových sítí. Směrování dovednosti, vytváření komplexních schémat pokrytí sítě, včetně bezproblémového Wi-Fi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS