Jak se připojit a konfigurovat směrovač TP-LINK?
Chcete-li vytvořit bezdrátovou síť naléhavě, měli byste se pokusit distribuovat Wi-Fi z telefonu nebo počítače, ale tato volba je vhodná pouze jako dočasné opatření. uživatel dříve nebo později bude muset získat celý router. Jeden z nejlepších výrobců bezdrátových směrovačů a souvisejících zařízení. TP-Link; správně zastaví volbu na něm. Jak se připojit a konfigurovat směrovač Link TP. zkuste to přijít.
Ihned po zakoupení směrovače TP-LINK, připojení Wi-Fi na notebooku nebo mobilním zařízení nebude fungovat; Uživatel bude muset projít několika kroky.
První věc, kterou je třeba udělat, je otevřít krabici a pečlivě zkontrolovat zařízení: Je to jedna, dvě nebo tři antény, je jasné, sloužit pro vysoce kvalitní distribuci Wi-Fi, ale s konektory na zadní stěně budete mít přijít na to. Objednávka jejich umístění a počet hnízda na různých modelech směrovačů z odkazu TP se mohou lišit; Ale forma a barva zůstávají nezměněna.
Kontrola s následujícím vzorem, uživatel snadno detekuje na svém zařízení:
- Konektor pro připojení napájení (číslice 1);
- Kontakt pro připojení síťového kabelu (LAN, DIGIT 2);
- Kontaktní blok pro distribuci kabelového internetu ze zařízení (WAN, číslo 3).
Před přejdete do nastavení směrovače a nastavte parametry pro sebe, měli byste připojit napájecí zdroj a operátor do bytu v bytě; Kromě toho, během přípravných prací se budete muset připojit k routeru WAN a notebooku nebo počítače. k tomu je k výrobci připojen krátký kabel, který na PC je vložen do stejného konektoru, kde se bývalo Lan.
Naštěstí můžete konfigurovat moderní směrovače z TP-Link bez disku bez instalace speciálních programů a ovladačů. Připojením výše popsaného zařízení má majitel možnost okamžitě pokračovat na možnost parametrů; Jak to udělat, bude to řečeno dále.
Příprava: Připojte router
Za prvé, doporučuji, abyste vytvořili úplný reset nastavení na směrovači. Nezáleží na tom, co je nového z obchodu, nebo již někde pracoval, musí být nastavení vyčištěna. Možná už byla založena a nepotřebujeme nějaké staré nastavení. Kvůli nim může existovat mnoho problémů. Proto podívejte se na článek „Jak obnovit heslo a nastavení na routeru Wi-Fi?“A dělat to, jak je tam napsáno. Hotovo? Vynikající, pokračovat. Pokud se něco nezdařilo, pokračujeme, pojďme naději, že neexistují žádná nastavení, kterou nepotřebujete.
Šroubujeme na router antény (pokud jsou odnímatelné). Poté připojte napájecí kabel a otočte jej do zásuvky. V modrém konektoru WAN připojte síťový kabel, internet. Který ve vašem domě pořádal poskytovatele (bylo by dobré být jistý, že internet pracuje a zaplacuje. A pak během procesu konfigurace mohou nastat problémy, a budete si myslet, že směrovač nebo metoda nastavení, je vinen).
Připojené, indikátory blikaly, všechno je v pořádku. Pokud po zapnutí sítě se indikátory na routeru nerozsvítily, je možné, že je vypnuta pomocí tlačítka, které může být na bydlení samotného routeru. Překontrolovat.
Teď užíváme tabletu, smartphone, telefon (co máte). a přejděte na další položku naší instrukce.
Kompozitní označení routeru
Zadní panel zařízení je nějaká sada dvojice tlačítek a otvorů. Každá položka je nejlépe označena za účelem zleva doprava:
- První je tlačítko OFF / ON, které respektive zakáže směrovač a vede jej k práci.
- Následující účty pro konektor napájecího kabelu s nápisem „Power“ pod ním, ke kterému je napájení připojeno.
- Následuje výše popsaný modrý konektor modrého WAN.
- Na žlutém panelu je uvedeno několik otvorů LAN.
- Malé tlačítko, které poskytuje technologii QSS.
- Ten je vyroben z tlačítka RESET. Nastavení.
Na předním panelu routeru jsou světelné indikátory, které jsou také důležité při pozorování servisního provozu routeru.
Stav indikátoru jeden. Výživa Zapnuto vypnuto Označuje správné připojení napájení 2. WLAN (bezdrátová síťová síť) Zakázáno / Blikající Prokazuje stav provozu technologií přenosu bezdrátových dat. Blikající pozice naznačuje, že tato vlastnost je aktivně 3. LAN (lokální výpočetní síť) 1-4 Povoleno / zakázáno / blikání Označuje, zda jsou přídavná zařízení připojena přímo k routeru. Blikající stav potvrzuje, že takové stacionární prvky jsou připojeny a aktivně fungují. Stabilní indikátor spalování označuje, že je zařízení připojeno, ale neaktivní 4. WAN (široká oblast sítě) Blikání / zakázáno Tento indikátor zobrazuje provoz internetu. Pokud se v práci nacházejí nějaké poruchy, světelné světlo WAN nebude 5. WPS (Wi-Fi Protected Setup). Chráněná instalace Mírné blikání Označuje, že router je v procesu připojení chráněné instalace funkce. Bude to trvat asi osmdesát vteřin Zahrnuta Směrovač Berně začal pracovat s použitím funkce Wi-Fi chráněné nastavení. Ukazatel bude aktivní asi pět minut Rychle bliká Připojení nebylo vyrobeno
Nastavení lokální sítě přes Wi-Fi router
Nastavte místní síť mezi dvěma (můžete být více) počítačů. Otevřete sdílení konkrétní složky nebo lokálního disku. Získat příležitost k výměně souborů.
Než začnete nastavit síť na počítačích, rozhodl jsem se, aby ping z jednoho počítače do druhého, abyste pochopili, zda existuje spojení mezi nimi. Přečtěte si více o ping zde. Pokud to chcete udělat taky, pak musíte jít z jednoho počítače do nastavení směrovače a zjistit, který IP adresa routeru přiřazený jinému počítači v síti. Nedávno jsem napsal článek o tom, jak zjistit, kdo je připojen k směrovači, můžete číst.
No, rychle píšu, jak to udělat. Přišli jsme v prohlížeči 192.168.jeden.1 (192.168.0.1) a přejděte na nastavení routeru. Jděte na kartu „DHCP“ a „DHCP klienty“. Vidíme tam zařízení, která jsou připojena k routeru. Podíváme se na IP adresu, která je přiřazena druhému počítači, s nimiž chceme konfigurovat místní síť.
Teď k tomu děláme ping. Klikněte na „Start“ a napište cmd do vyhledávacího panelu, spusťte výsledky vyhledávání „cmd“.Exe „.
Zobrazí se okno, ve kterém píšeme příkazovou ping „IP adresu jiného počítače“ a stiskněte „ENTER“. Díváme se na výsledek, pokud vidíte, že výměna balíčků přichází, pak je vše v pořádku, síť mezi počítači je.
Myslím, že udělám další ping z notebooku, který je propojen přes wi-fi, a vidím, že převod balíčků nechodí. A pokud ping neprochází, pak nebude síť fungovat. A pak to začalo, po dlouhou dobu jsem změnil jinou nastavení, zatímco jsem nedostal k mně, že ESET Smart Security je nainstalován na notebooku a počítači, jo! Plně kontroluje síť.
Pokud v procesu konfigurace nebo práce vznikají se síťovým připojením, pak první věc, kterou potřebujete zkontrolovat a vypnout antivirony a brány firewall. Také vám doporučuji zakázat bránu firewall systému Windows.
Otevřu Antivirus, otočím na kartu „Nastavení“. „Síť“. Vyberte „Změnit režim zabezpečení sítě počítače“ a poznámka „Povolit sdílení“. Klikněte na „OK“. Opakuji ping, všechno funguje. Polovina případu je hotovo, pokračovat.
Pro které modely TP-link tyto instrukce?
Je třeba poznamenat, že existuje široká škála modelových sortimentu směrovačů. Proces propojovacích kabelů pro většinu z nich je podobný, ale nastavení bude jiné, protože každý model má vlastní verzi firmwaru a konstrukčních funkcí a ergonomie administrativního panelu. Tyto informace budou poskytnuty v samostatném článku.
Tato instrukce určitě vyhovuje modelům:
Ve všech ostatních modelech Wi-Fi směrovačů TP-LINK, spojení bude provedeno co nejvíce nebo velmi.
Router TL-MR3220 bude použit jako příkladné zařízení. Bohužel, tím více populárnějším a společným TL-WRR841N je v současné době k dispozici, ale všechny akce jsou prováděny podobně.
Připojte TP-LINK TL-WR841N
Přinesl jste směrovač domů, nebo do kanceláře, nezáleží na tom, otevřít krabici a najít mnoho kusů papíru, disk, na kterém instrukce a průvodce nastavením směrovače. Také zařazen do soupravy, samozřejmě, samotný router je, ne-li, pak jste byli oklamáni :), síťový kabel pro připojení k počítači a napájení, stejně jako všechno.
Připojte router do počítače. Zde je vše velmi jednoduché. V blízkosti počítače dali router v blízkosti počítače, jen kabel v soupravě nejde příliš dlouho, pokud je to nutné, můžete písmo více kabelu (to může být dokonce udělat sami, zde podrobněji). Udělej to prakticky v jakémkoli počítačovém obchodě.
Připojujeme se k směrovači a otočíme se do elektrické zásuvky. Pak se připojte k modré zásuvce WAN Internet Cable. Router TP-Link TL-WRR841N má 4 porty LAN, to znamená, že můžete připojit 4 počítače na síťovém kabelu. Připojujeme počítač s routerem s kabelem, který je dodáván v soupravě. Zde jsou obrázky:
Pojďme rychle projít tlačítky a konektory:
- Tlačítko zapnout / vypnout.
- Cable Electric Grid.
- WAN konektor, připojení Internetu.
- LAN konektor pro připojení směrovače do síťového kabelu.
- Povolení QSS.
- Tlačítko pro resetování nastavení směrovače.
To je vše, náš router je připojen. Přejděte nyní na nastavení.
Nastavení sítě Wi-Fi na směrovače TP-LINK
Je-li nastaveno připojení k Internetu, můžete přejdete do konečné práce. Wi-Fi nastavení.
Chcete-li to provést, proveďte následující:
- Prostřednictvím ovládacího panelu přejděte na pododdíl bezdrátové, vyberte kartu Nastavení. V anglickém jazyce verze Inteeisu jsou tyto položky označeny jako „Bezdrátová nastavení“ a „Bezdrátová nastavení“.
- Nastavte název sítě a vyberte si oblast.
- Ve výchozím nastavení ponechte nezměněná data a potvrďte nastavení.
- Vyberte kartu ochrany bezdrátové ochrany a nastavte typ šifrování WPA / WPA2.
- Zadejte kód Smyšlený k přístupu a potvrďte nové parametry.
Rada. Pro ochranu inteeis routeru a eliminovat invazi osob třetích stran, je lepší změnit identifikační kombinace, které umožňují přístup ke správním prostředím. Chcete-li to provést, přejděte na kartu Systémové nástroje a vyberte pododstavec „Heslo“. Poté musíte zadat nové klíče a uložte je a restartujte zařízení.
Připojte směrovač do počítače pro konfiguraci
Napájecí kabel je součástí vhodného konektoru routeru a samozřejmě ve výstupu. Vedle ní existuje tlačítko ON / OFF. musí být také přeloženo do zahrnutého stavu. Na úspěšném začlenění budete říci LED indikátory odhazování na předním panelu.
Připojte směrovač s počítačem pro konfiguraci můžete dvěma způsoby. Pokud je vedle počítače, bude to nejlepší udělat to s kabelem LAN.
Jeden z jeho konce je zahrnut do konektoru počítačové sítě, druhý. do účastnického portu routeru (žluté porty podepsané jako LAN).
Konektor modré barvy (WAN) je tedy určeno k získání nastavení od poskytovatele. V něm budeme zapnout kabel přicházející z vysílacího zařízení nebo modemu.
Druhým způsobem je připojení vašich Wi-Fi zařízení. Stává se, že není možné se připojit k kabelu směrovače. ať už se jedná o poškozenou síťovou kartu, odebrána z sebe. Umístění těchto dvou zařízení nebo jiných důvodů. Nebo možná někdo nemá vůbec žádný počítač. pak můžete strávit konfigurační proces pomocí tabletu nebo smartphonu připojeného k Wi-Fi routeru.
Dodávka směrovače TP-Link TL-WRR841N mají obvykle disk s předem stanovenou konfigurací pro konfiguraci. V tomto případě to nepotřebujeme. naše úkolem je naučit se konfigurovat směrovač přes jeho inteeis Management.
Takže zkontrolujte: Směrovač musí být připojen k počítači (nebo jinému zařízení) jakýmkoliv způsobem popsanými výše, a port WAN je vložen pomocí kabelu, který pochází ze zařízení Poskytovatele. Nyní můžete začít nastavení.
Konfigurace směrovače TP-LINK na nové verzi firmwaru
Pojďme pokračovat na nejdůležitější. nastavení směrovače TP-LINK. Pokyny jsou uvedeny pro novou verzi firmwaru s bílým a modrým Inteeisem.
Vazba na adresu MAC
Někteří operátoři vyžadují vazbu na adresu MAC (speciální jedinečné číslo jakéhokoliv zařízení) pro zabezpečení uživatelských zařízení pro zadání Internetu. Na miniaplikacích, které nejsou zahrnuty do seznamu, nebude použitelný síťový signál. V kvalitě těchto zařízení může být PC (pokud je připojení kabelové), směrovač, televize a t. D.
Zjistěte na podporu svého operátora, ať už potřebujete vazbu, a pokud ano, nakonfigurujte jej na TP-LINK:
- Klikněte na třetí kartu na horní části „Pokročilá nastavení“.
- V bloku „Security“ rozbalte položku pro adresy MAC.
Aktivujte vazbu pomocí spínače nahoře
Zadejte adresu zařízení, kterou chcete vázat na síť poskytovatele
Dynamická nebo statická adresa IP
Pokud máte dynamické připojení, nemusíte připojení konfigurovat. Stačí se ujistit, že v kartě „Síť“ je sekce „Internet“ hodnota „Dynamic IP“.
Pokud máte dynamickou adresu IP, nemusíte nic konfigurovat ve shell
Pokud síť funguje na statické adrese IP, proveďte následující:
-
V rozevírací nabídce vyberte Static.
Řekněte všechna data, která vám poskytla operátora
V případě potřeby zapněte, klonování MAC adresy
Připojení PPPoE
Protokol PPPoE vyžaduje specifická data pro autorizaci na internetu. Jsou individuální pro každého účastníka. jsou určeny k ochraně před neoprávněným použitím sítě uživatele. Tento protokol podpora Dom.RU, Rostelecom, TTK a další poskytovatelé. Obraťme se k nastavení:
-
Na rozevíracím panelu klepněte na položku PPPoE.
Nainstalujte PPPoE jako typ připojení
Rozbalte nabídku „Pokročilá nastavení“ a vyberte Static nebo Dynamic IP
Ujistěte se, že všechny změny uložíte po nastavení
Připojení L2TP a PPTP (VPN)
Typy L2TP a PPTP sloučeniny patří do soukromých sítí VPN. První protokol se používá například operátor beeline. Mají stejné nastavení:
-
V menu se seznamem typu připojení vyberte položku L2TP nebo PPTP. závisí na tom, který druh používá váš poskytovatele.
Určete L2TP jako typ připojení, pokud máte „beeline“
Nastavení Wi-Fi
Hlavní věc je změnit. heslo pro přístupový bod. Je třeba se dostat do svého „wi-fi“ nebylo tak snadné. I když se omlouváte o rychlosti a provozu, vložte klíč stejně, protože přes síť Wi-Fi mohou vetřelci přistupovat k souborům v počítači. Přejděte na nastavení:
-
Rozbalte položku Čtvrté menu „Bezdrátový režim“. V prvním bloku s nastavením, v případě potřeby změňte název vašeho přístupového bodu Wi-Fi (pole SSID).
V „Bezdrátové připojení“ změňte název Wi-Fi podle potřeby
Napište heslo, které chcete jednat pro váš přístupový bod
DHCP Server
Router tvoří místní síť kolem nich, která obsahuje všechna zařízení připojená k přístupovému bodu. Server DHCP na routeru dává každému novému IP adresy nové gadget. platí pouze v místním a ne v globální síti (Internet).
- V nabídce „Síť“ na levé straně otevřete kartu stejného jména. Položte zaškrtněte vedle „Povolit Server“.
- Určete fond adresy (rozsah) pro místní síť směrovače (odpuzovat z počtu gadgetů, které se připojujete k bodu). Může být dána více, než je požadováno.
Umístěte rozsah IP adres, které potřebujete (Pool)