Jak připojit zvuk z notebooku do televize. Jak připojit notebook k televizi

Proč v televizoru není žádný zvuk přes HDMI, při připojování notebooku (PC) v systému Windows 7 a Windows 10

Již připravené několik pokynů pro připojení televizoru k počítači přes kabel HDMI a všiml si, že existuje jeden velmi populární problém, s jakým mnoho tváří. Problém je v tom, že po připojení televizoru k počítači nebo notebooku není na televizoru žádný zvuk. To znamená, že zvuk není reprodukován přes kabel HDMI, ale i nadále zvuk z reproduktorů notebooku nebo reproduktorového systému.

Víme, že prostřednictvím kabelu HDMI je zvuk přenášen. Takže by měl znít z reproduktorů televizoru. Ano, a zpravidla je zvuk na televizoru mnohem lepší a lepší než na stejném notebooku. Proto má smysl konfigurovat zvuk přes kabel HDMI v televizoru. Když jsem napsal instrukce o spojení, sám jsem narazil na problém, když nebyl na televizoru žádný zvuk. Tento problém je však řešen velmi jednoduše. Stačí změnit některá nastavení na svém notebooku nebo počítači. V systému Windows 7 a Windows 10 jsou navíc tato nastavení prakticky stejná.

Okamžitě dávám odkazy na podrobné články, na připojení televizoru na HDMI:

Mimochodem, v těchto článcích jsem napsal o problémech se zvukem. Všechno je zde podrobně popsáno. V jednom článku na příkladu Windows 7 a ve druhé, na příkladu Windows 10.

Konfigurace zvukového signálu přes HDMI

Pokud je požadován zvuk HDMI, musí být toto nastavení vybráno v nastavení systému Windows.

Stiskněte tlačítko „WinR“.

V nabídce „Ovládání“ a klepněte na tlačítko OK.

V okně „Ovládací panel“ nastavte v rozevíracím seznamu „Velké ikony“ a klikněte na ikonu „Sound“.

Na kartě Přehrávání vyberte ze seznamu „Digital Audio (HDMI)“, klepněte na něj klepnutím pravým tlačítkem myši klepnutím pravým tlačítkem myši, v nabídce klikněte na řádku „Použití ve výchozím nastavení“, pak „OK“.

Vyberte v seznamu „Digital Audio (HDMI), klikněte na něj klepnutím pravým tlačítkem myši klepnutím na tlačítko OK

Důležité! Pokud připojený televizor nebyl určen v okně „Sound“, musíte kliknout na ikonu „Reproduktory“ pravým tlačítkem myši, levým tlačítkem myši na řádek „Zobrazit zakázané zařízení“. Dále vyberte ikonu, která se zobrazí s thlem TV, klikněte na něj pravým tlačítkem myši, klepněte levým tlačítkem myši na tlačítko „Enable“.

Klikněte na ikonu „Dynamika“ pravým tlačítkem myši, klepněte levým tlačítkem myši na řádek „Zobrazit zakázané zařízení“

Znovu načíst PC a zkontrolujte, zda zvuk na HDMI funguje.

Stiskněte „WinR“, tiskněte „devmgmt.MSC „a klikněte na“ OK „.

V okně „Správce zařízení“ otevřete sekci kliknutí myši „Zvuk, video zařízení“ a zobrazte přítomnost zařízení označených šipkou, vykřičníkem nebo otazníkem.

Poznámka! Moderní video účty mají vestavěný ovladač zvuku s vysokým rozlišením pro zvukový výstup HDMI.

Odhalte „zvuk, video zařízení“ kliknutím myši a vyhledejte zařízení označenou šipkou

Pokud je zařízení neaktivní (označeno šipkou), klepněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte levou „cyklistiku“.

Pokud existuje vykřičník nebo otazníky na zařízení, stejným způsobem vyberte „Aktualizovat ovladač“.

Stiskněte pravé tlačítko myši na zařízení s vykřičníkem nebo otazníky, vlevo „Aktualizovat ovladač“ položka

Zvolte „Automatické vyhledávání“. Systém bude vyhledávat a nainstalovat ovladač.

Opakujte sekci Kroky „Nastavení zvukového signálu přes HDMI“, restartujte počítač a zkontrolujte audio výstup do televizoru.

Důležité! Pokud automatické vyhledávání nefungovalo, stáhněte ovladače a ručně nebo použijte nástroj třetí strany, pokyny, na kterém je uvedeno níže.

Použití ovladače snadno

Pokud uživatel nemá čas ani dovednosti pro vyhledávání a instalaci všech potřebných ovladačů, lze jej provést pomocí programu Snadný ovladač.

Postupujte podle odkazu: https: // Download.CNET.COM /REAREASY / 3000-18513_4-75090748.html?Část = DL-SUBJ = DLTAG = tlačítko a klikněte na tlačítko Stáhnout „.

Nastavení obrazu (projekce)

Obecně existuje 4 možnosti, jaký notebook může pracovat s TV (cca.: Práce s obrázkem):

 • Zobrazit obrázek pouze obrazovky počítače. A televizní obrazovka je vypnuta (možnost je zřídka používána, a jen dočasně připravena pro prohlížení a jinak to byl význam připojit?);
 • Opakování: Obraz na obrazovce počítače a televizoru je stejný. Nejčastější volba, kromě výchozím nastavení je používána, když jsou zařízení nejprve připojena;
 • Rozšiřování: pohodlné při připojení druhého monitoru pro rozbalení pracovního prostoru. To je, budete mít jednu velkou plochu, rozbité 2 displeje. Je to tato možnost, že stojí za to zvolit, pokud chcete sledovat film v televizi, a přímo pro samotný notebook;
 • Pouze druhá obrazovka: populární možnost. Jednou spustíte film na velké obrazovce, pak zpravidla obraz na obrazovce notebooku je pro vás zbytečný a může být vypnut.

Jednat podobné režimy ve speciálním. Okno Windows. Obvykle se zobrazí automaticky, když je druhý třetího připojení připojeno k zařízení (viz. Příklad níže).

Také toto okno (jako na obrazovce níže) může být způsobeno kombinací tlačítek WinP (plus nemusíte stisknout).

Kromě toho věnujte pozornost funkčním klávesám vašeho notebooku. V převážné většině modelů jsou speciální. Kombinace pro nastavení obrazové projekce (například na ASUS notebooky. To je kombinace FNF8).

Fnf8. Zobrazit režim projekce (na notebooku ASUS)

K dispozici je také další volba zobrazení: Klepněte pravým tlačítkem myši v libovolném volném místě plochy, vyberte možnost „Nastavení obrazovky“.

Nastavení obrazovky (Windows 10) | Volba alternativních nastavení

 • Vyberte možnost Scaling (Pokud je na výchozí notebooku, řekněme, že máte 150%. pak v televizi často potřebuje instalovat 100% tak, aby byl obraz jasnější);
 • specifikovat svolení;
 • Nastavte, jak bude obraz promítán při připojování více displejů.

Nastavení zobrazení v systému Windows 10 (cm. Škálování a nastavení více displejů)

Připojení Apple MacBook Pro a Air notebooky na televizi:

Adaptéry Mini DisplayPort bude muset koupit v Apple Store.

Apple notebooky Mini DisplayPort. Pro připojení Apple k televizoru musíte zakoupit příslušný adaptér.V závislosti na tom, které vstupy jsou k dispozici na televizoru. Store Apple Store má následující možnosti:

V souvislosti zařízení Apple není nic obtížného. Připojte vodiče přes zakoupený adaptér, zdroj HDMI byl vybrán na televizoru.

Připojte notebook na televizi přes kabel HDMI

Pokud máte zájem, ukážu příklad notebooku ASUS K56CM a trochu zastaralého LG 32LN575U televize, které jsme v tomto článku připojeni k Wi-Fi.

Takže jeden konec kabelu je připojen k konektoru HDMI na televizoru. Jsou podepsány. Může existovat několik kusů. Žádný rozdíl, ve kterém se připojuje.

Připojte druhý konec kabelu k konektoru HDMI na notebooku.

Nebo, na grafickou kartu na systémové jednotce. Pokud máte pevný počítač.

S největší pravděpodobností obraz na televizoru se okamžitě neobjeví. Je třeba vybrat zdroj signálu v nastavení. Na televizorech LG, musíte kliknout na vstupní tlačítko na dálkovém ovladači.

A pomocí joysticku na konzole vyberte požadované HDMI, ke kterému jsme kabel připojili. Mám to hdmi2. Bude aktivní. Pokud máte televizor, který není LG, musí být také tlačítko, se kterým můžete přepínat zdroje signálu. Pokud nefunguje, napište komentáře, pochopí.

To je vše, měli byste vidět obrázek z notebooku na televizoru.

V komentáři Dmitrie navrhl, že je nutné změnit název zařízení pro vstup HDMI vybraný na televizoru. Protože mění některé parametry, které mohou ovlivnit kvalitu obrazu. Takže doporučuji to udělat.

V nabídce výběru vstupu HDMI (jako na fotografii výše) klikněte na červené tlačítko na dálkovém ovladači. V nabídce na televizoru tato položka „Změnit název zařízení“. V zobrazené nabídce vyberte vstup HDMI, do kterého jsme připojili notebook a vyberte „notebook“ níže.

Dokončen. Můžete už používat a vychutnat obrázek na velké obrazovce. A stále ukazujeme, jak můžete konfigurovat výstup obrazu na notebooku, zvažte možné problém s uzavřením obrazu a zvuku. Když zvuk po připojení nebude jít z televizoru, ale od reproduktorů notebooku.

Bezdrátové připojení laptopu k televizoru

Aktualizace 2016: Napsal jsem podrobnější a aktuální instrukce (než to, co následuje níže) o připojení notebooku na televizi na Wi-Fi, T.E. Bez vodičů: Jak připojit NOTBUK na televizi na Wi-Fi.

Moderní notebooky s procesory Intel Core I3, I5 a I7 se mohou připojit k televizorům a dalším bezdrátovým připojovacím obrazovkám pomocí technologie Intel Wireless Display. Pokud jste zpravidla nenasajili Windows na svém notebooku, všechny potřebné ovladače pro toto již mají. Bez vodičů, nejen obrázek s vysokým rozlišením je přenášen, ale také zvuk.

Chcete-li se připojit, budete potřebovat speciální kompilátor pro televizor nebo podporovat tuto technologickou televizní přijímač. Ten zahrnuje:

Bohužel nemám schopnost testovat a prokázat, jak to všechno funguje, ale podrobné pokyny pro používání Intel Widi pro bezdrátově propojující přenosný počítač a Ultrabook Teld jsou na oficiální webové stránce Intel:

Doufám, že výše popsané metody budou stačity, takže můžete své zařízení připojit správným způsobem.

Příprava: Zkontrolujte porty HDMI v televizoru a počítači, zvolte Kabel

Nejdříve musíte zkontrolovat, zda jsou na našich zařízeních. Také pro připojení potřebujeme kabel HDMI. Podívejme se na všechno. Pokud máte vše, můžete jít přímo na připojení a konfiguraci.

 • HDMI Vstup na televizoru je obvykle na bočním obličeji nebo na zadním panelu (někdy tam a tam). Musí být podepsány a číslovány. Vypadat takto (vlevo Philips, Right LG): Pokud máte alespoň jeden takový přístav na televizoru, pak se všechno dopadne.
 • Dále se podívejte na zadní panel počítače (mám úvodní systémový blok). Tam musíme najít výstup HDMI. HDMI může být na základní desce (vestavěné plány na nových deskách). a v vidoseKeart. Ale pokud máte dokonce tento přístav na základní desce (jak mám na fotografii níže). A existuje samostatná diskrétní grafická karta s výstupem HDMI, pak televizor musí být připojen k grafické kartě. Fotografie systémové jednotky I vyrobené v horizontální poloze. V mém případě může být televizor připojen k výstupu HDMI na grafické kartě.Pokud není ve vašem počítači žádný výstup HDMI, ale je zde DVI, pak si můžete koupit DVI-HDMI adaptér. A pokud existuje pouze starý VGA, můžete také použít adaptér VGA-HDMI, ale pak se zvuk na televizoru nezobrazí, protože VGA není digitální výstup. Pokud chcete současně připojit televizor a monitor k počítači, budete potřebovat dva HDMI nebo HDMI a DVI. Budeme také potřebovat odpovídající kabely.
 • Kabel HDMI by měl být potřebný pro dlouhou délku. Pokud se nemýlím, pak jsou až 20 metrů. Pokud nemáte samostatný kabel, můžete použít ten, který je připojen monitor. Pokud máte ve svém připojeném HDMI. Mám takový kabel: nejčastější, levný kabel.

Pokud máte porty na obou zařízeních, a je zde kabel, můžete se připojit.

Konfigurace zařízení pro přehrávání systému Windows

Obvykle, když v systému Windows 10, 8 nebo Windows 7 připojte televizor nebo samostatný monitor HDMI na notebooku, zvuk automaticky spustí na něm. Existují však výjimky, když se zařízení přehrávání nezmění automaticky a zůstane stejný. Stojí za to pokusit se zkontrolovat, zda je možné ručně zvolit, jaký zvuk bude přehráván.

 • Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru v oznamovací oblasti Windows (přímo na dně) a vyberte možnost „Play Devices“. V systému Windows 10 1903, 1809 a 1803 se dostanete na zařízení pro přehrávání v menu, vyberte možnost „Otevřít zvukové možnosti zvuku“ a v dalším okně. „Ovládací panely zvuku“ nebo prostřednictvím ovládacího panelu. zvuku.
 • Věnovat pozornost tomu, která zařízení je vybrána jako výchozí zařízení. Pokud se jedná o reproduktory nebo sluchátka, ale seznam obsahuje také zvuk s vysokým rozlišením NVIDIA, AMD (ATI), AMD (ATI) nebo některá zařízení s textem HDMI, klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte položku „Použít výchozí“ položku (Udělej to, když je TV je již připojen přes HDMI).
 • Použijte nastavení.

S největší pravděpodobností budou tyto tři kroky dostačující k vyřešení problému. Může se však ukázat, že v seznamu přehrávání zařízení není nic podobného HDMI (i když klepnete pravým tlačítkem myši na prázdný seznam seznamu a zapněte zobrazení skrytých a odpojených zařízení), pak může pomoci následující řešení problému.

Nejčastější příčiny absence HDMI zvuku

Vařené tlačítko mute a pár dalších nuancí

První věc, kterou doporučuji spuštění, je zkontrolovat základní nastavení samotného televizoru (t.na. Pokud je obrázek. pak pravděpodobně s kabelem a portů v pořádku).

Pokud televizor (monitor) vůbec neodpovídá, aby připojil kabel, doporučuji přečíst tuto příručku: https: // ocomp.Info / Kompyuter-Ne-Vidit-Vtoroy-monitor.html

To je primárně o nastavení hlasitosti zvuku a režim Silence (který je aktivován tlačítkem „MUTE“). Cm. Fotografie níže.

Velmi často, mnoho náhodně stiskněte toto tlačítko (nebo zapomenout na to „Squeeze“ po reklamní jednotce).

Věnujte také pozornost počtu portů HDMI z televizoru (konzoly). Pokud existuje několik z nich, zkuste připojit počítač k portu Port HDMI 1 (faktem je, že mnoho zařízení HDMI 1 1 kombinuje funkčnost HDMI a mikrovlčích údajů, což významně snižuje pravděpodobnost takového „problému“).

Zvuk lze podávat do jiného zařízení

V systému Windows je v nastavení zvuku jeden nepříjemný „funkce: při změně některých parametrů, restartu, aktualizace, připojení nových zařízení atd Zařízení není vždy zvoleno správně.

To znamená, že v případech, kdy existuje několik zařízení, která mohou hrát zvuk. Windows „neví“ Co použít. V důsledku toho zvuk i nadále hrát v počítačových sloupcích a v televizoru není.

Změna nastavení zvuku: Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu zvuku (reproduktor) v zásobníku Windows a klikněte na odkaz „Zvuky“. Dále přejděte na kartu „Přehrávání“. Cm. Screenshot níže.

Mimochodem, můžete také otevřít záložku Nastavení zvuku přes ovládací panel. stačí otevřít sekci „Zařízení a zvuk“ a klikněte na odkaz „Sound“. Příklad níže.

Vybavení a zvuk. zvuk (ovládací panel) / alternativní metoda

Poté vyberte zařízení ze seznamu s názvem televizoru / externího monitoru (možná zařízení se nazývá „Intel Audio. „nebo“ AMD High Definition. „, nebo“ nvidia vysoké rozlišení. „). Klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Použít výchozí“. Příklad níže.

Po kterém by měl zvuk začít hrát v televizoru.

Pokud se zobrazí ikona televizoru (monitor) s šedou (a ve výchozím nastavení nelze vybrat a používat). zkontrolujte, zda jste pevně připojeni k kabelu HDMI. Po restartování počítače / notebooku a znovu zkontrolovat záložku!

Žádný zvuk může být kvůli skutečnosti, že nejste nainstalován (neaktualizován) ovladač grafické karty (komponenta odpovědná za výstup zvuku HDMI). Kromě toho, v některých instalátorech můžete ručně zvolit, které komponenty pro instalaci (a při aktualizaci některých čísel „Další / Další. „A přeskočili vánoční klíště).

Obecně pro zkontrolujte dostupnost ovladače (NO) ovladače. musíte otevřít správce zařízení. Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci tlačítka WinR (zobrazí se okno „Spustit“). Zadejte příkaz devmgmt.MSC a klepněte na tlačítko OK.

Spuštění správce zařízení. Devmgmt.MSc

Dále, diskrétní „zvukové, herní a video zařízení“ a zjistěte, zda máte zařízení s názvem, v blízkosti Amd High Definition Audio Device („Nvidia High Definition Audio“ a. Podobný).

Také věnovat pozornost, zda je vypnuta (co se zařízení vypne. cm. Na snímku níže).

Zařízení je vypnuto. (Věnujte pozornost ikonu)

Pomoci!

připojit, zvuk, notebooku, televize, notebook, televizi

Automatická aktualizace ovladače. https: // ocomp.Info / Update-Ovladače.html

Kromě toho doporučuji také podívat se na to, zda je povolen řadič „High Definition Audio“ (karta Systémová zařízení). Zkuste jej restartovat: vypnout / povolit.

Vysoký rozlišení AUDIO CONTROL CONTROLER

Mimochodem, před „manuální“ aktualizací ovladače grafické karty. vymažte celý starý, a při instalaci pečlivě se podívejte, na které byly součástí součástí (cm). Příklad níže).

Instalace NVIDIA / Opatrně kořist všechny komponenty při instalaci ovladačů

Zvuk není nakonfigurován v centru řízení ovladače

Vezměte prosím na vědomí, že v Centru řízení ovladače videa může být jejich vlastní nastavení pro práci s připojenými audio video zařízeními.

Poznámka: Chcete-li otevřít nastavení ovladače videa. použijte jej na ikonu zásobníku. Nebo klepněte pravým tlačítkem myši v libovolném volném místě plochy, v menu, které se zobrazí bude Cervised Link.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS