Jak pořídit snímek obrazovky v tabletu Samsung

Jak uložit snímek obrazovky v tabletu Samsung. Snímky obrazovky na tabletu Samsung Galaxy Tab a podobných zařízeních

Potřebujete pořídit snímek obrazovky na tabletu Samsung a nevíte, jak na to? V tomto článku najdete několik způsobů, jak pořídit snímek obrazovky na tabletech a smartphonech Samsung s operačním systémem Android.

Snímky obrazovky umožňují zachytit všechny informace z obrazovky a uložit je jako obrázek. Níže naleznete několik jednoduchých způsobů, jak pořídit snímek obrazovky na tabletech Samsung. Uživatelům, kteří se o pořízení snímku obrazovky pokoušejí poprvé, se to obvykle nepodaří na první pokus a je nutné postup opakovat. Nezapomeňte zanechat svůj názor níže a uveďte model zařízení a metodu, která pro vaše zařízení fungovala, aby ostatní návštěvníci této stránky měli od vás užitečné informace.

1) Chcete-li na zařízení Samsung pořídit snímek obrazovky, stiskněte současně tlačítko Domů a tlačítko Napájení/Zamknout na několik sekund. Tlačítko Domů je uprostřed pod displejem. Pokud vše proběhlo v pořádku, zobrazí se na obrazovce tabletu oznámení, že byl snímek obrazovky uložen, a můžete slyšet zvukové upozornění. Uložený snímek obrazovky najdete v galerii nebo ve složce Obrázky/ScreenCapture nebo Obrázky/Screenshots.

2) Pokud první metoda nepomohla, zkuste pořídit snímek obrazovky tabletu pomocí druhé metody. Stiskněte současně tlačítko snížení hlasitosti a tlačítko napájení/zámek a podržte je stisknutá po dobu několika sekund. Po úspěšném uložení snímku obrazovky v tabletu Samsung se na obrazovce zobrazí oznámení o pořízení snímku obrazovky. Snímek obrazovky pořízený na tabletu Samsung Galaxy si můžete prohlédnout v galerii ve složce Obrázky/ScreenCapture nebo Obrázky/Screenshots.

3) Pokud se výše uvedenými způsoby nepodařilo pořídit snímek obrazovky tabletu Samsung, zkuste tuto možnost. Stiskněte a podržte tlačítko Domů a tlačítko Zpět na tabletu se systémem Android, obě tato tlačítka se nacházejí pod obrazovkou. Tato metoda se většinou používá v tabletech Samsung s verzí systému Android 2.3. Snímek obrazovky tabletu si můžete prohlédnout v galerii nebo v Obrázky/Snímky obrazovky nebo Obrázky/Snímky obrazovky.

Doufejme, že jedním ze způsobů, jak můžete pořídit snímek obrazovky na tabletu Samsung Galaxy Tab. Nezapomeňte nám zanechat zpětnou vazbu a sdělit nám model a způsob, jakým jste snímek obrazovky tabletu pořídili, aby se od vás mohli ostatní učit. Děkujeme za vaši zpětnou vazbu!

Všechny způsoby pořízení snímku obrazovky v tabletu Samsung

Snímek obrazovky lze pořídit různými způsoby. Většina z nich funguje na jakémkoli tabletu Samsung.

Moderní funkci snímání obrazovky pomocí gesta dlaní jsem popsal v samostatném záhlaví níže. První metoda je relevantní u tabletů s fyzickým tlačítkem domů.

 • Stiskněte a podržte tlačítko Domů a současně odemkněte obrazovku.
 • Na displeji se zobrazí efekt zachyceného snímku, a pokud jsou aktivována systémová upozornění, uslyšíte kliknutí.
 • Na panelu oznámení se zobrazí ikona obrázku. To znamená, že je pořízen a uložen snímek obrazovky.

Druhý způsob pořízení snímku obrazovky bude fungovat na většině moderních zařízení se systémem Android, včetně tabletů/smartphonů Samsung. Je určen pro miniaplikace bez tlačítka Home.

 • Současné stisknutí tlačítek napájení a snížení hlasitosti.
 • Po několika sekundách se na obrazovce objeví ikona a ozve se odpovídající zvuk.
 • V okně oznámení se zobrazí ikona obrázku. Snímek obrazovky je hotový!

Třetí možnost funguje na starších zařízeních, jako je první verze tabletu Galaxy Tab.

 • Stiskněte a podržte současně obě tlačítka Domů a Zpět. Všimněte si, že klávesa zpět je konkrétně fyzické tlačítko, nikoli položka na spodním touchpadu.
 • Ve verzích 2 a 3 systému Android nejsou k dispozici žádné obrazové efekty, ale ozve se cvaknutí připomínající zvuk závěrky fotoaparátu (pokud není zařízení v tichém režimu).
 • V těchto raných verzích operačního systému se ikona obrázku na oznamovacím panelu nezobrazuje vždy. Chcete-li zkontrolovat, zda byl pořízen printscreen, přejděte do Galerie.

Čtvrtá metoda vyžaduje připojení externích periferií, což znamená, že není vhodná pro každého. Tato metoda má však významnou výhodu. týká se naprosto všech modelů jihokorejského výrobce (Galaxy Tab 2, Tab A, Tab S atd.), bez ohledu na verzi operačního systému.

 • Připojení externí klávesnice k tabletu pomocí kabelu USB. Mám na mysli pouze klávesnici, která podporuje připojení k tabletu, nikoli běžnou počítačovou klávesnici.
 • Zařízení zobrazí oznámení, že je připojeno externí periferní zařízení. Zařízení tedy zjistilo klávesnici.
 • Na klávesnici stiskněte klávesu Print Screen. Na některých klávesnicích se označuje zkratkou PrtScr nebo PrintScrn.
 • Na obrazovce miniaplikace se zobrazí oznámení o pořízeném snímku obrazovky a příslušná ikona.

Pátá metoda funguje téměř na všech tabletech založených na verzi firmwaru Android 5.

 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení na zařízení.
 • Na displeji se zobrazí několik ovládacích prvků.
 • Pokud je k dispozici jedna z následujících možností: „Snímek obrazovky“, „Pořídit snímek obrazovky“, „Snímek obrazovky“ nebo „Zobrazit obrazovku“. klikněte na ni.
 • Cvakne závěrka a obrazovka „bliká“. Znamená to, že obrázek byl úspěšně pořízen a uložen do galerie.

Poslední, šestá možnost, pomůže uživatelům naprosto jakéhokoli zařízení, nejen těch s operačním systémem Android. Popíšu však akce speciálně pro tablety Samsung.

 • Nejprve je třeba stáhnout a nainstalovat aplikaci pro pořizování snímků obrazovky. Doporučuji Screen Master, který jsem testoval a vybral mezi ostatními. Mimochodem, více než milion stažení a průměrné hodnocení uživatelů 4.5 z 5! Aplikace navíc podporuje více než deset jazyků. Chcete-li si aplikaci stáhnout, jednoduše přejděte na Play Market a do vyhledávacího pole zadejte Screen Master. Klikněte na první výsledek a vyberte možnost „Instalovat“. Během několika minut (maximálně) se nainstaluje a objeví v nabídce aplikací nebo na ploše.
 • Otevření aplikace. Požádá o povolení přístupu do galerie. Souhlasím s tímto.
 • Klikněte na tlačítko „Povolit snímání obrazovky“. Budete vyzváni, abyste pracovali nad jinými aplikacemi a minimalizovali je. Přepněte všechny posuvníky do povolené polohy.
 • Znovu klikněte na tlačítko „Povolit snímání obrazovky“. Nyní se při minimalizaci aplikace objeví na levé straně obrazovky ikona Objektiv. Uvidíte ji vždy, i když sledujete videa nebo hrajete hry.
 • Chcete-li pořídit snímek obrazovky, klikněte na ikonu Objektiv. Aplikace požádá o přístup k uložení obrázků. Klikněte na tlačítko „Povolit“.
 • Snímek obrazovky se otevře v editoru. Zde můžete měnit jeho velikost, upravovat ho, přidávat jednoduché efekty, odesílat ho do jiné aplikace, ukládat ho a další.

Jak pořídit snímek obrazovky a okamžitě jej vylepšit

Co dělat, když chcete vyfotit webovou stránku nebo video a okamžitě přidat popisky a další prvky?? Pokud vám vestavěné funkce telefonu nestačí, můžete ke zpracování snímku obrazovky použít počítač.

Photoscreen umožňuje vytvořit fotografii a okamžitě na ni překrýt text, skrýt nebo zvýraznit určité části snímku, přidat seznamy a geometrické tvary. Stačí spustit software a zadat, kterou oblast chcete uložit jako fotografii.

Pomocí aplikace PhotoScreen můžete pořídit snímek obrazovky libovolné aplikace nebo prohlížeče

Vyberte si nástroje na ovládacím panelu a vyplňte rámeček podle svého úkolu. Pokud jde o export, software podporuje všechny oblíbené formáty a umožňuje také nahrát kopii obrázku na server a sdílet odkaz.

Fotoobrazovka. Jedná se o univerzální nástroj pro všechny verze systému Windows a pro všechny typy notebooků (Asus, Acer, Lenovo, HP atd.).

Stáhněte si PhotoSCRIN nyní!

Vytváření, úprava a ukládání snímků obrazovky jedním kliknutím. Je zdarma! Nainstalujte si software a vyzkoušejte jej ještě dnes:

Pokud vám výše uvedené metody z nějakého důvodu nevyhovují, je tu další možnost. použít mobilní screenshoty. Jsou určeny pro systém Android a fungují na jakékoli verzi platformy. Pokud nevíte, jak pořídit snímek obrazovky na Samsungu A51 nebo jiných modelech, můžete jej použít.

Touchshot

Funkce TouchShot pořizuje snímky obrazovky jedním dotykem, nahrává video a umožňuje upravovat snímky. Software nepodporuje ruštinu, ale jeho ovládání je dostatečně snadné.

Software zobrazuje nápovědy pro začátečníky, ale jsou k dispozici pouze v angličtině

 • Spuštění aplikace TouchShot a povolení přístupu do galerie.
 • Chcete-li zachytit pracovní plochu, vyberte možnost Snímání obrazovky.
 • Umožnit překrývání nástroje s jinými aplikacemi.
 • Zobrazí se panel nástrojů. Kliknutím na ikonu fotoaparátu pořídíte snímek obrazovky.

K vytvořeným obrázkům lze přistupovat prostřednictvím rozhraní TouchShot výběrem sekce Galerie.

Super Snímek obrazovky

Velmi jednoduchá aplikace, která pořídí snímek obrazovky jakéhokoli otevřeného okna, ať už programu nebo prohlížeče, a uloží obrázky ve formátu JPG. Super Screenshot je přeložen do ruštiny a ovládání je tak jednoduché, že je srozumitelné od prvního spuštění.

Software umožňuje upravit vytvořený snímek obrazovky

 • Otevřete software a klikněte na tlačítko „Start capture“.
 • Otevře se nové okno s pokyny a ilustracemi.
 • Pořiďte snímek obrazovky podle pokynů.
 • Otevřete nástroj pro snímání obrazovky a klikněte na ikonu v podobě miniatury.

Super Screenshot obsahuje také malý editor fotografií: můžete fotografii oříznout, nakreslit na ni, přidat text a sdílet ji v messengerech nebo na internetu.

Mistr obrazovky

Screen Master zachycuje fotografie akcí v telefonu a umožňuje sloučit fotografie do jednoho obrázku, oříznout obrázek a zachytit webovou stránku. V placené verzi je k dispozici také nahrávání videa. Screenshotter je přeložen do ruštiny a jeho ovládání je omezeno na několik kliknutí.

Screenshotter umožňuje zapnout několik režimů snímání

pořídit, snímek, obrazovky, tabletu, samsung
 • Spusťte Screen Master a stiskněte zelené kulaté tlačítko nahoře.
 • Umožnit nástroji překrývat jiné aplikace.
 • Na levé straně se zobrazí kulatá ikona. Kliknutím na něj zobrazíte snímek obrazovky.

Pokud vás plovoucí ikona na boku obtěžuje, můžete ji v nastavení vypnout. V takovém případě můžete k nástroji pro snímání obrazovky přistupovat z oznamovacího panelu telefonu.

Snímky obrazovky prostřednictvím aplikací

Pro systém Android bylo vydáno několik aplikací, které umožňují pořizovat snímky obrazovky, různý počet možností, design, pracovní logiku. Stáhněte si je na Play Marketu.

Záznamník obrazovky AZ

Aplikace určená pro Anroid 5 a vyšší. Umožňuje nejen pořizovat snímky obrazovky, ale také nahrávat, upravovat video (včetně úryvků z her, práce obchodních platforem atd.). Pořadí přípravy aplikace k práci, pořizování snímků obrazovky:

 • Stáhnout a nainstalovat AZ SR;
 • Z 5 nových ikon, které se objeví na displeji, vyberte ikonu nastavení (ozubené kolo), otevřete sekci, definujte možnosti tvaru, velikosti tlačítek, vzhledu vyskakovacích oken, místa pro ukládání snímků obrazovky;
 • Vraťte se do hlavní nabídky programu, vyberte požadovaný obrázek, stiskněte ikonu „fotoaparát“.

Nastavení AZ Screen Recorder umožňuje pořídit snímek obrazovky zatřesením pouzdra smartphonu.

Dotyk obrazovky

Další bezplatná aplikace pro Android z obchodu Google Play, se kterou můžete nejen pořizovat videa, snímky obrazovky, ale také je upravovat: používat vizuální efekty, přidávat titulky atd.

Logika aplikace je podobná jako u AZ SR:

 • Nejprve si stáhněte a nainstalujte program;
 • Pak nastavte výběrem z nabízených možností;
 • Poté pořiďte snímky obrazovky dvojitým klepnutím na tlačítko.

Screenshot touch funguje s operačním systémem Android 5 a vyšším, k dispozici je ruskojazyčná verze.

Multifunkční tlačítko Home PRO

Na rozdíl od předchozích dvou aplikací je zde možnost přístupu k rozhraní Samsung Galaxy, které vývojáři doporučují používat místo tlačítka Domů. S funkcí Multi-action můžete:

 • Ukončete všechny programy a aplikace;
 • Pohyb vpřed/vzad;
 • Otevřete ovládací panel;
 • Aktivovat požadovaný program;;
 • Pořizovat snímky obrazovky;
 • Vyvolat nabídku Start;
 • Uzamknout displej.

Aplikace umožňuje ovládat smartphone jednou rukou a nepoužívat druhou.

Značka Galaxy existuje od roku 2009 a zahrnuje několik generací chytrých telefonů a tabletů.

Jak pořídit snímek obrazovky na tabletu Samsung Galaxy Tab (více způsobů)

Chcete-li vytvořit snímek obrazovky v daném zařízení, můžete použít několik možností. Zde jsou některé z nich.

 • Stiskněte současně tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti;
 • Podržte tlačítka v uvedené poloze a poslouchejte. Měli byste slyšet cvaknutí, jako by fotoaparát pořídil fotografii;
 • Pokud obrazovka bliká, obrázek byl uložen do galerie.

V systému Android lze také otevřít rychlou cestu k obrázku prostřednictvím horního oznamovacího panelu.

 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí okno možností;
 • V seznamu je položka „Snímek obrazovky“;
 • Kliknutím na zadanou část musíte počkat, až kamera klikne a obrazovka „zabliká“;
 • V tomto případě se snímek obrazovky uloží také do „Galerie“ nebo je přístupný přes horní lištu.
 • Abyste mohli začít, musíte si nainstalovat aplikaci motivu z Google Play;
 • Podle pokynů spusťte aplikaci a pořiďte fotografii;
 • Aplikace může vytvořit složku speciálně pro snímky obrazovky, nebo budete muset použít „Galerii“.
 • Pořiďte snímek obrazovky jako reakci na speciální pohyb ruky;
 • Aktivace v nabídce Pohyb;
 • Proveďte vybrané gesto;
 • Snímek obrazovky na tabletu je třeba vyhledat v „Galerii“.

Jak vidíte, všechny možnosti jsou velmi dostupné.

pořídit, snímek, obrazovky, tabletu, samsung

Jak pořídit snímek obrazovky v tabletu Samsung

Přispěvatel(é): Jack Lloyd. Jack Lloyd. autor a redaktor píšící o technologiích pro wikiHow. Má více než dvouleté zkušenosti s psaním a úpravou článků na technická témata. Technologický nadšenec a učitel angličtiny.

Počet zobrazení tohoto článku: 36 619.

Pomocí snímku obrazovky v tabletu Samsung můžete uložit vše, co je aktuálně na displeji, včetně času a data. Je třeba stisknout určitá tlačítka na samotném zařízení.

Stiskněte a podržte současně tlačítka Napájení a Domů, dokud se na okraji obrazovky neobjeví bílý rámeček.

pořídit, snímek, obrazovky, tabletu, samsung
 • Můžete také přejít do NastaveníOvládání gest. Pak aktivujte funkci snímání obrazovky z dlaně.
 • Otevřete požadovanou obrazovku.
 • Stiskněte ukazováček na levé straně obrazovky, držte dlaň kolmo k obrazovce a pak posuňte prst doprava, dokud se na okraji obrazovky neobjeví bílý rámeček. Snímek obrazovky se uloží do galerie zařízení.

Stiskněte a podržte současně tlačítka Napájení a Domů po dobu přibližně dvou sekund. Obrazovka začne blikat a v horní části obrazovky se objeví oznamovací lišta s možností snímek odstranit, přenést nebo upravit. Snímek obrazovky se automaticky uloží do galerie zařízení. [2] X Zdroj

Stiskněte a podržte současně tlačítka Napájení a Zpět po dobu přibližně dvou sekund. Obrazovka začne blikat a poté se v horní části obrazovky zobrazí oznamovací lišta s možností odstranit, přenést nebo upravit snímek obrazovky. Snímek obrazovky se automaticky uloží do galerie zařízení do složky „/screencapture“. [3] X Zdroj

Jak pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung Galaxy Tab 2?

Chcete-li pořídit snímek obrazovky na tabletu Samsung Galaxy Tab 2 a podobných zařízeních Android, stiskněte následující tlačítka: Tlačítka napájení a snížení hlasitosti. stiskněte je současně na několik sekund. Pokud jste vše provedli správně, zobrazí se na obrazovce oznámení, že byl uložen snímek obrazovky.

 • Otevřete aplikaci Nastavení ve smartphonu.
 • Přejděte do sekce „Extras“ v nastavení (starší verze se mohou jmenovat „Motion“).
 • Vyberte možnost „palm screenshot“ a aktivujte funkci.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS