Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Xiaomi Redmi

Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Xiaomi Redmi

Každý gadget Xiaomi se značkovou nadstavbou MIUI dokáže pořídit snímek displeje několika způsoby. Kombinace libovolných tlačítek jsou uživatelům již dlouho známé, protože „přešly“ z tradičního operačního systému Android. Zde je však několik příkazů vyvinutých speciálně pro zařízení řady Redmi. Kromě toho tyto populární smartphony nedávno představily novou funkci. kromě obvyklého „jediného snímku obrazovky“ MIUI umožňuje vytvářet a „dlouhé“ obrázky různých webových stránek nebo nabídek. V dnešním článku se budeme zabývat všemi způsoby pořizování snímků obrazovky na zařízeních Redmi. Uživatelé si jen musí vybrat ten, který jim nejlépe vyhovuje.

Snímek obrazovky je snímek displeje chytrého telefonu, tabletu nebo monitoru počítače. V podstatě se jedná o jednoduchý obrázek, který přesně ukazuje, co se v daném okamžiku zobrazuje na obrazovce uživatele.

V těchto základních případech se obvykle používají snímky obrazovky:

 • Například uživatel našel na síti velmi zajímavý příspěvek a chce si ho uložit do svého počítače nebo se o něj podělit se svým přítelem. Je třeba pořídit snímek obrazovky, protože mnoho služeb aktualizuje své stránky několikrát denně nebo je dokonce úplně odstraní a některé stránky jsou dynamické, což znamená, že se při dalším načtení stránky nezobrazí. Jediný správný způsob je pořídit snímek obrazovky.
 • Pracovník vzdálené podpory může uživatele požádat o snímek obrazovky. Uživatel například nespustí žádný nástroj a specialista potřebuje zjistit, co přesně se zobrazí na displeji, když dojde k chybě. Pokud pošlete snímek obrazovky na podporu, uvidí ho, jako by používali miniaplikaci uživatele.

Jak pořídit snímek obrazovky na zařízení Redmi

Jak pořídit snímek obrazovky? To je otázka, kterou si uživatelé kladou po koupi nového modelu chytrého telefonu, zejména pokud přešli od jednoho výrobce k druhému. Tento článek popisuje nejoblíbenější způsoby, jak pořídit snímek obrazovky telefonu Xiaomi.

První metoda, která bude fungovat u všech chytrých telefonů s operačním systémem Android, je současný stisk kláves pro vypnutí a snížení hlasitosti. Pokud je operace úspěšná, zobrazí se na obrazovce malý záblesk a snímek obrazovky na několik sekund zamrzne na obrazovce, poté se přesune do samostatné složky.

Druhý způsob je mírně podobný prvnímu, ale místo tlačítka napájení je zde tlačítko menu. Toto tlačítko může být fyzické (u starších verzí smartphonů) nebo dotykové. V druhém případě se zobrazí v levém dolním rohu obrazovky. Stiskněte tato dvě tlačítka současně. a snímek obrazovky je připraven.

Třetí způsob, který považuji za nejzajímavější, je přejetí třemi prsty po displeji smartphonu shora dolů. Po provedení této akce obrazovka stejně jako v předchozích případech bliká bíle, poté obraz několik sekund „visí“ na obrazovce. Tuto metodu můžete použít naprosto libovolnými prsty, hlavní je, abyste to udělali rychle a správně.

Čtvrtá metoda. ikona na „oponě“ oznámení. Odemkněte smartphone, přejeďte prstem shora dolů a zobrazí se seznam ikon, z nichž každá má jinou funkci. Najděte mezi nimi ikonu s názvem Snímek obrazovky s nakreslenými nůžkami. Stisknutím této ikony pořídíte snímek obrazovky, který je indikován stejným blikáním jako v předchozích metodách.

Snímky obrazovky můžete pořizovat také pomocí widgetů. Mnoho lidí rádo umisťuje užitečné widgety na domovskou stránku svého chytrého telefonu, a pokud často musíte pořizovat snímky obrazovky nebo pokud chcete widget pro tento účel používat, stačí widget Screenshot přetáhnout kamkoli na plochu a užívat si jeho používání.

Snímky obrazovky je možné pořizovat také pomocí navigační metody Quick Ball, která je v poslední době stále oblíbenější. Můžete ji aktivovat prostřednictvím „Rozšířených nastavení“ a „Touch Assistant“. Když se na pravé straně obrazovky objeví mírně zakřivená ořezávací čára, musíte na ni kliknout, abyste aktivovali nabídku zkratek. Ikona s nakreslenými nůžkami se nachází tam. Toto je tlačítko pro pořízení snímku obrazovky.

Můžete nejen pořídit snímek obrazovky, ale také nahrát video obrazovky. Chcete-li tuto funkci používat, stačí přistoupit k předinstalované aplikaci Screen Capture. V levém dolním rohu obrazovky klepněte na ikonu s nakresleným fotoaparátem a poté klepněte na tlačítko „Start“.

Všechny snímky obrazovky pořízené smartphonem se ukládají do Galerie, konkrétně do Alb a Snímků obrazovky.

Jak pořídit snímek obrazovky v zařízení Xiaomi

Snímek obrazovky na telefonech Xiaomi, Redmi a Poco se pořizuje pomocí:

Kombinace tlačítek

Tento způsob pořízení snímku obrazovky je standardní pro všechna zařízení se systémem Android.

 • Když je obrazovka odemčená, podržte současně tlačítka hlasitosti a napájení.
 • Jakmile je obrázek vytvořen, zobrazí se v pravém horním rohu.
 • Pokud na obrázek klepnete, nabídne se vám možnost jej upravit, odstranit nebo poslat přátelům.

Bez ohledu na to, jak byl snímek obrazovky pořízen, bude automaticky přesunut do složky Snímky obrazovky, která je přístupná v libovolné galerii.

Zvláštní gesto

Funkce, která se spolu s nadstavbou MIUI přenesla do Xiaomi Redmi Note 8 Pro:

Rychlost pořizování snímků obrazovky závisí na zatížení zařízení. Hry vytvářejí snímek obrazovky se zpožděním oproti snímku plochy nebo webové stránky.

Závěs pro rychlý přístup

Xiaomi Redmi Note 8T nebo 8 Pro můžete ovládat jednou rukou a snímky pořizovat přes notifikační clonu:

 • Znovu otevřete nabídku s rychlým přístupem k funkcím;
 • Přejeďte prstem zprava doleva a v seznamu vyberte možnost „Třídění“;
 • Přejeďte prstem dolů do „šedé oblasti“ na stránce. Stiskněte prstem ikonu nůžek a přetáhněte ji na první nebo druhý řádek;
 • Nyní můžete pořídit snímek, jak je popsáno výše.

Dotykový asistent

Tato funkce je reprezentována průhlednou kuličkou, která po aktivaci poskytuje uživateli rychlý přístup k 5 funkcím zařízení. Aktivace:

 • Otevřít nastavení zařízení. Přejděte dolů v seznamu a přejděte na položku „Rozšířené funkce“;
 • Vyberte „Touch Assistant“. V závislosti na verzi firmwaru se tato funkce může nacházet v části „Pokročilá nastavení“;
 • Aktivujte přepínač vedle položky „Activate Touch Assist“;
 • Na obrazovce se objeví průhledná bublina; stisknutím ji otevřete seznam rychlých funkcí.

Na kartě sloužící k aktivaci asistenta můžete změnit způsob vyvolání rychlého panelu, přidat do seznamu další zkratky a další.

Jak pořídit snímek obrazovky v zařízení Xiaomi?

Podívejme se na všechny způsoby pořizování snímků obrazovky na Xiaomi s MIUI 8 a vyšším. Pokyny se vztahují na většinu modelů. Například Redmi 4 / 4x, Redmi Note 4, Mi 5, Redmi 3S, Redmi 4 Pro, RN 3 Pro, Redmi 5A, Mi 6 a mnoho dalších.

Dvě tlačítka a snímek obrazovky je připraven!

Ano, k pořízení snímku obrazovky na Xiaomi potřebujeme pouze dvě tlačítka: vypínač a tlačítko pro snížení hlasitosti. Jedná se o nejrychlejší a nejoblíbenější způsob pořízení snímku obrazovky smartphonu Xiaomi, který zná většina pokročilých uživatelů MIUI.

Režim 1

Chcete-li pořídit snímek obrazovky, přejděte na obrazovku, kterou chcete zachytit, a pak dvěma prsty (nebo jedním palcem, podle toho, co se vám hodí) stiskněte a podržte tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti po dobu 2-3 sekund.

Pak se na obrazovce objeví blesk a uslyšíte zvuk závěrky fotoaparátu. Zachycený snímek obrazovky bude skryt v miniatuře a zobrazí se v pravém horním rohu obrazovky jako náhled snímku obrazovky.

Klepnutím na tuto miniaturu můžete snímek obrazovky zobrazit, upravit, sdílet nebo odstranit.

Metoda 2

Pokud máte na přední straně telefonu ovládací tlačítka, můžete používat dotykové tlačítko nabídky (místo tlačítka napájení) a kolébku hlasitosti současně.

Tři prsty. co může být jednoduššího?

Metoda vhodná pro nejlínější fanoušky Mi, protože pro uchopení obrazovky musíme vertikálně přejet třemi prsty po senzoru.

Chcete-li tuto užitečnou funkci aktivovat, přejděte do „Nastavení“ a vyberte „Rozšířená nastavení“. „Snímání třemi prsty“.

Jedinou nevýhodou této metody je, že rychlý snímek obrazovky způsobuje zamrznutí telefonu Xiaomi se slabým procesorem a pamětí RAM.

Na panelu oznámení je také tlačítko, které umožňuje pořídit snímek obrazovky.

Chcete-li pořídit snímek obrazovky, přejděte na obrazovku, kterou chcete zachytit, poté prstem vysuňte oznamovací panel a v zobrazené nabídce vyberte možnost „Snímek obrazovky“. Poté obrazovka bliká, zazní zvuk závěrky a miniatura fotografie se přesune do pravého horního rohu obrazovky.

Pokud chcete ikonu snímku přesunout na čtyři horní pozice, musíte otevřít „Nastavení“, pak „Oznámení“, pak „Stav“ a vybrat „Přepnout pozice“. Nyní je třeba přetáhnout ikonu snímku obrazovky nahoru.

Chytré menu

Jednou ze zajímavých funkcí grafického rozhraní MIUI 8 a vyšší je funkce Quick Ball. Jedná se o dotykového asistenta v podobě průhledné plovoucí koule, který umožňuje rychlou cestu do Smart Menu. pěti různých funkcí telefonu včetně snímku obrazovky.

Chcete-li povolit funkci „Quick Ball“, přejděte do nabídky „Settings“. „Advanced Settings“. „Touch Assistant“. „Enable“.

Poté přejděte na „Vybrat zkratky. Klepněte na některý z pěti kruhů na následující obrazovce. Funkce snímku obrazovky se nachází v oblasti Rychlá nastavení.

Jakmile je toto nastavení provedeno. Chcete-li pořídit snímek obrazovky na zařízení Xiaomi touto metodou, stačí klepnutím na „balónek“ otevřít nabídku Smart a klepnout na „Snímek obrazovky“. Dále vše probíhá stejně jako u prvních dvou metod.

Metoda

Dalším rychlým způsobem, jak pořídit snímek obrazovky, je použít závěs oznámení.

 • Vyberte oblast, kterou chcete zachytit
 • Otevřete obrazovku (posuňte prst od horního okraje obrazovky dolů)
 • Je zde ikona „Snímek obrazovky“. stiskněte ji

Aplikace pro snímky obrazovky a nahrávání videa

Skvělá aplikace pro nahrávání videí a pořizování snímků obrazovky. Diktafon je zdarma a nemá žádné vodoznaky ani časové omezení nahrávání. Ovládání aplikace pomocí plovoucího panelu, kde můžete povolit, zakázat nebo pozastavit nahrávání.

Praktický záznamník snímků obrazovky a videa. Mám funkci, která pořídí snímek obrazovky celé webové stránky z odkazu. V aplikaci můžete také upravovat snímky obrazovky a nahrazovat zvuky v nahraných videích.

V této aplikaci můžete nahrávat video na hlavní kameru a zároveň nahrávat obrazovku smartphonu. V aplikaci můžete také přidávat úvody a závěry, překrývat hudbu na pozadí a extrahovat záběry.

pořídit, snímek, obrazovky, telefonu, xiaomi, redmi

Jak pořídit dlouhý snímek obrazovky na Xiaomi

Dlouhý snímek obrazovky je rolovací snímek obrazovky: můžete například pořídit snímek celé aktualizace kanálu Instagram. Chcete-li na svém Xiaomi provést takovéto zaměření, musíte:

Pořiďte běžný snímek obrazovky některou z výše popsaných metod.

Klepněte na miniaturu výsledného snímku obrazovky, která se zobrazí v pravém horním rohu obrazovky.

V dolní nabídce vyberte možnost „Posunout“ („Pokročilé“ ve starších verzích MIUI).

Softwarový způsob pořízení snímku obrazovky

Kromě kombinace hardwaru mají všechny smartphony Redmi 9 vestavěný softwarový nástroj pro pořizování snímků obrazovky. Na snímku obrazovky je jeden z dalších zástupců v Ovládacích panelech, který můžete přejet prstem z horní části displeje dolů.

Po klepnutí na Redmi 9 se obrázek automaticky uloží do Galerie.

MIUI 10 a vyšší má dotykového asistenta, který může sloužit k provádění jednoduchých operací gesty. Pořizování snímků obrazovky je zahrnuto. Posuňte tři prsty na displeji shora dolů a pořízený obrázek se přesune do Galerie. Toto gesto je přiřazeno ve výchozím nastavení, ale můžete ho změnit v Nastavení-Rozšířená nastavení-Tlačítka a gesta. Systém navrhne další kombinace.

Na Redmi 9 můžete také pořizovat snímky obrazovky pomocí dotykového asistenta. Chcete-li ji aktivovat, přejděte do nabídky Nastavení-Rozšířená nastavení-Dotykový asistent a přesuňte přepínač doprava. Na pravé straně obrazovky se nyní zobrazí průhledný oblouk, po jehož kliknutí se zobrazí nabídka. Ve výchozím nastavení je k dispozici zástupce pro snímek obrazovky, pokud chcete, můžete sadu příkazů změnit.

Kromě vestavěných funkcí pro pořizování snímků obrazovky můžete použít také aplikace třetích stran. Mezi nejoblíbenější patří ScreenMaster, Screenshot Pro, Screenshot a Screen Recorder. Jejich výhodnost spočívá v pokročilých funkcích. umožňují nejen uložit, ale také upravit snímek ihned po pořízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS