Jak povolit oříznutí na SSD Windows 10/7/8 pomocí několika metodik. Ořízněte SSD Windows 10

Co je to lemování SSD a jak to zkontrolovat?

Co je to Trim SSD? Pokud používáte SSD nebo si chcete koupit pro svůj počítač, musíte se o tom dozvědět. Nyní si přečtěte tento článek, abychom se dozvěděli o tom, co je Trim SSD.

O lemování SSD

Definice lemu: Trim je příkaz, který pomáhá vašemu nainstalovanému operačnímu systému přesně vědět, kde jsou uložena data, která se chcete pohybovat nebo smazat.

S Trim SSD, kdykoli je vydán příkaz smazání vy nebo operační systém, mohou být stránky nebo bloky, kde jsou soubory uloženy, okamžitě vymazány.

Konkrétnější, příkaz Trim umožňuje OS preventivně informovat SSD, které datové stránky v zadaném bloku lze vymazat.

Potřeby lemování SSD

Jak víme, jedním z Shines of SSD jsou jeho čipy Flash Memory Chips. Aby se umožnil operačnímu systému číst a manipulovat s údaji o těchto čipů, musí mít SSD způsob, jak tato data spravovat. Data uložená na SSD jsou rozdělena do bloků dat a bloky jsou rozděleny na stránky dat.

Po poznání režimu úložiště dat na SSD si dokážete představit, že SSD bez lemování musí přesunout siginifikální data předem, poté na něm vymazat všechny bloky a nakonec do těchto bloků zapisovat nová data, když vydáváte mazání nebo přepisování příkaz.

To znamená, že SSD dělá hodně vymazání a stírání, což způsobuje rychlé opotřebení čipů Flash Memory a zkracuje dlouhověkost SSD.

Pokud však má SDD oříznutí, není třeba se obávat výše uvedené situace, protože Trim eliminuje jakékoli nezbytné kopírování vyřazených nebo neplatných stránek dat, aby se ušetřil čas a zlepšil výkon SSD.

Lze říci, že obložení SSD přichází ve prospěch v oblastech výkonnosti a dlouhověkosti.

Zkontrolujte, zda vaše okna má povoleno pro SSD

Ve skutečnosti jsou Windows 7 a vyšší nastaveny tak, aby automaticky povolily oříznutí na SSD. Ale můžete zkontrolovat, zda Windows zapnul obložení pro SSD.

Jak to udělat? Příkazový řád vám může pomoci. Postupujte podle níže uvedených kroků.

Krok 1: Stiskněte tlačítko Windows a R na klíčovém slově současně, zadejte CMD pro spuštění příkazového řádku a nakonec klikněte na tlačítko OK.

Krok 2: Po zobrazení příkazového řádku zadejte tento příkaz: FSUtil Behavior Dotaz dotaz deaktivovaný a Hitenteron Klíčové slovo.

Po zadání klávesy Enter jsou v příkazovém řádku zobrazeny dvě možnosti.

Možnost 1: NTFS DisAledeleteNoTify = 0, což znamená, že je povoleno obložení pro váš SSD.

Možnost 2: NTFS DissaledeleteNofity = 1, což znamená, že Trim je deaktivován pro váš SSD.

Pokud dostanete možnost 2, nebojte se. Následující obsah vám ukáže, jak povolit obložení SSD.

Povolte obložení SSD ve Windows

Krok 1: Otevřete příkazový řád.

Krok 2: Nastavení chování typu FSUtil DisableteteteNoTify 0 v černém vyskakovacím okně a poté stiskněte klávesu Enter na klávesnici.

Pokud dostanete zprávu: Nastavení chování FSUtil DisableDeleteNoTify = 0, to znamená, že bylo povoleno obložení SSD.

Absolutně můžete zakázat obložení, pokud se vám nelíbí.

Otevřený příkazový řádek, zadejte chování FSUtil nastavit deaktivovanou hodnotu 1 a nakonec Hitenteron na klávesnici.Když dostanete zprávu: Nastavení chování fsutil deaktiveletetenotify 1, funkci jste úspěšně deaktivovali.

O autorovi

Vicky je editor webových stránek, který píše technické články od absolvování univerzity. Většina jejích článků hovoří o problémech se systémem Windows PC a pevného disku. Některé z jejích článků se také dotýkají využití a problémů na YouTube.

Během svého volného času ráda tráví čas čtením, sledováním videí a sezením na její jógové podložce, aby se uvolnila.

Copyright © 2023 Minitool Software Limited, všechna práva vyhrazena.

Jak povolit oříznutí na SSD Windows 10/7/8 pomocí několika metodik

Snažíte se přijít na to, jak povolit oříznutí na SSD Windows 10/7/8? Jste na správném místě ve správný okamžik, takže gratuluji. Jedna z nejúžasnějších metod povolení nebo deaktivace obložení na SSD nalezená v této příručce.

Příkaz Trim vyžaduje, aby disky s pevným stavem (SSD) udržovaly po dobu svého života v nejlepším případě. Trim zajišťuje, že operace zápisu jsou prováděny při plné rychlosti agresivně eliminujícími vadná data z paměťových buněk SSD. Protože paměťový blok musí vymazat dříve, než bude moci přeprogramovat, ořízne výkon aktivně odstraněním stránek s vadnými daty, což umožňuje SSD psát nová data, aniž by musela používat časově náročný příkaz Erase Erase.

 • Žádná data uložená na stránkách SSD.
 • Data napsaná na stránky SSD uživatelem.
 • Uživatel odstraní určité informace. OS označuje stránky jako „nepoužívání“, ale data zůstávají na SSD.
 • Příkaz RIM informuje řadič SSD, že některé stránky mají nesprávná data. Stránky s nesprávnými informacemi jsou odstraněny.
 • Informace napsané zpět do paměťových buněk SSD. Data mohou být nyní zapisována na stránky plnou rychlostí po vymazání neplatných dat.

Podpora ráfku pro SSDS je ve výchozím nastavení povolena a naznačuje se, že podpora lemu neustále umožňuje povolit. Místo toho spravujete nebezpečí SSD, než je optimalizováno, pokud jej deaktivujete (oříz).

Tato příručka vám ukáže, jak zkontrolovat, zda je TRIM povoleno Windows 10, a jak povolit nebo deaktivovat funkčnost TRIM pro NTFS a REFS souborové systémy pro všechny uživatele v systému Windows 10.

SSD Trim: Vše, co potřebujete vědět

Než začnete, jak povolit oříznutí na SSD Windows 10, je třeba si uvědomit několik věcí:

 • Co je to lemování SSD a jak to funguje?
 • Pokud povolíte oříznutí na pevném jednotce (SSD)?
 • Měly by být SSD pravidelně oříznuty?

Na SSD (Drive s pevným státem), výbava pokročilého připojení technologie říká SSD, aby vymazala datové bloky, které se již nepoužívají. Výsledkem je, že řadič SSD může efektivněji spravovat úložný prostor, což má za následek výrazně rychlejší čtení dat a rychlosti psaní na SSD.

Stručně řečeno, obložení může výrazně zvýšit výkon vašeho SSD a zároveň prodloužit jeho život. Takže, pokud na SSD použijete obložení? Ano.

Na SSDS zkontrolujte, zda je povoleno trim Windows 10? Doporučuje, abyste vždy zapnuli obložení, abyste zajistili optimální výkon a rychlé čtení a rychlosti psaní na vašem SSD.

Chcete.li tak učinit, zkontrolujte, zda se Trim aktivuje na vašem SSD pomocí níže uvedených pokynů. Postupujte podle níže uvedených kroků k tomu, jak povolit oříznutí na SSD Windows 7/8/10, pokud deaktivuje.

Víte, jak zkontrolovat, zda je povoleno obložení Windows 10, 7, 8?

Funkce Trim by již měla být povolena, pokud máte systém Windows 7, 8 nebo 10 s diskem SSD, který je připojen. Přesto, pokud máte obavy, můžete vždy ověřit, zda funkce Trim je povolena nebo ne. Zde je návod, jak zjistit, zda funkce Trim SSD zapnula nebo vypnula:

 • Chcete.li začít, zadejte CMD do vyhledávacího pole a kliknutím na výsledek otevřete příkazový řádek (CMD) ve vašem systému.
 • Stiskněte Enter po zadání příkazového skriptu dotaz na chování FSUtil DisableteteteNotify v výzvě.
 • Některé z těchto dvou výsledků se objeví na vaší obrazovce po krátké době: Pokud uvidíte „NTFS DisableDeleteNotify = 0“, pak je povoleno oříznutí. Pokud získáte výsledek „NTFS deaktiobeletetenotify = 1“, funkce deaktiváty.

Na základě výsledku se můžete rozhodnout, co musíte udělat. Pokud chcete vědět, jak povolit oříznutí na SSD Windows 10/7/8, musíte nejprve povolit funkci Trim. Pokračujte do níže uvedené části.

Pochopte, jak povolit oříznutí na SSD Windows 10, 8, 7

Zde je návod, jak zapnout oříznutí na pevném jednotce. K tomu budete muset použít příkazový řádek. Spusťte pokyny k chování při chování FSUtil DisableDeteNeToTify 0 v okně příkazového okna. Oříznutí bude povolit, jakmile stisknete Enter. Uživatelé budou upozorněni, že tato funkce byla povolena zprávou „NTFS deaktiobeletetenotify = 0.“

Jak vypnout obložení SSD v systému Windows 10, 8 a 7

Přečtěte si tuto část a zjistěte, jak zakázat obložení SSD. Spusťte chování FSUTIL SUT DisableDeleteNoTify 1 v příkazovém řádku, aby tuto schopnost deaktivoval. Po zakázání se okno příkazu zobrazí „NTFS DisvableDeteNoTify = 1“.

Proč nepoužíváte Trim Enable?

Z výše uvedeného popisu je zřejmé, že funkce Trim má několik výhod. Použití mechanismu Trim v SSD však vykreslují smazaná data neoříditelná pomocí manuálních nebo automatických metod. Protože vaše data jsou cenná a nehody dochází neustále, měla by být schopnost obnovit soubory vždy k dispozici. Výsledkem je, že vždy doporučujeme vypnout oříznutí na vašem SSD.

Profesionální nástroj, jak povolit oříznutí na SSD Windows 10/7/8

Pokud funkce Trim na vaší jednotce SSD deaktivována, může odborník doporučený profesionální nástroj SSD Recovery Software jednoduše obnovit ztracená data. Jakýkoli typ smazaných dat může s tímto užitečností obnovit jak z interních, tak externích SSD. Funguje to s NVME a M.2 jednotky SSD a načítá všechny soubory, včetně dokumentů a multimediálních souborů, které jsou uloženy na jednotce SSD. Tento program může běžet na jakékoli verzi systému Windows OS, protože se jedná o nástroj kompatibilní s Windows. Kroky pro používání automatizovaného nástroje jsou následující:

 • Vyberte skenování a naformátované skenování z nabídky možností obnovy SSD.

Závěr

Drivy SSD postupně přemísťují disky HDD a obložení je klíčovým rysem disků SSD. Diskutovali jsme o tom, co je v SSD discích, protože je pro uživatele SSD zásadní pochopit. Také jsme překročili jeho účel a související příkazy, například jak povolit oříznutí na SSD Windows 10/7/8. Je výhodné vypnout funkci Trim, aby uživatelé mohli v případě katastrofy načíst vymazaná data v případě katastrofy.

Obsažený spisovatel přináší obsah v různých otázkách cloudové disciplíny, aby se snížil most mezi uživatelem a technologií. Generovat technické zápisy, které pomáhají lidem vyřešit technické závady, s nimiž se lidé setkávají ve svém každodenním životě.

 • Obnova dat (7)
 • E-mail-tips (37)
 • Chyba (3)
 • Excel (10)
 • Exchange Server (11)
 • Konverze souboru (27)
 • Převodník souborů (8)
 • Opravte-Orar (91)
 • General (26)
 • Gmail (16)
 • Disk Google (4)
 • Google Takeout (1)
 • Google Workspace (2)
 • Pevný disk (2)
 • Jak na (165)
 • Lotus Notes (6)
 • Mac Mail (2)
 • Mac Outlook (7)
 • Microsoft Teams (1)
 • Migrace (27)
 • MS Word (1)
 • Office 365 (40)
 • Outlook (177)
 • Outlook-Express (6)
 • Soubor PDF (31)
 • SQL (10)
 • Thunderbird chybové řešení (8)
 • Nezastaveno (1)
 • VBA (2)
 • Videa (1)
 • Webmail (3)
 • Zálohování Windows (1)
 • Oživení dat Windows (15)
 • Windows Live Mail (2)
 • Yahoo Mail (3)

Copyright © 2016. 2023 Software DataHelp Všechna práva vyhrazena

Mejora El Rendimiento de Tu Ssd con este seencillo truco

Skutečná Cualquiera que compra un ordenador nuevo lo hace con un disco duro ssd. Estas unidades nos ofrecen un gran rendimiento y tienen cacterísticas geniales, como su eleada rezistencea. Pero, Hay una cosa que seguro que no sabes de los ssd y es la importancia del comando trim y papel fundamental en estas unidades de almacenamiento.

Los ssd nos han conquistado por sus eleadas velocidades de lectura y escritura, que reducen los tiempos de carga. Pero Tienen Más Ventajas, syn Más rezistence y Consuden Menos Que los discos duros hdd. De ahí que hoy en Día ni la ps5 ni la xbox série x ya cuenten con unidades hdd y se basen en ssd.

¿Qué es el Trim?

Es un comando especififico de las unidades de disco duro ssd en sus differents versions. Si Bien SE představit konsurbuj Con la Interfaz Sata, También Esta Disponible En Las UNIDADES M.2 nvme PCIe.

Lo que hace el comando trim es decirle al ssd que cantidad de datos pueden borrarse sin problémy. Sencillamente, lo que hace es limpiar de basura la unidad de almacenamiento. Borra Todos los das no Necesarios o restos de Información sin utilidad.

Windows Hace Uso de Este Comando de Manera Activa, Ya Que Almacena de Manera Temporal Información en el ssd. Pero, Hay Sistemas operativos que no Asciten el Trim, por lo que puede darse el caso que en algunas unidades no se active navavamente.

¿Para Qué Sirve el Trim?

Sencillamente Gestiona Las Áreas del SSD Que Contienen Datos que ya no se usan o no se Volverán a USAR. El usuario no se da cuenta de este proceso, ya que sere realiza en un segundo plano. Trim No Borra Información del Usuario Bajo Ningún Concepto, elimina datos que Windows le ha dicho que ya žádný syn Necesarios y se han usado para ciertas tareas o Procesos. Un EJEMPLO, Pueden Ser los das de carga de una pantalla de un juego.

Trim le dice al ssd que datos pueden eliminarse, un Proceso que se da Cuando equa esta en reposo. Si ne existera esta comando, nuestro ssd no sabría qué sections contienen nefordación no válida o que ya no tiene utilidad. Debería Esperar a que Windows le indicara que escriera en ese sektor.

Žádný es starosta problémů, efectos prorcticos, Pero afecta al Rendimiento. Primero se DeBe Borrar la Información Almacenada existente y luego escarir los datos. Hablamos de un pequeño lapso de tiempo, pero que supene una pérdida de prestaciones. Al Hacerlo en segundo plano cuando noy actividad, se gana en rendimiento.

AdeMás, El Comando Trim Afecta A La Vida ÚTIL de los Discos Duros SSD. Escrir y Borrar Datos en los mismos sectores o Celdas de Las Memorias del SSD, Hacen Que Se Pierda Integridad. Gracias A Este Comando SE Optimiza El Uso de Las Celdas, Repartiéndose la carga entre todas Las Celdas Para evitar una degradación recesiva de una de ellas. Dicho Proceso se denomina nivelación de desgaste.

ComProbar Qué Trim Esta Activado en Windows

Para comprobar que el comando trim esta Activado y soportado por Windows 10 u 11, Debemos seguir los siguientes pasos:

 • Ir a la Búsqueda de Windows (El Icono de la Lupa, Al Lado del Botón del Menú de Inicio).
 • Escrimos el comando «cmd«.
 • Nos Aparecerá el cmd y Haremos clic con el botón derecho del ratón, seleccionando «ejecutar como administrador«.
 • En la Pantalla que se NOS Abrira, Escriberemos el Comando: Fsutil Behavior Query DisableteteteNotify.
 • Ahora Presionamos el Enter de Nuestro Teclado (bez Cerraremos aún la Ventana).

La Pantalla que se nos debería de Salir es como la que estais viendo en la imagin bajo estas líneas. Si el resultado es «0», význam que que trim esta korektní aktivity en Vuestro ordenador. Ahora Podemos Cerrar la Ventana Sin Problotas

Si el reagentAdo fuera «1», nos dice que trim esta desactivado. Para ActiveRlo, Como Aún Tenemos el Cmd Abierto, Solamente Debemos úvod Este Comando:

 • Nastavení chování fsutil DisableteleteNotify 0
 • Ahora pulsamos vstup y ya podemos cerrar el cmd

¿Cómo Optimizar El Rendimiento del SSD en Windows 10?

Tener Activado El Comando Trim OS VA A Ayudar Mucho A Recuperar Rendimiento de Vuestros SSD en Windows 10. El Hecho Es Que, Este Tipo de Comando Se Debería de EJecutar de Manera Automática al Menos Una Vez a La Semana. Para Sabre Si el Trim Se Esta ejecutando en Vuestro Ordenador, Debéis Seguir Estos Pasos:

 • Abrimos El Explorador de Archivos o Cualquier carpeta.
 • En el lateral derecho nos debería aparecer la opción este equibo.
 • En dispositivos y unidades debe aparecer Nuestro disco duro hlavní kondice denominación disco local (C :). Puede que en tu equepo tenga otro nombre, pero la letra de unidad debería seguir siendo c:, que e es la que da windows por defecto.
 • Hacemos Clic Derecho Sobre La Unidad.
 • Pulsamos Sobre profiluje.
 • Vamos ahora a la Pestaña de Herramientas.
 • Ahora Debemos Hacer Clic Sobre la Opción de Optimizar.
 • Estado skutečný nos aparecerán dos optiones:
 • Requiere optimización: nos indica que que lem esta aktivo y esto quire decir que debemos optimizarlo manualmente. Seleccionamos la Unidad y le damos a optimizar. Este PROCESO ES MUY RÁPIDO, DURANDO UNOS SEGUNDOS. Tras Esto, Velve Más arriba en este Tutorial y Activa el Comando Trim Como teflicamos.
 • Korekto: en este caso no debemesos hacer nada, ya que trim esta Activado optimiza la unidad periódicamente. Podemos optimizarla manualmente en este punto, pero es innecesario.
 • Cerramos Todas Las Ventanas y listo.

Jamás desfragmentes un ssd

Los discos duros mecánIcos o hdd requerían de la desfragmentación periódica. Sencillamente, lo que se hadía éra rekolokar los archivos dispersos por la unidad, eparejándolos y ordennándos para que fuera má fácil el acceso.

Este PROCESO NO SE DEBE Realizar Bajo Ningún Concepto en Las UNIDADES SSD. Primeramente, Porque Son Unidades Rápidas Que Acceden a la Información de Manera Ágil y no es Necesario. En segundo lugar, porque hacer este proceso supone degradar enormemente el ssd con una enorme cantidad de Procesos de escritura innecesarios.

Internamente los SSD Integran Una Controldadora que gestiona la Información Almacenada de manera eficiente. AdeMás, Guarda una «tabla» con la distosición de los das para acceder a ellos rápidamente. Por Si Fuera Poco, Cuenta Con Memoria Caché Para almacenar los das temporalmente y Asa «ganar» rendimiento.

Hacer una desfragmentación a un ssd supene desgastarlo y acortar su vida útil enormemente por lo que no sigas con las viejas costumbres de mantenimiento de las unidades mecánicas del pasado cuando cuando cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada cada. Como te hemos avanzado, estar recolocando los das en uns uns unss gastar en procesos que que que que wan a servir para nAda (ni jugar, ni trabajar ni nada) los de Veces que el fablantiza garantiza que puedes trabajar sin que que que que que que que que que que que. Así que mucho cuidado con este dealle porque es uno de los puntos clave de la tecnología de almacenamiento de estado sólido en la que andamos instalados.

Top 7 optimalizátorů SSD pro Windows, aby se získala optimální výkon SSD

Pokud se chystáte optimalizovat SSD Windows 10, tento příspěvek stojí za přečtení. Zde Minitool shrnuje několik optimalizátorů SSD s vysokým hodnocením a tipy pro optimalizaci SSD. S touto příručkou můžete snadno dokončit proces optimalizace systému Windows 10 SSD.

Pokud byste optimalizovali SSD

SSD jsou u uživatelů oblíbené díky výhodám, jako je vynikající kapacita, rychlost, trvanlivost a snadné použití. S SSD může váš počítač rychle spustit a spotřebovat méně energie. Ačkoli SSD běží s vysokou rychlostí čtení/zápisu po většinu času, někdy by mohli běžet pomalu na Windows 10, zejména po prodlouženém použití.

Kromě toho má každý SSD životnost, protože může trvat pouze pevný počet cyklů čtení a psaní. Selhají disky SSD? Pokud jste na to také zvědaví, jednoduše proveďte kontrolu zdraví SSD pomocí odborného nástroje.

Pak se vám nebude líbit inzerovanou rychlost a výkon. Chcete.li posílit výkon SSD, měli byste použít profesionální nástroj pro optimalizaci SSD, abyste získali to nejlepší z jednotky. Zatímco téměř všichni výrobci SSD nabízejí bezplatný nástroj, který uživatelům pomáhá spravovat a optimalizovat vlastní jednotku s pevným státem, oficiální nástroj podporuje pouze produkty vytvořené vlastní společností.

Pokud máte několik SSD z různých značek, mohlo by být nepříjemné stáhnout všechny oficiální nástroje pro správu SSD. Chcete.li být konkrétní, stahování a instalace těchto nástrojů vám zabere mnoho času. Kromě toho musíte najít odpovídající nástroj pro správu určitého SSD.

Důležité je, že tyto nástroje by mohly zabírat velké množství místa na disku. Proto se doporučuje získat komplexního manažera SSD. Poté můžete ušetřit místo na disku a efektivně spravovat optimalizaci více jednotek. Pokud se držíte výběru optimalizátoru SSD pro SSD od konkrétní značky, zde jsou také některá doporučení.

Co dělá optimalizátor SSD

Na jedné straně vám optimalizátory SSD pomáhají získat nejlepší výkon z jednotky SSD deaktivací některých služeb Windows nebo pomocí technik optimalizace, jako je obložení a rychlý. Zrychlují také jednotky SSD z následujících aspektů.

 • Zarovnejte oddíl SSD (zarovnání 4K)
 • Zkontrolujte systém souborů (najděte a opravte chyby systému souborů)
 • Rozšiřte, přesuňte a mějte velikost oddílů, abyste získali více místa na disku
 • Zajistěte smazání SSD pro ochranu soukromí

Na druhou stranu zobrazují informace o vašem pohonu, dohlíží na zdraví SSD, monitorujte teplotu SSD, šifrujte SSD, najdou odstranění potenciálních chyb atd. Proto můžete získat optimální výkon SSD a udržet pohon v bezpečí pomocí nástrojů pro optimalizaci SSD.

Nejlepší optimalizátory SSD

Pokud hledáte optimalizátor SSD, měli byste věnovat pozornost této sekci, protože shromažďuje na trhu 7 nástrojů pro optimalizaci SSD. Můžete si z nich vybrat jeden a optimalizovat SSD Windows 10. Za tímto účelem stáhněte požadovaný nástroj pro optimalizaci SSD z oficiálního webu a poté jej nainstalujte podle pokynů na obrazovce.

#1. Průvodce MiniTool oddíl

Průvodce MiniTool oddíl je správcem oddílu pro Windows, který vám umožňuje provádět různé operace související s oddíly a pevnými disky. Například umožňuje vytvářet/formát/rozšířit/přesunout/změnit/velikost/smazat/vymazat oddíly, kopírovat oddíly/disky, převést MBR na GPT a naopak, migrovat OS na SSD/HDD atd.

Funguje s různými úložnými zařízeními, jako jsou SSD, HDD, SSHD, USB Flash Drives, SD karty, dynamické disky, hardwarové nálety atd. Chcete.li zlepšit výkon vašeho SSD, můžete použít funkce, jako je zarovnání oddílu, kontrola systému souborů a změna velikosti klastru tohoto nástroje pro optimalizaci systému Windows 10 SSD.

Tento SSD Tweaker vám umožňuje najít a odstranit chyby SSD, jako je korupce systému souborů. Skutečnou rychlost čtení zápisu svého SSD najdete prostřednictvím funkce benchmarku na disku. To, co způsobuje, že průvodce Minitool oddíl se stal jedním z nejlepších nástrojů pro optimalizaci SSD Windows 10, jsou jeho hojné a výkonné funkce. Vyberte vhodnou funkci odkazem na níže uvedené pokyny.

 • Chcete.li zvýšit místo na disku, použijte oddíl prodloužení nebo přesuňte/změníte oddíl
 • Chcete.li zjistit, co zabírá váš prostor SSD Drive, použijte Space Analyzer
 • Chcete.li trvale smazat soubory na SSD, naneste disk vymazat
 • Chcete.li klonovat OS z HDD na SSD, použijte migrate OS na SSD/HD nebo kopírovat disk
 • Chcete.li rozrušit oddíly, použijte oddílovou zotavení

Kromě optimalizace SSD je průvodce Minitool oddíl také nástrojem pro optimalizaci PC. Zlepšuje výkon počítačů čištěním a optimalizací jejich.

Použitím vynikajícího průvodce zarovnávacím nástrojem SSD se zjistíte, že je snadné zarovnat oddíly SSD. Přečtěte si tento příspěvek a zkuste to.

#2. SSD Tweaker

SSD Tweaker, který je navržen pro servery hostingu. S tímto optimalizátorem SSD můžete v několika krocích obnovit jednotku SSD k jejímu původnímu výkonu. Aby se zajistilo, že můžete zvrátit jakékoli změny, proveďte zálohování systému při použití.

Automatická funkce Tweaker SSD vám umožňuje vyladit společná nastavení najednou. To je pohodlné a úspory času. Pomocí tohoto optimalizátoru SSD můžete deaktivovat předběžné zadání systému Windows a vylepšit SSD, jako je deaktivaci velké mezipaměti systému, omezení využití paměti NTF nebo povolení sledování spouštění.

Funguje to s disky SSD od různých výrobců.

A co víc, SSD Tweaker vám pomůže spravovat také kontrolu služeb Windows a nabízí také pokročilé správu souborů DLL. Kromě toho zahrnuje klíčové funkce, jako je správa paměti, podpora UAC Windows, automatické aktualizace, podpora SSD DIPM atd. Přesto však musíte přimět placenou verzi, abyste odemkli pokročilé funkce, jako je ovládání Trim.

Pokud se chystáte otestovat rychlost USB, věnujte prosím pozornost testerům rychlosti USB v tomto příspěvku. Mohou vám pomoci otestovat rychlost čtení a zápisu vaší jednotky.

#3. Tweak-SSD

Jedná se o nástroj pro optimalizaci jednotek SSD na Windows PCS. Kromě udržení vašeho SSD na jeho maximálním výkonu také sleduje zdravotní stav vaší jednotky. Pokud jde o optimalizaci SSD, pomůže vám deaktivovat služby, jako je Windows Prefetch, Superfetch a Indexování Windows, které ovlivňují výkon vašeho SSD.

S tímto Tweaker SSD můžete také deaktivovat asistent kompatibility programu a vytvoření názvu oddílu NTFS. Chcete-li se naučit zdravotní stav SSD, podívejte se na aktuální úroveň optimalizace v hlavním rozhraní Tweak-SSD. Dále také ukazuje základní systémové informace o vašem počítači.

S zahrnutými vylepšeními, které minimalizují přístup k čtení a zápisu, žije váš SSD déle. Stejně jako Tweaker SSD je funkce optimalizace Trim SSD také uzamčena ve volné verzi. Chcete.li jej používat, musíte si zakoupit placenou verzi.

Pokud chcete znát stav vašich komponent PC, stáhněte si a nainstalujte nzxt CAM, abyste je monitorovali v reálném čase.

#4. SSD čerstvé

SSD Fresh, bezplatný nástroj pro optimalizaci SSD Windows 10, umožňuje optimalizovat SSD z různých aspektů. Například optimalizuje indexování SSD pro urychlení vyhledávání, zlepšuje výkon přístupu jádra, defraguje SSD pomocí příkazu Trim a deaktivuje předběžné načtení, které často načítá aplikace.

Как перенести Windows на другой SSD/HDD или восстановить Windows за минуты?

Zobrazuje 10 nejaktivnějších procesů, které zabírají aktivní čas SSD. Kromě toho si prohlédnete základní informace o jednotce, využití místa na disku a s.M.A.R.T. data (včetně míry chyb čtení, přerozděleného počtu sektoru, teploty atd.). A co je nejdůležitější, funguje to s pevnými jednotkami všech společností.

Speed up ssd || Enable TRIM Feature in windows 10 ️

Fresh verze SSD však ukazuje obrazovky příspěvku a přichází s uzamčenou funkcí sledování pozadí. Musíte si koupit placenou verzi za odstranění těchto omezení. Kromě toho se musíte zaregistrovat pro SSD Fresh, než jej budete moci použít.

#5. Samsung kouzelník

Pokud máte jednotku SSD, můžete ji optimalizovat pomocí kouzelníka Samsung. Tento bezplatný optimalizátor SSD přichází s režimy, jako je úplný výkon, úspora energie a standard. Určitě jste schopni vytvořit a ukládat své vlastní preferované režimy.

Samsung kouzelník pracuje se všemi Samsung SSD přenosnými i integrovanými, ale není kompatibilní s SSD od jiných výrobců.

V tomto nástroji pro optimalizaci SSD můžete zkontrolovat informace o výkonu, využití energie, kapacitě, zdraví a zabezpečení vašeho SSD. Over, získáte aktualizace firmwaru, řídíte analýzu zdraví, optimalizaci a nadměrné poskytování od Samsung Magician.

Prostřednictvím více skenovacích a diagnostických nástrojů můžete snadno vyřešit a opravit problémy související s SSD. Dozvíte se výkon svého SSD provedením přizpůsobitelného testu Benchmark. Chcete.li udržet váš SSD v bezpečí, použijte bezpečnostní funkce kouzelníka Samsung, jako je heslo a resetování otisků prstů.

#6. SSD Boost Manager

Odlišný od ostatních optimalizátorů SSD, SSD Boost Manager udržuje výkon SSD zachováním dostatečného prostoru na jednotce. Zkopíruje programy, které často nepoužíváte na menší pevný disk.

Je to kus lehkého softwaru, což znamená, že nezabírá příliš mnoho místa na disku nebo zpomalí počítač. Můžete si ji stáhnout a nainstalovat bez jakéhokoli obav. Over, je to přátelské pro začátečníky.

#7. Adata SSD Toolbox

Podobně jako kouzelníka Samsung, adata SSD Toolbox je také optimalizátor SSD, který optimalizuje pouze SSD od své vlastní společnosti. Spustí příkaz Trim, aby se zlepšila rychlost čtení zápisu SSD. Také najde a odstraňuje chyby SSD, bezpečně vymaže všechna data z Adata SSD a zobrazuje současný teplotní/zdravotní stav a odhaduje zbývající životnost SSD.

Kromě toho nabízí dvě úrovně optimalizace OS, včetně základní a pokročilé. Základní úroveň provádí předběžné, superfetch a automatické defragmentační operace, zatímco pokročilá úroveň optimalizuje položky, jako je mezipaměť velkého systému, využití paměti NTFS, systémové soubory v paměti a další kromě všech operací poskytovaných základní optimalizací systému.

Tipy, jak optimalizovat SSD Windows 10

SSD Windows 10 jste schopni snadno optimalizovat pomocí výše uvedených optimalizátorů SSD. Alternativně můžete urychlit svou jednotku SSD ručně. Jak získat nejlepší výkon od SSD v systému Windows 7/10/11? Zde je několik tipů pro vás.

 • Zakázat spouštěcí programy, které mají vysoký dopad
 • Zakázat rychlé spuštění
 • Zakázat službu vyhledávání/indexování systému Windows
 • Zakázat nebo optimalizovat soubory stránky pro SSD
 • Zapněte oříznutí
 • Zapněte do mezipaměti pro psaní
 • Povolte režim rozhraní Advanced Hostitel Controller Interface (AHCI) (kliknutím na AHCI vs IDE se dozvíte rozdíl mezi nimi)
 • Udržujte svůj firmware a ovladač SSD aktuální
 • Použijte nastavení vysoce výkonného výkonu
 • Vypněte obnovení systému

Závěr

Pokud byste optimalizovali SSD? Odpověď je jistá. Když váš SSD začne zaostávat, optimalizujte jej pomocí optimalizátorů SSD uvedených v tomto příspěvku. Kromě toho můžete vyzkoušet tipy pro optimalizaci, abyste získali to nejlepší z jednotky SSD. Pokud máte nějaké dobré metody, jak urychlit SSD, nechte svůj комментари и мнения. Pro jakékoli problémy s průvodcem Minitool oddíl nám pošlete e.mail pomocí podpory@Minitool.com.

O autorovi

Po psaní článků o počítačové technologii po dlouhou dobu mám spíše zkušenosti s aspektem počítačové optimalizace, vylepšení PC a také vysvětlení technologických výrazů. Zvyk při pohledu přes technologické fóra z mě dělá skvělý sběratel problémů s počítačem. A pak je vydáno mnoho článků souvisejících s těmito problémy, z nichž mají prospěch spoustu uživatelů. Profesionální, efektivní a inovativní jsou vždy pronásledováním editačního pracovníka.

Copyright © 2023 Minitool Software Limited, všechna práva vyhrazena.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS