Jak povolit přímé úložiště v systému Windows 11. Přímé skladování Windows 10

Jak používat DirectStorage v systému Windows 11

Jeremy Laukkonen je automobilový a technický spisovatel pro mnoho hlavních obchodních publikací. Když nezkoumává a testování počítačů, herních konzol nebo smartphonů, zůstává aktuální na nesčetných komplexních systémech, které napájí elektrická vozidla baterie.

Co vědět

 • Stisknutím tlačítka Windows Key G Gear Icon Gaming Funkce a zkontrolujte jak sekce grafiky, tak sekce přímého storu, abyste zjistili, zda je váš hardware kompatibilní.
 • Abychom mohli pracovat, musí mít počítač SSD a grafickou kartu kompatibilní s DirectX 12, který musí mít NVME SSD a.
 • Pokud jej počítač podporuje, je automaticky povoleno DirectStorage, takže jej nemusíte zapnout.

Tento článek vysvětluje, jak využít přímého storage v systému Windows 11, aby se zlepšilo čas načítání hry.

Jak používat DirectStorage v systému Windows 11

DirectStorage je zabudován do Windows 11, takže nemusíte nic dělat, abyste to povolili. Pokud má váš počítač potřebné specifikace pro práci DirectStorage a hrajete hru, která je kompatibilní s DirectStorage, Windows 11 automaticky využije tuto funkci pro zdokonalení doby načítání a výkonu hry.

Abychom přímému založení fungovali, musí váš počítač splňovat nebo překročit tyto specifikace:

7 věcí, které nás štvou na Windows 11 ��‍♂️

 • NVME SSD (PCIe 4.0 doporučeno)
 • Grafická karta, která podporuje DirectX 12 a Shader Model 6.0
 • Windows 11

Windows 10 také podporuje DirectStorage prostřednictvím opravy, ale Microsoft doporučuje Windows 11.

Jak zkontrolovat, zda váš počítač může používat přímé skvrny

Pokud si nejste jisti, zda je váš počítač kompatibilní s DirectStorage, je to něco, co můžete zkontrolovat. Budete muset zkontrolovat, jaký druh úložné jednotky máte a zkontrolovat, jaký druh grafické karty máte.

Zde je návod, jak zkontrolovat, zda váš počítač může používat DirectStorage:

 • Stisknutím tlačítka Windows G GOLY Otevřete herní panel Xbox na počítači se systémem Windows 11 a poté klikněte na ikonu Gear.

Klikněte na herní funkce.

Podívejte se ve zprávách, váš systém je přímýx 12 Ultimate Ready a DirectStorage je podporován. Pokud vidíte obě zprávy, váš počítač podporuje DirectStorage.

Jak povolit příméstorage na počítači, který jej nepodporuje

Pokud váš počítač se systémem Windows 11 nesplňuje požadavky na DirectStorage, nebudete moci tuto funkci povolit. Pokud se rozhodnete upgradovat svůj počítač, budete muset nainstalovat NVME SSD a upgradovat grafickou kartu na DirectX 12. Po provedení těchto upgradů bude Windows 11 automaticky povolit DirectStorage pro hry, které je podporují.

Co je to Directstorage a jak to funguje?

DirectStorage je funkce, kterou Microsoft vyvinul pro konzoly Xbox, která může zlepšit dobu načítání a grafický výkon při hraní systému Windows 11 zrychlením úložiště a vyhledávání dat. Využívá výhody neuvěřitelně rychlého čtení a zápisu poskytovaných společností NVME Drives, a proto tato funkce není k dispozici, pokud nemáte NVME Drive.

Kromě využití rychlých disků NVME DirectStorage také používá vaši grafickou kartu k přímému zpracování komprimovaných dat, místo toho, aby nejprve měl vaše CPU dekompresi všeho (což je způsob, jakým věci obvykle fungují). Tím se odstraní potenciální úzký profil, protože grafická karta může začít vykreslit věci okamžitě místo čekání na CPU, a proto DirectStorage nebude fungovat, pokud vaše grafická karta nepodporuje DirectX 12.

Když má váš počítač jak grafickou kartu NVME, tak i DirectX 12 a vývojář hry se rozhodl využít přímého storu, výsledkem je výrazně rychlejší čas načítání. Microsoft uvádí, že doba načítání může být až 40krát rychlejší a v mnoha případech to má za následek téměř okamžité zatížení.

Jedním způsobem ano, jiným, pravděpodobně důležitějším způsobem, ne. Pokud mluvíte o načítání her a celkově čekání na hraní hry, ano, bude to rychlejší. Bude používat systém s přímým zvyšováním grafické plynulosti a FPS, pak ne. Pro lepší a rychlejší grafiku potřebujete silnější grafickou kartu.

Stejně jako u DirectStorage, ano, ale většinou ne. SSD zrychlí načítání vaší hry, takže bude méně čekat na začátek hry a méně čekání, zatímco nové úrovně se načítají do paměti. SSD je užitečná investice mimo hraní hraní, protože zrychluje čas zavádění, otevírání aplikací a ukládání souborů.

Jak povolit přímé úložiště v systému Windows 11

Nedávné oznámení systémů Windows Integrace DirectStorage zvýšilo očekávání hráčů po celém světě. Toto API pro zlepšení úložiště založeného na Xboxu umožňuje vývojářům drasticky zlepšit zážitek uživatele herního zážitku. V tomto článku projdeme, jak povolit přímé úložiště a vše, co o něm potřebujete vědět.

Co je přímé úložiště na Windows 11?

Directstorage společnosti Microsoft je rozhraní úložiště na nízké úrovni, které můžete použít k načtení svých her v milisekundách.

DirectStorage ušetří veškerá aktiva hry na pevný disk vašeho počítače, když jej načtete. To zahrnuje grafiku, zvuky, mapy a modely znaků. Hra pak použije pro přístup k datům na pevném disku pro programovací rozhraní aplikací (API).

API jsou zodpovědná za ukládání a získávání dat z pevného disku systému do RAM systému. Poté je odeslán jako vykreslení jednotky pro zpracování grafiky počítače (GPU).

Za účelem zachování úložného prostoru jsou data hry komprimována před stažením. Na GPU není možné použít komprimovaná data. Výsledkem je, že dekomprese dochází spíše na CPU než v RAM. Hra je poté převedena do VRAM GPU pro zobrazení.

Mezi CPU a grafickou kartou nebo GPU existuje úzkost z důvodu kompresních potíží mezi CPU a grafickou kartou nebo GPU. Dědicový proces načítání prostřednictvím CPU je pomalejší.

Pro zmírnění těchto úzkých míst a zlepšování her PC představil Microsoft DirectStorage, který byl dříve přístupný pouze pro tvůrce her Xbox Series X/S.

Mechanismus DirectStorage

Protože nahrazuje starší API, má DirectStorage hodně co nabídnout vývojářům. Pro začátek již po přenosu her do RAM vašeho počítače již není možné dekomprese na úrovni CPU. Na druhé straně přímý. Při vykreslování grafiky nedochází ke zpoždění, protože GPU obdrží velké množství komprimovaných dat najednou a nemusí čekat. Moderní špičkové GPU jsou vyžadovány k dekompresování dat rychleji než CPU.

Dřívější API pro hraní herní údaje o mnohem pomalejším tempu, na krocích MB/S nebo méně. DirectStorage využívá rychlost a šířka pásma NVME SSD GB/S. To má za následek vylepšené rámce, časy načítání téměř a umožňuje vývojářům her vytvářet složitější hry. Jediná věc, která vás právě teď drží zpátky, je nedostatek podpory přímého storu ve hrách, které mohou využít nových funkcí systému Windows 11.

Jak povolit DirectStorage ve Windows 11

Vzhledem k tomu, že DirectStorage je API, nemusíte dělat nic pro aktivaci této funkce, pokud používáte Windows 11. Musíte však počkat na zahrnutí této funkce vývojářů třetích stran. Váš počítač se postará o zbytek, když spustíte titul kompatibilní s přímým zaručením.

Jak zjistit kód Product Key ve Windows 10 a Windows 11. Kde najít instalační klíč (tutoriál)

povolit, přímé, úložiště, systému, windows

Tato funkce dosud nebyla implementována do žádných her v době psaní. Očekává se, že první hry s možností přímého storu dorazí na začátku roku 2023. Budeme muset počkat a uvidíme, jak brzy herní průmysl přijme tuto novou technologii.

Je nezbytný přímý zastavení?

Ne. Pokud nemáte DirectStorage, stále můžete hrát své hry, jak jste to dosud. DirectStorage však zlepší váš herní zážitek. Takže je to hezké mít, ale není to nutné.

Má můj počítač přímé úložiště?

Ne každý stroj může spustit subsystém DirectStorage. Chcete.li využít DirectStorage, musíte mít počítač, který splňuje jeho systémové požadavky. K uložení a přehrávání her budete potřebovat 1TB NVME SSD (nebo větší). Drivy NVME musí být také schopny podporovat a používat standardní ovladač řadiče NVM Express, který je vyžadován specifikací NVME a neměl by být obrovským neúspěchem.

Budete také potřebovat výkonný GPU schopný spustit DirectX 12 Ultimate a podporovat Shader Model 6.0. Grafické karty NVIDIA RTX 2000 nebo RTX 3000 nebo AMD RDNA 2.

Pokud splňujete minimální systémové požadavky a máte správný hardware, je možné používat příméstorage ve spojení s hraním her.

PC také musí mít buď Windows 11 nebo okno 10 patch 1909 a vyšší.

U her běžících na Windows 11 bude mít nová vylepšení DirectStorage významnější dopad, protože API DirectStorage je začleněno do Windows 11. Vylepšený systém zásobníku paměti v systému Windows 11 umožňuje lepší výkon než Stack OS Stack v systému Windows 10 a budoucí náplasti Windows nezmění funkce Legacy. Nenechte se však odradit, pokud používáte Windows 10, protože DirectStorage bude stále prospět uživatelům Windows 10, pokud bude váš systém aktuální. Stále budete mít výše uvedené výhody, jako je rychlejší načítání dat a zvýšené frekvence snímků, ale surová rychlost nebude tak vysoká jako na Windows 11.

povolit, přímé, úložiště, systému, windows

Proto, pokud chcete zůstat na špičce herního výkonu, může být nutné instalovat nejnovější operační systém. Naštěstí je to relativně jednoduché s plánem bezplatného upgradu Windows 11.

I když je Directstorage stále v plenkách, tvůrci her budou brzy schopni vytvořit vysoce kvalitní hry, aniž by se museli vypořádat s zdlouhavými časy načítání. Hráči si budou užívat novou úroveň ponoření do svých oblíbených her, ale také jiný PC software bude těžit z přímého storage, jako je kancelář.

Další časté dotazy

Která verze Windows je lepší pro DirectStorage?

DirectStorage funguje v systému Windows 11 výrazně lépe kvůli implementaci nových vylepšení zásobníku úložiště.

Je DirectStorage zcela nové rozhraní programování aplikací (API)?

Ne úplně. API DirectStorage API je součástí konzol řady Xbox řady X a Xbox od společnosti Microsoft. Je to však zcela nové, pokud jde o Windows.

DirectStorage má ještě dlouhou cestu

DirectStorage může teoreticky hrát kritickou roli při posílení herního zážitku tisíců počítačových hráčů. Přesto tvůrci videoher nejsou v tuto chvíli s myšlenkou úplně na palubě. Microsoft se pokouší učinit DirectStorage de facto průmyslovou normou, ale pouze čas může zjistit, zda jejich úsilí je úspěšné.

Vývojáři her nyní budou moci vytvářet světy, které mají větší rozsah a budou mít kvalitnější vizuály. Za předpokladu, že vaše hry podporují DirectStorage, budete si také užívat výrazně rychlejší doby načítání.

Současný stav podpory přímého stupně je nekonzistentní, ale očekává se, že se v příštích několika letech zlepší, protože technologie zraje.

Co si myslíte o Windows zahrnující DirectStorage? Jak to podle vás ovlivní herní svět? Dejte nám vědět v sekci komentáře níže!

Jak povolit DirectStorage na Windows 11

Microsoft původně vyvinul pro Xbox X/S, představil DirectStorage pro Windows PC Gaming 14. března 2022. Microsoft od té doby vydal dvě aktualizované verze, DirectStorage 1.1 a Directstorage 1.2 7. listopadu 2022 a 18. dubna 2023.

Je to API (aplikační programovací rozhraní), které zlepšuje výkon her masivně zkrácení doba načítání herních aktiv. Všechny systémy a všechny hry tento proces nepodporují.

DirectStorage. přehled

Společnost Microsoft představila DirectStorage pro zkrácení využití CPU a doba načítání her PC a Xbox Console.

Všechny moderní hry optimalizovaly proces načítání svých aktiv tím, že je rozdělili na kousky. Tento proces však vytváří potřebu požadovat a načíst aktiva pokaždé, což výrazně zvyšuje požadavky na vstup/výstup (IO). U starších pevných disků nemohl být tento proces dále optimalizován kvůli nízké šířce pásma v takových discích.

Nyní je to možné s technologií NVME, ale starší API Win32 stále způsobovala úzká místa. Tato obecná účetní API vyžadují více cyklů CPU a nemohly držet krok s šířkou pásma IO poskytovanou disky NVME.

Microsoft tedy navrhl rozhraní API DirectStorage k využití úplného propustnosti IO těchto jednotek a efektivně načtení vysoce kvalitních grafických aktiv. Po počátečním vydání Microsoft pokračoval v integraci pokročilejších funkcí do tohoto rozhraní API, aby využil schopnost přímého kompatibilního GPU.

Jak funguje DirectStorage?

S prvním vydáním PC (verze 1.0), DirectStorage představil dvě funkce:

DirectStorage zvládne menší požadavky v dávkách efektivněji. Používá vylepšený soubor IO IO operačního systému Windows 11 ke snížení režie CPU.

Kromě toho s vysokou šířkou pásma IO NVME disků používá další režii CPU k provádění ještě více operací IO. Tímto způsobem mohou hry načíst potřebná aktiva mnohem rychleji.

Přímý zastavení 1.1 vydání zavedla dekompresi GPU do svého seznamu funkcí.

Moderní hry většinou používají komprimovaná aktiva, protože nekomprimovaná zabírají hodně prostoru. Tato aktiva nejprve přejdou na RAM (systémová paměť). Poté je CPU tradičně dekomprimuje a přenáší je do VRAM GPU. DirectStorage 1.1 umožňuje GPU místo toho provést tento úkol, protože je optimalizován pro paralelní zpracování. Tento proces dále snižuje dobu zatížení.

DirectStorage 1.2 nepřinesl mnoho dalších vylepšení do provozu API. Opravilo to však některé chyby a představilo některé funkce, aby byl API přístupnější vývojářům.

Poznámka: DirectStorage nezrychluje vaše normální hratelnost, ale ovlivňuje pouze dobu načítání.

Jak povolit přímé zaručení?

DirectStorage je API dostupné jako sada pro vývoj softwaru (SDK) pro vývojáře her. Nemusíte provádět žádné úkoly ani provádět žádné změny v počítači, abyste tuto funkci povolili.

Vývojáři her budou zahrnovat odpovídající podporu procesu ve svých hrách. Kdykoli hrajete tyto konkrétní hry, váš počítač implementuje funkce DirectStorage automaticky, pokud je kompatibilní s tímto API.

Jak zkontrolovat, zda je můj počítač kompatibilní s přímým zaručením?

Hry, které zahrnují API DirectStorage API, budou fungovat na Windows 10 i se staršími úložiště. Ale pokud chcete použít všechny funkce poskytnuté tímto API, musíte mít,

Můžete zkontrolovat, zda váš počítač podporuje DirectStorage prostřednictvím nastavení herního panelu Xbox.

 • Stisknutím tlačítka Windows G Otevřete herní panel.
 • Kliknutím na ikonu Gear Otevřete nastavení a přejděte na kartu Gaming Funkce.
 • Zde, pod Directstorage, zkontrolujte, zda GPU, OS a DRIVES podporují toto API.
 • Zkontrolujte také, zda se říká, že váš systém podporuje DirectX 12 Ultimate. Pokud tomu tak není, váš počítač nemůže použít funkci dekomprese GPU společnosti DirectStorage 1.1.

Pokud váš počítač nemá potřebné požadavky, jedinou možností, kterou máte. K tomuto účelu neexistují žádné zkratky ani opravy, které můžete použít.

Abhishek Silwal je elektronický inženýr a technický spisovatel ve společnosti TechningWstoday. Specializuje se na řešení problémů s širokou škálou problémů souvisejících s počítačem. Jeho vzdělání v elektronickém inženýrství mu dal pevný základ v porozumění počítačům. Je také zdatný v několika programovacích jazycích a pracoval na různých robotických projektech. Dokonce i v jeho raných dnech se pohrával s různými počítačovými komponenty, jak hardware, tak softwarem, aby uspokojil svou zvědavost. Tato zkušenost mu poskytla šíři zkušeností, která přesahuje jeho vzdělávací kvalifikaci. Abhishek píše články o řešení odrůd technických problémů a plnění konkrétních úkolů, zejména na stroji Windows. Snaží se vytvořit komplexní průvodce o řešení mnoha problémů se systémem a hardwarem a pomáhat ostatním řešit jejich problémy. Můžete ho kontaktovat na adrese Abhisheksilwal@TechningToday.com

Windows 11 má „upgradovaný zásobník úložiště“, který poskytuje hlavní výhody úložiště

Windows 10 bude podporovat DirectStorage, ale pouze Windows 11 uvidí své plné výhody

Dnešní hry nevyužívají úložiště SSD. Většina softwarových aplikací považuje SSD za rychlejší pevné disky, a přestože je to pravda, minimalizuje potenciál dnešních nejrychlejších jednotek dnešní. Se zavedením úložiště založeného na SSD do konzolí se vývojáři nyní zajímají o plné využití potenciálu úložiště SSD, a to je místo, kde přichází do hry API společnosti Microsoft Directstorage API.

Když společnost Microsoft oznámila Windows 11, zástupci výrobce softwaru uvedli, že API „bude k dispozici pouze na Windows 11“, což se nyní ukázalo jako nepravdivé. Studna. V nejlepším případě je to částečně pravda.

Zatímco uživatelé systému Windows 10 s Windows 10 verzem 1909 nebo vyšší budou mít prospěch z podpory DirectStorage, společnost Microsoft potvrdila, že Windows 11 má upgradovaný zásobník úložiště OS, který může poskytnout plný potenciál přímého stupně a poskytovat nejlepší výkon systému v podporovaném softwaru. Uživatelé systému Windows 10 budou stále získat přístup ke zvýšené účinnosti úložiště, ale Windows 11 nabídne hráčům nejlepší uživatelský zážitek.

Zde je to, co Microsoft řekl ve svém nejnovějším vývojovém blogu.

Co je to Directstorage?

povolit, přímé, úložiště, systému, windows

API společnosti DirectStorage společnosti Microsoft bylo navrženo pro řadu Xbox řady X a Xbox. Standard DirectStorage také přijde do PC pro všechny s PCIE Gen 3 (nebo rychlejším) úložištěm NVME a grafickou kartou kompatibilní s DirectX 12, přičemž hráčům na PC a Xbox poskytne stejné výhody výkonu a poskytne stejné výhody výkonu na PC a Xbox. To znamená, že DirectStorage se nejlépe používá s grafickým hardwarem DirectX 12 Ultimate Compatible.

DirectStorage je navržen tak, aby efektivnější využíval systémové zdroje a využil moderní řešení pro skladování NVME, snižoval režii I/O na CPU a zároveň krmil grafické karty s daty rychlejší.

Dnes jsou tradiční mechanismy úložiště krmí data ze skladování a do systémové paměti, dekomprimují data na vašem CPU a poté načte data paměti GPU. S DirectStorage by mohla být stejná data načtena na VRAM vaší grafické karty pomocí přímější cesty, což v procesu ušetří zdroje CPU a paměť systému. To znamená, že to přinutí vaše grafická karta k dekompresování vlastních dat a utratí některé zdroje GPU.

Pomocí DirectStorage mohou vývojáři her Xbox a Windows načíst aktiva na paměť GPU s menší latencí a snížit režii CPU vysokými I/O sazbami. Tato změna uvolní zdroje CPU pro další úkoly, zvyšuje výkon CPU a zároveň umožní rychlejší načtení aktiv do paměti GPU.

DirectStorage je navržen tak, aby umožňoval herním systémům plně využívat vysokou I/O sazby úložných řešení NVME. Tento faktor umožní hry využívat výkonové výhody úložiště SSD. Tato inovace umožní vývojářům vytvářet větší a rozmanitější herní světy, protože přímým zaručením bude streamování aktiv rychlý proces.

DirectStorage je gamechanger, který umožňuje rychlejší doby načítání a umožňuje rozmanitější herní zážitek. Vzhledem k tomu, že hry plně využívají úložiště NVME, doba načítání se zkracuje a v některých případech mohou úplně zmizet.

U nových API společnosti Microsoft New Storage API budou vývojáři her moci optimalizovat své programy tak, aby využili výkon ultra rychlých NVME SSD, napájeli grafické karty s daty rychleji s menší latence a snížili režii systému vysokých I/O sazby vysokých I/O sazby vysokých I/O sazby vysokých I/O sazby vysokých I/O sazby. Těchto výhodám je dosaženo prostřednictvím extra paralelismu, přímějším přístupem k úložišti a optimalizaci I/O s ohledem na SSDS.

S dekompresním pracovním zátěží přecházejícím na grafické karty se společnost Microsoft snažila vytvořit kompresní řešení přátelská k GPU, která dobře fungují na moderních grafických kartách. To znamená, že Microsoft položil základy pro dekompresor DirectCompute, který lze implementovat v křemíku za účelem poskytování ultrarychlé míry dekomprese na budoucím procesoru a GPUS.

V minulosti byly SSD zacházeny softwarem jako s rychlými HDD, často nedokázal využít silných stránek média. Zatímco dnešní nejrychlejší SSD NVME jsou řádově rychlejší než jejich protějšky založené na SATA, disparita výkonu mezi těmito produkty je zřídka pozorována ve spotřebitelských aplikacích, zejména ve hrách. Pohybující se vpřed se to změní. API společnosti Microsoft DirectStorage umožní vývojářům plně využívat úložiště NVME a v čase, díky čemuž se NVME SSD stane nutností pro hráče PC.

V kombinaci s upgradovaným úložným zásobníkem Windows 11 změní DirectStorage hry PC. Během několika příštích let se SSD Storage stane minimálním systémovým požadavkem na mnoho her AAA a k těmto systémovým požadavkům bude přidána později kompatibilita přímého stupně. Vývojáři začínají plně využívat potenciál SSD, a to změní hraní her napříč PC a konzolami.

Když se přesuneme dále do současné generace konzoly, hry budou rozsáhlejší využití NVME SSD v rámci Xbox Series X, Xbox Series S a PlayStation 5. Tento pohyb učiní úložiště NVME pro hráče PC, protože rychlosti úložiště brzy ovlivní doba načítání a hraní hry.

Můžete se připojit k diskusi na API společnosti Microsoft DirectStorage na fórech OC3D.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS