Jak povolit podsvícení klávesnice na přenosném počítači Toshiba. Jak zapnout podsvícení na klávesnici HyperX?

Jak zjistit, zda podsvícení klávesnice na notebooku Acer?

Nejběžnější kombinace na Acer notebooky. FNF9. První tisk se otočí na podsvícení, druhá. vypne se. Tlačítko F9 typicky zobrazuje klávesnici, která právě naznačuje, že funkce je podporována. Pokud nejsou piktogramy, je pravděpodobnost, že podsvícení na tomto notebooku není poskytnuta.

Pokud je notebook vybaven podsvíceným klávesnicí, stiskněte klávesu F5 nebo F4 (na některých modelech) na klávesnici zapnout nebo vypnout podsvícení. Možná budete muset současně stisknout klávesu Fn (funkční tlačítko).

Zapnutí podsvícení

Chcete-li se vyrovnat s tím, jak zapnout podsvícení klávesnice na notebooku ASUS, musíte zjistit, zda je taková funkce vůbec na tomto modelu. Na starých nebo levných modelech může být chybí.

Proto není nutné rozhodnout, jak zapnout podsvícení na notebooku ekonomiky nemá notebook. Nastavte přítomnost takové funkce několika způsoby:

 • Pečlivě prozkoumat technické vlastnosti zařízení;
 • Prozkoumejte dostupné informace na internetu, přesně označující model;
 • Naučte se všechny známky na clave (někdy zvýraznění má určité označení, což usnadňuje provádění nastavení luminiscence);
 • Prozkoumejte tlačítka (pokud mají průsvitný základ, pak s vysokým pravděpodobnostním panelem vybaveným LED diodami).

Ikona osvětlení může být umístěna na panelu počítače kdekoli. Může to být jeden z tlačítek z F1 až F12. Je indikován ve formě slunce. Takové speciální tlačítko se nachází ve spodním řádku v blízkosti „Ctrl“.

Přesné umístění klíče závisí na modelu notebooku. V prvním případě můžete nainstalovat požadované tlačítko experimentem. Pro to střídavě stiskněte F1-12 spolu s FN. Současně, poslední tlačítko může být nezávisle zodpovězeno pro zvýraznění.

Důležité! V důsledku kombinovaného stisknutí více tlačítek může dojít ke změně nastavení techniky. Stojí za zvážení při řešení otázky, jak vypnout podsvícení klávesnice na notebooku.

Pokud došlo ke změně záře v důsledku kliknutí, pak v určitém okamžiku můžete zcela zakázat podsvícení. Hlavní věc, kterou si pamatujete kombinaci, která vedla ke změně. Některé modely mají několik režimů luminiscence a dokonce i schopnost měnit barvu. Proto je kontrola lépe prováděna v temné místnosti. To umožní snadno změnit jakékoli parametry na podsvícení, pokud je k dispozici.

Jak zapnout podsvícení

Bohužel, v systému Windows 10 nejsou žádné vestavěné komponenty pro konfiguraci podsvícení tlačítek. Někteří velcí výrobci pro změnu nastavení osvětlení výchozí tlačítka nabízejí svůj vlastní software. Například Dell na Windows 10 naznačují nastavení podsvícení klávesnice, nastavení jasu, automatické vypnutí po 5, 10, 30, 60, 300 sekund nečinnosti. Chcete-li zobrazit všechna nastavení, uživatelé Dell musí otevřít nastavení „Vlastnosti klávesnice“ a přejděte na záložku podsvícení.

ASUS a ACER

Zapnutí podsvícení na notebooku ASUS se provádí v kliknutí. Začít:

Když je aktivní senzor osvětlení, diody ASUS automaticky zapíná / vypne LED podle životního prostředí. Pro ruční nastavení, ve většině notebooků ASUS, FNF4 se používá (zapnout podsvícení a zvýšit jeho jas) a FNF3 (pro snížení jasu a úplného vypnutí diod). Pokud Acer notebook klávesnice nefunguje, použijte kombinaci kláves FNF9 nebo tlačítko podsvícení klávesnice, která se nachází vlevo.

Sony a Lenovo

Sony také nabízí možnosti pro standardní nastavení jasu klávesnice na některých jejich modelech. Chcete-li zobrazit nastavení, musíte otevřít řídicí centrum VAIO a poté stiskněte „klávesnici“ a „myš“. „osvětlení klávesnice“. Zde můžete konfigurovat software pro automatické zapnutí nebo vypnutí diod na základě externího osvětlení. Stejně jako společnost Dell nabízí Sony také schopnost automaticky odpojit diody po nečinnosti operací s klávesnicí. Chcete-li funkci vypnout, zrušte zaškrtnutí políčka vedle tlačítka „Zapněte podsvícení v podmínkách nízkého světla“. Zde můžete konfigurovat automatický režim a časový interval. 10 s, 30 s, 1 minuty nebo „NOT DISABLE“. Lenovo nové horizoni použití diod se neotevře. Zapněte podsvícení klávesnice na laptopu Lenovo je poměrně jednoduché. pomocí kombinace kláves Fn. To znamená, že s jednorázovým stisknutím ovladače FnFling se zapne podsvícení s vysokým jasem. Stisknutí fnbell zvýší jas. Další lisování horkého klíče zcela vypne podsvícení klávesnice.

povolit, podsvícení, klávesnice, počítači

Na silnici v noci nebo na prezentaci v temné místnosti, viz klávesnice pro notebook může být poměrně obtížné. Aby nedošlo k takovým problémům, vyberte modely pavilonu HP pod klávesnicí, která osvětluje každý klíč. Symbol podsvícení se obvykle zobrazuje na levé straně prostoru. Pokud je tato funkce povolena, pro sadu písmen nebo jiného textu zapněte světlo, nebude muset mít. V závislosti na Diodes Laptop modelu se můžete aktivovat několika způsoby:

 • Zapněte notebook a stiskněte klávesu „F5“ nebo „F12“ (v závislosti na modelu).
 • Najděte klávesu „FN“ vedle tlačítka Windows v levé dolní části klávesnice. Stiskněte mezeru, zatímco držíte FN, chcete-li zapnout podsvícení.
 • Stiskněte tlačítko Osvětlení tlačítka, pokud má váš model notebooku. Speciální podsvícení je označeno třemi tečkami v horizontální čáry (nalezeno v modelech DV6-2022ER, DV6-3250US a jiné notebooky řady DV6).

Pokud žádný z kombinací nepracuje, zkontrolujte celý rozsah funkčních kláves. Požadovaný klíč může být jinde. Pokud se nic nestane, zkontrolujte nastavení systému BIOS. Chcete-li to provést, v systému BIOS vyberte možnost BIOS Setup nebo Setup Utility BIOS a potom pomocí kláves se šipkami přejděte na kartu „System Setup“. Pokud je vypnuta režim akčního klíče (vložen hodnotu Enabled).

povolit, podsvícení, klávesnice, počítači

Pokud je osvětlení platné pouze několik sekund, možná budete muset konfigurovat časový limit v systému BIOS:

 • Restartujte notebook a okamžitě stiskněte klávesu F10, dokud se neobjeví BIOS.
 • Poté pomocí kláves se šipkami přejděte na kartu „Upřesnit“.
 • Přejděte do vestavěného zařízení (vestavěné možnosti zařízení) a stiskněte ENTER.
 • Zde vyberte časový limit podsvícení klávesnice (časový limit klávesnice podsvícení).
 • Nastavení otevřete stisknutím mezery a vyberte požadované zpoždění.

DŮLEŽITÉ. Při výběru „nikdy“ (nikdy „) budou diody aktivní neustále, což povede k rychlému průtoku baterie.

Pokud není takové nastavení v systému BIOS, funkce není s největší pravděpodobností podporována. Podrobnější informace lze získat v návodu k obsluze nebo na webových stránkách výrobce pomocí modelu notebooku. Konfigurace jasu (pokud notebook podporuje takovou funkci), stiskněte tlačítko Funkce dva nebo třikrát v řadě. Pokud nefunguje, zkuste kliknout na FN s funkčním tlačítkem.

MacBook a Microsoft

Všechny nejnovější modely MacBook automaticky nastavují jas s nízkým osvětlením pomocí vestavěného senzoru osvětlení. Parametry můžete také nakonfigurovat ručně pomocí klávesových zkratek. Nastavení pro automatické odpojení diod po určité době nečinnosti je umístěna v ovládacím panelu zavazadlového prostoru. Chcete-li jej otevřít, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu spouštěcího tábora na hlavním panelu a vyberte „Ovládací panel Boot Camp“. Microsoft Surface Uživatelé pro zvýšení jasu klávesnice mohou používat ALTF2, ke snížení. Altf1. Ostatní populární výrobci, jako je HP, Asus a Toshiba, nastavení pro nastavení jasu klávesnice nenabízí.

Instalační ovladač

Často, v důsledku nahrazení operačního systému, dochází k porušení některých funkcí. Chcete-li se rozhodnout, jak povolit podsvícení klávesnice na notebooku HP, musíte zkontrolovat dostupnost příslušného ovladače. Po změně systému nemusí fungovat nebo pracovat nesprávně. Jediným řešením je instalace příslušného ovladače.

Chcete-li řešit takový problém, jak vytvořit podsvícení na klávesnici notebooku, budete muset provést takové akce:

 • Jděte na oficiální webové stránky výrobce techniky v sekci „Servis“;
 • Jít do „podpory“;
 • Ve sloupci zavést přesný model technologie;
 • V zobrazeném seznamu vyberte příslušný název;
 • Jděte do sekce, ve které jste volné a ovladače k ​​vybranému modelu;
 • Určete verzi operačního systému a pečlivě prozkoumejte jeho propuštění;
 • V souboru poskytnutém seznamu souborů naleznete verzi Atk a ke stažení;
 • Otevřete stažený soubor a nainstalujte (vyberte možnost Nastavení.Exe);
 • Velvyslanec programu pro restartování techniky a zkontrolovat zapnutí a vypnutí.

Pokud instalace programu nedosáhla výsledku, musí být smazána. Po této instalaci staré verze ovladačů. Také k vyřešení úkolu se používají speciální programy, které nezávisle provádějí analýzu zařízení a operačního systému, po které najdou vhodné soubory a stahují je. Řešení problému, jak zapnout podsvícení klávesnice na notebooku ASUS se stává maličkostí.

Důležité! Pokud má notebook zvýraznit, ale nezapne se, pak byste měli kontaktovat servisní středisko. Možná, že problém spočívá v poškození kontaktů. Bez opravy nebo výměny poškozených dílů nemůže udělat.

Jak zapnout podsvícení na libovolné klávesnici?

Pokud je notebook vybaven podsvíceným klávesnicí, stiskněte klávesu F5 nebo F4 (na některých modelech) na klávesnici zapnout nebo vypnout podsvícení. Možná budete muset současně stisknout klávesu Fn (funkční tlačítko).

Zapněte notebook a stiskněte klávesu „F5“ nebo „F12“ (v závislosti na modelu). Najděte klávesu „FN“ vedle tlačítka Windows v levé dolní části klávesnice. Stiskněte mezeru, zatímco držíte FN, chcete-li zapnout podsvícení. Stiskněte tlačítko Osvětlení tlačítka, pokud má váš model notebooku.

„Rozumíme“ podsvícení

Výrobci společnosti usilují o usnadnění používání počítačového vybavení a zvýšit jeho přitažlivost pro kupujícího, neustále ji doplňovat nové funkce. Při výběru mobilního počítače je často zohledněn přítomnost režimu, který umožňuje zapnout podsvícení klíčů ve tmě nebo v nepřítomnosti správného osvětlení. Možnost je stále populárnější, ale není k dispozici na všech zařízeních.

 • Nákup klávesnice, která tento režim podporuje;
 • Aktualizujte operační systém na požadovanou verzi;
 • Instalace dalších ovladačů.

Jak to zapnout

Na rozdíl od PC na většině notebooků je volba vestavěná, ale před tím, než jej povolíte, měli byste se ujistit, že je přítomen na vybraném modelu zařízení. K tomu není nutné překlopit instrukce, musíte jen pečlivě zvážit znaky použité na F1-F12 funkční klávesy. Ikona osvětlení klávesnice může být například vypadat jako kresby.

V závislosti na nastaveních, značkách a přenosných modelech může toto tlačítko obsahovat režim buď samotným, nebo v kombinaci s tlačítkem „FN“ nebo „Function“. Ten se nachází v dolní řadě tlačítek a je zodpovědný za aktivaci dalších funkcí zařízení.

Pokud nejsou poznámky, zapněte podsvícení na klávesnici notebooku pomocí různých kombinací klíčů. Kromě osvětlení, funkce funkční klávesy umožňují zapnout pohotovostní režim nebo režim hibernace, vypnout monitor, spustit restart systému. Chcete-li obnovit normální režim provozu, budete muset znovu stisknout odpovídající kombinaci tlačítek.

Asus (Acer je podobný)

Funkce klávesnice ASUS vybavil pouze nejnovější přenosné modely, na dřívějším vydávacím zařízením, není možné povolit užitečnou možnost. Majitelé nového Laptopov ASUS jsou k dispozici tři režimy:

ASUS notebooky mají možnost povolit provoz světelného senzoru v automatickém režimu. Chcete-li to provést, musíte provést dva podmínky:

Na většině notebooků Acer můžete povolit podsvícení klávesnice s podobnou kombinací klíčů. Ale na některých modelech se rozsvítí osvětlení po stisknutí kombinace FNF7 nebo FNF9 (pokud je aplikována ikona podsvícení). Žádný symbol neznamená, že užitečná funkce zařízení není vybavena.

Drtivá většina notebooků od firmy „Hewlett-Packard“ Noční podsvícení může být aktivována pomocí jednotlivých tlačítek F5 nebo F9 nebo kombinací s tlačítkem FN. Která kombinace bude fungovat, závisí na modelu, stejně jako režim klávesnice, který je aktivován v systému BIOS. Někdy lze zapnout záře tlačítek ve tmě po upnutí klávesy F12 (Fn).

Lenovo

Podsvícení můžete zapnout na inteligentní techniku ​​poslední generace z Lenovo. Výrobce této značky, noční režim operace klávesnice je upevněn za kombinací tlačítka FN s „prostorem“ a „ESC“ klíče.

Ujistěte se, že model notebooků podporuje funkci pro osvětlení klíčů, můžete pečlivě zvážit tlačítko „únik“ a „prostor“. Ikona baterku by měla být způsobena na nich.

Podsvícení klávesnice je vybaveno nejmodernějšími notebooky Dell. Na zařízení v noci můžete zapnout LED diody, zkontrolujte, zda je režim aktivován v systému BIOS. Dále musíte kliknout na jednu z klíčů. F10 nebo F6. Ve vzácných případech je možnost připojena k tlačítku „Šipka vpravo“.

Někdy funkční klávesy nefungují: to znamená, že jsou blokovány. Chcete-li je povolit, budete muset kliknout na „Function“ „Escape“. Poté můžete pokus o opakování pokusu.

Možné problémy

Existují situace, kdy je počítač vypnuto podsvícení pokračuje. To může způsobit nějaké nepříjemnosti. Tento problém se týká skutečnosti, že USB port, a to i po odpojení, je dodáván s jmenovitým napětím, což je důvod, proč klávesnice zůstane v provozu. Opravte ji několika způsoby:

 • Zakázat zařízení. Chcete-li to udělat, stačí vytáhnout vodič USB od konektoru. Tato metoda není příliš vhodná, protože vyžaduje konstantní připojení a vypnutí gadgetu.
 • Vypnutí bios. Chcete-li to provést, přejděte na nastavení systému BIOS. Chcete-li to provést, musíte stisknout tlačítko DEL nebo F2 při zapnutí počítače. V nabídce se otevře, musíte jít do sekce Správa napájení a vyberte ERP zakázáno.

ODKAZ! V různých verzích může být tato položka volána jinak.

 • Vypnutí hardwarem. Obvykle na klávesnicích s osvětlením v případě, že jsou speciální ovládací prvky, které vám umožní zakázat nebo povolit záři. Stačí stisknout jedno tlačítko a problém se rozhodne.
povolit, podsvícení, klávesnice, počítači

Můžete zapnout a vypnout pomocí klávesových zkratek. Například, chcete-li jej povolit na Lenovo Thinkspad Series T, musíte použít klíče Fn. Mnoho uživatelů notebooků se často ptá, zda existuje speciální nastavení pro nastavení jasu v systému Windows 10. Odpověď. Ano a ne.

Odstraňování problémů počítače

Zkuste běžet odstraňovat problémy. Tento nástroj zkontroluje všechny zařízení jeden po druhém a rychle definovat poruchu. S ním můžete detekovat neinstalovaný ovladač nebo zastaralé moduly.

 • Stiskněte klávesy Windows R, v dialogovém okně Dial „Control“, potvrďte spuštění na ENTER.
 • Na pravé straně obrazovky klikněte na „Kategorie“, vyberte ze seznamu „Velké ikony“.
 • Klikněte na kartu Odstraňování problémů.
 • Na levé straně okna vyberte položku „Zobrazit všechny kategorie“ pro přístup ke všem balíčkům řešení problémů, které jsou k dispozici v počítači.

Jak změnit barvu klávesnice podsvícení

Některé modely notebooků jsou vybaveny různými barvami. Například Dell Latitude 14 RUGGED 5414. Latitude robustní série je vybavena podsvíceným klávesnicí, která může být nakonfigurována ručně. Jsou uvedeny následující barvy:

Alternativně, v nastavení systému (BIOS), můžete konfigurovat systém pro použití dvou instalovaných dalších barev. Povolení / zakázat diody nebo konfigurovat nastavení jasu:

 • Chcete-li přepínač aktivovat, stiskněte FNF10 (Pokud je povolena funkce LOCK FN, klávesu FN není nutný).
 • První použití předchozí kombinace tlačítek zahrnuje osvětlení při minimálním jasu.
 • Re-lisování kombinací klíčů cyklicky mění nastavení jasu o 25, 50, 75 a 100%.
 • Vyzkoušejte více možností pro výběr vhodného nebo zcela vypněte světlo pod klávesnicí.
 • Chcete-li zobrazit dostupné barvy, stiskněte klávesy FNC.
 • Výchozí aktivní bílá, červená, zelená a modrá. V Nastavení systému (BIOS) můžete přidat až dva vlastní barvy.

Konfigurace podsvícené klávesnice v nastavení systému (BIOS):

 • Vypnout notebook.
 • Otočte jej a když se zobrazí logo Dell, několikrát stiskněte klávesu F2 a otevřete menu nastavení systému.
 • V nabídce „Systém Setup“ vyberte „Osvětlení klávesnice RGB“. Zde můžete zahrnout / zakázat standardní barvy (bílá, červená, zelená a modrá).
 • Chcete-li nastavit uživatelskou hodnotu RGB, použijte vstupní pole na pravé straně obrazovky.
 • Klikněte na „Použít změny“ a „EXIT“ pro zavření „System Setup“.

DŮLEŽITÉ. Klávesnice má funkci blokování tlačítka FN. Pokud je aktivován, sekundární funkce v horní části tlačítek se stávají standardem a již nevyžadují použití klíče Fn. Blokování FN ovlivňuje pouze tlačítka z F1 do F12.

Blokovat fn, klikněte na fnesc. Ostatní pomocné funkční klávesy v horním řetězci nejsou ovlivněny a vyžadují použití klíče Fn. Chcete-li zámek vypnout, stiskněte znovu FNESC. Funkční klávesy se vrátí do výchozích akcí.

Dnes, většina středních a vysokých notebooků nabízejí podsvícený klávesnici. Osvětlené klávesnice Zjednodušte tisk v nízkých světelných podmínkách, zejména pro ty, kteří slepě nemohou tisknout. Pokud již máte zkušenosti nastavení podsvícení klávesnice na notebooku, sdílejte své dojmy v komentářech podle tohoto článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS