Jak povolit zvuk Tidal 360 Reality. Audio Reality Sony 360

Jak používat přílivový 360 reality zvuk s/bez předplatného

S vysokou věrností Dolby Atmos byl Tidal na špičce hudebního průmyslu. A nedávno představený zvuk 360 reality na Tidal opět zapůsobil na uživatele pohlcujícím hudebním zážitkem. Zvuk Tidal 360 Reality využívá objektovou zvukovou technologii založenou na objektu společnosti Sony, aby hudbě poskytla 3D dopad a aby zněla ještě více života. Tato technologie Sony a zvuk 360 reality mohou zvýšit váš hudební zážitek.

Jak používat 360 reality audio přílivové? Existuje způsob, jak jej použít bez prvotřídního členství? Pro vaše pohodlí bude tento příspěvek diskutovat o nejúčinnějších metodách využití zvuku 360 reality na přílivu, a to jak s prémiovým předplatným, tak bez něj. V tomto tutoriálu vysvětlíme vše, co je třeba pochopit.

Část 1. Jak povolit 360 reality zvuku na přílivu

Co je to 360 reality zvukového přílivu? Snaha společnosti Sony o reprodukci pohlcujícího a vzrušujícího zážitku prostorového zvuku pouze s jediným reproduktorem nebo sadou sluchátek se nazývá audio 360 reality. Zvuk 360 reality můžete zažít pomocí všech sluchátek, které si vyberete u smartphonu a přílivového hifi plus členství.

Zatímco zvuk 360 reality je kompatibilní s jakýmkoli dvojicí sluchátek, pouze majitelé kompatibilních sluchátek Sony mohou pomocí aplikace Sony Connect Connect vytvořit jedinečně přizpůsobený zážitek z poslechu. Máte.li členství v přílivové Hifi Plus, pak vám bude k dispozici možnost „360 Reality Audio“ uvnitř přílivové aplikace.

Ujistěte se, že vaše sluchátka jsou v provozním stavu a že máte účet přílivového hifi plus, než vyzkoušíte zvuk 360 reality společnosti Sony na přílivu.

Krok 1: Spusťte aplikaci Tidal na vašem zařízení a buď se zaregistrujte pro nový účet přílivové HIFI plus nebo se přihlaste do stávajícího.

Krok 2: Přejděte do oblasti „Discovery“ a poté přejděte dolů, dokud nenajdete možnost vybrat zvuk 360 reality.

Krok 3: Nyní můžete hledat seznam hratelných alb v nově vyvinutém formátu společnosti Sony. Použijte sluchátka pro snadný a pohodlný zážitek z poslechu se zvukem 360 reality společnosti Tidal.

Část 2. Jak používat zvuk 360 reality na přílivu bez předplatného

S mobilní aplikací Tidal si můžete vzít celou svou hudební knihovnu s sebou všude, kam jdete. Zatímco režim offline není dosud přístupný přílivovým uživatelům na přílivovém stolním počítači nebo přílivovém webovém přehrávači. Jak používat 360 reality zvuku na přílivové desktop offline? Můžete snadno použít přílivovou konverzi k přístupu 360 reality zvuku na přílivu bez prémie. K tomu budete potřebovat software třetích stran, abyste uložili své přílivové seznamy skladeb do počítače pro poslech offline.

Nejlepší program pro převod a stahování hudby z přílivového převodníku je Audkeep Tidal Music Converter. Je kompatibilní s Mac i Windows OS. Downloader Audkeep Tidal vám umožňuje ukládat vaše oblíbené melodie z přílivu na počítači pětkrát rychleji než originál. Nejen, že importace přílivové hudby do Audkeep Tidal Downloader je snazší než kdy jindy. Přílivová aplikace může být stále použita k importu hudby do převodníku, i když přílivové členství není zavedeno.

Stáhne si Tidal v různých zvukových formátech jako WAV, AAC, FLAC a MP3. Při konverzi, značky ID3, které poskytují původní název, umělec a album, jsou také udržovány. Pokud máte obavy z kvality zvuku, nebýt, protože si můžete poslechnout svou přílivovou kolekci offline na jakémkoli zařízení, aniž byste nic ztratili.

Jak povolit zvuk Tidal 360 Reality

Je dobré poslouchat hudbu ve stereo nebo prostorovém zvuku, ale jaká bude další velká věc v spotřebitelském zvuku? Společnost Sony spolupracuje s několika hlavními nahrávacími společnostmi, streamovacími službami a dalšími hudebními organizacemi, aby vyvinula zvukový formát nové generace, který umístí posluchači SMACK DAB do středu zážitku z poslechu hudby o 360 stupňů. A to je přesně to, co to udělalo s přílivem. Sony by pro vás nechtěla nic víc než úžasný audio reality 360 reality.

Ale přesně to je termín „Sony 360 Reality Audio Tidal“? Jak to funguje? Bez obav. Všechny tyto informace, stejně jako některé další podrobnosti, jsou diskutovány v článku níže.

Část 1. Recenze zvuku 360 Reality

Zvuk 360 reality společnosti Sony je špičkový 3D zvukový systém, který obklopuje posluchače jejich preferovaným hudebním výběrem. Na rozdíl od 360 zvuku společnosti Samsung, omezený na zvuk z filmů a televizních pořadů, může zvuk 360 reality společnosti Sony také dát vaší hudbě 3D dojem. Kromě toho 360 zvuků pracuje s širším výběrem zvukového vybavení než pouze sluchátka a reproduktory společnosti Sony.

Hudba hraná pomocí zvuku 360 reality bude mít dojem, že její mnoho komponent přichází z celého kolem, výše a pod posluchačem. Živá nahrávka může mít směrové narážky, jako je mosazná pás, která vždy zní vlevo a řetězová část, která vždy zní doprava, nebo může mít jen okolní zvuky, jako je křik a tleskání, aby se cítil, jako byste byli v publikum.

Přemýšlejte o tom jako o verzi stereofonního zvuku s vyšším rozlišením, ve kterém je nahrána a zvládnuta drtivá většina hudby. To umožňuje šíření zvuků přes 2D rovinu sahající zleva doprava a přitom udržuje dojem, že vyzařují přímo před posluchačem. Zvuk ve videu 360 stupňů může být slyšet, jako by to pocházelo ze všech směrů a vytvořilo iluzi, že jste ve středu trojrozměrného prostředí.

Můžete si poslechnout zvuk společnosti Sony 360 Reality na přílivu, ale nejprve budete muset zajistit, aby vaše sluchátka byla v dobrém provozním stavu a přihlásit se k předplatnému přílivu Hifi plus. Sledujte níže uvedené kroky a zjistěte, jak povolit zvuk 360 reality na přílivu.

Krok 1: Spusťte aplikaci Tidal na vašem zařízení, zaregistrujte se na nový účet přílivového hifi plus nebo se přihlaste do existujícího.

Krok 2: Klikněte na sekci „Discovery“ a poté přejděte dolů, dokud nenarazíte na možnost vybrat „360 Reality Audio“.

Krok 3: Můžete hledat katalog alba, který podporuje nejnovější zvukový formát společnosti Sony. Zvuk 360 reality společnosti Tidal je nejlépe zkušený se sluchátky pro bezproblémový a jednoduchý poslechový zážitek.

Část 2. Jak používat zvuk 360 reality na přílivu bez přílivového prémie

Nemáte mít předplatné přílivového prémie. Bohužel nemůžete ani používat zvuk 360 reality bez přílivového prémie. Tam však přichází zvuková konverze.

Pokud jde o převod zvuku, Audkit je vaším jednorázovým obchodem. Uživatelé v systému Windows a Mac mohou se svým stahovatelem Spotify, zvukového převodníku a softwaru přílivového převaděče uložit své oblíbené písně, seznamy skladeb a audioknih před Spotify, Tidal a Abouble pro offline poslech. Snad nejvíce povzbuzující kvalitou downloadu s přílivovou hudbou Audkit je jeho mimořádná rychlost stahování. Ve většině případů je to až 5x rychlejší a mnohem více za ideální síťové podmínky.

Seznamy skladeb, hudební sbírky, digitální podcasty nebo nahrávky a další jsou dokonale kompatibilní s převodníkem Audkit Tidal Music Converter. K dispozici je sedm návrhů primárních výstupů (MP3, AAC, M4A, M4B, WAV a FLAC), aby vyhovovaly různým potřebám výstupních konfigurací. Převedené přílivové zvuky jsou poté uloženy lokálně na počítači. Složka „převedená“ je výchozí umístění, takže byste neměli mít žádné potíže s jejich nalezením.

Hlavní rysy převodníku hudby Audkit Tidizer

Nyní postupujte podle kroků a použijte převodník přílivové hudby AudKit ke stažení zvukových stop Tidal 360 Reality do běžných zvukových formátů pro použití na jakémkoli zařízení:

Krok 1: Stáhněte si a nainstalujte převodník přílivové hudby Audkit na počítači. Poté spusťte jej, abyste mohli začít.

Krok 2: Nyní se vydejte na nabídku a klikněte na tlačítko Předvolby. Zde si můžete přizpůsobit nastavení výstupu podle vašich potřeb. Stačí vybrat „Převést“ z okna Nastavení. Pak můžete jít resetovat výstupní parametry pro přílivovou hudbu.

Krok 3: Nyní se vydejte na přílivovou aplikaci a přidejte svůj seznam přílivových skladeb do Audkit Tidal Music Converter. Můžete přetáhnout libovolnou přílivovou skladbu, která se vám líbí nástroj Audkit.

Krok 4: Klepnutím na tlačítko „Převést“ spusťte konverzi. Ke staženým skladbám můžete přistupovat kliknutím na ikonu složky v levém dolním programu v programu Audkit.

Část 3. Časté časté o přílivových 360 Realitních zvukových písních

Q1. Je přílivový 360 reality zvuk zdarma?

Chcete.li použít 360 reality audio přílivové, musíte mít přílivové HIFI plus členství. Kromě toho můžete podléhat podmínkám třetí strany a náklady spojené s tímto účtem. Rovněž je nutná stahování aplikace pro připojení sluchátek a může být provedeno z obchodu s aplikacemi na zařízeních iOS nebo obchodu Google Play na zařízeních pro Android.

Q2. Jaké jsou rozdíly mezi zvukovým a Dolby Atmosem Tidal 360?

Dolby Atmos Music má výhodu přes 360 reality zvuku v tom, že věnuje pozornost normalizaci hlasitosti. Výsledkem je, že během přehrávání nedochází k žádné významné hlasitosti. To je na rozdíl od 360 audio reality. Binauralizace také používá HRTF (funkce přenosu související s hlavami) odlišnými od standardního HRTF.

360 Reality Audio vs. Conventional Stereo Sound | Sony

Q3. Která hudební aplikace je nejlepší pro 360 audio reality?

Od svého založení v roce 2014 se společnost Tidal rozlišovala několika způsoby, zejména jednou z nejuznávanějších služeb streamování hudby dostupné pro audiofily. Přílivový zvuk Dolby Atmos a Sony 360 Reality je k dispozici, když streamujete až na 9216 Kbps, pokud máte přílivové členství v Hifi Plus.

Q4. Jak získám 360 audio reality na přílivu?

Zaregistrujte se do přílivového členství HIFI pro přístup k přílivu. Poté spusťte aplikaci, přejděte do oblasti prozkoumání a procházejte dostupným materiálem a vyhledejte zvuk 360 reality.

Část 4. Závěr

Nemělo by být překvapením, že hudební nadšenci milují přílivový 360 reality zvuk. Kvůli 3D funkčnosti této technologie může být poslechový zážitek povýšen na novou úroveň.

Pokud chcete poslouchat zvuk 360 reality na přílivu s prémiovým členstvím nebo bez něj, musíte dodržovat pokyny uvedené v tomto příspěvku. Nejlepší řešení pro ty, kteří chtějí streamovat neomezené množství obsahu z přílivu, nabízí převodník Audkit Tidal Music Converter, který uživatelům umožňuje vychutnat si přílivovou 360 realitu audio offline. Než obdržíte hudbu od Tidal, aby přehrál offline všude a kdykoli si musíte nejprve stáhnout převodník Audkit Tidal Music Converter.

První technologie živé distribuce v reálném čase na světě s plným objektovým prostorovým zvukem 1

Poprvé na světě vytvořila společnost Sony Corporation (dále jen „Sony“) technologii živé distribuce v reálném čase s plným objektovým prostorovým zvukem 1. Společnost Sony navíc rozšířila řadu podpory pro „360 reality zvuku“, hudební zážitek, který uživatelům umožňuje ponořit se do trojrozměrného zvukového pole. Zatímco Livestreaming je oceňován pro snadné použití a nedostatek omezení umístění a pohybu, dosažení pocitu realismu bylo výzvou. Společnost Sony vyvinula svou proprietární 360 technologii prostorové zvuky, což umožnilo distribuci trojrozměrného zvuku a videa v reálném čase s „360 realitou zvuku“, takže uživatelé mohou zažít realitu, že si užívají živé představení nebo koncert současně, aniž by tam byli, aniž by tam byli. První živou událostí, která bude distribuována v reálném čase s „360 Reality Audio“, je online událost „40 dai-wa-iroiro ♫“ umělcem Hikaru utada, která se bude konat kolem světa 19. ledna 2023 2 2. Tato událost bude zdarma pro prvních 10 000 účastníků 3.

  • 1 k 22. prosinci 2022, podle výzkumu Sony.
  • 2 Tuto událost představuje U3Music / Epic Records Japan. Zkontrolujte prosím webové stránky akce pro země a regiony, v nichž bude distribuován.
  • 3 Tato událost bude streamována také normálním 2kanálovým zvukem bez omezení počtu lidí.

Vývoj kodéru pro distribuci „360 reality audio“ pro umělce a zvukové inženýry

Obrázek zvukových zdrojů s informacemi o poloze a umístěných do 360 stupňového sférického prostoru

Zvuk 360 Reality vylepšil výrobní prostředí a vyvinul kodér v reálném čase, který poskytuje výkonnost i kvalitu zvuku v reálném čase a zvukové inženýry. Za účelem vytvoření zážitku z prostorové hudby nejprve přiřazují informace o pozici každému zvukovému zdroji, jako jsou vokály, kytary a bicí, a uspořádejte je do sférického prostoru. Společnost Sony vyvinula nový výrobní nástroj „360 reality“ pro distribuci v reálném čase, aby se zlepšilo výrobní prostředí pro zvukové inženýry. S tímto nástrojem mohou inženýři umístit zvukové zdroje volně a okamžitě a vytvářet zvuk s trojrozměrným efektem, jak je zamýšlený. Kromě toho, aby se odeslal hudbu na server a doručil ji uživatelům, existuje proces komprimování zvukových dat včetně informací o poloze jednou, ale zachování vysoké kvality zvuku trvá určité množství času zpracování. Společnost Sony vyvinula svůj vlastní algoritmus zpracování kvality zvuku k dosažení výkonu v reálném čase, což je důležité pro živou distribuci. Kromě toho, využitím skutečnosti, že „360 realita zvuku“ je objektová prostorová zvuková technologie, je množství informací (bitová rychlost) daná každému zdroji zvuku (objekt) automaticky optimalizováno, aniž by se snížila sluchová kvalita. Umožňuje synchronizaci distribuce v reálném čase s videem komprimováním zvukových dat po krátkou dobu.

Aplikace 4 Vývoj pro distribuci „360 Audio Reality“ pro diváky pro diváky

Prohlížení obrazu s „360 reality audio live“

Společně vyvinula společnost Sony „360 Reality Audio Live“ s US Software Company StreamSoft Inc., Aplikace 4, která umožňuje uživatelům využívat distribuci „360 reality zvuku“. Uživatelé si mohou užít novou živou zábavu s touto aplikací a vlastními sluchátky 5. Kromě toho je tato aplikace vybavena funkcí chatu v reálném čase, která umožňuje komunikaci mezi umělci a diváky v reálném čase a mezi diváky, realizace pocitu jednoty online, jako by se účastnili v místě konání.

  • „360 Reality Audio Live“ web
  • 4 K dispozici na mobilních zařízeních, jako jsou chytré telefony a tablety Android a iOS.
  • 5 si můžete užít v kombinaci se sluchátky od všech výrobců. Pokud používáte zvukově certifikovaná sluchátka 360 reality poskytovaná společností Sony nebo Audio-Technica, mohou uživatelé zažít realističtější zážitek pomocí funkce osobní optimalizace vyhrazených aplikací.

„360 Reality Audio“ Distribuce online události Hikaru Utada „40 dai-wa-iroiro ♫“ 2

Akce bude distribuována po celém světě od 21:00 Japonsko čas ve čtvrtek 19. ledna 2023, kdy Hikaru Utada otočí 40. Účastníci potřebují aplikaci „360 Reality Audio Live“ a sluchátka.

Co je to „360 audio reality“?

360 Realita Audio používá technologii prostorového zvuku založenou na objektu společnosti Sony k poskytnutí pohlcujícího hudebního zážitku, který se cítí jako na živém koncertu. Zvuk 360 Reality umožňuje umělcům a tvůrcům hudby vytvořit 360 stupňový hudební zážitek mapováním zvukových zdrojů, jako jsou vokály, sbor a nástroje s pozičními informacemi, aby vyhovovaly jejich tvůrčím a uměleckým účelem. Když posluchači přehrají výsledný obsah, mohou si užít hudební zážitek, který je ponoří do zvuku ze všech směrů, jak zamýšlel tvůrce obsahu.

  • „360 Reality Audio“ web
povolit, zvuk, tidal, reality, audio
  • Logo „Sony“, „Sony“ a jakékoli další názvy produktů, názvy služeb nebo značky loga použitých v této tiskové zprávě jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Sony Group Corporation nebo její přidružené subjekty. Další názvy produktů, názvy služeb, názvy společnosti nebo značky loga jsou ochranné známky a autorské práva jejich příslušných vlastníků a/nebo licence.

„Tato technologie nahradí stereo“: v zákulisí průkopnického 3D zvukového projektu Immersive London Calling

„Jsem přesvědčen, že tato technologie nahradí stereo,“ zvolal ARK360 ° COO Kristopher Winter, když se zeptal na budoucnost pohlcujících zvukových formátů, ve kterých on a jeho tým pracovali výhradně v.

Spolu s generálním ředitelem Rickym Barberem, zimou a globem přesahujícím inženýry byly v popředí přeměny mnoha z největších světových skladby na pohlcující zvukové formáty, konkrétně zvuk společnosti Sony 360 Reality Atmos a Dolby Atmos.

ARK360 ° se sídlem v Church Studios v Crouch End v Londýně pracuje nejen se štítky a klienty, jako jsou Sony, WMG a UMG, ale nedávno postavili most pro nové a začínající umělce, aby vytvořili, promíchali a prezentovali skladby v Tento všeobjímající formát. Immersive London Project vzal skupinu 30 londýnských umělců a producentů a snažil se je vybavit know-how, aby si myslel v 360 °.

„Bylo to poprvé, co jsme to udělali,“ vysvětluje Kristopher. „Koncept se objevil v mé hlavě asi před rokem.“. Důvodem bylo, že jsme přeměnili stereo kompozice na pohlcující zvukové formáty. Takže jsme zahájili několik rozhovorů se štítky a umělci o tom, jak psát pro tento formát. Navrhl jsem, abychom lidem umožnili jen složit s tímto sférickým myšlením. Dávat jim čas na vytvoření a představení zvuků, které se pohybovaly.

„Pak jsme chtěli našim účastníkům poskytnout dovednosti a nástroje.“. To byla pro nás nejdůležitější věc: změnit to, jak si myslíme o tom, jak jsou naše skladby dodávány jako konečný projekt. Je to poprvé, co umělci vytvořili pro tento formát v tak velkém objemu. Skončili jsme celkem s 60 skladbami.“

Vybublat

Míchání pro tento zvukovou scénu ve tvaru bublin vyžadovalo nástroje, které by poskytovaly potřebný pohled na sférické míchání. Tým instruoval řadu svých účastníků akademie v tom, jak používat 360 Walkmix Creator, prostorového zvukového pluginu, který lze použít s mnoha DAWS. Zatímco výstupní formát 360ra (reality zvuk) nemusí být podle Winter tak populární jako stále běžnější Dolby Atmos, nabízí širší kreativní rozsah: „Tento formát se trochu liší od Dolby Atmos, protože míchací oblast je zcela sférická. V Dolby máte jakousi strukturu typu kupole, ale v 360ra máte také spodní prostor sféry.“

Vezmeme-li stonky nebo více stop, WalkMix Creator vykresluje tyto prvky stopy jako malé granulární objekty. Ty mohou být kódovány a umístěny kolem prostoru podobného koule. Modulace pohybu a efektů může být automatizována, jako by to bylo při práci v běžném stereo. WalkMix je také vybaven virtualizátorem, který může pracovat v tandemu s většinou párů sluchátek ve studiu.

To replikuje nejen pocity prostoru, který byste zažili při přehrávání trati v místnosti, ale také faktory v vlastnostech místnosti Echo (a přirozené zkreslení, které náš vlastní tvar ucha dodává), které ovlivňují konečný zvuk. To udělilo umělce bez nejmodernějších reproduktorů prostoru schopnost pracovat v této říši, aniž by se vydala na nákladnou instalaci.

Ptáme se Krise, co cítí, že největší rozdíl v této oblasti je. „Vnímání a pocit: To je rozdíl. Myslím, že ten pocit je nejdůležitější výhodou pohlcujícího zvuku. Jakýkoli stereofonní soubor vám poskytne těžce komprimovaný blok zvuku vlevo/pravé. Ale tak se v atmosféře chová v průběhu.

„Pohlcující zvukový změnu je to, že vám umožňuje cítit zvuk. Také si myslím, že tento aspekt je velmi přehlížen mnoha lidmi, pohlcující dává mnohem více informací: nadmořská výška, pohyb a interaktivita. Tento aspekt je něco, co bude v budoucnu spíše faktorem.“

Vítejte v realitě

Tříměsíční pohlcující londýnský projekt nyní vyvrcholil 55-stopovou kompilací-pohlcující londýnské volání. Výběr tohoto téměř čtyřhodinového zážitku z poslechu byl nedávno prokázán v poslechové místnosti L-Acoustics ve Highgate v Londýně. Tam mnoho z zúčastněných umělců slyšelo výsledky své práce poprvé hrálo na prvotřídní pohlcující systém zvukových reproduktorů.

Mezi umělci, kteří se účastnili, byla Yuké Net, aka Mei Miyazaki Kirby. Její trať uctívání The Feeding Hand byla jedním z pozoruhodných vrcholů večera, oscilace mezi nářkovými elektronickými texturami a skotskými jazzovými rytmy, s bušením subby kopu v srdci. Přemýšleli jsme, jak Mei našel zážitek z psaní stopy v pohlcujícím zvuku, ale nejprve jsme se jí zeptali, co již věděla o pohlcujících formátech.

„Upřímně jsem nevěděl moc o pohlcujícím zvuku, když jsem poprvé přihlásil,“ říká nám Mei. „Slyšel jsem o Dolby Atmos dříve, ale jen jsem věděl, že to zahrnovalo několik reproduktorů, které byly umístěny kolem posluchače. Myslel jsem, že se připojení k programu bude skvělým úvodem po užití reklamy na program na Instagramu.“

povolit, zvuk, tidal, reality, audio

Mei nebyl okamžitě prodán: „Abych byl upřímný, když jsem se poprvé připojil k programu, část mě byla trochu skeptická ohledně toho, zda by to byl trik. Když jsem poprvé slyšel obálku Lianne La Havas z divných ryb [Radiohead’s], ve 13.1 pole reproduktorů, rozhodně jsem cítil, jak se energie stopy překládá tak, jak jsem se předtím nezažil.

„Být podporován kytarami zezadu, bubny procházející z celého celého správného způsobu, podpůrné vokály je jemně podporují a obklopují rozhodně mě to opravdu nadchlo z možností, které by se mohla otevřít pro mou hudbu!“

povolit, zvuk, tidal, reality, audio

Vysvětluje, že úvodní kurzy posunuly svůj pohled na myšlení prvků sledování jako objektů ve 3D prostoru. „Fyzičnost je něco, o co jsem se vždy snažil ve své hudbě a zvukovém designu; Kvalita zvuků oslovujících posluchače za reproduktory. Mnoho mé hudby je také docela soustředěno kolem vyprávění. A tak se téměř připadalo jako přirozený vývoj přesunout se do tohoto pohlcujícího formátu. Přemýšlet o tom, kam chci umístit zvuky a jak se budou pohybovat, konkrétně pro zlepšení vyprávění a fyzičnosti mé hudby.“

Kruhová zóna hry umožnila Mei být flexibilnější s jejím mixem. „Můžete přidat více vrstev (zejména se spoustou minim a nízkých mid), aniž by se věci příliš zablácely, což je docela vzrušující.“. Využíval jsem, že hodně pro svou druhou skladbu, která obsahuje kop boomy, basovou kytaru, contrabass rekordér a syntetizér. Je to neuvěřitelně vzrušující médium pro práci a téměř mě nutí chtít vyrábět všechny své budoucí skladby pro pohlcující zvukové formáty. Stereo se po něm téměř cítí omezující.“

Dalším z vrcholů kompilace je okolní orchestr Joe Harvey-Whyte. Londýnský kytarista pedálu, skladatel a zvukový návrhářský příspěvek byl teplý balzám pastoračních strun, scintilační pohyb a svěží melodie. Známý s používáním ambisonických mikrofonů Při nahrávání polních nahrávek jsme byli zvědaví, co Joeova zkušenost s mícháním v 360 ° byla.

„Jsem instrumentalista a zvukový umělec, který primárně používá zdroje akustických zvuků a efekty hardwaru, jako jsou kytarové pedály. Nejsem míchací inženýr ani producent „in-the-box“. Jsem také velmi hmatatelný a pocházel z pozadí pracujícího v analogových studiích, “říká nám Joe.

„To vše pro mě přišlo docela výzvu při práci s pluginem.“. Dokázal jsem si představit, že by všechny tyto neuvěřitelné věci mohly udělat Walkmix, ale musel jsem se naučit, jak s tím propojit. Díky s pomocí týmu ARK360 ° Akademie jsem se mohl vyrovnat s používáním jako nástroj pro míchání. Nejobtížnější součástí skutečně používání softwaru bylo pokusit se přeložit 3D realizace zvuku ve dvou, nebo někdy jen jedna dimenze.

„Plugin má 2D projekci sféry 360 °, což je užitečné. Pokud však přijde na automatizaci, stále pracujete v jedné dimenzi; nakreslení linek, které se překládají na pohyby v sféře. Doufám, že v budoucnu může existovat způsob, jak zajistit intuitivnější proces pro práci ve 3D prostoru.“

Pracovní skici multifacetovaného hudebníka, umělce, saxofonisty a tanečnice Tyrone Isaac Stuart z moře uzavřela poslechový relaci na obálce. Řekl nám, že jeho zkušenost byla zcela pozitivní. „Práce v 360 ° vyvinula nápady na tvorbu hudby, o kterých jsem přemýšlel, ale nikdy jsem neměl zařízení pro vývoj.

„Hodně jsem přemýšlel o pohybu zvuku skrze posouvání, frekvenci a zpoždění/reverb, ale s technologií k zacházení s zvuky jako objekty v rozměru 360 ° se cítila další úroveň. Někdy to byla výzva překročit trik a důvěřovat svému nápadu (například nechat hudbu ovlivnit tím, že se objekty pohybují, spíše než jak to zní), ale to jsou dobré výzvy, s nimiž je třeba být zaneprázdněn.“

Jak zní emoce

Když umělci formovali své stopy, podpora byla neustále po ruce od týmu Archa. Tento kolaborativní pocit tlačení na tvůrčí hranice se stal skutečným motivátorem pro Kris Winter. „Vztah s lidmi a spolupráce byl pro mě nejlepším aspektem.“. To byli všichni noví nebo nadcházející producenti a byla zapojena řada úrovní dovedností.

„Styly, které každý reprezentuje, jsou všude na místě, které jsem absolutně miloval, protože předváděl, jak rozmanitá je londýnská scéna.“. Co jsem chtěl udělat, je dát jim všechny platformy, aby ukázala, co by mohli udělat. Každý vzal toto cvičení a zlomil novou půdu. Nyní všichni chtějí s touto technologií dále pracovat. Doufejme, že to změnilo jejich myšlení.“

Tento psychologický aspekt hudební produkce a to, jak slouží jako brána do vnitřních světů umělce, je něco, o čem Kris věří, že je skutečně zdůrazněn 360 zvukem. „Opravdu věřím, že hudba je to, jak zní emoce.“. Někteří umělci byli velmi ústní ohledně toho, jak zranitelní se cítí, když se vystavují zvukově.

„Existuje několik věcí, které ho stále drží zpět, ačkoliv se z toho, že se stanou dominantním médiem pro zvuk.“. Nainstalované pole reproduktoru je stále nákladné a komplikované. Získání tak velkého počtu reproduktorů je již drahé, ale přimět nějaký druh dodavatele, aby je nainstaloval ve vašem domě, nebo zakoupení lešení, které podporuje pole, je pro průměrného spotřebitele trochu příliš drahé. Proto si představuji, že se to stává běžnějším na místech živé hudby, než přijde do domova.“

Tyrone Isaac Stuart předvídá prostorový zvuk, který mění náš vztah se zvukem: „Mým touhou je, aby lidé dosáhli zvýšených zkušeností ponořením do zvuku. Ať už je to přes 360 °, nebo jen zažívá akustickou relaci ve skvělém prostoru, budoucnost zahrnuje organická a bohatá setkání se zvukem. Lidé a prostory toho již dosáhli, i když zároveň miluji skutečnost, že pohlcující zážitek umožňuje lidem vytvářet nové zážitky pro sebe, v prostředích se vyvinutou.“

Jednou z bariéry je však skutečnost, že audio a Dolby Atmos z 360 reality jsou odlišné, nekooperativní formáty. Je to jeden aspekt, který rozruší Mei. „Dolby a Sony v tuto chvíli bojují o dominanci, a tak Atmos a 360ra nejsou kompatibilní nebo otevřený zdroj. Musíme být schopni snadno hrát Dolby Atmos a 360ra na jakémkoli zvukovém systému. Myslím, že je to větší problém dostupnosti. Pochybuji, že stereo někdy zmizí, ale pokud se pohlcující zvuk stane dostupnějším, může se stát budoucností hudby.“

Poslouchejte pohlcující Londýn volání nyní prostřednictvím přílivové a amazonské hudby.

To nejlepší z musicradar ve vaší doručené poště

Nenechte si ujít nejnovější nabídky, zprávy, recenze, funkce a návody

How 360 Reality Audio sounds with Speakers | Sony

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS