Jak provést resetování telefonu

Jak obnovit tovární nastavení systému Android. všechny způsoby

Vnitřní paměť systému Android je rozdělena do jednotlivých segmentů, z nichž každý plní určitou sadu úkolů. Jedna část je například zodpovědná za systémové soubory, druhá za ukládání a zpracování dat, třetí za dočasné soubory, soubory protokolu atd.Д. Resetování znamená vymazání uživatelských dat a programů, přičemž systémové registry zůstanou nedotčeny. Technicky tento proces zahrnuje formátování určitých segmentů paměti. Je důležité si uvědomit, že v případě selhání operačního systému nebo neúspěšného reflashování neobnoví obnovení smartphonu do továrního stavu normální funkčnost.

Situace, ve kterých byste chtěli telefon resetovat

Obnovení továrního nastavení zařízení se systémem Android je často dobrý nápad a existuje řada vlastních nástrojů a služeb třetích stran, které lze k tomuto účelu použít. Nejčastějšími indikacemi pro provedení operace jsou však následující případy.

 • Prodej smartphonu. Nejnaléhavější důvod pro „vrácení“ zařízení, protože před předáním novému majiteli je třeba smazat všechna data. Zde je však třeba zvolit nejspolehlivější možnost obnovení. Pokud například použijete nabídku Nastavení a možnost „Obnovit a resetovat“, nemusí být osobní údaje zcela vymazány. Pokud se chystáte koupit gadget, jako je Apple, podívejte se na: Jak zkontrolovat iPhone na originalitu.
 • Virová infekce. Absence antivirového programu zvyšuje riziko zachycení spywaru nebo jiného škodlivého kódu. Obnovení nastavení bude nejlepší volbou. Existují však viry, které se neodstraní ani po drastickém vyčištění. V tomto případě služba pomůže. Další informace: Kontrola virů v telefonu se systémem Android.
 • Chyby systému Android. Mohou se hromadit v důsledku instalace služeb nebo aplikací třetích stran, optimalizátorů, čističů atd. П. Kromě toho může vliv jednoho programu na druhý způsobit konflikt a vést k poruše funkce miniaplikace.
 • Snížený výkon, zamrzání aplikací, vypínání aplikací. Pokud postupy, jako je vymazání mezipaměti a restartování počítače, problém nevyřeší, je vhodné sáhnout k radikální metodě. vrácení zpět. Zkoušeli jste někdy vymazat mezipaměť v systému Android? ? Měli byste to zkusit.

Příprava na reset

Aby nedošlo ke ztrátě všech dat a aby mobilní telefon po obnovení fungoval optimálně, doporučujeme před zákrokem provést předběžné přípravy:

 • Kopírování důležitých fotografií, videí a dalších důležitých informací na USB disk, do počítače nebo do cloudu. Všechna data budou ztracena a budete muset zaplatit spoustu peněz za obnovení.
 • Plné nabití zařízení. V průběhu procesu se vybije, pokud je náboj nedostatečný, a přerušení postupu povede ke špatným následkům až k nemožnosti spustit operační systém. Pokud je tvrdý reset prováděn prostřednictvím počítače, na délce nabíjení nezáleží, t. К. Telefon je kabelem připojen k počítači a přes počítač se nabíjí.
 • Odebrání účtu Google, pokud je ve smartphonu nainstalován systém Android 5.1 a vyšší. Jde o to, že společnost zavedla novou bezpečnostní politiku, podle níž musí uživatelé po obnovení operačního systému zadat údaje posledního účtu. Bez toho nebude možné zařízení zapnout a budete se muset obrátit na servisní středisko, které práci provede pouze v případě, že budete mít k dispozici doklady k danému zařízení.

Výše uvedené kroky se týkají všech mobilních zařízení: například u Samsungu a dalších značek je tethering Google povinný, i když jej majitel nemusí používat.

Záloha

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak můžete zálohovat nastavení systému Android před obnovením továrního nastavení:

 • Použití účtu Google.
 • Prostřednictvím nástrojů PC a ADB.
 • Použití vlastního Racovery.
 • Prostřednictvím služby DataSync.

Nejlepší možností je zálohovat prostřednictvím účtu, tj. К. Provádí úplnou synchronizaci, což uživateli umožňuje snadný přístup k zálohám. Jak na to:

 • Přejděte na „Osobní“ a „Účty“.
 • Po výběru účtu zaškrtněte všechna políčka.
 • Vraťte se k předchozímu kroku, klikněte na „zálohovat“ a „obnovit“ a vyberte archivaci dat a automatickou obnovu. Proveďte úplné ověření pracovního účtu a přejděte do nabídky synchronizace kliknutím na „Synchronizovat“.
 • Přihlášení k účtu. Stisknutím tlačítka reset se vrátíte k předchozí verzi.

Tato možnost je vhodná pouze pro ty, kteří si pamatují všechny informace o účtu (přihlašovací jméno a heslo). Budete ji potřebovat později po obnovení a restartu systému, jinak nebudete moci zařízení používat.

V důsledku synchronizace a zálohování na „Google“ se po přepnutí zařízení automaticky načtou všechna data z „účtu“.

Pro spuštění ADB RUN potřebujete počítač a kabel smartphonu, který musí být připojen k portu USB. Proces se skládá z několika kroků:

 • Aktivace ladění USB ve smartphonu.
 • Spuštění ADB RUN.
 • Nainstalujte ovladač, pokud jste jej ještě nenainstalovali.
 • Zvolte „Zálohování“ a poté „Zálohování ADB“.
 • Najděte v zařízení nabídku zálohování a klikněte na ni.

Po dokončení postupu stačí k jeho obnovení provést dva kroky:

Pokud je v operačním systému nainstalována vlastní funkce „Recovery“, vytvoří se úplná kopie firmwaru, nikoli záloha. Co je třeba udělat:

Obnovení fotografií a videí po tvrdém resetu

Ruční (obnovení z obrazu úložiště)

 • Chcete-li obnovit smazané informace, které NEJSOU na paměťové kartě, použijte metodu obnovení pomocí vytvoření obrazu interní paměti
 • Vytvoření snímku interní paměti, který bude k dispozici jako soubor o velikosti odpovídající velikosti interní paměti telefonu.
 • Připojte tento obraz k počítači jako oddíl.
 • Použijte libovolný software pro vyhledávání fotografií. Funguje i bezplatný nástroj, jako je PhotoRec nebo Recuva.
 • Zadejte disk/oddíl s programem, který se má vyhledat (podle přiřazeného písmene oddílu).
 • Povolení hloubkové analýzy oddílu v nastavení.
 • Počkejte na konec skenování a přečtěte si výsledky.

Chcete-li se dozvědět, jak používat software pro obnovu s funkcí „Deep Scan“, podívejte se na toto výukové video:

Pravděpodobnost úspěšného obnovení z interní paměti závisí na: 1) vaší vytrvalosti, technických dovednostech; 2) době, která uplynula od resetu systému Android (zda k němu došlo vaší vinou nebo nešťastnou náhodou). Hodně štěstí!

Software pro „resuscitaci“ dat

Účet Google nebyl vytvořen nebo jste jej nezálohovali? V takovém případě můžete k záchraně ztracených dat použít nástroje třetích stran. Budete potřebovat připojení k internetu a dostatek volného času.

GT Recovery pro Android

Důležité! Pro fungování tohoto programu jsou vyžadována práva ROOT.

Mobilní verze GT Recovery podporuje úložné systémy FAT, EXT3 a EXT4, obsahuje náhled zvukových a video stop před uložením a je bez reklam. Nástroj je zcela zdarma, ale není k dispozici ruská lokalizace.

Stáhněte si aplikaci z oficiálních webových stránek, nainstalujte ji do svého smartphonu a začněte vyhledávat smazané položky. Postupujte podle pokynů.

 • V hlavní nabídce vyberte typ souborů, které chcete uložit, a stiskněte tlačítko „Start Scan“. Proces skenování může trvat až půl hodiny v závislosti na velikosti vnitřní paměti miniaplikace.
 • Zobrazí se seznam vymazaných dat nalezených aplikací. Vyberte potřebné soubory a stisknutím tlačítka „Další“ přejděte k cíli uložení.
 • Zadejte složku, do které budou obnovené položky uloženy, a klikněte na tlačítko „Ok“.
 • Všechny vybrané fotografie, videa a dokumenty jsou obnoveny a uloženy. Kontakty se obvykle obnovují jako položky s příponou vcf, přejděte do nastavení telefonního seznamu a vyberte možnost „Importovat z interní paměti“, abyste je aktivovali.

Tato metoda funguje pouze pro telefony s přístupem ROOT, ale dokáže „oživit“ téměř cokoli.

Easeus MobiSaver pro Android zdarma 5.0

Důležité! K používání aplikace potřebujete počítač s přístupem k internetu.

Pátá verze nejoblíbenější aplikace pro Android na „záchranu“ ztracených informací. Podporuje obnovu všech typů souborů, práci s poškozenými paměťovými kartami a ukládání výsledků v různých formátech. Plně kompatibilní s nejnovějším systémem Android 8.0 Oreo.

 • Stáhněte si software z oficiálních stránek a nainstalujte jej do počítače.
 • Zavřete všechny otevřené aplikace v telefonu a připojte se kabelem USB k počítači. Easeus MobiSaver automaticky detekuje zařízení a zahájí analýzu, která obvykle trvá 15-20 minut. Doba závisí na celkovém objemu ztracených dat.
 • Po dokončení skenování se zobrazí seznam nalezených položek. Kontakty a zprávy jsou zvýrazněny červeně. Vyberte požadované položky a stiskněte tlačítko „Obnovit“. Spustí se proces stahování, kabel neodpojujte.

Vývojáři také doporučují neukládat do zařízení žádná data, dokud nenajdete všechny ztracené informace. Jinak nebudete moci nic „oživit“. Hlavní výhody programu EaseUS MobiSaver. ruština, rychlý provoz a podpora všech verzí operačního systému.

7 Obnova dat Android

Tento nástroj je podobný předchozímu, hlavní rozdíly jsou v rozhraní a algoritmech souborového systému. Stáhněte si bezplatný nástroj z oficiálních webových stránek. Po dokončení instalace otevřete aplikaci 7 Data Android Recovery a postupujte podle dalších pokynů.

 • Přejděte do nastavení smartphonu a poté do části „Nastavení pro vývojáře“. Pokud tato položka nabídky chybí, přejděte na kartu „Údaje o zařízení“. Nyní klikněte na nápis „Verze jádra“. Po několika sekundách se zobrazí zpráva, že byl úspěšně povolen vývojářský režim. Zbývá povolit možnost „Ladění USB“ na kartě, kterou jste právě aktivovali.
 • Připojte telefon k počítači pomocí kabelu Micro-USB nebo podobného kabelu. V hlavní nabídce nástroje klikněte na tlačítko „Další“.
 • Vyberte požadovanou paměťovou kartu, kterou chcete skenovat, a stiskněte tlačítko „Start scanning“. Po 20-30 minutách bude procedura ukončena.
 • Zadejte potřebné soubory a umístění pro uložení.

Důležité! Neukládejte obnovené soubory do telefonu. Nejprve jej nechte v počítači, a teprve až si budete jisti, že byla obnovena všechna data, přesuňte jej do zařízení se systémem Android.

Minitool Mobile Recovery

Následující nástroj podporuje většinu formátů souborů a jeho speciální funkcí je schopnost vyhledávat smazané přílohy z klienta WhatsApp. K tomu musíte být přihlášeni ke svému účtu.

 • Po stažení a instalaci softwaru otevřete aplikaci MiniTool Mobile Recovery a připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB. Nezapomeňte povolit režim ladění USB. Jak to udělat, je popsáno v předchozí metodě.
 • Pokud zařízení nebylo nikdy předtím připojeno ke stolnímu počítači, bude instalace potřebných ovladačů nějakou dobu trvat. Po dokončení vyberte místo vyhledávání. interní paměť nebo kartu SD.
 • Po ujištění, že je počítač připojen k internetu, stiskněte tlačítko „Start Scan“ a počkejte na dokončení skenování. Program podporuje standardní i hloubkové skenování, které umožňuje obnovit téměř „beznadějné“ soubory.
 • Vyberte požadované položky a složku pro uložení. Stejně jako u předchozích nástrojů se doporučuje nejprve uložit do počítače.

Důležité! Při hloubkové kontrole nástroj dokonce zobrazí poškozené soubory, které mohou být po uložení nefunkční. Režim ScanMode je proto třeba používat s opatrností a neočekávat od něj ohromující výsledky.

Vrácení poznámky

Poznámky lze nastavit tak, aby byly vráceny v několika krocích, pokud byl postup synchronizace prováděn pravidelně.

 • Zapnutí internetu v zařízení.
 • Přihlášení k účtu Google zadáním hesla a přihlašovacího jména.
 • Obnovení ze zálohy.
 • Zaškrtnutí políčka vedle položky „Poznámky“.
 • Kliknutím na tlačítko „Další“ a čekáním na dokončení postupu.

Jak obnovit další data

Operační systém Android pracuje pouze se standardními aplikacemi. Pokud byl telefon použit jako úložiště, vestavěná funkce soubory neobnoví. To však neznamená, že o své informace přijdete navždy. Existuje mnoho různých aplikací, které se používají k obnově téměř jakéhokoli formátu.

Software třetích stran je dobrý, protože s jeho pomocí lze obnovit jakýkoli druh informací. Není třeba vytvářet zálohu předem. Software prohledá paměťové zařízení a načte data. Používá se také v případě, že vestavěná funkce selže z důvodu pozdního bodu obnovy nebo poškození souboru během přenosu.

GT Recovery pro Android

Ke spuštění tohoto nástroje jsou vyžadována práva roota. Podporuje paměťová zařízení FAT, EXT3 a EXT4. Ke stažení na oficiálních stránkách zcela zdarma.

Na rozdíl od konkurence je absence reklam a možnost náhledu souborů. Po skenování se vygeneruje seznam, který lze rychle otevřít. To umožňuje vyhledat požadované soubory a znovu je uložit. V závislosti na kapacitě paměti a jejím zaplnění trvá proces několik hodin. Pokud byly soubory přepsány nebo aktualizovány před delší dobou, je možná pouze částečná obnova.

Easeus MobiSaver pro Android zdarma 5.0

Tato aplikace se používá pouze ve spojení s počítačem připojeným k internetu. Podporuje všechny typy souborů a dokáže skenovat nainstalovanou paměťovou kartu.

Stáhněte si ji a nainstalujte do počítače. Po dokončení připojte mobilní zařízení přes USB. Software automaticky rozpozná telefon a zahájí skenování. Obvykle tento proces trvá přibližně půl hodiny.

7 Obnova dat Android

Stáhne a nainstaluje se do počítače. Nastavení telefonu do režimu pro vývojáře a ladění přes USB.

Po nastavení mobilního telefonu jej připojte k počítači a spusťte nástroj. Po automatické detekci stačí přijmout všechna varování a vyhledat všechny soubory.

Minitool Mobile Recovery

Vyniká tím, že vyhledává smazané přílohy z klienta WatsApp. Přihlaste se ke svému osobnímu účtu na platformě.

Nainstalujte nástroj do počítače a vstupte do režimu ladění smartphonu pro synchronizaci přes USB. Při prvním připojení bude instalace ovladačů chvíli trvat. Existují dva režimy skenování: hloubkové a standardní. První možnost bude trvat dlouho, ale může načíst velmi staré soubory.

Hloubková kontrola odhalí také poškozené soubory a soubory, které byly několikrát přepsány. Ty by se měly otevírat opatrně. Některé formáty nelze zobrazit ani při částečném poškození.

Jak obnovit další data

Cloudové úložiště „Fotky“ pro systém Android ukládá obrázky a videa na vzdálený server Google. Posloupnost uživatelských akcí je následující:

 • Otevřete aplikaci Fotky Google na svém miniaplikačním zařízení.
 • Přejděte do sekce „Koš“.
 • Zkontrolujte soubory a složky, které mají být obnoveny, v seznamu.
 • Stiskněte tlačítko „Launch“.

Po dokončení procesu se data v zařízení objeví pod starými názvy adresářů. Postup lze provést na počítači z prohlížeče. Princip načítání fotografií a videí z cloudového úložiště je podobný jako u mobilní verze. Po synchronizaci s telefonem budou vaše informace obnoveny.

Jak předcházet problémům s FRP

Výše popsané chybě lze předejít odstraněním účtu Google před resetováním.

Tento návod je užitečný, pokud prodáváte své zařízení a chcete provést tvrdý reset a odstranit stopy používání. Kupující bude moci telefon používat po připojení svého účtu Google při prvním spuštění systému Android.

Varování! Odpojením účtu Google od telefonu zrušíte přístup ke službě Gmail, Google Play, Google Assistant a dalším aplikacím, které jsou s vaším účtem spojeny.

Chcete-li provést reset účtu Google, musíte postupovat podle následujícího postupu:

Poté se již při obnovení účtu Google nebude zobrazovat chyba.

provést, resetování, telefonu

Ruština se po obnovení továrního nastavení ztratí

Systém Android je k dispozici v desítkách jazyků. Mnozí z vás se ptají, co dělat, když po obnovení továrního nastavení chybí ruština. Zvláště se zajímáte o to, jak změnit čínský jazyk na ruštinu po obnovení továrního nastavení.

provést, resetování, telefonu

Novější verze operačního systému Android nabízejí standardní postup nastavení systému Android po obnovení továrního nastavení. Tento postup zahrnuje výběr jazyka. O počátečním nastavení systému Android si můžete přečíst v tomto článku. Někdy se však obrazovka nastavení nezobrazí.

Většina zařízení se systémem Android má jako výchozí jazyk ruštinu. Pokud si však smartphone koupíte v čínském internetovém obchodě, je možné, že po obnovení továrního nastavení se ruština ztratí. To znamená, že jako výchozí jazyk je nastavena čínština. Jak ji opravit?

provést, resetování, telefonu

Problém má jednoduché řešení. Postupujte pečlivě podle našich pokynů a prohlédněte si snímky obrazovky. To vám umožní změnit čínský jazyk na ruštinu po obnovení továrního nastavení.

Jak nastavit ruštinu po obnovení továrního nastavení

V nabídce nastavení sjeďte dolů, dokud nenajdete nabídku se symbolem „A“. Přejděte do části pro změnu jazyka operačního systému.

V části „Jazyk a vstup“ vyberte první možnost. V další nabídce se zobrazí všechny dostupné jazyky. Zvolte ruštinu (nebo jiný jazyk), pak se odpovídajícím způsobem přenastaví jazyk systému.

Pokud tedy po obnovení továrního nastavení chybí ruština, nemusíte se obávat. Pomocí našich pokynů otevřete příslušnou sekci a vyberte ruštinu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS