Jak psát æ, €, #, @, © a další speciální znaky na Mac. Klávesnice pro MacBook

Jak psát æ, €, #, @, © a další speciální znaky na Mac

Chcete na klávesnici MAC zadat hashtag, æ, euro nebo libru? Zajímá vás, kde je @, nebo je třeba psát matematické symboly a akcenty? Máme vás zakryté.

Ať už jste právě přešli z PC na Mac a zjistili jste, že klíče od „a @ nejsou tam, kde jste čekali, nebo musíte na klávesnici Mac psát některé neobvyklé postavy nebo akcenty, jsme tu, abychom pomohli pomoci.

Umístění postav může záviset na tom, kde sídlíte na světě: rozložení klávesnice se liší podle země, přičemž určité postavy se na klávesnici lidí, kteří je používají. Najdete klávesnice QWERTY pro anglické reproduktory, zatímco francouzští reproduktory získají například Ázertovou klávesnici, Němci získají qwertz, například.

U.S. a u.K. Klávesnice mají řadu překvapivých rozdílů. Australané mají tendenci používat rozložení americké klávesnice.

Jedním z dalších zdrojů zmatku je skutečnost, že některé klávesnice Mac označují možnost Alt klíč, zatímco jiní nazývají klíč opce Alt (v závislosti na vašem bodě pohledu). To znamená, že někteří průvodci, které si přečtete. Klíčem je jeden a stejný. Podívejte se, kde je klíč možností.

Jak zadat ° €@ # £ ¢ a æ

To není skryté slovo! To jsou všechny symboly, které můžete zjistit, že potřebujete znovu a znovu psát, a přesto jsou skryty před pohledem na klávesnici MAC. Nebojte se, ale dáme vám vědět, co musíte udělat, abyste je napsali.

Než začneme, jedná se o šikovný přehled skrytých znaků, které můžete psát pomocí Alt (klíče by mohly být trochu jiné, pokud nepoužíváte U.K. klávesnice).

Æ

Začneme s tím, protože to popularizovalo Elon Musk a Grimes, když pojmenovali své dítě æ A-12 Musk.

Pokud chcete psát æ æ stiskněte a podržte klíč A. V krabici se zobrazí řada možností. stačí vybrat ten, který chcete nebo stiskněte 5.

Ze zřejmých důvodů evropská klávesnice dává větší význam euro. nachází se na klíči E E. Ale na u.K. a u.S. Rozložení klávesnice € je na jiném místě. Ve skutečnosti je umístění € na u.S. Mac klávesnice se liší od její polohy na U.K. Klávesnice, jen pro zmást záležitosti!

Na u.S. Klávesnice pro zadání € musíte stisknout:

Na u.K. klávesnice pro zadání € byste měli stisknout:

Toto je další znamení, kde bude jeho psaní záviset na klávesnici. Pokud jste v U.K. Znamení hashtagů sdílí 3 klíč se značkou libry (£), ale na klávesnici jiné země u.K. Znamení £ je nalezeno jinak, kde (k tomu se dostaneme další).

How to Type @ in MacBook Air & Pro. Write @ on Apple Mac Laptop Keyboard [3 METHODS]

Na u.S. Klávesnice k zadání # Musíte pouze stisknout:

Na u.K. Klávesnice k zadání # Měli byste stisknout:

Zmizíme zde značku Velké Británie pro každého, kdo používá non-U.K. klávesnice jako umístění na u.K. Klávesnice není tajemství (ok. pokud stále hledáte, je to na 3 klíči).

Na u.S. klávesnice, kterou musíte zadat £, musíte stisknout:

Snadný způsob, jak si zapamatovat, jak napsat # nebo £ v závislosti na tom, kde žijete, je poznamenat, že oba symboly jsou označovány jako značka libry. Pokud tedy na klíči uvidíte jednu nebo druhou.

a ¢

je zřejmé, ale co ¢?

Najdete ¢ na 4 na obou u.S. a u.K. Klávesnice:

Tento klíč @ je bodem zmatku pro uživatele PC přicházející na klávesnice MAC, protože „Key a @ Key Switch místy.

Na u.S. nebo u.K. Klávesnice Najdete klíč @ na klávese 2 a „Klíč bude dole napravo, kde se nachází‘ klíč. Uživatelé Mac pro nás toto rozvržení dává větší smysl, nedokážeme si představit, proč „a‘ by byly odděleny rozlohou klávesnice.

© a /h3>

Různé značky autorských práv a ochranných známek lze v určitých liniích práce běžně používat. Naštěstí existuje snadný způsob, jak je zadat na klávesnici Mac.

Možná si myslíte, že logicky by značka autorských práv byla skryta na klíči C, ale mýlili byste se. Klíč C je domov různých akcentovaných CS. Pokud chcete zadat A ©, musíte stisknout ALT/Option a G.

Pokud chcete zadat symbol registrované ochranné známky méně možnosti/alt a r:

psát, další, speciální, znaky, klávesnice, macbook

Pokud jde o to, jak zadáte, závisí na klávesnici:

Na u.S. Klávesnice pro zadání musíte stisknout:

Na u.K. Klávesnice pro zadání byste měli stisknout:

Chcete zadat symbol pi (π)? Máme tutoriál, který vysvětluje, jak to udělat zde: Jak zadat symbol pi (π) na Mac nebo iPhone.

Stupně

Pokud je to horké tam, kde jste, možná budete chtít někomu říct. V takovém případě by mohla být značka stupně užitečná. Zde je návod, jak zadat A °

psát, další, speciální, znaky, klávesnice, macbook

Možná se divíte, jaké okolnosti by způsobily, že budete potřebovat psát logo Apple, ale s Apple pojmenováním několika produktů se symbolem Apple, pokud by to mohlo být, že potřebujete psát tv nebo watch. Pokud ano, kombinace klíčů je následující:

How to Add A New Keyboard Language on Mac / Macbook Pro / Air

Zaškrtávací značka nebo klíště

Toto je šikovný. V téměř vypadá jako klíště nebo zaškrtávací značka, přidejte možnost/alt a to je to, co dostanete.

Jiné klíče

Existuje několik klíčů, které jsou skryty na očích. Zmiňujeme je zde jen pro případ, že se budete snažit najít:

~ (aka znaménka Tilde). je nalevo u klíče Shift/. vpravo podle klávesy Shift. vpravo nad klíčem Shift |. Stiskněte Shift a \ (vedle Enter/Return)

Psané akcenty na klávesnici Mac

Pokud se pokoušíte psát akcenty na anglické klávesnici, pokud může být trochu skličující. pokud používáte klávesnici, která je určena pro tento jazyk, bude výrazně snazší psát akcenty, ze zřejmých důvodů. Chcete.li zadat akcentovaný dopis, vše, co musíte udělat, je stisknout a podržet příslušný klíč. Když tak učiníte, objeví se nabídka s různými znaky, z nichž si můžete vybrat.

Pokud například stisknete a držíte klávesu E, nakonec uvidíte, jak se tato nabídka objeví. Verze si můžete vybrat s ukazatelem nebo stisknutím odpovídajícího čísla.

Najdete přízvuky spojené s následujícími klíči: E, Y, U, I, O, A, S, L, Z, C, N.

Psaní emodži na Mac

Možná si myslíte, že emoji jsou omezeny na iPhony a iPady, ale nejsou. Je možné přistupovat k emodži na vašem Mac. Když používáte textový procesor nebo podobný program, můžete stisknout ovládací příkaz a prostor pro vychování palety Emoji.

Psaní dalších znaků na Mac

Možná si vzpomenete na prohlížeč postav. nástroj, který byste mohli rozšířit, abyste našli různé postavy, které mají být přidány do textových dokumentů. Předcházelo to Emoji a od doby, kdy dorazil Emoji.

Jak je uvedeno výše, stisknutím ovládacího příkazu-prostoru vyvoláte paletu Emoji kliknutím na ikonu v pravém horním boxu Emoji vyvolávat prohlížeč postav. Zde najdete více než Emoji: Existují také šipky, jiné měnové symboly, symboly matematických a dalších.

To je místo, kde najdete symboly měny, jako je ¥ ¢ ₩ ₱ £ ﷼

Matematické symboly jako xxx ∄ ℇ ℏ ≥ ≯ ∑ √ ∱≉

Existují také některé piktogramy, které předcházejí emodži, včetně všech těchto

Jak vidět skryté znaky na klávesnici

Pokud jste zvědaví, když se dozvíte, které postavy jsou skryty pod klíči na klávesnici, můžete použít prohlížeč klávesnice.

 • Chcete.li získat prohlížeč klávesnice, musíte nejprve přejít na předvolby systému a vybrat klávesnici.
 • Poté zaškrtněte políčko vedle zobrazení klávesnice a diváků emodži na panelu nabídek.
 • Nyní uvidíte ikonu v panelu nabídek (obsahuje ikonu příkazu). Pokud na něj kliknete, uvidíte možnosti, jak zobrazit symboly emoji a zobrazit prohlížeč klávesnice.
 • Zvolte Zobrazit prohlížeč klávesnice.
 • Když stisknete klávesy Shift a Option, uvidíte různé možnosti, které máte k dispozici. Stačí kliknout na klávesu, jak je vidět na klávesnici na obrazovce.

Bonus je skutečnost, že když píšete s tímto prohlížečem klávesnice na pohledu.

Pokud zjistíte, že používáte různé postavy často, možná byste chtěli vyzkoušet aplikaci, jako je popchar x od Ergonis. Tato aplikace usnadňuje přístup k různým znakům, které jsou k dispozici v různých písmech na vašem Mac. Můžete si ji zakoupit zde za 29.99/30 £.85.

Krásný design hliníku s numerickou klávesnicí.

Modelováno podle ikonických hliníkových klávesnic Apple, Matias kabelová hliníková klávesnice vypadá to stejně pěkně jako Apple Originals. v stříbrný nebo Space Grey.

USB 2.0 Hub.

Vestavěný rozbočovač je skvělý pro připojení vaší oblíbené kabelové myš (nebo bezdrátového dongle) s 2. port dostupný pro připojení flash disků nebo jiných zařízení.

psát, další, speciální, znaky, klávesnice, macbook

USB-C v krabici.

Pro uživatele Mac, kteří mohou mít pouze porty USB-C, zahrnujeme do krabice bez adaptéru bez adaptéru.

Vylití hlasitosti s vysokou přesností.

Ideální pro uživatele s externími reproduktory, objemový ciferník vám dává mnohem jemnější ovládání hlasitosti, než získáte z lisovacího svazku. i když je také ty.

Konkrétně nabízí číselník 64 úrovní hlasitosti, vs. 16 úrovní pro objemové klíče. 4x přesnější.

Klávesy funkcí přátelské k MAC.

Stejně jako klávesnice Apple, funkce funkčních klíčů umožňují ovládat jas, hlasitost, iTunes a další.

Existuje dokonce i klíč FN, který vám umožní na okamžik změnit funkční klíče zpět k jejich tradičním povinnostem, když je potřebujete.

Legacy MAC OS podpora.

The Matias kabelová hliníková klávesnice je kompatibilní s Mac OS X až do verze 10.6.8 (Snow Leopard).

Pokud provozujete starší software na starších systémech, může to být záchranář.

rozložení

Sledujte Matias On pro budoucí aktualizace.

Sledujte našeho generálního ředitele pro plány myšlenek.

Specifikace

Klíčové cestování: 2.0 mm

Rozměry: 17.35 ”x 4.58 ”x 0.75 ”(44.1 x 11.6 x 1.9 cm)

Hmotnost: 1.217 liber (552 g)

V krabici: Příručka pro uživatele adaptéru USB na klávesnici USB na USB

Požadavky na systémy: port USB Port Mac OS X V.10.6.8 nebo novější (pro funkce funkcí)

Záruka: 1 rok omezená záruka (více informací)

Soulad: Tento produkt je v souladu se směrnicí rádiového zařízení 2014/53/EU a dalšími směrnicemi EU. Úplné text prohlášení o shodě je k dispozici na následující internetové adrese: www.Matias.Ca/EU

Rozložení klávesnice

Rozložení USA: FK318S Francouzský Kanaďan: FK318S-FC

Rozložení klávesnice

US Layout: FK318B Francouzský Kanaďan: FK318B-FC

Copyright © 2017 Matias Corporation. Všechna práva vyhrazena. Matias Kabelová hliníková klávesnice, Matias a Logo Matias jsou ochranné známky společnosti Matias Corporation. Mac a Apple jsou ochranné známky společnosti Apple, Inc. Windows je ochranná známka společnosti Microsoft Corporation.

Nový MacBook Air opravuje nejhorší chybu předchozího modelu, ale měli byste se vyhnout nejlevnějšímu modelu

Ikona e.mailu obálka. Označuje schopnost odesílat e.mail.

Ikona e.mailu stylizovaný pták s otevřeným ústem, tweeting.

Ikona LinkedIn Slovo „in“.

When you buy through our links, Insider may earn an affiliate commission. Learn more.

 • Nová vylepšená klávesnice MacBook Air a vynikající rovnováha přenositelnosti a energie z něj činí ideální volbu pro většinu nakupujících, kteří hledají notebook obecného účelu.
 • Je to první MacBook Air, který přichází s novou magickou klávesnicí společnosti Apple, s klíči, které nabízejí hlubší zpětnou vazbu a cestování než s plochým filmem „Butterfly“.
 • Nový model také přichází s lepším systémem mikrofonu a dvojnásobkem úložného prostoru za základní cenu.
 • Stále byste však měli zvážit utrácení dalších peněz na upgrade z 999.00 základní model, který přichází pouze s procesorem Intel Core i3 s dvojím jádrem.

Když Apple v roce 2018 provedl poslední hlavní aktualizaci MacBook Air, jeho první v letech, došlo k jedné hlavní nevýhodě, kterou jsem nemohl dostat kolem: jeho byt, „Butterfly“ klávesnice.

MacBook Air Air 2018 a obnovená verze, která přišla loni v létě, zahrnovaly klávesnici mechanismu motýla, kterou Apple v roce 2015 spustil s nyní discinovaným 12palcovým MacBookem.

Ale po letech stížností zákazníků i kritiků, které zahrnovaly zprávy o klíčích, které nefungují, když byly stisknuty nebo někdy zaregistrovány dvakrát, Apple konečně znovu změnil svůj mechanismus klávesnice znovu. Přepracovaná magická klávesnice, pojmenovaná pro klávesnici Mac Desktop, na které je založena, debutovala v loňském roce na 16palcovém MacBook Pro a nyní se naštěstí dostala do vzduchu.

Hvězdná nová klávesnice je největší upgrade, kterou můžete očekávat od MacBook Air, ale zdaleka není jediným zlepšením. Mírně nižší počáteční cena, zdvojnásobení úložiště za tuto cenu, lepší mikrofony a rychlejší procesory, které dělají vzduch, který stojí za to se podívat v roce 2020. Navíc udržuje stejný lehký a štíhlý design, o kterém byl vzduch vždy známo, i když to je dost na to, aby se nyní vyniklo, když se elegantní a trim návrhy staly normou.

Ale to neznamená, že MacBook Air je pro všechny vhodný. Pokud potřebujete více energie a více než dva porty USB-C, možná budete chtít zvážit další možnosti, jako jsou notebooky MacBook Pro nebo Windows od společnosti Dell nebo Lenovo. A ačkoli základní model je o něco levnější, stále se cítí docela podhodnoceně pro svou cenu.

Zde je bližší pohled na to, jaké to je používat nový MacBook Air.

Specifikace MacBook Air 2020

Než se ponoříme dovnitř, zde jsou specifikace obsažené v modelu základní úrovně, který je oceněn na 999.00:

 • Procesor: 1.1GHz dual-core 10. generace Intel Core i3
 • Grafika: Intel Iris plus grafika
 • Paměť: 8 GB RAM
 • Displej: 13.3palcová LED sítnice (2 560 x 1 600 pixelů, 227 PPI)
 • Úložiště: 256 GB Drive s pevným státem
 • Porty: 2 x Thunderbolt 3 (USB-C), Jack pro sluchátka
 • Zabezpečení: Touch ID otisky prstů

Návrh a zobrazení

Pokud jste někdy vlastnili MacBook Air v minulosti, nový model se bude cítit stejně tenký a lehký, jak si pravděpodobně pamatujete. Má stejný, ikonický klínový tvar jako předchozí modely MacBook Air a Apple podpisový hliníkový stav. Na 2.8 liber, je to o něco lehčí než 1 099.99 vstupní úrovně, 2.98-liber Lenovo Yoga C940, ale je o něco těžší než obrazovka bez dotyku, verze základního modelu Dell’s 1,249.99 XPS 13, který váží 2.65 liber.

Slabší a lehčí profil MacBook Air, který měří 0.16 palců tenkých na jeho nejtenčí hraně a 0.63 palců na nejsilnější, je také jednou z charakteristik, které ji odlišují od MacBook Pro. Silnější notebook Apple váží 3.02 liber a měření 0.59 palců tlustý.

MacBook Air má 13.3palcový displej sítnice s technologií True Tone Apple, která umožňuje obrazovce odpovídat světlu ve vašem prostředí tak, aby vypadala přirozenější. Pokud upgradujete ze staršího notebooku Apple, všimnete si, že to způsobí, že displej MacBook Air vypadá mnohem méně modrý, když je tato funkce zapnutá.

Obrazovka MacBook Air je ostrá, jasná a dostatečně barevná, aby příjemně sledovala fotografie Netflix a procházet fotografie a úhly pozorování jsou dostatečně široké, aby pohodlně sdílely vaši obrazovku s jinou osobou.

MacBook Air má také vyšší rozlišení obrazovky než někteří soupeři; Zatímco notebook Apple má displej rozlišení 2 560 x 1 600 pixelů, na základní úrovni XPS 13 má obrazovku 1 920 x 1 200 a základní model Lenovo Yoga C940 má 1 920 x 1 080.

Klávesnice

Po letech psaní na Apple Flat Butterfly Keyboards je nová magická klávesnice MacBook Air potěšením na psaní. Poruchy a problémy stranou, předchozí klávesnice společnosti Apple nabídla velmi malou hloubku a zpětnou vazbu, takže je mnohem méně pohodlně používat.

To již neplatí s nejnovějším MacBook Air, který obsahuje stejnou magickou klávesnici, která se nachází na 16palcovém MacBook Pro na konci roku 2019, která poskytuje stabilitu a uspokojivé klíčové cestování, které byste chtěli a očekávali. To vše díky vylepšenému mechanismu přepínání klíčů Apple, který zahrnuje nově navrženou čepici klíče a gumovou kupole ve srovnání se staršími mechanismus motýlů.

Nový design klávesnice také přináší další zlepšení kromě pohodlí: je mnohem tišší než klávesnice motýlů. Apple na této frontě provedl vylepšení s novějšími iteracemi klávesnice motýlů, ale nová klávesnice Swingor Switch je stále mnohem diskrétnější.

Výkon

MacBook Air je dostatečně výkonný pro ty, kteří hledají notebook obecného účelu především pro prohlížení webu, zpracování textu, sledování filmů a televizních pořadů a lehké úpravy fotografií a videa. Základní model je dodáván s dvojitým jádrem, 1.1 GHz Intel Core i3 Processor, ale to je konfigurovatelné až na čtyřjádrový, 1.2 GHz Intel Core i7 Processor.

Model pro tento přehled přistane někde přímo uprostřed: má 1.1 GHz čtyřjádrový čip Intel Core i5 s 8 GB paměti (RAM). Nový MacBook Air používám celý týden jako své primární pracovní zařízení a nemám žádný problém s válcováním každodenních úkolů, které obvykle zahrnuje práci v systému správy obsahu s více než 20 kartami prohlížeče v Google Chrome a více dalších programech Běží na pozadí. Fanoušci se občas trochu trochu hlučné, ale všiml jsem si toho jen jednou nebo dvakrát v průběhu několika dnů používání.

Pokud chcete notebook pro hraní, měli byste se rozhodnout pro stroj s více koňským sila. Hraní „Tomb Raider“ při 60 snímcích za sekundu bylo jistě možné ve vzduchu, ale ne bez častých osuků a zpoždění. MacBook Air je lépe vhodný jako notebook obecného účelu pro prohlížení webu a produktivitu.

Životnost baterie a další funkce

Výdrž baterie MacBook Air je dostatečná pro procházení většinou pracovního dne, ale podle mých zkušeností nesplňuje nároky Apple 11 hodin výdrže baterie. Obvykle dostávám zhruba sedm hodin výdrže baterie ze vzduchu MacBook, ale je důležité mít na paměti, že výdrž baterie se bude vždy lišit v závislosti na tom, jak používáte notebook.

Některé aplikace a programy mohou vypustit baterii rychleji a faktory, jako je jas obrazovky notebooku a zda se zapíná podsvícení klávesnice, může také mít dopad na to, jak dlouho její baterie trvá. Od přijetí MacBook Air pro kontrolu, obvykle ho používám pro práci. což zahrnuje hodně prohlížení webových stránek. a trochu streamování videa.

MacBook Air také obdržel další neočekávaný upgrade: tři mikrofonní pole se směrovým formováním paprsků. V angličtině to znamená, že vzduch má více mikrofonů, které jsou lepší při jasném vyzvednutí zvuku. Zjistil jsem, že je to zvláště užitečné při vytáčení do konferenčních hovorů pro práci a při nedávném videochlačování s přáteli. I když během videohovoru sedím trochu dále, než je obvyklé, příjemci mě mohou slyšet hlasitě a jasně.

Nevýhody

MacBook Air je ideální volbou pro fanoušky Apple při hledání přenosného notebooku obecného účelu. Ale to nutně neznamená, že je to perfektní. Stále máte štěstí, pokud chcete například více než dva porty USB-C.

psát, další, speciální, znaky, klávesnice, macbook

A procesor Intel Core i3 pro základní model Intel Core i3 se cítí trochu ohromující, vzhledem k tomu, že mnoho alternativ začíná alespoň s Intel Core i5. Můžete však upgradovat na čtyřjádrový jádro i5 pro jen dalších 100 při pokladně, což by MacBook Air zhruba na stejné úrovni jako Lenovo’s Yoga C940.

Sečteno a podtrženo

Celkově je nový MacBook Air pro většinu lidí nejlepším notebookem Apple. Nabízí správnou kombinaci přenositelnosti a energie, tentokrát za nižší cenu s výrazně vylepšenou klávesnicí.

Pokud nepředpokládáte, že budete používat notebook pro mnohem více než procházení webu, sledování Netflixu a psaní papírů, MacBook Air je tou správnou volbou.

Měli byste si to koupit?

Ano, fanoušci Apple hledají notebook obecného účelu pro úkoly, jako je procházení webu, práce na tabulkách nebo psaní papírů, sledování Netflixu a videohovory nebudou zklamáni novým MacBook Air.

Který model byste měli získat?

Pokud chcete vytěžit maximum z MacBook Air, pravděpodobně chcete jít na konfiguraci, která je o něco silnější než základní model. Model čtyřjádrového intel jádra i5 s 8 GB RAM pro 1 099.00 pravděpodobně poskytne pro většinu lidí dostatek energie. Ale pokud pravidelně otevíráte desítky záložek prohlížeče, možná budete chtít utratit dalších 200 na 16 GB RAM.

Jaké jsou vaše alternativy?

Pokud jste fanouškem Mac a hledají zůstat v ekosystému Apple, nejbližší alternativou je 13palcová 1 299.00 MacBook Pro, který je dodáván s procesorem Core i5 (předchozí generace) na základní úrovni s vyšší rychlostí hodin, jasnější obrazovkou a dotykovým panelem Apple. Tato druhá funkce je malý pás dotykové obrazovky umístěný nad klávesnicí, který nahrazuje řadu funkčních klíčů.

Ale 13palcový MacBook Pro má stále klávesnici motýlů, takže zážitek z psaní může být subpar. Pokud jste ochotni počkat, zprávy naznačují, že nová verze tohoto 13palcového MacBook Pro s mnohem vylepšenou magickou klávesnicí a o něco větší obrazovka je v potrubí Apple.

Pokud nejste částečný pro Apple a také zvažujete notebooky Windows, podívejte se na Dell’s XPS 13, jejíž nejnovější verze začíná na 1 249.99. Je to cena podobně a stejně jako MacBook Air nabízí vynikající směs přenositelnosti a síly. Jeho displej z hrany k okraji také vypadá o něco elegantnější než mnoho soupeřů a poskytuje více nemovitostí na obrazovce.

1 099.99 Jóga C940 také zabalí podobné specifikace, pokud jde o procesor, RAM a úložiště jako konfiguraci vzduchu MacBook, který bych doporučil. Navíc jóga přichází s flexibilním designem 2 v 1 a dotykovou obrazovkou této ceny.

Ještě lepší, 999.99 HP Envy 13t vypadá jako vyjednávání vedle těchto tipů vzhledem k tomu, že přichází s rychlejším jádrem i7 za mírně levnější cenu.

Pros: Vynikající klávesnice, tenký a světlý design, ostrý displej, efektivní mikrofony

Nevýhody: Základní model se cítí podhodnoceně, žádná flexibilita, pokud jde o porty

| Denial of responsibility | Contacts |RSS