Jak reprodukovat z telefonu na LG TV. Rozšíření videa se speciálními konzolami

Jak ovládat LG TV s telefonem na Android nebo s iPhone? Smartphone místo televizoru pro televizi přes LG TV plus

V tomto článku ukážu, jak snadné a rychle nakonfigurovat ovládací prvek LG TV z telefonu. Jakýkoliv moderní smartphone je vhodný pro Android. Stejně tak můžete konfigurovat LG Smart TV s iPhone. Konfigurační proces není odlišný. Vše, co potřebujeme, je LG TV na webos (od roku 2014) a smartphone. Samsung, Huawei, Xiaomi, HONOR, REALME, iPhone. bez ohledu na to, někdo se vejde.

Ovládání televizoru nastane pomocí aplikace LG TV Plus. Pracuje následovně: Aplikace LG TV Plus je nainstalována na smartphonu, v aplikaci najdeme náš televizor, vyberte jej, zadejte kód, který se zobrazí na televizoru. Po připojení můžete ovládat televizor pomocí kurzoru (TouchPad). Můžete přepínat kanály, upravit hlasitost, spustit aplikace, změnit vstupy na televizoru (zdroje signálu). Otevřete nastavení, vypněte televizor z telefonu. Také v aplikaci LG TV Plus, kromě dotykového panelu (Cursor Control) je na dálkovém ovladači k dispozici 5-polohový joystick. Tam jsou ovládací tlačítka přehrávání.

Tato metoda bude zajímavá nejprve všichni majitelé LG televizorů bez dálkového ovladače LG Magic. Smartphone do určité míry jej může nahradit. Mám na mysli správu pomocí kurzoru. Například je v prohlížeči velmi pohodlný. Ano, a obecně je velmi vhodné ovládat televizor bez dálkového ovládání. Aplikace je vyráběna a promyšlená.

telefonu, videa

Takže telefon viděl televizor, potřebují se připojit. Existují dvě možnosti:

 • Na LAN (Wi-Fi nebo LAN). To je nejjednodušší způsob, jakým budete s největší pravděpodobností používat. Je nutné, aby televizor a telefon byly připojeny ke stejné síti (na jeden router). Jak se to obvykle děje. TV může být připojen k routeru jak kabelem, tak na Wi-Fi. Žádný rozdíl. Zde jsou pokyny pouze v případě: jak připojit televizor LG Smart TV na internet přes Wi-Fi a jak připojit televizor LG na internet přes kabel.
 • Přes Wi-Fi Direct. Toto je při smartphonu se připojuje k televizoru LG přímo Wi-Fi. Bude užitečné pouze tehdy, když nemáte router a televizor není připojen k Internetu. Nebo připojeno z jiné sítě.

Vím, že mnozí hledají, jak se připojit přes Bluetooth. Prostřednictvím Bluetooth to nefunguje.

Připojení telefonu TV s OTGMHL

Nejjednodušší a nejzřejmější volbou je kabelové připojení pomocí příslušného adaptéru.

Na jedné straně ano, v éře bezdrátové technologie je spojení na drátu ve všech minulých století a není jasné, proč je v domě tolik drátů. Na druhé straně tato metoda přenáší obraz přímo z telefonu bez jakýchkoliv zpoždění, takže v některých situacích je nejvhodnější. Kromě toho, použití adaptéru OTGMHL umožňuje připojení klávesnice, myši nebo joysticku do smartphonu a zapnout telefon do plnohodnotné herní konzole nebo počítače a samotný smartphone se používá jako systémová jednotka.

Připojení notebooku na Windows 10 přes Sdílení obrazovky na LG TV

Chcete-li to udělat, musí být na počítači nebo notebooku podpora pro Miracast. Je výchozí v systému Windows 8.1 a Windows 10. Pokud máte počítač v systému Windows 7 a založený na procesoru Intel (ne starší než 3 generace). Pak se můžete pokusit konfigurovat přes Intel Widi.

Pokud nevíte, podporuje počítač Miracast nebo ne, pak se podívejte na tento článek: Miracast Wireless Display (WIDI) v systému Windows 10.

Jak jsem připojil svůj notebook na Windows 10 na LG TV v Miracastu:

Pokročilá nastavení sdílení obrazovky

Některá speciální nastavení funkce sdílení obrazovky. Pokud nemůžete změnit název televizoru v nastavení, v části „Síť“ je položka „TV název“.

Také v okně programu Screen Scare můžete zakázat „režim poslechu“. Ve výchozím nastavení je zapnuta. Pokud správně rozumím, pak když je tento režim zapnutý, zařízení mohou najít televizor vždy, i když aplikace sdílení obrazovky není spuštěna. Pokud jej zakážete, televizor bude k dispozici pro připojení a kopírování obrazovky, pouze pokud je aplikace spuštěna.

Také se doporučuje „režim poslechu“ vypnout, pokud je připojení Wi-Fi nestabilní.

Máte-li jakékoli problémy s duplicitou obrazovky na televizoru LG, telefon nebo notebook se nepřipojuje, nevidí televizor, pak popsat problém v komentářích. No, nezapomeňte sdílet svá rozhodnutí a další užitečné informace o tomto tématu.

Přes Bluetooth

S příchodem bezdrátových technologií je možné synchronizovat smartphone s TV přes Bluetooth a Wi-Fi. První volba se používá méně často, t.na. Je horší pro analogu v rychlosti kvality a připojení. Chcete-li se připojit k velké obrazovce pomocí Bluetooth, postupujte takto:

 • Ujistěte se, že televizor podporuje technologii Bluetooth. Můžete to zkontrolovat tím, že čtením instrukce nebo do menu zařízení.
 • Pokud televizor nepodporuje Bluetooth, musíte si koupit speciální adaptér a vložit jej do některého z USB portů. Externě je adaptér podobný USB flash disk a je analogový vnitřní modul (Bluetooth čip).
 • Dále přejděte do služby Google Play nebo jiný obchod (v závislosti na operačním systému) a nainstalujte speciální aplikaci, která umožňuje připojení k televizoru a spravovat jej.
 • Nyní přejděte na nastavení televizoru a zapněte Bluetooth (nebo vložte adaptér do příslušného konektoru).
 • Aktivujte Bluetooth ve smartphonu, spusťte staženou aplikaci a připojte se k televizoru.

Obecně se spojení provádí poměrně rychle. Doporučuje se však synchronizovat zařízení pomocí Wi-Fi. Jak již bylo zmíněno, tato technologie vytváří lepší a rychlé připojení.

Smart Sdílet

Tato komunikační technologie je poskytována LG. Chcete-li ji použít, musíte si stáhnout specializovanou aplikaci Smart Share pro LG v televizi a telefonu.

Po instalaci je nutné spustit. V důsledku toho jsou mediální soubory na telefonu vyřešeny automaticky (jsou poskytovány sdílením). Mohou být viděny ve složkách, hudbě, videu.

Nyní musíte nastavit televizi:

 • Na konzole musíte stisknout tlačítko s obrázkem domu. V důsledku toho můžete vidět domovskou stránku na obrazovce.
 • Dále musíte jít na stránku „Moje aplikace“.
 • Musíte jít na stránku na adrese zobrazí seznam, ve kterém jsou uvedena připojená zařízení. Je třeba kliknout na řetězec, který odpovídá smartphonu.
 • V důsledku toho se zobrazí tři složky, ve kterých jsou umístěny mediální soubory. Kliknutím na ten, který je nutný, můžete zjistit, který obsah v něm lze zobrazit.

Kliknutím na správný soubor můžete spustit jej zobrazení.

Proč připojit telefon k televizoru

Když uživatel připojuje telefon k televizoru, lze automaticky automaticky:

 • Zahrajte si různá videa, fotografie nebo zvuk, projektujte je na velké obrazovce, což je mnohem pohodlnější než dělat vše přes malou obrazovku smartphonu;
 • Provozovat různé aplikace, včetně her, poslů, sociálních sítí a tak dále;
 • Navštivte internet, různé stránky a zdroje;
 • Provést prezentace projektů, přehlídky, číst i literární díla prostřednictvím televize;
 • Promluvte si o Skype, a zároveň vidím interlocutor na velké obrazovce, aby ho ostatní lidé viděli.

Důležité! Nejlepší možností připojení. přes Wi-Fi, protože v tomto případě jsou všechny potřebné informace přenášeny vzduchem. Pokud není možné použít internet, bude vyžadován speciální kabel.

telefonu, videa

Existují specializované aplikace, které pomohou telefon s dálkovým ovládáním. S pomocí toho může být ovládána televizorem, nepotřebuje dálkový ovladač. Speciální program od společnosti. LG Remote vám pomůže uživateli. Můžete si ji stáhnout jak prostřednictvím služby Google Play a přes AppStore.

Možnosti připojení

Přátelé Technika mezi vámi pomůže našim tipům, jak připojit telefon k televizoru. A nezáleží na tom, jestli máte iPhone nebo Smartphone založený na Androidu. Nabízíme podrobné krok za krokem pokyny pro připojení přes USB kabel, HDMI nebo pomocí bezdrátových sítí a párování softwaru.

Připojení pomocí kabelu USB

Takže jste se vrátili z dovolené, u stolu s nejlepšími přáteli přivedenými z cestování, a chcete s nimi podělit o své dojmy a fotky, a musíte se s nimi ukázat, že každého z nich potřebujete v nejmenších detailech. Zde je jen fotografie. v telefonu a televize s velkou obrazovkou. na zdi. Nejjednodušší možností je připojení telefonu k televizoru pomocí kabelu USB. V tomto případě se smartphone změní na flash disk, tj. Bude možné spustit soubory pouze přes USB samotné televize.

Pro takové připojení budete potřebovat: mobilní telefon s operačním systémem Android, kabel (například z nabíjení), dobře, televizor sám s pracovní vchodem USB. má většinu moderních modelů.

Připojte televizní drát a smartphone. Zapněte televizor.

Vyberte na obrazovce smartphonu v okně výstrahy, které se zobrazí „Použití jako paměťová jednotka (jako USB)“.

Z televizního panelu ve zdrojovém seznamu vyberte. USB (nejčastěji to umožňuje zdrojové tlačítko).

Pomocí šipek na konzole vyberte požadované složky a otevřete soubory. Můžete si tedy zobrazit obrazové soubory, stejně jako běh předem stažené na USB flash disk.

Co když televizor nevidí připojení Smartphone USB?

Zkontrolujte napájení kabelu. Také dráty, které jdou s nabíječky, mohou být účtovány pouze. Ujistěte se, že používáte kabel, který dodaný s telefonem a je určen pro připojení zařízení k počítači.

Pokud pracovní kabel, zkontrolujte, zda jste vybrali požadovanou položku na obrazovce Smartphone. Pokuste se jej zakázat a znovu připojit k televizoru výběrem správné položky (ne „nabíjení“).

Co můžu dělat?

Použijte smartphone jako flash disk.

Pokud tyto metody nepomohly, telefon a televize nejsou kompatibilní se připojením přes USB. Zkuste jiné možnosti níže.

Připojení pomocí kabelu HDMI

Tato metoda připojení telefonu k televizoru umožňuje zapnout svazek smartphonu-TV do jednoho počítače a spustit na velké obrazovce všechny soubory z telefonu. V některých gadgetech je mini-HDMI konektor okamžitě přítomen, ale je to velká rarita. Pokud neexistuje žádný takový smartphone, musíte si koupit adaptér: Může to být kabel USB typu-C. HDMI pro dražší smartphony, adaptér blesk. HDMI pro iPhone a iPad, stejně jako mikro-usb-HDMI (s MHL) útrce).

Připojení telefonu k televizoru je snadné: Připojte zařízení s kabelem, vyberte port, ke kterému je smartphone připojen jako zdroj signálu. Vychutnejte si zobrazení obrazovky telefonu na displeji televizoru.

Přes konektor typu USB. C

Tento adaptér pomůže připojit k televizním novým smartphonu, vlajkové lodi modely s moderním konektorem pro rychlé nabíjení. Nejlepší je vybrat univerzální adaptér, který může být připojen k televizoru s HDMI, VGA, DVI nebo MinIDP.

Přes blesk

Tento adaptér umožňuje připojení Apple zařízení k televizoru (iPhone nebo iPad). Zařízení může být také univerzální a přístup k jakémukoliv televizoru. Levnější koupit jednoduchý adaptér, to stojí od roku 1500.

Přes mhl

To je způsob, jak se připojit k televizoru Starší nebo levnější zařízení. Pokud v smartphonu MicrousB konektor, pak umožňuje adaptér MHL připojení k HDMI. Mobilní technologie spojení s vysokým rozlišením by měla současně udržovat smartphone a televizi. Chcete-li zkontrolovat, zda váš smartphone podporuje tuto funkci, stáhněte a spusťte aplikaci Kontrola MHL. Televizor má také nápis MHL vedle konektoru HDMI.

Přes štíhlý port

Tato metoda je vhodná, pokud váš smartphone nepodporuje předchozí metodu. Nejčastěji se týká starších zařízení. Měly by mít také mikrovónový vstup.

Co můžu dělat?

Použijte televizor jako externí displej pro hry a sledování filmu. Na obrazovce televizoru se zobrazí obrazovka Smartphone.

Připojení pomocí Wi-Fi

Tato metoda je vhodná pro televizory vybavené modulem Wi-Fi. Zjistěte, zda je možné na televizoru, při pohledu na instrukce nebo popis na internetu. To také stojí za to kontrolovat, pokud máte moderní smartphone s vámi: nic se neděje s telefony vybavenými s Android OS pod čtvrtou verzí nebo iPhone pod 4s. Vše bude úspěšné, pokud v smartphonu v sekci „Bezdrátové sítě“ je zde „Wi-Fi Direct“. Obvykle jej najdete v nastavení pododstavce (ve třech bodech v pravém rohu). Je třeba udělat aktivní.

V televizoru, ke kterému chcete telefon připojit přes Wi-Fi, musíte najít sekci „Síť“. Zde si také vybereme Wi-Fi Direct. V seznamu dostupných zařízení, která se objeví, vyberte si telefon. s největší pravděpodobností to bude. Požadavek připojení bude létat do smartphonu. potvrďte jej v vyskakovacím okně, které se otevře.

Co můžu dělat?

Podívejte se z smartphonu obrázek. Informace Informace Nízká rychlost.

Spojení s DLNA

Tato metoda je vhodná pro smartphony s Android a televizory s podporou DLNA. Chcete-li odesílat soubory, musíte telefon připojit a televizor na domovský internet (můžete různými způsoby), pak zapnout funkci DLNA na televizoru v nastavení. Poté vyberte film, obrázek nebo hudbu, klikněte na název souboru a stiskněte Nastavení: „Menu. Select Player“. V seznamu najděte televizor.

Co můžu dělat?

Zobrazit soubory z smartphonu. Pro pokročilé nastavení a zobrazení souborů, nejen z galerie bude muset doručit libovolnou aplikaci pro DLNA ze služby Google Play.

Chromecast

Chromkast je miniaturní digitální mediální přehrávač, který umožňuje otočit jakoukoliv televizi nebo monitor s výstupem HDMI do centra zábavy. Prostřednictvím CHROMKAST se můžete připojit k Internetu pro zobrazení videí z YouTube nebo Netfax. Produkt má flash disk. Připojuje se k televizoru a napájen kabelovým mikrulkou, což může být připojeno k síťovému nebo televizním konektoru.

Kromě toho Chromkast umožňuje vysílání YouTube a některé další aplikace z smartphonu do zařízení, ke kterému je připojen. Pro provedení připojení bude nutné:

 • Připojte CHROMECAST s televizorem přes Eitch, nakonfigurujte jej a připojte k síti Wi-Fi.
 • Stáhněte si program s názvem Google Domů do telefonu, spusťte jej a přihlaste se k účtu Google.
 • Synchronizován s Chromkastem. Vyberte aplikaci, která podporuje vysílání a klikněte na příslušný přenos obrazu.

Chromkast nám umožňuje otočit obvyklou televizi v Smart. Následně možnost vysílání obrazů a videí s YouTube.

Co je způsob, jak se připojit k výběru

Nejvhodnější možnosti připojení telefonu k televizoru jsou bezdrátové typy sloučeniny, a to:

Ale pracují pouze v případě, že televizní přijímač podporuje inteligentní televizní technologii. V opačném případě si můžete koupit speciální vybavení, jako je Chromecast nebo Apple TV konzoly. Můžete také použít managed metody pro připojení přes HDMI nebo USB, což zajišťuje stabilní zobrazení obrázku v kombinaci s nejvhodnější kontrolou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS