Jak rozebrat dálkové ovládání LG Smart.

LG Magic Remote TV Remote, Magiis Motion nefunguje, jak opravit27.05.2019 14:50

Pokud máte LG TV s dálkovým ovládáním typu Magic typu, pak se interakce s televizorem koná pomocí rádiových signálů. Pokud je dálkový ovladač nový, chcete-li jej připojit k televizoru, musíte provést primární párování. Po výměně baterií bude také možné spárovat dálkové ovládání s televizorem. Ačkoli dálkový ovladač a televizor si navzájem pamatují. Toto párování se uloží, když je napájení vypnuto.

Konjugační postup konzol se liší v závislosti na modelu televizoru (rok montáže televizoru). Jak nakonfigurovat dálkové ovládání a televizi (obecná pravidla).

Co potřebujete vykonat

Během procesu analýzy musíte mít několik jednoduchých nástrojů po ruce:

Případ zařízení může být upevněn lepidlem. Následně se lepidlo bude muset být postaven po úspěšném dokončení čištění nebo opravy konzoly.

DŮLEŽITÉ! Pro tuto operaci nepoužívejte bankovní kartu. Take, například slevovou kartu pro nějaký obchod.

Čištění konzoly

Za účelem vyčištění zařízení od znečištění, sklizeň takových přípravků:

Pomocí této sady můžete, bez demontovaných zařízení, provádět externí úklid každý týden.

Důležité! Chcete-li postavit PU nezpůsobil potíže, stanoví podrobnosti v pořadí jejich těžby. Pokud nebylo možné obnovit provozní stav zařízení, zjistěte z našeho druhého článku, jak si vybrat dálkové ovládání TV.

Funkce pohybu

Jakákoliv televize je řízena nejen ze konzoly, ale také z klíčů umístěných na spodní straně nebo zadním panelu. Obtížnější, když dálkový ovladač z přestávek konzoly, bez kterého již není možné strávit žádná nastavení. Ale v tomto případě je snadné nahradit zařízení z Digital Television Dodavatele nebo zakoupit multifunkční konzolu, která bude pracovat s předponou a televizorem.

Důležité! Pokud televizor nereaguje na dálkové ovládání, ani na ovládacích tlačítkách. není to o dálkovém ovladači. Diagnostikovat a opravit televizor.

Samo o sobě dálkovým ovládáním je bezdrátové zařízení, které odesílá příkazové signály na televizoru prostřednictvím IR portu. Na televizoru je přijímač, který rozpoznává příkaz a provádí je. Většina dálkového ovládání na bateriích nebo bateriích.

rozebrat, dálkové, ovládání, smart

Univerzální konzoly jsou schopny ovládat a televizi a hráče a konzoly. Mají složitější režim, ale příčiny členění a princip opravy jsou podobné.

Demontáž konzole z televizoru Samsung

Chcete-li otevřít konzolu Samsung Smart TV, otočte ji a posuňte zadní kryt ve směru indikátorů.

Pokud přesunete zadní stranu staheru k ukazatelům, na přední straně dálkového ovládání se zobrazí malá mezera.

Otevřená mezera umožňuje snadno zachytit zadní kryt, abyste jej mohli odstranit.

Vyjmutí zadního krytu otevírá prostor pro baterie, ve kterém jsou obvykle umístěny požadované montážní prvky. Provádění šroubováku pomůže získat všechny šrouby a propagaci. Doporučuje se zaujmout speciální nádobu nebo malý kontejner pod šrouby, aby je nemělo být zmatené.

Zbytek konzoly drží na plastových svorkách, nicméně, to může být lepeno, věnujte pozornost tomuto okamžiku. Na pravé straně konzoly, když je nasměrován nahoru, existují dvě velké plochy pro otevření venku

Tyto velké plochy svorky jsou umístěny pouze na pravé straně konzoly

Pokud byl výrobcem používán speciální lepidlo, je možné pečlivě utratit kolem obvodu přístroje plastovou kartou a tlačit pouzdro pro spuštění separace švu pouzdra přes velké upínací plochy. Na pravé straně konzoly, když je nasměrován nahoru, existují dvě velké plochy pro otevření venku

Tyto velké plochy svorky jsou umístěny pouze na pravé straně konzoly. Pokud byl výrobcem používán speciální lepidlo, je možné pečlivě utratit kolem obvodu přístroje plastovou kartou a tlačit pouzdro pro spuštění separace švu pouzdra přes velké upínací plochy

Na pravé straně konzoly, když je nasměrován nahoru, existují dvě velké plochy pro otevření venku. Tyto velké plochy svorky jsou umístěny pouze na pravé straně konzoly

Pokud byl výrobcem používán speciální lepidlo, je možné pečlivě utratit kolem obvodu přístroje plastovou kartou a tlačit pouzdro pro spuštění separace švu pouzdra přes velké upínací plochy

Jakmile je případ otevřen, můžete zvážit horní část a klávesnici s gumovou membránou. Pak odpojte čip, ale nedoporučuje se odšroubovat senzor od něj.

Oblast ze vzdálené klávesnice je s výhodou otřela alkoholem, stejně jako klávesnice, která ušetří z přilepení tlačítek a tisk bude menší.

Pro odstranění desky s plošnými spoji z pouzdra, použijte plochý šroubovák nebo nůž, aby se opatrně zvedl spodní část desky na obou stranách vedle oblasti prostoru pro baterie

S pozorným posouzením na palubě můžete detekovat dva malé otvory. Tyto otvory jsou určeny pro dva mems-mikrofony umístěné v dálkovém ovladači.

LED se nachází také vedle jednoho z otvorů pro mikrofon.

Horní část vzdáleného pouzdra má akustické těsnění pro horní mikrofon. Klávesnice gumové membrány se používá jako akustické těsnění pro spodní mikrofon.

Zaplacením naší pozornosti na opačný směr desky s plošnými spoji můžeme zvážit komponenty, které poskytují práci konzoly. Existuje řada diskrétních dílů, tranzistorů a integrovaných zdrojů energie

Například univerzální elektronické dálkové ovládání s hlasovým řízením a Wi-Fi Direct UE878NMEG se skládá z:

  • Wi-Fi čip, znalost sisonic mikrofonu a infračervené LED.
  • Po čištění a opravách můžete sbírat dálkové ovládání, pozorování zpětného pořadí.

Požadované nástroje

Při demontáži dálkového ovladače od televizoru Samsung, jednoduché nástroje pomohou. Je třeba mít na paměti, že tato práce se provádí pro čištění zařízení. Pokud se na úrovni čipu objeví složitější problémy, měli byste kontaktovat specialistu. Takže pro demontáž bude zapotřebí:

Tyto jednoduché položky vám pomohou snadno demontovat dálkové ovládání. Je také nutné vědět, že konzoly moderních technologií, například, jako je LG nebo Sony, nejsou od sebe příliš odlišné, jako Philips. Princip hitch prvků je přibližně stejný a oprava je omezena pouze na čisticí prvky, aby nedostaly knoflíky.

Když stojí za to nakupovat nový dálkový ovladač

Existují situace, kdy je oprava dálkového ovládání nemožné. Například potřebujete přetáhnout a dovednosti práce s pájecím železem ne. Nebo vhodný prvek nebyl nalezen v nejbližších prodejnách rádiového inženýrství.

  • Vzdete vzdáleného na nejbližší televizní dílnu. Objednejte si nezbytné prvky a rychle opravují. Náklady však mohou být dostatečně vysoké.
  • Koupit analog v rozhlasovém trhu. Nebo objednávka původního zařízení.

Koupit analogové mnohem levnější. Na stejném místě v elektronickém trhu můžete okamžitě koupit multifunkční konzole, která pomůže při odstranění vyjmutí ze konzoly nebo nahradí tři zařízení současně.

Hlavní věc je vybrat si „ne s prázdnými rukama“. Nejlepší vzít do obchodu Staré konzole, která se rozbila a nepodléhá restaurování. Tak rychleji a jednodušší najít analogové nebo originální pro váš model televizoru.

Pokud některá tlačítka nefungují

Jedním z nejčastějších problémů. některá tlačítka na dálkovém ovladači nefungují, t.E. Konzola nefunguje pouze částečně. Obvykle odmítají nejčastěji používaná tlačítka. Nejprve přepnete, musíte stisknout silnější, pak nepomůže. Důvody této poruchy jsou dva. První je nahromaděné nečistoty, druhý. odpisy grafitového povlaku.

Obnovení konzoly z televize jemně rozebrat

Odstranit nečistoty

Pokud tlačítka nefungují na dálkovém ovladači, nejprve debluje. Pak musíte odstranit vklady prachu a tuků. Pokud byl dálkový ovladač provozován bez ochranného plastového sáčku nejméně pár let, budete překvapeni počtem nečistot, které tam nahromadilo. Kromě prachu mohou být přítomny lepivé mastné usazeniny. Zde mají kontakt, protože je a tlačítka dálkového ovládání nefungují.

Musíte vyčistit všechny díly: bydlení, deska, gumový blok. Pokud jsou nečistoty trochu, navlhčete tampon nebo uši hůlku v alkoholu (agresivnější nástroje, které je lepší nepoužívat) a otírání znečištěných míst. Pokud je nečistota příliš mnoho, můžete také umýt tlačítka, umýt se používáním detergentů pro nádobí (je přípustné namočít po určitou dobu, aby se usnadnilo jednodušší). Můžete otírat nečistoty starým měkkým kartáčkem, nepoužívejte více tvrdých nástrojů. Poté, co se bahno promyje, opláchněte v tekoucí vodě, nechte uschnout nebo používat vysoušeč vlasů (pouze normální, ne konstrukce). Již po tomto postupu, většina problémů zmizí (asi 90% případů).

Obnovte vodivost tlačítek

Někdy důvod pro nepracující tlačítka na dálkovém ovladači je demolovaný nebo kalený grafitový povlak, který poskytuje elektrický kontakt.

Existuje několik způsobů, jak obnovit účinnost tlačítek:

Vezměte si brusný papír s nejmenším zrnem a opatrně otřete zadní stranu nepracujících tlačítek. Jen střílet, že potřebujete trochu trochu

Poté otřete povrch alkoholem a zkuste pracovat. Tato metoda je dobrá v případech, kdy konzole přestala pracovat po dlouhém „volnoběhu“. V tomto případě se horní vrstva stává příliš tvrdou a ztrácí vodivé vlastnosti. Aby nebyly příliš vymazat grafitovou vrstvu namísto brusného papíru, vezměte si noviny nebo list scabu. Purnit hřiště. Účinek je stejný, ale dopad je měkčí.

Najděte zbytečný grafitový kartáč z motorového motoru. Znovu bereme malý suchý papír a otíráme malý prach z kartáče. Provádíme ne jemně kompatibilní měkkou jednoduchou tužku (TM2 a měkčí), suší se do grafitového prášku, přiveďte do poškozeného místa kontaktů a tření grafitu na povrchu. Těšíme tiše a klidně tím, že přidáte malý prášek. Dokončujeme, kdy se kontaktní místo začne svítit rovnoměrně. Po zpracování všech tlačítek, potřást přebytku a sbírejte dálkový ovladač.

Koupit remkomplekt, který se skládá z kontaktních grafitových stránek a lepidla. Žvýkačka na tlačítkách, obnovení jejich vodivosti. Před lepením nového, starý můžete smazat. Tak pracují, budou o něco lepší.

Druhý způsob je jemnější. To vám umožní obnovit provoz tlačítek na dálkovém ovladači i na starých modelech. Ale první umožňuje jim znovu oživit. Třetí je také dobrá, ale Remkomplekt stále je třeba najít, a on stojí.

Někdy doporučeno namísto vodivých gumiček lepení kusů fólie. Pracuje na chvíli, dokud fólie nezasazuje a nezačne zavírat všechno v řadě. A tak dobrý způsob.

Oprava tlačítek TV konzolové fólie. Fólie je lepena na oboustrannou pásku

Dalším způsobem se doporučuje: otřete platformy s alkoholem. Také pomáhá, ale vodivá grafitová vrstva je zničena příliš mnoho. Po dvou takových mycích budete určitě muset lepit novou gumu, protože grafit starší nebude zůstat.

Správné čištění televize s televizí doma

Ve většině případů pro úplné čištění konzoly bude stačit k odhalení hlavní krabice zařízení a vyhodit ho. Někdy musíte otřít jednotlivé prvky hadříkem. Nicméně, to se stane, když je konzola velmi znečištěná a pouze úplné úklid. V tomto případě se připravte na demontáž zařízení, protože by mělo být. rozdělit horní a spodní kryt, oddělte gumové těsnění z pod tlačítky a deskou s čipy. Nemá to za čištění poplatku, může to poškodit, ale můžete dokonce umýt gumové těsnění pod jeřábem. V tomto případě by mělo být zcela vysušeno jako první a pouze po vysušení znovu použít.

V nejvzdálenějším případě, pokud byl špinavý dokonce poplatek a chcete jej vyčistit, vyzrálí bavlněnou hůlkou, navlhčete ho alkoholem a otřete elegantními, jemnými pohyby, aby nedošlo k poškození mikroobvodu.

rozebrat, dálkové, ovládání, smart

Pokud nechcete dálkové ovládání rychle a požadovalo podrobné úpravy v rozebraném stavu, doporučujeme pravidelně čistit venku, což je mnohem jednodušší a jednodušší. Chcete-li to udělat, můžete použít obyčejné mokré ubrousky nebo bavlny hamby v alkoholu. Alkohol, ačkoli tekutina, ale okamžitě se vypařuje, takže nebude poškodit konzolu, jako čipy uvnitř.

Existují i ​​další preventivní opatření, která prodlužují stabilní práci dálkového ovládání bez čištění, to je:

  • Nákup Czech. Jednoduché, ale extrémně efektivní řešení, díky, které můžete zachránit konzoli čistou a objednávat. Ano, pokaždé, když pomocí dálkového ovladače bude muset být odebrán z pouzdra, ale to umožní chránit zařízení před odpadky a prachem.
  • Polyethylen. Pokud nechcete utrácet peníze na plný kryt, nabízíme vám jednoduchý, ale také efektivní řešení. zabalte dálkové ovládání. Může to být dokonce jídlo, jejichž konce mohou buď skrýt, nebo úhledně uvízl s skotskou. Uvnitř dálkového ovladače nebude klesat žádné nečistoty, zatímco můžete film nahradit kdykoliv.
  • Hygiena. Samozřejmě, že nejzákladnější preventivní metoda je nejprve vaše osobní hygiena, neměli byste přístroj používat špinavé ruce nebo během jídla.

Stojí za to všechno na všechno, odolat pokušení a dálkové ovládání televizoru bude sloužit mnohem delší a spolehlivější.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS