Jak sdílet Wi-Fi s iPhonem

Přenos hesla Wi-Fi pomocí iPhone pro nové verze Apple iOS 11 a 12

Společnost Apple přidala do systémů iOS 11 a 12 poměrně málo drobných inovací. Jednou z nich je možnost sdílet heslo k síti Wi-Fi. Na jednu stranu může být funkce Sdílet Wi-Fi považována za poněkud zvláštní, protože proč prozrazovat osobní údaje, ale někdy se stává, že stejný účet používá více lidí, a pak je tato funkce nezbytná. Jak si vyžádat heslo k wifi v iPhonu? Odeslání hesla pomocí AirDrop do libovolného zařízení Apple, které je poblíž. Není třeba odesílat data textovou zprávou, okamžitě se zobrazí v iCloud Keychain smartphonu.

V běžné situaci, kdy potřebujete zadat heslo do nového zařízení, jej musíte zpočátku zadat ručně, což není příliš pohodlné, zejména pokud je kód dlouhý nebo složitý. Proto se vývojáři iOS postarali o pohodlí svých uživatelů již ve verzi 11. Vylepšili a zdokonalili téměř všechny standardní funkce a přidali nové. Přesto zůstává několik významných prvků:

 • Funguje pouze na zařízeních Mac nebo iOS s verzemi 11 a 12 nebo MacOS High Sierra. Pokud je ve vašem smartphonu nainstalován nižší operační systém, je třeba provést aktualizaci na verzi 11.4.1. V opačném případě je funkce nedostupná.
 • Nový klient musí být v seznamu kontaktů zařízení, které sdílí heslo. Nejprve je tedy nutné přidat kontakt a poté se připojit k obecné bezdrátové síti.
 • Ujistěte se, že jsou obě zařízení připojena k síti Wi-Fi.
 • Je důležité, aby bylo na miniaplikacích povoleno připojení Bluetooth.

Ios 11

Jak sdílet hesla Wi-Fi přes iPhone? Chcete-li odeslat sdílené heslo Wi-Fi, musíte zkontrolovat shodu verzí na obou zařízeních, musí to být 11, a ujistit se, že je povoleno Bluetooth. Jakmile jsou obě pravidla splněna, proveďte připojení:

 • V zařízení, kde je heslo neznámé, přejděte do nabídky, kategorie „Nastavení“ a vyberte bezdrátové připojení.
 • Na druhém iPhonu, kde byl kód znám již dříve, se zobrazí okno s nabídkou sdílení hesla Wi-Fi iPhonu. Je nutné jej potvrdit kliknutím na tlačítko „Sdílet heslo“. Vezměte prosím na vědomí, že okno se někdy nezobrazí ve stejné vteřině, musíte chvíli počkat. Pokud bylo okno s nabídkou z nějakého důvodu nebo omylem zavřeno, po uzamčení a odemčení zařízení se znovu zobrazí.
 • Po potvrzení je heslo automaticky odesláno do zařízení a během několika sekund je nový uživatel připojen k síti.

Aktualizovaná verze 11 také získala možnost přenášet heslo „vzduchem“. Jak sdílet bezkontaktní připojení Wi-Fi? K tomu stačí autorizovat uživatele s připojenou sítí a přenést obrazovku do nového zařízení. A systém pak vše provede automaticky.

Ios 12

Systém správy hesel byl v této verzi výrazně vylepšen, je nyní uživatelsky velmi přívětivý a chcete jej používat. Generování hesel je mnohem jednodušší a funkce automatického dokončování hesel se změnila. Apple chce zřejmě zajistit, aby uživatelé používali jím vygenerovaná hesla, která zvyšují jejich bezpečnost a soukromí. Jak přenést heslo Wi-Fi z jednoho iPhonu do druhého? Pro nastavení přístupu z jiného telefonu je třeba provést několik jednoduchých kroků:

Způsoby přenosu dat

Každé mobilní zařízení, včetně Apple iPhone iPad známého výrobce, jistě podporuje mnoho moderních bezdrátových sítí. Tato podpora se vztahuje na všechny generace systému Apple iOS, jsou jí vybaveny produkty využívající další populární řešení.

I operační systémy nainstalované v osobních počítačích mohou podporovat více způsobů přístupu k bezdrátovým sítím. To platí pro systém Windows nebo jiné verze této platformy.

Nejoblíbenějšími bezdrátovými standardy jsou v současnosti Wi-Fi, 3G, LTE a Bluetooth.

Je nutné vědět, jak z mobilních zařízení vysílat Wi-Fi, protože takový prostředek je plnohodnotným přenosem dat. To je způsobeno tím, že zařízení je vybaveno vysoce výkonnými moduly, které tento úkol dokonale zvládají.

Jak rozdávat rychlé Wi-Fi z iPhonu je snadné díky tomu, že vývojáři zajistili speciální software a také vytvořili vhodný režim pro konfiguraci internetu z iPhonu.

Poskytování mobilního internetu z iPhonu u různých mobilních operátorů

Po aktualizaci firmwaru smartphonu může zmizet sekce „režim modemu“. Tento problém lze vyřešit velmi snadno, stačí znát nastavení operátora. Nastavení bude předepsáno pro všechny operátory, kteří v daném okamžiku působí na daném území, a tarifní plán má možnost distribuovat wyfay na další zařízení. Jejich použití: otevřete „Nastavení“ „Mobilní“ „Mobilní datová síť“.

Do tohoto seznamu jsou zahrnuti pouze operátoři Operátoři zpravidla zapisují nastavení této funkce na svých webových stránkách. Internet je možné přenášet od těchto operátorů: MTS, Megafon, Beeline a tele2. Yota tuto funkci neposkytuje. Pokud se podíváme na každého operátora zvlášť, přístupové body se liší:

sdílet, wi-fi
 • MTS: APN: internet.Mts.Ru. Uživatelské jméno: mts. Heslo: mts.
 • Megafon: Název: „Megafon“, APN: „internet“. Uživatelské jméno: „gdata“, Heslo: „gdata“.
 • Beeline: Název: Beeline Internet. APN: internet.Beeline.Ru. Heslo: beeline. Uživatelské jméno: Beeline.
 • Tele2: APN: internet.Tele2.Ru. Jméno a uživatelské jméno: Nevyžaduje se, nechte prázdné.

Důležité:! Po těchto úpravách by měla být k dispozici karta „Režim modemu“.

Pokyny:

Bez dalších okolků přejděme k věci. Zde je návod, jak sdílet heslo Wi-Fi do iPhonu:

 • Vezměte si odemčený smartphone, který je již připojen k bezdrátové síti.
 • Podržte druhý iPhone v těsné blízkosti a otevřete jeho nastavení.
 • V bloku „Wi-Fi“ vyberte z dostupných připojení přístupový bod, ke kterému se chcete připojit.
 • U prvního zařízení se zobrazí okno s nápisem „Sdílet heslo“. Klikněte na něj.
 • Na displeji druhého telefonu se zobrazí: „Sdílené heslo Wi-Fi„. Stiskněte tlačítko „Finish“ nebo „Done“.

To je vše, co je potřeba ke sdílení bezdrátového hesla z jednoho iPhonu do druhého. Stejné pokyny platí i pro sdílení kódu Wi-Fi ze zařízení iPad a MAC. Jak jste pochopili, hlavním předpokladem je, že na miniaplikacích je nainstalován systém iOS 11 nebo 12.

Následující spojení tento postup nevyžadují. Zařízení se automaticky připojí k této síti.

Podívejte se také na instruktážní video krok za krokem:

Jak připojit iPhone k MacBooku přes Wi-Fi?

Chcete-li nastavit synchronizaci přes Wi-Fi, nejprve připojte zařízení k počítači Mac pomocí kabelu USB nebo USB-C. Poté povolte synchronizaci Wi-Fi a vyberte její nastavení. Když je zařízení připojeno k Macu přes Wi-Fi, můžete jej vybrat z postranní nabídky a synchronizovat.

 • Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB, otevřete iTunes a vyberte zařízení.
 • Klikněte na „Procházet“ na levé straně okna iTunes.
 • Vyberte možnost „Synchronizovat s tímto [zařízením] přes Wi-Fi“.
 • Klikněte na tlačítko „Použít“.

Jak sdílet Wi-Fi na iPhonu

Věděli jste, že iPhone můžete sdílet s jinými zařízeními? Jak na to? Aktivujte režim modemu. Podívejme se blíže na to, jak z iPhonu vysílat Wi-Fi.

Internet lze z iPhonu sdílet třemi způsoby:

Zapnutím režimu modemu se telefon stane přístupovým bodem, který může fungovat jako směrovač.

Sdílení přes Wi-Fi

Bude použito složité heslo složené z písmen a číslic latinky. Toto heslo nepotřebujete. Je těžké si vzpomenout. Tak to změňte.

Telefon začne vysílat Wi-Fi. Připojení notebooku, chytrého telefonu nebo tabletu k síti.

Zapište si heslo, které jste nastavili v nastavení. Chcete-li sdílet internet z iPhonu do systému Android, vyhledejte síť iPhonu vytvořenou v části bezdrátová připojení. Zadejte heslo.

sdílet, wi-fi

Distribuce USB

Pomocí této aplikace můžete do počítače distribuovat. Chcete-li pracovat, nainstalujte iTunes do počítače. Není třeba ji spouštět. Aktivujte přenos dat a režim modemu na telefonu, počítač zobrazí připojení.

Jak sdílet přes Bluetooth

Aby tato metoda na počítači fungovala, musí být nainstalován modul Bluetooth a ovladač. Nastavení systému Windows 10. Spusťte režim modemu, na počítači stiskněte „WinI“ a potom

Na telefonu se zobrazí výzva ke spárování. Potvrzení shody v počítači.

Připojení k internetu pomocí připojení Bluetooth. Klikněte na jeho ikonu vpravo dole na systémové liště a vyberte možnost „Zobrazit zařízení“. Otevře se okno, ve kterém vyberete zařízení, přejdete na:

Nelze se připojit k síti Wi-Fi?

Pokud vás iPhone nevyzve ke sdílení hesla Wi-Fi, stojí za to jej znovu zkontrolovat:

️ Oba telefony mají systém iOS 11 a novější. Tato funkce není dostupná ve starších verzích.

sdílet, wi-fi

️ Zařízení mají různé účty Apple ID. Zařízení se stejným účtem se stejně synchronizují automaticky.

️ Bluetooth je aktivováno na obou zařízeních.

️ Uživatel, který se připojuje k síti, je v seznamu kontaktů osoby, která sdílí heslo Wi-Fi.

️ Obě zařízení jsou odemčená a v dosahu Bluetooth a Wi-Fi.

Pokud jsou splněny všechny podmínky, zamkněte a odemkněte iPhone a zobrazí se okno s výzvou ke sdílení Wi-Fi.

Hotovo! Už si nemusíte pamatovat heslo k síti Wi-Fi ani ho hledat na routeru nebo v poznámkách. Apple jako vždy zjednodušuje všechny běžné úkoly. Proto je milujeme

K tématu: Přečtěte si také, jak volat přes Wi-Fi z iPhonů a dalších zařízení Apple.

Jak sdílet soubory libovolné velikosti během několika sekund bez messengerů.

Chyba cURL (3): URL používá špatný/nepovolený formát nebo chybí URLcURL chyba (3): Adresa URL používá špatný/nepovolený formát nebo chybí adresa URL

| Denial of responsibility | Contacts |RSS