Jak se podívat na nový telefon Samsung. Hlavní rozdíly z původního od falešného

Jak zkontrolovat telefon Samsung na originalitě před nákupem

Chcete-li ušetřit při nákupu Samsung Galaxy Smartphone, mnoho uživatelů není adresováno oficiálním prodejcům, ale v malých malých známých obchodech nebo zakoupení použitého zařízení k oznámení. Ale v tomto případě je vždy riziko získání falešné nebo repliky. Naštěstí existují některé jednoduché způsoby, jak zkontrolovat telefon Samsung na originalitě.

Samsung telefonní firmware přidal možnost kontrolovat a ovládat zařízení pomocí servisních kódů. Vzhledem k tomu, že v obvyklém Androidu chybí tyto kódy, když se snaží získat některý z značkových digitálních kombinací, zařízení bude chybu.

Jak zkontrolovat telefon Samsung k originalitě pomocí servisního kódu: Otevřete nástroj vytáčení; Zadejte znaky #; Stiskněte tlačítko volání; Tento přístroj vydá informace o aktuální verzi softwaru a na falešném se zobrazí chybová zpráva.

Další servisní kód pro kontrolu. ###. Funguje nejen na Samsung, ale také na mnoha dalších smartphonu Android, ale umožňuje získat informace o zařízení, jeho statistice baterie a používání.

Při výběru smartphonu věnujte pozornost jeho hodnotě. Značkaný gadget podle definice nemůže stát mnohem levnější než originál. Před nákupem telefonu na reklamě se doporučuje zobrazit střední cenu použitých zařízení na různých místech a navigovat IT, stejně jako věnovat pozornost termínu umístění věty. Pokud je zařízení levné, ale zároveň se prodává na týden nebo ještě více. to je jasné znamení, že je něco špatně s telefonem.

Ačkoliv nízká kvalita baterie je jasným znakem falešné, problémy s baterií se mohou vyskytnout v originálu. Opravit situaci pomůže materiál „Co dělat, když je telefon Samsung rychle vybití“.

Jak rozlišovat

Není to žádné tajemství, že ukládají zaměstnance často zboží od police prozkoumat. Na jedné straně to je normální. Na druhou stranu, po tom není moc hezké koupit zařízení, které někdo už užil. A horší, že nákup takového nového zařízení nemůžete vědět, proč bylo otevřeno sledovat nebo ukázat kupujícímu nebo použít.

Často nevěnujeme pozornost těmto maličkostem. Někdy to nevede k následkům. Někdy naopak.

Tak jak odlišit nový z použitého?

Pro různé typy zařízení existují metody.

Poznámky Masters. Jak rozpoznat stopy opravy. Část 1

Smartphone se stal nedílnou součástí našeho života. Mnozí se budou cítit nepříjemně, vycházejí z domu bez něj. Jiní se nezúčastní gadgetů ani doma. Z tohoto důvodu jsou smartphony podrobeny různým testům, od pádů a končícím se utopením. Ve většině případů je upevnitelný. A často takové obnovené a opravené zařízení dostávají druhý život na sekundárním trhu, a někdy prodáván pod rouškou nového.

Jak odlišit jeden od druhého a ne koupit „zombie“?

S světelnou rukou Alexandra Noskova, který nabídl téma tohoto článku v komentářích, zkuste zjistit, jak rozlišit telefon, který byl opraven, z telefonu, který se takový osud vyhnul.

Vzhledem k tomu, že aspekty a nuance mohou být skvělé set, rozhodl jsem se rozdělit tento článek do dvou částí. V první části budeme hovořit o externích značkách a ve druhé budeme diskutovat o interním nebo softwaru.

Tak, jak rozlišit opravený telefon ve vzhledu?

První věc, kterou je třeba věnovat pozornost, je samozřejmě případ, totiž místy kloubů různých částí telefonu. Moderní smartphony jsou shromážděny z několika modulů ve velkém prostředí, z nichž můžete vybrat zobrazovací modul, hlavní rám, stejně jako víko prostoru pro baterie.

Jak jsem řekl, abych začal zkoumání kloubů těchto částí přístroje. Vizuálně by nemělo být džemy, roztroušené a místy, kde je geometrie kloubů rozbitá. První znamení opravy. podobné stopy. Takové stopy nejčastěji odejdou v workshopech při otevírání telefonu. Ukazuje se podobný, pokud je použit nesprávný nástroj, nebo když je velmi ve spěchu, nebo když plní své povinnosti po rukávech.

Pokud je tato klauzule objednávka, pak se obracíme k dalšímu kroku. uniformu mezer mezi zobrazením a případem. Pokud se displej změnil (a to je jedno z nejčastějších důvodů pro opravu), pokud to není původní část, zřídka, který master vstoupí do modulu tak hladce a rovnoměrně, jako robot v továrně. Opatrně zkontrolujte displeje a rámy nebo kryty.

Klauzule by měly být jednotné a ve spoji by neměly být stopy pásky, lepidla a jiných zahraničních materiálů.

Kromě bočních mezer, má smysl zkontrolovat vertikální mezery, nebo kolik rovnoměrně je displej modul zapuštěný do rámu nebo tělesa.

Faktem je, že zobrazovací moduly mají často různé tloušťky v různých částech. Na vrcholu mohou být silnější nebo tenčí než pod a na stranách, nebo naopak. To je způsobeno tím, že zevnitř může být dotyková vrstva nebo obložení pro technologické díry, fotoaparáty a t.D.

A pokud v tomto případě, pro různé části modulu, použijte stejnou pásku, aniž by to způsobilo rozdíl v tloušťce modulu, když budete mazlit jinou hloubku, ke kterému bude modul zapuštěný na různých sekcích.

Dalším okamžikem, který může také spěchat do očí, je rozdíl v barvě skříňových dílů a prvků. Je velmi často nalezen z iPhone. Nejčastěji vyměnitelný prvek. zobrazení. Měli byste věnovat pozornost barvě tlačítka a zbytku modulu. Původní modul má hladkou, bohatou bílou barvu, která se prakticky neliší od barvy domovského tlačítka. Při použití levných náhradních dílů bude rozdíl v barvě spěchat v oku. Nejčastěji v takových náhradních dílech má bílá, má šedavý odstín a je velmi odlišný od barvy domovského tlačítka. Ideální volba bude, pokud si vezmete přítele s původním iPhone stejné barvy, abyste mohli zkontrolovat potenciální nákup. Může být porovnán přímo.

Stále velmi často klamání lze vidět, pokud věnujete pozornost věcem, jako je nabíjecí konektor, konektor headsetu a mikrofonu. Při opravách těchto prvků se často nemění. Zejména nabíjecí konektor. Jeho barva by se neměla odlišná od výrobce instalovaného výrobcem. A je také těžké ho vyčistit tak, aby vypadal jako nový. Povolit své svítilny do ní, a pokud vidíte odpadky a prach. dříve, než nejste novým telefonem. Stává se to, že konektor se také změní, a pak prach a odpadky nebudou. Ale možná rozdíl mezi barvou (odstín). Nebuďte líní, pre-jít do obchodu a zjistit, jak by měl být konektor vypadat a co by mělo být. Zdá se, že je to maličkost, ale to je často potrestáno milenci vydávat opravený telefon pro nové.

Další položkou, která má věnovat pozornost je polygrafie v případě. Podívejte se na to, jak a jaké písmo je název modelu a výrobce. Číňané často představují onemocnění začínajících návrhářů. „Play Fonts“. V důsledku toho jsou položky posunuty položky vzhledem k originálu nebo jsou v jiném pořadí. Může se lišit velikost písma a barvu barvy. A může být stále indikováno ne přesně model, který máte ve svých rukou (nezapomeňte na regionální modely, které mohou mít další označení). To jsou malé věci, které zřídka věnují pozornost těm, kteří obnovují telefony a prodávají je pod rouškou nového.

Jiný bod, který vyžaduje pozornost, je kvalita zásobníků pod SIM kartou / paměťovou kartu a korespondenci jejich barevné barvy zbytku případu. Pokud se barva zásobníku liší od barvy těla, znamená to, že něco změnili, a je lepší, že je to podnos, a ne bydlení.

Poznámky Masters. Jak rozpoznat stopy opravy. Část 2

V první části jsme považovali vnější známky opravy, což je snadné zkontrolovat přímo před nákupem telefonu. S výjimkou externích značek však existují také interní nebo software, které lze také zkontrolovat, aby byl jistější, abyste si jisti, že si nekupujete telefon, který se používá.

Pokud je pro vás zásadní, existuje několik způsobů, jak se chránit před nákupem nového gadgetu.

Nejjednodušší a zjevný je zkontrolovat shodu sériových čísel a IMEI na krabici, na samotném zařízení, stejně jako v menu telefonu.

Chcete-li to udělat, v dialeru zadejte kombinaci #. Přístroj nám zobrazí číslo IMEI, které musí být ověřeno číslem uvedeným na krabici a smartphone bydlení.

Pokud čísla na obrazovce neodpovídají číslům v krabici a případu, s velkým podílem na pravděpodobnosti před vámi telefon, který byl buď blikán, nebo opraven nebo odcizen.

Zkontrolujte, zda telefon byl opraven, ať už byl aktivován a kdy můžete použít mnoho internetových služeb. Chcete-li to udělat, budete potřebovat znovu IMEI nebo sériové číslo.

Mnoho výrobců má oficiální službu, kde můžete zkontrolovat skutečnost přítomnosti elektronické záruky. Zde je příklad takové služby od společnosti Samsung (Klikace obrázku). Nejenže bude indikován nejen stav záruky, ale také produkoval opravy záruky, pokud existuje.

Často telefony při neúspěšných manipulacích s firmwarem opravují. V tomto případě je Mistr jen šije telefon na tovární firmware a dává klientovi čistým srdcem. Například, Samsung telefony mají takový skvělý službu KNOX, která nemá ráda kořenové fanoušky a jsou velmi rádi mistry servisních středisek, protože toto většina Knox má pult, který je v tuto chvíli prakticky nerealizován.

To znamená, že pokud je telefon blikán, když zadáte režim zavaděče v horní části obrazovky, bude řetězec záruky neplatné: 0x1 (2).

V tomto případě jednotka říká, že telefon byl sešívaný a číslo v závorkách znamená počet firmwaru. To platí pro Samsung telefony s jejich službou KNOX. Také věnujte pozornost řetězci stavu systému. Musí existovat „oficiální“. Pokud je tam „zvyk“, pak, například, Samsung platit na takový smartphone nikdy nebude fungovat.

Do režimu zavaděče se můžete dostat do telefonu vypnutý pomocí konkrétní kombinace klíčů. Opět, na příkladu Samsung, je simultánní upínání napájecích klíčů, zvýšení hlasitosti a domácích tlačítek. Po zapnutí klávesy nenechte jít, dokud se neobjeví nabídka dialogu, ve kterém budete nabízeni, chcete-li pokračovat v stisknutí tlačítka hlasitosti.

Smartphone jiných výrobců nemají službu Knox, a zkontrolovat firmware tak snadné. Samotný režim nakladače však může ještě hodně říct.

Často se stává, že obchody prodávající i originální náhradní díly je odveze z referenčního fondu výrobce, který je odmítnut konkrétní položkou. V případě matric může být osvětleno, skvrny, stopy lepidla a t.D. Nejlepší ze všeho, co je vidět na šedém pozadí.

Chcete-li zkontrolovat matici, musíte jít do testovacího menu, psát v dialeru. Kombinace # 0. V nabídce, která se otevře, najdeme subjekt subjektu, klikněte na něj a stiskněte tlačítko hlasitosti. Šedé pole se otevře, na kterém můžete zjistit, zda existují defekty matrice a reprodukce barev.

Chcete-li získat podrobné informace o přístroji a mít možnost instalovat jeden nebo jiný program v telefonu, v tomto případě zkuste použít aplikaci Informace o telefonu, která zobrazí všechny základní informace o zařízení, včetně jeden, který je k dispozici v režimu zavaděče.

Další, ale delší verzi názvu novinky telefonu je test baterie k deklarovanému kontejneru. Není tajemství, že každá baterie má určitý počet cyklů nabíjení, což určuje jeho životnost. Čím více cyklech prošly baterii, tím méně zůstává a tím méně kapacity, a tedy čas práce. Můžete zkontrolovat baterii, kterou můžete řídit telefon se speciální aplikací (ale v tomto případě může být sběr statistik poměrně dlouhá). Aplikace Accubtery:

Dalším způsobem je použít speciální tester.

Kontrola se provádí připojením plně vypouštěného smartphonu do speciálního vybavení, například nabíječce, který lze zakoupit na jakékoli obchodní platformě. Taková nabíječka v procesu poplatků za baterie považuje přijatelnou kapacitu na základě času a hodnoty poplatku. V tomto případě získáme konečný výsledek, velmi blízký reálným ukazatelům. A pokud tento výsledek se liší velmi odlišný od údajů o pasech, to znamená, že důvodem k přemýšlení o tom, kolik cyklů prošlo baterii.

Dalším zajímavým způsobem je vhodný pro zařízení Android 7.

Chcete-li jej použít, musíte nainstalovat jeden z manažerů souborů s přístupem k kořenové složce, například Explorer Root, Solid Explorer, ES Explorer.

Pak jděte po cestě: Sys / třída / napájení / baterie

Vyhledejte v tomto adresáři FG_FullCapnom a FG_CYCLE soubory a otevřete je zobrazit libovolný textový editor.

FG_ fullcapnom nám dá hodnotu zbytkové kapacity baterie v mAH, která musí být vynásobena dvěma.

FG_CYCLE zobrazí počet nabíjecích cyklů.

Jak zkontrolovat telefon při nákupu s rukama

Nákup použitého smartphonu, zvyšuje pravděpodobnost klopýtnout na falešný. V tomto ohledu je nutné přístroj pečlivě prozkoumat před poskytnutím peněz.

Nejprve požádejte prodávajícího, aby ukázal kupní dokumenty. To umožní ocenit skutečné náklady na zařízení. Pokud osoba z AVITo nemá žádné dokumenty, žádné krabice s komponentou, s největší pravděpodobností je smartphone ukraden.

Za druhé, ocenit pravost zařízení. Připojte se k jeho imei v přítomnosti prodávajícího prostřednictvím specializované služby, která byla uvedena v sekci „Jednotka smartphonu“.

Za třetí, uvnitř zařízení pro vnější poškození, stejně jako kontrola výkonu reproduktorů a komunikačních modulů. Procházejte položky menu, spusťte fotoaparát nebo hru, abyste se ujistili, že smartphone je správně funguje.

Nakonec požádejte prodávajícího, aby nainstaloval aplikace pro diagnózu, uvedený dříve v našem materiálu. Taková kontrola vás upozorní z pochybného nákupu nebo snížit cenu v případě nedostatků.

Hlavní rozdíly z původního Samsungu z falešného

Čínské řemeslníci se naučili přesně kopírovat smartphony Samsung. Falifikace je obtížné určit externě, takže problémy začínají po zakoupení. Takže telefon nezemře „několik dní po akvizici, musíte být schopni rozlišit původní samsung z falešného.

Kvalita montáže a materiálů

Skutečné miniaplikace Samsung jsou sestaveny ze značkových komponent. Paměťové moduly a procesory, displeje a fotoaparáty jsou vyvinuty na oficiálních závodech. Korejský výrobce striktně monitoruje kvalitu dílů, takže prvky probíhají a testují.

V době vytvoření modelu Samsung jsou komponenty moderní a silné.

Kopie jsou shromažďovány v řemeslných podmínkách ze železné pochybné kvality. Místo uvedených charakteristik použijte zastaralé detaily. Smyslná obrazovka zařízení špatně reaguje na pohyb, zpomaluje.

nový, telefon, samsung, hlavní, rozdíly

Samsung skutečné smartphony podle hmotnosti těžších padělků. Plastový trup vypadá drahé a pevné. Kovové modely nemohou být lehké. Zadní kryt pevně zapadá, neopustí mezery. Tlačítka jsou pevně sedí v hnízdě, nedrží se, nelepte a nevrtejte.

Zkontrolujte autentičnost gadgetu stojí na oficiálních stránkách.

Název modelu Najít značková konfigurace. Pokud jsou v charakteristikách deklarovány jiné parametry, zařízení je non-originální. Často instalují procesor s nízkým výkonem nebo slabou komoru.

Samsung značkové telefony software před vstupem na trh prochází komplexní testovací systém. Kontrola se provádí ve 2 fázích:

  • Na oddělení společnosti. Odhalit chyby a selhání při práci se železem.
  • V Google Corporation. Stvořitelé Android OS určují rychlost fungování a kvality ochrany.

Pravidelné aktualizace Samsung se používají k optimalizaci zařízení, eliminují vady a chyby.

Ve falsifications, OS není upgradován na nejnovější oficiální verze od společnosti Samsung. Často používají nekvalitní firmware z neverifikovaných zdrojů. Zařízení zpomaluje, buggy nebo vyhodí aplikace.

Oficiální služby a funkce

V původních gadgetech Samsung předinstalované značkové programy od výrobce. Software je vyvinut pro technické vlastnosti zařízení, takže nebude práce na slabých zařízeních.

  • Vlajky nutně dávají platební systém Samsung Pei a automatický rozpoznatelný průkaz.
  • Všechny modely nepotřebují nezávisle nainstalovat obchod s galaxií Store, Cloud Storage a Prohlížeč. Pokud se uživatel pokusí vytvořit nebo přidat účet Samsung, pak smartphone poskytne chybu. Často není v menu s účty výrobce žádná položka.
  • V originálních telefonech provedete služby od společnosti Google. Standardní přehrávání Market doplňuje Gmail Mailer, aplikace YouTube a Disk Disk. Při prvním přístupu k Internetu se přístroj požádá o aktualizaci programů. Software nevyvolává chyby a neplavuje po automatickém stažení.
nový, telefon, samsung, hlavní, rozdíly

Původní telefony společnosti Samsung jsou poskytovány samostatnou značkovou zárukou výrobce. V pasu s logem a názvem modelu prodávající zadá datum a místo prodeje, vložte tisk. Dokumentace pomůže majiteli zdarma opravit v případě poruchy. Pokud je odhaleno sňatek továrny, budou nahrazeny pracovní kopií.

Pro padělky není od společnosti Samsung žádná záruka. Pasis chybí v krabici nebo leží malou knihu. Namísto značkových závazků poskytuje obchod vlastní službu. Po rozbití, majitel odmítá opravu nebo výměnu.

Původní smartphone Samsung Falešný
Kompetně navržené papíry Otevřete uživatele s přístupem do bezplatného servisního střediska. Nesprávně vyplněné dokumenty. Často neexistuje žádné datum a místo nákupu.
Existují platební dokumenty. Žádná kontrola.
Dojmem mokrého razítka bude zárukou značkových závazků výrobce a prodávajícího. Žádné těsnění.

Jak zjistit, kolik Samsung telefon?

Například pro prodávané v Rusku, Samsung verze Galaxy line, existuje kód ###, který vám umožní naučit se nejvíce používat statistiky, pokud zadáte sekci baterie. Podobné kódy existují pro většinu modelů moderních telefonů.

Chcete-li přístroj zkontrolovat, stačí vytočit kombinaci čísel: #. Pokud smartphone přejde do menu testu komponenty, ponecháte si originální zařízení ve svých rukou. Pokud telefon neodpověděl nějakým způsobem, s velkou pravděpodobností je to falešný.

Držte zařízení

Jedním z metod, jak rozlišovat originál od falešného Samsungu. jen aby držel zařízení ve svých rukou v přítomnosti takové příležitosti. Před tím přejděte do oficiálního obchodu obchodníka a pečlivě zkontrolujte oficiální telefon. Je nutné pochopit principy provádění, prozkoumat použité materiály a další funkce zařízení.

V budoucnu, pokud si vezmete kopii, rozlišovat čínské aparáty z původního Samsungu nebude práce. Rozdíl bude patrný v nízké kvalitě, hmotnosti, kvalitě montáže atd. D. V případě jakékoli podezření z originality je lepší opustit podezřelý nákup a hledat další možnost.

Aplikace pro pokročilou kontrolu

Rozsah možností pro kontrolu. Existují speciální programy, které pomohou určit ověřování telefonu. Tyto nástroje jsou antutu nebo cpu-z.

Aplikace jsou k dispozici ke stažení na oficiálních stránkách nebo v aplikacích. Použijte je zdarma.

Kód programu při načítání a spuštění kontroly tlačítka „Ověření telefonu“ automaticky spustí kontrolu. QR kód se zobrazí v okně programu při skenování, které se zobrazí komplexní ověřování zařízení.

Doporučuje se instalovat jeden z nejnovějších verzí programů pro kontroly, protože piráti trhliny starých verzí a už nefungují.

  • Dobré. zařízení je originální, vše je v pořádku s ním;
  • Neznámý. program nebyl schopen určit pravost, ale nedostane miniaplikace k vypouštění padělků;
  • Vysoká kopie. rozhodně imitace se všemi následnými následky.

Analogová taková služba pro Xiaomi. Anti-Fake Utility. Princip operace je podobný předchozímu programu. Také zde je možnost skenování čárového kódu. Celková kontrola: Zelené pole (všechny dobré) nebo červené (ve vašich rukou Lipa).

Označení autenticity lze také zkontrolovat pomocí služby z federální daňové služby Ruska. Je relevantní pro digitální technologie, léky a kožichy. Plný start do práce začíná od 1. ledna 2020. Název aplikace „Zbezpečení Značení zboží“. Program je distribuován zdarma a k dispozici ke stažení v mobilních telefonech.

Shrnutí, shrnout. Být ještě pozornější pro výběr digitálního zařízení. Věnujte pozornost řadě funkcí, které pomohou rozpoznat duplikát:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS