Jak spouštět aplikace pro Android ve Windows

Spouštění aplikací pro systém Android v počítači se systémem Windows

Aplikace pro Android lze spustit i na starém stolním počítači. V systému Windows to lze provést několika způsoby, z nichž každý má své výhody a nevýhody

Technologická platforma pro aplikace Android se osvědčila jako univerzální a přívětivá pro vývojáře. Můžete vyvinout aplikaci pro Android a publikovat ji v obchodě Google Play s minimálními omezeními. Tento koncept vedl k rychlému vývoji populárních aplikací pro Android, z nichž některé nejsou dostupné pro iOS a další platformy. Pro spuštění aplikace pro Android je obvykle nutné použít chytrý telefon nebo tablet s tímto operačním systémem. Je zřejmé, že. Co když si chcete vyzkoušet používání systému Android, aniž byste si koupili zařízení??

Naštěstí máte možnost spustit systém Android i na starém stolním počítači. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, přičemž každý z nich má své výhody a nevýhody.

Přehrávač aplikací Nox

Po přečtení literatury a recenzí na toto téma můžeme konstatovat, že Nox App Player je nejlepší emulátor Androidu pro Windows. Po mém seznámení s ním jsem se rozhodl dát tento produkt na začátek recenze, protože je opravdu dobrý. Vývojáři tvrdí, že kompatibilita se systémem Windows 10 ( Jak zkontrolovat kompatibilitu počítače se systémem Windows 10 ), Windows 8.1 и 7.

Nainstalujte emulátor a spusťte jej. Podívejte se na známou obrazovku systému Android (verze 4.4.2, Cyanogen Mod, 30 GB interní paměti) s nástrojem Nova Launcher, s předinstalovaným správcem souborů a prohlížečem. I když samotný emulátor nemá ruské rozhraní, můžete ruštinu povolit „uvnitř“ systému Android v okně.

Ve výchozím nastavení se emulátor otevírá v rozlišení tabletu 1280×720 (lze změnit na kartě nastavení (klikněte na ikonu ozubeného kola vpravo nahoře) Pokročilé). Výchozí nastavení je také nízký výkon (Nastavení výkonu), ale i na slabém počítači ( Jak zrychlit spouštění a vypínání počítače ) funguje dobře.

Ovládací prvky uvnitř emulátoru jsou velmi podobné ovládacím prvkům zařízení se systémem Android. Existuje Play Market ( Jak stáhnout APK z obchodu Google Play ), odkud můžete stahovat aplikace a hry a spouštět je v systému Windows. V emulátoru funguje zvuk i kamera (pokud ji v počítači nebo notebooku máte), klávesnice počítače funguje v emulátoru stejně jako jeho obrazovka.

Kromě toho se na pravé straně okna emulátoru (které lze mimochodem otevřít v celoobrazovkovém režimu bez znatelné ztráty výkonu) nacházejí akční ikony, mezi nimiž můžeme vyzdvihnout například tyto

 • Instalace aplikací ze souborů APK z počítače.
 • Výměna polohy (můžete ručně nastavit polohu, kterou emulátor vidí jako polohu přijatou z přijímače GPS).
 • Stahování a export souborů (soubory můžete také jednoduše přetáhnout do okna emulátoru). Tato funkce při mém testování nefungovala správně (soubory se zdály být importovány, ale poté je nebylo možné najít v souborovém systému Android).
 • Pořizování snímků obrazovky.
 • Pro některé účely vytváří Nox App Player také ikonu Multi-Drive pro spuštění více oken emulátoru najednou. Nicméně, jak to a co to může být použito, jsem nepřišel na to.
spouštět, aplikace, android, windows

Shrneme-li tento stručný popis, pokud potřebujete spouštět hry a aplikace pro Android ve Windows, používat Instagram z počítače a podobně a chcete, aby emulátor běžel bez lagů. Nox App Player bude pro tyto účely ideální, lepší optimalizaci jsem zatím neviděl (ale nemohu slíbit, že budou fungovat těžké 3D hry, osobně netestováno).

Windows 11 konečně umí spouštět aplikace pro Android v testovacím režimu

Společnost Microsoft konečně alespoň omezenému počtu uživatelů zpřístupnila funkci, kterou slíbila již v červnu. možnost spouštět aplikace pro Android na počítačích s novým operačním systémem Windows 11.

Funkce byla zpřístupněna v kanálu Beta pro testování v programu Windows Insiders, ovšem s přísnými omezeními. v současné době ji mohou testovat pouze uživatelé v USA. Žádná další omezení pro zařízení. podporovaná zařízení se systémem Windows 11 a procesory Intel, AMD a Qualcomm.

Aplikace pro Android lze vyhledávat v obchodě Microsoft Store, ale ke stahování a instalaci aplikací se používá obchod Amazon Appstore. Obchod Amazon sice není tak rozsáhlý jako obchod Google Play (více než 3 miliony aplikací), ale teoreticky umožní uživatelům systému Windows 11 přístup k mobilním hrám, sociálním aplikacím a dalším aplikacím. V obchodě Amazon Appstore je k dispozici více než 600 000 aplikací.

V současné době je však pro testování ve Windows 11 připraveno 50 aplikací. Patří mezi ně mobilní hry, aplikace pro čtení, jako je Kindle, a dětské aplikace, jako je Lego Duplo World nebo Khan Academy Kids. Amazon US Pro přístup do obchodu Amazon Appstore je vyžadován účet Amazonu.

Aplikace pro Android mohou pracovat vedle běžných aplikací systému Windows, multitasking se zkratkou Alt-Tab pro přepínání mezi aplikacemi, zobrazení v zobrazení úloh, možnost připnout aplikace do nabídky Start a na hlavní panel, zobrazení oznámení v Centru akcí systému Windows, možnost používat schránku mezi aplikacemi systému Windows a Android.

Jak fungují aplikace pro Android ve Windows 11: Můžete spustit více oken a dvě instance aplikace najednou

Již v červnu při oznámení společnost Microsoft slíbila, že uživatelé systému Windows 11 budou moci na svých počítačích spouštět aplikace pro systém Android. V době vydání stabilní verze Windows 11 však funkce nebyla aktivována, dokonce ani v testovacích verzích ještě není k dispozici, otevřené testování by mělo začít až v následujících měsících.

Nicméně na internetu se objevila sbírka snímků obrazovky aplikací pro Android spuštěných na počítači s Windows 11. Původně je zveřejnil čínský uživatel sociálních médií Billibilli, pak je smazal, ale snímky obrazovky se už staly virálními.

Obrázky potvrdily funkce, jako je integrace notifikačního centra a podpora více oken. Aplikace pro Android ve Windows 11 budou moci běžet jako běžné aplikace Windows. s možností připnout je na hlavní panel, měnit velikost oken atd.

Nejpozoruhodnější byl messenger WeChat na hlavním panelu systému Windows 11. Jak vidíte na obrázku, WeChat běží ve dvou instancích, ve dvou různých oknech, která zobrazují různé části aplikace. Důležitá by byla podpora podobného režimu s možností spustit dvě instance aplikace ve Windows 11, protože mnoho telefonů se systémem Android takovou funkci nepodporuje.

Android-x86

Pokud hledáte něco s bohatými funkcemi, je Android-x86 tou správnou volbou. Android-x86 je program s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje spouštět aplikace pro Android na počítači.

Pro spuštění systému Android-x86 existuje několik možností. Pokud chcete spustit systém Android samostatně jako operační systém pro stolní počítač, můžete si jej stáhnout jako obraz ISO a vypálit jej na USB disk pomocí programu, jako je Rufus. Poté je třeba vložit tento USB disk do počítače, restartovat jej a vstoupit do spouštěcí nabídky (například stisknutím klávesy F12 během spouštění).

Po spuštění systému Android-x86 pomocí USB klíčenky můžete buď zkoumat operační systém Android v „živém prostředí“ (bez interakce s pevným diskem počítače), nebo si jej nainstalovat na pevný disk a používat jej neustále (a mít vyšší výkon).

Pokud chcete spustit Android-x86 nad stávajícím operačním systémem, můžete si stáhnout obraz softwaru a otevřít jej ve VirtualBoxu. Pokud ještě neznáte VirtualBox, bude to opět o něco složitější.

Přihlaste se k odběru služby Exploit na Telegramu, abyste nezmeškali nové počítačové triky, triky pro chytré telefony a tajemství internetové bezpečnosti.

Bluestacks

Pokud chcete na počítači spouštět spoustu aplikací a her s minimálním úsilím, BlueStacks je váš přítel. Bluestacks se tváří jako pouhý způsob, jak zprovoznit aplikace, ale ve skutečnosti v pozadí běží plnohodnotná (značně upravená) verze systému Android. Nejenže má integrovaný Obchod Play, takže máte okamžitý přístup k veškerému zakoupenému obsahu. Ve skutečnosti přidá položku do seznamu zařízení Google Play a vydává se za telefon se systémem Android.

Klient BlueStacks se načte v okně plochy s různými kategoriemi aplikací, jako jsou hry, sociální sítě atd.Д. Klepnutí na aplikaci nebo vyhledávání udělá něco nečekaného. otevře se celý klient Obchodu Play zobrazený na tabletech. V tomto rozhraní se můžete pohybovat stejně jako na skutečném zařízení se systémem Android, což jasně ukazuje, že BlueStacks nabízí mnohem více než jen externí rozhraní „App Player“. Domovská obrazovka BlueStacks s kategoriemi aplikací je pouze vlastní domovská obrazovka, takže po jejím nahrazení vypadá BlueStacks téměř jako běžné zařízení se systémem Android.

Plný přístup do Obchodu Play znamená, že se nemusíte obtěžovat s nahráváním aplikací na stranu, a BlueStacks zvládá spouštění aplikací docela dobře (a ještě lépe, pokud máte procesor s podporou hardwarové virtualizace). Většina her je hratelná, ale počítejte s tím, že mnohé z nich se budou obtížně ovládat myší. Pokud je počítač vybaven dotykovou obrazovkou, můžete stále používat aplikace a hry, které využívají více než jeden dotyk. Bluestacks dokáže proměnit tablet se systémem Windows v tablet se systémem Android.

Největším problémem BlueStacks je, že nefunguje na standardním sestavení systému Android. Všechny změny, které společnost provedla, aby aplikace fungovaly na počítači, mohou způsobit problémy. některé aplikace se nespustí nebo neočekávaně spadnou. Toto upravené prostředí je také málo použitelné jako vývojový nástroj, protože není zaručeno, že se v BlueStacks zobrazí vše stejně jako na skutečném zařízení se systémem Android bez všech úprav. Jedná se také o bezplatnou službu s profi předplatným za 6500 nebo si můžete nainstalovat některé sponzorované aplikace.

Jak nainstalovat libovolnou aplikaci Android do podsystému Windows pro Android

Subsystém Windows pro Android je stále ve fázi beta testování. Aplikace schválené společnostmi Microsoft a Amazon byly pravděpodobně dále optimalizovány pro tento subsystém, takže si zajistily místa v první skupině. Není zaručeno, že ostatní aplikace budou ihned správně fungovat. Jediný způsob, jak ověřit kompatibilitu v praxi, je spustit aplikaci v podsystému Windows Android.

Chcete-li do podsystému Android systému Windows 11 nahrát libovolnou aplikaci pro systém Android, postupujte podle následujících kroků:

 • Stáhněte si soubor APK požadované aplikace nebo hry z důvěryhodného zdroje.
 • Projekty podporované komunitou jsou k dispozici na fórech třetích stran (XDA, 4PDA atd.).
 • Soubory APK aplikací s otevřeným zdrojovým kódem se často nacházejí v repozitářích GitHub nebo na stránkách třetích stran, jako je F-Droid.
 • Nakonec existují zdroje třetích stran se soubory APK, například APK Mirror a APKPure.
 • Protože prostředí systému Android běží vedle hostitelského jádra systému Windows, můžeme k němu přistupovat pomocí localhost (127.0.0.1). Vrstva systému Android ve skutečnosti také komunikuje s náhodnou IP adresou z privátní sítě 172.30.0.0/24, která je viditelná pod IP adresou.
 • Pokud se IP adresa nezobrazuje ve tvaru 172.30.X.X, klikněte na možnost Soubory v horní části obrazovky nastavení a přejděte do souborového systému subsystému v integrovaném Průzkumníku souborů. Poté klikněte na tlačítko Aktualizovat vedle možnosti IP adresa, abyste získali IP adresu. Nyní ji můžete zkopírovat jedním kliknutím.
 • Nyní se můžeme připojit pomocí ADB z hostitelského systému Windows 11. Můžete použít localhost (127.0.0.1) s portem 58526 nebo IP adresou uvedenou v okně nastavení, abyste navázali spojení.
 • Konfigurace ADB:
 • Otevřete webovou stránku ADB Installer a v části ADB a fastboot stáhněte platform-tools pro Windows.
 • Rozbalte stažený archiv a přesuňte složku platform-tools na vhodné místo. V našem příkladu by to bylo C:\platform-tools

(Místo IP adresy nahraďte svou IP adresu z předchozího kroku.).

 • V našem příkladu jsme stáhli soubor APK poštovního klienta Spark ze serveru APK Mirror.
 • Pokud to proběhne správně, vytvoří se v nabídce Start zástupce aplikace Android. Kliknutím na zástupce spustíte aplikaci.
 • Pokud zástupce aplikace pro Android nenajdete, můžete ji spustit ručně pomocí následujícího příkazu:
 • Chcete-li například spustit aplikaci Spark, zadejte do okna Spustit v systému Windows následující příkaz:
 • Aplikaci můžete spustit také přímo z okna ADB Shell:
 • Pro spuštění aplikace Spark je třeba zadat příkaz:

Všimněte si, že neoficiální aplikace budou mít přístup k síti. Díky tomu můžete v subsystému systému Windows Android instalovat a používat oblíbené mobilní prohlížeče, jako je Firefox. Prohlížeče lze použít ke stahování dalších aplikací. Systém Windows 11 umožňuje použít pravidla brány firewall i na aplikace pro systém Android. I když je možné nainstalovat aplikaci závislou na službách Google, nespustí se, protože nejsou k dispozici žádné. Řešením je použití mikroG.

K dispozici je také poměrně jednoduchý způsob, jak obejít regionální omezení pro používání obchodu Amazon Appstore. V systému Windows 11 nemusíte používat službu VPN ani měnit nastavení regionu. Systém Windows pro Android můžete ještě více „vylepšit“ stažením alternativního klienta obchodu Google Play s názvem Aurora Store.

Jak spouštět aplikace pro Android v systému Windows

Pokud se vám některé aplikace pro Android líbí natolik, že byste si je rádi nainstalovali do počítače. nainstalujte si je, je to snadné! V dnešním článku se podíváme na to, jak nainstalovat libovolnou aplikaci z Anroidu do počítače pomocí BlueStacks.

Bluestacks umožňuje spouštět a používat aplikace pro Android na velké obrazovce systému Windows i Mac OS. Tento projekt byl založen v roce 2011, a zatímco v prvních letech se aplikace spouštěly s obtížemi, nyní se spuštěné aplikace pro Android chovají velmi dobře!

Aplikace je zdarma a neinstaluje žádný další software. Jediná věc, kterou musíte udělat, je mít účet Google, abyste se mohli přihlásit.

spouštět, aplikace, android, windows

1.Přejděte na www.Bluestacks.com a klikněte na „Stáhnout BlueStacks“;

2.Spusťte stažený soubor;

3.V prvním okně klikněte na tlačítko „Další“, čímž přijmete podmínky licenční smlouvy;

4.Ve výchozím nastavení je emulátor BlueStacks nainstalován do C:\ProgramData\, pokud souhlasíte. klikněte na „Další“. Můžete také kliknout na „Procházet“ a vybrat jinou instalační cestu.

5.Aby aplikace fungovala optimálně, nechte zaškrtnutá obě políčka a klikněte na tlačítko „Instalovat“;

6.Klikněte na tlačítko „Hotovo“ a ponechte zaškrtnuté políčko „Spustit BlueStacks“, aby se aplikace spustila po zavření tohoto okna;

V otevřené aplikaci klikněte na možnost „Přihlásit se přes Google“;

Zadejte svou e-mailovou adresu Google, pokud ji nemáte, klikněte níže na „Vytvořit účet“. Po jeho zadání klepněte na tlačítko „Další“.

9.Zadejte heslo k účtu Google a klikněte na tlačítko „Přihlásit“;

11.Vymyslete si název svého profilu v BlueStacks a klikněte na tlačítko „Hotovo“.

Budete dotázáni, zda chcete aplikaci povolit zjišťování vaší polohy, vyberte libovolnou možnost, v obou případech bude aplikace fungovat.

13.Vyberte jazyk aplikace a klepněte na šipku.

14.Postupujte podle pokynů a vyberte požadované nastavení.

Používání BlueStacks.

Nyní, když je emulátor BlueStacks nainstalován a nakonfigurován, můžete přejít k vyhledání požadovaných aplikací a jejich instalaci. Po spuštění aplikace BlueStacks se v hlavním okně zobrazí oblíbené aplikace, které můžete otevřít myší (nebo prstem, pokud je obrazovka vašeho zařízení citlivá na dotyk), můžete také otevřít aplikaci Serch Apps a vyhledat požadovanou aplikaci podle názvu nebo otevřít zástupce služby Play Market.

Otevřete Play Market, kde najdete stejné kategorie aplikací a můžete si vybrat tu, kterou chcete. Do nabídky Obchodu Play se dostanete také klepnutím na tři rovnoběžné čáry.

Kliknutím na „Moje aplikace a hry“ zobrazíte všechny aplikace, které jste nainstalovali prostřednictvím služby Play Market na jiných zařízeních pomocí tohoto účtu Google.

Najděte aplikaci, kterou chcete použít, otevřete ji a stiskněte tlačítko „Instalovat“.

Po několika sekundách se aplikace nainstaluje a můžete ji používat.

Na okrajích BlueStacks jsou různá nastavení: můžete aplikaci rozbalit na celou obrazovku, nastavit gesta, otevřít chat, otáčet obrazovkou, třást obrazovkou, pořídit snímek obrazovky, nastavit umístění, kopírovat soubory ze systému Windows a mnoho dalšího. V aplikaci jsou nabídky reklam, pokud nechcete vidět žádné reklamy. můžete zaplatit 24 a po dobu jednoho roku se vám žádné reklamy nezobrazí.

Bluestacks umožňuje spouštět aplikace pro Android v systému Windows a nevyžaduje žádné potíže, vše se nastavuje velmi jednoduše. Nastavení jsou k dispozici pro všechny a můžete chatovat s lidmi, kteří používají stejnou aplikaci jako vy. Výhodou tohoto emulátoru je, že je zdarma a neinstaluje do počítače žádný další software. Také aplikace, které jsme na něm spustili. fungovaly v pořádku. Aplikace můžete synchronizovat s jinými zařízeními, což je výhoda.

Podpora aplikací pro Android v systému Windows

Mnoho lidí se pravděpodobně bude divit, proč si společnost Microsoft dala tu práci? Přidání podpory aplikací třetích stran není tak jednoduché, jak se zdá. Koneckonců, společnost vynaložila určité finanční náklady, takže to zjevně mělo zcela konkrétní účel. Ale který?? Je to opravdu jednoduché a důvodem pro zavedení aplikací pro Android do systému Windows 11 byl kupodivu Apple a jeho macOS.

spouštět, aplikace, android, windows

Většina aplikací pro systém Android bude ve Windows fungovat takto

Pokud si vzpomínáte, loni Apple přidal do systému macOS možnost spouštět aplikace pro iOS a iPadOS. Cupertino tak svým způsobem sjednotilo své platformy a v podstatě učinilo veškerý software multiplatformním. Microsoft nemá žádné mobilní aplikace, a proto se rozhodl použít software Android, který je mezi uživateli nejoblíbenější.

spouštět, aplikace, android, windows

Neočekávejte však nativní kompatibilitu s aplikacemi pro Android a Windows. Navzdory podpoře bude ve výchozím nastavení naprostá většina aplikací na počítačích spuštěna v malém okně bez možnosti otevření na celou obrazovku. Vývojáři tak budou muset být kreativní a přidat do svého softwaru celoobrazovkový režim. V opačném případě nebude používání mobilního softwaru na počítači tak pohodlné, jak by se mohlo zdát.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS