Jak správně nalepit ochrannou fólii na smartphone
Ochranný kryt obrazovky na smartphonu je spolehlivou ochranou proti poškrábání. A někdy z pádů. Její kvalita určuje její odolnost a způsob její aplikace určuje celkový vzhled telefonu. Tento článek se zabývá podrobným návodem, jak správně nalepit chránič obrazovky na telefon tak, abyste ho téměř neviděli, ale svůj účel splňuje beze zbytku.
Nemyslete si, že všechny filmy jsou stejné. Liší se tloušťkou, propustností světla a dalšími faktory. Pohodlnější používání zařízení. Tloušťka vrstvy určuje vzhled i citlivost snímače. Přítomnost oleofobního povlaku neumožňuje pravidelné otírání displeje, protože na smartphonu nezůstávají otisky prstů. Matný povrch pomáhá bojovat proti odleskům.
Než si tedy film nalepíte na telefon a vyberete si ho, neřiďte se pouze cenou a hledejte, kde je levnější. Chytrý telefon je vaším hlavním komunikačním prostředkem a někdy i profesionálním nástrojem, takže byste na něm neměli šetřit. Výběrem kvalitní fólie si můžete být jisti, že se nepoškrábe hned první den používání.
Jak získat film v telefonu
Některé značky poskytují zákazníkům také speciální roztírač. tvrdou plastovou desku, která se používá k vyhlazení fólie v závěrečné fázi lepení. Takové zařízení lze snadno nahradit obyčejnou plastovou kartou, kterou najdete téměř u každého.

Prvním krokem je vyčištění obrazovky od prachu a mastnoty. Přilepte na něj lepicí pásku. zachytí veškerý prach a nečistoty. Po vyjmutí se obrazovky nedotýkejte prsty. Doporučujeme nalepit fólii v místnosti bez průvanu, protože i lehký vánek ji může oprášit.
Druhým krokem je odstranění zbytků mastnoty. Pro správné nalepení fólie na smartphone budete potřebovat utěrku z mikrovlákna. Jemně otřete displej světlem, aby na něm nezůstaly otisky prstů. Držte stroj za boční hrany.
Třetím krokem je nanesení fólie. Určete, která strana je spodní a která horní. Výrobce označuje obě strany speciálními nálepkami. Nespěchejte s odlepováním ochranné fólie.
Odlepte část spodní ochranné vrstvy přímým přiložením odkryté části fólie k obrazovce. Postupně vyhlaďte fólii shora dolů pomocí plastové karty. Sloupněte zbývající ochrannou vrstvu. Dávejte pozor, aby se pod fólii nedostaly žádné bubliny nebo nečistoty.
Pokud se při lepení pod fólii náhle dostane prach, opatrně nadzvedněte část, pod kterou se nečistoty dostaly, nalepte lepicí pásku na fólii a poté na obrazovku. pomůže oddělit cizí částice. Poté opět opatrně přilepte ochranný kryt obrazovky na obrazovku.
Ve čtvrtém kroku je třeba pečlivě vyhladit povrch chráněné obrazovky plastovou kartou, otřít ji hadříkem. Vrchní ochrannou vrstvu neodstraňujte a vyhlaďte ji. Případné vzduchové bubliny můžete opatrně „vytlačit“ k okrajům fólie, odkud „vylezou“. Pokud chcete na tablet nebo smartphone nalepit fólii bez bublin, nespěchejte a instalujte ji postupně.
Jakmile je fólie na místě, můžete odstranit vrchní ochrannou vrstvu. Vaše obrazovka je nyní dobře chráněna!
Kolik stojí fólie pro váš telefon nebo tablet, zjistíte na našich webových stránkách výběrem kategorie odpovídající názvu vašeho zařízení a zaškrtnutím políčka Ochranná fólie.
Jak nalepit film na telefon
Některé značky poskytují zákazníkům také speciální roztírač. tvrdou plastovou desku, která se používá k vyhlazení fólie v závěrečné fázi lepení. Tu můžete snadno nahradit běžnou plastovou kartou, kterou najde téměř každý.
Prvním krokem je odstranění prachu nebo mastnoty, které se na obrazovce mohly nahromadit. Přiložte lepicí pásku. zachytí veškerý prach a nečistoty. Po vyjmutí se obrazovky nedotýkejte prsty. Doporučuje se nalepit fólii v interiéru a chránit ji před průvanem, protože i lehký vánek může způsobit, že se po odstranění prachu opět usadí nečistoty.
Druhým krokem je odstranění zbytků tuku. Pro správné nalepení fólie na smartphone potřebujete utěrku z mikrovlákna. Jemně otřete displej a zkontrolujte, zda na něm nezůstaly otisky prstů. Držte spotřebič za boční hrany.
Třetím bodem je nalepení fólie. Určete, která strana je spodní a která horní. Výrobce označuje obě strany speciální nálepkou. Nespěchejte s odstraňováním ochranných vrstev.
Odlepte část spodní ochranné vrstvy a ihned se otevřenou částí fólie dotkněte obrazovky. Postupně vyhlaďte fólii shora dolů pomocí plastové karty. Odstraňte zbývající ochrannou vrstvu. Zajistěte, aby se pod fólií netvořily bubliny nebo nečistoty.
Pokud se při lepení pod fólii náhle dostane prach, opatrně nadzvedněte část, pod kterou se nečistoty dostaly, přilepte pásku k fólii a poté k obrazovce. pomůže to oddělit cizí částice. Poté opět opatrně nalepte ochrannou fólii na obrazovku.
Ve čtvrtém kroku je třeba pečlivě vyhladit povrch chráněné obrazovky plastovou kartou, otřít ji hadříkem. Vyhlaďte ji, aniž byste odstranili vrchní ochrannou vrstvu. Vytvořené vzduchové bubliny lze jemně „vytlačit“ k okrajům fólie, odkud „vylezou“. Pokud chcete na tablet nebo smartphone nalepit fólii na obrazovku bez bublin, nespěchejte s její postupnou instalací.
Po instalaci fólie můžete odstranit vrchní ochrannou vrstvu. Vaše obrazovka je nyní dobře chráněna!
Kolik stojí fólie pro váš model telefonu nebo tabletu, zjistíte na našich webových stránkách tak, že vyberete kategorii odpovídající názvu vašeho zařízení a poté nastavíte filtr Ochranná fólie.
Jak správně nalepit ochrannou fólii na smartphone
Zde je několik tajemství, která vám umožní aplikovat samolepku na jakýkoli povrch bez jakýchkoli záhybů nebo bublin:
- Pokud se po nalepení objeví bubliny a nelze je vypustit, netlačte na ně příliš silně, hrozí poškození štítku. Vezměte obyčejnou šicí jehlu, propíchněte ji kolem bubliny a vytlačte vzduch.
- Aby se na materiálu po nalepení neprojevily všechny nedokonalosti nedostatečně ošetřeného povrchu, věnujte pozornost hustotě fólie. Čím silnější tloušťka, tím lépe budou nedokonalosti skryty.
- Do tří až šesti hodin po dokončení je možné odstranit případné nedostatky. Opatrně odlepte vložku, zarovnejte ji a znovu přilepte.
- V době práce a do 24 hodin po ní by teplota v místnosti, kde se lepení provádí a kde bude později výrobek umístěn, neměla být nižší než 10 °C a vyšší než 30 °C.
- Před lepením malých poloměrů a údolíček se doporučuje lepidlo zahřát. Použijte průmyslový fén nebo běžný domácí fén.
- Při první práci se samolepicí hmotou se doporučuje použít metodu „mokrého lepení“.
- Samolepicí hmota nikdy nepřilne k výrobku s nerovnostmi nebo reliéfy, ani k omítce, vápence nebo jiným „drobivým“ povrchům.
Dobré je, že pokud budete chtít po nějaké době změnit barvu nebo přidat nějaké ozdoby, můžete si díky přiměřeným nákladům koupit další fólii a udělat stejnou práci.
Vyčistěte obrazovku smartphonu pro aplikaci ochranné fólie
Příprava smartphonu na film
Nejprve je třeba vyčistit displej smartphonu. Jinak se na znečištěných místech vytvoří bubliny.
Položte smartphone na čistý povrch. Připravte si čisticí prostředek na sklo, ochrannou fólii, maskovací pásku a hadřík, nejlépe z mikrovlákna.
Nastříkejte na hadřík čisticí prostředek na sklo. Poté otřete obrazovku smartphonu tímto hadříkem.
Chcete-li zkontrolovat, zda jste displej dobře vyčistili, otočte jej pod úhlem ke světlu a pozorně se podívejte, zda na něm nejsou šmouhy. Pokud je máte k dispozici, jemně je otřete suchým hadříkem, dokud nebude displej hladký jako zrcadlo (myslíme si, že je zbytečné připomínat, že smartphone by měl být vypnutý).
Vyčistěte obrazovku smartphonu pro aplikaci filmu
Příprava smartphonu na aplikaci filmu
Nejprve je třeba vyčistit displej smartphonu. V opačném případě se v místech znečištění tvoří bubliny.
Položte smartphone na čistý povrch. Připravte si čisticí prostředek na sklo, maskovací pásku, maskovací pásku a hadřík, nejlépe z mikrovlákna.
Nastříkejte na hadřík čisticí prostředek na sklo. Poté otřete obrazovku smartphonu tímto hadříkem.
Chcete-li zkontrolovat, zda jste displej dobře vyčistili, otočte jej pod úhlem ke světlu a pozorně se podívejte, zda na něm nejsou šmouhy. Pokud ano, jemně je otřete suchým hadříkem, dokud nebude displej hladký jako zrcadlo (myslíme, že je zbytečné připomínat, že by měl být smartphone vypnutý).
Příprava na lepení
Pro lepení fólie je nejlepší zvolit rovné, bezprašné pracoviště. Prach odstraňte nejlépe vlhkým hadříkem, aby nezůstal a nedostal se pod lepenou fólii. Dbejte na ochranu před otisky prstů. pokud nemáte tenké rukavice, stačí si ruce umýt vodou a mýdlem. Připravte si kartu z kartonu, gumy nebo plastu s hladkým okrajem, kterou použijete k vyhlazení fólie. Může to být dobíjecí karta, bankovní karta nebo třeba gumová stěrka. Prach byste také měli otřít hadříkem z mikrovlákna. Chcete-li konečně bojovat s prachem a rozhodnout se, jak nalepit film na smartphone bez něj, můžete použít zvlhčovač vzduchu nebo parní generátor. Prach pak absorbuje vlhkost a rozpadá se, takže nezůstává ve vzduchu a nenarušuje proces.
Poté vyčistěte obrazovku smartphonu pomocí speciálního čisticího prostředku a bezprašné utěrky z mikrovlákna. Často se dodává buď se samotným čističem displeje, nebo s ochranným krytem obrazovky. Nikdy nepoužívejte agresivní látky, jako je alkohol nebo benzín.
Hladkým pohybem otřete celý displej smartphonu a odstraňte z něj veškeré nečistoty, ať už jde o otisky, zbytky nebo prach. Poté obrazovku otřete, dokud nebude lesklá, a ujistěte se, že se na ni nedostaly žádné další nečistoty. Nyní můžete přejít k nalepení nálepky.
Jak odstranit nálepku z čelního skla auta. Jak odstranit nálepku z čelního skla auta pomocí chemikálií a improvizovaných prostředků. Odstranění nálepky ze skla
O nových produktech Okna do auta, okna, spotřebiče Samolepky určitě najdete. Vůbec je nepotřebujete, ale naštěstí dobře přilnou. Nechcete se zaseknout.Zde je třeba mít na paměti, že samolepka se obvykle skládá z papírového podkladu a lepidla. Na tomto budeme pracovat.
Okenní samolepka na auto, okno, ledničku
Papír není odolný vůči vlhkosti. Samolepka navlhčená vodou se postupně vsákne a vrchní vrstva papíru odpadne. polovina práce je hotová.
Pokud se nebojíte zápachu octa, můžete na nálepku nanést octový roztok a nechat ji tam chvíli působit. Papír lze snadno odstranit.
Samolepicí podklad samolepky lze odstranit rostlinným olejem, olivovým olejem nebo dětským masážním olejem.Naneste na nálepku velké množství tuku a počkejte 10 minut. Lepidlo nasákne olejem, nabobtná a změkne, takže vlhkým hadříkem začnete lepit zbytek nálepky na sklo. Ošetřený povrch je vhodné umýt mýdlem nebo prostředkem na mytí nádobí a teplou vodou.
Olejová metoda již byla popsána v podobném článku na těchto webových stránkách. Vhodné pro lepicí pásky i samolepky, pro použití na jakémkoli povrchu: sklo, nádobí, plast. Na dřevěné předměty je však lepší olej nepoužívat.
Lepivý základ zůstává, nálepku nebo pásku odstraníte také jednoduchou gumou.
Dvě mouchy jednou ranou!
Nálepek se zbavíte pomocí alkoholu: čisticí alkohol, čpavek, vodka. Nálepku navlhčete a počkejte 10 minut. Setřete zbytky lepidla a papíru teplou vodou a prostředkem na mytí nádobí.
Odstraňovač barvy je také odstraňovačem. To znamená, že může fungovat například na samolepce na lakovaném obalu knihy. Povrch důkladně otřete tamponem navlhčeným v tekutině a odstraňte zbytky rozpuštěné nálepky.Podobný účinek má i bílý líh.
Odstranění nálepky z látky
Civilizovanější metody jsou založeny na využití vědy a techniky, např. Fénu na vlasy. Zapněte jednotku na minimální výkon a z malé vzdálenosti ji namiřte na nálepku. Teplý vzduch vysuší lepidlo a způsobí, že se samolepka odlepí od skla, plastu a kovu. Je to sporný způsob Ale má to smysl.
Látkové samolepky se při prvním praní odlepí vlivem vlhkosti a pracího prostředku.Aby papír neplaval na bubnu stroje, můžete nálepku nejprve namočit do mýdlového roztoku a lehce ji otřít. Bezpečně se odlepuje od vláken.
Nálepka na karoserii není neobvyklá. Obvykle se objeví po koupi nebo při události, kdy se vůz stane účastníkem nehody.
Nesprávným odstraněním tělu jen uškodíte, proto buďte rozumní.
Zde je stručný přehled hlavních způsobů odstranění nálepky z vašeho vozu:
- Instalace fénu. Mírným zahřátím povrchu stroje můžete snadno odstranit nežádoucí reklamy. Odstranění zbytků lepidla pomocí benzínu.
- Odstraňovač tapet. Nastříkejte kapalinu na letadlo pomocí gumové stěrky.
- VD-40. Naneste víceúčelový čisticí prostředek na nálepku a vyčistěte ji měkkou špachtlí. Zahřejte zbytky fénem a poté povrch vyleštěte.
- Speciální sloučeniny. Obsahuje odstraňovače vinylových fólií, které jsou účinné při odstraňování vinylových fólií.Výrobek by se měl používat přesně podle návodu.
Tyto metody vám pomohou zbavit se nálepek, které jsou nalepené v zavazadlovém prostoru nebo na jiných místech vozu, aniž by zanechaly stopy. Vztahují se také na odstraňování reklam z jízdních kol.
Jak odstranit nálepku z čelního skla auta?
Pokud vaše pokusy o šetrné odstranění skleněné nálepky selhaly, je vhodné zvolit radikálnější metodu.
Varování! Před odstraněním nálepky z čelního skla pečlivě chraňte přilehlé plochy před poškozením.
Osvědčené metody vám pomohou zbavit se nechtěných nálepek, aniž by zanechaly stopy. Zvolené možnosti závisí na vrstvě.
Zvažte, jak se vypořádat s nepříjemným filmem na skle:

Tyto metody se skvěle hodí k odstraňování nálepek ze slunečních brýlí, skleněných lahví, plechovek.
Jak odstranit lepidlo z plastové etikety?
Většina výrobců používá speciální čisticí prostředky, které zvyšují přilnavost jejich výrobků k ostatním materiálům.
Právě lepidlo z plastové nálepky se odstraňuje nejhůře, protože surovina je příliš náchylná k působení agresivních látek.
Pro čištění lepicí vrstvy z povrchu PVC se doporučují následující metody:
-
Odstraňte papírový podklad. Použijte ostrý předmět, ale nepřehánějte to a nepoškrábejte plast.
Z plastových oken je velmi často nutné odstranit samolepky: Pokud je povrch poškozen, výrobek bude mít neuspořádaný vzhled.
Na nálepku naneste malé množství ředidla a nechte ji 10 minut působit, poté ji setřete vodou.
Chcete-li odstranit lepidlo ze samolepky na zadní straně telefonu, použijte vlhkou houbu a jemně setřete lepivou část. Pokud tato metoda nefunguje, použijte rostlinný olej.
Důležité! Často je třeba odlepit plastový kryt notebooku nebo stolního počítače.Můžete to udělat s běžným domácím fénem.

Bílý líh je vynikajícím prostředkem k odstranění zbytků lepidla, ale buďte opatrní, protože plasty na tuto látku nereagují vždy pozitivně.
Před odstraněním zkuste přípravek vetřít na nenápadné místo.
Oblečení
Výrobci oděvů často používají termotransferový tisk, při kterém aplikují obtížně odstranitelné samolepky. Nežádoucího designu se však lze zbavit. budete k tomu potřebovat několik šikovných nástrojů.
