Jak správně připojit anténu k televizoru

Jak připojit anténu k televizoru

Vzhledem k propojení antény libovolné verze a designu je možné dojít k závěru, že se vyskytuje téměř shodně. Výjimkou jsou snad jen satelitní antény a bezdrátové připojení, kde z definice není přítomen žádný kabel. Anténní zásuvku na televizoru je obtížné zaměnit s ostatními konektory, ale je důležité určit typ zástrčky, která je vhodná pro váš televizor.

Televizní konektor s konektorem F je nejoblíbenější. zvládá analogový i digitální signál lépe než kterýkoli jiný. Pro satelitní televizi se používá konektor typu F bez televizní zástrčky.

Co potřebujete k připojení kabelu k anténě

Ke správnému připojení anténního kabelu k televizoru nepotřebujete mnoho položek:

  • Samotný anténní kabel. V této volbě je mnoho jemností, o kterých stojí za to hovořit dále;
  • Zástrčka k němu;
  • TV. anténa. Při nákupu je třeba zvážit mnoho nuancí, které jsou podrobněji popsány níže;
  • A TV. Musí mít vestavěný speciální tuner, který je schopen přenášet kvalitní obraz v rozlišení HD.

To by mělo uživateli stačit k zajištění normálního a stabilního provozu systému. Je třeba si také uvědomit, že k připojení kabelu k anténě bude uživatel potřebovat nářadí

Je to jednoduché: kabel s impregnací je lépe chráněn proti nepříznivým podmínkám prostředí v místnosti. Kdyby se na takový kabel vylila voda, nic by se mu nestalo, zůstal by stejně pevný, protože má vnější plášť.

Toto jsou základní parametry: Typ signálu; Jeho délka; Tloušťka středového jádra z oceli; Možnost rušení; Materiál vnějšího pláště.

připojit, anténu, televizoru

Pasivní anténa nevyužívá přídavné napájení, není připojena k elektrické síti a přijímá signál až do vzdálenosti 15 km od věže. Aktivní anténa má speciální zesilovací jednotku, která dokáže zesílit samotný signál a může být umístěna i dále než 15 km od věže.

Jak připojit televizní anténu

Přispěvatel(é): Jack Lloyd. Jack Lloyd je autor a redaktor, který píše o technologiích pro wikiHow. Má více než dvouleté zkušenosti s psaním a editací článků na technická témata. Nadšenec do všeho, co souvisí s technologiemi, a učitel angličtiny.

Počet zobrazení tohoto článku: 36 881.

Chcete se zbavit kabelové televize, ale rádi sledujete místní televizní kanály? Provozovatelé vysílání vysílají své programy v pásmech VKV i DMV ve staré i nové analogové podobě. V digitální a HDTV podobě. K zachycení tohoto signálu potřebujete anténu. Ukážeme vám, jak ji připojit. Přečtěte si!

  • „Králičí uši“ mají dvě teleskopické tyče, které lze prodloužit. Jsou optimalizovány pro příjem v pásmu VKV. I když je tato anténa lepší než nic, stále není nejlepším řešením pro dobrý příjem signálu.
  • Víceprvková paprsková anténa. Jsou nejběžnější a budou vám dobře sloužit. Tyto antény se obvykle umísťují na střechy domů a stožáry. Skládají se z několika prvků, z nichž každý je delší než sousední. Toto uspořádání antény zabraňuje příjmu signálů přicházejících z jiné trasy (např. Odražených signálů), zaměřuje se na konkrétní signál a funguje jako elektronická verze lupy. Tyto antény se dodávají v různých velikostech.
  • Velké antény jsou vhodné, pokud žijete v odlehlé oblasti v údolí za kopcem nebo jinou velkou překážkou, kde můžete potřebovat velkou anténu, abyste co nejlépe zachytili signál. Nekupujte však anténu větší, než potřebujete. Opravdu velké televizní antény jsou určeny pro odlehlé oblasti. Pokud nejste tak daleko, můžete přijímat příliš silný signál, což může vést ke zkreslení signálu nebo k rušení a přeslechům od signálů přijímaných z větší vzdálenosti.
  • Pokud se úhel natočení příliš neliší nebo stanice nejsou příliš vzdálené, neměli byste mít problém. Pokud se úhel otáčení liší o více než 30 stupňů, budete pravděpodobně potřebovat motor. V závislosti na vzdálenosti stanic. Pokud nemáte motor, ale jste ochotni vylézt na střechu a otáčet anténou při každé změně kanálu, budete brzy hledat motor, který tuto práci udělá!
  • Upozornění: Pokud máte starší typ zástrčky, zajděte si do železářství nebo do obchodu s televizory pro adaptér. Digitální televizory mají speciální vstup pro příjem digitálních signálů, obvykle označený jako „DTV“ nebo „DTT“. Starší typy konektorů k nim nelze připojit přímo.
připojit, anténu, televizoru

Připojte anténu k televizoru pomocí koaxiálního RF kabelu (známého také jako kabel „F“). Existují dva základní typy: jeden se šroubovacím konektorem a druhý se standardní zástrčkou. Obojí je dobré, ale šroubové spoje jsou bezpečnější.

Připojení anténního konektoru ke kabelu

Pro připojení koaxiálního kabelu k anténnímu konektoru pomocí jakéhokoli typu konektoru je třeba dodržet následující obecné pravidlo. pečlivě připravit kabel, nepoškodit vnitřní cívku a fóliové stínění.

K tomuto účelu lze použít speciální odizolovací nástroje, ale v případě potřeby postačí ostrý nůž, štípací kleště a kleště.

Když potřebujete zesilovač signálu

Moderní poskytovatelé kabelové a satelitní televize poskytují do televizoru vysoce kvalitní digitální obraz a zvuk v závislosti na použitém zařízení. V některých domácnostech je však jeden příchozí kabelový kanál připojen k více televizorům pomocí rozbočovače a čím více je příchozí signál fragmentován a přesměrováván, tím více trpí celková rychlost a kvalita. Obraz může být zrnitý a zasněžený nebo se mohou objevit rozmazané přízračné obrazy.

Zesilovače kabelové televize slouží ke zlepšení kvality obrazu a příjmu kabelové televize a ke zvýšení rychlosti a spolehlivosti signálu.

Připojte toto zařízení mezi televizor a přijímač, ale blíže ke zdroji signálu. Ideální je instalovat televizní zesilovač do hlavního rozvaděče. Pokud signál přichází z místní antény, musíte použít speciální zesilovač určený k instalaci na místo koncového zařízení.

Výběr a instalace anténní zástrčky ke kabelu

Instalace koncových zástrček (F konektorů) koaxiálního kabelu není příliš obtížná, zejména pokud se budete řídit radami zkušených řemeslníků. Zástrčky a kabely se dodávají v různých velikostech, proto nejprve zkontrolujte, zda jsou všechny rozměry správné. Pak postupujte podle těchto pokynů:

  • Na konci kabelu odstraňte 15 mm vnější izolace. Dávejte velký pozor, abyste nepoškodili opletený štít. Lepší je použít odizolovací kleště nebo nůžky na šrouby, ale pokud nemáte speciální nářadí, můžete pracovat s nožem.
  • Opatrně ohněte stínění (fólii) kabelu na opačnou stranu tak, aby se dotýkalo izolace kabelu. Dráty nekruťte, ale snažte se je narovnat podél drátu. Přes dráty položte fólii.
  • Poté odstraňte 10 mm vnitřní izolace, která chrání centrální jádro kabelu. Je také důležité používat stejné nástroje pomalu a opatrně. Pokud provedete řez, proveďte jej povrchově a poté izolační materiál ručně otočte.
  • Našroubujte F-konektor na připravený konec kabelu. Postupujte pomalu a dbejte na to, abyste stínicí opletení s fólií umístili pod zástrčku. Neměla by se zkroutit ani zalomit, i když některé vlasy se pravděpodobně ulomí. Pokračujte v šroubování konektoru, dokud se na vnitřní straně F-konektoru neobjeví středový izolátor kabelu.
  • Pokud střední žíla kabelu silně vyčnívá (více než 2 mm), musí být zkrácena.

Poznámka: U některých značek koaxiálních kabelů může být stínicí fólie opatřena dielektrickou vrstvou. V takovém případě je třeba fólii odříznout. Neohýbejte ji přes cop!

Zkontrolujte sílu signálu

Před montáží spoje k televizoru je vhodné zkontrolovat kvalitu signálu vysílaného z antény. V případě slabého signálu bude nutné nainstalovat anténu se zesilovačem. Dobrý signál vám umožní používat anténu bez zesilovače pro dva televizory. Sílu signálu můžete zkontrolovat dvěma způsoby:

připojit, anténu, televizoru

Pokud je síla signálu vyšší než 70 %, je vše v pořádku a můžete připojit anténu ke dvěma bodům bez zesilovače. Podíváme se na schémata zapojení pro běžnou pasivní anténu a aktivní anténu se zesilovačem.

Co dělat v případě problémů?

Opravna ARS-Master nedělá zázraky a nedokáže vás zabavit místo televizoru. Práci našich specialistů však lze nazvat skutečnou magií. A to vše proto, že víme vše o přijímacích a vysílacích zařízeních:

připojit, anténu, televizoru
  • Rozdíly mezi vnitřními a venkovními anténami.
  • Principy fungování satelitní, digitální a kabelové televize.
  • Zvláštnosti připojení antén různých typů a modifikací.
  • Výhody a nevýhody značek televizorů, včetně. Ч. Modely s vestavěnými funkcemi.
  • Schémata zapojení, která si dokážeme představit i se zavřenýma očima.

Naši odborníci využívají své znalosti a zkušenosti v praxi. V průběhu let jsme úspěšně připojili desítky tisíc antén, položili kilometry koaxiálních kabelů, bezpečně připojili miliony zástrček, adaptérů a konektorů.

Společnost ARS-Master můžete kontaktovat v následujících případech:

  • Nepokoušejte se připojit televizní anténu sami.
  • Netoužíte pochopit teorii připojení a chcete dnes vidět zajímavý program.
  • Nerozumím schématu zapojení, kabelům, zesilovačům, konektorům, tunerům a dalším věcem.
  • Pokus o vlastní práci byl neúspěšný a požadovaného výsledku nebylo dosaženo.
  • Potřebujete poradit, jak koupit další připojovací sadu.

S připojením od společnosti ARS-Master poskytuje televizní anténa vždy jasnější, rychlejší a kvalitnější obraz!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS