Jak spustit Windows přes bios na notebooku. Pro ty, kteří mají konektor typu PS

Můžete jít do systému BIOS bez klávesnice. V systému BIOS, klávesnice nefunguje: příčiny poruch a jejich eliminace

Na našich stránkách opakovaně hovořil o způsobech vstupu do systému BIOS a zpravidla, vždy používají klávesnici, na které by mělo být stisknuto speciální klíčový klíč. Níže se podíváme na všechny dostupné metody, které vám umožní zadat BIOS v případech, kdy klávesnice nefunguje.

Zpravidla musí uživatelé zadat BIOS bez klávesnice ve dvou případech: nebo byla přerušena klávesnicí nebo USB porty samotné, protože je to obvyklý způsob, jak vstoupit do systému BIOS nefunguje nebo port USB byl omylem deaktivován v nastavení systému BIOS.

Co je bios

BIOS. sada programů a nástrojů předinstalovaných ve základní desce. Umožňují, abyste počítač vypnuli před instalací operačního systému nebo během jeho poruchy. S touto sadou je systém Windows načten a výběr informačního nosiče, ze kterého se provádí. BIOS vám umožní nastavit optimální teplotu uvnitř systémové jednotky a jednotlivých komponent, kritická teplota, při které existuje nouzové vypnutí a tak dále.

Chcete-li zadat standardní ovládací panel BIOS, musíte povolit počítač (nebo restartování, zda je povolen) a jakmile se na obrazovce zobrazí první informace, stiskněte klávesu Delete, F8, F12, F10 (závisí na modelu základní desky). Pro loajalitu můžete kliknout střídavě všechny tyto klíče a pravděpodobně se dostat do ovládacího panelu. Pokud neexistuje žádná touha odhadnout, můžete se seznámit s technickou literaturou z modelu základní desky, je zde vždy uveden požadovaný klíč.

Používáme speciální. a otevřete spouštěcí menu po zapnutí zařízení

Výše popsaná metoda není vždy a není vhodná pro každého (nejprve, ne každý má Windows 10 nainstalován, a ještě více, takže není vždy načten. ).

Obecně, na většině PC (pokud se podíváte na obrazovku, když zapnete). Typicky zobrazit informace o tlačítkách pro vstup do nabídky spouštění a systému BIOS (viz. Příklad níže). Nejčastěji pro vstup do zavádění se používají klávesy F11 a F8.

Pomoci!

1) Klávesové zkratky pro vstup do nabídky BIOS, spouštěcí menu, obnovit ze skrytého oddílu (pro různé výrobce).

2) Jak vstoupit do systému BIOS (UEFI) na počítači nebo notebooku [instrukce]

V nabídce Zavedení (spouštěcí menu), zpravidla stačí vybrat ze názvu seznamu Flash Drive a stiskněte klávesu Enter. Dále se počítač pokusí spustit ze zadaných médií.

Mimochodem (o notebookech)!

Na notebookech jsou nuance zadat zaváděcí menu a BIOS / UEFI. Například na zařízení HP (moderních) musí být přihlašovací tlačítko do servisního menu (ESC) uchováváno a udržovat krok. Zařízení (jinak nemůžete jednoduše nemít čas)!

Pomoci!

Přihlaste se do BIOS a boot menu na notebooky: Asus, Acer, Lenovo, Dell, HP

Zařízení z Lenovo mohou být samostatným tlačítkem pro volání servisního menu (obvykle se nachází v blízkosti napájecího kabelu). Stiskněte toto tlačítko, které potřebujete, když je notebook vypnutý!

Lenovo B70. Tlačítko pro vstup do systému BIOS vedle vstupu pro napájení. Stiskněte nejvhodnější tužku nebo rukojeť

Lenovo G700. Tlačítko vstupu v nastavení zařízení (včetně bios)

Ocenění (Phoenix) BIOS

Vyberte sekci Boot (někdy pokročilé). Vyhledejte parametr CD-ROM a přesuňte jej na vrchol. V této verzi systému BIOS přesunutí disku CD-ROM do nejvyšší polohy, musíte stisknout dvakrát klíč

Uložte nastavení a ukončete systémy BIOS. Chcete-li to provést, přejděte na kartu Exit a vyberte možnost Konec Uložení změn:

Bude existovat restart počítače a nainstalovat systém Windows ze zaváděcího disku (je-li k dispozici v jednotce).

Načítání z flash disku / disku se zaváděcím menu

Proč nastavit a změnit frontu stahování v systému BIOS, když můžete zavést z funkce Flash stisknutím jedním tlačítkem?

Mluvíme o boot menu. boot menu, přeloženo do ruštiny. Pokud toto menu zavoláte. pak si můžete vybrat, ze kterého se spustíte počítač / notebook: z pevného disku, z disku CD / DVD, z blesku, ze SD karty a t.D.

Tlačítko pro volání spouštěcí nabídky, obvykle zadané na první obrazovce, kterou vidíte, po zapnutí. Příklad na obrázku níže:

Poznámka!

Tlačítka pro volání spouštěcí menu z různých výrobců notebooků (PC). Můžete také zjistit v tomto článku.

Volání spouštěcí nabídky, všechna zařízení, ze kterých se můžete zavést. Příklad na obrázku níže: Můžete zavést z pevného disku, jednotek flash a disk CD / DVD.

Jak nainstalovat systém Windows přeinstalovat systém prostřednictvím systému BIOS

Shromážděné k instalaci systému Windows ? Správně nastavit. Je to z disku přes BIOS. Chcete-li to provést, je nutné dosáhnout stahování, které mají být provedeny pomocí CD-ROM nebo DVD-ROM. Pokud chcete stáhnout z USB blesku, musíte vybrat USB HDD.

K tomu budeme muset restartovat počítač, dostat se do nastavení systému BIOS (SETUP). Program poskytující počáteční počítačové zatížení. Když je počítač načten, zobrazí se okno v dolní části stisknutí XXX pro vstup do instalačního záznamu, ve skutečnosti bude napsáno, jak se dostat do systému BIOS. Žádné možnosti. To může být tlačítko: del, ESC, F1, F2, F3, F10, Ctrlaltsc (zároveň)

Také vybrat možnost stahování CDD HDD, USB, DVD můžete použít spouštěcí menu, vstupní klíče:

Samsung. Escdell. F12HP. F9 nebo ESC klíč, a pak. F9Toshiba. F12

Pokud nemůžete jít do systému BIOS, zkuste vše znovu, pokud ano. Vidíme následující okno.

Načítání není vyrobeno s DVD-ROM. Napište disk s Windows minimální rychlost, na jiný disk (nový), vyberte jinou distribuci.

Pokud v systému BIOS, UEFI není možné zvolit, přidejte boot z disku nebo USB blesku, musíte vypnout zabezpečené spouštění nebo v operačním systému pro spuštění instalace z disku.

Jedním z důvodů, proč se nespustí z USB flash disky (černá obrazovka). Toto je zapnuto na UEFI, USB flash disk je formátován v NTFS. Legacy BIOS podporuje stahování ze sekce NTFS, UEFI. FAT32

Systém Windows XP není umístěn na pevný disk SATA III (3)

Je nutné se obávat distribucí s automatickou instalací systému Windows, soubor odpovědí, operační systém nelze nainstalovat na tomto oddílu a odstranit data!

A tak jsme v nastavení AMI BIOS. Chcete-li změnit nastavení, klepněte na tlačítko „. „Na kartě Boot

Tlačítko „Dolů“ vyberte jednotku CD-ROM, tlačítko „“ Přenos na první místo v seznamu. Toto jsme dosáhli, že stahování bylo provedeno s CD DVD-ROM. Nepřipíchejte radost :). Tyto nastavení musíte uložit! Můžete jej učinit kliknutím na F10 (Uložit a Ukončit) nebo tlačítko „. „Jděte na výstup. Konec Uložení změn (výstupní změny).

Pokud máte ocenění (Phoenix) BIOS. Vyberte položku Rozšířené funkce BIOS:

Dále vyberte v prvním zaváděcích zařízení. CD ROM

Druhé spouštěcí zařízení. HDD-0

Po změně volby ke stažení stiskněte klávesu ESC a uložte nastavení v Uložit EXIT SETUP.

Gigabyte Uefi Dualbios v ruštině

Vyberte funkce BIOS. Priorita nakládacích zařízení. Možnost stahování. F10

Při stažení počítače stiskněte libovolné tlačítko.

Tagy: Instalovat, přeinstalujte systém Windows přes bios

Jak nainstalovat systém Windows XP? A tak stahování je vyrobeno s DVD-ROM. Disk je vložen, pokračujte! Instalace XP spustí stahování souborů a restartování počítače, zobrazí se okno se třemi možnostmi.

Pro instalaci OS zadejte klávesu ENTER (ENTER). Pokud licenční smlouva navrhne, souhlasí s klíčem F8;).

spustit, windows, přes, bios

Vyberte sekci S. Je však vhodné se ujistit, že výběr je správný. Někdy při instalaci sekcí může být zobrazen jinak. tak si pamatujte, jakou velikost vašeho disku a zvolte jej!

Jaký systém formátu? Formát. Znamená smazat informace. Doufám, že jste uložili všechny požadované soubory z disku. Nebojte se, dokud se soubory nestaly, pokud stisknete klávesu ESC (Zrušit), instalaci instalace systému Windows a soubory můžete uložit po restartování. Jak to udělat, může být čten zde. Pro operační systémy XP, 7 sekce C musí být formátováno v NTFS. Tak. Zvolte NTFS (FAST). Po formátování můžete začít instalovat systém Windows. V procesu bude navrženo vybrat parametry, které lze definovat okamžitě: jazyky a regionální normy. Výchozí vstupní jazyk, název organizace, název počítače, heslo správce, nastavení času a datum, název pracovní skupiny. Po určité době bude instalace dokončena!

Tagy: Instalovat, přeinstalovat pomocí systému BIOS

V této fázi budete muset vybrat architekturu X86 nebo X64 bit, X64 bit stojí za to zvolit, pokud máte 4 GB RAM.

Vyberte úplné nastavení pro další formátování disku

Klepněte na tlačítko NEXT. Instalace systému Windows 7 začne:

Vyčistěte Duke automaticky aktivovat systém Windows 7 při připojení k Internetu

Doufám, že článek, jak nainstalovat systém Windows 7 pomohl.

Tagy: Instalovat, přeinstalovat pomocí systému BIOS

Chcete přeinstalovat systém Windows? Je velmi důležité znovu nainstalovat OS správně. Proces lze rozdělit do tří fází: první etapa. Jedná se o akce prováděné před instalací, druhá. Instalace operačního systému, třetí etapa. Nastavení.

Přeinstalujte systém přes internet nelze přeinstalovat systém Windows pomocí DVD ROM nebo USB Flash.

Před přeinstalacím systému Windows je nutné zvolit správnou distribuci, kterou lze zakoupit v obchodě nebo stáhnout online. Obrázek disku může být zaznamenán ultramisem. Doporučuji používat čisté sestavy, ve kterých řidiči, témata dekorace, žádné vylepšení (změny v parametrech registru). Pro zlepšení výkonu a bezpečnosti musí být přednastaven poslední balíček balení a kritických aktualizací. Takový operační systém bude trvat déle!

Dále získáte síťový kabel (pokud existuje) ze síťové karty. tak, že „zlo“ nevyšli ze sítě. Zkontrolujeme distribuci a všechny oddíly pevného disku (pevný disk) pro viry s aktualizovanými databázemi. Zkontrolujte všechny sekce musí být zkontrolovány tak, aby virus po instalaci operačního systému nezasáhla z jiných oddílů než.

spustit, windows, přes, bios

Tipy a doporučení.

Pro začínající uživatele, kteří potřebují přeinstalovat Windows prostřednictvím specialistů na BIOS vyvinuly některé tipy pro kompetentní a rychlý proces procesu.

Pro dobře smýšlející systém BIOS byste měli věnovat zvláštní pozornost těmto doporučením:

  • Požadavky na PC (poskytované Windows 7):
      Paměť je minimálně 1 GB;
  • Procesor. minimálně 1 Hz;
  • Grafická karta. minimální directx 9.
  • Čas na práci v systému BIOS.

Kolik procesu nastavení a nastavení nové verze systému Windows? To vše závisí na technických parametrech PC:

V průměru nainstalovat systém Windows přes BIOS bude potřebovat jednu hodinu.

Čisté a jednoduché instalační procesy systému Windows

Čistá instalace je spuštěna disku s ručním režimem, během spuštění počítače. Poté zadejte začátek, klikněte na libovolné tlačítko, po vzhledu na jeřábu „stiskněte libovolné tlačítko“.

BIOS označuje umístění nového operačního systému, například na CD / DVD nebo na pevném disku, takže stará verze se nepoužívá vůbec, nebo byla odstraněna. Čistá volba se používá pro všechny OS: UNIX, DOS, Windows XP, stejně jako Linux, Windows 8 a Windows 7.

Jednoduchý zřídka aplikovaný a nedoporučuje se. Důvodem je skutečnost, že nová verze je spuštěna s diskem CD / DVD již nainstalovaných starým OS. Tak jednoduchá instalace je spíš jako „překrytí“ proces, protože nová verze je superponována na staré verzi.

Použijte F8 nebo Shift F8 (nefunguje při použití disků UEFI BIOS a SSD)

V systému Windows 7 jste byli schopni stisknout F8 před zavedením systému Windows otevřete okno „Rozšířené možnosti spouštění“, kde můžete vybrat Windows 7 v nouzovém režimu. Některé webové stránky vám doporučují stisknout SHIFT F8, těsně před stažením systému Windows 10, takže spustíte režim obnovení, odkud můžete spustit do nouzového režimu. Problém je v tom, že ve většině případů Shift F8 a F8 nefungují, i když jsou správné příkazy podporované systémem Windows 10.

Tento oficiální blogový příspěvek z společnosti Microsoft vysvětluje, že je to díky své práci při vytváření rychlého procesu načítání. Jako Windows 8.1 a Windows 10 mají nejrychlejší časový záběr. Citace Steve Sinofsky:

„Windows 8 má problém. to může opravdu spustit příliš rychle. Ve skutečnosti, ve skutečnosti, není čas na přerušení stahování. Když zapnete počítač se systémem Windows 8, není dostatek času na detekci stisknutí klávesy jako F2 nebo F8, mnohem méně času pro čtení zprávy, například „Stiskněte klávesu F2 nainstalovat“. Poprvé v několika desetiletích již nebudete moci přerušit stahování a hlásit počítač o cokoliv jiném od toho, co již bylo očekáváno. „.

Pokud máte moderní počítač s UEFI BIOS a Quick SSD disk, nemůžete přerušit postup stahování pomocí klávesových desek. Na starém PC s klasickým BIOS a bez SSD disk, stisknutím těchto tlačítek může stále fungovat.

Jak si vybrat, ze kterého zařízení načíst notebook (spouštěcí menu)

Takže, aby nedošlo k výstupu do nastavení systému BIOS a nevypínejte (ne nastavit) Stahování fronty, je velmi vhodný pro použití spouštěcí nabídky, volání pouze v případě, že je třeba zavést z jednotky flash (například). Dám zde referenční článek na toto téma (odkaz níže).

Pomoci!

Horké klávesy pro vstup do nabídky BIOS, spouštěcí menu, obnovit ze skryté sekce.

Volání spouštěcí nabídky, uvidíte pravidelný seznam zařízení, ze které můžete zavést. Nejčastěji je v tomto seznamu (příklad na fotografii níže):

Chcete-li vybrat zařízení ke stažení, použijte šipky a klíč ENTER. Obecně platí, jako u normální konfigurace systému BIOS.

Dokončím tento článek. Pro dodatky. Děkuji předem!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS