Jak stahovat do iPhonu z počítače

Jak připojit iPhone k počítači nebo notebooku: přes kabel USB a Wi-Fi

Dobrý den všem. Dnes se podíváme na to, jak připojit iPhone k počítači. Uzavřená architektura operačních systémů Apple stále nutí majitele iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch používat k přenosu zábavního obsahu, souborů a dokumentů počítač. Proto je důležité vědět, jak se připojit, jaké vybavení budete potřebovat a zda existují alternativy k přetížení iTunes. Je čas proniknout do detailů.

Mobilní zařízení Apple se standardně dodává se speciálním kabelem určeným k nabíjení nebo připojení k počítači. Z technického hlediska není k propojení iPhonu s počítačem nebo notebookem potřeba více. Je však vhodné pochopit mnoho nuancí samostatně, pomocí jakéhosi návodu krok za krokem.

Přenos souborů z počítače do iPhonu [Nejlepší způsob]

V první části bychom rádi doporučili snadno použitelný nástroj pro přenos dat iOS, FoneTrans, který přenáší všechny typy dat iOS, včetně fotografií, videí, hudby, kontaktů, zpráv, poznámek, kalendářů, Safari, elektronických knih, protokolů hovorů atd. Д. Mezi iPhonem / iPadem / iPodem a PC / Macem.

 • Přenos souborů z počítače do iPhonu, iPadu a iPodu touch jedním kliknutím.
 • Podporuje všechna běžně používaná data iOS, jako jsou fotografie, hudba, kontakty, zprávy, poznámky, videa, hlasová pošta, elektronické knihy a další.
 • Přenos různých souborů iOS mezi iPhonem, iPadem, iPodem, iTunes, Macem a PC.
 • Správa a kopírování souborů ze starého iPhonu / iPadu do nového zařízení iOS.
 • Kompatibilní se všemi zařízeními iOS, jako je iPhone 12/11 / X / 8, iPad Pro / Air / mini a všechny verze iOS, jako je iOS 15/14/13.

Dvakrát klikněte na výše uvedené tlačítko pro stažení do systému Windows a podle pokynů nainstalujte a spusťte tento bezplatný přenos dat pro systém iOS v počítači. Pokud chcete přenášet soubory z Macu do iPhonu, měli byste vybrat verzi pro Mac. Nyní budete vyzváni, abyste k němu připojili své zařízení.

Připojení iPhonu k počítači pomocí kabelu Lightning. Nyní musíte iPhone odemknout, klepnout na možnost Důvěřovat a zadat přístupový kód pro připojení.

Když FoneTrans rozpozná váš iPhone, zobrazí o něm základní informace, jako je název iPhonu, typ, kapacita, využité místo, dostupné místo, verze systému iOS a další.

Jak vidíte, všechny typy souborů iOS jsou uvedeny v kategoriích, jako jsou Fotografie, Hudba, Videa, Kontakty, Zprávy a Ostatní v levém panelu. Kliknutím na Toolbox získáte další užitečné nástroje.

Chcete-li přenést soubory z počítače do iPhonu, můžete vlevo kliknout na určitý typ dat a poté kliknutím na ikonu Přidat do něj zkopírovat data z počítače.Fonetrans také umožňuje přenášet soubory iPhone do počítače. Jednoduše vyberte všechna data, která chcete přenést, a klikněte na ikonu Exportovat do počítače.

Pomocí tohoto přenosu dat iOS můžete snadno přesouvat soubory z počítače do iPhonu. Některé nepodporované soubory lze převést a poté přenést do iPhonu. Kromě toho umožňuje přímý přístup k souborům iPhone v počítači, snadnou správu a úpravu různých dat.

Jak přenášet soubory z počítače do iPhonu pomocí iTunes

Itunes. Je oficiální nástroj pro přenos a správu iOS, který vám pomůže synchronizovat různá data mezi počítačem a iPhonem. Tento článek vám ukáže, jak přenášet soubory z počítače do iPhonu pomocí iTunes.

Přenos souborů z počítače do iPhonu prostřednictvím sdílení souborů v iTunes

Po úspěšném připojení klepněte na iPhone a klepněte na možnost Sdílení souborů v levém panelu. Kliknutím na tlačítko Přidat vyberete a přidáte soubory z počítače do iPhonu.

Sdílení souborů. Jedná se o funkci přenosu, která vám pomůže sdílet soubory mezi počítačem a podporovanou aplikací v iPhonu. Měli byste si uvědomit, že můžete používat pouze několik aplikací, například Keynote, Pages a Numbers.

Přenos souborů z počítače do iPhonu pomocí synchronizace s iTunes

Nyní vám ukážeme obvyklý způsob synchronizace dat z počítače s iPhonem pomocí iTunes. Spusťte iTunes a připojte k nim iPhone.

Zaškrtněte možnost Synchronizovat a vyberte soubory, které chcete synchronizovat. Poté klikněte na tlačítko Použít a začněte přenášet soubory z počítače do iPhonu.

Synchronizace iTunes může snadno odstranit stávající soubory v iPhonu. Většina uživatelů iOS tedy iTunes k přenosu dat nepoužívá. Než tedy použijete iTunes k přesunu souborů z počítače do iPhonu, raději zkontrolujte původní data iPhonu a vytvořte zálohu.

Jak rychle stáhnout hudbu do iPhonu přes iTunes

V mobilním zařízení přejděte do Nastavení → Hudba a přepněte přepínač knihovny médií iCloud do polohy vypnuto. Důležité! Pokud používáte službu Apple Music, hudba z ní se již nebude zobrazovat. Po rychlém nahrání hudby do iPhonu přes iTunes je třeba znovu povolit funkci iCloud Media Library, abyste mohli vrátit skladby z Apple Music.

Připojte iPhone, iPad nebo iPod touch k počítači a spusťte iTunes.

Výběr zařízení v okně iTunes.

Na kartě Přehled zaškrtněte políčko „Ručně zpracovávat hudbu a video“ a klikněte na tlačítko „Použít“.

V počítači vyberte požadované skladby (nebo dokonce celé složky) a přetáhněte je do sloupce „V mém zařízení“ v iTunes.

Okamžitě začněte ripovat určenou hudbu do iPhonu, iPadu nebo iPodu touch. Žádný jiný obsah nebude synchronizován a doba stahování hudby se výrazně zkrátí.

To je užitečné zejména v případě, že máte povolenou synchronizaci přes Wi-Fi mezi mobilním zařízením a iTunes. Rychlost přenosu dat není tak vysoká, ale můžete si do iPhonu, iPadu nebo iPodu touch stahovat novou hudbu, aniž byste je museli připojovat k počítači pomocí kabelu USB. Podrobné pokyny k synchronizaci zařízení se systémem iOS s iTunes přes Wi-Fi najdete zde.

Nahrávání obrázků do služby Dropbox | Stahování souborů z mobilního zařízení

Pomocí mobilní aplikace Dropbox můžete vytvářet a nahrávat soubory přímo na svůj účet Dropbox z telefonu nebo tabletu. Nahrané soubory se synchronizují se všemi zařízeními, na kterých přistupujete ke službě Dropbox.

Dropbox zatím nepoužíváte? Přečtěte si, jak snadno synchronizovat soubory se službou Dropbox.

Jak nahrávat fotografie a videa

Pokud nemáte povoleno nahrávání z fotoaparátu, můžete fotografie do účtu Dropbox nahrát ručně. Za tímto účelem:

 • Otevření mobilní aplikace Dropbox.
 • Otevřete složku Dropbox, do které chcete uložit fotografie.
 • Stiskněte „“ (znaménko plus) v dolní části obrazovky.
 • Zvolte možnost Nahrát fotografie.
 • Klikněte na ty, které chcete nahrát.
 • Klikněte na ikonu složky (Android) nebo na tlačítko Další (iOS) a vyberte umístění pro nahrávání.
 • Výběr cíle stahování.
 • Klikněte na tlačítko Stáhnout.

Upozornění: V aplikaci Dropbox pro zařízení se systémem Windows není v současné době podporováno nahrávání videí. Důvodem jsou určitá omezení operačního systému.

Jak stahovat zvukové soubory

Uživatelé iOS mohou nahrávat zvuk pomocí mobilní aplikace Dropbox a ukládat nahrané zvukové soubory přímo na svůj účet Dropbox. Za tímto účelem:

 • Otevření aplikace Dropbox.
 • Stiskněte znaménko plus v dolní části obrazovky.
 • Nahrávání zvuku klepnutím.
 • Klepnutím na červené kolečko spustíte nahrávání a klepnutím na červený čtvereček jej zastavíte.
 • Vyberte složku Dropboxu, do které chcete uložit zvukový soubor.
 • Tisk Stáhnout.

Poznámka. Mobilní aplikace Dropbox pro systém Windows v režimu S nebo zařízení se systémem Android v současné době nepodporuje nahrávání zvuku.

Jak nahrát jiné typy souborů

 • Otevření mobilní aplikace Dropbox.
 • Otevřete složku Dropboxu, do které chcete soubory uložit.
 • Stiskněte “ “ (znaménko plus) v dolní části obrazovky.
 • Klepněte na možnost Stažení souboru (Android) nebo Vytvořit nebo stáhnout soubor (iPhone/iPad).
 • Klepněte na možnost Stáhnout (Android) nebo Stáhnout soubor (iPhone/iPad).

Soubory můžete vytvářet také pomocí aplikací Microsoft Office.

Další informace o vytváření souborů pomocí aplikace Microsoft Office.

Pokud je k zařízení připojena karta SD, můžete z ní nahrávat soubory do služby Dropbox. Za tímto účelem:

 • Otevření mobilní aplikace Dropbox.
 • Otevřete složku Dropbox, do které chcete uložit fotografie.
 • Stiskněte „“ (znaménko plus) v dolní části obrazovky.
 • Vyberte možnost Stáhnout soubory.
 • Vyhledejte kartu SD a klikněte na soubory, které chcete stáhnout.
 • Klepněte na Stáhnout (nebo u některých zařízení na Otevřít).

Poznámka: Pokud při procházení stahovaných souborů nevidíte svou kartu SD, zaškrtněte políčko Zobrazit další zařízení. Chcete-li to provést, klepněte na tlačítko nabídky v horní části obrazovky a přejděte do nabídky Nastavení.

Uživatelé iPhonu/iPadu mohou nahrát i jiné typy souborů jedním z následujících způsobů:

 • V nabídce Otevřít v Iphone/iPad jiných programů, pokud je tam taková položka;
 • Používání rozšíření aplikací v systému iOS 8 nebo novějším.

Neoficiální

K přenosu fotografií do iPhonu nemusíte vždy potřebovat iTunes. Ano, můžete to udělat pomocí různých programů, například stahování fotografií prostřednictvím. Nahrát je na danou sociální síť.

Ale budeme se na to dívat takhle, vše, co máte po ruce, je telefon s jailbreakem, počítač, drát, foto/video a touha vidět to druhé v tom prvním. Potřebujeme některý z následujících správců souborů. Jako příklad použiji iTools, ale můžete si vybrat kterýkoli z nich, potřebujeme jen základní funkce.

 • Připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB.
 • Nyní musíme přejít do správce souborů. Udělej to.
 • Nyní přejděte do /var/mobile/Media/DCIM/100APPLE.
 • Vidíte, že některé soubory mají formát IMG_/VID_? Nebo nevidíte nic? V prvním případě byste určitě měli být schopni zobrazit soubory, pokud jste již pořídili fotografie/videa na svém iPhonu, ale v druhém případě jste buď žádné fotografie/videa nepořídili, nebo jste se dostali na špatné místo. Znovu zkontrolujte. Proto všechny soubory, které vidíte. Jsou naše fotografie/videa, které se nám podařilo pořídit na iPhone.
 • Nyní stačí přejít do složky s fotografiemi, vybrat všechny soubory ( ve Windows. CTRL A, v systému OS X. CMD A ) a přetáhněte do oblasti složky, kterou jsme hledali ve správci souborů.
 • Čekáme, až bude transfer dokončen, a radujeme se. Nyní máte všechny požadované fotografie/videa v telefonu!

Chci vysvětlit něco jiného. Při synchronizaci přes iTunes bude kvalita fotografií hrozná. Ano, bohužel neexistuje způsob, jak ji zakázat. Lze se mu však vyhnout. Volbou druhé metody, protože ta dělá vše přímo. Musíte ho dostat z vězení. V každém případě je volba na vás.

Jak přenést hudbu z počítače do iPhonu a iPadu pomocí iTunes

Otevřít iTunes. Pokud není nainstalována, stáhněte si nejnovější verzi z oficiálních stránek.

Připojte iPhone nebo iPad k počítači pomocí kabelu USB.

stahovat, iphonu, počítače

Přidání hudby, kterou chcete stáhnout do smartphonu, do iTunes. Klepnutím na Soubor → Přidat soubor do knihovny médií otevřete konkrétní skladbu nebo klepnutím na Soubor → Přidat složku do knihovny médií přidáte složku s hudbou. Itunes podporuje funkci Drag’n’Drop, takže můžete jednoduše přetahovat jednotlivé skladby a hudební složky do okna pro přidávání v aplikaci.

Počkejte, až bude hudba v iTunes rozpoznána, a na panelu vyberte ikonu zařízení.

Přejděte do nabídky hudby a vyberte skladby, které chcete nahrát do iPhonu nebo iPadu. Můžete také zaškrtnout možnost „Všechny hudební knihovny“ a synchronizovat veškerou hudbu do zařízení.

Klikněte na tlačítko „Použít“ v pravém dolním rohu iTunes a počkejte na dokončení synchronizace.

stahovat, iphonu, počítače

Chcete-li přenést filmy do iPhonu nebo iPadu, musíte provést přesně stejnou operaci, jaká je popsána výše, ale v kroku 5 místo položky „Hudba“ vyberte položku „Filmy“. Mimochodem, právě po několika takových operacích uživatelé, kteří neměli rádi iTunes pro jeho zdánlivou složitost, zcela změní svůj názor na tento jedinečný multimediální kombajn.

Kopírování videí z počítače do iPhonu a iPadu pomocí iTunes

Jediná možnost, kterou společnost Apple nabízí pro kopírování mediálních souborů včetně videí ze systému Windows nebo MacOS do iPhonů a iPadů, je použití iTunes (dále předpokládám, že již máte iTunes nainstalované v počítači).

Hlavním omezením této metody je, že podporuje pouze formáty.Mov.M4v a.Mp4. V druhém případě nemusí být formát vždy podporován (záleží na použitém kodeku, nejoblíbenější je H.264 je podporován).

Chcete-li kopírovat videa prostřednictvím iTunes, stačí provést tyto jednoduché kroky

 • Připojte zařízení, pokud se iTunes nespustí automaticky, spusťte program.
 • Vyberte iPhone nebo iPad v seznamu zařízení.
 • V části „V mém zařízení“ vyberte položku „Filmy“ a jednoduše přetáhněte požadované video soubory ze složky v počítači do seznamu filmů v zařízení (v nabídce „Soubor“ můžete také vybrat možnost „Přidat soubor do knihovny médií“).
 • Pokud formát není podporován, zobrazí se zpráva „Některé z těchto souborů nebyly zkopírovány, protože je nelze přehrát na tomto iPadu (iPhonu)“.
 • Po přidání souborů do seznamu stiskněte dole tlačítko „Synchronizovat“. Po dokončení synchronizace můžete zařízení odpojit.

Po zkopírování videí do zařízení si je budete moci prohlédnout v aplikaci „Video“.

Jak stáhnout a nainstalovat tweak na iPhone s jailbreakem?

Majitelé jailbreaknutých iPhonů by si měli uvědomit, že tweaky na rozdíl od aplikací z AppStore nejsou ve formátu ipa, ale ve formátu deb. Tweaky by se měly stahovat z Cydie. „podzemní“ alternativy k AppStore.

Jak stáhnout tweak?

stahovat, iphonu, počítače

Přidejte úložiště, ze kterého chcete aplikaci stáhnout. To se provádí pomocí tlačítka „Zdroje“.

Všimněte si, že v seznamu vpravo jsou uvedeny nejoblíbenější úložiště. zejména BigBoss a ModMyi. Chcete-li do seznamu přidat další, stiskněte tlačítko „Upravit“ a poté „Přidat“.

Zadejte do vyhledávacího pole název vylepšení, které vás zajímá, a počkejte na výsledky hledání.

Když najdete správné vylepšení, klikněte na něj. Tím se otevře stránka s aplikací. zde klikněte na tlačítko „Instalovat“.

Budete muset počkat, dokud se stahování nedokončí. Jak vidíte, jediným rozdílem mezi postupy stahování tweaků a oficiálních aplikací je nutnost přidat úložiště při použití Cydie.

stahovat, iphonu, počítače

Pomocí iFunBoxu a iTools lze do iPhonu stahovat také vylepšení. Další zajímavou aplikací, která může fungovat jako zprostředkovatel, je iFile. Když máte tento nástroj v mobilním zařízení, nemusíte mít po ruce ani počítač. Balíček deb můžete stáhnout z libovolného prohlížeče iPhonu. iFile se postará o přeměnu takové sady na aplikaci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS