Jak stahovat videa z iPadu do počítače

Způsoby přenosu videa z iPadu do počítače

Není žádným tajemstvím, že většina videí se dnes nenatáčí fotoaparáty Nikon nebo Canon, ale zařízeními Apple. Úložiště je tedy problém, protože průměrný uživatel má na svém zařízení, ať už jde o iPad nebo iPhone, nejméně tisíc fotografií. Zde je návod na přenos videa ze zařízení iPad do počítače.

Technologie se každým dnem zlepšuje a s ní i kvalita fotografií a videí. Špičková zařízení natáčejí v nejvyšších rozlišeních, jako je 1080p, a video soubory zabírají gigabajty paměti, což je obtížné ukládat. Proto je užitečné vědět, jak kopírovat videa z iPadu do počítače se systémem Windows.

Nejjednodušší je připojit zařízení přes USB ke stolnímu počítači nebo notebooku a zkopírovat potřebné soubory prostřednictvím Průzkumníka Windows.

stahovat, videa, ipadu, počítače

Zařízení se systémem Windows rozpoznají zařízení jako vyměnitelné médium, takže celý proces je velmi jednoduchý a přímočarý.

Algoritmus přenosu videa z iPadu do počítače:

Prostřednictvím iTunes

Pokud chcete stahovat videa do iPadu přes iTunes z počítače, postupujte takto

 • Nainstalujte iTunes, ale pokud používáte nástroje Apple, pravděpodobně je již máte nainstalované. V každém případě si nejnovější verzi můžete vždy stáhnout z oficiálních webových stránek.
 • Dalším krokem je příprava souborů ke stažení. Bohužel zařízení Apple používající standardní přehrávač mohou přehrávat pouze soubory MP4, které jsou také zabaleny v rozlišení M4V. Pokud máte video v jiném formátu, musíte ho pro přenos z počítače do iPadu přeformátovat pomocí vhodného konvertoru. Takových programů je mnoho a většina z nich je dokonce zdarma.
 • Vytvořte si v počítači složku, do které budeme čas od času vkládat videosoubory, které je třeba přesunout do zařízení.

Toto je celý postup přenosu videa. Žádná synchronizace ani jiné potíže.

Ripování filmů do iPadu a iPhonu pomocí VLC přes kabel a Wi-Fi

Existují aplikace třetích stran, které umožňují přenášet videa do zařízení iOS a přehrávat je na iPadech a iPhonech. Jednou z nejlepších bezplatných aplikací pro tento účel je podle mého názoru VLC (k dispozici v Apple App Store https://iTunes).Apple.com/ru/app/vlc-for-mobile/id650377962).

Hlavní výhodou této a dalších aplikací tohoto druhu je, že bezproblémově přehrává téměř všechny populární formáty videa, včetně mkv, mp4 s jinými kodeky než H.264 a další.

Po instalaci aplikace lze video soubory do zařízení zkopírovat dvěma způsoby: přes iTunes (bez omezení formátu) nebo přes Wi-Fi v místní síti (t.Е. Počítač i telefon nebo tablet musí být připojeny ke stejnému routeru, aby byl možný přenos).

Kopírování videa do VLC pomocí iTunes

 • Připojte iPad nebo iPhone k počítači a spusťte iTunes.
 • V seznamu vyberte své zařízení a v části „Nastavení“ vyberte možnost „Aplikace“.
 • Přejeďte na stránce aplikací dolů a vyberte možnost VLC.
 • Přetáhněte video soubory do „Dokumentů VLC“ nebo klikněte na „Přidat soubory“, vyberte požadované soubory a počkejte, až se dokončí jejich kopírování do zařízení.

Po dokončení ripování můžete stažené filmy nebo jiná videa sledovat v přehrávači VLC v telefonu nebo tabletu.

stahovat, videa, ipadu, počítače

Přenos videí do iPhonu nebo iPadu přes Wi-Fi ve VLC

Poznámka: Aby metoda fungovala, musí být počítač i zařízení iOS připojeny ke stejné síti.

 • Spusťte aplikaci VLC, otevřete nabídku a povolte „Přístup přes Wi-Fi“.
 • Vedle přepínače se zobrazí adresa, kterou je třeba zadat do libovolného prohlížeče v počítači.
 • Po otevření této adresy se zobrazí stránka, na kterou můžete jednoduše přetáhnout soubory nebo kliknout na tlačítko „Plus“ a zadat požadované video soubory.
 • Počkejte na dokončení stahování (některé prohlížeče nezobrazují ukazatel průběhu a procenta, ale stahování probíhá).

Po dokončení můžete video zobrazit ve VLC na svém zařízení.

Poznámka: Všiml jsem si, že někdy po stažení VLC nezobrazí stažené video soubory v seznamu skladeb (ačkoli zabírají místo v zařízení). Experimentálně se to stává u dlouhých názvů souborů v ruštině s interpunkcí. není to jasný vzor, ale přejmenování souboru na něco „jednoduššího“ pomáhá problém vyřešit.

Existuje mnoho dalších aplikací, které fungují podobně, a pokud vám výše uvedený VLC z nějakého důvodu nevyhovuje, doporučuji vyzkoušet PlayerXtreme Media Player, který je také k dispozici ke stažení v obchodě s aplikacemi společnosti Apple.

Přenos fotografií do počítače pomocí aplikace My Photo Stream

Aplikace My Photo Stream, která mluví sama za sebe, umožňuje téměř okamžitý přenos fotografií z iPhonu nebo iPadu do všech zařízení se systémem iOS a do knihoven počítačů Mac a Windows, ale nefunguje s videozáznamy.

Pokud tuto funkci nemáte aktivovanou, můžete povolit funkci My Photo Streaming v části Nastavení. Fotografie a fotoaparát. Moje fotografie Streaming.

Přenos fotografií do počítače pomocí aplikace My Photo Stream

Funkce My Photo Streaming je samozřejmá. umožňuje téměř okamžitě odesílat fotografie z iPhonu nebo iPadu do všech vašich zařízení se systémem iOS a do knihoven obrázků v počítačích Mac a Windows. ale nefunguje s videozáznamy.

Pokud jste službu My Photo Streaming neaktivovali, můžete ji povolit v nabídce Nastavení. Fotografie a fotoaparát. Moje fotografie Streaming.

Přenos videa z iPhonu do počítače se systémem Windows

Převést

Prvním krokem je příprava souboru videa pro nahrání do zařízení z počítače. Postupujte podle následujících kroků:

 • Stáhněte si speciální aplikaci z tohoto odkazu;
 • Nainstalujte stažený program a spusťte jej;
 • Poté je třeba do programu vložit původní video. To se provádí stisknutím tlačítka „Video“ (v levém horním rohu);
stahovat, videa, ipadu, počítače

Po dokončení převodu videa přejděte k dalšímu kroku.

Jak opravit chybu „Device unreachable“ na iPhonu

Vzhledem k příčinám chyby existují dvě možnosti její opravy:

 • Zakázání konverze fotografií a videí na iPhonu při kopírování do počítače nebo notebooku se systémem Windows.
 • Zpomalení rychlosti kopírování.

První z nich lze provést následujícím způsobem:

 • Odpojení telefonu od počítače.
 • Přejděte do Nastavení. Fotografie.
 • V dolní části stránky nastavení aplikace Fotografie v části „Přenos do počítače Mac nebo PC“ nastavte místo možnosti „Automaticky“ možnost „Přenést originály“.
 • Hotovo. Můžete znovu připojit iPhone a bezchybně kopírovat fotografie a videa.

Upozorňujeme, že tímto způsobem se do počítače nahrají fotografie a videa ve formátech HEIC a HEVC, které nemusí být podporovány vaším přehrávačem nebo prohlížečem fotografií. Existují dvě řešení. zapněte iPhone, aby pořizoval snímky ve formátu JPG, nebo použijte speciální kodeky HEIF/HEIC pro systém Windows.

K otevření takových souborů můžete použít také programy třetích stran: Best photo viewer (XnView má bezplatný plugin pro HEIC), VLC media player (umí přehrát HEVC HVC video), VLC video player (umí přehrát HEVC kodeky zdarma) atd.265).

Druhá metoda, tedy „pomalé kopírování“, zahrnuje připojení iPhonu k počítači přes USB 2.0 místo 3.0. Obvykle se v tomto případě chyba kopírování „Device unreachable“ nevyskytuje, protože telefon má čas převést soubory do správného formátu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS