Jak synchronizovat telefon Google s počítačem

Způsoby synchronizace telefonu se systémem Android s počítačem

Jedním z nejčastějších problémů při používání více zařízení je nemožnost rychlé výměny informací. Synchronizace vám však umožní na tyto nepříjemnosti zapomenout a pohodlně používat počítač i chytrý telefon s neustálým přístupem k informacím. Stačí se naučit několik jednoduchých způsobů, jak „spojit“ svá zařízení.

Synchronizace telefonu s počítačem umožňuje okamžitý přenos souborů a usnadňuje používání zařízení. Abyste však mohli plně využít všech dostupných možností, stojí za to dozvědět se více o tom, jak na to.

Ať už potřebujete připojit chytrý telefon k počítači?

Objektivní odpověď je ano. Zaprvé je synchronizace pro uživatele neškodná a zadruhé má působivé výhody. Možnost přenosu webové relace není jediným užitečným doplňkem, Microsoft přidal možnost přijímat pomocí Centra akcí oznámení z aplikací nainstalovaných v systému Android.

Uživatel tak má možnost být neustále informován o nových zprávách na sociálních sítích nebo jiných informacích, pro které je software v telefonu určen, i když nemá po ruce chytrý telefon.

Jaký je nejlepší způsob synchronizace telefonu s počítačem??

Připojení systému Android k počítači přes USB. přístupné a snadné, bez nutnosti řešit nastavení. Po připojení nezapomeňte nastavit smartphone nebo tablet na MTP nebo USB Mass Storage (políčko pro výběr se zobrazí ihned po připojení USB; můžete si však vybrat i později. stáhněte závěs a klikněte na oznámení „Připojení USB“).

Synchronizace telefonu s počítačem pomocí bezdrátové metody je pohodlnější, jednodušší a často rychlejší, protože vyhledání a připojení zařízení zabere méně času. Rychlost přenosu dat není omezena portem USB, což někdy umožňuje rychlejší přenos dat. Současně někdy dochází k přerušení přenosu v důsledku přerušení signálu a vyžaduje další zařízení. směrovač Wi-Fi, modul Bluetooth atd.Д.

Síťová metoda synchronizace Androidu nevyžaduje fyzickou přítomnost v blízkosti počítače, jako je tomu u prvních dvou metod. K odesílání a přijímání informací stačí připojení k internetu. Je nutné navázat spojení s cloudovou jednotkou, která slouží jako vyrovnávací paměť pro výměnu dat. Kapacita těchto úložišť pro volné použití nepřesahuje 15-50 GB a existují také omezení týkající se objemu provozu.

Pomocí synchronizačního softwaru můžete přenášet specifické soubory. kontakty, zprávy nebo historii hovorů. které nejsou dostupné při ostatních třech způsobech. Přenos dat přímo do počítače nebo na dálku. To vyžaduje instalaci příslušného softwaru, který je často distribuován za poplatek.

Jak synchronizovat systém Android s počítačem přes USB a Wi-Fi?

Řeknu vám, jakými způsoby a jak synchronizovat telefon se systémem Android s počítačem pomocí kabelu USB nebo přes Wi-Fi. Platí také pro tablety. Budete moci přenášet soubory z jednoho zařízení do druhého.

synchronizovat, telefon, google, počítačem

Tento článek je vhodný pro všechny značky vyrábějící telefony se systémem Android 10/9/8/7: Samsung, HTC, Lenovo, LG, Sony, ZTE, Huawei, Meizu, Fly, Alcatel, Xiaomi, Nokia a další. Nejsme zodpovědní za vaše činy.

Pozor! Na konci článku můžete položit otázku odborníkovi.

Jak synchronizovat v systému Android?

Způsoby synchronizace lze zhruba rozdělit do kategorií:

 • S aplikacemi pro sdílení souborů.
 • Připojení k síti. cloudové disky.
 • Bezdrátové připojení. Wi-Fi nebo Bluetooth.
 • Připojení přímo pomocí kabelu USB.

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob synchronizace zařízení se systémem Android s počítačem je pomocí kabelu USB. Nevyžaduje se žádné připojení k internetu ani další vybavení. Možnost přímého připojení eliminuje přerušení spojení a zajišťuje rychlý přenos dat.

Synchronizace zařízení se systémem Android s počítačem prostřednictvím bezdrátového připojení je nejjednodušší a nejpohodlnější způsob. Vyhledání a připojení zařízení zabere méně času.

Rychlost přenosu není omezena schopností portu USB, což v některých situacích umožňuje přenášet informace mnohem rychleji. Mezi nevýhody patří možné přerušení přenosu při přerušení signálu. Další hardware. směrovač Wi-Fi, modul Bluetooth atd.Д.

Synchronizace systému Android pomocí síťové metody nevyžaduje, abyste byli v blízkosti počítače jako u výše popsaných metod. K přijímání a odesílání informací stačí připojení k internetu Wi-Fi. Je třeba navázat spojení s cloudovou jednotkou, která slouží jako vyrovnávací paměť pro výměnu dat. Kapacita pro bezplatné používání je až 15-50 GB, ale stále existují omezení týkající se objemu provozu.

Použití synchronizačního softwaru umožňuje přenášet konkrétní soubory, jako je historie hovorů, zprávy nebo kontakty, což není možné jinými metodami. Přenos informací by měl probíhat přímo u počítače nebo na dálku. Více vyžaduje instalaci programů.

Řešení možných problémů

Pokud se vám telefon nedaří připojit k počítači přes Wi-Fi žádnou z navrhovaných metod, může mít váš směrovač omezení. V některých případech lze v nastavení nastavit, že různá zařízení v místní síti nejsou přímo propojena, ale slouží pouze k přístupu na internet.

Nastavení můžete změnit v ovládacím panelu směrovače. Pro Huawei: „Domácí síť. Nastavení Wi-Fi. Šifrování Wi-Fi. Povolit izolaci přístupového bodu“. U směrovačů TP-Link najdete příslušnou položku v nabídce: „Bezdrátový režim. Rozšířená nastavení. Aktivace izolace AP“.

V případě, že se připojení přes FTP podařilo, ale v nabídce ES Explorer „LAN“ smartphone nezobrazuje další zařízení, doporučujeme změnit nastavení sdílení v počítači.

 • V ovládacím panelu systému Windows vyberte možnost „Centrum síťových připojení a sdílení“. Pokročilé možnosti sdílení“. Zapnutí zjišťování sítě a sdílení souborů, aby se k nim telefon se systémem Android mohl připojit přes Wi-Fi.
 • Abyste nemuseli pokaždé zadávat heslo účtu, vypněte ochranu heslem při připojování ke sdíleným souborům.
 • Otevřete vlastnosti požadované složky nebo celé místní jednotky a vyberte možnost „Pokročilé nastavení“.
 • Zaškrtněte políčko „Sdílet tuto složku“.
 • Opětovné skenování síťových zařízení v nabídce ES Exploreru „Síť“. LAN“. Problémy s připojením smartphonu k počítači přes Wi-Fi budou vyřešeny, takže budete moci používat soubory z počítače v telefonu.

Společnost Microsoft vydala 26. Července testovací sestavení systému Windows 10, které přidává možnost propojit chytrý telefon s počítačem. Nyní to funguje pouze se zařízeními se systémem Android, ale brzy budou moci uživatelé propojit své iPhony s počítačem.

V současné době je tethering omezen pouze na synchronizaci odkazů na webové stránky, ale po vydání Fall Creators Update v září budou k dispozici nové funkce.

Instalace systému Windows 10 s číslem sestavení 16251. Otevřete „Nastavení“ v počítači (přes nabídku Start nebo stisknutím WinI).

Přejděte do nové sekce „Telefon“ a klepněte na „Přidat telefon„.

Vyberte kód země, zadejte telefonní číslo a stiskněte tlačítko „Odeslat“.

Na telefon vám přijde SMS s odkazem, na který stačí kliknout.

Otevře se stránka Microsoft Apps v Obchodě Play. Nainstalujte jej, spusťte a přihlaste se ke stejnému účtu Microsoft, který používáte v počítači.

Vše je připraveno. Smartphone je nyní spárován s počítačem a v nabídce pro odesílání obsahu prostřednictvím aplikací se objevila nová možnost. Pokračovat na PC. Pokud ji vyberete, bude sdílený odkaz odeslán do vašeho počítače a otevřen v prohlížeči.

Jak používat TeamViewer k synchronizaci zařízení

Stáhněte si aplikaci z odkazů ve svém zařízení a nainstalujte ji, pokud byla stažena do počítače.

synchronizovat, telefon, google, počítačem

Zobrazí se okno pro první nastavení softwaru. Ihned zde najdete ID tohoto zařízení v systému TeamViewer a také heslo. Můžete si všimnout dalších užitečných funkcí a nastavení pro nás. Např. Režim přenosu souborů. Která funkce je vhodná pro synchronizaci mezi počítačem a smartphonem.

Údaje, které vidíte v okně TeamViewer. ID a heslo jsou nutné pro vzdálené ovládání tohoto zařízení. V pravé části okna je řádek pro zadání ID jiného zařízení, které můžeme ovládat prostřednictvím našeho počítače.

Po zadání ID a hesla se počítač automaticky připojí ke vzdálenému zařízení. V nastavení můžeme volit mezi režimy obrazovky, režimy přenosu dat a dalšími.

Teamviewer není jediným programem pro synchronizaci zařízení. Existují i další, např. Wi-Fi File Transfer, SambaDroid, AirDroid. Některé však vyžadují práva Root, jiné z nějakého důvodu nejsou mezi aplikacemi v Google Play. Víme, že programy, které nebyly na Google Marketu upraveny, nemusí být bezpečné. Proto je nemůžeme doporučit.

Používání hotspotu Wi-Fi.

Výše uvedená metoda se týkala běžného modemu Wi-Fi. Aplikace má však ještě jednu zajímavou funkci. Pokud nemáte přístup k soukromému modemu Wi-Fi, můžete k synchronizaci dat mezi systémem Android a počítačem použít mobilní hotspot. Ne, k vytvoření hotspotu v mobilním telefonu nepotřebujete funkční připojení k internetu. Zařízení se systémem Android může vytvořit hotspot Wi-Fi bez připojení k internetu.

Kontrola: Aplikace pro Android, které bezdrátově přenášejí data mezi Androidem a počítačem.

Chcete-li použít tuto metodu synchronizace dat, musíte nejprve povolit nastavení v aplikaci SyncMe. Otevřete aplikaci a klepněte na nabídku se třemi svislými tečkami v pravém horním rohu. Klepněte na položku „Nastavení“ a zrušte zaškrtnutí políčka „Vyžadovat připojení Wi-Fi“.

Chcete-li nyní vytvořit přístupový bod v zařízení se systémem Android, postupujte podle následujících kroků:

 • Přejděte do nastavení systému Android.
 • Kohoutek Více pak přichází modem a přenosný hotspot.
 • Povolte „Přenosné Wi-Fi“ nebo „Mobilní hotspot“.
 • Připojte se k této nově vytvořené síti Wi-Fi v počítači.
synchronizovat, telefon, google, počítačem

Po připojení ke stejné síti Wi-Fi v počítači a systému Android postupujte podle stejných kroků v části „Nastavení mobilního telefonu se systémem Android“ a přidejte počítače a synchronizujte složky.

Než skončím, dovolte mi, abych vás varoval. Nebuďte překvapeni, když uvidíte datum poslední aktualizace aplikace. Naposledy byla aktualizována v roce 2015, tedy před dvěma lety, ale věřte nám, že je to jedna z nejlepších aplikací, které jsme v poslední době objevili. Jakmile aplikaci použijete, nebudete litovat, že jste si ji stáhli.

Doufáme, že se vám náš průvodce líbil a podařilo se vám jej správně nastavit. A pokud narazíte na nějaké problémy, dejte nám vědět v komentářích níže, rádi vám pomůžeme.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS