Jak upgradovat z 32bitových Windows 10 na 64bitové Windows 11. Windows 11 64 bit

Jak upgradovat z 32bitových Windows 10 na 64bitové Windows 11

U počítačů, které splňují požadavky Windows 11, mohou snadno upgradovat na Windows 11. Vzhledem k tomu, že Windows 11 podporuje pouze 64bitové, bude trochu obtížné upgradovat z 32bitových Windows 10 na 64bitové Windows 11. Tento příspěvek z Minitool Software nabízí některá možná řešení s podrobnými průvodci, která vám pomohou upgradovat z Windows 10 32bitových na Windows 11 64bitový.

Systémové požadavky systému Windows 11

Na základě požadavků systému Windows 11 oznámené společností Microsoft. Pouze počítače, které splňují požadavky, mohou upgradovat na Windows 11. Pojďme zkontrolovat níže uvedené požadavky, zda váš počítačový hardware může spustit Windows 11 nebo ne.

 • Procesor: 1 GHz nebo rychlejší s 2 nebo více jader na kompatibilním 64bitovém procesoru nebo systému na čipu (Soc).
 • RAM: 4 GB.
 • Úložiště: 64 GB nebo větší.
 • Systémový firmware: UEFI, zabezpečená boot schopná.
 • TPM: TPM verze 2.0.
 • Grafická karta: Kompatibilní s DirectX 12 nebo později s WDDM 2.0 ovladač.
 • Displej: HD 720p displej, který je větší než 9 ”diagonálně, 8 bitů na barevný kanál.

TIP: Chcete.li rychle zkontrolovat, zda váš počítač podporuje Windows 11, můžete použít bezplatnou aplikaci pro kontrolu PC pro zdraví poskytované společností Microsoft. Pomáhá zjistit, zda je váš počítač kompatibilní s Windows 11 a zobrazuje podrobné informace.

Můžete vidět, jak Windows 11 podporuje pouze 64bitové. Pro kvalifikované počítače Windows 10 mohou zdarma upgradovat z Windows 10 na Windows 11.

Pokud je počítač Windows 10 32bitový, můžete zkontrolovat, jak upgradovat z 32bitových Windows 10 na 64bitové Windows 11.

Jak upgradovat z 32bitových Windows 10 na 64bitové Windows 11

Řešení 1. Proveďte čistou instalaci Windows 11

Nemůžete přímo upgradovat z 32bitového systému Windows 10 na 64bitové Windows 11, protože Windows 11 vyžaduje 64bitový procesor. Na počítači můžete provést čistou instalaci Windows 11. Zkontrolujte, jak to provést níže.

Krok 1. Stáhněte si aplikaci pro kontrolu zdraví PC od společnosti Microsoft a použijte ji ke kontrole, zda hardware vašeho počítače splňuje požadavky systému Windows 11, pokud ano, pokračujte v kontrole níže uvedených kroků. Pokud hardware nesplňuje požadavky, měli byste nejprve upgradovat svůj hardware. Pokud si nutíte nainstalovat Windows 11 na počítač s dolním hardwarem, můžete čelit zmrazení, havárii systému, nefungují a mnoho dalších problémů.

Chcete-li ručně zkontrolovat, zda váš počítač podporuje 64bitový operační systém, můžete přejít do nastavení. Systém. O. Podle specifikací zařízení na pravém okně můžete zkontrolovat, zda váš procesor může spustit 64bitový systém Windows vedle typu systému.

Pokud zobrazí 32bitový operační systém, procesor založený na X64, znamená to, že váš procesor podporuje 64bitový operační systém a nainstalovali jste 32bitový systém Windows. Pokud zobrazí 32bitový operační systém, procesor založený na X86, pak podporuje pouze 32bitovou verzi Windows a nepodporuje 64bitovou verzi Windows. Můžete zvážit nákup nového počítače, který splňuje požadavky systému Windows 11.

Krok 2. Nezapomeňte se přihlásit do systému Windows 10 s účtem Microsoft a propojte licenci Windows 10 s účtem Microsoft. Pokud váš systém Windows 11 není aktivován po čisté instalaci, může to být užitečné k jeho reaktivu.

Krok 3. Provádění čisté instalace systému Windows 11 odstraní všechny vaše nainstalované programy a data v počítači. Než provedou instalaci systému Windows 11 Clean, měli byste nejprve zálohovat všechna potřebná data do jiného zařízení na jiné zařízení. Profesionální nástroj pro zálohování PC se představí později v tomto příspěvku.

Krok 4. Přejděte na oficiální stránku stahování Windows 11 ve svém prohlížeči v počítači se systémem Windows 10. Zde můžete vidět, že máte tři možnosti nainstalovat Windows 11. Vyberte možnost 2 nebo možnost 3 a vytvořte instalační média Windows 11.

Pokud se rozhodnete stáhnout obrázek diskového systému Windows 11 (ISO), musíte později spálit ISO na DVD nebo USB Flash Drive, abyste vytvořili instalační média Windows 11 Bootdable Instalation.

Zde tedy doporučujeme přímo vybrat možnost Create Windows 11 Instalation Media Možnost. Kliknutím na tlačítko Stáhnout nyní stáhněte nástroj pro vytváření médií. Po stažení spusťte nástroj pro vytváření médií.

Připojte prázdnou USB flash jednotku k počítači a postupujte podle pokynů a vytvořte instalační média USB pro 64bitový OS Windows 11.

Krok 5. Poté můžete vložit instalaci USB do počítače, kde chcete nainstalovat Windows 11. Spuštění do instalace USB média a přístup k instalační stránce Windows. Postupujte podle pokynů a nainstalujte do počítače Windows 11 64-bit.

Řešení 2. Upgradujte 32bitové Windows 10 až 64bitové nejprve

Pokud chcete, můžete nejprve upgradovat Windows 10 od 32bitových na 64bitové a poté upgradovat na Windows 11. Zkontrolujte: Jak upgradovat 32 bitů na 64 bitů ve Win10/8/7 bez ztráty dat.

Bezplatný software pro obnovení dat pro Windows10/11

Chcete.li obnovit trvale smazané soubory nebo ztracené soubory z počítače, možná budete potřebovat profesionální program pro obnovu dat.

Minitool Power Data Recovery je snadno použitelná bezplatná aplikace pro obnovení dat pro Windows.

Tento program můžete použít k obnovení smazaných nebo ztracených souborů, fotografií, videí atd. Z různých úložných médií. Můžete se pokusit použít Minitool Power Data Recovery k obnovení smazaných nebo ztracených dat z počítačů Windows, USB flash disků, SD/paměťových karet, externích pevných disků, SSD atd.

upgradovat, 32bitových, windows, 64bitové

Může řešit různé situace ztráty dat. Můžete je použít k obnovení dat z omyle naformátovaného pevného disku nebo z poškozeného pevného disku. Můžete je také použít k obnovení dat po infekci malwaru/viru, havárii systému, BSOD nebo jiných problémech s počítačem. Můžete je dokonce použít k obnovení dat, když se počítač nebude spustit díky vestavěnému staviteli bootovacích médií.

Minitool Power Data Recovery obsahuje intuitivní rozhraní a jednoduchý provoz. Dokonce i začínající uživatelé to mohou snadno ovládat.

Stáhněte si bezplatnou verzi obnovy dat Minitool na počítači nebo notebooku a zkontrolujte níže uvedený průvodce jednoduchým obnovením dat.

 • Spuštění obnovy dat Minitool Power.
 • V rámci logických jednotek můžete vybrat jednotku a kliknout na skenování. Nebo si můžete vybrat konkrétní umístění, jako je stolní počítač, recyklační koše nebo konkrétní složka a klikněte na skenování. Pokud chcete skenovat celý disk nebo zařízení, můžete kliknout na kartu zařízení, vybrat cílový disk nebo zařízení a kliknout na skenování.
 • Počkejte, až software dokončí proces skenování. Poté můžete zkontrolovat výsledek skenování a najdete potřebné soubory, zaškrtněte je a kliknutím na tlačítko Uložit vyberte nové umístění nebo zařízení a uložit obnovené soubory.

Tip: Klepnutím na ikonu nastavení skenování můžete na hlavním rozhraní kliknout na Ikonu skenování a vybrat si, jaký druh souborů chcete skenovat a obnovit. Je to rychlejší než skenování celého disku.

Bezplatný software pro zálohování PC pro Windows 10/11

Měli byste zálohovat důležitá data na jiné místo nebo zařízení v případě, že se něco pokazí a způsobit ztrátu dat. Před provedením čisté instalace nebo přeinstalování operačního systému Windows však byste přesto měli předem zálohovat všechna potřebná data na svém počítači.

Abychom vám pomohli udržet data v bezpečí a zálohovat data na vašem PC, zde vám představíme profesionální záložní aplikaci PC.

Minitool ShadowMaker je špičkový program bezplatného zálohování PC, který je kompatibilní s Windows 11/10/8/7. Pomáhá vám snadno zálohovat systém a data vašeho počítače Windows.

Umožňuje volně vybrat soubory, složky, oddíly nebo celý obsah disku tak, aby zálohoval externí pevný disk, USB flash disk nebo síťovou jednotku. Nabízí rychlejší rychlost než ruční kopírování a vkládání souborů, zejména pro velké soubory.

Je poskytováno mnoho profesionálních funkcí zálohování, včetně automatického zálohování, přírůstkového zálohy, synchronizace souborů, klonu disku a dalších.

Rovněž vám umožní snadno vytvořit zálohování obrazu systému vašeho počítače Windows OS. Pokud má počítač problémy, můžete tento software použít k snadno obnovení vašeho operačního systému ze zálohování systému.

Stáhněte a nainstalujte Minitool Shadowmaker do počítače Windows a použijte jej k zálohování operačního systému a dat.

Správce diskových oddílů zdarma pro Windows 10/11

Pokud potřebujete znovu rozdělit pevný disk nebo provést jiné akce na pevný disk, můžete použít špičkový správce diskových oddílů k snadno realizaci úkolu.

Můžete vyzkoušet průvodce Minitool oddíl, velmi snadno použitelný nástroj pro správu disku pro Windows. Nabízí všechny funkce správy disků, aby splňovaly všechny vaše požadavky.

Pokud jde o správu oddílů, můžete tento program použít k vytvoření nového oddílu, odstranit oddíl, rozšířit nebo změnit změnu oddílu, rozdělit oddíl, sloučit dva oddíly do jednoho, formátovat oddíl, otřete oddíl, převést oddíl mezi Fat a převést oddíl mezi Fat a převést oddíl mezi Fat a převést oddíl mezi Fat a NTFS, zkontrolujte a opravte chyby systému souborů oddílu a další.

Pro správu disku můžete jej použít ke zkopírování disku, migrace OS na SSD/HD, obnovení ztraceného oddílu, převádění disku mezi GPT a MBR, analyzovat prostor na pevném disku, benchmarkový disk a další.

Stáhněte si a nainstalujte průvodce oddíl bezplatného oddílu Minitool do počítače Windows a nyní jej použijte ke správě pevných disků.

Závěr

Tento příspěvek zavádí některá řešení s podrobnými průvodci, která vám pomohou upgradovat z Windows 10 32bitových na Windows 11 64bitový. Nabízí také některé užitečné bezplatné počítačové nástroje, které vám pomohou s obnovou dat, zálohováním PC a správou disku. Doufám, že to pomůže.

Další informace o softwaru Minitool můžete navštívit jeho oficiální web, který nabízí různé užitečné počítačové návody a nástroje, které vám pomohou vypořádat se s různými věcmi.

Například můžete najít Minitool MovieMaker, který je bezplatným a čistým editorem videa pro Windows. Tento profesionální program pro úpravu videa můžete nainstalovat do svého počítače a použít jej k snadno oříznutí nebo řezání videa, přidat efekty/přechody/hudbu/titulky k videu, vytvořit zpomalený nebo časosběrné video a další. Umožní vám exportovat video ve vysoce kvalitním MP4.

Minitool Video Converter vám umožňuje převést video nebo zvukové soubory na MP4/MP3 nebo jakýkoli jiný preferovaný formát. Rovněž vám umožní stahovat videa na YouTube pro offline přehrávání nebo nahrávat obrazovku počítače a natočit videa.

Oprava videa Minitool je profesionální nástroj pro opravu videa zdarma, který vám pomůže opravit poškozené videa MP4/MOV.

Pokud máte problém s používáním softwarových produktů Minitool a nemůžete je vyřešit, můžete kontaktovat podporu@Minitool.com pro pomoc.

Také si přečtěte: Objevte základní kroky pro úspěšné zotavení pevného disku v tomto informativním článku.

O autorovi

Alisa je profesionální anglická editor se čtyřletými zkušenostmi. Miluje psaní a zaměřuje se na sdílení podrobných řešení a myšlenek pro problémy s počítačem, zálohování obnovy dat, digitální gadgety, technické zprávy atd. Prostřednictvím jejích článků mohou uživatelé vždy snadno získat související problémy a najít to, co chtějí. Ve volném čase má ráda basketbal, badminton, tenis, cyklistiku, běh a zpěv. V životě je velmi zábavná a energická a vždy přináší přátele spoustu smíchu.

Copyright © 2023 Minitool Software Limited, všechna práva vyhrazena.

Stahování Java

JDK 20 je nejnovější vydání platformy Java SE a JDK 17 LTS je nejnovější dlouhodobá vydání podpory pro platformu Java SE.

Kit vývoje JDK 20.0.1 stahování

JDK 20 binárních souborů je zdarma používat ve výrobě a zdarma k redistribuci, bez nákladů, za podmínek Oracle No-Fee.

JDK 20 obdrží aktualizace podle těchto podmínek, až do září 2023, kdy bude nahrazen JDK 21.

Kit JDK Development Kit 17.0.7 stahování

JDK 17 binárních souborů lze zdarma používat ve výrobě a zdarma k redistribuci, bez nákladů, za smluvních podmínek Oracle No-Fee.

upgradovat, 32bitových, windows, 64bitové

JDK 17 obdrží aktualizace podle těchto podmínek, až do září 2024, rok po vydání příštích LTS.

Informace o uvolnění

Výše uvedené adresy URL zůstanou stejné pro vydání aktualizace JDK, aby umožnily jejich použití ve skriptech.

Chránit svou investici. a více

Předplatitelé Java SE získají podporu pro JDK 17, přijímají aktualizace do října 2029, mají nárok na Graalvm Enterprise, Java Management Service a Sbalted Patch Releases (BPRS) s opravy, které dosud nejsou k dispozici pro nesubscripts a další.

Předplatitelé Java SE mají více možností

K dispozici také pro rozvoj, osobní použití a provozování dalších licencovaných produktů Oracle.

Kit rozvoje Java SE 8U371

Odběratelé Java SE obdrží aktualizace JDK 8 alespoň do prosince 2030.

Licence Oracle JDK 8 se změnila v dubnu 2019

Licenční smlouva Oracle Technology Network pro Oracle Java SE se podstatně liší od předchozích licencí Oracle JDK 8. Tato licence umožňuje určitá použití, jako je osobní použití a využití rozvoje, bez nákladů.- Jiná použití autorizovaná podle předchozích licencí Oracle JDK již nemusí být k dispozici. Před stažením a používáním tohoto produktu si prosím pečlivě zkontrolujte podmínky. Časté dočasnosti jsou k dispozici zde.

Komerční licence a podpora jsou k dispozici za nízkou cenu s univerzálním předplatným Java SE.

JRE 8

Java SE Runtime Environment 8U371

Server JRE 8

Server JRE (Java SE Runtime Environment) 8U371

Který balíček Java 8 potřebuji?

Vývojáři softwaru: Kit Java SE Development Kit (JDK) pro vývojáře Java. Zahrnuje kompletní nástroje JRE Plus pro vývoj, ladění a monitorování aplikací Java.

Spuštění bez hlavy Linux pracovní zatížení na nebo v jeho blízkosti CPU nebo Memory Limits Enterprise Performance Pack přináší významná vylepšení paměti a výkonu včetně moderních algoritmů sběru odpadu, sníženého využití paměti a mnoha dalších optimalizací. Další informace

Administrátoři spuštěni aplikace na serveru serveru Java Runtime Environment (server JRE). Pro nasazení aplikací Java na serverech. Zahrnuje nástroje pro monitorování JVM a nástroje, které jsou běžně vyžadovány pro serverové aplikace, ale nezahrnuje integraci prohlížeče (plug-in), automatické aktualizace nebo instalační program. Další informace

Koncový uživatel spuštěn Java na ploše: Java Runtime Environment (JRE) pokrývá většinu potřeb koncových uživatelů. Obsahuje vše potřebné pro spuštění aplikací Java ve vašem systému.

Upgradujte Windows 10 32 bitů na 64 bitů bez ztráty dat

Ujistěte se, že váš počítač splňuje požadavky na upgrade a máte kopii svých důležitých dat. Pak můžete upgradovat Windows 10 z 32 bitů na 64 bitů bez ztráty dat.

Ivy / Last Aktualizace 29. prosince 2022

Proč upgradovat Windows 10 32 bit na 64 bitů?

Microsoft umožňuje uživatelům upgradovat pouze z kvalifikační verze na svou ekvivalentní vydání na stejné architektuře, ale mnoho uživatelů chce upgradovat Windows 10 32 bitů na 64 bitů bez ztráty dat. Proč je to? Zde shrnujte některé výhody 64bitového systému Windows 10:

 • Využije výhody velkého množství paměti, až 2tb.
 • S více paměti můžete spustit více aplikací současně, aniž byste ovlivnili zážitek.
 • Důležité je, že můžete zlepšit produktivitu úkolů náročných na paměť. Například otevření mnoha karet ve vašem webovém prohlížeči, spuštění virtuálních strojů atd.
 • Díky zpětné kompatibilitě 64-CPU můžete pracovat s kombinací 64bitových a 32bitových programů. A více aplikací nyní vyžaduje 64bitový operační systém.
 • .

Požadavky na Windows 10 32 bit až 64 bitových upgradu

Vzhledem k tomu, že v těchto dnech mají počítače obvykle 8 GB nebo více, 4 GB RAM nestačí k provozování více aplikací a může ovlivnit zážitek, takže mnoho uživatelů chce upgradovat Windows 10 32 bitů na 64 bitů. Před upgradem musíte si být jisti, že procesor podporuje 64bitový, váš počítač má 2 GB paměť nebo více a vaše ovladače jsou kompatibilní s 64bitovými.

Krok 1. Klikněte na systém Nastavení a zkontrolujte nainstalované podrobnosti RAM.Nebo klepněte pravým tlačítkem myši na tento počítač a vyberte Vlastnosti. Potvrďte, že je 2 GB nebo vyšší.

Krok 2. Přejděte dolů na specifikace zařízení a zkontrolujte podrobnosti typu systému. Potvrďte, že říká „32bitový operační systém, procesor založený na X64“. Nebo přímo vyhledávání informací o systému a zkontrolovat, zda typ systému ukazuje „PC založený na X64“.

Krok 3. Určete kompatibilitu CPU a potvrďte prodloužení fyzické adresy (P.

 • Přejděte na web Microsoft Sysinternals a klikněte na odkaz DDWNLOAD CoreInfo.
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na CoreInfo.Složka ZIP. Vyberte extrahovat vše a klikněte na Extrakt.
 • Zadejte CMD na adresním řádku CoreInfo a stiskněte klávesu Enter.
 • Zadejte CoreInfo a stiskněte klávesu Enter.
 • Stiskněte Ctrl F a Search PAE, NX, SSE2 a CX16. Pokud jsou všechny k dispozici, můžete upgradovat na Windows 10 64 bitů.

Krok 4. Přejděte na web výrobce a potvrďte další komponenty (např.: Grafika a zvukové karty) mají 64bitové ovladače verze.

Záložní Windows 10, abyste si udrželi kopírování vašich dat

Po potvrzení můžete upgradovat na bit Windows 10, abyste neztratili data nebo programy, stále musíte zálohovat systém s bezplatným zálohovacím softwarem, jako je standard Aomei Backupper. Protože Microsoft nenabízí upgrade na místě, aby přepnul 32bitový na 64bitový systém, ale pouze formátuje váš disk a čistě nainstaluje novou verzi 64bitového systému.

S tím můžete vrátit Windows 10 64 bitů na 32 bitů, pokud se vám nelíbí tato nová verze nebo nelze zavádět. A můžete také prozkoumat soubory nebo složky, které chcete, obnovit. Kromě toho jej stále můžete použít k naplánování zálohovacího systému a změn na Windows 10 pro zotavení po katastrofě.

Stáhněte si bezplatný záložní software. Aomei Backupper Standard. Nainstalujte jej a spusťte.

Krok 1. Na hlavní stránce klikněte na zálohu systému na záložní kartě.

Krok 2. Jak je ukázáno níže, Aomei Backupper již vybral oddíl systému a další oddíly zavádění potřebné pro spuštění počítače. Zde si musíte pro zálohu vybrat pouze cílovou cestu. Poté klikněte na START BACKUP.

Tipy: Neočekávané lidské chyby mohou mít za následek selhání spouštění systému během čisté instalace. Navrhuje se vytvořit bootovací disk s Aomei Baclupper jen pro případ. Stále můžete nastavit možnosti, naplánovat zálohování a záložní schéma pro zálohování Windows 10 nepřetržitě. Některé z nich jsou k dispozici v profesionální verzi nebo vyšší.

Upgradujte Windows 10 32 bitů na 64 bitů bez ztráty dat

Po zálohování systému jsou vaše data bezpečná, takže můžete bezpečně upgradovat Windows 10 32bitový na 64bitový. Jediným způsobem je vyčistit instalaci 64bitového systému Windows na vašem Windows 10 32-bit. Chcete.li zahájit svůj počítač, musíte vytvořit instalační média.

Část 1: Vytvořte instalační média Windows 10

Krok 1. Připojte jednotku USB s nejméně 8 GB dostupného prostoru. Přejděte na stránku Windows 10 Stahování společnosti Microsoft a klikněte na tlačítko nástroje ke stažení z vytvoření instalačního média Windows 10 a uložte jej do počítače.

Krok 2. Poklepáním na MediaCratingTool.EXE soubor pro spuštění a přijetí licenčních podmínek.

Krok 3. Tick ​​Vytvořit instalační média pro další počítač a klikněte na další.

Krok 4. Tick ​​Použijte doporučené možnosti pro tento počítač nebo ručně vyberte jazyk, architekturu a vydání. Poté klikněte na Další.

Krok 5. Vyberte možnost USB Flash Drive a klikněte na Další.

Krok 6. Vyberte odnímatelnou jednotku ze seznamu a klikněte na Další. Začne vytvářet instalační disk Windows 10, počkejte, až bude proces dokončen, a klikněte na dokončení.

Část 2: Čisté instalace Windows 10 64 Bit

Krok 1. Připojte svůj USB flash disk do počítače pomocí 32bitového systému Windows 10. Restartujte počítač a nastavte prioritu spuštění na jednotku USB flash pomocí BIOS, uložte změny a restartujte. Pokud se vás zeptáte, stiskněte klávesu.

Krok 2. Počkejte na načtení instalačního disku Windows 10, jakmile je provedeno, nastavíte jazyk a další preference a klikněte na Instalovat hned.

Krok 3. Přijměte licenční podmínky a klikněte na další.

Krok 4. Vyberte typ instalace Windows 10: Vlastní. Odstraní soubory nebo odinstaluje programy v současné době ve vašem počítači. Pokud existují nějaká důležitá data, nejprve prosím zálohujte soubory na externí pevný disk.

Krok 5. Klikněte na Možnosti pohonu a smažte všechny oddíly, dokud se neobjeví nepřidělený prostor, zde je jízda 0 Nepřidělený prostor. Vyberte jej a kliknutím na další vyčistěte instalaci systému Windows 10 64 bitových systémů. Nebo můžete přímo použít stávající systémový oddíl k instalaci systému Windows 10, pokud má dostatek místa.

Poznámka: Tuto operaci lze také použít k upgradu Windows 7 32 bitů na 64 bitů, upgradujte Windows 8 32 bitů na 64 bitů, upgradujte Windows 11 32 bitů na 64 bitů.

Část 3: Obnovte soubory ze záložního obrázku po upgradu

Chcete-li upgradovat Windows 10 32bitový na 64bitový bez ztráty dat, stále musíte obnovit soubory ze zálohy. Zde jsou dvě metody níže:

Obnovit ze zálohování souboru. Pokud vytvoříte zálohování souboru samostatně, můžete přímo přejít na kartu Restore a vybrat zálohu souboru pro obnovení souborů ze zálohování v systému Windows 10.

Obnovit soubor ze zálohování systému. Obnovení ze systému přepíše 64bitový systém. Takže pokud jste v této situaci, zkuste prozkoumat image nástroj na profesionální verzi. Odkazuje na: Selektivní obnovení souboru.

Vždy udržujte Windows 10 Aktualizace pro zvýšení zabezpečení Windows

Windows Update je pro uživatele počítače užitečnou funkcí pro přijímání aktualizací zabezpečení nebo kritických aktualizací, což pomáhá opravit chyby nebo zlepšovat jejich zabezpečení počítače. Microsoft vydal aktualizaci funkce Windows 10 21H2, která se zaměřuje na produktivitu, správu a zabezpečení a také nejnovější Windows 10 22H2.

V systému Windows 10 21H2 si můžete užít následující funkce:

 • Přidání podpory standardů WPA3 H2E pro zvýšenou zabezpečení Wi-Fi.
 • Windows Hello for Business představuje novou metodu nasazení s názvem Cloud Trust na podporu zjednodušeného nasazení bez hesla a během několika minut dosáhne stavu nasazení na běh.
 • Podpora výpočtu GPU v subsystému Windows pro Linux (WSL) a Azure IoT Edge pro Linux na nasazení Windows (EFLOW) pro strojové učení a další intenzivní výpočetní intenzivní pracovní postupy.

Hlavní věc, kterou vydání Windows 10 22H2 přináší, je rozšíření do životního cyklu pro Windows 10. Windows 10 22H2 Home and Pro Editions obdrží 18 měsíců servisu, zatímco vydání Enterprise and Education získá 30 měsíců.

Přejděte na Nastavení Aktualizovat zabezpečení Windows Update a kliknutím na tlačítko pro kontrolu aktualizace stáhněte a nainstalujte nejnovější aktualizace a chybějící ovladače.

Zabalení věcí

Můžete snadno upgradovat Windows 10 32 bitů na 64 bitů bez ztráty dat, pokud váš počítač splňuje požadavky na upgrade a zálohujete svůj systém nebo důležité soubory a složky. Pokud se obáváte o problém s bootem, vytvořte také bootovací disk.

Navrhuje se také udržet backupper Aomei nainstalovaný na 64bitovém systému Windows 10, což vám pomůže zálohovat pouze změněné soubory denně automaticky a spravovat místo na disku profesionálně spravovat místo na disku spravovat místo na disku a spravovat místo na disku. Takže vždy máte kopii dat aktuální a ujistěte se, že je v bezpečí.

Nejlepší záložní software zdarma

 • Zálohování systému a souborů
 • Automatická záloha
 • Přírůstková záloha
 • Synchronizace souboru
 • Klonování pevného disku

Potřebujete další pomoc?

Vyřešili jste svůj problém? Jinak zadejte dotaz do vyhledávacího pole níže.

Časté dotazy Windows 11: Náš průvodce upgradem a vše ostatní, co potřebujete vědět

Co je nového v Windows 11? Jaké jsou jeho minimální hardwarové požadavky? Kdy bude váš počítač způsobilý pro upgrade? Máme odpovědi na vaše otázky Windows 11.

Windows 11: Zde je to, co potřebujete vědět

Windows 11 je nadcházející vydání vlajkové lodi společnosti Microsoft a nástupce Windows 10.

Microsoft sundal zábaly z Windows 11 na 45minutové online události s názvem „Co bude dál pro Windows“, která se konala 24. června 2021. O několik dní později společnost vydala první náhled nového operačního systému pro členy programu Windows Insider Preview Program. A poté, 5. října 2021, Microsoft oznámil oficiální vydání Windows 11, které začalo dosahovat počítačů se systémem Windows 10 v „fázovém zavedení“, které bude pokračovat do poloviny roku 2022.

Pokud si myslíte, že se tento rozvrh zdá neobvykle rychle, nejste sami. Podle moderních standardů vydání Windows 11 probíhalo bleskovým tempem. A to není jediná věc, která je neobvyklá o tomto velmi nekonvenčním vydání. Mnoho z lekcí, které jste se naučili v předchozích cyklech upgradu.

Jak ovlivní tato upgrade váš počítač Windows doma nebo v práci? Shromažďuji vaše otázky a shromáždil jsem odpovědi zde.

Co je Windows 11?

Na riziko uvedení oslepujícího zřejmého je Windows 11 nástupcem Windows 10. Je postavena na stejné základní architektuře jako Windows 10; Microsoft by se mohl rozhodnout dodat nové funkce v systému Windows 11 prostřednictvím řady pololetních aktualizací funkcí na Windows 10 bez změny názvu.

Místo toho se rozhodli, že se to stane dobrým staromódním vydáním „Velkého třesku“, s novým hlavním číslem verze a seznamem prádelny nových funkcí.

Pro začátek existuje nový uživatelský zážitek, s obnovenými barvami a ikonami, hlavními změnami nabídky Start a na hlavním panelu, rozsáhlé přepracování aplikace Nastavení, Widgets podokno navrženou tak, aby poskytovalo kousky novin a velmi připomenutí a velmi Vylepšený způsob, jak zachytit okna do polohy.

Zabezpečení podporované hardwarem, která byla volitelnou součástí Windows 10, je nyní povinná, což znamená, že zabezpečené šifrování zaváděcí a zařízení je ve výchozím nastavení k dispozici, aby chránila před stále sofistikovanějšími online útoky.

Pokud jste byli nepřitahováni s ubohým výběrem aplikací v obchodě Microsoft, nejste sami. Windows 11 nabízí hlavní aktualizaci v obchodě, včetně možnosti pro vývojáře třetích stran, aby jejich konvenční aplikace Win32 pro zabezpečené stahování prostřednictvím obchodu byly k dispozici pro zabezpečené stahování v obchodě.

Když už mluvíme o aplikacích, Windows 11 bude obsahovat nový subsystém Windows pro Android, což umožní aplikacím Android běžet na známé desktopu Windows Desktop. Tato funkce se však neposílala s počátečním vydáním systému Windows 11 a začala se objevovat pouze v náhledu Windows 11, které se staví několik týdnů po oficiálním spuštění Windows 11.

Než budete příliš nadšení z možností Android-on-windows, uvědomte si, že prozatím přinejmenším tyto aplikace pocházejí z Amazon App Store, který také trpí syndromem výběru aplikací ubohých aplikací. Teoreticky by se dostupnost aplikací pro Android mohla v budoucnu rozšířit s přidáním robustnějších úložišť aplikací, jako je Samsung App Store nebo dokonce (zalapal po dechu!) Obchod Google Play. Každý, kdo má dlouhou vzpomínku na experimenty Microsoftu v tomto prostoru, má právo být skeptický.

Kde najdu nejnovější verzi Windows 11?

Windows 11 byl propuštěn na širokou veřejnost 5. října 2021. Toto počáteční vydání bylo číslo verze 22000.194, který byl poprvé vydán jako kumulativní aktualizace pro členy programu Windows Insider 16. září 2021. Měsíční kumulativní aktualizace od té doby zvýšily menší číslo verze. Seznam aktualizací a odkazů na poznámky k vydání naleznete na stránce historie aktualizace Windows 11.

Společnost Microsoft plánuje nabídnout Windows 11 jako aktualizaci PCS běžících Windows 10 na základě svého odhadu toho, zda tato zařízení budou mít uspokojivý zážitek z upgradu. Pokud byste chtěli přeskočit linku a nainstalovat Windows 11 brzy, přejděte na stránku stahování Windows 11, kde si můžete vybrat jednu ze tří možností instalace:

 • Spusťte Assistant Instalation Assistant Windows 11, obslužný program, který stahuje potřebné soubory instalátoru a upgraduje aktuální počítač.
 • Vytvořte instalační média Windows 10 na USB flash disk nebo pro tradicionalisty DVD.
 • Stáhněte si diskový obrázek Windows 11 ve formátu ISO.

Instalační soubory jsou také k dispozici pro předplatitele licencí hlasitosti a pro ty, kteří mají předplatné vizuálního studia.

Jak často bude Windows 11 dostávat aktualizace zabezpečení a funkcí?

Nejdůležitější změnou v éře Windows 11 není vůbec software. Místo toho se podívejte na to, co Microsoft nazývá plán servisu, který nyní vytvoří aktualizace funkcí jednou ročně namísto dodržování frenetiky dvakrát za rok aktualizace funkcí Windows 10.

Vysunut je také kalendář podpory (to, co Microsoft nazývá životní cyklus Windows), přičemž Microsoft nabízí 24 měsíců podpory pro domov, pro, pro pro pracovní stanice a pro vzdělávání vydání místo současných 18 měsíců. Zaměstnanci IT v oblasti podnikání a vzdělávání se mohou těšit na 36 měsíců podpory pro podnikové a vzdělávací vydání. To je zlepšení oproti neobvyklému rozvrhu podpory tick-tock implementovaného pro Windows 10, kde pouze vydání H2 získává tři celé roky aktualizací.

Aktualizace zabezpečení budou i nadále přicházet měsíčně, druhý úterý každého měsíce.

Jaké jsou minimální systémové požadavky na Windows 11?

Na rozdíl od Windows 10, který byl speciálně navržen pro běh na starším hardwaru, vyžaduje Windows 11 relativně nový hardware a nebude se nainstalovat jako upgrade na starších počítačích. Většina počítačů navržených a prodávání v roce 2019 nebo novější bude pracovat s Windows 11. Majitelé počítačů, kteří nedosahují minimálních požadavků.

 • Procesor: 1GHz nebo rychlejší se dvěma nebo více jader na kompatibilním 64bitovém procesoru nebo systému na čipu (SOC)
 • RAM: Nejméně 4 GB
 • Úložiště: Nejméně 64 GB dostupného úložiště
 • Zabezpečení: TPM verze 2.0, firmware UEFI, zabezpečená boot schopná
 • Grafická karta: Kompatibilní s DirectX 12 nebo novějším, s WDDM 2.0 ovladač
 • Displej: Displej s vysokým rozlišením (720p), 9 „nebo větší monitor, 8 bitů na barevný kanál

Chcete.li zkontrolovat kompatibilitu Windows 11, stáhněte si a spusťte aplikaci pro kontrolu zdraví PC, která identifikuje konkrétní problémy s kompatibilitou, které zabrání upgradu. Starší hardware je méně pravděpodobné, že projde přísnou kontrolou kompatibility Windows 11; Například většina základních procesorů Intel 7. generace není na seznamu kompatibilních procesorů, ani nejsou postaveny PC pomocí procesorů AMD Zen 1. PCS zakoupené v roce 2016 nebo dříve jsou téměř jisté, že nejsou podporovány.

srpna 2021 společnost Microsoft oznámila, že mírně rozšiřuje seznam kompatibilních procesorů a zároveň udržuje všechny ostatní požadavky na místě.

Windows 11 vyžaduje hardwarovou bezpečnostní komponentu zvanou důvěryhodný modul platformy (TPM), spolu s firmwarem UEFI (povoleno žádné staré bios) a zabezpečenou boot. Požadavek UEFI také znamená, že systémové disky musí být nastaveny pomocí standardu pro oddíl CUD (GPT). Systémy, které používají systém Legacy Master Boot Record (MBR), nejsou podporovány.

Prakticky všechny počítače navržené a postavené od roku 2015 zahrnují TPM 2.0 podpora, i když možná budete muset jít do nastavení firmwaru, abyste ji povolili.

Přirozeně budete potřebovat připojení k internetu, abyste udrželi časy Windows 11 a stahovali a používali některé funkce. Windows 11 Home Edition vyžaduje připojení k internetu a účet Microsoft k dokončení nastavení zařízení mimo box; Možnost místního účtu je nyní k dispozici pouze v obchodních vydáních, kde je to nezbytný první krok na cestě k připojení k PC do domény Windows.

A to může být dobré místo pro rozloučení na 32bitová okna, která je nyní oficiálně v důchodu. Windows 11 je k dispozici pouze jako 64bitový OS pro 64bitové procesory (32bitové aplikace Windows budou i nadále podporovány).

Co se stane, pokud můj systém nesplňuje minimální systémové požadavky?

Program nastavení systému Windows 11 obsahuje nástroj, který kontroluje kompatibilitu s požadavky na hardware a blokuje instalace upgradu na zařízeních, která nezahrnují podporovaný CPU nebo TPM 2.0. Tuto kontrolu kompatibility však můžete obejít stažením souboru ISO a provedením čisté instalace. Chcete.li upgradovat systém, který je spuštěn Windows 10, ale nesplňuje požadavky na hardware, dokument Microsoft Support určuje následující úpravu klíčových klíčů, kterou musíte nejprve provést:

 • Klíč registru: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Setup \ MOSETUP
 • Název: DopuspGradesWithUnSupportedtpMorcpU
 • Typ: reg_dword
 • Hodnota: 1

Samostatný dokument podpory společnosti Microsoft varuje, že toto vylepšení se nedoporučuje:

Tento počítač nesplňuje minimální systémové požadavky na spuštění Windows 11. Tyto požadavky pomáhají zajistit spolehlivější a kvalitnější zkušenost. Instalace systému Windows 11 na tento počítač se nedoporučuje a může mít za následek problémy s kompatibilitou. Pokud budete pokračovat s instalací systému Windows 11, váš počítač již nebude podporován a nebude mít nárok na dostávání aktualizací. Poškození vašeho počítače z důvodu nedostatečné kompatibility se nevztahují na záruku výrobce.

Očekávám, že starší počítače upgradované pomocí tohoto řešení budou i nadále dostávat aktualizace zabezpečení spolu s podporovaným hardwarem po dobu neurčitou, ale to není zaručeno. Aktualizace budoucích funkcí by mohla obnovit kontrolu kompatibility, aniž by to umožnilo obtok.

Co je nového v uživatelském rozhraní Windows 11?

Když před červnovým oznámením společnosti Microsoft unikla předběžná sestavení systému Windows 11, únik odstartoval nával povrchového pokrytí posedlý malými vizuálními změnami. Pro příležitostného pozorovatele vypadal Windows 11 jako oslavený tematický balíček pro Windows 10.

To není případ. Existují znatelné vizuální vylepšení, co Microsoft nazývá uživatelský zážitek Windows 11 (UX), včetně nových ikon, s více zářivými barvami a zaoblenými rohy, stejně jako nové systémové písmo.

Na hlavním panelu obsahuje jedno nové tlačítko, které otevírá podokno widgetů na levé straně displeje. Prozatím je výběr widgetů omezen většinou na Microsoft Services. Ostatní vylepšení hlavního panelu (s výjimkou nového zarovnání s novým středem) jsou relativně malé. Schopnost doladit viditelnost ikon podnosu a ostřejší a čistší aplikace rychlého nastavení je vítána.

Vizuály stranou, Windows 11 také provádí některé poměrně radikální změny v základních částech systému Windows UX, včetně nabídky Start a hlavního panelu. Tlačítko Start stále sedí nalevo od hlavního panelu, ale samotný hlavní panel je nyní soustředěn na spodní okraj displeje. (Existuje nastavení, jak se vše přesunout zpět doleva, pokud se necítíte jako přemožení svalové paměti z desetiletí, kdy jste začali v levém dolním levém obrazovce.)

Kliknutím na Start Slides Otevřete nový podokno, které se stěží podobá rolovacím seznamům aplikací a nástrojů nalezených v tradiční nabídce Start. V systému Windows 11 je tento prostor rozdělen do dvou obdélníků pod vyhledávacím pole, s horní polovinou věnované ikonám programu a spodní polovinou předávání zkratek k nedávným dokumentům. Do tohoto horního prostoru můžete připnout programy a složky a přetáhnout je do svého preferovaného pořadí, ale to je do značné míry rozsah možností přizpůsobení. Ikony připnuté k zahájení nelze seskupit do podsložek.

Jediným dalším vylepšením pro začátek je možnost připnout některé složky systému do spodního řádku, mezi obrázkem profilu uživatele a tlačítkem napájení.

Průzkumník souborů získává stejný vizuální obnovení jako zbytek Windows, se zjednodušenou menu pásky a zkratky; jinak si zachová známé uspořádání tří panelů.

Na druhé straně aplikace nastavení získá kompletní. Nové navigační podokno vlevo poskytuje připravený přístup do hlavních kategorií, přičemž sekce napravo, které se otevřely podle potřeby, aby umožnily nastavení nastavení systému a možnosti personalizace. Jedním z pozoruhodných vylepšení je podrobný displej, který ukazuje využití baterie na hodinu za hodinu, což vám umožní zjistit, které aplikace jsou zodpovědné za neobvyklé odtoky baterie.

Na dotykových zařízeních a tabletách, jako je Surface Pro, najdete velké změny ve způsobu, jakým fungují prvky pera a dotyku, s půvabnějšími přechody z PC do tabletového režimu a naopak. Na konvenčních počítačích s více monitory a dokovacími stanicemi je systém konečně dostatečně chytrý, aby si vzpomněl na uspořádání oken, když se znovu připojíte. K dispozici je také nová funkce psaní hlasu, která vám umožní diktovat text, který má být automaticky zadán do jakékoli aplikace nebo textového pole. (Stisknutím tlačítka Windows H aktivujte tuto funkci.)

Možnosti uspořádání oken na velkých externích displejích jsou výrazně rozšířeny ve srovnání s Windows 10. Známé zkratky „Snap“ stále fungují na umístění oken vedle sebe, ale vznášení ukazatele myši přes ikonu v pravém horním rohu jakéhokoli okna zobrazuje další možnosti uspořádání tří nebo čtyř oken, jak je uvedeno zde. Tato uspořádání jsou také k dispozici na hlavním panelu, což vám umožní obnovit konkrétní uspořádání jediným kliknutím.

Navzdory významnému osvěžení UX se stále setkáte s místy, kde se vykoukují kousky starších, dokonce i starověkých okenních prvků. To platí zejména pro poslední zbývající bity starého ovládacího panelu a jakékoli aplikaci hostované konzolí Microsoft Management (MMC).

Co se stane s programem Windows Insider?

Společnost Microsoft zpřístupňuje náhled verzí Windows 11 pro každého, kdo běží Windows na podporovaném hardwaru, který se rozhodl do programu náhledu Windows a zaregistroval se pro kanál DEV. V současné době kanály náhledu beta a vydání zahrnují vydání náhledu ze stejné pobočky jako oficiální vydání (verze 22000).

Která vydání Windows 11 je k dispozici a kolik stojí?

Na jakémkoli počítači s vhodně licencovanou kopií Windows 10 je upgrade na Windows 11 zdarma.

Sestava edicí Windows 11 je totožná s sestavami dostupnými pro Windows 10, stejně jako navrhovaný maloobchod pro odpovídající vydání Windows 11.

Bude Windows 11 běžet ve virtuálním počítači?

Ano, můžete nainstalovat Windows 11 ve VM. Ve skutečnosti můžete vytvořit virtuální TPM ve virtuálním počítači se systémem Windows 11, který uspokojí hardwarové požadavky nového operačního systému. Na hypervisoru typu 1 (holý kov), jako je vlastní Hyper-V, budete omezeni stejnými požadavky CPU, které řídí instalace na fyzickém PC. Na hypervisoru typu 2, jako je Oracle Virtual Box nebo VMware Workstation, můžete být schopni tento požadavek spoof, ale úsilí pravděpodobně nestojí za riziko rizika.

Podrobné pokyny, jak nastavit virtuální stroj Windows 11 pomocí Hyper-V na Windows 10 nebo Windows 11, naleznete v části „Jak vytvořit perfektní virtuální stroj Windows 11.“

Budou moje stávající aplikace a hardwarová zařízení fungovat s Windows 11?

Většina aplikací a zařízení, které pracují s Windows 10. Nový operační systém je dostatečně podobný jeho předchůdci, že rozdíly by neměly představovat problém pro většinu aplikací. Nejlepší způsob, jak zkontrolovat kompatibilitu pro aplikaci Windows, je nainstalovat Windows 11 do virtuálního počítače a zkusit ji spustit. (Pokud narazíte na chybu, nezapomeňte použít aplikaci pro zpětnou vazbu k podání zprávy.)

Pokud objevíte problém s kompatibilitou s hardwarem nebo softwarem po upgradu na Windows 11, máte 10 dní na to, abyste tuto upgrade zpět na předchozí instalaci Windows 10. Tato možnost zmizí po 10 dnech, takže se nezdržujte.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS