Jak volat z tabletu přes SIM kartu

Jak uskutečnit hovor z tabletu se systémem Windows 10

Volat můžete z jakéhokoli tabletu, rozdíl je pouze v tom, co je potřeba k uskutečnění hovoru, protože ne všechna zařízení mají stejné technické možnosti. Gadget podporuje připojení k internetu pomocí Wi-Fi nebo 3G, což umožňuje volat volajícímu prostřednictvím speciálních programů.

Většina těchto programů nabízí bezplatnou komunikaci mezi registrovanými účastníky, takže budete muset platit pouze za provoz. Programy je možné používat i pro volání na mobilní a stacionární telefony, ale tyto služby jsou placené, takže pro jejich využívání je nutné pravidelně dobíjet účet příslušného programu.

Volat z tabletu můžete nejen pomocí speciálního softwaru. Některé miniaplikace jsou vybaveny modulem GSM, který umožňuje volání prostřednictvím karet SIM mobilních operátorů bez použití internetu. Tento modul mají všechny telefony, ale u tabletů je to složitější, protože ne každý model je vybaven slotem pro kartu SIM a modulem GSM. Jeho dostupnost by měla být uvedena v technických parametrech zařízení a nejčastěji je v tabletu již nainstalován dialer, který vypadá stejně jako v jakémkoli mobilním telefonu.

Je třeba poznamenat, že ne všechny tablety s modulem GSM mají vestavěný dialer. Software nemusí být nainstalován nebo může být blokován. Blokování se může vztahovat i na mezinárodní hovory. Ve všech případech se doporučuje nejprve zkusit nainstalovat dialer, a pokud problém přetrvává, bude nutné produkt přeflashovat.

Tablet pro volání: technologie 3G a GSM

Obě technologie se týkají způsobu přenosu dat, ale patří k různým generacím, takže pro komunikaci používají různé technologie. GSM je v mnoha ohledech horší než technologie 3G, např. Z hlediska rychlosti nebo kvality dat. GSM je však stále celosvětovým kódem pro mobilní komunikaci. Tato technologie se s drobnými rozdíly používá po celém světě, takže je možné volat účastníkům kdekoli na světě.

Výběr aplikací podporujících 3D Touch

GSM se používá pouze pro telefonování a výměnu textových zpráv. Technologie 3G také pokrývá téměř celý svět, ale využívá internetovou komunikaci, takže uživatelé mají možnost sdílet i fotografie/video soubory. Protože se používají různé sítě, technologie GSM a 3G se nepřekrývají a nemohou se vzájemně nahradit. Spojovacím článkem jsou mobilní telefonní společnosti, které poskytují služby připojení pro oba způsoby přenosu dat.

Přítomnost slotu pro SIM kartu v tabletu znamená, že zařízení může pro výměnu dat využívat síť 3G, ale bez integrovaného modulu GSM nelze zařízení používat jako mobilní telefon, protože neexistuje technická možnost připojení ke globální mobilní síti.

Používání tabletu jako telefonu

Bez ohledu na způsob přenosu dat, který gadget používá, může majitel tabletu komunikovat s majiteli mobilních a pevných telefonů. K tomuto účelu se používá řada inovací a také instalace dalších programů.

Používáme dialery

Číselníky nebo jen číselníky se používají pouze v případě, že je zabudován modul GSM. Rozhraní softwaru je podobné tomu, které se používá v běžných mobilních telefonech. Pokud není součástí výchozího softwaru, stáhněte a nainstalujte si ji prostřednictvím Google Play. Číselníky jsou svobodný software, takže jsou volně k dispozici. Software má nejen okno číselníku, ale také telefonní seznam a blok textových zpráv.

Nejlepší aplikace pro volání z tabletu

Pokud nemáte vestavěný modul GSM, můžete k volání použít speciální programy. Nejenže musí být software stažen a nainstalován do zařízení, ale majitel tabletu musí být také zaregistrován. Nejoblíbenější aplikace jsou Skype, Viber, WhatsApp, Line2.

Jak se zbavit lagů na tabletech a smartphonech se systémem Android

Skype je jednou z nejspolehlivějších aplikací pro volání a zasílání zpráv. Registrovaní uživatelé mohou vytvářet konference, uskutečňovat video a audio hovory a vyměňovat si textové zprávy a velké soubory. Program umožňuje komunikovat nejen v rámci sítě, ale také volat na pevné linky a mobilní telefony. K tomu je třeba dobít účet pomocí elektronické měny (např. Webmoney) nebo terminálů.

Viber je novější program, ale od uživatelů má také dobré ohlasy. Stejně jako u Skypu je komunikace mezi registrovanými uživateli zdarma, ale účet v programu, stejně jako ve WhatsApp, je vázán na číslo mobilního telefonu uživatele. Software lze nainstalovat do mobilního telefonu a všechny kontakty se automaticky duplikují do telefonního seznamu softwaru. Pokud se přihlásíte k vlastnímu účtu z jiného zařízení, kontakty se uloží.

Tablet s kartou im-card: vhodný pro volání?

Mnoho lidí se mylně domnívá, že pokud je tablet vybaven slotem pro SIM kartu a komunikačními moduly 3G nebo LTE, pak z takového zařízení můžete volat jako z běžného chytrého telefonu. Jde o to, že modul GSM je zodpovědný za volání. Pokud si tedy vyberete tablet a někdy jej chcete používat jako telefon, věnujte pozornost tomu, zda je jím zařízení vybaveno.

Koneckonců, pokud je k dispozici modul GSM, pak nebude problém volat z tabletu prostřednictvím karty SIM. Stačí být v oblasti pokrytí GSM. Zařízení pak automaticky získá funkce telefonu. Jak s ním volat? Tablet s modulem GSM bude mít v hlavní nabídce nainstalovanou aplikaci pro pevné volání (často se nazývá „telefon“ a její ikona připomíná telefonní sluchátko).

Pokud není k dispozici modul GSM, je možné volat z tabletu. Ale pouze s pomocí dalšího softwaru. To znamená, že využívá možnosti internetu a speciálních aplikací (messengerů). Může být:

Chcete zkontrolovat, zda váš tablet podporuje technologii GSM, která umožňuje volat jako smartphone nebo běžný mobilní telefon?? Lze to provést v aplikaci Yandex. Tržiště. Stačí ve vyhledávacím poli (všechny filtry) zaškrtnout políčko „pracovat v mobilním režimu“.

Pokud jde o tablet Apple iPad, pak stojí za to hledat na obalu nebo v popisu zařízení označeného „Cellular3G (4G)“. Označuje schopnosti tabletu pracovat jako mobilní zařízení. Pokud se zobrazí pouze „3G“ bez „Cellular“, nelze z daného zařízení volat pomocí karty SIM.

Zde je další důležitý bod. Modul 3g je také nutný, pokud chcete z tabletu volat jako z běžného telefonu. Proč? Je to jednoduché. tablet bez 3g nemá slot pro kartu SIM. Při výběru zařízení proto věnujte pozornost přítomnosti tohoto parametru v charakteristikách zařízení.

Jak uskutečnit hovor pomocí tabletu se systémem Android

Mnoho lidí plánuje používat tablet především k surfování na internetu. Tablety mají velké obrazovky pro pohodlné čtení a prohlížení webových stránek a systém Android je navržen pro neustálou integraci s celosvětovou sítí.

Další funkce. možnost používat zařízení jako čtečku elektronických knih, navigaci nebo telefon. rozšiřují možnosti tabletů a nabízejí uživatelům možnost kombinovat všechny užitečné a důležité služby v jednom zařízení. Od doby, kdy se objevily první tablety, prošla tato zařízení výraznými změnami a stala se koncentrací jedinečných funkcí. Ještě před pár lety byl člověk s tabletem u ucha považován za podivína.

V dnešní době už nikoho nepřekvapí, když pozoruje konverzaci na tabletu, i když náhlavní souprava Bluetooth je v této situaci jistě vhodnější. Pokud máte zájem používat počítač jako telefon, kromě standardních funkcí a aplikací lze s jistotou říci, že telefonování z tabletu je reálné. K tomu však musí mít:

Pokud je váš tablet vybaven dalším slotem pro kartu SIM, je pravděpodobné, že vaše zařízení má aplikaci vyzvánění a telefonní seznam podobný telefonnímu seznamu a číselníku v telefonu. Tablet lze používat pro přístup k internetu i pro volání, pokud máte kladný zůstatek. I když váš tablet PC není vybaven speciálním modulem GSM, můžete jej používat ke komunikaci. Potřebujete stabilní vysokorychlostní signál

Jak vám mohu zavolat z tabletu přes Skype?

Budete potřebovat připojení k internetu a aplikaci pro zasílání zpráv. Skype, Viber atd. Д. Vezměme si jako příklad Skype, nejoblíbenější mobilní komunikátor na světě, abychom si ukázali, jak můžete volat z tabletu. Výhody Skypu:

 • Okamžité zasílání zpráv a hlasové hovory. Hovory s lidmi přes Skype jsou zdarma, i když žijí na druhém konci světa. Volání na jiná mobilní a pevná čísla, pokud máte zůstatek na účtu Skype.
 • Videohovory a videokonference.
 • Okamžitě najděte své přátele a rodinu (více než 250 milionů lidí na Skypu).
 • Odesílání souborů. fotografií, dokumentů, hudby, videí. Zbavte se vysokých poplatků za MMS nebo omezení příloh e-mailů díky Skypu.

Chcete-li se připojit ke komunitě Skype, postupujte podle několika jednoduchých kroků.

 • Stažení a instalace aplikace Skype z Google Play.
 • Otevření aplikace. Zaregistrujte se, pokud jste ve Skypu noví, nebo zadejte své údaje, pokud jste již přihlášeni.
 • Podívejme se na proces registrace. První věc, kterou uvidíte při registraci do služby Skype, jsou Podmínky používání. Zrušte zaškrtnutí tohoto políčka, pokud nechcete dostávat nejnovější aktualizace od Skypu, nebo jej ponechte zaškrtnuté, pokud chcete být stále v obraze. Pak stiskněte tlačítko Pokračovat.
 • Vytvoření účtu Skype. Zadejte své skutečné jméno, jméno a heslo Skype a e-mailovou adresu.
 • Po stažení dat se zobrazí hlavní nabídka. Na kartě Poslední se zobrazují poslední hovory a zprávy. Kontakty odrážejí členy vašeho adresáře.
 • Chcete-li přidat přítele do adresáře, klepněte na ikonu nebo na tlačítko Přidat do kontaktů. Osobu můžete vyhledat podle jejího jména Skype, jména a příjmení nebo e-mailové adresy. Jakmile je najdete, musíte požádat o přidání do přátel. Jakmile bude vaše žádost přijata, budete moci chatovat, zavolat zpět nebo využít videochat.
 • Pokud chcete volat na pevnou linku nebo někomu, kdo není připojen ke Skypu, otevřete svůj profil a vyberte možnost. A pak klepněte na tlačítko. V zobrazeném okně klepněte na možnost Vklad. Software vás přesměruje na platební službu, kde si můžete doplnit zůstatek. A pak můžete volat po celém světě za výhodné ceny.

Volání z tabletu jako z telefonu prostřednictvím karty SIM

Pro podporu standardních hovorů a SMS potřebujete tablet s komunikačním modulem GSM (často se v obchodech u takových výrobků objevuje řádek „pracují v režimu mobilního telefonu“), ale jejich dosah není tak velký, zejména na domácím trhu. V nabídce aplikací vždy najdete aplikaci s příslušným názvem a funkcí. Pokud vám předinstalovaný software nevyhovuje, můžete si v oficiálním obchodě s aplikacemi Google Play najít jeho ekvivalenty, například ExDialer.

Bez ohledu na to, jaký tablet máte, můžete vždy volat ostatním lidem přes internet. S potěšením vám předkládáme malý seznam aplikací, které k tomu potřebujete.

 • Skype. Aplikace je téměř nejoblíbenější na světě, a to nejen v systému Android, ale také v systému iOS, MS Windows. Pokud má druhá osoba účet Skype, můžete dokonce uskutečňovat videohovory zdarma. Na ostatní čísla jsou hovory zpoplatněny, ceny volání jsou uvedeny na oficiálních stránkách programu.
 • Fring je podobný Skypu, jen zatím není tak populární.
 • Roamer umožňuje snadné volání do zahraničí za velmi nízké sazby.
 • Viber je program, který má skvělé funkce a je velmi oblíbený. Hlavní funkce. hovory a textové zprávy. Ale hlavní rozdíl oproti Skypu. menší využití zdrojů zařízení, a tedy i zdrojů baterie.

Jak volat z tabletu přes SIM kartu: programy Autor DimkaVarlamov průměrné hodnocení 2.9 / 5. 51 hodnocení uživatelů

Používání tabletu jako telefonu

Bez ohledu na způsob přenosu dat, který gadget používá, má majitel tabletu možnost komunikovat s majiteli mobilních a pevných telefonů. K tomu slouží řada inovací a instalace dalšího softwaru.

Použití dialerů

Dialery nebo jen dialery se používají pouze v případě, že je zabudován modul GSM. Rozhraní softwaru je podobné tomu, které se používá v běžných mobilních telefonech. Stáhněte a nainstalujte software, pokud není součástí továrního softwaru, prostřednictvím Google Play. Číselníky jsou svobodný software, takže jsou volně k dispozici. Má nejen okno pro vytáčení, ale také telefonní seznam a panel pro textové zprávy.

Pro šťastlivce s iPadem v kapse

Za iPad jste samozřejmě zaplatili spoustu peněz. A pravděpodobně jste si ho pořídili na vážné úkoly, ne na fušování do řemesla. Nikdo z nás však není imunní vůči neočekávaným událostem. Možná, že majitele zařízení Apple bude zajímat, jak volat z iPadu.

Můžete si oddechnout! Pomocí iPadu můžete také telefonovat! Jak? Prostřednictvím stejně oblíbeného Skypu. Stáhněte si aplikaci, vytvořte si účet, dobijte si ho a jděte.

Nejste fanouškem služby Skype? Použití nástroje PhoneIt-iPad. Předpokladem je iOS 4 nebo vyšší.3.3. Stáhněte si aplikaci z obchodu Apple a používejte ji podle libosti. Software snadno přemění vaše zařízení na telefon a umožní vám telefonovat.

Samozřejmě je správné používat k volání menší zařízení, jako je smartphone nebo pevný telefon. Souhlasím, člověk na ulici s 10palcovým zařízením u ucha je směšný. Přesto jste k volání museli používat tablet? Používejte náhlavní soupravu, pokud možno drátovou nebo bezdrátovou.

Pro jakýkoli tablet, ať už jde o Samsung, Lenovo nebo Prestigio, jsou k dispozici specializované aplikace pro bezdrátové připojení. Bohužel mají jednu zásadní nevýhodu. kvalita vašeho hovoru bude přímo záviset na „rozmarech“ mobilního operátora daného dne. Proto je pro velmi důležité hovory lepší používat kartu SIM. Musíte souhlasit s tím, že se všichni setkáváme s nouzovými situacemi, kdy je možnost uskutečnit důležitý hovor životně důležitá.

volat, tabletu, přes, kartu

Nezapomeňte na! Levné čínské tablety velmi často „hřeší“ špatnou kvalitou provedení. Nejvíce jsou postiženy části slotu pro čip mobilního telefonu. Pokud tablet nevidí SIM kartu v zařízení, zkuste se obrátit na nejbližší servisní středisko, kde vám pomohou situaci napravit.

Budu velmi rád, když se v komentářích dozvím, že vám, moji milí hosté a předplatitelé, tento materiál pomohl. Zanechte své spravedlivé komentáře a navštivte stránku znovu. Pokusím se pro vás přidat spoustu zajímavého materiálu. Sdílejte prosím odkaz se svými přáteli na sociálních sítích.

A můžete zhodnotit můj článek a stránky obecně. Klikněte na obrázek:

Software třetích stran na pomoc

I když máte všechny potřebné moduly, není zaručeno, že tablet bude možné plně využívat k volání. Předpokladem je, že máte specializovaný volací program. Tradičně ji najdete v bezplatném obchodě Google Play. Mezi nejoblíbenější patří DIALER ONE, EIR FAST DIALER.

V podstatě se jedná o telefon integrovaný do tabletu se všemi standardními funkcemi.

 • Virtuální klávesnice
 • Systém psaní T-9
 • Archiv zmeškaných hovorů
 • Funkce „Rychlá volba“
 • Upravit a uložit číslo.

Aplikace má jednu velmi zajímavou funkci. Umožňuje zablokovat libovolné telefonní číslo pouze na určité dny nebo hodiny a zároveň zachovat přístup k ostatním volajícím. Funkce úplného blokování (tzv. „Blacklist“) je kdykoli k dispozici pro jakékoli číslo v telefonním seznamu.

Stejně jako u většiny aplikací Market je i tento software k dispozici v placené verzi. Žádné neustále se objevující reklamní bannery. V opačném případě budou některá nastavení dočasně nedostupná. Například motivy plochy.

Hovory přes internet

Pokud vaše zařízení nepodporuje kartu SIM, můžete pro bezplatné volání použít specializované aplikace. V tomto případě uživatel platí pouze za provoz, ale nevýhodou je, že je možné volat zdarma pouze na čísla registrovaná v systému, jinými slovy na ty účastníky, kteří mají nainstalovanou stejnou aplikaci. Pokud volaný nemá aplikaci, můžete volat, ale musíte mít v aplikaci nějaký zůstatek peněz.

V současné době jsou nejběžnějšími aplikacemi pro online volání Skype, Viber, WhatsApp, Telegram. Kterákoli z výše uvedených aplikací umožňuje volat do tabletu nebo smartphonu.

Tip dne! Aplikace Skype a Viber umožňují volat na notebook, pokud je v něm nainstalována aplikace. Aplikace WhatsApp a Telegram jsou nainstalovány také v počítačích, ale jsou k dispozici pouze pro zasílání textových zpráv.

Telegram je populární messenger s vynikající anonymitou. Distribuce je bezplatná, registrace se provádí pomocí čísla chytrého telefonu. Podpora skupinových a soukromých chatů, hovorů a botů. Aplikace má v současné době problémy kvůli zákazu v Rusku, ale stále je rozšířená mezi velkým počtem uživatelů po celém světě.

Whatsapp. messenger s bezplatným předplatným. Podobné funkce jako Telegram. Můžete posílat videa, fotografie, hudbu a krátké hlasové zprávy. Volání je možné s videem i bez něj. Program je velmi stabilní, snadno se používá a má obrovské množství odběratelů. Po instalaci se aplikace automaticky synchronizuje s notebookem a umožňuje zjistit, která čísla jsou v systému zaregistrována, takže s nimi můžete komunikovat v písemném režimu nebo prostřednictvím hovorů.

Viber je bezplatná aplikace bez předplatného. Funkce je zcela podobná aplikaci WhatsApp. Ve skutečnosti byli oba poslové jedni z prvních, kteří mezi sebou soupeřili. Software umožňuje seskupovat uživatele do složek, například vytvořit samostatnou složku pro obchodní korespondenci nebo propagační oznámení z obchodů, kde uživatel zanechal údaje v rámci programu odměn. Jeho předností je stabilita, použitelnost a plná podpora všech operačních systémů. Registrace vyžaduje číslo, protože obdrží potvrzující SMS.

Skype byl původně určen pro PC, ale s rozvojem mobilních operačních systémů začal fungovat i na nich. Dnes ji lze nainstalovat i do televizoru. Spíše pro videohovory, ale umožňuje také zasílání textových zpráv a sdílení médií. Aplikace je zdarma, ale vývojáři čas od času zavádějí placené funkce, takže v současné době konferenční hovory (skupinový chat) vyžadují placené předplatné. Pro většinu pravidelných uživatelů však aplikace zůstává jednou z nejpohodlnějších a nejužitečnějších. K registraci do služby Skype nepotřebujete číslo SIM karty, stačí si zaregistrovat účet.

Vestavěné funkce a software třetích stran

Čas strávený tváří v tvář

Face Time je aplikace, která umožňuje uskutečňovat hlasové a videohovory mezi majiteli zařízení Apple (Mac, iPhone, iPad, iPod) s připojením k internetu. Chcete-li na iPadu uskutečnit hovor, přihlaste se, vyberte kontakty a klikněte na ikonu FaceTime pod telefonním číslem (kamera pro videohovor, sluchátko pro normální hovor). Poté bude spojení navázáno a vy musíte počkat, až váš partner odpoví.

Android

Ekvivalentem Face Time pro systém Android je Duo. Je k dispozici jako integrovaná aplikace pro systém Android. Užitkové technologie jsou podobné a nepůsobí při jejich používání žádné zvláštní potíže.

volat, tabletu, přes, kartu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS