Jak vstoupit do systému BIOS na notebooku Samsung. Samsung Laptop Stáhnout z Flash Drive

Jak jít do „bios“ na notebooku Samsung? Stáhněte si fotografii samsung notebook z disku

Mnoho nově nových vlastníků notebooků se často zajímá, jak jít do systému BIOS v přenosném počítači. V tomto případě je postup výrazně odlišný od toho, který se používá pro běžné systémové jednotky. Pro tento účel při stahování počítače je třeba stisknout tlačítko DEL.

Na noteboocích lze použít různé možnosti.

Budou záviset nejen od výrobce, ale také ze specifického modelu. Proto, pokud potřebujete upravit nastavení systému BIOS, musíte tvrdě pracovat. Situace komplikuje skutečnost, že kombinace celého čísla mohou být použity pro vstup do režimu systému BIOS. Nejkončitečnější kombinace tlačítek se používají v přenosných počítačích vyráběných společností Samsung.

Nelze vždy najít rozšířenou klávesnici. Sada funkčních kláves v takových noteboocích končí tlačítkem F10 a F12 musí být stisknuto pro vstup do systému BIOS. V tomto případě můžete použít klíč FN navržený pro změnu rozložení klávesnice. Pokročilí uživatelé by o tom měli být známí, ale nováčci mohou způsobit určité problémy.

Při práci s BIOS je další jemnost. Před utrácením změn v základní nastavení je lepší je přepsat nejprve na papíře. Při vydávání nesprávných parametrů může počítač zastavit načítání, například pokud je v seznamu zařízení prázdné. Pomocí záznamů můžete systém snadno vrátit do původního stavu a obnovit výkon zařízení.

Před vstupem do systému BIOS na notebooku musíte přijít na to, proč je obecně potřeba. Doslova zkratka BIOS lze přeložit jako „základní I / O systém“. Pokud hovoříme o fyzické implementaci, BIOS je v počítačové desce počítače nainstalován energeticky závislý paměťový čip.

Pro udržení výkonu tohoto čipu je nutný akumulátor. Tento čip ukládá informace, které jsou potřebné pro testování a stahování počítače. Pokud notebook funguje v pořádku, pak není uveden žádný bod při změně nastavení systému BIOS. Nicméně, když dojde k poruše nebo přeinstalovat operační systém bez systému BIOS, to prostě neudělá. Hlavní část BIOS je stahovací zdrojová nabídka nebo priorita spouštění. Toto menu vytvoří prioritu zařízení, ze které lze provést spuštění. Proto při přeinstalaci OS bez zadání této sekce nebude možné provést.

Struktura menu BIOS, dokud nedávno sestávala z obrovského počtu položek. Nezkušený uživatel bude velmi těžké pochopit význam každé položky. Kromě toho, mnoho výrobců dávají přednost změní tyto položky podle svého uvážení. Dnes se situace v kořenu změnila. Proces práce s bios byl standardizován, což umožnilo výrazně zjednodušit proces práce se základními nastaveními. S tímto úkolem může i začátečníka snadno zvládnout. Ve většině případů, dnes body BIOS zahrnují následující sekce:

Hlavní. aktuální čas a datum, seznam připojených médií a jejich vlastnosti; 2. Advanced. Rozšířená nastavení systému (SATA, CPU, PCI). Pro úpravu této sekce je lepší podniknout určité znalosti a počítačové dovednosti. 3. Napájení. umožňuje určit teplotu a napětí v tuto chvíli. 4. Boot. Tato sekce má postup pro používání zdrojů stahování používaných při přeinstalaci operačního systému. 5. Zabezpečení. obsahuje hesla pro přístup k BIOS a dalším prostředkům PC. Pokud jste heslo nainstalovali v této části, je lepší nezapomenout na to. Není nutné každý den zadat základní nastavení, protože heslo lze snadno zapomenut. Pokud potřebujete pracovat s BIOS, prostě nebudete moci přihlásit do systému kvůli nedostatku hesla. Chcete-li heslo obnovit na notebooku, musíte provést poměrně složité technologické operace. 6. Konec. Tato část označuje výstup možností ze základních nastavení. Také v této sekci je možné vrátit všechny hodnoty do původního stavu.

Nejdůležitější oddíl BIOS mezi uvedenými je vyspělý oddíl, doporučuje se jej používat pouze na dobře připravené uživatele PC. V případě instalace nesprávných parametrů je v této sekci možné plné ztráty výkonu počítače. Také bez základního tréninku se nedoporučuje změnit nic v boot. Ujistěte se, že to považujete za při práci s bios. Poměrně problémová položka je také bezpečnostní zabezpečení. Pokud jste v této části zadali heslo, je lepší se nespoléhat na paměť a napsat někde. Zbytek sekcí BIOS by neměl způsobit zvláštní potíže. Může být s nimi i nezkušený uživatel, který začal seznámit s výpočetní technikou.

Někdy způsob, jak vstoupit do systému BIOS, závisí na výrobci zařízení. K dnešnímu dni jsou hlavními výrobci těchto výrobků:

Produkty uvedené výše výrobci mohou být často nalezeny na stacionárních počítačích. Pro výrobce notebooků je důležité optimalizovat proces řízení přenosného počítače. Proto každý výrobce preferuje vyvinout svůj jedinečný přístup k systému BIOS. Dokonce i případy jsou známy, když se vstupní postup v systému BIOS liší pro různé modely notebooků stejného výrobce. Zpravidla se všechny informace, které mohou mít zajímat o uživatele, se objeví v prvním okně v procesu načítání osobního počítače.

Musíte najít frázi „stisknout pro nastavení“. Nejčastěji namísto tří bodů, F10, F2 nebo del setkává. Také pro tyto účely lze použít funkční klíče nebo různé kombinace. Informace, o které máte zájem, se mohou také skrývat za logem výrobce. Tato volba je také instalována v systému BIOS. Chcete-li jej odstranit, musíte kliknout na ESC. Je důležité zvážit jednu funkci: BIOS můžete zadat pouze na začátku stahování a testování. V pracovním operačním operačním systému Jděte na BIOS, nebudete moci.

Jak vstoupit do systému BIOS nebo UEFI

BIOS / UEFI. sada firmwaru, který poskytuje Windows a programy přístup k hardwaru počítače (t.E. na žlázu).

Po zapnutí počítače (nebo notebooku). nejprve spustí BIOS (a pouze pak OS). který kontroluje všechny vybavení stroje, a pokud něco není správně. uslyšíte zvukové signály (například když je grafická karta vadná. bude sloužil 1 dlouhý pípnutí a 2 krátké).

Takže po zapnutí na PC / notebooku. budete mít všechny instantní (1 ÷ 2 sekundy) stisknutím speciálního tlačítka pro vstup do systému BIOS / UEFI (pokud nemáte čas stisknout, je již zbytečné).

Stiskněte vstupní tlačítko několikrát k BIOS před a během vzhledu prvního loga (ihned po zapnutí zařízení)

Pokud jste nainstalovali moderní Windows 8, 10 nebo 11 (a IT Works / Loaded). pak nemusíte „skóre“ hlavou se všemi třídícími klávesami.

Nyní můžete jít do systému BIOS bez jakýchkoliv klíčů, stačí využít možnosti, že Windows nabízí.

Pokud máte notebook. pak věnujte pozornost tělu zařízení. Některé modely (například z Lenovo) obsahují speciální. Klávesy pro vstup do systému BIOS (je třeba stisknout, když je přístroj vypnutý).

Lenovo b70. Tlačítko pro vstup do systému BIOS vedle vstupu pro napájení. Stiskněte nejvhodnější tužku nebo rukojeť

Samsung Laptop Jak se přihlásit do systému BIOS

Mnoho vlastníků notebooků a počítačů neví, jak vstoupit do systému BIOS. A někteří si myslí, že jejich notebook je zvláštní a vchod do bios je poněkud odlišný.

!!Vika Matyazh Student (97), před 6 lety a co?

A jaký druh oken? Jdeme do BIOS na laptopu Samsung a počítače jiných firem.

vstoupit, systému, bios, notebooku, samsung, laptop

Jdeme do BIOS na laptopu Samsung a počítače jiných firem.

Spusťte systém BIOS nebo UEFI prostřednictvím Windows 10

Pokud máte tucet nainstalován, můžete se přihlásit do systému BIOS Acer přes již nainstalovaný systém.

Jak jít do systému BIOS, když zapnete notebook

V závislosti na výrobci může být rok vydání a série notebookového protokolu v systému BIOS jinak. Používají se různé klíče nebo dokonce kombinace a zprávy na obrazovce s uvedením požadovaného nemusí být.

Je lepší zkontrolovat pouze jednu z možných možností najednou. Pokud to nevyhovuje, počkejte na spuštění systému Windows, restartujte počítač a zkuste jiný klíč nebo kombinaci. Zadejte několik možností najednou, protože se můžete jednoduše dostat do požadovaného časového intervalu.

Notebooky asus

Nejčastěji jít do systému BIOS při zapnutí notebooku se používá klíč F2. Méně běžných možností. del a f9.

Pokud nefunguje, vypněte notebook, hush ESC a stiskněte tlačítko napájení. Nenechte ESC, dokud se na obrazovce neobjeví spouštěcí menu. V něm musíte jít do zadávání nastavení a stiskněte klávesu Enter.

Notebooky Acer

V Acer notebooků, klávesy F1 a F2 jsou nejčastěji používány, stejně jako kombinace CtrlaltCh. Série Acer Aspire může vyžadovat Ctrlf2. V pravidlech TravelMate a Extensa vstoupíte do systému BIOS, obvykle potřebujete stisknout F2 nebo DEL. Ve starých modelech Acer notebooků lze nalézt kombinací Ctrlaltdel a CtrlaltCsc.

Lenovo notebooky

Chcete-li zadat BIOS na Lenovo notebooky, nejčastěji musíte stisknout klávesu F2. Na mnoha ultrabooks a hybridních notebooků lze sérii f-klíče aktivovat pouze s FN, a proto bude nutné kliknout FNF2. Kde jsou klíče F8 a del méně často.

Na mnoha notebookech společnosti na bočním panelu nebo vedle tlačítka napájení je speciální klíč pro vstup do systému BIOS. Můžete na něj kliknout pouze v případě, že notebook je vypnutý.

HP notebooky

Chcete-li jít do BIOS na notebookech HP, obvykle je třeba stisknout klávesu F10 nebo ESC. Ale na starých modelech může být vyžadován del, F1, F11 nebo F8.

Samsung notebooky

V zařízení Samsung je nejčastěji pro vstup do systému BIOS pro tisk F2, F8, F12 nebo DEL. V případě přístupu k F-Row bude vyžadovat pouze tlačítko Fn vhodnou kombinaci: FNF2, FNF8 nebo FNF12.

Sony notebooky

Modely řady VAIO mohou mít speciální pomocní tlačítko. Pokud klepnete na něj při stahování notebooku, zobrazí se nabídka s možností výběru spuštění systému BIOS.

V zastaralých noteboocích lze použít klávesy F1, F2, F3 a DEL.

Notebooky Dell

V případě notebooků společnosti Dell je nejběžnějším přechodem na BIOS klíčem F2. O něco méně často se setká s F1, F10, del, ESC a INSERT.

Jak vstoupit do systému BIOS na počítači běží „osm“?

Po Windows 7 se mnozí výrobci rozhodli zakázat záznam v systému BIOS, když počítač začne. Nyní je spuštění systému provedeno jinak:

 • Přesuňte myš přes pravou stranu monitoru a klepněte na tlačítko „Parametry“;
 • V dolní části vyberte „Změna parametrů počítače“;
 • V dalším okně hledáme pododdíl „General“;
 • Na pravé straně menu, která hledá „Speciální možnosti stahování“, klepněte na tlačítko „Restartovat nyní“, souhlasíte s vyskakovací zprávou o potvrzení realizace akce;
 • Po restartování, uvidíte speciální Inteeis, ve kterém můžete spustit shell, o které máte zájem.

Jak vstoupit do systému BIOS Laptop Samsung: Metoda 3

Přibližně současně, kdy byla vydána nová verze systému BIOS zvaného UEFI, byl vydán nový operační systém Windows 8.jeden. A s ním se objevil nový způsob nakládání BIOS. prostřednictvím OS:

 • Nejprve musíte jít na pracovní plochu. Pak zavoláme na boční menu Desktopu systému Windows. Chcete-li to provést, položte kurzor myši do pravého spodního rohu plochy. Vyberte „Parametry“. „Změna parametrů počítače“;
 • Dále přejděte na menu „Upgrade a obnovení“ a pak pod „Speciální možnosti stahování“ stiskněte tlačítko RESET;
 • Po provedení restartu se spadáme na obrazovku se schopností vybrat akci. Klikněte na dlaždici „Diagnostika“ a pak na „UEFI Embedded parametry“;
 • Potvrďte výběr kliknutí na tlačítko „Restart“. Připraven, notebook šel do bios!

Jdeme do systému BIOS

Jak vidíte, víte, jak vstoupit do systému BIOS, můžete vyřešit mnoho obtížných úkolů. Proto se dostaneme vrátit k podnikání, ale nejprve se ujistěte, že váš notebook v procesu práce se systémovými nastaveními nebude náhodně vypnout. Je extrémně nežádoucí, protože může téměř zničit vaše zařízení;).

Ale nebudeme o ponuré, jednoduše odrážet baterii nebo připojit napájení (použijte oba zdroje energie pro bezpečnostní síť).

Nyní zapněte nebo přejděte počítačový počítač a okamžitě začněte s periodicitou několikrát sekundu, abyste stisknuto „Magic“ klíč „F2“. Ve většině případů uvidíte BIOS.

Metody vstupu BIOS na notebooku Samsung

Pro vstup do systému BIOS je obvyklý uživatel požadován pouze pro uspořádání libovolných parametrů nebo rozšířených nastavení počítače. Dokonce i na dvou zařízeních od stejného výrobce se může vstupní proces v systému BIOS mírně lišit, protože ovlivňuje takové faktory jako model notebooku, verzi firmwaru, konfiguraci základní desky.

Zadáváme BIOS na Samsung

Klávesy scény zadat BIOS na notebookech Samsung jsou F2, F8, F12, Smazat a nejběžnější kombinace. FNF2, CTRLF2, FNF8. Je však naprosto nepovinné, že jeden z nich je vhodný pro váš notebook.

To vypadá jako seznam nejoblíbenějších řádků a modelů Samsung notebooků a klíčů pro vstup do systému BIOS:

 • RV513. V obvyklé konfiguraci přejdete do systému BIOS při zavádění počítače, který potřebujete k upnutí F2. Také v některých úpravách tohoto modelu lze namísto F2 použít smazání;
 • NP300. Toto je nejběžnější linie notebooků od Samsung, který obsahuje několik podobných modelů. Většina z nich, F2 klíč je zodpovědný za BIOS. Výjimkou je pouze NP300V5Ah, protože F10 se používá pro vstup;
 • Ativ Book. Tato řada notebooků obsahuje pouze 3 modely. V knize ATIV 9 Spin a Ativ Book 9 Pro, vstup BIOS se provádí pomocí F2 a ATIV knihy 4 450R5E-X07. s F8.
 • Np900x3e. Tento model používá kombinaci kláves FNF12.

Pokud váš model notebooku nebo série, ke kterému se vztahuje, není v seznamu, vstupní informace naleznete v uživatelské příručce, při nákupu spolu s notebookem. Pokud není možné najít možnou dokumentaci, pak její elektronická verze lze zobrazit na oficiálních stránkách výrobce. Chcete-li to provést, jednoduše použijte vyhledávací řetězec. zadejte tam celé jméno notebooku a najít technickou dokumentaci ve výsledcích.

Můžete také použít „TYK metodu“, ale obvykle to trvá příliš mnoho času, protože když kliknete na tlačítko „Špatný“, počítač bude i nadále načíst stejně a během spouštění je nemožné vyzkoušet všechny klíče a jejich kombinace.

Při načítání notebooku se doporučuje věnovat pozornost nápisům, které se objeví na obrazovce. Na určitých modelech můžete setkat se zprávou s následujícím m „Stiskněte (klíč pro vstup do systému BIOS) pro spuštění instalace“. Pokud se zobrazí tato zpráva, pak jednoduše stiskněte klávesu, který je zde zobrazen, a můžete zadat BIOS.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS