Jak vybrat správnou paměťovou kartu pro smartphone. SD karty často selhávají

Jak vybrat správnou paměťovou kartu pro smartphone

Před rozhovorem o které paměťové kartě je lepší, měli byste rozlišit koncept Flash karty, USB disk a přímo paměťové karty. Pro většinu neexistuje žádný zjevný rozdíl, a nebudeme podrobně uvedeni, jen zmínáme, že USB flash disk nebo flash disk je určen pro úložiště, výměnu dat a jsou často používány jako instalační program různých nástrojů. Flash disk se připojuje k počítači nebo na jakékoli jiné zařízení, které poskytuje konektor nebo USB adaptér. Paměťové karty jsou vyráběny jak na základě paměti flash a používání jiných technologií a souborů souborů.

Pokud jde o paměťové karty, jsou určeny pro mobilní zařízení, jako jsou smartphony, fotoaparáty, přenosná hudební centra, videorekordéry, hráče a mnohem více.

Secure Digitální paměťová karta Formulář faktor

Začněme s nejjednodušším formálním faktorem. Specifikace SD poskytuje tři velikosti paměťových karet:

 • SD. klasická flash karta s celkovými rozměry 24 × 32 × 2,1 mm. Z zajímavých funkcí stojí za zvýraznění přítomnosti mechanického spínacího spínače od přepisování. Být nainstalován v pozici zámku, blokuje schopnost nahrávat na mapě nových souborů, smazání dostupných formátování.

 • Minisd je kompaktnější verzi flash karet, mající velikost 20 × 21,5 × 1,4 mm a použití v přenosných zařízeních. V současné době nejsou karty tohoto formátu prakticky produkovány.
 • MicroSD je nejvíce miniaturní stávajících SD karet, jeho rozměry jsou pouze 11 × 15 × 1 mm. Přišla nahradit její předchůdce Minisd. V současné době se karty tohoto typu používají v Smartphone, tablety, MP3 přehrávačích, kamer, videokamer a dalších přenosných technikách. Mimochodem, microSD má další, nyní zastaralý název. TransFlash (T-Flash nebo TF).

Kromě těch, které jsou uvedeny, existuje další, jedinečná forma faktor. Nanosd, prezentovaný v říjnu 2018 Huawei. Data datových karet jsou podle velikosti zcela identické s nanosimem a mají rozměry 12,3 × 8,8 × 0,67 mm, to znamená, že je to téměř 45% miniatury běžného microSD. Byly uvolněny současně s Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro Smartphone, podporující práci výhradně s tímto formátem flash karet, stejně jako se značkovým double-port (USB typu-C) kartonářů, což umožňuje pracovat s jinými modely mobilních zařízení, Desktopové počítače a notebooky.

Bohužel, jediná trumfová karta nových karet byla miniaturní velikost, zatímco za cenu a technické vlastnosti jsou významně nižší než klasický microSD. Například Huawei Nano SD s kapacitou 128 GB a konzistentní rychlost čtení 90 MB / s, stojící v oficiálním obchodě téměř 6 tisíc. Pro srovnání, Sandisk Extreme je podobná kontejner s mnohem působivějšími charakteristikami (rychlost čtení / zápisu do 160/90 MB / s, respektive ochranou před vodou, vysokými a nízkými teplotami, fouká a rentgenovými paprsky) vás bude stát 2200-2500 Data „Yandex.Market „(dané informace jsou relevantní v době psaní materiálu).

Vzhledem k tomu, že nový formát ještě nebyl dohodnuto s Sdružením SD karty a neobdržel úřední status, mluví o jeho další distribuci je příliš brzy. A s ohledem na USA sankce proti Huawei a obchodní válce s Čínou se Nanosd vyhlídky stávají ještě více mlhavé.

Jak vybrat paměťovou kartu SD podle formuláře Formor

Existují tři možnosti pro provádění jednotek SD, které se liší velikostí:

SD je největší forma faktor: 32 x 24 mm. Tyto pohony se nyní vyskytují převážně ve velkých zařízeních.

Minisd. karta s rozměry 20 x 21,5 mm. Nyní zařízení pod ním nevytvářejí žádný výrobce, takže takové pohony téměř nepoužívají.

MicroSD. nejvíce faktor podvozku. To jsou nejmenší karty, které kupujeme pro smartphony, tablety, fotoaparáty a mnoho dalších gadgetů. Velikost karty. 11 x 15 mm.

Pro karty microSD existují speciální adaptéry, které mění svůj faktor formuláře SD.

Rychlost práce

Neméně důležité vlastnosti paměťové karty. to je jeho rychlost práce. Definuje, jak rychle budou data zaznamenána na paměťovou kartu. Tato funkce je důležitá zvláště při fotografování, videozáznamu a přenos dat z počítače do smartphonu.

Secure Digital (SD) má několik různých štítků, které označují rychlost práce. Hlavní značení je třída třídy nebo rychlostní třídy. Toto označení vypadá jako písmeno „C“, ve kterém je číslo indikováno od 2 do 10. Toto číslo označuje minimální rychlost zápisu v MB / S.

Třída rychlosti Minimální rychlost záznamu
Třída 2 (c2) 2 mb / s
Třída 4 (c4) 4 mb / s
Třída 6 (C6) 6 mb / s
Třída 10 (C10) 10 mb / s

Další metoda označování se nazývá rychlostní rychlostní třída. Toto označení vypadá jako písmeno „V“ vedle, ke kterému je číslo od 6 do 90. Stejně jako v předchozím případě toto číslo označuje minimální rychlost zápisu v MBS / S.

Třída rychlosti videa Minimální rychlost záznamu
Class 6 (V6) 6 МБ/с
Class 10 (V10) 10 МБ/с
Class 30 (V30) 30 МБ/с
Class 60 (V60) 60 МБ/с
Class 90 (V90) 90 МБ/с

Также существует маркировка UHS Speed Class. Toto označení vypadá jako písmeno „U“, ve kterém je číslo indikováno. V tomto případě toto číslo označuje minimální rychlost zápisu v desítkách MB / S.

UHS rychlostní třída Minimální rychlost záznamu
Třída 1 (U1) 10 mb / s
Třída 3 (U3) 30 mb / s

Výše označení rychlosti jsou vždy uvedeny na bydlení paměťové karty. V některých případech může být okamžitě specifikováno několik různých označení, pokud indikují stejnou rychlost záznamu.

Pro většinu případů bude dostatek paměťové karty s třídou rychlostní třídy 10 (C10). S takovou kartou bez jakýchkoliv problémů můžete použít sériové fotografování fotografií, stejně jako natáčení videa s rozlišením FullHD. Rychlejší karty budou užitečné pro nahrávání videa s rozlišením 4K nebo zpomalené nahrávání.

Co znamená uhs?

Další informace o paměťové kartě, které mohou narazit na vás, je UHS-1- nebo UHS-3-kompatibilita. Tyto paměťové karty microSD se začaly objevovat v roce 2009. V teorii karty UHS může rychlost přenosu dat až 321 MB / C udržet minimální rychlost: 10 MB / s pro UHS-1 a 30 MB / s pro UHS-3. Ve skutečnosti, pokud plánujete použít kartu v smartphonu, neměli byste se zaměřit na tuto pozornost, smartphony nepodporují UHS.

Objem a generování paměťové karty

Správná SD karta správně, vedena následujícími parametry:

 • Určete účel použití, který určuje volbu jiných parametrů.
 • Kompatibilní se specifickým zařízením.
 • Hlasitost paměťových karet a třída záznamu informací.
 • Výrobce. Významné značky zaručují kvalitu svých výrobků, což je často důležité při ukládání cenných a obzvláště důležitých informací.
 • Cena. Všechny výše uvedené faktory ovlivňují náklady zařízení. Kupující rozhodne, přeplatek, zda je mu pro objem, výrobce nebo spolehlivost nebo koupit levnější analog.

SD karta pro fotoaparát

Když je paměťová karta vybrána pro fotoaparát, častěji odpovídá následujícím charakteristikám:

 • Často je to velikost plné velikosti, méně obyčejně microSD, i když tato karta může být použita ve velkém slotu se speciálním adaptérem.
 • Pro fotoaparáty, zejména profesionální, mnoho paměti je velmi důležité, takže nosiče jsou zakoupeny od 128 GB a výše. Malá velikost bude vyžadovat nahrazení mapy v procesu fotografování nebo ukládání fotografií v počítači, například.
 • Důležitá je také fotografie rychlosti zařízení a kvalita fotografie závisí na. Proto se profesionálové poradí, abyste si vybrali jednotky Flash s nejvyšší třídou U3.
 • Značka a cena majitele kamery může určit pro sebe. Profesionálové zřídka důvěřují skladování jejich práce s nízkou kvalitou málo známých firem.

Kingston SDCS2

Micro SD je vhodný pro použití v Android telefonech a odpovídá výkonu výkonu A1. Jeho potenciál stačí střílet fotografií s vysokým rozlišením a napsat fulldd video. Rychlost čtení dosáhne 100 mb / s. Výrobce poskytuje celoživotní záruku na jeho zařízení a díky významnému množství v 128 GB je vhodný pro ukládání velkého datového pole. Balíček obsahuje adaptér SD, který rozšiřuje rozsah aplikací.

Vyhledávání souborů je noční můra

Vyhledávání souborů pro Android je organizováno velmi pohodlné

Můžete být například v situaci, kdy jsou různé typy dat uloženy na různých místech. Můžete ukládat fotografie a hudbu na kartě SD a dokumenty v tomto bodě budou ve vnitřní paměti zařízení a aplikace jsou stále rozptýleny a tam. Tak, pokud spustíte vyhledávání, může vydržet nekonečně dlouho. Samozřejmě, pokud nemáte tolik souborů a mocného smartphonu, pak problémy, které necítíte. Ale starší váš gadget a čím více dat na něm bude pomalejší.

Jakou paměťovou kartu vyberete telefon

Pokud se stále rozhodnete vybrat paměťovou kartu pro svůj smartphone nebo chcete jej použít jako vyměnitelné video, video a filmy na silnici, vyberte dobrou volbu.

Rozdíl mezi něčím nepochopitelnou a spolehlivou paměťovou kartou dobré značky bude velmi malý. Přidání dalších více můžete koupit rychlou mapu stejné značky. Princip je jednoduchý. v rámci jednoho objemu, tím dražší, tím lépe.

Jakmile zaplatíte 500 více, můžete si užít velmi dlouho. Pokud chcete diskutovat o značkách a rychlostních karet, pojďme to udělat v komentářích. Myslím, že něco najdeme.

V každém případě stojí paměťová karta peníze. Pokud chcete koupit smartphone a rozdíl mezi oběma svazky paměti není ne více než dva tisíce, ani o tom nemyslete, vezměte si větší objem. Polovina rozdíl půjde na nákup paměťové karty. Pokud se rozbije, musíte si koupit další a žádný zisk, který nebudete dostat. Pokud je rozdíl více, pak stojí za to přemýšlet, ale ne z pohledu úspor na mapě, ale zda potřebujete takový objem.

Napište do komentářů, jak se cítíte o paměťových kartách. A máme telegram chatu. Tam také můžete diskutovat o hodně.

Jediné množství paměti, pro které si myslím, neměla by být přeplatena, je to 512 GB. Dokonce i 256 GB má smysl vzít, ale jsou již možné možnosti. Ale budete mít zásobu

Rozhodl jsem se o sebe. Pouze vestavěná paměť a karty pro něco k odstranění a okamžitě odhodit, ale ne pro konstantní úložiště. Doporučuji vám, abyste udělali totéž, ale každý si vybere svou cestu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS