Jak vybrat televizor Samsung Smart TV

Jaký televizor Samsung vybrat? Hodnocení 2020

Na dnešním trhu s televizory si můžete vybrat a koupit model podle svého vkusu, ale ne všechny televizory jsou cenově dostupné podle funkcí. Cena televizoru se odvíjí od instalovaného displeje, úhlopříčky a rozlišení obrazovky, podpory Smart, Wi-Fi, 3d a dostupnosti technologií.

Většina společností se nesnaží optimalizovat své modely televizorů, ale spíše se snaží vytěžit maximum z jejich skromných funkcí. Proto není výběr televizoru s dobrou obrazovkou a funkcemi snadný úkol.

Samsung je jedním z mála výrobců, kteří nabízejí modely s vyváženou cenou a funkcemi, a výběr spotřebičů Samsung je k dispozici jak offline, tak online. Níže se podíváme na to, jak si vybrat dobrý televizor Samsung, které řady televizorů Samsung jsou nejlepší, co a co představuje dobrý televizor Samsung.

Nastavení internetu v televizoru Samsung

Hlavní rozdíl mezi Smart TV a běžným televizorem spočívá v integraci Smart Boxu. Výrobce používá procesor Tizen, díky kterému je zařízení stejně funkční jako počítač. Chcete-li používat Internet, musíte být připojeni k síti World Wide Web. Existují dva způsoby: kabelový a bezdrátový.

Kabelový internet

Připojuje se pomocí síťového kabelu RJ45 Ethernet k portu LAN. Za výhodu této možnosti je považován vysokorychlostní internet, nejčistší a nejstabilnější signál, rychlé nastavení. Nevýhodou je množství kabelů a nutnost zakoupit externí modem (splitter). Bez něj by nebylo možné používat kabelové připojení pro další domácí zařízení.

Odborníci doporučují připojit televizor k internetu přes router, nikoli přímo (kabelem zapojeným do televizoru). Vzhledem k tomu, že poskytovatelé internetových služeb používají různé typy připojení, je možné, že ne všechny budou kompatibilní se Smart TV.

Pokud se připojujete přes směrovač, je aktivován server DHCP (který automaticky přiděluje IP adresu) a směrovač konfiguruje síťová nastavení nezávisle. Protokol Dynamic Host Configuration Protocol je ve výchozím nastavení téměř vždy aktivován. Pokud však poskytovatel sítě přidělí statickou IP adresu, musíte nastavení nakonfigurovat ručně. Za tímto účelem byste měli:

Zapojte kabel do zásuvky a přejděte do nabídky televizoru;

Otevřete „Nastavení sítě“ a vyberte „Kabel“;

V zobrazeném okně zadejte ručně všechny parametry, které vám zadal poskytovatel, a klikněte na tlačítko OK.

Síťové připojení bude nakonfigurováno.

Bezdrátové připojení k internetu

Většina televizorů Samsung má vestavěný směrovač Wi-Fi. V takovém případě je nutné provést následující kroky k navázání spojení:

V seznamu dostupných připojení vyberte požadované připojení;

Po synchronizaci se na obrazovce zobrazí oznámení, že zařízení bylo úspěšně připojeno k síti.

Jak vybrat adaptér Wi-Fi pro televizor

Stále více televizorů podporuje připojení k internetu. Navzdory možným rychlostním omezením, Wi. Fi připojení je poměrně populární. Koneckonců, televizor můžete umístit do kterékoli místnosti v domě, není třeba tahat žádné další kabely.

Pro Wi. Fi připojení Váš televizor musí být vybaven vestavěným bezdrátovým modulem. Pokud takový modul není k dispozici, je třeba připojit externí modul Wi. Fi je poměrně oblíbené připojení Wi Fi. Zde se uživatelé setkávají s řadou otázek. Jak si vybrat Wi. Fi adaptér pro televizor, abyste získali maximální šířku pásma sítě? Takové moduly mají obvykle mnoho parametrů a funkcí, které nejsou běžnému uživateli vždy jasné. Pokud si chcete koupit zařízení Wi. Fi adaptér speciálně pro váš televizor, musíte znát základní parametry, které je třeba vzít v úvahu. V tomto článku získáte podrobnou odpověď na to, jak vybrat Wi. Fi adaptér pro televizor.

Výběr adaptéru Wi-Fi

Kompatibilita. Pokud se rozhodnete pro Wi. Fi adaptér pro váš televizor, je třeba nejprve zkontrolovat, zda je adaptér kompatibilní s určitými značkami a modely televizorů. Kompatibilitu si můžete ověřit v datovém listu adaptéru. U kompatibilních televizorů se někdy uvádí konkrétní značka (např. Adaptér Wi-Fi pro televizory Samsung Wi-Fi ready ). To znamená, že adaptér je podporován všemi televizory zadané značky, které jsou určeny pro práci s bezdrátovými sítěmi. Někdy je jako kompatibilní uvedena celá řada televizorů určité značky (např. Adaptér Wi-Fi pro televizory LG řady 5).

Mohu si koupit adaptér Wi-Fi jiné značky a bude s mým televizorem fungovat?? S touto otázkou se potýká mnoho uživatelů. Značkové bezdrátové moduly jsou mnohem dražší než „univerzální“ moduly, které mohou fungovat se všemi televizory. V praxi však tato úspora často vede k tomu, že adaptér Wi-Fi v televizoru nefunguje. Výrobci televizorů mají přirozeně zájem na tom, aby si zákazníci kupovali jejich výrobky. Díky podpoře „univerzálních“ externích modulů Wi-Fi není nutné kupovat adaptér Wi-Fi stejné značky jako televizor.

Osobně jsme se setkali s případy, kdy neznačkový externí adaptér Wi-Fi úspěšně fungoval v televizoru. Po aktualizaci firmwaru však televizor přestal fungovat. Po vyzkoušení původního adaptéru na jiných televizorech stejné značky s novou verzí firmwaru adaptér Wi-Fi také odmítl fungovat. Pokud si tedy chcete vybrat Wi. Fi adaptér pro váš televizor a pak nelitujte utracených peněz, zkuste si vybrat kompatibilní zařízení.

Norma je. Při výběru Wi. Fi adaptér pro váš televizor musí dbát na podporovaný standard. Existuje několik běžných Wi. Fi. Je to 802.11а, 802.11 b. 802.11 g a 802.11 n. V závislosti na použité normě se mění maximální přenosová rychlost. Níže uvádíme informace o společnosti Wi. Fi standard. Teoretickou maximální propustnost ( max ) v Mbit/s a skutečnou propustnost ( real ) v Mbit/s:

  • 802.11a. max. Až 54, reálné až 2
  • 802.11 b. max. Do 11, reálné do 3
  • 802.11 g. max. Až 54, skutečný až 24
  • 802.11 n. max. Až 150, reálné až 50
  • 802.11 n. max. Do 300, reálné do 150

Jak vidíte, skutečná šířka pásma Wi. Fi adaptér pro TV je mnohem nižší než maximální, který je určen pro ideální podmínky. Vyberte si normu podle toho, kterou normu vaše Wi. Fi router. Pokud je směrovač standardní 802.11 n 150 Mb/s, je nejlepší pořídit si Wi. Fi adaptér stejného standardu. Pokud bude adaptér standardu 802.11g 54Mbps, pak bude vaše maximální propustnost omezena standardem adaptéru, a to není dobré.

Důležitá rada. Nesledujte vysokou rychlost. Často je na krabici uvedena maximální rychlost 300 Mb/s a lidé očekávají, že ji skutečně získají. Nezapomeňte, že skutečná šířka pásma vybudované sítě je mnohem nižší než teoretická. Důvodem je rušení stěnami i rušení jinými signály.

Provozní frekvence. Wi. Fi adaptér pro váš televizor a nevěnovat pozornost jeho frekvenci. Tato specifikace ukazuje, na jaké frekvenci zařízení pracuje. Nejběžnější frekvence adaptérů jsou 2.5 až 5 GHz. Níže jsou uvedeny frekvenční rozsahy a normy Wi. Fi:

Pokud máte směrovač, který pracuje na frekvenci 5 GHz i Wi. Fi adaptér pro TV pracující na frekvenci 2.4 GHz, pak nebudou fungovat společně. Dávejte na to pozor při nákupu zařízení Wi. Fi adaptér pro televizor.

Výkon vysílače. Tato charakteristika je zodpovědná za vysílací výkon Wi. Fi adaptér. Měřeno v dBm. Je lepší věnovat pozornost modelům s kapacitou 17-20 dBm. To zajistí kvalitní a stabilní bezdrátové připojení.

Rozsah. Při výběru Wi. Fi adaptér pro televizi je třeba zvážit jeho maximální dosah. Měřeno v metrech. Často se specifikují zvlášť pro venkovní a vnitřní použití. Zvolte rozsah podle umístění směrovače a televizoru. Všimněte si, že v obou případech se síla signálu s rostoucí vzdáleností snižuje. I když se budete nacházet v přijatelné oblasti, ale mezi routerem a televizorem bude mnoho překážek, signál nebude dobrý.

Šifrování. Tato možnost je zodpovědná za šifrovací algoritmus a odolnost proti neoprávněné manipulaci. Dejte přednost zařízení Wi. Fi adaptéry se šifrovacím protokolem WPA nebo WPA 2. WEP je zastaralý.

Snažili jsme se podrobně popsat, jak vybrat Wi. Fi adaptér pro TV. Doufejme, že vám tyto rady umožní koupit kvalitní Wi. Adaptér WiFi pro televizor.

vybrat, televizor, samsung, smart

Televizor Samsung UE55H7000ATXUA

I při sledování známého obrazu na televizoru Samsung UE55H7000ATXUA můžete získat nezapomenutelný zážitek z kvality obrazu: technologie použitá v zařízení segmentované stínování zlepšuje obrysy objektů i v tmavých oblastech obrazovky, kvalita obrazu je vylepšena kontrastem a technologie Micro Dimming zajišťuje detailní čistotu obrazu.

Můžete na televizoru procházet sociální sítě??

Myšlenka spojit i úsporný procesor s televizorem byla vynucená. výrobci ztráceli odbytový trh. A tento druh posílení přivedl obrovské množství diváků zpět k modrému plátnu. Návštěva pro Smart TV je nyní velmi snadná. Stačí zapnout televizi, přejít na internet a navštívit stránku

Nemůžete však využívat všechny možnosti sociální sítě, nebo alespoň ne tak pohodlně, jak jste zvyklí na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. Pokud je televizor vybaven bezdrátovou myší a klávesnicí, bude pro vás samozřejmě snazší surfovat po webu než bez nich.

Hlavní rozdíly mezi televizory LG a Samsung

Pokud půjdete do obchodu a budete se snažit najít rozdíly v těchto značkách ve stejné cenové kategorii, pravděpodobně neuspějete.

Faktem je, že LG a Samsung si jsou v poslední době velmi podobné. Ve specifikacích televizorů však existují drobné rozdíly, které jsou však obvykle zanedbatelné a nemají vliv na výkon.

V současné době je společnost Samsung díky své rozsáhlé produktové řadě rychlejší a lépe vyvinutá než její nejbližší konkurent. Prodávají jak levné, tak prémiové modely. Zatímco společnost LG přechází na modely LED s vysokým rozlišením.

0 nejlepších herních televizorů 2021-2022:

Seznamte se s 10 nejlepšími televizory. Tyto modely považujeme za jedny z nejlepších. nabízejí dobrou kvalitu obrazu, pokročilé režimy zobrazení a užitečné doplňkové funkce.

DŮVODY PRO KOUPI

Typická hluboká černá, syté barvy

Kompletní herní specifikace nové generace

Displeje OLED od společnosti LG jsou pro hráče již léta oblíbenou volbou (jejich dominance v tomto seznamu není náhodná) a nový model G2 je prostě nejlepší.

Hlavní novinkou je, že jde o nejjasnější displej OLED, jaký kdy společnost LG vyrobila, a to díky kombinaci technologie OLED Evo a nového chladicího prvku, který umožňuje ještě lepší výkon panelu než dříve. Efekt doplňku skvěle promění veškerý obsah (včetně her). Naštěstí nebyla obětována hloubka černé, takže celkový kontrast je úžasný a ve stínech se skutečně objevuje nárůst detailů, což nejen přispívá k autentičtějšímu obrazu, ale také k menšímu počtu překvapení při síťových přestřelkách.

Celkový herní výkon je také bezkonkurenční. Televizory LG jsou jedinečné tím, že podporují hry Dolby Vision až do 120 Hz a všechny čtyři vstupy HDMI mají maximální rychlost 48 Gb/s a podporují 4K/120 Hz, VRR a ALLM. K dispozici je také efektivní nastavení HGiG pro přesnější zobrazení tónů HDR a naměřili jsme bleskovou vstupní latenci 9,4 ms.

Jedinými nevýhodami modelu G2 je jeho vyšší cena, absence stojanu v balení (je primárně určen k montáži na stěnu) a nedostatek velikostí pod 55 palců (my jsme testovali 65palcovou verzi). Pokud je to pro vás zásadní překážka, podívejte se na náš brzy recenzovaný model C2, který je méně jasný než model G2, ale všechny tyto drobné problémy řeší.

LG OLED48C1

Televizory OLED od společnosti LG jsou již dlouho skvělými herními televizory a model C1 2021 není jiný.

DŮVODY PRO KOUPI

Vynikající kvalita obrazu ve všech směrech

Prakticky bezchybná sada herních funkcí

Vylepšené dálkové ovládání a systém nabídek

Pokud hledáte cenově dostupnější a mnohem kompaktnější LG OLED, je pro vás 48″ verze C1 2021 ta pravá.

Stejně jako výše uvedený model G2 je vybaven čtyřmi konektory HDMI 2.1 S podporou eARC, 4K/120 Hz, ALLM (automatický režim s nízkou latencí) a VRR (proměnná obnovovací frekvence). VRR je podporováno ve všech třech současných formátech, především HDMI VRR, Nvidia G-Sync a AMD Freesync Premium. Podporovány jsou také technologie HGiG a Dolby Vision, a přestože konektory HDMI 2.1 jsou dimenzovány „pouze“ na 40 Gb/s, v každém případě žádná současná konzole nevyžaduje více.

Speciální nabídka Game Optimizer umožňuje rychlý přístup ke všem nastavením souvisejícím s hrou a také k funkcím, které upravují výkon obrazu hry, a to buď podle žánru hry, kterou hrajete, nebo ručním nastavením detailů v nejsvětlejších a nejtmavších částech obrazu.

Stručně řečeno, pouze novější modely C2 a G2 jsou výkonnější herní televizory, a i v tomto případě to není o moc, takže C1 se vyplatí koupit, dokud je ještě v prodeji a než dojdou zásoby.

DŮVODY PRO KOUPI

Perfektní design pro montáž na stěnu

Ačkoli tento seznam nezahrnuje OLED a QLED, model LCD Samsung AU9000 je skvělou volbou pro hráče s omezeným rozpočtem.

Na rozdíl od levnějších modelů AU podporují tři porty HDMI modelu AU9000 jak VRR, tak 120Hz signál. UE50AU9000 se tak okamžitě stává atraktivnější volbou pro zobrazení na PS5, Xboxu řady X nebo PC s novou špičkovou grafickou kartou Nvidia nebo AMD, i když podpora 120 Hz může být podporována pouze v rozlišení 1080p, nikoli 4K

Tím herní zážitek nekončí. Nechybí ani podpora ALLM a vstupní latence při aktivovaném herním režimu je pouze 9,2 ms. Můžete si zobrazit praktický herní panel, který vám na první pohled ukáže, které grafické prvky jsou ve hře použity.

Kromě toho, v souladu s televizory Samsung Neo QLED, může model 50AU9000 podporovat přehrávání počítačových her s poměrem stran 32:9, které tento ultraširokoúhlý formát podporují.

Jeho jas a živé, ale kontrolované barvy se dokonale snoubí s úžasnými grafickými schopnostmi 4K HDR nejnovějších herních strojů, zatímco podpora vyšších a proměnlivých obnovovacích frekvencí v kombinaci s mimořádně nízkým vstupním zpožděním poskytuje fantasticky okamžitý a pohlcující zážitek. Nicméně hlubší černá by byla pěkná.

LG OLED65G1

Model 2021 LG OLED Evo přináší slibované vylepšení obrazu. G1 je výjimečný.

DŮVODY PRO KOUPI

První televizor LG na G2 (a v menší míře na C2).

Není tedy tak jasný jako nový model G2, ale na poměry OLED je stále velmi jasný, nehledě na to, že je úžasně ostrý a detailní.

Má také všechny herní funkce, které od OLEDů LG očekáváme: čtyři konektory HDMI 2.1 40Gb/s s podporou 4K@120Hz, VRR a ALLM (plus eARC); režim HGiG pro přesnější kontrast ve hrách HDR; vstupní latence menší než 13 ms; a nabídka Game Optimizer, která umožňuje jemnější doladění ve hrách a dává všechna nastavení na dosah ruky.

Nastavení služby Smart TV v televizoru Samsung

Nastavení chytrého televizoru může zahrnovat několik položek: nastavení operačního systému, připojení k internetu, instalaci aplikací, nastavení kanálů a aktualizaci softwaru.

Softwarové operační systémy

Jak jsme již zmínili, Samsung Smart TV je většinou dodáván s operačním systémem Tizen. Přesněji řečeno, nemusíte jej nastavovat hned po zapnutí. Je dokonale přizpůsoben a nakonfigurován pro co nejjednodušší použití od samého začátku. Jediné, co budete možná muset udělat, je upgrade, ale o tom až později. Systém Tizen se používá v široké škále zařízení

Jak konfigurovat a upravovat volné kanály v televizoru Samsung Smart TV

Po prvním zapnutí by měl každý televizor vyhledat přijímaný signál a najít televizní kanály. V počátečním nastavení vám může pomoci „Automatické nastavení“. Jedná se o průvodce, který vás krok za krokem provede všemi kroky konfigurace kanálu. Po připojení kabelu od antény nebo kabelové televize je třeba stisknout tlačítko „Home“ na dálkovém ovladači a vybrat „Source“ a poté „TV“. Snímek obrazovky z příručky na webových stránkách společnosti Samsung

POZOR! Položky a vzhled se mohou u různých verzí televizoru mírně lišit. Proto důrazně doporučujeme nahlédnout do příruček dostupných na oficiálních webových stránkách společnosti Samsung. Pak musíme přejít do Nastavení a najít položku Vysílání, která obsahuje položku Automatické nastavení, která nás zajímá. Pokyny pro nastavení Smart TV na webových stránkách společnosti Samsung Systém vás vyzve k zahájení procesu nastavení stisknutím tlačítka „Start“. Pokyny pro nastavení Smart TV na webu Samsung Dále je třeba zadat několik parametrů pro skenování. Tento kabel nebo anténa, typ kanálů. digitální a analogové, operátor (pokud neexistuje, můžete nastavit „Ostatní“) a režim vyhledávání. plný nebo rychlý. Poté je třeba stisknout tlačítko „Scan“, čímž se spustí proces. Průběh bude indikován procentuálním ukazatelem. Pokyny pro nastavení Smart TV na webu Samsung Po dokončení skenování vás systém informuje o počtu nalezených kanálů. Nyní můžeme ukončit nastavení a začít sledovat.

Jak nastavit internet v televizoru Samsung Smart TV

Všechna nastavení Smart TV spočívají v připojení k internetu. Operační systém navrhne další akce a možnosti. Nastavení může u různých modelů televizorů vypadat různě. Algoritmus je však stejný. Nejprve se musíme dostat do nastavení nebo nabídky televizoru. Může vypadat takto: Pokyny pro nastavení Smart TV na webu Samsung Nebo takto: Pokyny pro nastavení Smart TV na webu Samsung Zde nás zajímá položka „Síť“. U novějších modelů se nachází v části „Obecné“. Pokyny pro nastavení Smart TV na webových stránkách společnosti Samsung Dále je třeba vybrat možnost „Otevřít nastavení sítě“, která vás okamžitě vyzve k zadání způsobu připojení. bezdrátové nebo kabelové. Připojení kabelu je jednoduché: kabel od poskytovatele se zasune do ethernetové zásuvky televizoru a v nastavení se vybere příslušná položka. To je vše, připojení je dokončeno. Pokyny k nastavení chytrého televizoru na webových stránkách společnosti Samsung V případě Wi-Fi jednoduše vybereme bezdrátové připojení a poté naši síť ze seznamu navrhovaných sítí. Samozřejmě to musí být vaše síť a musíte k ní mít klíč. Pokyny pro nastavení televizoru Smart TV na webových stránkách společnosti Samsung Poté vás systém požádá o zadání hesla pro přístup k bezdrátovému připojení. Po zadání a zpřístupnění internetu vás systém upozorní. Průvodce nastavením Smart TV na webových stránkách společnosti Samsung Od této chvíle můžete plně využívat všechny služby a funkce Smart TV: sledovat videa a filmy, stahovat a instalovat aplikace, surfovat na internetu pomocí prohlížeče a hrát hry.

Jak nainstalovat službu YouTube do televizoru Samsung Smart TV

Tento problém se stal problémem od 30. Června 2017. Společnost Google totiž ukončila podporu své aplikace na starších televizorech před rokem 2012. Logickým závěrem je, že spuštění YouTube, dokonce i jeho obejití, je odsouzeno k neúspěchu.

Jedinou zbývající možností je koupit si novější, modernější televizor, použít externí televizní set-top box nebo připojit Smart TV k mobilnímu zařízení a streamovat video z něj.

Jak aktualizovat televizor Samsung Smart TV

Téměř všechny modely jsou vybaveny funkcí automatické aktualizace, která pravidelně kontroluje, zda není k dispozici novější verze firmwaru, a ve vhodnou chvíli nabídne aktualizaci. Můžeme to však udělat i ručně. K tomuto účelu potřebujeme 4 GB flash disk, počítač a televizor. Nejprve je třeba určit přesný model televizoru. Nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je podívat se na nálepku na zadním panelu, kde je uveden číselný kód.

Pak musíte přejít na oficiální stránky podpory společnosti Samsung a zadat údaje do vyhledávacího pole. Systém najde produkt, který odpovídá vašemu požadavku, pak musíte přejít na jeho kartu a otevřít sekci „Ke stažení a příručky“. Zde se zobrazí několik možností stahování. Pouze pro operační systém Windows. Stáhněte si nabízený soubor, zkopírujte jej na flash disk a rozbalte jej. Poté je třeba vložit disk USB do jedné ze zásuvek USB v televizoru. Poté proveďte všechny akce v interním operačním systému. V nabídce vyberte možnost „Podpora“, poté „Aktualizace softwaru“ a poté „Aktualizovat nyní“. Systém vám nabídne vyhledání potřebných souborů na připojeném disku.

Musíte odpovědět „ano“. Operační systém zkontroluje, zda je soubor vhodný pro aktualizaci, a znovu se zeptá, zda si uživatel přeje aktualizaci provést. Po kliknutí na tlačítko „Ano“ budete muset počkat na dokončení aktualizace, poté se televizor automaticky restartuje s novou verzí softwaru.

nejlepších konzolí Smart TV

Mezi širokou nabídkou set-top boxů Smart TV si spotřebitelé našli své vlastní, nejoblíbenější modely. Smart TV Samsung GT-B9150 Black je vyroben v Koreji.

Má 1 rok záruky a je navržen pro 3 roky aktivního používání. Má 2 porty USB, je napájen ze sítě. Má vestavěnou anténu a kabel s konektorem HDMI pro připojení k internetu.

Operační systém Android umožňuje kopírovat veškerý domácí video obsah a ukládat jej do cloudu. Vysokorychlostní provoz a přehrávání videa. Připojení k hrám. Miniaturní počítač H96 Pro se připojuje jako flash disk a vypadá maličký. Kromě toho má 8jádrový procesor Amlogic S912 a operační systém Android 7.1.1. Model s bleskem přehrává videa 720p, 1080p a 4K Ultra HD.

Zvládá všechny aplikace a videohry pro systém Android. H96 Pro mini je k dispozici s většinou bezplatných aplikací. Připojení k internetu přes Wi-Fi s vestavěnou anténou. Přístroj se přizpůsobí všem modelům televizorů včetně starších televizorů.

Modely set-top boxů jsou u zákazníků velmi oblíbené

Všechny se kromě základních funkcí připojují k telefonu přes Bluetooth a mají spoustu dalších funkcí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS