Jak vymazat paměť iPadu mini

Jak vyčistit iPad mini od nečistot?

Nejjednodušší způsob, jak upravit sken, je převést jej do textového dokumentu pomocí aplikace FineReader a poté provést potřebné změny ve Wordu. Aplikace FineReader dokáže pracovat s velkým množstvím textů, tabulek a obrázků. Převádí také do textového formátu dokumenty v celé řadě jazyků.

Chcete-li na iPhonu nebo iPadu provést reset, přejděte do „Nastavení“ → „Hlavní“ → „Resetovat“ a vyberte možnost „Vymazat obsah a nastavení“. Upozorňujeme, že resetování zahrnuje odstranění všech souborů a nastavení z mobilního zařízení.

Vymazání paměti iPadu pomocí nastavení iPadu

Službu pro vymazání mezipaměti poskytuje samotná služba Nastavení společnosti Apple. Paměť iPadu můžete vymazat bez softwaru třetí strany. Je to rychlé a snadné.

Přejděte dolů a vyhledejte položku Obecné. Pak stiskněte tlačítko Store iPad. Zde můžete zkontrolovat, kolik místa zabírají jednotlivé aplikace. Poté se můžete rozhodnout, které aplikace chcete odstranit, a to kliknutím na tlačítko Unload unused apps. Můžete také zobrazit stažená videa a velké přílohy a poté odstranit nežádoucí soubory.

Pokud nechcete odstraňovat aplikace, můžete vymazat mezipaměť Safari. Otevřete Nastavení a klepněte na Safari. Poté vyberte možnost Vymazat historii a data webových stránek. Vyrovnávací paměť při návštěvě určitých stránek bude vymazána. Získáte určitý úložný prostor.

Volba zúčtování je však jedna a tato metoda není 100% bezpečná. Možná lze vaše data obnovit pomocí softwaru třetí strany. Pokud plánujete prodat svůj starý iPhone nebo iPad nebo ho někomu darovat, může dojít k úniku vašich osobních údajů. Potřebujete výkonný software, který důkladně vyčistí váš iPad a poskytne vám více možností čištění. Čtěte dál a rozhodněte se, kterou cestou se vydáte.

Provedení nuceného restartu

V boji proti přeplněné paměti pomáhá také nucený restart iPhonu a iPadu. Odstraní všechny dočasné soubory z mobilního zařízení, které mohou zabírat mnoho místa. „Tvrdý“ restart je užitečný zejména pro uživatele, kteří ho dlouho (nebo nikdy) neprovedli. Chcete-li iPhone nebo iPad násilně resetovat, stiskněte a podržte současně tlačítka Napájení a Domů (u iPhonu 7/7 Plus tlačítko pro snížení hlasitosti), dokud se na obrazovce neobjeví logo Apple.

Jak vymazat mezipaměť Safari ze zařízení iPad

Je známo, že po přechodu na každou stránku a interakci s jakoukoli stránkou se v systému nahromadí obrovské množství „odpadu“. Proto byla možnost vyčištění mezipaměti v Safari speciálně poskytnuta výrobci Apple a měla by se provádět pravidelně. Jak na to:

vymazat, paměť, ipadu, mini
  • Přejděte do Safari v Nastavení, přejděte na Safari a přejděte dolů na možnost „Vymazat historii a data“. Klepněte na tuto možnost a počkejte několik sekund, abyste vymazali mezipaměť a zároveň odstranili systémové soubory, které spotřebovávají paměť, a další nepotřebný odpad
vymazat, paměť, ipadu, mini

Chcete-li vymazat mezipaměť Safari v iPadu, přejděte do Safari v Nastavení a vyberte možnost „Vymazat historii a data“

vymazat, paměť, ipadu, mini

Odinstalování aktualizace systému iOS stažené do zařízení

Operační systém ve výchozím nastavení stahuje do iPhonu a iPadu čerstvé aktualizace, ukládá je do paměti a čeká, až je uživatel nainstaluje. Mnozí však netouží po upgradu na aktuální verzi platformy, v takovém případě můžete instalační soubory bez obav odstranit, zejména proto, že obvykle zabírají poměrně hodně paměti.

Chcete-li se těchto aktualizací zbavit, musíte otevřít „Nastavení“, přejít do nabídky „Hlavní“, přejít na „Úložiště a iCloud“ a v části „Úložiště“ kliknout na „Správa“. Poté byste měli najít nejnovější aktualizaci firmwaru a odinstalovat ji.

Jak vyčistit iPad od nevyžádaných souborů a zbytků

Nejčastějším problémem, se kterým se potýkají majitelé tabletů Apple, je čištění iPadu.

Skutečnost, že kvůli uzavřenému operačnímu systému iOS iPad je poměrně problematické vyčistit všechny druhy nečistot, zejména ve srovnání s Android-zařízení (kde můžete doslova otevřít složky na interním disku, odstranit je a soubory v nich).

Další zvláštností zařízení Apple je, že se vyrábějí bez slotu pro paměťovou kartu. To znamená, že není možné zvětšit fyzické úložiště.

vymazat, paměť, ipadu, mini

Uživatelé s 16GB a 32GB variantou iPadu tak poměrně rychle zaplní veškeré volné místo. Modely s kapacitou 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB tento problém nemají, protože interní úložiště je velmi velké (zejména modely s kapacitou 512 GB a 1 TB).

„iPad se zpomaluje: Jak vyčistit zařízení a vrátit mu předchozí rychlost??

Pomocí konektoru Lightning počítače a aplikace iTunes můžete rychle a efektivně vymazat svůj gadget.

Před čištěním iPadu je třeba splnit následující požadavky:

Jak vyčistit iPad od nečistot? Rozebereme si to krok za krokem:

  • Připojení zařízení k počítači pomocí kabelu Lightning. Přihlášení do iTunes nainstalovaných v počítači.
  • Vymyslete heslo pro zkopírované soubory. Za tímto účelem vyberte možnost „Šifrovat místní kopii“.
  • Po nastavení hesla iTunes automaticky vytvoří zálohu. Pokud se proces kopírování nespustí automaticky, můžete jednoduše kliknout na „Make Copy Now“. To zabere nějaký čas.
  • Možná bude nutné vypnout funkci „Najít iPad“. To lze provést velmi snadno, stačí přejít do nastavení a v iCloudu zakázat možnost „Najít iPad“. To vyžaduje zadání hesla služby Cloud. Poté musíte v okně iTunes kliknout na „Done“ a znovu kliknout na „Create copy now“.
  • Budete vyzváni k výběru právě vytvořené zálohy. Je třeba kliknout na „Obnovit“ a zadat heslo k záloze.
  • Itunes okamžitě zahájí proces obnovy. Po dokončení operace budou všechny soubory a informace stejné jako před obnovením a paměť bude větší.

Před vymazáním iPadu tímto způsobem je vhodné zkontrolovat velikost dočasných souborů, protože podle toho se určí, kolik volného místa bude na disku po aktualizaci k dispozici. Tento postup by měl být prováděn přibližně každých šest měsíců, protože během této doby se v zařízení znovu objeví odpadky, což nepříznivě ovlivní provoz „iPadu“.

Jak vymazat paměť RAM v zařízeních iPhone a iPad

Odemknutí iPhonu nebo iPadu

Stiskněte tlačítko napájení a podržte je stisknuté, dokud se na obrazovce nezobrazí posuvník „Vypnout“

Podržte tlačítko Domů po dobu 5-20 sekund, dokud se nevrátíte na úvodní obrazovku. Nedotýkejte se posuvníku „Vypnout“.

Hotovo! Tato jednoduchá operace je zodpovědná za vyčištění paměti RAM a nevyžaduje restart. Spusťte misi vyčištění paměti RAM, kdykoli zjistíte, že aplikace a hry začínají pracovat pomalu nebo zamrzají.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS