Jak vymazat paměť v zařízení Samsung Galaxy

Jak vymazat paměť v zařízení Samsung Galaxy

Jednou z nejpalčivějších otázek mnoha majitelů smartphonů je, jak vymazat paměť Samsungu a uvolnit místo pro jiné soubory. Problém je nejhorší v zařízeních, která mají malý vestavěný „pevný disk“ (do 64 GB). V takovém případě aplikace, soubory, mezipaměť a další data zahlcují smartphone a brání uživateli v řádné práci. Zde jsou uvedeny všechny způsoby, jak vyčistit paměť zařízení Samsung, a které metody jsou nejúčinnější. Pro snadnější orientaci se podívejme zvlášť na vestavěné funkce, speciální programy a další metody odstraňování.

Čím může být paměť telefonu Samsung „zanesena“?

Před přijetím drastických opatření je nutné zhodnotit stav „pevného disku“ smartphonu a zjistit, co zabírá „lví“ podíl volného místa. Na mnoha zařízeních lze tyto informace nalézt ve složce Moje soubory. Pokud chybí nebo se nezobrazuje, použijte standardní způsob:

Tam se můžete podívat, co přesně znečišťuje váš smartphone. Na základě těchto informací se můžete rozhodnout, jak vyčistit vnitřní paměť zařízení Samsung a které soubory upřednostnit.

Pojďme si rozebrat, co jsou „nevyžádané“ a nepotřebné soubory ve vašem smartphonu:

 • Cache. Do této kategorie patří dočasné soubory vytvořené programy pro konkrétní úlohy. Zrychlují běh aplikací a mezipaměť musí být odstraněna, jakmile se uživatel odhlásí ze softwaru. Nevýhodou je, že se to ne vždy podaří. To postupně zahlcuje paměť telefonu a je třeba ji vyprázdnit.
 • Vzdálené softwarové soubory. Odinstalování aplikace neznamená její úplné odstranění z telefonu Samsung. V zařízení často zůstávají části softwaru, které ho zpomalují.
 • Zbytečné obrázky. Uživatelé často vytvářejí více fotografií, které se používají jen zřídka, ale zabírají v telefonu mnoho místa. Objevují se také duplicitní videa a další dokumenty.
 • Zbytečný obsah. Tato kategorie zahrnuje mediální položky, které jsou v telefonu, ale uživatel je nepotřebuje. Jedná se o videa, hudbu, dokumenty, aplikace a další nepotřebné informace.

Všechno toto „smetí“ zahlcuje smartphone a brání vám v jeho běžném používání. Chcete-li zařízení znovu zprovoznit, musíte telefon Samsung vyčistit od nežádoucích souborů jedním z následujících způsobů.

Jak vyčistit paměť pomocí vestavěných funkcí

Před instalací dalších aplikací se pokuste vyčistit paměť od nepotřebného „smetí“ pomocí vestavěné funkce.

Přesun aplikací na mapu

Chcete-li uvolnit paměť v systému Samsung Android, začněte tím, že přesunete „těžké“ aplikace na paměťovou kartu. Před prováděním prací se ujistěte o následujících bodech:

 • Před přesunem programů ze smartphonu na kartu SD se ujistěte, že neobsahují žádné osobní údaje, např. Bankovní kartu. Důvodem tohoto požadavku je skutečnost, že jakmile jsou osobní údaje přeneseny, nejsou již chráněny před zneužitím a mohou se dostat do nepovolaných rukou.
 • Používejte pouze kvalitní karty SD od prověřených výrobců a s vysokou třídou (nejlépe 10). To má zásadní vliv na bezpečnost, rychlost sdílení a integritu dat.
 • Nevyjímejte paměťovou kartu ze spuštěného zařízení.
vymazat, paměť, zařízení, samsung

Chcete-li tímto způsobem uvolnit místo v telefonu Samsung se systémem Android, vstupte do Nastavení a Aplikace. Vyberte aplikaci, kterou chcete přesunout, a stiskněte tlačítko Přesunout na kartu SD. Upozorňujeme, že některé aplikace nemusí být přeneseny, pokud nemáte práva ROOT.

Odstranění nepotřebných aplikací

Dalším způsobem, jak vyčistit paměť mobilního zařízení, je odstranění nežádoucích programů. Zvykněte si kontrolovat software, protože na této nuanci závisí nejen dostupný prostor, ale také životnost zdroje. Upozorňujeme však, že po odinstalování je nutné vymazat zbývající mezipaměť. Jak to udělat, se dozvíte níže.

Chcete-li telefon Samsung zbavit nepotřebných aplikací, proveďte následující kroky

 • Vstupte do nabídky a přejděte do Nastavení.
 • Vyberte aplikace. Pokud nemáte to, co chcete, můžete otevřít Systémové aplikace (3 tečky vpravo).
 • Vyberte software, který vás zajímá, a přejděte do sekce Paměť.
 • Stiskněte tlačítko Vymazat data a poté tlačítko Smazat.

Odstraněním několika nepotřebných programů s mezipamětí můžete vyčistit paměť telefonu Samsung Galaxy Android a uvolnit místo pro další data. Pokud software není odstraněn, je systémový. V tomto případě ji lze vypnout nebo zastavit. Po těchto akcích software jako by „přecházel do režimu spánku“, což umožňuje šetřit baterii a místo v paměti.

Odstranění nepotřebného obsahu

Když víte, jak vyčistit telefon Samsung od nepotřebných souborů prostřednictvím počítače, můžete na dlouhou dobu zapomenout na nedostatek paměti. Princip je jednoduchý:

 • Připojte smartphone pomocí kabelu USB.
 • Povolit sdílení souborů.
 • Přístup k interní paměti telefonu a odstranění nepotřebných souborů (hudba, fotografie, videa atd.). Д.).

Uložte si informace, které vás zajímají, předem do počítače, abyste omylem nevymazali nic nepotřebného. Tím se uvolní spousta paměti, kterou lze použít k jiným účelům.

Přesun složek na paměťovou kartu

Pokud se ocitnete v situaci, kdy telefonu Samsung dochází paměť a vy nevíte, co dělat, použijte vestavěnou funkci zařízení. Postupujte podle následujících kroků:

 • Najděte složky, které zabírají nejvíce místa, a vyberte je. To provedete tak, že klepnete a podržíte prst na požadované možnosti, dokud se nezobrazí speciální zaškrtnutí. Pokud je vedle složky políčko nebo kroužek, zaškrtněte je.
 • Klikněte na tlačítko Možnosti vpravo nahoře a vyberte možnost Vlastnosti / Podrobnosti. Velikost složky se zobrazí v části Velikost. Pokud je větší než 300 MB, doporučujeme ji přesunout na kartu SD a vymazat tak vnitřní prostor smartphonu. Za tímto účelem klikněte na ikonu Přenos.

Vymazání trvalé paměti

Trvalá paměť (ROM) je součástí vnitřní paměti přístroje a je nutná pro ukládání informací o všech procesech, které kdy v přístroji běžely: mezipaměť, účty, fotografie atd.Д. Tato paměť se bez vašeho vědomí nevymaže a zůstane časem trvalá.

Chcete-li vymazat paměť ROM, postupujte takto

 • První je analýza „plnění“ gadgetu, kterou iniciuje sám majitel zařízení. Stažené aplikace a další soubory, jako jsou fotografie, videa, zvukové nahrávky, zprávy atd.П. Některé informace se mohou ukládat automaticky. Například mediální soubory (karty, obrázky atd.) odesílané messengery.Д.), výpisy telefonních hovorů, dočasné soubory. Pokud jsou některá z těchto dat bezcenná, duplicitní a nepoužívaná, můžete je bez obav odstranit.
 • Provádějte pravidelné čištění mezipaměti. Miniaplikace má k tomuto účelu vestavěný nástroj: „Nastavení“ → „Paměť“ → „Cache data“.
 • Odstranění dat ze složky.Náhledy. Pro zvýšení rychlosti prohlížení jsou zde nahrány náhledy (snímky) obrázků z galerie. Data můžete vymazat přímo v zařízení: „Nástroje“ → „Moje soubory“ → „Paměť zařízení“ → DCIM.Miniatur a připojením smartphonu k počítači pomocí kabelu USB.

K vymazání paměti ROM lze použít také aplikaci Android:

Druhým způsobem, jak uvolnit paměť v zařízení Samsung Galaxy, je odstranění nepoužívaných aplikací

V nových smartphonech Samsung můžete také uvolnit paměť od nepotřebných souborů pomocí vlastních aplikací.

Nejvíce místa ve smartphonu samozřejmě zabírají aplikace, zejména velké hry.

Nejjednodušším řešením pro obnovení části paměti je odstranění aplikací, které nejsou v současné době potřeba.

To však není příliš vhodné řešení, ale můžete použít poloviční opatření a dosáhnout zajímavých výsledků.

Nejprve byste mohli zvážit odstranění vybraných součástí větších aplikací.

Skvělým příkladem jsou ciferníky hodinek, pokud jsme uživateli chytrých hodinek se systémem Android Wear.

Samotná aplikace neváží mnoho, ale další číselníky ke stažení mají několik až sto megabajtů.

Zkontrolujte také nastavení navigační aplikace. možná nebudete potřebovat mapu celé Evropy, která byla na předchozí dovolené potřeba a kterou lze v případě potřeby vždy nainstalovat?

Druhým způsobem je použití aplikace Lite. Odlehčené alternativy byly vytvořeny hlavně proto, aby zlepšily uživatelský zážitek na méně výkonných zařízeních, ale v praxi mají více výhod: nižší nároky na paměť, stejně jako zvýšení výkonu přichází s nižšími požadavky.

Instalací lehčí verze. Musíte počítat s řidší grafikou a animacemi uživatelského rozhraní než v plné verzi

Měli byste také zvážit přesunutí aplikace (nebo alespoň části jejích souborů) na externí paměťovou kartu.

Tento proces sice může být časově náročný a další použití softwaru bude pravděpodobně poněkud méně efektivní, ale jedná se o účinnou metodu, pokud chcete uvolnit místo ve vestavěné interní paměti smartphonu.

Další způsoby vyčištění paměti

Pokud jste v telefonu získali práva ROOT, můžete odstranit nepotřebné aplikace nainstalované ve fázi výroby a uvolnit část interního úložiště. Níže je uvedena tabulka porovnávající tři osvědčené nástroje pro tento účel.

Program Root Uninstaller Odstraňovač kořenových aplikací Root Cleaner|System Eraser
Cena Zdarma Zdarma 240
Odstranění systémových programů Ano Ano Ano
Obnovení aplikací Podporováno Ne Podporované stránky
„Zmrazení těžkopádného softwaru Ano Ne Ne
Záloha.APK na kartu SD Ano Ano Ano
Seznam filtrovacího softwaru Ano Pouze třídění Ano

Dalším snadným způsobem, jak optimalizovat interní úložiště, je přestat ukládat fotografie a stažené soubory z internetu. Automatické ukládání na kartu SD je k dispozici ve většině oblíbených prohlížečů, včetně Mozilla Firefox, Google Chrome a Opera.Volná paměť RAM

Hlavní paměť (RAM) je aktivně využívána aplikacemi nahranými v miniaplikaci a slouží jako úložiště dočasných dat. Nejčastěji se stává, že je nedostatek „RAM“, pokud v zařízení běží několik aplikací současně, z nichž některé běží na pozadí, aniž by si to uživatel uvědomoval. Velká fronta úloh může způsobit chyby zobrazení (např. Při spuštění prohlížeče), plýtvá energií baterie a způsobuje přehřívání zařízení.

Mnoho chytrých telefonů má vestavěnou funkci „čištění“ paměti RAM a pracuje automaticky. Pokud potřebujete vynutit ukončení programů, můžete to provést pomocí tlačítka „Nastavení“ → „Aplikace“. Poté se zobrazí seznam všech aplikací a po klepnutí na každou z nich se zobrazí dvě možnosti: tlačítko „Odstranit“ a tlačítko „Zastavit“.

Existuje také řada speciálních programů. task killers. „process killers“):

Odstranění dočasných souborů z telefonu Samsung

Systém a aplikace nainstalované v telefonu ukládají do paměti zařízení dočasné soubory. Postupem času počet těchto souborů roste a jejich celková velikost se může měřit v gigabajtech. Společnost Samsung doporučuje, abyste měli v paměti telefonu alespoň 500 megabajtů volného místa. Mnoho zařízení se však kvůli velkému množství dočasných souborů nemůže pochlubit ani tímto.

Jak vymazat paměť telefonu

Varování systému, že v paměti miniaplikace dochází místo, některé uživatele vyděsí. Co dělat, když ze zařízení není co odstranit? Kam přesunout požadované soubory? A jaké je riziko nedostatku volné paměti?? Odpovědi na tyto a další otázky nalezne čtenář v našem článku.

Proč volná paměť

Nedostatek místa v paměti RAM má nepříjemné důsledky:

 • Mediální soubory se neodesílají;
 • Přístroj odmítá pořizovat fotografie nebo nahrávat video;
 • Aktualizace se nestahují;
 • Příkazy jsou prováděny se zpožděním.

Přetížení paměti zařízení tak vede k poruchám.

Uvolnění paměti RAM

Paměť RAM je aktivně využívána aplikacemi nahranými v miniaplikaci a slouží jako úložiště dočasných dat. Paměť RAM je nejčastěji nedostatková, pokud je v zařízení spuštěno několik aplikací současně, z nichž některé běží na pozadí, aniž by si to uživatel uvědomoval. Velká fronta úloh může způsobovat chyby zobrazení (např. Při otevření prohlížeče), plýtvat energií baterie a přehřívat zařízení.

V mnoha chytrých telefonech je funkce „čištění“ paměti RAM zabudovaná výrobcem a funguje automaticky. Pokud je přesto nutné aplikace nuceně ukončit, provede se to pomocí tlačítka „Nastavení“ → „Aplikace“. Poté se otevře seznam všech aplikací a klepnutím na každou z nich získáte dvě možnosti: tlačítko „Odinstalovat“ a tlačítko „Zastavit“.

Existuje také řada speciálních programů. task killers. „Process killers“):

Vymazání trvalé paměti

Trvalá paměť (ROM nebo RAM) je součástí vnitřní paměti zařízení a slouží k ukládání informací o všech procesech, které kdy v zařízení probíhaly: mezipaměť, účty, fotografie atd.Д. Tato paměť se bez vašeho vědomí nevymaže a zůstane časem trvalá.

Pro vymazání paměti ROM se provedou následující kroky:

 • Nejprve se analyzuje „obsah“ gadgetu, který iniciuje sám majitel zařízení. Jedná se o stažené aplikace a všechny druhy souborů: fotografie, videa, zvukové nahrávky, zprávy atd.П. Některé informace lze ukládat automaticky. Například mediální soubory odesílané prostřednictvím messengerů (např. Pohlednice, obrázky atd.).Д.), výpisy telefonních hovorů, dočasné soubory. Pokud jsou některá data zbytečná, duplicitní nebo nepoužitelná, můžete je bezpečně odstranit.
 • Pravidelné čištění mezipaměti. K tomu slouží nástroj: „Nastavení“ → „Paměť“ → „Data mezipaměti“.
 • Odstranění dat ze složky.Náhledy. Zde se načítají náhledy obrázků z galerie, aby se zvýšila rychlost prohlížení. Data můžete vymazat v samotném zařízení: „Nástroje“ → „Moje soubory“ → „Paměť zařízení“ → DCIM →.Smartphone můžete k počítači připojit také pomocí kabelu USB.

Aplikaci Android lze použít také k vyčištění ROM:

Přidání paměťové karty

Pokud nemáte co mazat z interní paměti svého gadgetu a máte málo místa, můžete si ušetřit práci s externím paměťovým zařízením, například paměťovou kartou. Můžete přenášet „těžké“ soubory, jako jsou dlouhá videa, sbírky zvukových nahrávek, fotografie.

Při výběru paměťové karty je třeba vzít v úvahu následující vlastnosti:

 • Formát: microSD, microSDHC nebo microSDXC. Liší se kapacitou paměti (nejvýkonnější SDXC má kapacitu až 2 TB) a požadovaným slotem (konektorem).
 • Rychlost psaní. vyznačena na líci karty jako číslo s nápisem „C“ nebo „U“. Například pro záznam videa v rozlišení Full HD 1080 p potřebujete rychlost 10 MB/s (třída 10).

Pro přenos dat na kartu je třeba vstoupit do správce souborů na palubě: „Nástroje“ → „Moje soubory“. Vyberte příslušnou složku nebo soubor, stiskněte tlačítko „Změnit“, poté „Přesunout“ a v dialogovém okně vyberte „Paměťová karta“.

Stejnou operaci mohou provádět i aplikace:

Použití jednotky flash

USB flash disk je alternativní způsob ukládání dat ze smartphonu. Flash disky jsou kompatibilní se všemi zařízeními s operačním systémem Android 4 a vyšším.0 a vyšší. Budete potřebovat speciální adaptér. kabel OTG. Na jedné straně má plnou zásuvku USB a na druhé straně zásuvku mini nebo microUSB.

Kabel OTG připojuje flash disk nejen k vašemu zařízení, ale také k dalším periferiím, jako je myš, klávesnice atd.Д.

Pro přenos dat pak musíte otevřít průzkumníka souborů, vybrat požadovaný soubor a přesunout jej na flash disk.

Tyto jednoduché kroky vám umožní uvolnit paměť bez ztráty důležitých informací.

Proč uvolnit paměť

Vnitřní paměť flash je určena pro širokou škálu úloh, z nichž nejdůležitější jsou:

 • Telefonní hovory a odesílání SMS;
 • Instalace aplikací a jejich aktualizace;
 • Stahování programů z internetu;
 • Příjem dat přes Bluetooth nebo NFC;
 • Aktualizace operačního systému.

Co se stane se smartphonem, pokud dojde k přetečení paměti. Jaký to má vliv na výkon telefonu?

Příliš mnoho informací vede k tomu, že zařízení přestane správně fungovat. Kromě snížení rychlosti a zamrznutí může dojít k dalším závažným problémům. Smartphone přestane odesílat a přijímat zprávy a mediální soubory. Nebude možné pořizovat fotografie a natáčet videa, stahovat aktualizace.

Uživatel ztratí přístup k některým funkcím a nemůže používat některé programy. Přetěžování gadgetu zjevně způsobuje jeho poruchy. Uvolnění paměti je proto nezbytnou procedurou, kterou je třeba pravidelně provádět.

Ruční čištění paměti

Kategorie „Duplicitní soubory“ zobrazuje originál a jeho duplikát, takže je třeba odstranit pouze jeden z nich.

Rychlé odstranění uživatelsky definovaných souborů

Uživatelské soubory nejsou odpad, stačí je snadno odstranit z této nabídky, aniž byste museli přecházet do každé aplikace zvlášť a aniž byste museli aktivovat průzkumníka.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS