Jak vymazat vnitřní paměť telefonu Samsung

Jak vymazat paměť v telefonu Samsung se systémem Android. podrobné pokyny

Nedostatek paměti ve smartphonu vám brání v používání zařízení: nemůžete si stáhnout hru nebo nástroj z Play Marketu, pořizovat fotografie nebo natáčet video. S tímto problémem jsou spojeny další nepříjemnosti, které uživatele nudí. Existuje několik spolehlivých způsobů, jak uvolnit místo v telefonu nebo tabletu Samsung jakékoli verze a řady: Galaxy, J, A a dalších. Patří mezi ně úplné nebo částečné vyčištění pomocí vestavěných funkcí nebo programů třetích stran.

Než budete moci uvolnit paměť v zařízení Samsung se systémem Android, musíte zjistit, proč dochází místo. Existují dva druhy paměti: RAM a interní (vestavěná) paměť. Paměť RAM je určena k rychlému zapamatování informací. Tato data používají aplikace, aby je nemusely pokaždé načítat z interního úložiště. A do vestavěné paměti se ukládají všechny soubory: aplikace, fotografie, videa, hudba, mezipaměť atd.

Jak uvolnit místo v telefonu nebo tabletu Samsung

Pokud se během instalace zobrazí zpráva, že je paměť telefonu Samsung se systémem Android plná, je problém ve vnitřní paměti. Jsou do něj vloženy různé soubory.

Po instalaci se z každého programu vytvoří mezipaměť. Při otevírání aplikace se mezipaměť používá k rychlému načtení potřebných informací. Pro software je jednodušší vytvořit tyto informace jednou a použít je později. Systém však sám tyto soubory nevymaže a aplikace se aktualizují a vytvářejí novou mezipaměť, ale ta stará se nevymaže. Mohou být zahrnuty i dočasné soubory a historie prohlížeče.

Systémové programy

Aplikace nainstalované v operačním systému Android často způsobují zahlcení paměti. Některé z nich jsou nezbytné pro správnou funkci firmwaru. Jejich seznam si můžete prohlédnout v nastavení kliknutím na příslušné tlačítko.

Důležité! Nedoporučuje se ruční vymazání dat, protože v případě odstranění důležitého souboru může operační systém přestat fungovat.

Aplikace a soubory

Třetí příčinou přeplněné paměti jsou nepotřebné aplikace, velké množství fotografií a videí v galerii, stahování atd. Záleží na uživateli. Majitelé chytrých telefonů, kteří svá zařízení dobře neznají, často zapomínají čas od času vyčistit stažené soubory, odinstalovat nepoužívaný software, uložit média do cloudového úložiště.

Chyba: nedostatečná paměť v mobilním zařízení

Systém Android obvykle zobrazuje tuto zprávu, pokud proces nebo aplikace nemá ve vnitřní paměti telefonu dostatek volného místa.

Nedostatek paměti může způsobovat zamrzání a zasekávání. Pokud si toho nevšimnete při koupi telefonu, začnete si toho všímat až později, po instalaci desítek mobilních aplikací a zahlcení „smetím“.

Nemůžete si pomoci, ale zajímá vás, zda specifikace vašeho telefonu „lžou“? Pokud ne, proč stejný chytrý telefon/tablet funguje bez problémů i u ostatních??

Odinstalování nepotřebných aplikací

Uživatelé zřídkakdy odinstalovávají nepoužívané aplikace ze svého smartphonu. Odstraněním nepotřebných aplikací můžete na disku uvolnit gigabajty zbytečného místa. Zobrazení velikosti všech nainstalovaných aplikací a vymazání nepotřebných:

Přejděte do nastavení; otevřete sekci „Aplikace“ (v některých verzích firmwaru. „Správce aplikací“); otevře se seznam všech programů nainstalovaných ve smartphonu s uvedením velikosti, kterou zabírají; klepněte na název nástroje, který nepotřebujete; klepněte na „Zastavit“; přejděte do nabídky „Paměť„; klepněte na „Vymazat data“ a „Vymazat mezipaměť“; vraťte se do předchozí nabídky a klepněte na „Smazat“.

Chytré telefony Samsung mají službu, která umožňuje analyzovat paměť zařízení. Chcete-li zobrazit statistiky využití jednotky, otevřete nastavení a přejděte do nabídky „Paměť„.

Pro uvolnění místa ve smartphonu se systémem Android nemusíte aplikaci úplně odinstalovat. Někdy ji stačí přesunout ze zařízení na kartu SD:

Přejděte do správce aplikací; vyberte požadovaný program; otevřete část „Paměť“; stiskněte tlačítko „Změnit“; zaškrtněte políčko „Paměťová karta“ (nebo „Přesunout na paměťovou kartu“); klepněte na „Přesunout“.

Pokud plánujete vyměnit mobilní telefon za modernější, doporučujeme vám přečíst si recenzi Samsungu A72, nejlepšího levného smartphonu roku 2021.

Vymazání souborů mezipaměti

Mezipaměti jsou dočasné soubory vytvářené aplikacemi pro urychlení stahování nebo systémových operací. Tyto údaje nemají žádný vliv na fungování softwaru, kromě zvýšení jeho rychlosti, a často se pouze hromadí, aniž by byly užitečné. Abyste neplýtvali místem v úložišti smartphonu, je nejlepší pravidelně čistit mezipaměť a ručně odstraňovat nežádoucí soubory. Není to těžké:

Vymazání mezipaměti messengerů, her a dalších aplikací, které vyžadují autorizaci, může způsobit odhlášení z účtu. Před zahájením procesu se ujistěte, že si pamatujete své přihlašovací jméno a heslo: je možné, že je budete muset zadat znovu.

Přesouvání souborů pomocí počítače

Zařízení se systémem Android je připojeno k počítači pomocí kabelu USB. nyní můžete přistupovat k interní paměti a mapám přímo z počítače. To je výhodné, protože je snazší a rychlejší procházet soubory v počítači a rozhodovat se, zda je přesunout nebo odstranit.

Obvykle se neinstalují žádné další ovladače, počítač automaticky detekuje připojené zařízení a získá k němu přístup.

Když je smartphone/tablet připojen v režimu velkokapacitního úložiště (MTR), zobrazí se na počítači dvě přenosná zařízení. paměť telefonu a karta SD. Mezi těmito zařízeními se vlastně provádějí všechny manipulace. Použijte standardní funkce „vyjmout“ a „vložit“.

Důležité: Upozorňujeme, že při tomto způsobu přenosu souborů existuje nenulové riziko nákazy virem. To platí zejména pro netestované počítače a kabely, které nejsou „nativní“. Pokud se tedy obáváte o bezpečnost svých stávajících zařízení, je lepší vyčistit vnitřní paměť přímo v zařízení se systémem Android.

Pomocí speciálních služeb je také možné vzdáleně připojit smartphone/tablet k počítači a intranetu.

Pomocí vzdálené správy můžete přistupovat k souborům uloženým v interní paměti počítače. k tomu slouží libovolný prohlížeč. Stačí mít obě zařízení (telefon i počítač) online a můžete je nadále používat k určenému účelu.

Použití karty SD

Tato rada by byla v duchu kapitána Hindsighta. Jsem proti paměťovým kartám v telefonu, ale pokud je nemáte rádi a máte obavy o bezpečnost dat, o kterých jsem mluvil dříve, můžete se vyhnout čištění úložiště a jednoduše ho rozšířit.

Pokud máte v telefonu nejnovější verzi systému Android, můžete pomocí funkce Adoptable Storage změnit kartu SD na rozšíření interní paměti telefonu. Dále není nutné aplikace a data na kartu SD přesouvat ručně. Tato funkce je však na některých zařízeních vypnutá, například na telefonech Samsung Galaxy nebyla před systémem Android 9 Pie k dispozici.

Vyberte si pouze dobrou paměťovou kartu. Dlouhodobě levnější.

vymazat, vnitřní, paměť, telefonu

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost, měli byste si koupit kartu microSD s vysokou rychlostí čtení/zápisu. Hlavně nezapomeňte, že i ty nejrychlejší paměťové karty jsou pomalejší než interní paměť. Proto si dobře rozmyslete, zda je to dobrý způsob, jak si rozšířit paměť.

Jak vymazat paměť telefonu pomocí vestavěných funkcí

K čištění paměti není třeba instalovat aplikaci třetí strany, stačí použít vestavěné funkce. Pokyny:

  • Přejděte do možností.
  • Klikněte na kartu „Paměť“.
  • V další části systém zobrazí podrobné informace o interním úložišti.
  • V otevřeném okně se zobrazí seznam dostupných aplikací a her, které jste si do telefonu stáhli dříve.
  • Ve stejné sekci může uživatel zobrazit každou nainstalovanou aplikaci zvlášť. Chcete-li například zjistit, kolik místa zabírá. Stačí klepnout na konkrétní titul.
  • Pro uvolnění místa nemusíte aplikaci odinstalovat. Stačí stisknout „Vymazat data“ a „Vymazat mezipaměť“, jak je znázorněno na obrázku. Většinou „žravé“ programy jsou sociální sítě nebo messengery, které často zahlcují paměť mobilu.
  • Výběrem možnosti „Vymazat mezipaměť“ se nemusíte obávat vymazání dat. Tímto postupem se nevymažou žádné osobní údaje. Tato možnost je užitečná pro messengery, kteří do telefonu neustále stahují fotografie a další informace.
  • Výběrem možnosti „Vymazat data“ se aplikace ukončí a všechny obrázky, videa a hudba v ní budou odstraněny.

Popsaná metoda neodstraní program z telefonu. Pokud provedete podobné čištění messengeru, můžete uvolnit až 800 megabajtů.

Pátý způsob, jak uvolnit místo v úložišti Samsung Galaxy. extrémní řešení

Existuje ještě jeden způsob, jak uvolnit paměť a zrychlit telefon Samsung. obnovit tovární nastavení.

Než to uděláte, vytvořte si zálohu, protože přijdete o všechny soubory. důrazně to doporučuji.

V nastavení pak najděte položku „Zálohování“. „Tovární nastavení“. „Resetovat“. Existují i jiné způsoby, jak to provést, např. Pomocí příkazu.

K tomu je třeba aktivovat určitou kombinaci, ne pro každý model telefonu Samsung. Takže to zatím vynechám, ale resetováním se nejúčinněji uvolní paměť. Hodně štěstí.

16 Komentářů k „5 osvědčených způsobů, jak uvolnit místo ve vnitřní paměti smartphonu Samsung“

Na telefonu vytočte #9900# a vyberte možnost 2 „Delete dumpstate/logcat“. paměť se vymaže bez resetování. Nepotřebují práva roota, a já jsem také unavený hledat v zájmu. Odstranění souborů protokolu. Mám vyčištěný 1 GB

Udělal jsem to a nic se nestalo. Nic nebylo smazáno.

Možná je složka plná aplikací, fotografií a videí. Tyto věci lze odstranit pouze ručně.

Bože, není profesionál jako ty. Který ukazuje obyčejným lidem, jak uvolnit místo v telefonu pomocí prstů. Existuje 5 tipů, které již známe a které vůbec nepomáhají. Soubory jsou skryté v telefonu, ne tyto hloupé způsoby, lépe mi řekněte, jak je najít a odstranit.

K odstranění skrytých souborů potřebujete práva ROOT. Jiná cesta neexistuje. S právy ROOT můžete odstranit cokoli, co chcete.

Mimochodem, soudruh nahoře mi dal velmi dobrou radu: vytočil jsem číslo a všechen balast jsem snadno smazal.

vymazat, vnitřní, paměť, telefonu

Zkusil horní komentář vytočil číslo a skutečně jsem měl balast odstraněn, ale ne moc

Mám v telefonu jednu složku, která se nechce odstranit. THUMBNALIS se nazývá a vy jste řekl více než jednou, že musí být odstraněny, ucpává telefon, vše v něm je odstraněno pro mě, ale nechce být odstraněn obecně, jen visí mrtvá váha a vše, chci je odstranit, ale píšu: Nepodařilo se odstranit soubor, nyní nemá nic, moje paměť je naplněna pouze na 20 procent, nebudu dávat nic jiného, dám jen to, co je nutné, zahlcení zařízení nebude, Jen jsem nevěnoval pozornost vaší poznámce v článku, který jste napsal, že pokud vyplníte příliš mnoho her a programů, může zařízení začít pracovat správně i po přetaktování procesoru a pravidelném obnovení paměti. Už to tak nebude. Vzpomněl jsem si přesně. Nyní bude všechno jinak. Proč tato složka visí a nemohu je odstranit, je otázka pro vás.

Jedná se o rozmar výrobce. Udělal jsem to tak, aby nebyl smazán.

A jak to napravit?? Pouze zde práva nebo co? Mám přístup k rootu, ale nevím, jaké je nastavení a co to je. Zkusil jsem to takto. Všechna stejná místa Špatné odstranění souboru. Možná firmware? Při zapnutí jsem dostal nový, aktualizoval jsem a teď nechci

Práva ROOT představují přístup k nastavení systému, který je blokován výrobcem. Na nových telefonech to raději nedělejte. přijdete o záruku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS