Jak vysílat obrazovku telefonu do notebooku

Jak vysílat z telefonu do notebooku: 5 snadných způsobů

Uživatelé často potřebují přenášet obraz nebo video z chytrého telefonu do notebooku, monobloku nebo jiného počítačového zařízení. To vám umožní prohlížet fotografie nebo videa, hrát hry na velké obrazovce.

Vysílání může být nutné také v případě poškození displeje mobilního telefonu: praskliny a odštěpky ztěžují zobrazení obrazu s jemnými detaily. Může být také nutné přenášet důležité systémové informace z operačního systému telefonu. Zde je návod, jak rychle přenést obrázek z telefonu do notebooku.

Nastavení možnosti přenosu snímků do počítače nebo notebooku se systémem Windows 10

Abyste mohli počítač se systémem Windows 10 používat jako bezdrátový monitor pro jiná zařízení, můžete provést některé úpravy (nemusíte, jak bude uvedeno později) a v některých případech můžete nainstalovat další systémové komponenty, které zahrnují funkci vysílání (projekt do počítače):

 • V případě, že váš počítač používá systém Windows 10 verze 2004 nebo novější (v předchozích verzích to není nutné), přejděte do Nastavení. Aplikace. Další komponenty. Přidat komponentu a nainstalujte komponentu „Wireless Monitor“.
 • Přejděte na Start. Nastavení. Systém. Projekt na tento počítač.
 • Určete, kdy lze obraz promítat. „Dostupné všude“ nebo „Dostupné všude v chráněných sítích“. V mém případě byla funkce úspěšná pouze při výběru první možnosti: stále si nejsem zcela jistý, co je myšleno zabezpečenou sítí (ale nemluvíme o soukromém/veřejném profilu sítě a zabezpečení sítě Wi-Fi).
 • Dále můžete nakonfigurovat nastavení pro požadavek na připojení (zobrazuje se na připojovaném zařízení) a pin kód (požadavek se zobrazuje na připojovaném zařízení a pin kód se zobrazuje na připojovaném zařízení).
 • Pokud v nastavení projekce počítače ponecháte možnost „Vždy vypnuto“, ale potřebujete vysílání jednou spustit, můžete tak učinit. Stačí spustit integrovanou aplikaci Připojit (najdete ji ve vyhledávání na hlavním panelu nebo v nabídce Start) a poté se z jiného zařízení připojit podle pokynů aplikace Připojit ve Windows 10 nebo podle níže popsaných kroků.

Pokud se v okně nastavení „Promítání na tento počítač“ zobrazí text „Na tomto zařízení mohou nastat problémy se zobrazením obsahu, protože jeho hardware nebyl speciálně navržen pro bezdrátovou projekci“, obvykle to znamená jednu z následujících věcí

 • Nainstalovaný adaptér Wi-Fi nepodporuje funkci Miracast nebo ji nepodporuje podle očekávání systému Windows 10 (u některých starších notebooků nebo počítačů s Wi-Fi).
 • Nejsou nainstalovány správné ovladače bezdrátového adaptéru (doporučuji je nainstalovat ručně z webových stránek výrobce notebooku nebo all-in-one počítače nebo, pokud se jedná o počítač s ručně nainstalovaným adaptérem Wi-Fi, z webových stránek výrobce tohoto adaptéru).

Zajímavé je, že i když na straně adaptéru Wi-Fi není výrobcem uváděná podpora technologie Miracast, vestavěné funkce streamování obrazu systému Windows 10 mohou někdy fungovat správně: možná se jedná o nějaké další mechanismy.

Přenos obrázku z iPhonu a iPadu do Mac OS

Pokud máte Mac, můžete použít buď integrované nástroje systému pro streamování obrázků z iPhonu, pokud vám vyhovuje kabelové připojení, nebo aplikaci třetí strany, pokud se potřebujete připojit přes Wi-Fi.

Výstup obrazu iOS do počítače Mac v přehrávači QuickTime Player

Pomocí přehrávače QuickTime Player můžete vysílat obrazovku iPhonu do počítače Mac a v případě potřeby obsah pomocí této metody zaznamenat:

 • Připojte iPhone kabelem k Macu a po výzvě, zda chcete důvěřovat počítači, potvrďte důvěřovat.
 • Spusťte QuickTime Player v systému Mac OS (přes složku „Aplikace“ nebo vyhledáním ve stavovém řádku vpravo nahoře). V nabídce přehrávače QuickTime vyberte Soubor. Nové video.
 • V otevřeném okně klikněte na šipku vedle tlačítka záznamu a v části „Fotoaparát“ ukažte na iPhone.

Ihned poté se na ploše systému Mac OS objeví jeho obrazovka. Pokud chcete nahrávat video, můžete zadat kvalitu záznamu, zdroj zvukového záznamu.

Programy pro zobrazení obrazovky iPhone v systému Mac OS

Téměř všechny programy, které byly popsány v části o systému Windows, podporují také Mac OS, můžete použít 5KPlayer, Mirroring360, ApowerMirror, LonelyScreen a další nástroje a postup se nebude lišit od již popsaného.

Aby tato část recenze nezůstala prázdná, navrhuji další vynikající program, který bohužel funguje zdarma pouze 7 dní a zobrazuje svou značku v dolní části obrazovky. Přesto stojí za zvážení jako jedno z nejlepších řešení pro sdílení obrazovky a nahrávání videa.

 • Aplikaci Reflector 3 pro Mac OS (existuje také verze pro Windows) si můžete stáhnout z oficiálních stránek https://www.Airsquirrels.com/reflector/download
 • Po spuštění programu nemůžete dělat nic, nebo můžete prozkoumat nastavení pomocí ikony na stavovém řádku.
 • Na iPhonu otevřete ovládací panel a povolte přehrávání obrazovky. Vyberte zařízení s názvem počítače Mac.
 • Na obrazovce Mac OS se zobrazí kód, který zadejte na iPhonu.
 • Okamžitě začněte streamovat obraz z obrazovky iPhonu na obrazovku počítače nebo notebooku Mac.

Zakončete tímto. Ve skutečnosti to nejsou všechny takové programy, ale snažil jsem se vybrat ty nejlepší z nich, včetně těch bezplatných, snad pro vaše účely stačí.

vysílat, obrazovku, telefonu, notebooku

Zobrazení obrázku z telefonu v počítači ve Windows 10

Je to nejjednodušší způsob. Protože není třeba nic instalovat. Potřebujete pouze moderní telefon s integrovanou funkcí Miracast, notebook s Wi-Fi nebo počítač s adaptérem Wi-Fi, který ji také podporuje, a dostupnou síť Wi-Fi

Vzhledem k tomu, že technologie Miracast byla schválena v roce 2012, musí být zařízení, která používáte, z tohoto roku nebo novější. Téměř všichni výrobci zařízení nyní vybavují svá zařízení touto technologií. Váš notebook nebo počítač musí mít operační systém Windows 10 od verze 1607 a váš telefon musí používat Android 4.2.2 nebo novější.

Protože není třeba připojovat žádné kabely, přenos snímků z telefonu do počítače se provádí prostřednictvím sítě Wi-Fi. Je lepší, když jsou zařízení připojena ke stejné síti, ale není to povinné.

Chcete-li zobrazit obrázek z telefonu v počítači, postupujte podle všech níže uvedených kroků:

 • V počítači nebo notebooku otevřete „Centrum oznámení“. Stiskněte tlačítko WinA nebo klikněte na tlačítko oznámení v systémové liště (napravo od hodin). Poté klikněte na tlačítko „Připojit“.
 • Otevřete záložku „Nastavení“. „Systém“. „Projekt do tohoto počítače“. Z rozevíracích seznamů vyberte pro vás vhodné položky. Pokud nevíte, co vybrat, nastavte to podle následujícího obrázku. Můžete jej nastavit tak, aby při připojování požadoval kód PIN, a nastavit, aby byl notebook dostupný pro promítání pouze tehdy, když je připojen k síti.

Pokud se po otevření Nastavení zobrazí následující zpráva, nebude možné touto metodou promítnout obrázek z telefonu do počítače. Jde o to, že notebook nebo adaptér Wi-Fi v počítači nepodporuje technologii Miracast. Zpráva s podobným textem se zobrazí v oznamovacím centru.

 • Nyní přejděme k telefonu. Přejděte do „Nastavení“ a v části „Síť“ vyhledejte položku s názvem „Vysílání“ nebo „Bezdrátové zobrazení“. Aktivujte tuto funkci a počkejte, dokud se váš počítač nezobrazí v seznamu. Pak klepněte na jméno, které se zobrazí.

Mimochodem, požadovanou položku najdete v seznamu oznámení. Stačí rozbalit zobrazené ikony a zobrazit je. Může se nazývat různě, např. „Přenos obrazu obrazovky“.

Pokud máte telefon Samsung, vyhledejte položku „Smart View“.

Pokud se vám nepodařilo nic podobného v telefonu najít, nainstalujte si aplikaci z Play Marketu „Miracast Shortcut“. Spusťte jej a klikněte na tlačítko „Cast Screen Now“. Zobrazí se buď okno, ve kterém můžete nakonfigurovat nastavení streamování, nebo zpráva, že hledaný standard není v zařízení podporován.

 • Na monitoru by se měla zobrazit obrazovka smartphonu. V takovém případě jste mohli zobrazit obrázek z telefonu na notebooku nebo počítači. Nyní jste připraveni sledovat fotografie nebo film. Jediná nevýhoda tohoto způsobu. telefon nelze ovládat z počítače, nefunguje myš ani klávesnice. Proto budete muset všechno dělat na telefonu.

Aby se obrazovka smartphonu nezobrazovala na monitoru, je třeba v telefonu vypnout streamování nebo bezdrátové zobrazení.

Pokud telefon nevidí displej, nepřenáší se žádný obraz: Typické problémy

1) Nemám ve funkcích telefonu funkci „Odeslat obrázek“.

Všimněte si, že abyste mohli promítat, musíte mít Android verze 5 nebo vyšší (ačkoli já mám tuto funkci na jednom smartphonu s Androidem 4.4). Pokud telefon nevidí displej a nemůže přenášet: Typické problémy (ale nepřipojí se k počítači nebo notebooku)!

V závislosti na modelu a značce telefonu se může položka jmenovat jinak: „Vysílání“. „Smart View“ atd. Odvozené z.

2) Můj systém Windows 10 nemá možnost „Projektovat do tohoto počítače“.

Možná máte nainstalovanou „starou“ verzi systému Windows 10 (zjistěte si verzi, měla by být alespoň 1809). Potřebujete také profesionální verzi operačního systému (domácí verze nebude fungovat)!

3) V mé verzi systému Windows 10 je na kartě „projekt do tohoto počítače“ vše zašedlé a nastavení se nemění.

Možná nemáte nainstalovaný modul bezdrátového displeje (jeho instalaci jsem ukázal ve výše uvedeném článku). Znovu zkontrolujte verzi operačního systému.

Mimochodem, pokud nemáte nainstalovanou původní verzi Windows 10, ale sestavení od „lidových“ řemeslníků, je možné všechno.

4) Telefon nevidí bezdrátový displej, nemůže ho vůbec najít.

Především by zařízení neměla být příliš daleko od sebe (alespoň při prvním nastavení).

Za druhé zkontrolujte, zda je v nastavení systému Windows zaškrtnuta možnost „Dostupné všude“ (viz „Nastavení sítě“). KROK 2 výše) a deaktivujte „PIN“.

Není špatný nápad použít pro diagnostiku jiný telefon (může se vyskytnout nekompatibilita). Například se mi nepodařilo přimět smartphone Honor, aby odeslal obrázek do monobloku HP.).

5) Chyba nabídky systému Windows „Toto zařízení nepodporuje standard příjmu signálu“. „

Pravděpodobně nemáte nainstalovaný wifi adaptér (nebo nefunguje, např. Je odpojený).

Problém je častěji způsoben nedostatkem ovladače pro adaptér.

vysílat, obrazovku, telefonu, notebooku

Poznámka: po přeinstalování ovladače nebo „manipulaci“ se zapnutím/vypnutím adaptéru. restartujte počítač.

Pokud se vám nepodaří nastavit telefon a počítač tak, aby odesílaly obrázky z jedné obrazovky na druhou, můžete jednoduše zkopírovat obrázky a videa z paměti systému Android na pevný disk počítače. Viz. Odkaz níže!

Nápověda!

Jak stahovat fotografie a soubory z telefonu do počítače. 6 způsobů!

Způsoby vysílání z telefonu do notebooku

Existuje několik způsobů, jak přenést obraz ze smartphonu na monitor. Zvažte nejoblíbenější a uživatelsky nejpřívětivější. s ohledem na technické možnosti mobilního telefonu a zvláštnosti operačního systému notebooku.

Použití aplikace AirDroid

K přenosu obrázku, zvuku nebo obrazu z telefonu do zařízení se systémem Windows nebo iOS můžete použít AirDroid, výkonnou multiplatformní aplikaci s flexibilním nastavením.

Použijte libovolnou variantu nástroje. mobilní aplikaci, webovou verzi nebo desktopové řešení.

Jako příklad uvádíme pokyny pro nastavení při použití webové služby AirDroid.

Stáhněte si software AirDroid z oficiálního obchodu PlayMarket, vytvořte si účet a ověřte své údaje. Postupuje se podle následujících kroků:

Vysílání je přes celou obrazovku a uživatel si může upravit nastavení podle svého monitoru.

Aplikace je zdarma, ale existují určitá omezení týkající se počtu připojených zařízení a objemu přenesených dat.

Airdroid zobrazuje na monitoru notebooku nejen fotografie a videa, ale také SMS zprávy a kontakty.

Nástroje systému Windows

K vysílání obrázku nebo videa můžete použít aplikaci v systému Windows 10, která je velmi pohodlná, protože nevyžaduje stahování a instalaci aplikace třetí strany. Je třeba dodržet následující kroky:

Obvykle se nastavuje automaticky, následuje aktivace nástroje „Sync“ nebo „Broadcast“ ve smartphonu, v závislosti na typu a verzi operačního systému.

Na obrazovce notebooku pak můžete sledovat fotografie nebo videa přenášená z telefonu. Funkce také umožňuje přenášet kontaktní údaje, zprávy SMS a další informace z paměti smartphonu.

Zde můžete také použít připojení USB mezi smartphonem a notebookem, je však důležité aktivovat režim pro vývojáře a povolit funkci ladění, která se provádí v nastavení smartphonu.

Připojení přes připojení Wi-Fi

K vysílání informací z telefonu do notebooku můžete použít připojení Wi-Fi. Mnoho uživatelů jej aktivně používá k přístupu na internet, takže by nemělo být obtížné. Chcete-li použít tuto metodu, postupujte podle následujících kroků:

 • Aktivace připojení Wi-Fi na notebooku a smartphonu.
 • Stáhněte si aplikaci Screen Streem z Play Marketu.
 • Spusťte software a stiskněte tlačítko „Zahájit vysílání“.

Vezměte prosím na vědomí, že telefony z období před rokem 2012 mají omezení, která jim brání v plném přenosu informací z přístroje do notebooku. Při používání tohoto způsobu komunikace to berte v úvahu.

Vysílání prostřednictvím prohlížeče

Poměrně pohodlným způsobem synchronizace smartphonu a notebooku je použití prohlížeče. Jako příklad uveďme prohlížeč Chrome, který vyžaduje instalaci bezplatného doplňku Vysor. Proveďte následující kroky:

 • Připojení telefonu k notebooku pomocí kabelu USB.
 • Přejděte na rozšíření Vysor a stiskněte tlačítko „Find devises“.
 • Výběr konkrétní značky smartphonu ze seznamu připojených zařízení.

Připojení je navázáno a obrazovka smartphonu se zobrazí na displeji notebooku. Lze použít i jiné webové prohlížeče, protože mnohé z nich mají tuto funkci zabudovanou.

Tento způsob připojení je velmi užitečný, pokud je obrazovka telefonu rozbitá a je obtížné ovládat dotykový displej.

Připojení přes Bluetooth

Alternativní možností pro vzájemné propojení zařízení je Bluetooth. Připojení se aktivuje na notebooku i na telefonu a je třeba stisknout tlačítko „Připojit“.

Pokud automatické nastavení nefunguje, proveďte nastavení ručně tak, že vyberete možnost „My Phone Explorer“ a znáte číslo sériového portu, přes který je mobilní telefon připojen k notebooku. Jediná věc je, že rychlost připojení není vždy vysoká, takže při streamování videa z internetu může docházet ke zpoždění.

Teamviewer QuickSupport

Teamviewer umožňuje nastavit vzdálený přístup se sdílením obrazovky na libovolném zařízení. Chcete-li plně streamovat obrazovku smartphonu do notebooku, potřebujete připojení k internetu, klienta systému Windows a aplikaci pro Android. Postup párování je následující:

 • Nainstalujte si TeamViewer QuickSupport do svého smartphonu a začněte pracovat.
 • Nainstalujte si verzi TeamVieweru pro osobní použití a spusťte ji z plochy.
 • Zadejte ID TeamViewer ve smartphonu do pole „Partner ID“ v počítači a klikněte na „Připojit k partnerovi“.
 • Ve smartphonu stiskněte tlačítko „Povolit“.
 • Na obrazovce se zobrazí úplná kopie plochy smartphonu.

Zařízení můžete ovládat myší. Zpoždění odezvy je při dobré rychlosti internetu minimální.

Podívali jsme se, jak přenést obraz z telefonu do televizoru přes USB. Výhodou této metody je, že nemusíte používat žádné další aplikace.

Káva v kapslích Nescafe Dolce Gusto Café Au Lait, 16 kusů 435 ₽ Více informací Nescafe Dolce Gusto Caramel Flavour Latte Macchiato, 3 krabičky po 16 kapslích 1305 ₽ Více informací

Ahoj. V tomto článku se budeme zabývat otázkou, která zajímá mnoho uživatelů, jak zobrazit obrazovku telefonu na počítači. Když máte dvě chytrá zařízení, musíte je umět vzájemně synchronizovat. Můžete jej použít v různých situacích: při prohlížení obrázků a videí, přenosu souborů, ovládání smartphonu z počítače atd.

Pro přenos obrazu obrazovky smartphonu do počítače použijeme nástroje operačního systému, potřebné programy, aplikace, webové zdroje, cokoli, co může pomoci problém vyřešit. Přejděme na.

Majitelé počítačů se systémem Windows 10 mohou použít tuto metodu.

Mezi programy a aplikacemi najdete potřebnou funkci s názvem „Připojit“.

V otevřeném okně se zobrazí, zda je počítač připraven k synchronizaci.

Nyní přejděte do nastavení telefonu. U zařízení, která mají funkci „Broadcast“, ji stačí aktivovat a v okně aplikace se zobrazí obrazovka smartphonu.

Chcete-li ovládat obrazovku smartphonu na počítači, připojte fyzickou klávesnici, ale nemusí to fungovat se všemi zařízeními. V mém případě to funguje pouze jednou.

Zařízení bez otevřené funkce „Broadcast“ mohou aplikaci používat, pokud podporují technologii Miracast (bezdrátová komunikace). Tím se spustí tato skrytá funkce. Všechny aplikace jsou k dispozici v Google Play.

V tomto případě potřebujete nejen aplikaci pro chytrý telefon, ale také aplikaci pro PC nebo můžete použít webovou službu na oficiálních stránkách AirDroid.

Uživatelé libovolného operačního systému: Android, iOS, Windows, Mac OS.

 • Výstup obrazovky smartphonu na PC
 • Místní a vzdálená správa zařízení
 • Výměna souborů
 • Přijímání oznámení z telefonu do počítače
 • Možnost přijímat hovory a SMS z počítače

Zde je třeba zaregistrovat účet, který musí být pro obě zařízení stejný. E-mail a heslo musí být stejné v aplikaci v telefonu i v programu nebo webové službě na stolních počítačích. Více informací o této metodě najdete v článku.

Zobrazení obrazovky telefonu je možné pomocí starého dobrého softwaru TeamViewer. Dříve se tento program používal pouze pro PC. S nástupem chytrých telefonů je nyní možné k nim přistupovat na dálku.

Verze pro stolní počítače se instaluje na PC (lze stáhnout z oficiálních webových stránek) a aplikace s označením QS se instaluje na mobilní telefony. Tato aplikace umožňuje zobrazit obrazovku na libovolném počítači (i vzdáleném) pomocí speciálního ID pro zobrazení a ovládání.

 • Spusťte aplikaci ve smartphonu a počkejte na ID. Uložení nebo zaznamenání ID přiděleného vašemu zařízení.
 • Otevřete aplikaci v počítači a přejděte na kartu „Správa počítače“. Zadejte ID zařízení a „Připojit“

V novém okně se otevře promítaný monitor telefonu.

Pro jiný způsob připojení a zobrazení obrazovky použijte kabel USB a speciální program a aplikaci MyPhoneExplorer. Verzi pro stolní počítače si můžete stáhnout z webových stránek. Aplikace je na Google Play a také na stránkách vývojářů.

Spusťte aplikaci v počítači a v chytrém telefonu. Připojte kabel USB.

Při prvním připojení se aplikace MyPhoneExplorer zeptá na uživatelské jméno (zadejte libovolné jméno nebo přezdívku). Dále „Soubor“. „Připojit“.

V budoucnu se zařízení připojí po zapojení kabelu, pokud jsou na obou zařízeních spuštěny programy.

vysílat, obrazovku, telefonu, notebooku

Nebudeme procházet všechna nastavení, ale jen ta, která vás zajímají. Chcete-li promítat obrazovku smartphonu, přejděte do části programu „Různé“ a klikněte na funkci „Zrcadlení obrazovky“. V novém okně se zobrazí obrazovka telefonu.

Myphoneexplorer se kromě připojení přes kabel USB umí připojit i přes Bluetooth a Wi-Fi. V nastavení aplikace na ploše je třeba přepnout způsob komunikace.

Tato metoda je nejjednodušší, ale nemusí vyhovovat každému. Každý uživatel má jinou sadu zařízení s různými operačními systémy a možnostmi. Získáte tak následující párování, prohlížeč smartphonu PC.

Chcete-li zobrazit obrazovku telefonu na počítači, potřebujete aplikaci Screencast. Připojení dvou zařízení bude probíhat pomocí IP adresy.

Spusťte aplikaci v telefonu a vyberte možnost Obrazovka.

V okně Stav pod odkazem s IP adresou.

Otevřete prohlížeč počítače, zadejte IP adresu do adresního řádku a stiskněte tlačítko Inter.

Na smartphonu, kterému dáte povolení k připojení, počkejte až 30 sekund a v prohlížeči se zobrazí obrazovka telefonu.

Aplikace má několik dalších tlačítek, která lze použít k zobrazení externího a interního fotoaparátu smartphonu v okně prohlížeče.

Opět platí, že ne každý způsob zobrazení obrazovky telefonu na počítači je vhodný pro každého uživatele. Zde je třeba vzít v úvahu modely chytrých telefonů s operačním systémem, počítač a na něm nainstalovaný operační systém a odpovídající úroveň vlastnictví počítače uživatelem.

Sledování videí nebo obrázků z telefonu je snazší na větších monitorech. Je to snadné. stačí poslat obsah z vašeho miniaplikace na displej. Zde jsou metody zobrazení obrazovky telefonu na počítači přes USB. Existuje několik možností zobrazení obsahu zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS