Jak vytvořit baterii v systému Android

Co dělat, aby se baterie v systému Android nevybíjela??

Jakékoli zařízení, i když je vypnuté, spotřebovává energii, minimálně, ale spotřebovává ji. I když dáte baterii jakéhokoli zařízení zvlášť, bude časem ztrácet náboj, sice dost pomalu, ale přesto se bude nabíjet. V závislosti na baterii mohou ztráty činit až 10 % za měsíc nečinnosti.

V noci může smartphone ztratit spojení se satelitem a sítí mobilního operátora. Z tohoto důvodu je aktivován režim vyhledávání v síti. Během tohoto procesu systém spotřebovává více prostředků a vybíjí baterii 2-3krát rychleji než obvykle.

Procento baterie ve vestavěných nástrojích systému Android (System UI Tuner)

První metoda obvykle funguje na téměř jakémkoli zařízení se systémem Android s aktuální verzí systému, kde v nastavení není možnost zapnout nabíjení v procentech. Metoda funguje i v případech, kdy výrobce nainstaloval vlastní Launcher, odlišný od „čistého“ Androidu.

Jde o to povolit možnost „Zobrazit úroveň nabití baterie v procentech“ ve skrytém nastavení nástroje System UI Tuner, přičemž předtím bylo povoleno právě toto nastavení. K tomu je třeba provést následující kroky:

Hotovo, nyní se na stavovém řádku tabletu nebo telefonu se systémem Android zobrazí procento nabití.

Jak kalibrovat novou baterii v systému Android?

V tomto případě existují dva hlavní způsoby, jak zlepšit výkon baterie. Jeden se provádí ručně, druhý se považuje za automatický. Můžete také jednat se zvláštními právy ROOT nebo bez nich. Každá metoda kalibrace baterie v systému Android si zaslouží pečlivé zvážení.

Žádný přístup ke kořenovému systému

Před provedením operace bez zakořenění je nutné zkontrolovat kapacitu vestavěné baterie. Chcete-li provést podobnou operaci, musíte se podívat pod baterii. Informace tohoto druhu je možné najít na internetu, na speciálních tematických webových stránkách.

Poté nainstalujte kalibrační software z obchodu s aplikacemi. Existuje mnoho nástrojů, ale účinný je Current Widget: Battery Monitor. Po získání požadovaných informací je třeba provést následující kroky:

 • Nabíjení gadgetu na plnou kapacitu.
 • Když jste s výsledkem spokojeni, je třeba zařízení zapnout a vypnout.
 • Zkontrolujte, zda se limit změnil, nebo ne.

Pokud tato metoda není úspěšná, je vhodné provést pět podobných operací. Měli byste odpojit zařízení od napájení a provést tvrdý reset. Tím se automaticky obnoví dříve nastavené nastavení do původního stavu.

S právy ROOT

Pokud máte formální práva, je možné vystupovat jako superuživatel s právy ROOT. Budete muset úzce spolupracovat s informačními objekty, speciálními utilitami a inženýrskými nabídkami.

S právy ROOT můžete použít kalibraci baterie. Jedná se o oblíbený kalibrační program pro uživatele. To vám umožní rychle nastavit nabíjení a jeho zobrazení.

Pokud máte dotazy. Informujte nás Položit dotaz

Pokud máte práva ROOT, musíte přejít do obchodu Play, stáhnout a nainstalovat nástroj pro kalibraci baterie systému Android. Po zpřístupnění aplikace má uživatel přístup k možnostem, jako je např

S tímto softwarem je třeba zacházet podle zvláštního návodu. Počáteční spuštění programu a udělení práv. Na displeji se zobrazí informace o baterii. Zapnutí telefonu. To lze rozpoznat podle zvukového signálu.

Smartphone Samsung můžete používat, jak dlouho chcete. Poté se miniaplikace nabíjí po dobu 10 hodin. Pro získání výsledku je vhodné stejný postup zopakovat třikrát.

baterii, systému, android

Ručně

Možnost kalibrace lze provést ručně. Budete muset používat miniaplikaci a nabíječku. Provedou se následující jednoduché kroky:

 • Baterie je resetována na 100 %.
 • Nabíjení je vypnuto, telefon je vypnutý.
 • Kabel je připojen a znovu připojen k elektrické síti. Tento krok je třeba opakovat, dokud se na displeji neobjeví oznámení, že se zařízení nabíjí.
 • Smartphone se zapne a otevře se část nastavení.
 • Baterie je opět nabitá na 100 %.
 • Po nabití by měl být telefon ponechán vybitý se zapnutým displejem.
 • Jakmile se telefon vybije, musí se znovu nabít.

Provedení jednoduchých manipulací obvykle stačí k zajištění správné funkce zařízení a nainstalovaných programů v ruštině.

V telefonu Samsung

Automatickou metodu lze použít, pokud máte zařízení po ruce. K tomu je třeba nainstalovat aplikaci a práva ROOT. Pokud máte všechny tyto prostředky k dispozici, musíte je použít, abyste dosáhli požadovaného výsledku:

 • K jednotce je připojena nabíječka chytrého telefonu;
 • Aktivuje nástroj;
 • Po nabití smartphonu na 100 % jej musíte nechat ještě hodinu připojený k síti;
 • Po uplynutí času stiskněte tlačítko Kalibrovat;
 • Po jedné hodině je třeba nabíječku odpojit.

Po provedení této operace je nutné smartphone restartovat. V této fázi se operace změny funkčnosti zařízení považuje za dokončenou.

Mýty o chytrém telefonu

Lithium-iontové baterie nemají paměť, takže není třeba nic dělat pro jejich správnou funkci. Problém není v baterii, ale ve způsobu, jakým systém Android čte a zobrazuje její aktuální kapacitu.

Totéž platí pro mýtus, že odstranění souboru batterystats.Koš zázračně překalibruje baterii. Tento soubor ve většině případů pouze ukládá údaje o tom, jak baterie využívá energii mezi jednotlivými nabitími. Tato hodnota se automaticky resetuje pokaždé, když se baterie nabije na 80 procent.

V souboru batterystats.Tyto informace se zobrazují v části „Baterie“ telefonu: Systém Android sleduje využití baterie v jednotlivých nabíjecích cyklech. Když mluvíme o kalibraci baterie, jde o obnovení správné procentuální hodnoty, která se při selhání funkce monitorování baterie sníží.

Možné problémy

Zpožděná oznámení push. Pokud si všimnete, že oznámení aplikací začínají přicházet poněkud pozdě, použijte program Push Notification Fixer, o kterém jsme psali v tomto článku, a problém vyřešte.

Zařízení se stále probouzí kvůli SystemUpdateService Wakelock. Pro řešení tohoto problému použijte metodu popsanou na této stránce.

Všechny komentáře, opravy a poděkování jsou vítány v komentářích. Tam se také můžete podělit o své zkušenosti s optimalizací spotřeby energie systému Android.

baterii, systému, android

Meta Platforms Inc. A její sociální média a stránky Instagram jsou zakázány na

Kalibrace baterie systému Android: jak prodloužit životnost baterie smartphonu nebo tabletu se systémem Android, způsoby a nastavení telefonu.

Zařízení se systémem Android se časem začnou vybíjet mnohem rychleji než dříve. V některých případech můžete problém vyřešit sami a někdy je jediným řešením koupě nové baterie.

Proč zařízení nevydrží nabité

Důvodů, proč se tablet nebo telefon přestane nabíjet, může být několik:

 • Spuštění mnoha procesů a her na pozadí. Zařízení spotřebovává velké množství energie na udržení všech úloh v chodu. Ukončete nepotřebné aplikace a procesy prostřednictvím nastavení zařízení, abyste se zbavili přetížení;Velký počet spuštěných procesů může způsobit rychlé vybití baterie
 • Jas obrazovky je nastaven na maximum. Veškerá energie baterie se spotřebovává na to, aby pixely obrazovky zářily jasně. Snižte jas jakýmkoli způsobem, abyste se zbavili této zátěže;Maximální jas obrazovky také plýtvá energií baterie
 • Používání aplikací, které slibují zvýšení výkonu baterie a prodloužení její výdrže. Většina z nich není užitečná a zbytečně zatěžuje telefon. Odinstalujte je a zbavte své zařízení přetížení;
 • Baterie je poškozená nebo je narušeno její nastavení. Chcete-li to opravit, přečtěte si následující pokyny.

Kývání baterie

Tuto možnost zvažte pouze v případě, že používáte starší telefon nebo tablet.

Tento způsob řešení problému rychlého vybíjení baterie je vhodný pro nikl-metalhydridové (NiMH) baterie, které se obvykle nacházejí ve starších modelech telefonů a tabletů. Moderní zařízení používají lithium-iontové (Li-Ion) baterie, které nevyžadují dobíjení.

Chcete-li zjistit, z jaké technologie je vaše baterie vyrobena, musíte zjistit model zařízení nebo si přečíst informace napsané na samotné baterii.

Výkyvem baterie prodloužíte její životnost

baterii, systému, android

Swinging je opakování úplného vybití a následného úplného nabití telefonu několikrát za sebou. Upozorňujeme, že s touto technologií by se měly používat pouze baterie na bázi niklu; s jinými bateriemi je nejen nepoužitelná, ale může způsobit škody.

 • Po úplném vybití baterie zařízení vypněte a plně nabijte.
 • Vyjměte baterii ze zařízení, podržte ji tam dvě minuty a poté ji znovu vložte. Pokud baterie nefunguje správně, zobrazí se na obrazovce oznámení, že telefon není plně nabitý, například na 95 %. Aniž byste zařízení zapnuli, opakujte proces nabíjení, dokud nedosáhne 100 %.
 • Zařízení zcela vybijte. Tyto kroky opakujte, dokud se po vyjmutí a vložení baterie zpět nezobrazí její plné nabití. Úroveň nabití by neměla po použití baterie klesat ani se měnit.
baterii, systému, android

Kalibrace baterie

Na rozdíl od kývání se kalibrace doporučuje u všech baterií, u kterých byly zjištěny problémy s udržením nabití. Pokud se zařízení rychle vybíjí, vypíná se, když zobrazená úroveň nabití baterie není nulová, nebo se plně nenabíjí, měli byste provést kalibraci. Díky tomuto postupu zařízení pochopí, jaká je skutečná maximální kapacita baterie, a umožní ji v budoucnu zcela naplnit.

Prostřednictvím aplikace třetí strany

Protože systém Android ve výchozím nastavení neobsahuje aplikaci pro kalibraci baterie, musíte si ji stáhnout z Play Marketu:

 • Přejděte do obchodu a nainstalujte software pro kalibraci baterie.Stáhněte a nainstalujte software pro kalibraci baterie
 • Otevřete program a podle stavu nabití počkejte, dokud se zařízení nenabije na 100 %, a pak ho nechte asi hodinu nabíjet.Počkejte, dokud se zařízení plně nenabije
 • Klikněte na tlačítko „Kalibrovat“.Stiskněte tlačítko „Calibrate“
 • Restartujte zařízení, poté jej zcela vybijte a znovu nabijte na 100 %, ale bez kalibrace. Po všech těchto manipulacích se změní nastavení baterie a ta bude správně vnímat svou hlasitost.Restartujte zařízení, aby se změny projevily

Bez softwaru třetích stran

Chcete-li zařízení kalibrovat bez použití softwaru třetí strany, postupujte postupně podle následujících kroků:

 • Zapnutý přístroj nabíjejte přibližně 9 hodin bez přerušení.
 • Odpojte jej ze zásuvky a počkejte další hodinu, aniž byste jej odpojili ze zásuvky.
 • Vyjměte nabíječku, zapněte ji na tři minuty, vypněte ji a nechte ji nabíjet další hodinu.
 • Odpojte spotřebič od elektrické zásuvky, zapněte jej. Tím je proces kalibrace ukončen. Zařízení musí znát maximální kapacitu baterie a pamatovat si ji.Kalibrace je nutná, pokud telefon ukazuje nabití baterie, které neodpovídá skutečnosti

Co dělat, když kalibrace a houpání nefungují?

Pokud vám výše uvedené metody nepomohou vrátit baterii její předchozí dobu výdrže, zbývá už jen jediné. vyměnit baterii. Baterie se prodávají samostatně a lze je zakoupit ve většině obchodů s telefony a tablety. Při nákupu se řiďte modelem a kapacitou baterie. Před zaplacením zkontrolujte, zda je baterie vhodná pro váš model zařízení a zda funguje s vaším zařízením.

Baterie musí odpovídat modelu zařízení

Péče o baterii

Snažte se dodržovat následující pravidla, aby baterie jakéhokoli zařízení vydržela co nejdéle:

 • Nenabíjejte lithium-iontové baterie na 100 %. Je lepší provést několik krátkých dobití než jedno plné nabití;
 • Zabraňte úplnému vybití, když se zařízení samo odpojí;. Nenabíjejte lithium-iontovou baterii. Snažte se včas dobít telefon nebo tablet
 • Udržujte v zařízení vyváženou teplotu. Neumisťujte jej do velmi chladného nebo příliš horkého prostředí
 • Vypínejte nepotřebné procesy a programy, jakmile je přestanete používat;
 • Udržujte kabel v bezpečí. Snažte se používat pouze oficiální kabely;
 • Zkontrolujte, zda je port, do kterého je zapojen nabíjecí kabel, čistý. Při otírání dávejte velký pozor, abyste nepoškodili mikroobvody uvnitř;
 • Nepřetěžujte zařízení velkým množstvím náročných aplikací nebo her. To způsobuje, že se telefon velmi zahřívá, což může mít negativní vliv na baterii.

Pátý důvod, proč se baterie v telefonu začala vybíjet. informátoři

Systém Android má přímý přístup k e-mailu, ale tato služba má poměrně velkou spotřebu baterie.

To se netýká služby Gmail, která je poměrně dobře optimalizovaná a ve statistikách baterie se ani neobjevuje.

Ale předpovědi počasí, widgety, kalendáře, organizéry atd.Д. Další věc. Nemusíte například neustále kontrolovat počasí, abyste se ujistili, že se nic nezměnilo.

Tyto informátory často přistupují k síti a je vhodné je v určitou dobu přepnout do režimu sběru dat.

Digitální zařízení s operačním systémem Android mají jeden společný problém. Nějakou dobu po zakoupení nového zařízení si majitelé všimnou prudkého poklesu výdrže baterie.

Koupě nové baterie je první řešení, které vás napadne, ale nejprve můžete zkusit kalibraci. Existují různé metody; pokud první nefungovala, je pravděpodobné, že druhá pomůže vyřešit problém.

Kalibrace je účinná, pokud se smartphone začal rychle vybíjet, vůbec se během provozu samovolně vypne, když je indikátor nabití vyšší než 50 %.

„Paměťový efekt“ lze přeprogramovat, jinak se zařízení vypne, i když je baterie plně nabitá, a kapacita baterie začne klesat. Je to, jako by si baterie pamatovala limit, do kterého by měla být nabita, a nepřekročila ho.

Před kalibrací se musíte ujistit, že se jedná o problém a že jej vyřeší příslušná akce. Metody obnovy baterie. ruční, s přístupem ROOT nebo bez něj.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS