Jak vytvořit bootovatelné USB Windows 11 od ISO. Windows ISO na USB

Jak vytvářet Windows 11 Bootdable USB jednotku z ISO

Naučteme se, jak vytvářet bootovací USB jednotku Windows 11 z ISO. Existuje několik způsobů, jak vytvořit bootovatelný USB jednotku. Je to odlišné od procesu vytváření USB Windows 10.

Primární metodou upgradu na Windows 11 je použití aktualizací Windows. Pokud je vaše zařízení Windows 10 způsobilé pro Windows 11, automaticky jej získáte prostřednictvím nastavení. Aktualizace Windows. Klikněte na Zkontrolujte proces aktualizace.

Společnost Microsoft také poskytuje možnost stáhnout ISO Media a upgradovat Windows 10 na Windows 11 pomocí ISO Media. Ale pokud již získáváte upgrade Windows 11 prostřednictvím Windows Aktualizace, tak proč projít touto potíží se stahováním ISO od společnosti Microsoft? Toto je vhodná možnost pro přeinstalování oken nebo pro upgrade opravy.

Windows 10 a Windows 11 poskytují z cloudu resetování, zotavení a obnovení, pokud chcete opravit zařízení Windows 11. Zaváděcí USB Windows 11 je nejlepší volbou pro čistou instalaci Windows 11. Tím se vyčistí mnoho věcí, které se zkazí pravidelnými upgrady na místě Windows 11.

Před upgradem Windows 11

Před vytvořením procesu USB pohonu Windows 11, zkontrolujme a potvrďte, zda je váš hardware zařízení kompatibilní s Windows 11 nebo ne. Měli byste mít platný klíč Windows 11 CD (licence) pro dokončení procesu instalace bootu Windows 11.

 • CPU: Minimálně 1 Gigahertz (GHZ) se 2 jádry na kompatibilním 64bitovém procesoru uvedeném v dokumentaci Microsoft.
 • RAM/paměť by měla být minimálně: 4 GB.
 • Úložiště disku (HDD nebo SSD): 64 GB nebo větší.
 • Systémový firmware by měl být povolen s: UEFI, bezpečný boot schopný.
 • TPM by měl být povolen s verzí 2.0.
 • Grafická karta: Kompatibilní s DirectX 12 nebo později s WDDM 2.0 ovladač.
vytvořit, bootovatelné, windows

Pokud získáváte zelený signál z nástroje pro kontrolu zdraví Windows PC, hardware zařízení je kompatibilní s Windows 11. Existují způsoby, jak nainstalovat také Windows 11 na nepodporovaná zařízení. Ale v tomto příspěvku nebudu pokrýt tento scénář.

Vytvořte jednotku USB Windows 11 pomocí nástroje Microsoft Media Creation

Pojďme vytvořit jednotku USB Windows 11 pomocí nástroje pro tvorbu médií Microsoft. Tuto metodu doporučuji jako první možnost pro všechny scénáře vytváření mediálních boot.

Vytvořit Windows 11 Instalace Media Možnost je, když chcete provést přeinstalaci nebo čisté instalaci Windows 11 na novém nebo použitém PC. Pochovejme na externí předpoklady pro použití tohoto nástroje pro tvorbu USB.

 • Stabilní připojení k internetu.
 • Zdarma místo na disku na místní jednotce nebo USB pro uložení systému Windows 11 ISO.
 • Blank a USB disk s minimální 8 GB kapacitou.
 • Měli byste mít administrativní přípravy na PC, odkud tento nástroj provozujete

Otevřete stahování Windows 11 (Microsoft.com) Portál a přejděte dolů, dokud nepoužívejte, vytváří sekci instalační média Windows 11. Kliknutím na tlačítko Stáhnout nyní spusťte proces.

Nástroj pro tvorbu bootových médií společnosti Microsoft se stáhne, když kliknete na stahování nyní odkaz uvedený výše uvedený odkaz. Můžete zdvojnásobit kliknutí na mediaCreationToolW11.Exe ze složky stahování pro pokračování procesu vytváření jednotlivých jednotek USB pro Windows 11.

Kliknutím na tlačítko Acception Accept Assortujte se standardními podmínkami použití společnosti Microsoft Zdarma Licenční smlouva z okna nastavení systému Windows 11.

Můžete si vybrat jazyk, který chcete, aby byl Windows 11 na této stránce nástroje pro tvorbu mediálních médií Windows 11. V možnosti rozbalování je k dispozici 39 jazyků. Seznam jazyků je k dispozici v následujícím odstavci.

POZNÁMKA!. Vidím některé jazyky, jako je angličtina (Austrálie), angličtina (Kanada), Euskara, Indonésiánské atd., chybí v rozbalovacím seznamu jazyka.

Seznam dostupných jazyků Windows 11. Čeština Dansk Deutsch Eesti English (Velká Británie) Angličtina (Spojené státy USA) Español (España) Español (México) Français (Kanada) Français (Francie) Hrvatski italiano Latviešu Lietuvių magyar nederlands norsks pláště (BrihMs plácán) (BrihMs plácán) (BrihMs plácán) (BrihMs plácárské plátky) Portugurês (Portugalsko) Română Slovenčina Slovenščina srpski Suomi Svenska Türkçe εληνικά ългарски русский у 香港 香港).

Vyberte edici jazyka a Windows 11 z rozevíracího seznamu. Myslím, že se jedná o dynamické seznamy vytažené odněkud na internetu, aby Microsoft mohl aktualizovat možnosti rozbalování za běhu.

Kliknutím na tlačítko Next pokračujte po výběru jazyka a vydání pro zaváděcí média USB.

POZNÁMKA!. Zaškrtávací políčko s názvem „Použijte doporučené možnosti pro tento počítač“, je skvělá volba, pokud vytvoříte jednotku USB bootu Windows 11 pro stejný systém, který tento nástroj provozujete. Autoseluje to pro vás jazyk a vydání.

Nyní z následující stránky musíte vybrat, která média chcete použít. Pokud se chystáte nainstalovat Windows 11 na jiný oddíl, musíte vytvořit a poté spustit média nainstalovat. V tomto scénáři budu pokrývat možnost boot boot flash disk USB Flash Drive.

Musíte mít minimálně 8 GB kapacitu prázdná jednotka USB. Všechna data v jednotce USB budou vymazána jako součást procesu vytváření mediálních boot.

POZNÁMKA!. Můžete použít možnost souboru ISO ke stažení ISO Windows 11 a později spálit DVD. Počkejte, kdo dnes používá DVD?

POZNÁMKA!. Všechna data v jednotce USB se po výběru jednotky UDB vymaže nebo vymazána, jakmile kliknete na další tlačítko z této stránky. Pokud chcete znovu použít, vezměte zálohu souborů.

Kliknutím na další tlačítko pokračujte pomocí nástroje pro vytváření médií Windows 11.

Dokončení stahování, ověřování a vytváření mediálních mediálních systémů Windows 11 trvalo více než 20 minut, trvalo více než 20 minut. Proces ověření byl dokončen během několika sekund. Níže jsou uvedeny tři hlavní kroky procesu bootovacího média pro tvorbu mediálního média Windows 11.

 • Stáhněte si Windows 11 ISO.
 • Ověřte Windows 11 ISO.
 • Vytvářejte bootovací média pro Windows 11 USB Drive.

Kliknutím na tlačítko Dokončení dokončíte pomocí nástroje pro tvorbu médií společnosti Microsoft Windows 11 Bootdable USB.

Jak vytvořit bootovací USB flash disk pro instalaci Windows 10? (2020)

Ověřte bootovací jednotku USB Windows 11

Můžete ověřit bootovací jednotku USB Windows 11 pomocí nového průzkumníka souborů Windows 11. Štítek jednotky USB se změnil na ESD-USB.

Boot Bootdable USB jednotka Windows 11 je formátován pomocí souborového systému FAT32. Použitý prostor zaváděcího jednotky USB je 4.24 GB. Nyní můžete vysunout jednotku USB pomocí možnosti bezpečně odstranit hardware a média z hlavního panelu na hlavním panelu.

Výsledek. Boot Asus notebook s bootovací jednotkou USB Windows 11

Podívejme se na testovací scénář, který jsem vyzkoušel s bootovatelným USB jednotkou na notebooku Asus. Kliknul jsem na bootovací nabídku (F8) z UEFI a klikl jsem na jednotku USB.

vytvořit, bootovatelné, windows

Jak vytvořit bootovací usb (cz) / Boot window usb flash disk

Notebook se začal zavádět s bootovacím jednotkou USB Windows 11 vytvořený pomocí nástroje Microsoft Media Creation. Fungovalo to jako kouzlo! Takže se nemusíte starat o systém souborů FAT32, UEFI, Secure Boot atd.

Autor

Anoop C nair je Microsoft MVP! Je správcem správy zařízení s více než 20 lety zkušeností (výpočet provedený v roce 2021) v něm. Je to blogger, reproduktor a místní uživatelská skupina HTMD komunity. Hlavním zaměřením je na technologie správy zařízení, jako je SCCM 2012, Aktuální pobočka a Intune. Píše o configmgr, Windows 11, Windows 10, Azure AD, Microsoft Intune, Windows 365, AVD atd.

Jak vytvořit Windows 11 Bootdable USB: kde získat instalační média více

Mít zaváděcí jednotku Windows 11 USB je šikovný nástroj, který lze použít k opravě nebo instalaci oken na počítači. Je také užitečný pro řešení problémů s spouštěním problémů. K vytvoření zaváděcí jednotky budete potřebovat prázdnou jednotku USB, která má velikost nejméně 8 GB.

Poté můžete použít oficiální nástroj pro tvorbu mediálního systému Windows nebo nástroj třetí strany k vytvoření zaváděcí jednotky. Jakmile vytvoříte spouštěcí jednotku USB, můžete ji použít k opravě nebo přeinstalaci oken na počítači.

Bez ohledu na to je vždy dobré mít instalaci čerstvé Windows každé 3-5 let, protože občas může váš počítač po zbavit se bloatwaru, který by se na váš systém mohl nahromadit, takže je o něco pomalejší.

Než to uděláte, možná budete také chtít zálohovat jakékoli soubory, které se vám nejprve líbí na externí jednotce, protože můžete ztratit data při upgradu nebo provést novou instalaci na systém, který by na něm již mohl mít data.

Existuje několik různých metod, jak vytvořit bootovatelné Windows 11 USB, ale provedeme vás každou metodou, takže máte k dispozici nejširší škálu možností. Jediné, co budete potřebovat, je prázdná jednotka USB, která má velikost nejméně 8 GB, aby ji vytvořila.

Jak vytvořit bootovací USB Windows 11 pomocí nástroje pro tvorbu médií

Nejjednodušší způsob, jak vytvořit zaváděcí USB Windows 11, je použití oficiálního nástroje pro tvorbu médií společnosti Microsoft. To pro vás do značné míry udělá vše, včetně stahování Windows 11 na jednotku USB po formátování. První věc, kterou musíte udělat, je vyzbrojit se pomocí vhodně velikosti USB jednotky a stáhnout následující nástroj.

Poté, co jste si jej stáhli, postupujte podle těchto kroků:

 • Připojte jednotku USB k počítači
 • Otevřete „MediaCreationTool.exe “po dokončení vašeho stahování
 • Vyberte jazyk a verzi Windows, kterou chcete v rozevíracím seznamu
 • Při výběru, která média k použití, vyberte „USB Flash Drive“
 • Vyberte svou jednotku USB pod seznamem „Vyjmoabilní jednotku“

Po kliknutí na „Další“ po výběru jednotky USB se nástroj pro vytváření médií začne stahovat vybranou verzi Windows 11 na jednotku USB. To může trvat nějakou dobu, pokud máte pomalejší připojení, ale zatím neodpojte jednotku USB, pokud nechcete tento proces opakovat znovu.

Po dokončení stahování bude připravena zaváděcí USB Windows 11, takže vše, co musíte udělat, je zapojit do počítače, abyste mohli nainstalovat Windows 11.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje pro nejnovější aktualizace eSports, her a dalších.

Jak vytvořit bootovatelné Windows 11 USB s Rufusem

Rufus je alternativa open-source k proprietárnímu nástroji pro vytváření mediálních mediálních systémů, ale nejprve se musíte vyzbrojit obrazovým souborem (nebo.ISO) soubor Windows 11 První. To je vlastně velmi snadné získat a my vás propojíme s oficiálním stahováním společnosti Microsoft níže. Ujistěte se, že máte dostatek místa ke stažení souboru, protože je to kolem 5.Velikost 2 GB.

Jakmile to stahuje, budete muset dostat ruce na Rufus, které najdete zde. Poté se ujistěte, že sledujete níže uvedené kroky.

 • Otevřete nejnovější verzi Rufuse
 • Stiskněte tlačítko „Vyberte“
 • Přejděte ke stažení a vyberte Windows 11.Soubor ISO
 • (Volitelné) V rámci „Svazek“ pojmenujte svůj bootovatelný jednotku Windows 11 USB
 • Stiskněte tlačítko „Start“

Poté vám Rufus představí rozbalovací nabídku obsahující několik možností. Doporučujeme odstranit požadavek na online účet Microsoft, protože to pomůže během nastavení vašeho systému, zejména pokud vaše ovladače sítě dosud nebyly nainstalovány.

Měli byste se pohrávat jen se zbytkem možností, pokud víte, co to všechno znamenají. Po provedení výběru klikněte na „OK“. Rufus poté varuje, že vymazáváte všechna data, která jsou v současné době uložena na jednotce. Kliknutím na „OK“ vymažte jednotku a zahájíte proces instalace.

Po dokončení budete mít zbrusu nový bootovací USB Windows 11, přizpůsobený vašim vlastním preferencím.

Jak vytvořit bootovací USB Windows 11 pomocí příkazového řádku

Prostřednictvím příkazového řádku můžete vytvořit bootovací USB Windows 11, který by měl být pro uživatele, kteří jsou zvyklí používat pouze příkazový řádek, protože předchozí metody jsou mnohem jednodušší než jít touto trasou. Pokud však stále chcete používat, stáhněte si oficiální Windows 11.Nejprve soubor ISO.

Po stažení spusťte příkazový řádek Windows jako správce a připojte jednotku USB, kterou chcete použít. Poté postupujte podle těchto pokynů. Být varován, protože to není pro slabé srdce.

 • Zadejte „disckpart“ a stiskněte klávesu Enter. To by mělo otevřít aplikaci Diskpart.
 • V disckpartu zadejte „seznam seznamu“, abyste mohli uvést seznam disků připojených k vašemu počítači.
 • Identifikujte a najděte diskové číslo vaší preferované jednotky USB.
 • Zadejte „vyberte disk X“ a nahraďte X za čísla jednotky USB.
 • Zadejte „čistě“, abyste mohli vše smazat z vybrané jednotky.
 • Poté zadejte „Vytvořit oddíl primární“ a stiskněte klávesu Enter a vytvořte na jednotce zbrusu nový oddíl.
 • Zadejte „Vyberte oddíl 1“, abyste vybrali právě vytvořený oddíl, a stiskněte klávesu Enter.
 • Chcete.li vytvořit spouštěcí jednotku, naformátujte oddíl zadáním „Formát FS = FAT32 Rychle“ a stiskněte klávesu Enter.
 • Přiřaďte dopis jednotky na USB zadáním „Přiřadit dopis = x“ a nahrazením X zvoleným dopisem Drive.
 • Zadejte výstup a stiskněte klávesu Enter. Pokud je Diskpart otevřen v jiném okně, vraťte se na příkazový řádek.
 • V příkazovém řádku zadejte „PowerShell Mount-Diskimage.ImagePath “(Drive Path of Windows 11.soubor ISO ”
 • Poté znovu spusťte Disckpart zadáním „disckpart“.
 • Zadejte „svazek seznamu“, abyste dosáhli dopisu jednotky pro namontované Windows 11.Soubor ISO, pamatujte si to, jak to budete potřebovat později.
 • Zadejte výstup pro návrat na příkazový řád.
 • Poté zadejte dopis jednotky pro umístění namontovaných Windows 11.Soubor ISO a stiskněte klávesu Enter. (E.G „D:“)
 • Poté zadejte „boot CD“, stiskněte Enter a sledujte „BootSect /NT60 (dopis USB Drive):“
 • Zadejte „xcopy (vaše namontovaná okna.ISO dopis ISO):. (Váš dopis USB Drive): \ /e /f /h ”a stiskněte klávesu Enter.

Poté příkaz zkopíruje všechny instalační soubory Windows 11 na jednotku USB a budete mít zaváděcí jednotku Windows 11 USB. Ostatní metody jsou mnohem jednodušší používat, proto je zkuste nejprve.

Jak spustit Windows z jednotky USB

Načítání a spuštění systému Windows 10 nebo Windows 11 z jednotky USB je šikovná možnost, když používáte počítač sedlací se starším operačním systémem.

(Obrázek: Daniel Chetroni / Shutterstock)

Pokud používáte počítač vybavený starší verzí Windows, ale chcete aktuálnější operační systém, můžete spustit Windows 10 nebo 11 přímo z jednotky USB.

Budete potřebovat USB flash disk s nejméně 16 GB volného prostoru, ale nejlépe 32 GB. Budete také potřebovat licenci k aktivaci Windows 10 nebo Windows 11 na jednotce USB, což znamená. Poté můžete použít nástroj Windows USB k nastavení jednotky USB s buď OS. Až budete hotovi, budete moci spustit jednotku pro spuštění Windows.

Hlavní nevýhodou boty z jednotky USB je to, že Windows bude běžet pomaleji než z vašeho pevného disku. Ale pokud jste v špetce, můžete alespoň pracovat s OS a přistupovat k různým aplikacím tímto způsobem.

Microsoft jednou nabídl svůj vlastní nástroj zvaný Windows to Go (otevírá se v novém okně). který by mohl generovat spouštěcí jednotku Windows USB s podnikovými a vzdělávacími verzemi Windows 10. Společnost však v tomto programu zastavila vývoj a již jej neaktualizuje. Místo toho se můžete obrátit na dva obslužné programy, WintousB a Rufus, které vytvoří bootovatelnou jednotku z jakékoli verze operačního systému a na jakýkoli typ jednotky USB.

Stáhněte si soubor ISO Windows 10

Pokud chcete spustit Windows 10 z jednotky USB, je prvním krokem přihlásit se do vašeho aktuálního počítače se systémem Windows 10 a vytvořit soubor ISO Windows 10, který bude použit k instalaci operačního systému na jednotku.

Chcete.li to provést, přejděte na web stahování Windows 10 (otevře se v novém okně). který nabízí nejnovější vydání Windows 10; Od tohoto psaní je to Windows 10. listopadu 2021 aktualizace nebo Windows 10 verze 21h2. Klepnutím na nástroj pro stahování nyní uložte mediaCreationTool.Soubor exe na počítači.

Poklepejte na tento soubor a nainstalujte program. Na první obrazovce klikněte na tlačítko Access. Poté klikněte na Instalační média Vytvořit (USB Flash Drive, DVD nebo soubor ISO) pro další tlačítko PC a klikněte na Další. Potvrďte, že jazyk, architektura a vydání jsou správné a klikněte na další.

Poté jste požádáni, abyste si vybrali, jaké média chcete použít. I když nakonec chcete spustit Windows z jednotky USB, klikněte na soubor ISO (ne USB Flash Drive) a poté klikněte na Další.

Vyberte polohu na pevném disku a uložíte soubor ISO Windows a klikněte na Uložit. Windows 10 poté vygeneruje nezbytný soubor ISO. Po provedení procesu klikněte na Dokončit.

Stáhněte si soubor ISO Windows 11

Chcete.li spustit Windows 11 z USB jednotky, musíte získat soubor ISO Windows 11 pro nainstalování operačního systému na jednotku. Přejděte na webové stránky stahování Windows 11 (otevře se v novém okně) a přejděte dolů na sekci stahování Windows 11 Disk Image (ISO).

Klikněte na rozbalovací nabídku Vyberte možnost Stáhnout a vyberte možnost ISO Windows 11 (více edice). Poté klikněte na tlačítko Stáhnout. Vyberte jazyk produktu a klikněte na Potvrdit. Poté klikněte na 64bitové tlačítko Stáhnout a uložte soubor ISO na pevný disk.

Vytvořte jednotku s WintousB

Chcete-li umístit bootovací soubor ISO na jednotku USB, je čas získat pomoc s programem třetích stran, jako je WintousB (otevře se v novém okně). Tento nástroj přichází ve třech verzích. bez profesionálního a podniku. Začněte s bezplatnou verzí, ale uvědomte si, že představuje určitá omezení. Můžete volně vytvořit instalaci domácí verze pro Windows 10 nebo Windows 11, ale ne profesionální nebo podnikové chuti. Pokud potřebujete některou z těchto vydání, odborná verze WinSousB stojí 29.95, zatímco možnost Enterprise vás spustí 199.95. Stáhněte si a nainstalujte software WintousB z jeho vyhrazeného webu (otevře se v novém okně).

Dále připojte prázdnou flash jednotku USB k počítači a spusťte WinSousB z jeho zkratky nabídky Start. Na úvodní obrazovce klikněte na tlačítko pro vyhledávání vedle pole obrazového souboru a vyberte soubor ISO, který jste vytvořili pro Windows 10 nebo 11.

Vyberte verzi Windows, kterou chcete klonovat na USB Stick, a poté klikněte na Další. Pokud používáte verzi zdarma, bude vaším jediným volbou Windows 10 Home nebo Windows 11 Home.

Poté budete muset vybrat svůj cílový disk. Otevřete rozbalovací nabídku a vyberte jednotku USB. Zpráva se objeví a požádá vás o výběr schématu oddílu. U starších počítačů se starším režimem BIOS klikněte na MBR pro možnost BIOS.

Pro novější počítače s povoleným režimem UEFI klikněte na GPT pro UEFI. Můžete si také vybrat MBR pro BIOS a UEFI, pokud jste si koupili jednu z placených verzí WinsousB. Kliknutím na Ano Pokračujte.

Na další obrazovce vyberte možnost Legacy pro režim instalace. Klikněte na Next a nyní bude vytvořena vaše jednotka Windows USB. Když proces instalace dosáhne 100%, což naznačuje, že je dokončen, zavřete program WintousB a odstraňte jednotku USB.

Vytvořte jednotku s Rufusem

Dalším solidním nástrojem je Rufus (otevírá se v novém okně). Stáhněte, nainstalujte a spusťte program. V okně Drive Vlastnosti vyberte jednotku USB v poli zařízení, pokud již není vybrána. Klikněte na tlačítko Select vedle pole pro výběr spouštění a vyberte svůj soubor ISO Windows.

Klikněte na pole OBRAZENÍ A ZMĚNUJTE NA NA Windows. U starších počítačů se starým režimem BIOS změňte schéma oddílu na MBR. U novějších počítačů s povoleným režimem UEFI je změňte na GPT. Ostatní možnosti můžete nechat na jejich výchozích hodnotách. Pokud si přejete, změňte označení hlasitosti na název jako Windows 10 nebo Windows 11. Poté klikněte na tlačítko Start.

Na další obrazovce vyberte verzi Windows, které chcete spustit na jednotce USB, a poté klikněte na OK. Varovná zpráva bliká, že všechna data na vaší jednotce USB budou zničena. Kliknutím na OK budete pokračovat. Rufus nyní zkopíruje potřebné soubory na jednotku. Po dokončení procesu zavřete okno Rufus.

Spusťte okna z flash disku

Pokud chcete spustit Windows na jiném počítači, vložte do tohoto počítače svou jednotku USB. Stisknutím příslušné klíče pro váš počítač a model se dostanete do nabídky spouště.

Když poprvé spustíte Windows mimo jednotku USB, budete muset projít známým procesem nastavení systému Windows. Musíte také aktivovat Windows (otevře se v novém okně). Poté můžete nainstalovat aplikace Windows na jednotku USB a získat přístup k jakýmkoli souborům nebo dokumentům uloženým online, takže zážitek se blíží práci na jednom z vašich vlastních počítačů se systémem Windows.

Jako to, co čtete?

Zaregistrujte se do tipů Tricks Newsletter pro odborné rady, abyste z vaší technologie vytěžili maximum.

Tento zpravodaj může obsahovat reklamní, obchody nebo přidružené odkazy. Přihlášení k odběru zpravodaje označuje váš souhlas s našimi podmínkami používání a zásady ochrany osobních údajů. Z informačních bulletin můžete kdykoli odhlásit.

Vaše předplatné bylo potvrzeno. Sledujte svou doručenou poštu!

Universal USB instalační program. Boot z USB

Universal USB instalační program (Imager) aka UUI je živý linux bootovatelný software USB tvůrce USB. Tento zobrazovací nástroj ISO na USB umožňuje uživatelům snadno spustit z USB. Vytvořte spoustu Flash Drive z živé distribuce Linux, instalačního programu Windows nebo plně nainstalujte Windows na USB pomocí metod Windows to Go. Populární antivirové skenery, software klonování disku, testování penetrace nebo jiné systémové nástroje lze také snadno vyrobit pro spuštění a spuštění z odnímatelného média.

Software je stejně snadný jako 1,2,3. Jednoduše vyberte svou distribuci ze seznamu, přejděte do souboru ISO, vyberte svůj cílový flash disk a poté klikněte na Vytvořit. Po dokončení byste měli mít připravené k provozu živého USB obsahujícího živý operační systém, instalační program Windows nebo systémové diagnostické nástroje, kterou jste dříve vybrali.

Na rozdíl od nástrojů, které jednoduše používají příkazy DD (kopírovat a převést) k přímému spálení ISO na USB, UUI zahrnuje několik dalších metod, které vám nativně umožňují pokračovat v používání odnímatelného zařízení pro účely skladování, přičemž zahrnují možnost „Zkuste prostřednictvím DD“. Metoda kopírování DD, známá také jako d ata d estroyer pracuje přepsáním celého systému souborů, takže zařízení se objeví jako CD/DVD, které je omezeno na velikost souboru ISO. Může však být možné obnovit ztracený prostor pro jednotku a poté vytvořit oddíl Exfat pro účely pokračujícího skladování.

Dalším klíčovým rysem UUI je použití přetrvávajícího úložiště, pokud je k dispozici. Tato funkce perzistence umožňuje uložit některé změny a poté je obnovit na následných botách. Perzistence Casper založená na Ubuntu pracuje s formátovanými jednotkami FAT32 nebo NTFS. Možnost použít větší než 4 GB CASPER-RW nebo Live-RW Persistent Block soubor (také známý jako obrázek překrytí), když je pohon naformátován pomocí souborového systému NTFS.

Poznámka: Pokud chcete přidat více živých distribucí Linux, diagnostické nástroje systému, antivirové nástroje a instalační zařízení Windows, měli byste místo toho použít software Yumi Multiboot z USB. Jako nástroj pro multisystém vám pomůže spustit více souborů ISO z jednoho flash disku.

Stáhněte si Universal USB Instalar (UUI)

dubna 2023 Universal-USB-Installer-2.0.1.5.EXE: Opravte možnost rozbité perzistence pro distribuce založené na Ubuntu a Linuxu. Zobrazit možnost formátu pro volitelné jednotky, které se objevují jako jednotky USB nebo místní disky. Poznámka: Funkce perzistence v současné době funguje pouze na formátovaných jednotkách FAT32.

Požadavky na vytvoření živé zaváděcí jednotky USB flash

Důležité: UUI zobrazí disky detekované pomocí Windows jako odnímatelné média (jednotka USB) nebo jako pevný (místní disk). Podívejte se na můj osobní seznam nejlépe doporučených rychlých disků SSD Flash, které se můžete použít s tímto nástrojem UUI.

 • Universal-USB-Installer-2.0.1.5.exe pro vytvoření bootovací jednotky.
 • Operační systém nebo víno Windows 11, 10, 8, 7, 7, 7.
 • Větší než 2 GB FAT32 nebo NTFS formátovaný flash disk. Tabulka oddílu MBR.
 • Počítač se systémovým bios, který může spustit z USB.
 • Váš oblíbený soubor Windows nebo Linux ISO.

Neváhejte a dejte mi vědět o jakýchkoli nekótovaných živých distribucích Linux, které by měly být zahrnuty nebo revize verzí, a udělám vše, co je v mých silách, abych aktualizoval nástroj UUI, který je podporuje.

Universal USB instalační program ChangeLog

 • 4/30/2023 Universal-USB-Installer-2.0.1.5: Opravte možnost rozbité perzistence pro distribuce založené na Ubuntu a Linux. Opravte možnosti vymazání a formátu, které se zobrazí pouze pro Windows 11, 10, 8 na volitelných zařízeních, která se objevují jako jednotky USB nebo pevné místní disky.
 • 8/2/2022 Universal-USB-Installer-2.0.1.4a: Aktualizujte možnost vytvořit víceboot jednotku. na základě Ventoy.
 • 15/15/2022 Universal-USB-Installer-2.0.1.4: Přidáno možnosti vytvořit víceboot flash disk. Experimentální. Ne všechny soubory ISO fungují. Například Linux Mint a CentOS nebudou fungovat s možností Multiboot.
 • 7/6/2022 Universal-USB-Installer-2.0.1.3: Aktualizace používat novější MKE2FS pro vytváření souborů Persistence EXT4.
 • 7/2/2022 Universal-USB-Installer-2.0.1.2: Přidejte funkci zpět k obnovení disků. Zjistěte, zda běží z vína.
 • 26/26/2022 Universal-USB-Installer-2.0.1.1: Aktualizovat možnost plně nainstalovat a spustit Windows 10 nebo 11 z USB. Opravená možnost prodloužení a formátu.

Soubory ISO podporované UUI podporovaly

Univerzální instalační program USB (UUI) by mohl být použit k vytvoření zaváděcího USB z ISO z následujících živých přenosových operačních systémů Live Linux, instalačních zařízení Windows, Windows PE, diagnostické nástroje pro systémy, klonování a nástroje antiviru a utility antivirus.

Tento seznam bot ISO na USB není inkluzivní. Téměř jakékoli živé soubory ISO lze převést.

Bootdable USB Ubuntu (s perzistencí)

 • Ubuntu Live
 • Xubuntu Live
 • Kubuntu Live
 • Lubuntu Live
 • Edubuntu Live
 • Instalační program Ubuntu Live Server
 • Blackbuntu

USB Fedora

Linux založeno na štěně USB

 • Fatdog64
 • Maják štěně
 • Lucidní štěně
 • Přesné štěně
 • Puppy Arcade
 • Štěně 4.3.1
 • Racy Puppy
 • Slacko Puppy
 • Ostražité štěně

Jiné bootovací distribuce abecední

 • Amogos
 • Aomei (nástroj klonování a zálohování disku)
 • Acronis Rescue CD
 • Android
 • Antix
 • Antergos
 • Archbang
 • Archlinux
 • Umělec
 • Aurora
 • Backbox
 • Baltix Linux
 • BCCD
 • Blehos
 • Bodhi
 • Disk oprav spuštění
 • Carmedia
 • CENTOS
 • Čakra
 • Clonezilla
 • Crunchbang
 • DBAN 2.2.X
 • Deft Linux
 • Deepin Linux
 • Drbl
 • DSL 4.4.10
 • Dreamlinux
 • Dynebolic
 • Kopie diskového disku
 • Easypeasy
 • Elementary OS
 • Elementary Unleashed
 • Feather Linux
 • Finnix
 • Fuduntu
 • Fusion Linux
 • Gamedrift
 • Gentoo
 • Geexbox
 • gnewsense
 • Grml
 • Gos Gadgets
 • Gparted
 • Jolicloud
 • Kiwi
 • Knoppix
 • Kororaa
 • KXStudio
 • Leeenux
 • Liberte
 • Linhes
 • Linux XP jako
 • LPS
 • Macbuntu
 • Mandriva One 2011
 • Matriux
 • McNlive Toronto
 • Meego
 • Mikrocore
 • Netrunner
 • Ophcrack
 • Osgeo Live
 • Pardus
 • ParteredMagic
 • Pclinuxos
 • Hruška OS
 • Máta peprná
 • Ping
 • Pinguy OS
 • Plazma aktivní
 • Plop Linux
 • Porteus
 • Redo zálohování
 • Resvitux
 • RIP Linux
 • Runt Linux
 • Sabayon Linux
 • Salináže
 • Satux
 • Jednoduše MEPIS
 • Slaxová
 • Slitaz
 • SN0WL1NUX
 • Solusos
 • Systémové záchranné CD
 • Ocasy
 • Terralinux
 • Tinycore
 • Trisquel
 • Uberstudente
 • Ultimate Boot CD
 • Ultimate Edition
 • Wifiway
 • WifiSLAX
 • Xpud
 • XBMC
 • Xbmcbuntu
 • Startos
 • Wattos R5
 • Zenwalk Live
 • Zorin OS

USB Boot Live Antivirus Rescue CD nebo DVD

 • Aoss (malware skener)
 • AVG Rescue CD
 • Avira Antivir Rescue Disk
 • Bitdefender Rescue CD
 • Komodo Rescue Disk
 • Drweb Livecd
 • F-Secure Rescue CD
 • G Data Antivirus
 • Kaspersky Rescue Disk
 • Panda Safe CD
 • Kit Trinity Rescue Kit

Zkuste nepodporovanou bootovatelný ISO

Live ISOS, USB Windows Installers, Portable Linux Distributions and System Tools budou přidány podle povolení času. Neváhejte mě kontaktovat a odeslat vaše doporučení a návrhy.

Odstraňování problémů, problémy, chyby

Možnost Windows To Go vyžaduje, aby byl disk NTFS naformátován a má volný prostor 20 GB, aby držel virtuální disk. Většina disků Flash nalezených v místních obchodních domech nebude dostatečně rychlá. Budete potřebovat velmi rychlou jednotku Flash Stav. Když Windows poprvé boty z Pendrive, projde procesem nastavení a poté se restartuje. Budete muset spustit pomocí oken, abyste se podruhé provedli, abyste dokončili proces nastavení. A nakonec se konečně spustíte do vašich plně přenosných oken.

Tento nástroj očekává, že označení hlasitosti vašeho zařízení bude UUI, aby bylo možné OpenSuse, Centos a několik dalších distribucí pro spuštění. Pokouší se automaticky vytvořit tento štítek, ale může selhat. Ujistěte se tedy, že to zůstává UUI, aby se tato distribuce umožnila zavést.

Funkce perzistence je v současné době narušena novějšími distribucemi založenými na Debianu. Je to způsobeno změnami proti proudu. V tom, že Debian nyní vyžaduje přejmenování souboru perzistentního bloku a štítek od Live-RW k perzistenci. Kromě toho musí ubytovat vytrvalost.Conf soubor obsahující text / unii. Mám v plánu provést všechny potřebné změny a poté poskytnout opravu, jak to čas dovolí.

Pokud používáte UUI Universal-USB-Installer-2.0.1.5.Exe a stále dostáváte šílená primární (MBR) oddíl,

Šílený primární (MBR) oddíl. Nemůžu se najít na jednotky, ze kterého jsem zavedl

Vaše flash disk může být nesprávně naformátován, obsahuje více než jeden oddíl nebo MBR, nebo váš bios není správně detekován zařízení. V takovém případě je pravděpodobně třeba aktualizovat váš firmware. Můžete se také pokusit obnovit a obnovit flash disk.

Při provádění syslinuxu došlo k chybě (1)

Pokud narazíte na zprávu uvádějící;

Při provádění syslinuxu došlo k chybě (1). Vaše USB disk nebude zavádět.

Nejpravděpodobnější příčinou je, že zařízení je formátováno jako exfat nebo nějaký jiný nepodporovaný formát. Budete se muset přeformátovat jako FAT32 (v současné době preferované) nebo NTFS.

Můj počítač zvyklý z mé flash disk, ale podporuje boot USB!

Starší disky Flash dodávané USB-FDD naformátované a některé systémy nebudou spustit USB-FDD. Zjistil jsem však, že většina systémů může zavést USB-ZIP nebo USB-HDD. Pokud máte těžko přimět bios k detekci vaší jednotky. Pak zkuste znovu zjistit, zda z něj může vaše bios detekovat a spustit.

 • Pokud provozujete Windows Vista nebo 7 instalátor z palce, po prvním restartu odstraňte palcovou jednotku a nechte počítač dokončit z pevného disku.
 • Při procházení ISO zobrazí UUI pouze soubory ISO, které odpovídají tomu, co nástroj žádá. Například, pokud jste se rozhodli nainstalovat Ubuntu-20.10- Desktop.i386, tento nástroj nemusí zobrazit váš Ubuntu-20.10- Server.i386.ISO, protože jste si nevybrali variantu serveru. Můžete však donutit všechny soubory ISO, které mají být zobrazeny kliknutím na pořad ISOS All ISOS.

Automatická detekce: Pokud také spustíte UUI ze stejného adresáře obsahujícího instalovatelné ISO, skript automaticky detekuje ISO a obtok Krok 2.

Přestože můžete použít formát NTFS, funkce „Persistence“ založené na Ubuntu budou fungovat pouze s formátovanými jednotkami FAT16 nebo FAT32. Kromě toho se některá distribuce Linuxu nezanechá, pokud je jednotka naformátováno NTFS.

UUI opět nepodporuje bootování z více živých linuxových distribucí. Na jednotku lze nainstalovat pouze jednu distribuci. Nástroj pro tvůrce Yumi Multiboot však lze použít k vytvoření multi systému zaváděcího zařízení USB.

Chcete.li vyzkoušet ISO, které není uvedeno, jednoduše vyberte jednu z posledních tří možností v kroku 1. Doporučuji „Zkuste ukvěté linux iso (grub)“, protože se zdá být nejúspěšnější. Neváhejte mě informovat o nekótovaném „Linux ISOS“, které se dostanete do práce prostřednictvím těchto možností, takže je mohu přidat do podporovaného seznamu.

OpenSuse DVD a další ISO s jedním souborem, který přesahující 4 GB nebude fungovat kvůli omezení velikosti souboru FAT32.

Univerzální instalátor USB nebude v současné době fungovat z Linuxu s použitím vína kvůli problémům s detekcí a privilegií. Nástroj to zmiňuje při spuštění UUI z Linuxu a vína je detekováno. Plánuji tento problém znovu a snad implementuji lepší řešení, když najdu nějaký volný čas.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS