Jak vytvořit druhý monitor z tabletu

Tablet jako další monitor

Inspirován publikací „Jedním pohybem ruky se tablet promění v Další monitor“ jsem se rozhodl vytvořit vlastní spojení notebooku a tabletu, ale ne pomocí IDisplay, nýbrž pomocí Air Display. Stejně jako IDisplay jej lze nainstalovat na PC a Mac, iOS a Android. Autor příspěvku má tablet, který funguje jako druhý monitor kvůli nainstalovanému virtuálnímu počítači, bez hlavního panelu, což mě velmi zklamalo, protože je pohodlnější ovládat z tabletu s hlavním panelem. Na pomoc mi přichází program Actual Multiple Monitors. S jeho pomocí můžeme na druhou plochu nainstalovat nezávislý hlavní panel, přidat tlačítko nabídky Start, které přejde do Metra ve Windows 8, zakázat myši opouštět plochu vertikálně nebo horizontálně, nebo dokonce zakázat opouštět plochu vůbec. Nastavení klávesových zkratek pro akce, např. Přesun kurzoru myši do středu první plochy.

Software je lokalizován do ruštiny, takže jej můžete snadno a rychle nastavit.

Protože nová plocha získala skutečný hlavní panel, můžeme jej automaticky skrýt, což pomáhá šetřit místo na malých obrazovkách tabletů.

Nainstalujte si Air Display do svého počítače jako server nebo klienta (700 za kopii).

Instalace softwaru nevyžaduje žádné znalosti, vše je vizuální a srozumitelné. Při instalaci Air Display budete vyzváni k instalaci nových ovladačů a k restartování počítače, poté nainstalujte Actual Multiple Monitors a nastavte „Monitor Location“ Air Display jako rozšíření obrazovek při připojení tabletu.

Jak vidíte, při pořizování snímku obrazovky ve Windows 8 se druhá plocha stane součástí obrázku, v tuto chvíli tam mám správce úloh, abych mohl sledovat data.

S obvyklými specifikacemi tabletu 1.0 GHz, 512 RAM, obrazovka 800×400, čínský tablet běží úžasnou rychlostí s notebookem.

Při prvním spuštění je možné, že si hlavní a doplňková plocha prohodí místa, uvidíte pouze pozadí a na tabletu bude vaše plocha, což lze vyřešit změnou nastavení v programu na kartě Air Display, Monitor Location.

Pohodlí této kombinace můžete posoudit sami (omlouváme se za špatnou kvalitu):

Jak z tabletu se systémem Android vytvořit druhý monitor

Druhý monitor může být pro práci na počítači docela užitečný, protože nejen zvětšuje pracovní prostor uživatele, ale také šetří peníze v případě, že je třeba rozšířit zobrazení nebo pole činnosti na počítači. Jak používat tablet se systémem Android jako druhý monitor se dozvíte v tomto článku.

Oblíbenou aplikací pro připojení tabletu se systémem Android jako druhého monitoru k počítači se systémem Windows je Spacedesk.

Spacedesk funguje prostřednictvím místní sítě Spacedesk a je jednoduše nainstalován na miniaplikaci.

Nejprve je třeba do operačního systému Windows nainstalovat potřebné ovladače. Po otevření aplikace se zjistí všechna zařízení se Spacedeskem připojená přes místní síť. Otevřením programu v tabletu jej můžete synchronizovat s počítačem.

Splashtop Wired XDisplay

Splashtop Wired XDisplay nepotřebuje ke spárování s počítačem žádné připojení k internetu, pouze kabel USB. Aplikace funguje se všemi verzemi systému Windows, poskytuje vysokou kvalitu a má zajímavé funkce. Šetří například výdrž baterie smartphonu snížením kvality obrazu nebo snímkové frekvence.

Idisplay byl původně vyvinut pro macOS a iOS, ale podporuje i Android a Windows. Díky tomu je iDisplay jedním z nejlepších řešení na současném trhu. Software podporuje párování zařízení rychlostí až 60 snímků za sekundu. Za jedinou nevýhodu softwaru je považována absence bezplatné verze.

Připojení přes vzdálenou plochu Google

Pomocí služby Vzdálená plocha Google můžete snadno nastavit zařízení mezi počítači se systémem Android a Windows. Program je zdarma a umožňuje dodatečně ovládat plochu počítače ze smartphonu.

Otevřete stránku obchodu v prohlížeči Chrome a nainstalujte požadované rozšíření. Tím se v prohlížeči spustí nový modul, jehož prostřednictvím je tablet přístupný z počítače v bloku „Vzdálená podpora“.

Splashtop Wired XDisplay

Aplikace Splashtop Wired XDisplay je k dispozici v bezplatné verzi. A také v placené verzi, kterou lze nainstalovat na Windows 7-10, Mac OS, Android a iOS.

vytvořit, druhý, monitor, tabletu

Po instalaci Splashtop Wired XDisplay do počítače je nutné tablet připojit k počítači pomocí kabelu USB. Povolení ladění z počítače prostřednictvím spuštěné aplikace.

Po připojení přes systém Android se na tabletu zobrazí zkratky na hlavní obrazovku počítače. Tablet bude projekcí monitoru v systému Windows, na kterém můžete pracovat jako obvykle.

Rozlišení monitoru lze nastavit pomocí softwaru. Snímková frekvence a kvalita obrazu.

Twomon USB je aplikace, která umožňuje připojit zařízení se systémem Android jako monitor. Připojuje se kabelem a funguje pouze pro Windows 10 a Android.

Splashtop Wired XDisplay. Nejrychlejší aplikace

Splashtop Wired XDisplay, jak název napovídá, vyžaduje, abyste měli po ruce kabel USB pro spárování zařízení. Protože na rozdíl od aplikace Spacedesk umožňuje Wired XDisplay připojit telefon nebo tablet pouze přes USB, získáte lepší rozlišení a snímkovou frekvenci. Xdisplay lze nainstalovat na Mac i PC, což mu dává výhodu oproti předchozímu programu. Mobilní aplikace jsou k dispozici pro Android i iOS. K dispozici je také poměrně zajímavá funkce: pokud chcete šetřit baterii svého mobilního zařízení, můžete ručně snížit rozlišení a snímkovou frekvenci.

Idisplay a Twomon USB

Idisplay a Twomon USB jsou další dvě aplikace, které umožňují připojit systém Android jako monitor. První funguje přes Wi-Fi a je kompatibilní s většinou verzí systému Windows (počínaje XP) a Mac, podporuje téměř všechny verze systému Android a byla jednou z prvních aplikací svého druhu, druhá funguje přes kabel a funguje pouze pro Windows 10 a Android od verze 6.

Osobně jsem žádnou z těchto aplikací nezkoušel. jsou příliš zpoplatněné. Zkušenosti s používáním? Sdílet v komentářích. Recenze na Play Marketu jsou zase různé, od „Tohle je nejlepší program pro druhý monitor na Androidu“ až po „Nefunguje“ a „Havaruje systém“.

Jak proměnit tablet v notebook?

Chcete-li z tabletu udělat notebook, potřebujete fyzickou klávesnici. Obvykle je spojen s krytem nebo pouzdrem na mobilní zařízení. Klávesnice se připojuje přes Bluetooth. Mnoho příslušenství je určeno pro konkrétní model tabletu.

 • Odemknutí obrazovky telefonu.
 • Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB.
 • V telefonu klepněte na oznámení „Nabíjení zařízení přes USB“.
 • V dialogovém okně „Pracovní režim USB“ vyberte možnost Přenos souborů.
 • Přetažení souborů do otevřeného okna.

Bezdrátové připojení mezi tabletem a monitorem

Bezdrátový typ připojení je nejpohodlnější a nejmodernější, protože se nepoužívají žádné kabely a dochází k rychlé synchronizaci bez zpoždění. Žádné kabely, se kterými byste museli pracovat, vás zbaví nutnosti hledat vhodné porty, adaptéry a podobně.

Dva nejefektivnější způsoby bezdrátového připojení: Wi-Fi a Chromecast od společnosti Google. K dispozici je také technologie Allshare, která je exkluzivní pro gadgety Samsung Galaxy, takže nebude podrobně přezkoumána.

Přes Wi-Fi

Nejlepší možností připojení tabletu k monitoru je použití bezdrátové sítě. Můžete jej použít k úplnému duplikování obrázku s vysokou kvalitou obrazu.

Bezdrátové připojení může být jednoho ze dvou typů: Wi-Fi Direct a Wi-Fi Miracast.

vytvořit, druhý, monitor, tabletu

Přímé připojení Wi-Fi Direct je nejčastější u tabletů s operačním systémem Android. Je důležité, aby monitor i mobilní zařízení byly ve stejné bezdrátové síti.

Kroky krok za krokem pro používání Wi-Fi Direct:

 • Otevřete Nastavení v tabletu.
 • Přejděte na „Bezdrátová připojení“ nebo „Wi-Fi“.
 • Klikněte na „Wi-Fi Direct“. Obvykle se nachází v dolní části oddílu. Pokud se nezobrazí, vaše zařízení tuto funkci nepodporuje.
 • Posuňte posuvník do aktivní polohy, čímž funkci povolíte. Na některých zařízeních je třeba místo přepínání posuvníku zaškrtnout políčko.
 • Nyní přejděte k nastavení obrazovky. Měl by to být displej s nabídkami a bezdrátovým připojením. Nejprve otevřete nastavení.
 • Otevřete „Sítě“ nebo „Síť“.
 • Vyberte možnost „Wi-Fi Direct“ a klikněte na ni.
 • Přejděte k tabletu a pomocí funkce Wi-Fi Direct najděte název monitoru a připojte se k němu.

Oba technici se pak okamžitě vzájemně synchronizují. Vzhledem k tomu, že zdrojem signálu je mobilní zařízení, bude monitor v pohotovostním režimu čekat na signál. Při použití funkce Direct je třeba vybrat, co se má přenášet na velkou obrazovku. Tato funkce se nazývá „Zrcadlení obrazovky“.

Nyní o technologii Miracast. Na rozdíl od technologie Direct nevyžaduje Miracast připojení ke stejné bezdrátové síti. Zhruba řečeno, router Wi-Fi s funkcí Miracast není nutný, ale obě zařízení by měla podporovat připojení k bezdrátovému signálu. Miracast se sám stane hotspotem Wi-Fi, ke kterému se musíte připojit a dostat se do jedné sítě.

Technologie Miracast je bohužel podporována pouze u novějších televizorů a u jednotlivých monitorů je méně rozšířená. Pokud jde o tablety, technologie Miracast je k dispozici na novějších zařízeních a vlajkových lodích z předchozích let.

Objektivně je tato funkce nejlepší dostupná jak pro bezdrátové, tak pro kabelové připojení. Miracast umí streamovat i obraz v rozlišení 4K.

 • Otevřete nastavení obrazovky.
 • Vyhledejte položku „Wi-Fi Miracast“ a zapněte ji.
 • Otevřete Nastavení tabletu.
 • Vyberte kartu se stejným názvem jako technologie.
 • Aktivace funkce zrcadlení obrazu.
 • Klepněte na možnost „Start“.
 • Zobrazí se seznam dostupných sítí. Zde je třeba najít název monitoru a připojit jej.

Chromecast je nastaven a připraven k použití.

Používání Chromecastu

Chromecast je malý multimediální přehrávač, který se může připojit k bezdrátové síti a přehrávat z ní média.

Chromecast je levný (do dvou tisíc) a je důstojnou alternativou k přímému připojení přes Wi-Fi. Zařízení je připojeno ke svorce HDMI.

Prostřednictvím Chromecastu můžete zrcadlit obrazovku tabletu a přehrávat videa, filmy, obrázky a hry na monitoru. Chcete-li si vychutnat přenosy v rozlišení 4K, můžete si pořídit vylepšenou verzi Chromecast Ultra.

Průvodce krok za krokem

Proměna zařízení se systémem Android v další monitor je snadná.

K tomu stačí provést několik kroků:

 • Nainstalujte si Spacedesk do počítače. Verzi pro 32- nebo 64bitový operační systém Windows si můžete zdarma stáhnout zde. Spusťte instalační soubor a postupujte podle standardních pokynů na obrazovce.
 • Po dokončení instalace aplikace Spacedesk nezapomeňte restartovat počítač.
 • Nyní je třeba do smartphonu nainstalovat mobilní verzi softwaru. Spacedesk pro Android je k dispozici v adresáři Google Play.
 • Zkontrolujte, zda je váš smartphone nebo tablet připojen k síti Wi-Fi.
 • Otevřete aplikaci v chytrém telefonu. Měla by automaticky najít správné zařízení. Stisknutím tlačítka „Připojit“ spojíte počítač a mobilní zařízení do jednoho systému.
 • Pokud smartphone nebo tablet sám nenajde váš počítač, zrušte zaškrtnutí políčka „Automaticky zjistit síť“ a zadejte IP adresu počítače do příslušného pole ručně.

Po několika sekundách uslyšíte pípnutí a na displeji mobilního zařízení se zobrazí plocha počítače.

Je tu však jedna nuance: chytrý telefon nyní zrcadlí naprosto vše, co se děje na obrazovce počítače. Pokud potřebujete druhý monitor pro multitasking, klikněte pravým tlačítkem myši na libovolné volné místo na ploše systému Windows a vyberte možnost „Nastavení zobrazení“. V rozevírací nabídce stiskněte „Extend screen“ (Rozšířit obrazovku) „Apply“ (Použít). Chytrý telefon nyní slouží jako plnohodnotný druhý monitor.

Nejsou potřeba žádné kabely. systém funguje přes Wi-Fi. Jedná se o velmi praktickou funkci, kterou máte vždy po ruce!

Používáte druhý monitor, nebo si vystačíte s jedním??

⚡️ Připojte se k našemu kanálu na Telegramu. Sledujte nejnovější zprávy, tipy a triky pro chytré telefony a počítače.

Jak vytvořit z tabletu druhou obrazovku: pokyny

K připojení miniaplikace potřebujete kabel USB (v případě přímého připojení) nebo kontakt bezdrátové sítě (v případě připojení přes Wi-Fi). Bude také nutné nainstalovat speciální software, který najdete na internetu.

Důležité! Verze programu se vybírá v závislosti na operačním systému.

 • Dále je třeba do tabletu nainstalovat aplikaci iDisplay. Tento software si musíte zakoupit na Google Play nebo najít na internetu a stáhnout zdarma.
 • Po instalaci aplikace je třeba zařízení restartovat.
 • Po restartování zařízení je třeba spustit aplikaci iDisplay na počítači a tabletu.
 • Další kroky závisí na typu připojení:

Pokud je miniaplikace připojena přes USB, musíte v aplikaci vybrat možnost „Připojit přes USB“. Pokud jste připojeni přes bezdrátovou síť, aplikace vás vyzve k přidání serveru, několikrát stiskněte tlačítko „plus“.

 • Dále program požádá o zadání následujících údajů: uživatelské jméno, číslo portu, IP adresa. Číslo portu lze zobrazit umístěním kurzoru na ikonu iDisplay na kartě „Skryté ikony“. Adresu IP lze zobrazit v síti. Podle vkusu majitele lze zadat libovolné uživatelské jméno.
 • Poté je nutné stisknout příkaz „Přidat a připojit“.

Pokud byly předchozí kroky provedeny správně, zobrazí se okno „Autorizace iDisplay“ a je třeba vybrat jednu akci:

Doporučujeme zvolit třetí možnost. V tomto případě systém automaticky připojí tablet, když je připojen k počítači (to je užitečné zejména v případě, že je zařízení používáno jako hlavní a jediný monitor).

vytvořit, druhý, monitor, tabletu

Po dokončení instalace je třeba vzít v úvahu následující důležité nuance:

 • Instalace programu a připojení tabletu neznamená, že jej lze používat jako další obrazovku, protože ve výchozím nastavení slouží pouze jako duplikát hlavní obrazovky. Proto byste po instalaci a konfiguraci programu měli kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat příkaz „Rozlišení obrazovky“. V zobrazeném okně vyberte typ monitoru: primární; sekundární; sekundární.

Toto nastavení určuje, zda bude tablet plnit funkci duplikování nebo rozšíření hlavní obrazovky.

 • Nezapomeňte, že výchozí nastavení je vpravo od hlavního displeje, takže v případě potřeby můžete toto nastavení změnit v nastavení.

Podle výše uvedeného algoritmu je možné připojit i chytrý telefon, pokud je uživatel spokojen s jeho úhlopříčkou.

vytvořit, druhý, monitor, tabletu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS