Co je to e-mail a jak jej vytvořit v počítači a telefonu
E-mailový účet má přibližně každý druhý člověk na planetě: alespoň to tvrdí Google. Pokud jste si ho ještě nestihli pořídit, můžete tento nedostatek napravit a vytvořit si e-mail hned teď, abyste získali nové možnosti práce s weby a různými službami na internetu.
E-mail je obecný název pro službu, která umožňuje odesílat, přijímat a třídit e-maily. Stejně jako běžná pošta, jen v počítači nebo telefonu. Kromě textu v dopisech mohou být připojeny přílohy: dokumenty, obrázky, audio, video, archivy.
Chcete-li někomu poslat e-mail, musíte mít poštovní schránku a znát e-mailovou adresu příjemce. E-mailová adresa se skládá ze dvou částí: přihlášení uživatele. Který si sám vymyslí, a název e-mailové služby. například gmail.com. Mezi uživatelským jménem a názvem služby musí být znak @. Příklad e-mailové adresy vypadá takto: mypost @ gmail.com.
Existuje mnoho e-mailových služeb. Téměř každý vyhledávač má vlastní službu pro doručování e-mailů: Yandex, Google. Yahoo, Rambler atd. Д. Majitelé zařízení Apple se často přihlašují k iCloud Mailu. Toto jsou příklady bezplatných e-mailových služeb, z nichž mnohé kromě základní funkce poskytují uživatelům další „výhody“, jako je prostor na serveru pro ukládání souborů.
Poštovní schránky lze také hostovat pomocí domény webové stránky. Obvykle se jedná o firemní adresy. například admin@compconfig.Ru. Název domény okamžitě ukáže, kterému webu e-mail patří.
Existují také služby, které jsou zpoplatněny. Od bezplatných se liší tím, že neobsahují reklamu, spolehlivě chrání před spamem (obtěžujícími reklamními dopisy z různých webů a společností) a poskytují nejvyšší úroveň ochrany účtu. Příklady placených e-mailových služeb Fastmail a Runbox. Náklady na jejich používání. od 1 do 10 dolarů měsíčně v závislosti na službě a tarifu. Nicméně, se všemi výhodami těchto dvou zdrojů má nevýhodu. nedostatek ruského jazyka. E-maily můžete psát v libovolném jazyce, ale všechny názvy tlačítek a nabídek budou v angličtině.
Pokud máte obavy o důvěrnost informací, které posíláte nebo přijímáte e-mailem, může být užitečné používat šifrované e-maily. Nejznámější. ProtonMail. Existují však i další: Mailfence, CounterMail, Tutanota. Tyto služby používají k ochraně dat šifrování end-to-end, tj. E-mail může číst pouze příjemce.
E-mail je téměř vždy nutný pro registraci do různých webových zdrojů. Pokud například vytvoříte stránku na sociálních sítích, bez zadání e-mailové adresy to nepůjde. Mnoho služeb však „chybuje“ tím, že své e-maily zasílá registrovaným uživatelům bez jejich souhlasu. Abyste tomu předešli, můžete si vytvořit dvě schránky: jednu pro komunikaci a práci a druhou pro registraci na různých webových stránkách.
Alternativou je vytvoření dočasné poštovní schránky, kterou lze použít jednou nebo několikrát za sebou, poté již nebude fungovat. Existují speciální zdroje pro dočasné e-maily: Dropmail, Crazymailing, Mohmal, Minuteinbox a další. Tento druh nestálého e-mailu se však vyplatí používat pouze na stránkách, které neplánujete pravidelně navštěvovat. Pokud se registrujete na sociální síti nebo v obchodě, kde budete nakupovat více než jednou, použijte stálou e-mailovou adresu.
Pokyny krok za krokem pro registraci nové adresy
Rozhodli jste se tedy, že na webové stránce, na které chcete nastavit svůj e-mail. Nyní na něm musíte otevřít adresu a k tomu je třeba se zaregistrovat.
Registrace. Je to jen malý dotazník, který je třeba vyplnit. Budete muset odpovědět na několik otázek o sobě, zvolit název schránky a vymyslet heslo.
Vyplnění formuláře je jednoduchý, ale velmi důležitý úkol. To ovlivňuje nejen to, jakou adresu máte, ale také to, zda s ní budou v budoucnu nějaké problémy. Lidé často nevěnují registraci náležitou pozornost a pak se nemohou přihlásit do své schránky.
Nyní vám podrobně řeknu a ukážu na obrázcích, co a kde je třeba napsat, abyste správně nastavili e-mail na počítači nebo notebooku.
Otevřete pokyny pro svůj e-mail a začněte se registrovat!
Chcete-li si na serveru Mile vytvořit e-mailový účet, přejděte na stránku služby
Klikněte na „Register new box“ v levé horní části webové stránky.
Vyplňte formulář a klikněte na „Zaregistrovat se“.
Ukážu vám, jak jsem tento formulář vyplnil. Je třeba vyplnit skutečné údaje.
Jméno a příjmení. Zde zadejte své jméno a příjmení. Je lepší uvést své skutečné údaje, ale můžete použít i smyšlené. nikdo je nebude kontrolovat.

Datum narození. Vyberte si datum, měsíc a rok narození. Je žádoucí, aby tyto informace byly pravdivé.
Požadovaná poštovní adresa. Zde je třeba přiřadit boxu název. Toto bude jeho jedinečná webová adresa. Na tuto adresu vám budou chodit e-maily.
Adresa musí být napsána pouze anglicky. Můžete také přidávat číslice, podtržítka („_“) nebo tečky („“).“Můžete také přidávat číslice a podtržítka („-„).
Tento název bude přidán také do koncovek. Zpočátku je to takto: @. Ale pokud chcete, můžete si vybrat jiný konec: @bk.Ru, @list.Ru nebo @inbox.
Je pravda, že mnoho adres v systému je již obsazeno, takže si musíte vybrat z těch, které zbývají. Nebo vymyslete nějaké chytré jméno.
Chci například vytvořit e-mail s adresou umnik@. Systém však ukazuje, že schránka s tímto názvem již existuje.
Znamená to, že takovou e-mailovou adresu již máte. patří někomu jinému a nemůžete si ji vystavit.
Musíte si tedy vymyslet jinou adresu. Ke zvolenému jménu přidejte například několik písmen nebo číslic. Může být zdarma a můžete ho použít.
Nebo můžete zvolit jakýkoli jiný název, například některý z těch, které systém nabízí.
Heslo. Zde musíte zadat několik písmen a čísel, kterými otevřete schránku.
Heslo by nemělo být kratší než šest znaků. Měla by obsahovat pouze anglická písmena a číslice. Nejlépe s velkými i malými písmeny.
Pozor: záleží na velikosti písmen. Velké písmeno se neotevře s malým.
Při zadávání hesla se místo teček píší tečky. Je navržen tak, aby nikdo neviděl, co píšete. Heslo můžete zobrazit také kliknutím na ikonu s přeškrtnutým okem.
Potvrzení hesla. Zde byste měli zadat stejné heslo jako do pole „Heslo“.
Nezapomeňte si na bezpečné místo zapsat preferovanou e-mailovou adresu a heslo. To je váš přístup k e-mailu!
Telefon. Zde stránka požaduje zadání čísla mobilního telefonu.
Po jeho zadání a stisknutí tlačítka „Sign Up“ obdržíte SMS s kódem. Tento kód je třeba zadat do zvláštního pole.
Pokud nemáte číslo nebo ho nechcete přidat, klikněte na „Nemám mobilní telefon“. Zobrazí se pole „Extra e-mail„. Nechte ji prázdnou.
Ihned po registraci se otevře váš e-mail. Vypadá to takto:
Yandex
Chcete-li si vytvořit bezplatný e-mail v aplikaci Yandex, přejděte na webovou stránku yandex.Ru
Klikněte na „Vytvořit e-mail“ v pravém horním rohu.
Vyplňte registrační formulář a stiskněte tlačítko „Registrovat“.
Ukážu vám ukázku, jak jsem tento formulář vyplnil. Napište do něj své jméno a příjmení. Dále podrobněji popíšu, kam a co zadat, abyste mohli zaregistrovat nový e-mail.
Jméno a příjmení. Zde byste měli zadat své jméno a příjmení. Doporučujeme zadat své skutečné jméno. Ale samozřejmě můžete uvést i ty fiktivní. nikdo to kontrolovat nebude.
Přemýšlejte o přihlášení. Zde je třeba zadat název budoucí poštovní schránky.
Uživatelské jméno musí být napsáno v angličtině. Můžete použít číslice spolu se spojovníkem („-„) a/nebo jednou tečkou („).“).
Pokud je vámi zvolené uživatelské jméno již obsazené, systém vám nabídne alternativní uživatelská jména. Vyberte si jeden z těchto názvů nebo vymyslete jiný. Můžete zkusit přidat pár písmen nebo číslic.
Změna hesla. Zde zadejte sadu písmen a/nebo čísel, kterou použijete k otevření pole. Mělo by jich být minimálně šest.
Na velikosti písmen v hesle záleží. Pokud do hesla přidáte velké písmeno a při zadávání e-mailu napíšete menší, pole se neotevře.
Ve výchozím nastavení se heslo zadává v tečkách. Chcete-li ji zobrazit, klikněte na ikonu zavřeného oka na konci rámečku.
Zopakujte si to, abyste neudělali chybu. Do tohoto pole zadejte heslo, které jste právě zadali. Pokud se někde spletete, systém vám oznámí, že potvrzení neodpovídá heslu, a nepustí vás dál.
Poštovní program
Volba mezi webovým rozhraním a samostatným e-mailovým programem závisí na preferencích uživatele.
Otevřete e-mailovou aplikaci, která je součástí distribuce systému Windows. Klikněte myší na pole.
V nabídce přidat účet vyberte ikonu označenou šipkou na obrázku. E-mailová služba Google je jednou z nejoblíbenějších na světě a její základní nastavení je v programu přednastaveno.
Do pole označeného jedničkou zadejte celou poštovní adresu ve formátu „user@gmail“.com“.
Do pole označeného šipkou zadejte heslo, které jste zadali při registraci do služby.
Kliknutím na „Povolit“ povolíte přístup k obsahu poštovní schránky, adresáře a záznamům kalendáře.
Do zeleně zvýrazněného pole zadejte jméno odesílatele. Klikněte na oblast „Přihlášení“ označenou šipkou na snímku obrazovky. Program automaticky nastaví ostatní parametry a připojí se k poštovnímu serveru Google.
Přijetí oznámení o ukončení nastavení e-mailového klienta. Zavřete okno průvodce účtem kliknutím na oblast „Hotovo“ a budete moci používat.
Letáky. Nejčastější způsob využití marketingu jako nástroje. Je to účinný způsob, jak spotřebitele informovat o silných stránkách vaší společnosti. Obvykle.
Pomineme-li lyrické odbočky, uveďme skutečnost, že sociální síť získala status, když ne hlavní, tak jednoho z preferovaných způsobů virtuální komunikace bez.
Rambler
Přejděme k jedné z nejstarších poštovních služeb. Rambler umožňuje vytvořit jediný účet, který se bude používat pro všechny jeho projekty. Pro registraci je třeba provést následující kroky:
- Nejprve přejděte na stránky Rambleru pomocí tohoto odkazu https://mail.Rambler.ru/.
- V autorizačním formuláři stiskněte tlačítko „Registrovat“.
- Nyní zadejte název poštovní schránky o délce 3 až 32 písmen latinky. Můžete použít čísla a tečky. V případě potřeby vyberte jinou doménu.
- Pak zadejte heslo, které jste si vymysleli, a potvrďte ho na dalším řádku.
- Dále byste si měli vybrat jednu z kontrolních otázek a odpovědět na ni. Nezapomeňte si tyto údaje zapamatovat. budou se vám hodit, až budete potřebovat obnovit ukradené nebo zapomenuté heslo.
- Zaškrtněte políčko reCAPTCHA a klikněte na tlačítko „Další“.
Po několika sekundách budete vyzváni k vyplnění údajů před dokončením registrace nové poštovní schránky Rambler. Za tímto účelem zadejte své jméno, příjmení, pohlaví, datum narození a lokalitu, ve které se nacházíte. Klikněte na tlačítko „Dokončit registraci“.
Rambler má zajímavou funkci: můžete propojit svůj účet na sociální síti s e-mailovým účtem a přihlásit se pomocí něj. Na autorizační stránce byste měli vybrat příslušnou službu a udělit souhlas s použitím údajů.
Jak vytvořit a zkontrolovat e-mail Yandex z počítače a telefonu: pokyny s potřebnými nastaveními
Dnes budeme hovořit o tom, jak vytvořit poštu na Yandexu rychle a zdarma. Vydělávat na internetu, komunikovat v sociálních sítích, nakupovat v internetových obchodech není možné bez elektronické adresy. Postupujte podle mých pokynů a za 10 minut budete mít vlastní poštovní schránku a všechny výhody internetu.
Výhody služby Yandex.E-mail
E-mail od Yandexu může konkurovat pouze Gmailu, ostatní domácí služby zaostávají. Kromě toho má každý uživatel přístup k více než 20 užitečným službám, s nimiž se zjednodušuje nejen výdělek na internetu, ale i život. Zde jsou některé z nich:
- Yandex.Peníze. téměř všichni zaměstnavatelé a stránky platí do této peněženky, kromě toho je vhodné výstup na kartě (částka dorazí ve stejný den);
- Metrika. počítá počet návštěvníků vašich webových stránek a vyhodnocuje faktory chování;
- Zen. bezplatné blogování bez konstruktorů, které lze snadno a rychle zpeněžit. Je možné propojit vaše webové stránky a zvýšit tak počet návštěvníků;
- Disk. 10 GB pro ukládání souborů zdarma, nízké ceny za další prostor;
- Přímá. kontextová reklama a její analýza;. zlepšením vyhledávání můžete vydělat až 100 denně;
- TV-program. registrovaní uživatelé mohou přidávat kanály, programy do oblíbených;
- Zdorovie. textová nebo video konzultace s lékařem. I ve tři hodiny ráno vám poradí, ale za poplatek.
Pokud jste si koupili doménu pro web, můžete s ní vytvořit a odeslat na Yandexu.
Jak vytvořit poštovní schránku
Nyní vám ukážu, jak získat bezplatnou e-mailovou adresu od společnosti Yandex na všech zařízeních.
Z počítače
Přejít na yandex.Vaše uživatelské jméno je vaše e-mailová adresa. V pravém horním rohu klikněte na „Získat e-mail“.
Formulář pečlivě vyplňte. Doporučujeme napsat své skutečné jméno. Budete ho potřebovat, až budete chtít vybrat peníze z Yandexu.Peníze nebo získat certifikát pro Direct, Metrics nebo Market.
Uživatelské jméno je název vaší e-mailové adresy. předchází mu @yandex.Ru. To znamená, že pokud je vaše přezdívka babelov, e-mail, který musíte zadat, abyste si mohli psát, bude babelov@yandex.Přejít na.
Omezte ho na 10 znaků a ujistěte se, že je čitelný. Pokud budete pracovat s e-mailem, je lepší používat jméno, příjmení. Může přidávat číslice, zkracovat, aby zapadl.
Uživatelské jméno nelze změnit. Bude se muset znovu zaregistrovat, aby získal novou přezdívku.
Heslo by mělo být abecední, s pomlčkou, tečkou a číslicemi. Pravidla služby stanoví, že přihlašovací jméno by mělo být delší než 6 znaků.
Vymyslete si heslo s malými a velkými písmeny a číslicemi, které nesmí být kratší než 10 znaků, abyste zabránili hackerům. Nikomu ji neukazujte. Uchovávejte jej mimo dosah jiných osob.
Vaše mobilní číslo je zárukou bezpečnosti. Pokaždé, když budete chtít zaplatit z elektronické peněženky, převést peníze, obnovit heslo nebo změnit osobní údaje, budete požádáni o potvrzení kódem z SMS.
Nechcete napsat své telefonní číslo? Nebo prostě použijte bezpečnostní otázku, na kterou odpovídá vaše oblíbená knižní nebo filmová postava z dětství. Stiskněte tlačítko „Nemám telefon“ pod řádkem.
Abyste měli jistotu, že vám účet nebude ukraden, doporučuji odpovědět netriviálním způsobem. Jednoduchá data a zřejmá jména lze snadno uhodnout, ale náhodný soubor znaků je nemožný.
Jaké heslo jste zadali a zda jste ho zadali správně, můžete zkontrolovat kliknutím na ikonu oka vedle položky.
Po vyplnění a kontrole všech polí můžete kliknout na „Registrovat“ a získat svou poštovní schránku.
Gratulujeme! Nyní jste vlastníkem e-mailové adresy od společnosti Yandex. Pokud jste vše provedli správně, budete automaticky přihlášeni a zobrazí se rozhraní služby.
Z telefonu a tabletu
Na mobilním telefonu se můžete registrovat dvěma způsoby: prostřednictvím aplikace nebo zjednodušené verze webových stránek. m.Yandex.Ru.
Podrobněji popíšu aplikaci. Stáhněte a nainstalujte ji z Obchodu Play nebo App Store.
Po stažení klikněte na ikonu e-mailu v nabídce.
Zadejte telefonní číslo. Kód ze zprávy SMS je automaticky rozpoznán, jakmile dorazí. Není třeba zadávat.
Napište své skutečné jméno. Bude se vám hodit, když budete chtít potvrdit peněženku nebo získat certifikát Yandexu.
Přehled oblíbených e-mailových služeb
Yandex
Yandex.Mail nabízí bohatou poštovní službu, která zahrnuje výkonné webové stránky a mobilní aplikaci. Klíčovou funkcí je možnost přizpůsobit si rozhraní svým potřebám.
Můžete si snadno přizpůsobit vzhled schránky, od pozadí až po umístění tlačítek a složek na stránce.
Některé vlastnosti této poštovní služby ji činí velmi atraktivní.
Mezi nimi lze vyzdvihnout následující:
- Možnost vytvářet e-mailové šablony;
- Přístup z libovolného zařízení (tablety, chytré telefony, notebooky);
- Vestavěná antivirová služba od společnosti Dr.Web.
- Pohodlné filtrování e-mailů a antispamová ochrana.
- Omezená velikost poštovní schránky (10 gigabajtů pro nové uživatele);
- Dokončení registrace vyžaduje zadání telefonního čísla;
- Rozhraní a design poštovní služby je poměrně zastaralý.
Služba Google Mail je v současnosti jednou z nejstabilnějších a nejspolehlivějších služeb. Všechny přijaté e-maily jsou automaticky filtrovány podle kategorií: „Obecné“, „Reklama“, „Fóra“ atd.Д.

Služba má velmi přívětivé uživatelské rozhraní, které si můžete přizpůsobit podle svých představ.
Při jakémkoli podezření, že e-mail používá někdo jiný, bude odesláno oznámení s žádostí o prokázání vlastnictví (obvykle ve formě kódu v SMS).
Mezi nejzajímavější informace patří:
- Pokročilé bezpečnostní algoritmy.
- Velmi stabilní a hladký.
- Rychlá registrace na většinu webů prostřednictvím služby Gmail.
- Výkonná jazyková podpora (přibližně 80 jazyků).
Úvodní stránka při registraci do služby Google Mail
Běžný uživatel má přístup ke své schránce z jakéhokoli zařízení (telefon, tablet atd.).Д.), pokud je vaše e-mailová služba integrována s hlavními e-mailovými protokoly, jako jsou POP a IMAP. Gmail však funguje pouze s účty POP.
Také nevýhody Služba může být ovlivněna tím, že důležitá upozornění v mobilní aplikaci mohou být poněkud zpožděna.
Základní funkce zahrnují všechny potřebné nástroje pro spolehlivý provoz.
Pro uživatele jsou například vytvořeny standardní složky pro e-maily „Doručená pošta“, „Odeslaná pošta“, „Koncepty“, „Koš“ a „Spam“.
Danou sadu složek lze v nastavení změnit přidáním, odebráním nebo změnou příslušných kategorií.
Mezi hlavní funkce patří:
- Rozhraní je jednoduché a přehledné;
- Poměrně dobrá pracovní rychlost;
- Interakce s úložištěm souborů (cloud);
- Možnost používat několik poštovních schránek najednou.
Mezi nevýhody e-mailové služby patří zřejmé problémy s filtrováním spamu. Často dochází k vtíravému zavádění dalších služeb (např. „Amigo“). K tomu je třeba připočíst skutečnost, že někdy můžete obdržet zprávy poštou se zpožděním.
I přes klady a zápory této služby je však nutné poznamenat, že již 20 let je jednou z nejoblíbenějších e-mailových služeb ruského segmentu internetu.
Outlook Mail
Outlook Mail má v sobě shromážděny všechny potřebné pro kancelářského pracovníka. Služba je skvělá pro uživatele, kteří kombinují několik platforem pro komunikaci s ostatními.
Aplikace Outlook Mail obsahuje robustního webového klienta. Dále je třeba upozornit na přítomnost programů pro synchronizaci dopisů, seznamu úkolů a kontaktů.
Stejně jako Gmail má vestavěný kalendář a používá filtr zpráv.
Mezi hlavní funkce patří:
- Více aplikací pro integraci;
- Uživatelsky přívětivé rozhraní a 15 gigabajtů volného místa na disku;
- Možnost vylepšit základní funkce pomocí různých rozšíření.
Aplikace Outlook Mail umožňuje automatické třídění e-mailů. Můžete si vytvářet vlastní seznamy adresátů a fotografie.
Hlavní nevýhody této e-mailové služby jsou tyto je nestabilní a v některých prohlížečích nemusí zobrazovat obsah správně. Pro spolehlivou službu se doporučuje používat pouze tyto prohlížeče: Internet Explorer, Google Chrome, Firefox a Safari.
Yahoo
Yahoo! Mail je poměrně známá poštovní služba, protože existuje již dlouhou dobu. Kombinuje řadu funkcí, které jsou pro uživatele skvělé: spolehlivé ukládání dat, možnost podpory dalších e-mailových účtů a možnost importu kontaktů z jiných služeb (Gmail, Outlook atd.).Д.)
Také Yahoo! Aplikace Mail nabízí bohaté možnosti formátování textu.
Mezi hlavní funkce patří:
Tato e-mailová služba je ideální pro uživatele, kteří pravidelně posílají dokumenty nebo e-maily s velkými přílohami.
Nevýhody služby Mail Yahoo! Mail lze přičíst slabému boji proti spamu a nestabilitě mobilní aplikace.
Aplikace poštovního klienta třetí strany
Uživatelé telefonů Samsung mohou k připojení schránek z Yandexu, Gmailu, Outlooku atd. Použít aplikaci Samsung Email. Д. Žádné zásadní rozdíly oproti ostatním službám. výběr schránky a zadání údajů pro autorizaci.
Za zmínku stojí také myMail, aplikace vyvinutá pro Android i iOS. Umožňuje také shromažďovat všechny poštovní účty. zprávy jsou pohodlně tříděny podle složek.
Všechny tyto aplikace mají stejné funkce. vyberte si tu, kterou preferujete.