Jak vytvořit snímek obrazovky v počítači

Jak pořídit snímek obrazovky počítače nebo notebooku

5.0 Hodnocení: 2 (Vaše: )

Snímek obrazovky je snímek určité oblasti displeje nebo celé plochy. Může se vám hodit, pokud chcete předvést funkce programu, ukázat problém při kontaktu s technickou podporou nebo zachytit obsah webové stránky. Někdy mohou být fotografie v prohlížeči chráněny před stažením. pak můžete také pořídit snímek obrazovky.

Kvalitní snímek obrazovky můžete pořídit pomocí integrovaných nástrojů systému nebo speciálního softwaru. Dnes vám řekneme, jak pořídit snímek obrazovky na notebooku nebo počítači pomocí různých metod.

vytvořit, snímek, obrazovky, počítači

Jak pořídit snímek obrazovky v počítači pomocí klávesnice

Speciální klávesa v počítači se nazývá Print Screen. Existují také varianty Prt Sc, PrntScrn, PrtScr nebo PrtScn. Samotná klávesa se nachází na klávesnici těsně nad klávesou Enter a napravo od ní. Klávesová zkratka FnPrint Screen se nejčastěji používá u notebooků.

Malířská schránka

Pokud váš počítač nemá speciální aplikace pro pořizování snímků obrazovky, pak po kliknutí na tlačítko Print Screen systém tiše uloží snímek obrazovky do schránky. Uživatel provádí vkládání ve standardním programu Malování

A uvidí, co jste právě úspěšně vymazali z obrazovky.

Důležité! Po stisknutí tlačítka Print Screen nepoužívejte funkci kopírování, dokud snímek obrazovky neuložíte. V opačném případě ji systém nahradí ve schránce novými informacemi.

Po vložení obrázku do aplikace Malování jej lze snadno upravit pomocí softwarových kláves „Zvýraznit“ a „Oříznout“. Pokud nemůžete vybrat určitou oblast, klikněte myší na prázdné místo a operace se zruší. Přepracování. Poté klikněte na modré tlačítko „Soubor“ v levém horním rohu aplikace Malování a uložte obrázek na vhodné místo v počítači a zvolte požadovaný formát. Pokud chcete pořídit snímek obrazovky najednou, stiskněte alt Print Screen (na notebooku přidejte ke klávesové zkratce fn).

Nůžky

Tento nástroj není k dispozici ve všech verzích systému Windows. Vyhledejte ji v systémovém vyhledávacím poli a spusťte ji.

Vyberte požadovaný fragment, který se okamžitě otevře v okně aplikace, kde můžete provést požadovanou akci. Stejně jako v Malování se soubor na příkaz uživatele uloží do určité oblasti počítače. Pokud okno nástroje překrývá plochu obrazovky, přesuňte jej stranou poklepáním na jeho záhlaví.

Win PrntScrn

Verze systému Windows 8 a 10 mají funkci automatického ukládání snímků obrazovky. Stiskněte Win PrntScrn a vyhledejte vytvořený soubor v „Tento počítač“→“Obrázky“→Snímky obrazovky (nebo snímky obrazovky).

Online služby pro vytváření snímků obrazovky

Na internetu existují služby, které pomáhají vytvářet snímky obrazovky. Snímek obrazovky můžete nejen pořídit a uložit, ale také upravit. Kreslení šipek a rámečků, přidávání textu, otáčení, ořezávání a další funkce.

Pastenow

 • Otevřete webovou stránku pastenow.Přejít na
 • Na klávesnici stiskněte klávesu Print Screen.
 • Stisknutím kombinace kláves Ctrl V vložíte obrázek do webové stránky.
 • Stisknutím tlačítka „Upravit snímek obrazovky“ upravíte snímek obrazovky.
 • Stáhnout snímek obrazovky. Klikněte na obrázek pravým tlačítkem myši, vyberte možnost „Uložit obrázek jako“ a zadejte složku.

Přehled nástrojů služby PasteNow

Nástroje a. na pravém bočním panelu umožňují zvětšovat a zmenšovat fotografie. Tlačítko „Vystředit obrázek“ zarovná obrázek na střed.

Tlačítka s ikonami šipek v levém panelu ukládají nebo ruší editační akce.

Oříznutí obrázku. Vyřízne vybranou oblast. Klikněte na tlačítko a vyberte oblast, která má být ponechána.

Vybraná oblast se zvýrazní a vlevo se objeví zelené tlačítko s ptáčkem. Po kliknutí se změny aplikují. zůstane pouze část, kterou jste vyřízli.

Otáčení obrazu. Otočení obrázku podle vašich požadavků. Lze otáčet o 90° ve směru hodinových ručiček a o 180° proti směru hodinových ručiček.

Malovaný obdélník. Umožňuje nakreslit barevný obdélník přímo na snímek obrazovky. Klikněte na nástroj a v dolním rohu se zobrazí barevný obdélník. Pomocí něj můžete vybrat barvu.

Podržením levého tlačítka myši zahájíte kreslení. Uvolnění, když je obdélník připraven.

Rám. Text nebo obrázek v rámečku. Princip kreslení je stejný jako u nástroje Stínovaný obdélník.

Tužka. Umožňuje kreslit na snímek obrazovky.

Trimmerová šňůra a hrot šípu. Kreslí čáry a šipky.

Text. Umožňuje psát text. Klikněte na nástroj, klikněte na prázdné místo a začněte zadávat text.

Cenzor. Rozmazání informací. Klikněte na nástroj, podržte stisknuté levé tlačítko myši a vyberte oblast, kterou chcete vybarvit.

Makescreen

 • Otevřete webovou stránku makescreen.Ru
 • Stiskněte tlačítko Print Screen.
 • Stisknutím klávesy Ctrl V na klávesnici nahrajete obrázek na webovou stránku.
 • V případě potřeby obrázek upravte a uložte do počítače.
vytvořit, snímek, obrazovky, počítači

Jak ušetřit. Vyberte formát JPG nebo PNG a klikněte na tlačítko „Uložit“.

Otevře se okno s možnostmi ukládání. Klikněte na „Download screenshot“ a snímek se objeví ve složce „Downloads“ vašeho počítače.

Přehled nástrojů služby MakeScreen

Cenzor. Umožňuje oříznout obrázek. Klikněte na nástroj a podržením levého tlačítka myši vyberte požadovanou oblast. Chcete-li změnit oblast, přetáhněte bílá tlačítka po stranách. Po kliknutí na tlačítko „Použít“ zůstane na obrazovce pouze vybraná část.

Velikost. Změna velikosti obrázku. Klikněte na nástroj a v horní části se zobrazí okno s možnostmi šířky a výšky obrázku. Zadejte požadovaná nastavení a stiskněte tlačítko „Apply“.

Orient. Umožňuje otočit obrázek.

vytvořit, snímek, obrazovky, počítači

Zaměření. Vybere část obrázku a rozostří pozadí. Příklad:

Kartáč. Umožňuje kreslit na snímek obrazovky.

Snipboard.Io

 • Otevřete webovou stránku snipboard.Io
 • Chcete-li pořídit snímek obrazovky, stiskněte klávesovou zkratku Alt Print Screen.
 • Pak stiskněte klávesu Ctrl V a vložte obrázek na webovou stránku.
 • Upravte obrázek a uložte jej do počítače.

Jak ušetřit. Klikněte na tlačítko „Uložit změny“ v horní části. Pak klikněte na odkaz vlevo.

Zobrazí se připravený obrázek. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši, vyberte možnost „Uložit obrázek jako“ a zadejte složku.

 • Oříznout. ořízne obrázek.
 • Nástroj Tužka. umožňuje kreslit na snímek obrazovky.
 • Textový nástroj. přidává text.
 • Zobrazit obrázek v plné velikosti. zobrazí snímek obrazovky v plné velikosti.
 • Přesunout. přesune obrázek.

Jak pořídit snímek obrazovky: klávesové zkratky

Vývojáři systému Windows vědí, co jejich zákazníci od svých produktů požadují. Možnost pořídit snímek obrazovky je pro mnoho uživatelů důležitá. Nejjednodušší je použít nástroje operačního systému. Pokud nepotřebujete obraz zpracovávat a chcete zachytit celou plochu obrazovky na monitoru notebooku nebo počítače, stačí stisknout určité klávesy na klávesnici.

Print Screen (zkratka pro PrtScr, PrtSc nebo Print Scrn)

Toto je klávesová zkratka, která zkopíruje obraz aktuálního stavu obrazovky do schránky. Obvykle se nachází v sekcích „Break“ a „Scroll Lock“. Níže uvedený snímek obrazovky ukazuje příklad.

Po kliknutí na „PrntScr“ se nezobrazí žádné vizuální změny, nicméně snímek obrazovky již byl vytvořen a je ve schránce. Dále je třeba otevřít libovolný prohlížeč obrázků. I standardní barva je v pořádku.

 • Spusťte jej a stiskněte kombinaci kláves „Ctrl V“. Nyní se obrázek z vyrovnávací paměti zkopíruje do nástroje a zobrazí se dříve vytvořený snímek obrazovky.
 • Otevřete nabídku „Soubor“ a vyhledejte možnost „Uložit jako“.
 • Vyberte požadovaný formát a uložte výsledek do libovolného umístění.

Tato metoda je zcela univerzální a lze ji použít na jakémkoli počítači nebo notebooku bez ohledu na jeho výrobce (HP, Asus, Lenovo, Acer, Samsung atd.).

Mimochodem, mnoho webových stránek a messengerů umí pracovat se schránkou. Pokud například otevřete dialogové okno ve VK a stisknete stejnou kombinaci kláves „Ctrl V“, vloží se obrázek. Totéž můžete udělat ve Skypu, Discordu nebo Telegramu. To je velmi výhodné, pokud neplánujete snímek obrazovky nijak upravovat, ale potřebujete ho rychle odeslat.

Win PrntScr

Pokud navíc nepotřebujete snímky obrazovky upravovat, ale chcete je uložit pro pozdější použití, je jednodušší použít kombinaci „Win PrntScr“. Výsledek se uloží do složky „Screenshots“. Nejjednodušší způsob, jak ji najít, je pomocí panelu nástrojů Rychlý přístup, který se ve Windows 10 nachází na levé straně okna Průzkumníka. Kategorie. „Obrázky“. Případně přejděte do: C:\Users\jméno_uživatele\Obrázky\Snímky obrazovky.

Tato metoda výrazně zjednodušuje pořizování snímků obrazovky, které budete později potřebovat. Nemusíte pokaždé otevírat editor obrázků, vkládat obrázek ze schránky a ukládat každý soubor ručně. Pokud však potřebujete upravovat velké množství snímků obrazovky, je lepší použít nástroje třetích stran, které popisujeme níže.

Obě výše uvedené metody automaticky vytvoří obrázek z více obrazovek. To znamená, že pokud máte nainstalovány dva nebo více monitorů, obraz se roztáhne a zobrazí se dva snímky obrazovky spojené v jednom.

Výhra S Shift

Tato klávesová zkratka je vhodná, pokud chcete zachytit určitou oblast, nikoli celou obrazovku. Podle našeho názoru je tato metoda nejvhodnější pro odesílání obrázků přes messenger, o kterém jsme se zmínili výše. Jednoduše udělejte snímek obrazovky z prohlížeče a pomocí klávesy Ctrl V vložte obrázek do dialogového okna. Chcete-li výsledek uložit, musíte také vstoupit do editoru obrázků, což činí tuto metodu nepohodlnou pro pořizování velkého počtu snímků obrazovky. Stojí za zmínku, že snímky obrazovky vytvořené kombinací kláves „Win S Shift“ se neukládají do složky „C:\Users\Username\Pictures\Screenshots“.

Nůžky

Abyste nemuseli pokaždé načítat editor, byl vynalezen nástroj „Nůžky“. Obecně zcela nahrazuje editor a je flexibilnějším nástrojem. Stále budete moci vybrat oblast pro pořízení snímku obrazovky, upravit výsledný obrázek a změnit jeho formát. Jednoduše je potřeba méně práce.

 • Přejděte na vyhledávací panel systému Windows a vyhledejte „nůžky“.
 • Otevření aplikace. Abyste nemuseli nástroj pokaždé hledat, můžete jej připnout na úvodní obrazovku nebo na hlavní panel.
 • Klikněte na tlačítko „Vytvořit“ v levém horním rohu aplikace.
 • Pak jednoduše vyberte požadovanou oblast. Poté zvolte „Soubor“ a „Uložit jako“.

Pokud chcete vybrat libovolnou oblast místo obdélníkové, můžete tak učinit zde. Ve stejném levém horním rohu v nabídce „Režim“.

Po zachycení obrázku na něj můžete pomocí nástroje Pero psát značky: „Pero, fix, stuha. Pokud potřebujete provádět náročnější úpravy, můžete snímek obrazovky integrovat do nástroje Malování 3D. Tato funkce je k dispozici také zde.

Online služby snímání obrazovky

K vytvoření snímků obrazovky můžete použít speciální služby: pastenow.K dispozici jsou také nástroje „Soubor“ a „Uložit“.Můžete použít speciální služby: pastenow, snipboard.Io a další. Mají editační nástroje: ořezávání, otáčení, tisk textu, šipky, ořezávací čáry, tvary. Potřebujete pouze webový prohlížeč, například Google Chrome nebo Yandex.

 • Stisknutím klávesy Print Screen pořiďte snímek obrazovky. Nebo jen jedno aktivní okno stisknutím klávesy Alt Tisk obrazovky.
 • Přejděte na stránku pastenow.Obrázek vložíte stisknutím klávesy Ctrl V.
 • Pokud potřebujete snímek obrazovky upravit a uložit: klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši. „Uložit obrázek jako“.

Fotografie bude také přístupná prostřednictvím odkazu. je uvedena v poli „URL této stránky“.

A ještě poznámka na okraj. Pro odesílání snímků obrazovky přes internet je lepší použít webovou stránku prnt.Sc. Nahrajte svůj obrázek a získejte krátký odkaz. s tímto odkazem bude snímek dostupný všem na internetu. Tento odkaz může být zaslán poštou, prostřednictvím sociálních sítí nebo messengeru, zveřejněn na webových stránkách/fóru.

Jak pořídit snímek obrazovky v systému Android a iPhone

Přestože je funkce snímku obrazovky dostupná v každém moderním chytrém telefonu, mnoho uživatelů stále neví, jak pořídit snímek obrazovky na zařízení iPhone nebo Android. Podívejme se tedy na základní způsoby pro obě zařízení.

Jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob pořízení snímku obrazovky na iPhonu je použití standardní kombinace kláves. Nemusíte stahovat další aplikace a programy. Stačí provést několik jednoduchých kroků:

 • Stiskněte současně tlačítka Domů a Napájení;
 • Pokud je příkaz úspěšný, uslyšíte charakteristický zvuk a obrazovka na sekundu zbělá. To znamená, že snímek obrazovky byl úspěšně uložen.
 • Vyhledání snímku obrazovky v aplikaci Fotografie. Na zařízeních s nejnovější verzí systému iOS se v galerii vytvoří samostatná složka se snímky obrazovky.

Pořízení snímku obrazovky na iPhonu 11 je složitější. Za tímto účelem otevřete „Nastavení“. „Základní“, vyberte „Univerzální přístup“ a aktivujte „AssistiveTouch“. Na miniaplikaci se objeví speciální tlačítko, po jehož kliknutí se otevře ovládací nabídka zařízení. Zde byste měli vybrat „Apparatus“. „“. „Screenshot“. Tento způsob pořizování snímků obrazovky na iPhonu je méně populární než výše popsaný, ale je poměrně účinný.

Jak pořídit snímek obrazovky v systému Android

Jak vidíme, pořizování snímků obrazovky na iPhonu je poměrně snadný úkol. U zařízení se systémem Android je to však trochu jinak. A to ne proto, že postup pro vytvoření snímku obrazovky je složitější, ale proto, že v závislosti na značce a modelu telefonu se zásady přípravy snímku obrazovky mohou výrazně lišit.

Existuje univerzální způsob pořizování snímků obrazovky smartphonu. Počínaje čtvrtou verzí operačního systému Android používají téměř všechna zařízení k vytváření snímků obrazovky kombinaci fyzických kláves telefonu, které je třeba stisknout po dobu 1-2 sekund. Existují dvě možnosti:

Jak vyfotit obrazovku Samsung? Společnost nabízí velké množství chytrých telefonů, které se liší nejen designem a funkcemi, ale také funkčností. Pokud jde o pořizování snímků obrazovky, některé modely mají 3 až 5 metod. Podívejme se na hlavní možnosti.

 • U modelů s mechanickým tlačítkem stačí použít kombinaci „Home“ „Power“;
 • U některých modelů telefonů je možné pořídit snímek obrazovky posunutím dlaně po obrazovce (to provedete tak, že vstoupíte do nastavení, vyberete možnost „Rozšířené funkce“ a aktivujete možnost „Snímání obrazovky dlaní“);
 • Smart Select. Pomocí této funkce můžete vyfotit obrazovku telefonu Samsung Galaxy Note a nejnovějších modelů Galaxy S. Pomocí funkce Smart Select je možné zachytit část obrazovky, v případě potřeby ji upravit a uložit jako fotografii. Chcete-li s touto možností pracovat, otevřete nastavení, vyberte „Displej“. „Okrajová obrazovka“. „Okrajové panely“ a aktivujte zobrazení okrajů. Chcete-li nyní pořídit snímek obrazovky na zařízení Galaxy nebo a50, stačí otevřít panel Edge, na panelu Smart Select vybrat typ snímku obrazovky a stisknout tlačítko Uložit.
 • Bixby. Hlasový asistent Bixby umožňuje pořídit snímek obrazovky hlasovým příkazem. Pro aktivaci stačí jasně říct „Hey Bixby, take a screenshot“

Chcete-li pořídit snímek obrazovky telefonu Xiaomi Redmi, můžete použít následující metody:

 • Použití panelu oznámení. Chcete-li pořídit snímek obrazovky, odemkněte displej, otevřete závěs s oznámeními a stiskněte tlačítko Snímek obrazovky.
 • Pomocí gest. Chcete-li pořídit snímek obrazovky, přejděte do nabídky „Nastavení“. „Rozšířená nastavení“. „Tlačítka a gesta“. „Snímek obrazovky“.
 • Widget. V nabídce je tlačítko pro aktivaci snímku obrazovky. Může být zobrazen na ploše. Chcete-li nyní pořídit snímek obrazovky na zařízení Redmi, stačí klepnout na widget.

Principy tvorby obrazovky u telefonů Honor a Huawei jsou totožné:

 • Oblast oznámení. Závěs oznámení má speciální funkci, která umožňuje pořídit snímek obrazovky. Stačí otevřít oznámení a kliknout na „Snímek obrazovky“.
 • Hlasový asistent. Snímek obrazovky v zařízeních Honor nebo Huawei pořídíte tak, že vyberete oblast snímání a řeknete „Okey Google, take a screenshot“.

Další informace o funkcích smartphonu najdete na našem blogu. Zde je sbírka aktuálních a užitečných tipů pro úpravu fotografií a přípravu kreativních dárků.

Uložte snímek obrazovky do počítače.

Klepněte na kartu „Soubor“ a vyberte funkci uložení. Snímek obrazovky je zpočátku ve formátu.Bmp, chcete-li jej změnit (například přidat snímek na sociální sítě), klikněte na „Typ souboru“ v rozbalovací nabídce na jakýkoli jiný, doporučuje se JPEG, zadejte název souboru a nastavte kvalitu (100). Stiskněte tlačítko „Uložit.

Editor fotografií Home Photo Studio slouží nejen k vytváření snímků obrazovky, ale také k vytváření koláží z fotografií, karet, fotoalb, kalendářů a dalších produktů. Vaší kreativitě se meze nekladou, stačí prozkoumat funkce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS