Jak vytvořit video na obrazovce systému Android

vytvořit, video, obrazovce, systému, android

Jak zachytit video z obrazovky systému Android pomocí bezplatného programu

V tomto článku vám povím o malé bezplatné aplikaci, která vám umožní vytvořit video na obrazovce systému Android s nahráváním hlasu z mikrofonu a dalšími doplňkovými funkcemi. Jedná se o tzv. Screencasty, které lze nahrávat pro výukové, demonstrační nebo jiné účely. Můžete nahrát video pro svého přítele, jak používat program, nebo natočit video, jak hrajete nějakou hru.

Dotyčný program se jmenuje DU Recorder. V této aplikaci jsem viděl několik výhod:

 • Umožňuje nahrávat video z obrazovky systému Android se zvukem z mikrofonu;
 • Můžete pořizovat snímky obrazovky;
 • Při nahrávání je možné používat štětce a kreslit na obrazovku;
 • Program je bezplatný a ruský;
 • Existuje mnoho nastavení;
 • Je k dispozici praktický editor videa a obrázků.

Systémové nástroje Android

Věnujte čas instalaci aplikace třetí strany z Play Marketu. Váš telefon nebo tablet již může mít funkci nahrávání displeje (musíte mít alespoň Android verze 8).0). Ukážu vám, jak ji povolit.

Ikona „Nahrávání obrazovky“ v oznamovací liště

Tato metoda je vhodná zejména pro telefony Huawei a Samsung (Samsung Galaxy Note 10, Galaxy S a další modely).

vytvořit, video, obrazovce, systému, android

Vestavěný software má nejjednodušší funkce. Neexistují žádné další funkce v podobě úpravy hotového videa nebo překrývání hudbou. Střílení nelze pozastavit. pouze okamžitě zastavit. Můžete vybrat zdroj zvuku (mikrofon nebo systém) nebo jej zcela vypnout a nahrávat pouze obraz.

Experimentální funkce

Pokud ikonu snímání obrazovky na oznamovacím panelu nevidíte, mohl by vás zajímat jiný způsob, jak povolit nahrávání obrazovky bez aplikací třetích stran.

Aplikace třetích stran pro nahrávání obrazovky pro systém Android

Existuje mnoho populárních programů, které lze stáhnout do libovolného zařízení se systémem Android. Většina z nich je však vhodná pro zařízení s OS 4.4 a vyšší. Tyto nástroje jsou k dispozici ke stažení v Obchodě Play.

Důležité! Nedoporučuje se stahovat software ze zdrojů třetích stran. Soubory mohou obsahovat viry. Výjimka. oficiální stránky vývojářů.

Mezi výhody softwaru pro nahrávání videa patří široká škála funkcí. Uživatelé si mohou vybrat nástroj přesně pro své úkoly. Nevýhody:

 • Dostupnost placeného obsahu;
 • V některých aplikacích jsou použity vodoznaky, které lze odstranit pouze zakoupením prémiového účtu;
 • Délka a kvalita videa je často omezená;
 • Někdy je k nahrávání zvuku potřeba root přístup.

Aplikace, které umožňují nahrávat video na obrazovku bez práv ROOT:

 • Az Screen Recorder. Umožňuje zachytit zobrazení spolu se zvukem. Nahrávání můžete také zastavit.
 • Záznamník obrazovky REC. V neposlední řadě oblíbená užitečnost. Nejčastěji se používá k vytváření výukových videí. Můžete nahrávat soubor se zvukem z externího reproduktoru.
 • Záznamník obrazovky bez reklam. Aplikace je výhodná v tom, že neobsahuje žádné reklamy. Nahraný soubor můžete upravit: vložit fotografii, změnit velikost.

Nahrávání videí z obrazovek systému Android v aplikaci Hry Play

Mnoho majitelů telefonů a tabletů se systémem Android má předinstalovanou aplikaci Hry Google Play. Ne každý však ví, že umožňuje nahrávat video z obrazovky, a to nejen z her, ale i z jiných míst systému Android.

Další podrobnosti o používání této funkce najdete v samostatném průvodci Jak nahrávat video z obrazovky systému Android v aplikaci Hry Play.

Aplikace pro záznam obrazovky telefonu

Zatímco na iPhonu se funkce screencast objevila až v systému iOS 11, smartphony a tablety se systémem Android získaly tuto funkci již v roce 2014. od verze 5 operačního systému Google. Snímání obrazovky na iPhonu je však dostupné po aktivaci jednoho nastavení, zatímco na Androidu si musíte stáhnout další aplikace.

Záznamník obrazovky AZ

Pokud máte nainstalovaný systém Android 8, 9, 10 nebo 11, povolte, aby se aplikace AZ Screen Recorder zobrazovala nad ostatními okny. Nejprve přejděte v nastavení do sekce „Aplikace a oznámení“ a vyberte možnost „AZ Screen Recorder“. Poté rozbalte rozšířené možnosti, klikněte na položku „Top of other apps“ a aktivujte přepínač.

Dotyková plovoucí tlačítka se nyní zobrazí na obrazovce po kliknutí na ikonu programu. Kliknutím na něj zobrazíte seznam funkcí. Patří mezi ně: vytvoření snímku obrazovky, nahrávání videa obrazovky, spuštění streamu, sledování živého vysílání a přepnutí do nastavení aplikace.

Na oznamovací lištu se přidá panel nástrojů AZ Screen Recorder. Zde také můžete ovládat program.

Chcete-li začít pořizovat snímek obrazovky, klikněte na ikonu nahrávání, která se nachází v nabídce plovoucího tlačítka a na panelu nástrojů.

Povolení přístupu programu AZ Screen Recorder k fotografiím, médiím a souborům v zařízení a povolení nahrávání zvuku. Systém vás poté upozorní, že aplikace bude mít přístup k obrázku na obrazovce vašeho zařízení. Vyberte možnost „Begin“.

Časovač odpočítá 3 sekundy a poté se spustí snímání obrazu.

vytvořit, video, obrazovce, systému, android

Chcete-li pozastavit nahrávání, rozbalte panel oznámení a klikněte na „Pause“. Stisknutím tlačítka „Resume“ pokračujte.

Při snímání videa na obrazovce můžete kreslit. Na panelu nástrojů programu vyberte možnost „Draw“. Na obrazovce se zobrazí ikona palety, po kliknutí na kterou se upraví barva a tloušťka čar.

Kliknutím na tlačítko „Stop“ v okně „Curtain“ video zastavíte. Vytvořené video se zobrazí nad ostatními aplikacemi. Nahrávku můžete okamžitě zobrazit, sdílet, odstranit a otevřít vestavěný editor.

AZ Screen Recorder je nejvýkonnější aplikace prezentovaná v tomto přehledu. Výběrem první možnosti ze seznamu možností získáte přístup k jejímu nastavení.

Nabídka nastavení se skládá ze tří záložek: první obsahuje hlavní funkce, druhá obrazovky a třetí snímky obrazovky.

Můžete aktivovat kouzelné tlačítko, po jehož stisknutí se malá plocha v pravém horním rohu promění v ovládací prvek programu: jedním klepnutím pozastavíte a obnovíte práci, dvojitým klepnutím zastavíte práci a dlouhým klepnutím vyvoláte nástroj pro kreslení.

Poté následuje nastavení pro zastavení nahrávání. Video můžete zastavit po vyblednutí obrazovky, po uplynutí nastaveného času nebo stisknutím pohyblivé červené tečky.

Dále můžete nastavit rozlišení nahrávaného videa, snímkovou frekvenci, datový tok, orientaci, rychlost nahrávání (užitečné pro vytváření timeslaps) a vypnout mikrofon.

Dalším bodem je přidání textu nebo loga na video. Umístění, písmo, barvu a velikost nápisu lze změnit. Můžete také použít vlastní logo: vlastní obrázek nebo nálepku. Umístění a velikost obrázku lze také přizpůsobit.

Druhá možnost ze sekce „Překrytí“ je aktivace kamery a stojí za to o ní říci více. Při nahrávání skincastu můžete nahrávat video z přední nebo zadní kamery. Upravuje se umístění obrazu na displeji, poměr stran, průhlednost, jas a kontrast obrazu.

Jak nahrávat video pomocí integrovaných nástrojů v systému Android 10

V roce 2019 potěšila společnost Google své uživatele zprávou, že nový operační systém Android 10 bude obsahovat možnost nahrávat video z obrazovky smartphonu. Dříve tato funkce nebyla na mobilních zařízeních dostupná.

Chcete-li aktivovat režim snímání obrazovky (screencasting), postupujte takto:

Dokončený záznam se uloží do paměti zařízení a je k dispozici v galerii. Lze ji prohlížet pomocí vestavěného přehrávače a posílat přátelům prostřednictvím e-mailu, messengerů a sociálních sítí.

V závislosti na modelu telefonu a verzi prostředí Android se mohou názvy položek nabídky lišit, ale pořadí akcí je všude přibližně stejné.

Jak nahrávat video na smartphonech Samsung

U smartphonů Samsung se tlačítko pro nahrávání obrazovky nachází v nabídce rychlého nastavení (závěs). Chcete-li začít fotografovat, postupujte takto:

 • Přejetím prstu po obrazovce shora dolů otevřete nabídku rychlého nastavení.
 • Najděte ikonu s označením „Nahrávání obrazovky“. Pokud není k dispozici, klepněte na tři svislé tečky v pravém horním rohu a vyhledejte tuto funkci v zobrazeném seznamu.
 • Nyní můžete začít nahrávat. Spuštění je intuitivní.

Možnosti nahrávání videa jsou k dispozici v části Rozšířené funkce v nastavení telefonu. Zde můžete definovat kvalitu videa a určit, odkud se má nahrávat zvuková stopa: z telefonu (vnější zvuky nebudou slyšet) nebo z mikrofonu (abyste mohli nahrát hlasovou zprávu).

Funkce nahrávání obrazovky je k dispozici v následujících telefonech Samsung:

 • Galaxy Note10 a Galaxy Note10;
 • Všechny vlajkové lodě Galaxy S;
 • V zařízeních Samsung řady A je funkce nahrávání videa dostupná pouze pro některé aplikace.

Pokud ji ve svém smartphonu nemůžete najít, stáhněte si jednu z níže uvedených aplikací.

Doporučená aplikace pro rozdělení obrazovky pro Windows a Mac

Widstitch vám pomůže vytvořit videokoláž se základními editačními funkcemi v systému Android. Pokud však chcete do videa s rozdělenou obrazovkou přidat více efektů, měli byste použít profesionálnější nástroj pro úpravu videa s rozdělenou obrazovkou, například Aiseesoft Video Converter Ultimate. Tento tvůrce rozdělené obrazovky umožňuje kombinovat více videoklipů na jedné obrazovce a přehrávat je současně ve vysoké kvalitě. Kromě rozdělení obrazovky umožňuje video i ořezávat, otáčet a přidávat do něj vodoznaky / titulky / filtry / hudbu na pozadí.

 • Vybaveno několika atraktivními rámečky pro video na rozdělené obrazovce.
 • Nastavení velikosti obrazovky a tloušťky/barvy rámečku podle vašich potřeb.
 • Nabízí desítky zajímavých filtrů pro úpravu videa na rozdělené obrazovce.
 • Přidání hudby na pozadí a nastavení režimu přehrávání podle vlastních představ.
 • Podporuje několik oblíbených výstupních formátů, jako jsou MP4, MOV, GIF atd. Д.

Kliknutím na tlačítko Stáhnout zdarma výše si stáhněte Video Converter Ultimate do svého počítače se systémem Windows nebo Mac. Při instalaci programu postupujte podle instalační obrazovky.

Otevřete tento nástroj pro tvorbu videokoláží a přejděte na kartu Koláž kliknutím na ni na hlavním panelu nabídky. Vyberte šablonu a najděte požadovaný rámeček rozdělené obrazovky. Poté stiskněte tlačítko Přidat ikonu na obrazovce. Otevřete soubor, který chcete přidat do videokoláže.

Pokud nejste spokojeni s aktuální velikostí obrazovky, můžete ji přetažením trimovací lišty nastavit do správné polohy.

Chcete-li upravit videoklip, vyberte jej a klikněte na tlačítko Upravit odznak. Nyní můžete stříhat, otáčet, přidávat vodoznak, přidávat titulky atd. Д.

vytvořit, video, obrazovce, systému, android

Na kartě Filtr můžete k videu přidat také filtr. Nebo můžete na kartě Zvuk vybrat místní zvukový soubor jako hudbu na pozadí

Přejděte na kartu Export, kde můžete změnit název souboru, výstupní formát, snímkovou frekvenci, rozlišení atd. Д. Pak vyberte cestu k uložení a začněte exportovat video do počítače.

Často kladené otázky k vytváření videa s rozdělenou obrazovkou v systému Android

Jak mohu na iPhonu vytvořit videokoláž??

Pomocí funkce rozdělení obrazovky v aplikaci iMovie můžete snadno sloučit dvě videa na iPhonu. Stačí zahájit nový projekt. Import videoklipů pro současné přehrávání. Pak klikněte na elipsu a vyberte režim rozdělení.

Můžete vytvořit rozdělenou obrazovku v programu Windows Movie Maker?

Ne. Windows Movie Maker není rozdělovač videa. Můžete vyzkoušet Aiseesoft Video Converter Ultimate.

K čemu se používají videa s rozdělenou obrazovkou?

Můžete ji použít k porovnání dvou různých scén nebo objektů, snímků před a po, očekávání a skutečnosti atd. Д. Můžete ji vidět v hudebních videoklipech, reklamách, filmech atd. Д.

Široký steh. Jedna z nejoblíbenějších aplikací pro úpravu videa s rozdělenou obrazovkou pro Android. Poskytuje však pouze základní funkci slučování videa. Pokud chcete upravovat rozdělené video pomocí profesionálnějších nástrojů, měli byste vyzkoušet Aiseesoft Video Converter Ultimate. Níže nám můžete sdělit své zkušenosti. A pokud máte lepší nápady, podělte se o ně s námi.

Hodnocení: 4.7 / 5 (založeno na 115 hlasech) Přihlaste se k odběru na adrese

Přečtěte si tento článek a dozvíte se o softwaru a aplikacích pro rozdělování videa a stříhání MP4, MOV, AVI atd. Д. S nástrojem Video Trimmer for Grass na Macu / PC / Androidu / iPhonu.

Tento příspěvek popisuje, jak rozdělit klip v aplikaci Final Cut Pro, a představuje nejlepší bezplatný editor videa pro rozdělování videí.

Jak snadno rozdělit velký film na menší části? Tento článek představuje nejlepší rozdělovač videa, který vám pomůže rozdělit vaše videa v systému Windows/Mac.

Zanechte komentář a zapojte se do diskuse

Video Converter Ultimate je vynikající konvertor, editor a zlepšovač videa pro konverzi, vylepšování a úpravu videí a hudby ve více než 1000 formátech.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS