Jak vzdálené přehrávání PS5 na Windows. PlayStation 4 Remote Play Windows

Jak vzdálené přehrávání PS5 na Windows

Pokud jste majitelem PS5, nejste z počítače vynecháni z žádné akce vzdálené hry.

Hodně bylo vyrobeno z cloudového streamování Xbox Game Pass a vzdálená hra pro Xbox ve Windows byla věcí pro to, co se nyní cítí jako věčnost. Ale co když jste majitelem PS5, jaké možnosti máte?

O tom se nemluví téměř tak často, ale Sony nabízí oficiální podporu vzdálené hry pro Windows a podporuje jak PlayStation 4, tak PS5. Bude to fungovat pouze na stejné místní síti, takže ji nemůžete použít, když jste mimo domov, ale stejným způsobem jako Xbox Remote Play, pokud jste na notebooku a nemůžete použít konzoli Přímo je to solidní alternativa.

vzdálené, přehrávání, windows, playstation, remote

Zde je to, co potřebujete vědět o nastavení vzdálené hry PS5.

Jak nastavit dálkové hry PS5 na konzole

Než budete moci využít vzdálené hry, budete muset povolit funkci na PS5. Konzola nemusí být spojena s Ethernetem; Bude to fungovat přes Wireless, i když samozřejmě můžete získat lepší výkon z kabelového spojení.

Chcete.li povolit vzdálené přehrávání na PS5, postupujte podle těchto kroků:

 • Otevřete nastavení na PS5.
 • Přejít do systému.
 • Vyberte vzdálenou hru z postranního panelu.
 • Zajistěte, aby byla zapnutá vzdálená hra.

Další věc, kterou musíte udělat, je zajistit, aby konzola mohla být zapnutá na dálku, když přistupujete k klientovi vzdálené hry.

 • Otevřete nastavení na PS5.
 • Přejít do systému.
 • Vyberte úsporu energie z postranního panelu.
 • Vyberte funkce dostupné v režimu klidu.
 • Zajistěte, aby zůstal připojen k internetu.
 • Zajistěte, aby bylo povoleno zapnutí PS5 ze sítě.

Je důležité si uvědomit, že pokud chcete používat vzdálenou hru, musí být vaše konzola v režimu klidu, když ji vypnete. Pokud provedete úplné vypnutí, nebudete to moci zapnout na dálku od klienta vzdálené hry na počítači.

Jak nastavit dálkové přehrávání PS5 na Windows

Společnost Sony má oficiálního klienta pro vzdálenou hru pro Windows, díky kterému je celý proces velmi jednoduchým. Je to prostě otázka stahování klienta, jeho instalace a přihlášení se stejným účtem sítě PlayStation, který je připojen k vašemu PS5. Takto klient najde konzolu, ze které chcete hrát, pak bude veškerý obsah streamován přes vaši místní síť.

Během procesu instalace se však můžete setkat s problémem s mediálním balíčkem, který je třeba nainstalovat. Pro některé bude stačit pouze povolení v nabídce Volitelné funkce Windows ‚Volitelné funkce, ale můžete také zjistit, že to není povoleno.

Cesta kolem toho a metoda, která by měla fungovat pro každého, je následující. Stojí to za to udělat před instalací, protože by se mělo ujistit, že s procesem nemáte žádné problémy a nemusíte to znovu spustit.

 • Otevřete ovládací panel na počítači.
 • Klikněte na programy.
 • Klikněte na zapnutí nebo vypnutí prvků systému Windows.
 • Vyhledejte mediální funkce.
 • Ujistěte se, že zaškrtávací políčko je zaškrtnuto.
 • Klikněte na OK.

Nyní, když jdete nainstalujte klienta Sony Remote Play, měli byste být schopni prohrát celý proces nepřetržitý.

Po instalaci otevřete klienta a přihlaste se pomocí pověření účtu PlayStation Network. K konzole PS5 budete muset přidat nové připojení a za předpokladu, že je poháněn na režimu nebo v klidu, aplikace by měla být schopna to udělat sama o sobě. Pokud máte více konzolí, jediná věc, kterou musíte vědět, je identifikátor pro ten, který chcete použít, který najdete v informacích o softwarové konzole System Settings System Software.

Chcete-li hrát své hry PS5 na počítači, připojte ovladač DualSense přes USB-C a klient Remote Play jej automaticky detekuje. Bohužel nemůžete použít bezdrátový řadič Xbox nebo jakékoli jiné alternativní vstupní zařízení PC, i když klávesnice lze použít, když potřebujete zadat text.

Když se konzola a ovladač používají pro vzdálenou hru, nebudete k ní schopni získat přístup na místní úrovni, ale jakmile se odpojíte, konzola se vrátí k normálu. Když zavřete klienta Remote Play, získáte také možnost vrátit konzolu zpět do režimu klidu, což je pěkný dotek.

Jak dobré je?

Hodně bude záviset na vašich síťových podmínkách, ale výkon se zdá být obecně docela solidní. Streamování se však zdá být omezeno na 720p, a na PS5 je v klientovi vzdálené hry minimální nastavení, se kterým můžete vlastně pohrávat. Pokud máte displej HDR, můžete povolit streamování HDR, ale jinak je to všechno automatické.

Kvalita se zdá být na stejné úrovni. Bylo by hezké, kdyby měl PS5 nastavení rozlišení stejně jako PlayStation 4 v klientovi, ale zdá se, že při automatickém spravování dělá slušnou práci.

Není to něco, co budete chtít použít pro multiplayerové situace. Jsou časy, kdy si všimnete dotek vstupního zpoždění a zejména v rychle se pohybujících hrách může kvalita proudu klepání. Přesto je to dokonale použitelná volba pro ty časy, kdy chcete hrát nějaké hry.

Jak nastavit PlayStation 4 Remote Play for Gaming on the Go

Modularita a přenositelnost jsou některé z hlavních řidičů prodeje pro služby jako Apple Arcade a Google Stadia. S sebou si můžete přinést tablet, telefon nebo notebook kdekoli a hrajete všechny své oblíbené hry. To je krása těchto služeb ve srovnání se statickými herními nastaveními, jako je Xbox, PlayStation 4 nebo Desktop PC. Co kdybychom vám to však řekli je Způsob, jak mít přenosný herní zážitek z PlayStation 4? Z verze 7.00 Aktualizace dále, můžete použít funkci PlayStation 4 Remote Play a hrát své hry PlayStation 4 kdekoli.

K tomu, aby se toto nastavení stalo, samozřejmě existuje několik kroků. Je to skvělá volba, když při hraní PlayStation 4 Exkluzivní nechcete být přilepeni k televizi. Zde je vše, co potřebujete vědět o nastavení vzdálené hry PlayStation 4 na všech vašich mobilních zařízeních.

Co je vzdálená hra PlayStation 4?

Stejně jako většina herních služeb existuje několik věcí, které musíte nastavit, než je můžete začít používat.

PlayStation 4 Remote Play App

Nejprve budete potřebovat aplikaci PlayStation 4 Remote Play nainstalovanou v počítači nebo mobilním zařízení. Můžete si jej stáhnout z webu PlayStation nebo z obchodu Google Play nebo z App Store.

Připojení k internetu

Za druhé, budete potřebovat silné širokopásmové připojení k internetu, abyste mohli aplikaci fungovat. Bohužel to nebude fungovat na mobilních datech, takže je nejlepší místo toho použít vysokorychlostní širokopásmové připojení. Pro nejlepší zážitek připojte kabel Ethernetu do notebooku nebo stolního počítače, abyste snížili zpoždění a latence.

PSN účet

Budete také muset mít účet PlayStation Network (PSN). Toto je stejný účet, který používáte k přihlášení na své PlayStation 4. Pokud ještě nemáte účet, musíte si nejprve vytvořit. Je to důležité, protože to je to, co aplikace pro dálkové hry PS používá k připojení k vaší konzoli.

Bezdrátový ovladač

Dále budete potřebovat kompatibilní bezdrátový ovladač. Protože hrajete hry PlayStation 4 pomocí ovladače, budete také potřebovat ovladač pro vzdálenou hru.

Periferie

A konečně, možná také budete chtít zajistit, abyste měli periferní hardwarové funkce, jako jsou mikrofony pro hlasový chat. To však není vždy nutné v závislosti na tom, jaké hry hrajete.

PlayStation 4 Omezení vzdálené hry

I když je to pohodlné, vzdálená hra PlayStation 4 přichází s omezeními. Pro začátek ne všechny hry PlayStation 4 podporují vzdálenou hru, jako jsou hry, které obvykle využívají fotoaparát PlayStation nebo VR. Některé hry také brání vzdálené hře PlayStation 4 z zobrazování videoobsahu prostřednictvím aplikace. To znamená, že zážitek hry je mírně hit-nebo-miss v závislosti na tom, co hrajete. Nejlepší je vyzkoušet to s vaší PlayStation 4 poblíž před odjezdem, abyste zajistili, že všechno funguje dobře.

Nejedná se o jediná omezení, která má vzdálená hra PlayStation 4. Také ji nemůžete použít ke sdílení obrazovky, sdílení hry a vysílání, což znamená, že nemůžete žít streamování od konzoly PlayStation 4. Kromě toho nemůžete použít dálkovou hru PlayStation 4, když hrajete hru na kosku Blu-ray nebo DVD; můžete hrát pouze digitální hry. PS VR v režimu VR také není k dispozici při použití vzdálené hry PlayStation 4.

vzdálené, přehrávání, windows, playstation, remote

Jak nastavit PlayStation 4 Remote Play na vaší PlayStation 4

Bez ohledu na to, zda používáte telefon, tablet nebo notebook, musíte nejprve nastavit PlayStation 4. Proces je rychlý a snadný a musíte to udělat jen jednou. Zde je návod, jak nastavit na konzoli vzdálené hry PlayStation 4:

 • Otevřete svou PlayStation 4
 • Na obrazovce funkce PlayStation 4 přejděte na Nastavení
 • Přejděte na nastavení připojení vzdálených her
 • Vyberte možnost Povolit vzdálenou hru
 • Poté se vraťte k nastavení a vyberte správu účtu
 • Vyberte Aktivujte jako primární PlayStation 4 Active
 • Pokud máte více konzolí PlayStation 4, můžete nastavit pouze jeden jako primární zařízení.

  Poté, co to uděláte, je dobré jít a připraveni používat funkci vzdálené hry. Pokud však chcete použít v režimu klidu, existují další kroky k provedení:

  • Jdi do nastavení
  • Vyberte Nastavení uložení napájení a vyberte nastavené funkce dostupné v režimu klidu
  • Zaškrtněte políčko Next a zůstaňte připojeni k internetu a povolte zapnutí PlayStation 4 ze sítě
  vzdálené, přehrávání, windows, playstation, remote

  S tím byste měli být schopni vzdáleně přistupovat k vaší PlayStation 4, i když jste jej nastavili na režim klidu. Dalším krokem je jen to nastavení na svém výběru.

  Jak nastavit PlayStation 4 Remote Play na Windows

  Jedním z nejlepších způsobů, jak využít vzdálenou hru, je připojit ji k počítači se systémem Windows. Ať už se jedná o notebook nebo stolní počítač, můžete připojit počítač k PlayStation 4 se správným nastavením na místě.

  Požadavky na systém

  Zde jsou požadavky na nastavení PC vzdálené hry:

  Jakmile máte všechny požadavky na hardware a software, jste připraveni zahájit proces nastavení. Nejprve si budete muset stáhnout aplikaci Remote Play PS na počítači se systémem Windows. Pokud jste majitelem PS5, můžete použít stejnou aplikaci pro svůj PS5.

  Nastavení systému Windows

  Kdykoli připojíte počítač Windows k PlayStation 4, musíte tyto kroky postupovat:

  • Zapněte konzolu PlayStation 4 nebo povolte režim odpočinku
  • Připojte ovladač Dualshock 4 k počítači se systémem Windows (buď pomocí kabelu USB nebo bezdrátového adaptéru Dualshock 4)
  • Otevřete aplikaci Remote Play PS na vašem PC
  • Přihlaste se k PSN pomocí vašeho síťového účtu PlayStation (stejné podrobnosti, jaké používáte pro vaši PlayStation 4)
  • Volitelné: Pokud chcete optimalizovat svůj zážitek ze hry, můžete si pohrávat s nastavením v aplikaci. Zde můžete změnit kvalitu videa pro rozlišení a snímkovou frekvenci.
  • Vyberte PlayStation 4. To spustí aplikaci k vyhledávání konzolí PlayStation 4 připojených k vašemu účtu. Pokud jste v minulosti použili vzdálenou hru PlayStation 4 na této konzole, měli byste být schopni snadno znovu se znovu připojit.

  Jak nastavit PlayStation 4 Remote Play na Mac

  Windows není jediným operačním systémem pro stolní počítače, který můžete použít k připojení k vzdálené hře PlayStation 4. Uživatelé Mac mají také tuto možnost k dispozici, pokud mají správné specifikace a požadavky.

  Požadavky na systém

  Ujistěte se, že máte nastaveny následující požadavky na snadné připojení dálkové přehrávání:

  Pokud se všechny požadavky na hardware a software zkontrolují, pak je čas nainstalovat vzdálenou hru na Mac. Stejně jako verze Windows je to bezplatná aplikace z obchodu ke stažení.

  Nastavení MAC

  Kdykoli chcete použít na Mac vzdálené hry PlayStation 4, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

  • Zapněte si PlayStation 4 nebo povolte režim odpočinku
  • Připojte řadič Dualshock 4 k zařízení MAC pomocí Bluetooth. Alternativně můžete také použít kabel USB pro kabelové připojení.
  • Otevřete aplikaci Remote Play PS na počítači Mac
  • Přihlaste se ke svému PSN (stejný účet, který používáte k přihlášení na PlayStation 4)
  • Volitelné: Pokud chcete optimalizovat svou hru, přejděte na Nastavení. Zde si můžete vybrat požadovaná nastavení (rozlišení framerate) pro lepší kvalitu videa a hraní hry.
  • Vyberte PlayStation 4. To spustí aplikaci PS Remote Play a vyhledat konzole PlayStation 4 připojené k vašemu účtu. Měl by ukázat displej konzoly PlayStation 4 na vašem Macu, jakmile se úspěšně připojí. Po prvním připojení byste se měli snadno znovu připojit k této PlayStation 4 v následných relacích.

  Jak nastavit PlayStation 4 vzdálené hry na mobilu

  Pokud nemáte notebook/stolní počítač, na který se můžete připojit, možná se budete chtít připojit k mobilnímu zařízení. Nejprve si budete muset stáhnout aplikaci Remote Play do svého Android nebo iOS.

  Požadavky na systém

  Mobilní zařízení nemají mnoho požadavků ani specifikací pro použití vzdálené hry a jsou následující:

  Nejméně 15 Mb / s nahrávání a stahování rychlostí pro nejlepší výkon

  PS4 и PS5 REMOTE PLAY БЕЗ МОНИТОРА? НА НОУТБУКЕ? БЕЗ ПРОВОДОВ? КАК НАСТРОИТЬ?

  K použití PlayStation 4 Remote Play nemůžete použít mobilní data. Musíte použít připojení Wi-Fi

  Na rozdíl od svých protějšků na stolních počítačích můžete v telefonu používat dálkovou přehrávání bez externího ovladače; Váš telefon funguje jako ovladač vašich her! Pokud se tak rozhodnete, můžete stále připojit řadič k mobilnímu zařízení, pokud je pro vás snazší hrát tímto způsobem.

  vzdálené, přehrávání, windows, playstation, remote

  Nastavení Android IOS

  Po zajištění všeho, co potřebujete, je čas nastavit mobilní zařízení. Tyto kroky budete muset sledovat pokaždé, když použijete dálkovou hru PlayStation 4:

  • Zapněte konzolu PlayStation 4 nebo zapněte režim zbytku
  • Otevřete aplikaci Remote Play PS na mobilním zařízení
  • Přihlaste se ke svému účtu PSN (stejný účet, který používáte k přihlášení na PlayStation 4)
  • Vyberte PlayStation 4. To spustí mobilní aplikaci k vyhledávání konzoly PlayStation 4 na základě vašeho PSN. Jakmile se připojí, můžete okamžitě použít vzdálené hry PlayStation 4 a spustit své oblíbené hry. Po prvním připojení se můžete snadno znovu připojit ke stejné konzole PlayStation 4 v následujících relacích.

  Poslední slovo

  PlayStation 4 Remote Play je šikovný nástroj, když chcete hrát, když jste daleko od konzoly. Mohlo by to být, když jste na cestě, navštěvujete příbuzné nebo dokonce kolem domu v jiné místnosti. Bez ohledu na situaci je vzdálená hra PlayStation 4 snadná funkce a zajišťuje pohodlí her.

  Ano, existují omezení, na která musíte mít na paměti a hry, ke kterým nemůžete získat přístup pomocí vzdálené hry PlayStation 4. Jedná se však o dobrý kompromis pro solidní herní zážitek a „přenosný“ přístup ke všem vašim oblíbeným hrám.

  PS vzdálená hra

  Pokud chcete přehrát svou PlayStation z obrazovky počítače, můžete použít PS Remote Play, kterou lze použít k hraní her, přístup k nastavení PS a další z obrazovky PC.

  Pokud chcete hrát své hry vzdáleně z vaší PlayStation 4 nebo PS5, budete je chtít hrát pomocí klávesnice a myši, na obrazovce počítače nebo s řadičem.

  How To Use The PS Remote Play on PC(PS5 Remote Play Tutorial In 2023)!!!

  Ovládejte PlayStation 4 nebo 5 z vašeho počítače

  Někteří uživatelé preferují obrazovku PC, protože usnadňuje hraní svých her a nastavení, zejména pokud nechtějí televizi používat, protože jiní ji mohou používat současně.

  Za tímto účelem byla vytvořena vzdálená hra PS. Tato aplikace je určena k tomu, aby vám pomohla ovládat vaši PlayStation 4 vzdáleně z obrazovky počítače bez připojení těchto dvou zařízení.

  Musíte mít pouze svůj PlayStation 4 a počítač připojený ke stejné síti a pak můžete tuto aplikaci nechat provést svou magii.

  Nakonfigurujte aplikaci a začněte

  Nejprve musíte povolit funkci vzdálené hry na svém PS. Než použijete tuto aplikaci a na dálku přistupujete k své PlayStation, musíte projít několika možnostmi konfigurace. Můžete k nim přistupovat na obrazovce Nastavení.

  Musíte také zajistit, aby vaše PS je primární síť, nebo spojení nebude fungovat.

  Musíte zajistit, aby vaše zařízení bylo v režimu „odpočinku“ nebo na úsporu energie. Budete potřebovat svůj ovladač PS, abyste mohli používat zařízení, jak chcete.

  Spojte svůj účet Sony

  Posledním krokem připojení je přístup k vašemu účtu Sony. Odtud začnete používat funkce aplikace a přístup k vaší PlayStation 4 nebo pět vzdáleně.

  Můžete jej použít k hraní her, nakonfigurovat svou PlayStation 4 na dálku a provést další akce, které byste mohli chtít provést dálkově.

  Závěr

  Na závěr, PS Remote Play je užitečnou aplikací, která vám umožní vzdáleně přístup.

  #Chiaki

  Zřeknutí se odpovědnosti: Tento projekt není schválen ani certifikován společností Sony Interactive Entertainment LLC.

  Chiaki je bezplatný a open source softwarový klient pro PlayStation 4 a PlayStation 5 Remote Play for Linux, FreeBSD, OpenBSD, NETBSD, Android, MacOS, Windows, Nintendo Switch a potenciálně ještě více platforem.

  #Stav projektu

  Protože jsou implementovány všechny relevantní funkce, je tento projekt považován za hotový a pouze v režimu údržby. Žádné hlavní aktualizace nejsou plánovány a příspěvky jsou přijímány pouze ve zvláštních případech.

  #Instaling

  Můžete si stáhnout předem vytvořené vydání nebo postavit Chiaki ze zdroje.

  #Downloading vydání

  Stavby jsou poskytovány pro Linux, Android, MacOS, Nintendo Switch a Windows.

  • Linux: Poskytnutý soubor je appimage. Jednoduše to udělejte spustitelné (chmod x.Appimage) a spusťte to.
  • Android: Nainstalujte z Google Play, F-Droid nebo si stáhněte APK ze zdroje.
  • MacOS: Přetáhněte aplikaci z.DMG do složky aplikací.
  • Windows: extrahujte.Soubor zip a spusťte Chiaki.exe.
  • Přepínač: Stáhněte si.Soubor nro a zkopírujte jej do přepínače/ adresáře na kartě SD.

  #Building ze zdroje

  Závislost jsou CMake, Qt 5 s qtmultimedia, qtopengng a qtsvg, ffmpeg (libavcodec s H264 je dostačující), libopus, openSSL 1.1, SDL 2, Protoc a protobuf Python Library (používané pouze během kompilace pro nanopb). Poté se Chiaki staví stejně jako jakýkoli jiný projekt CMake:

  Aktualizace submodulu Git.-init mkdir build cd build cmake. udělat

  Podrobnější pokyny specifické pro platformu naleznete v části Doc/Platform-Build.MD nebo přepínač/ pro přepínač Nintendo.

  #Používání

  Pokud je vaše konzole na místní síti, je zapnuta nebo v pohotovostním režimu a nemá objev výslovně deaktivován, Chiaki by ji měl najít. Jinak jej můžete přidat ručně. Chcete.li tak učinit, klikněte na ikonu „“ v pravém horním rohu a zadejte IP adresu vaší konzole.

  Poté budete muset zaregistrovat konzoli u Chiaki. K tomu budete potřebovat další dva informace.

  #Vyvolávání účtu PSN

  Počínaje PlayStation 4 7.0, je nutné použít tzv. „AccountID“ na rozdíl od „online ID“ pro registraci (samotné streamování se nezměnilo). Toto ID se zdá být jedinečným identifikátorem pro účet PSN a lze jej získat z PSN po přihlášení k používání OAuth. Skript Python 3, který to dělá, je poskytován ve skriptech/psn-account-id.Py. Jednoduše jej spusťte v terminálu a postupujte podle pokynů. Jakmile znáte své ID, napište jej. Pravděpodobně už nikdy nebudete muset tento proces dělat.

  #Beaning registrační pin

  Pro registraci konzole pomocí PIN musí být vložena do režimu registrace. Chcete.li to udělat na PlayStation 4, jednoduše přejděte na: Nastavení. Vzdálená hra. Přidejte zařízení nebo na nastavení PS5:. Systém. Vzdálená hra. Propojení zařízení.

  Nyní můžete poklepejte na konzolu v hlavním okně Chiaki a spusťte vzdálenou hru.

  #AckNowledgements

  Tento projekt byl umožněn pouze z důvodu následujících projektů s otevřeným zdrojovým kódem: Rizin, Cutter, Frida a X64DBG.

  Také děkuji Delrothovi za analýzu protokolu registrace a probuzení, Grill2010 za analýzu přihlášení OAuth PSN, a také obrovské poděkování Fioraaeterna za poskytnutí několika velmi užitečných informací o opravě FEC a chyb.

  #O

  Tento program je bezplatný software: můžete jej přerozdělit a/nebo jej upravit podle podmínek GNU Affero General Public License Verze 3, jak je zveřejněno nadací Free Software Foundation.

  Tento program je distribuován v naději, že to bude užitečné, ale bez jakékoli záruky; bez předpokládané záruky obchodovatelnosti nebo kondice pro určitý účel. Další podrobnosti naleznete na veřejné licenci GNU affero.

  Měli byste obdržet kopii veřejné licence GNU Affero Spolu s tímto programem. Pokud ne, viz https: // www.gnu.org/licence/.

  Další povolení podle GNU AGPL verze 3 oddíl 7

  Pokud upravíte tento program nebo jakékoli kryté práce, propojením nebo kombinací s knihovnou OpenSSL OpenSSL Project OpenSL (nebo s upravenou verzí této knihovny), obsahující části pokryté podmínkami OpenSSL nebo SSLEAY licencí, granty Free Software Foundation Grants Grants máte další povolení k předání výsledné práce. Odpovídající zdroj pro neportovací formu takové kombinace musí zahrnovat zdrojový kód pro části použitých částí OpenSSL a také zdroje kryté práce.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS