Jak zakázat touchpad na notebooku Sony Waio. Zapnutí a vypnutí touchpadu v systému BIOS

zakázat, touchpad, notebooku, sony

Jak vypnout touchpad na notebooku

TouchPad (TouchPad) je dotykový panel, který je umístěn na notebookech vedle klávesnice. Dotykový panel umožňuje pohyb kurzoru, stiskněte tlačítka myši, stejně jako rolovací kola. Tak, s pomocí touchpadu a klávesnice, můžete plně pracovat na notebooku bez připojení skutečné myši.

Ale pokud je touchpad mimo obvyklé pracoviště, je velmi užitečné, pak doma nebo v kanceláři, kde je možné připojit myš, přináší více nepříjemností než výhody. Proto mnoho uživatelů se zajímá o to, jak vypnout touchpad na notebooku. V tomto článku řekneme o tom, jak se provádí v operačních systémech Windows 10 a Windows 7, stejně jako na HP, Asus, Lenovo, Dell, MSI, Sony VAIO, Acer, Huawei MateBook, Ctihodnost.

Vypnutí pomocí funkčních kláves

Výrobce Klávesová zkratka
Hp Samostatné tlačítko, poklepejte na dotekový panel sám
Asus Fn f9 nebo fn f7
Lenovo Fn f8, fn f5 nebo jen f6
MSI Fn f3
Dell FN F5 nebo FN F7 méně často Fn F3
Acer Fn f7
Samsung Fn f nebo fn f5
Sony (VAIO) FN F1, řídicí centrum VAIO
Toshiba Fn f5
Dexp Fn f1
DNS Fn f1

Nyní ve všech modelech notebooků je funkční klíč „fn“. Je speciálně vytvořen pro rozšíření možností pro nastavení a správu notebooku. Pro to je FN stisknuto nějaké další tlačítko.

V našem případě zakázat TouchPad, kombinace FN F9 je nejčastěji používána, ale mnoho výrobců používají další klíče od F1 do F10. Velmi často se na následující klíč aplikuje symbol touchpadu s vysílaným dotykovým panelem.

V poslední době vidím notebooky stále častěji, kde je klíč F6 zapojen do zakázat touchpad.

Povolit nastavení ovládacího panelu

Zahrňte také nebo zakažte touchpad v nastavení ovládacího panelu. Chcete-li tuto možnost ověřit, otevřete ovládací panel a přejděte do sekce „Zařízení a zvuk. zvuková myš“.

Poté otevřete okno vlastností myši. Zde musíte jít na kartu „Nastavení zařízení“ (někdy tato karta může mít jiný název, například „ELAN“). Na kartě Nastavení zařízení musí být tlačítko „Enable“. Klikněte na toto tlačítko a uložte nastavení stisknutím tlačítka „OK“, která je umístěna v dolní části okna.

Je třeba poznamenat, že „odpojení externí USB myši“ může být dostupná na kartě „Nastavení zařízení“. Pokud je aktivní, pak touchpad nebude fungovat, když je k počítači připojena běžná počítačová myš. Pokud chcete současně používat touchpad a myš, pak tato funkce musí být zakázána.

Jak zakázat touchpad s tlačítkem rychlého přístupu?

Takže tato metoda je také výhodně primitivní, protože vyžaduje jednoduchý tisk klíčových kombinací, v důsledku kterého se touchpad zastaví fungování.

Ale stojí za to pochopit, že každý výrobce notebooků „vlastní“ Tlačítko vypnout tuto funkci.

  • Chcete-li zakázat touchpad, musíte stisknout kombinaci kláves Fn F, na posledním tlačítku F je určeno číslicemi, která závisí na výrobci.

Odpojení na notebooku HP

Pokud máte notebook tohoto výrobce, pak se TouchPad vypne tímto stisknutím dotykové oblasti touchpadu

Odpojení na laptopu Lenovo

Chcete-li zakázat touchpad na takový notebook, musíte vytvořit kombinaci fn f5

Dotkněte se TouchPad na notebooku Sony VAIO

Zde je také třeba vytvořit simultánní stisknutí kláves Fn F1

TouchPad Shutdown, ale Samsung notebook

Chcete-li povolit / vypnout touchpad, musíte současně stisknout fn f5

Dnes jsme rozbalili způsoby, jak povolit a odpojit dotykový panel (TouchPad) na notebooky z různých výrobců.

Správce zařízení

  • Provádíme příkaz devmgmt.MSc v okně WinR.
  • V okně Správce úloh nalezneme zařízení na dotykovém panelu v sekci myši a dalších indikačních zařízení.
  • V kontextovém menu vyberte položku Odstranit zařízení (pokud si můžete vybrat možnost v kontextovém menu, a pak ji preferuje).
  • V okně Smazat zařízení musíte potvrdit vymazání kliknutím na tlačítko Odstranit (a je možné odstranit ovladače pro toto zařízení).

V nepřítomnosti posledního ovladače je možné hledat touchpad v sekci HID zařízení. Už může být nazýván hid kompatibilním dotykovým panelem.

Jak odpojit TouchPad na Sony VAIO Windows 10 notebook?

Program kláves Fn

Pokud nefungujete na notebooku, kombinace funkčních kláves Fn a F1-F12 (a dalších) nefungují, pak nejpravděpodobnější důvod lze nazvat nepřítomností značky softwaru pro funkční klávesy.

Samozřejmě, důvodem pro neoperabilitu tlačítka FN může být také způsobeno nedostatkem řidičů na sadu čipové nebo grafické karty a mechanické poškození klávesnice a dokonce i virové kontaminace systému, ale přesto hlavním důvodem Leží v softwarové složce funkčního klíče.

Pro provoz tlačítek vypnutí touchpadu, nastavení jasu obrazovky, aktivace Wi-Fi, přechod do režimu spánku a některých ostatních z různých výrobců notebooků reagují na různé nástroje. Dosud mohou i zařízení různých modelů z jedné společnosti vyžadovat různé programy.

Zvažte příkladný seznam softwaru potřebných pro klíč FN v závislosti na výrobci notebooku. Programy potřebné pro klávesové zkratky v kombinaci s FN

zakázat, touchpad, notebooku, sony
Výrobce notebooků Požadovaný program
Asus AtkaCPI
ATK Hotkey Tool
Acer Acer LaunchManager aplikace
Acer Application Epower Management
Dell Aplikaci Dell Quickset
Hp Tlačítka HP Rychlé spuštění
HP HotkeyMonitor
Lenovo Energetický Menegement
Ovladač klávesové kůže ATK
MSI Správce řídicího systému (SCM)
Samsung Samsung Easy Display Manager
Sony Sony Hotkey Utility
Toshiba Přidal balíček Toshiba

Která z těchto programů, pokud je to nutné, lze stáhnout z oficiálních stránek společnosti, nebo v případě neexistence plnohodnotného přístupu k internetu. od disku dodaného s počítačem. Ve druhém případě je nutné pochopit, že verze programu může být zastaralá.

Fyzický dotykový panel PIN

Pravděpodobně nejradikálnější, ale zároveň sto procent měří, což není možné v tomto článku neřeknout. Postup spočívá v odpojení kontaktů dotykové panelu z konektoru základní desky. Plus tato metoda je nedostatek přílohy pro konkrétní OS.

zakázat, touchpad, notebooku, sony

Před tím, než se zřídka dosáhne, protože jedna z výše uvedených možností musí fungovat. Proces je extrémně časově náročný, takže by měl být uchýlen pouze v extrémních případech.

Tento článek se týkal všech možných způsobů, jak odpojit dotykový panel na notebookech. A v závislosti na provozním prostředí a v závislosti na rozdílu v modelech zařízení.

Doufáme, že s naší pomocí, otázka vypnutí touchpadu již nebude léčena a bude vyřešena.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS