Jak zapnout telefon LG bez tlačítka

Jak zapnout telefon bez tlačítka napájení?

Připojení k nabíječce a počítači, obnovení a další tipy pro napájení smartphonů bez tlačítka napájení.

Každý smartphone je křehké zařízení. Po několika letech používání vznikají různé situace, které vám brání v pohodlné interakci se zařízením.

Tlačítko napájení na telefonu se často poškodí (zlomí). Sám se zasekne nebo přestane fungovat, takže musíte najít řešení, jak smartphone spustit. V současné době existuje několik způsobů, jak zapnout telefon bez použití tlačítka napájení.

Jak zapnout smartphone nebo tablet

Následující metody pomohou spustit operační systém:

 • Připojení k počítači přes port USB.
 • Normální spuštění systému v nabídce výběru režimu spouštění.
 • Restartování v režimu obnovení. Obnovení.
 • Restartování z režimu FastBoot. FastBoot.
 • Stahování podle nastaveného budíku.

Jako příklad byl použit chytrý telefon Motorola Razr M. Na jiných smartphonech/tabletech jiných řad a výrobců se některé akce liší. Proto byste měli postupně vyzkoušet všechny možnosti, abyste našli funkční řešení.

Připojení k počítači přes USB

Většina chytrých telefonů a tabletů automaticky spustí systém po připojení k počítači. Možná budete muset nejprve nainstalovat ovladače z oficiálních webových stránek výrobce.

Po připojení síťového adaptéru se zařízení pouze nabíjí a ve většině případů neumožňuje spuštění operačního systému.

Normální spuštění systému v nabídce výběru režimu spouštění

Stiskněte tlačítko zvýšení nebo snížení hlasitosti nebo stiskněte obě tlačítka hlasitosti.

Bez uvolnění tlačítek hlasitosti / hlasitosti připojte kabel USB připojený k počítači. Případně nejprve připojte kabel a poté stiskněte tlačítka hlasitosti. Pořadí není rozhodující. Je důležité obě akce synchronizovat.

Ve většině případů tato kombinace otevře nabídku pro výběr zaváděcího režimu. Například Motorola Razr M pracuje přesně v tomto zaváděcím režimu s několika možnostmi: Normal PowerUP, Recovery, AP Fastboot, Factoty a BP Tools.

Jakmile se zobrazí režim spouštění, není nutné tlačítka držet. Na rozhodnutí máte 5 sekund, poté software automaticky aktivuje vybranou možnost. Chcete-li uložit nabídku pro zobrazení dostupných možností, stiskněte tlačítko snížení hlasitosti.

V tomto případě je třeba vybrat možnost Normal PowerUP. Akci potvrdíte stisknutím tlačítka zvýšení hlasitosti. Pak počkejte na spuštění operačního systému.

Po spuštění systému lze napájecí kabel odpojit.

Stojí za zmínku, že připojení telefonu k nabíječce ve zdi nebo přenosné nabíječce v mém případě nefungovalo. Možná by s jiným smartphonem/tabletem fungovalo připojení k nabíječce ve zdi nebo UMB.

Restartování v režimu obnovení. Obnovení

Případně můžete systém spustit také v režimu obnovení. Toto je výchozí režim spouštění na některých zařízeních.

Stiskněte jedno nebo více tlačítek hlasitosti a připojte kabel USB.

Když se zobrazí spouštěcí nabídka, vyberte možnost Recovery.

Jakmile se na obrazovce objeví obrácený robot, stiskněte současně obě tlačítka hlasitosti, abyste zobrazili nabídku.

Nechte nyní zvýrazněný restart systému.

Po 15-20 minutách se systém restartuje a spustí se normálně.

V mém případě se nerestartoval ani po hodině, pravděpodobně kvůli starší verzi systému. Pokud jste nainstalovali vlastní verzi firmwaru, například TWRP, stačí stisknout tlačítko reset a počkat na spuštění operačního systému.

zapnout, telefon, tlačítka

Restartování z režimu FastBoot

Poslední možností, jak spustit systém v zaváděcím režimu, je přepnutí do režimu FastBoot, tj. Rychlého zavádění systému.

Podržte stisknutá tlačítka hlasitosti a připojte kabel USB připojený k počítači přes USB.

Výběr možnosti FastBoot v režimu spouštění.

Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB a spusťte nástroj Adb Run.

zapnout, telefon, tlačítka

V aplikaci Adb Run vyberte možnost Restartovat Android 2. Stiskněte klávesu 2 na klávesnici a následně klávesu enter.

V další nabídce vyberte možnost 7 a počkejte na spuštění systému.

zapnout, telefon, tlačítka

Po spuštění operačního systému lze kabel USB odpojit.

Restartování pomocí budíku

Některé smartphony a tablety se automaticky spouštějí po zazvonění budíku. Je důležité nastavit budík tak, aby zvonil s předstihem.

Zařízení je v režimu pozastavení

Pokud telefon nebo tablet přešel do režimu spánku a tlačítko napájení je poškozené, můžete jej spustit následujícími způsoby.

Připojení k nabíječce nebo počítači Nejuniverzálnější metoda. Téměř všechna zařízení se systémem Android se probudí po připojení k nabíječce. To platí i pro připojení k počítači nebo notebooku přes rozhraní USB. Tento způsob by se však neměl zneužívat: zaprvé může dojít k poškození připojovacího konektoru na zařízení, zadruhé má neustálé připojování/odpojování napájecího zdroje negativní vliv na baterii.

Volání na zařízení Při příchozím hovoru (běžném nebo internetovém) se smartphone nebo tablet probudí z režimu spánku. Je to pohodlnější, ale ne příliš chytré a ne vždy proveditelné.

Klepnutí na obrazovku Některá zařízení (LG, Asus) mají funkci probuzení dotykovou obrazovkou: dvojitým klepnutím na obrazovku probudíte telefon z režimu spánku. Bohužel není snadné implementovat takovou možnost na nepodporovaných zařízeních.

Přeřazení tlačítka napájení Nejlepším řešením situace (samozřejmě kromě výměny tlačítka) by bylo přenést jeho funkce na jiné tlačítko. K dispozici jsou nejrůznější programovatelné klávesy (například vyvolání hlasového asistenta Bixby u nejnovějšího Samsungu) nebo tlačítka hlasitosti. Otázku programovatelných kláves si necháme na jiný článek, ale nyní se podívejme na aplikaci tlačítka napájení na tlačítko hlasitosti.

 • Stáhněte si aplikaci z obchodu Google Play.
 • Spusťte ji. Službu zapnete stisknutím tlačítka ozubeného kola vedle položky „Zapnout/vypnout hlasitost napájení“. Zaškrtnutím možnosti „Boot“ zachováte možnost aktivovat obrazovku tlačítkem hlasitosti po restartu. Třetí možnost je zodpovědná za možnost zapnout obrazovku stisknutím speciálního oznámení na stavovém řádku, není nutné aktivovat.

Všimněte si, že na zařízeních Xiaomi může být nutné aplikaci uložit do paměti, aby ji správce procesů nezakázal.

zapnout, telefon, tlačítka

Probuzení pomocí senzoru Pokud vám výše uvedená metoda nefunguje, můžete použít jakoukoli aplikaci, která umožňuje ovládat telefon pomocí senzorů, jako je akcelerometr, gyroskop nebo senzor přiblížení. Nejoblíbenějším řešením je gravitační obrazovka.

 • Stáhnout Gravity Screen z Google Play Market.
 • Spuštění aplikace. Přijmout podmínky zásad ochrany osobních údajů.

Navzdory skvělým funkcím má aplikace několik významných nedostatků. Za prvé. omezení bezplatné verze. Za druhé. zvýšená spotřeba baterie v důsledku neustálého používání senzorů. Za třetí, některé možnosti nejsou na některých zařízeních podporovány a jiné funkce mohou vyžadovat přístup ROOT.

Jak restartovat telefon, pokud tlačítko nefunguje?

Nejjednodušší způsob, jak obnovit možnosti a restartovat počítač, je stisknout boční tlačítko napájení. Na obrazovce se objeví několik tlačítek s nápisem: Vypnutí, restart. Úplné vypnutí zařízení se doporučuje v případě naléhavé potřeby; jednodušší je zvolit restart.

 • Stáhněte a nainstalujte Android Debug Bridge (ADB), software určený k flashování telefonu s dotykovým displejem.
 • Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB.
 • Otevřete konzolu ADB a zadejte příkaz „adb reboot“.

Jak zapnout telefon HTC?

Držte telefon přímo pod zdrojem světla, např. Lampou. Když držíte telefon pod světlem, stiskněte a podržte tlačítka napájení a snížení hlasitosti. Tato tlačítka může být nutné podržet až 30 sekund.

Tlačítka napájení se nacházejí na všech typech počítačů, jako jsou stolní počítače, tablety, netbooky, notebooky a další. V mobilních zařízeních se obvykle nacházejí na boku nebo na horní straně zařízení a někdy vedle klávesnice, pokud je k dispozici.

Jak restartovat telefon Huawei bez tlačítka?

Tlačítka hlasitosti: Stiskněte obě tlačítka hlasitosti najednou a držte je stisknutá, zatímco připojujete telefon k počítači pomocí kabelu USB. Po připojení smartphonu stiskněte kromě dvou tlačítek také tlačítko Domů. Bez uvolnění tlačítek chvíli počkejte.

Jak zapnout telefon LG, pokud se nezapne

Moderní telefony mají dlouhou životnost. Chytré telefony LG jsou považovány za jedny z nejspolehlivějších na trhu a mají bohatou výbavu. Jako každý elektronický přístroj se však telefon může porouchat a nezapnout.

Pokud je displej smartphonu LG tmavý a zařízení nereaguje na stisknutí kláves, nepanikařte hned. Někdy může být důvod, proč se váš smartphone nezapne, zcela prozaický:

 • Telefon je zcela vybitý. Kapacita baterie se u jednotlivých smartphonů LG liší (nejvýkonnější je LG X Power s kapacitou 4100 mAh a technologií rychlého nabíjení). Na obrazovce smartphonu LG v pravém horním rohu vidíte úroveň nabití baterie. Když úroveň nabití klesne pod 20 a 10 %, na displeji se zobrazí upozornění, abyste baterii nabili, jinak se smartphone vypne. Pokud to z nějakého důvodu neuděláte včas (například jste smartphone dlouho nepoužívali a jen ležel), může se baterie zcela vybít a telefon se přestane zapínat. V tomto případě stačí připojit telefon ke zdroji napájení a počkat několik minut. V závislosti na modelu se smartphone LG zapne sám, když je baterie minimálně nabitá, nebo jej musíte zapnout ručně po 10-15 minutách stisknutím tlačítka zapnutí/vypnutí. Poté počkejte, dokud se baterie plně nenabije.
 • Selhala nabíječka telefonu. Někdy může být problém v selhání nabíječky. Pokud se telefon po připojení ke zdroji napájení nenabíjí (na displeji se nezobrazuje indikátor baterie), můžete jej zkusit nabít jinou nabíječkou (výrobci doporučují používat pouze originální nabíječky).
 • Zásuvka USB je poškozená. Smartphony LG se nabíjejí přes konektor USB. Při neopatrném používání se může dříve nebo později opotřebovat a selhat. Nejzřetelnějším ukazatelem je. Nabíjecí kabel se v telefonu volně pohybuje. Někdy však není možné určit rozsah poškození okem, to mohou provést pouze odborníci ze servisního střediska LG.
 • Baterie telefonu LG je vadná. Baterie chytrých telefonů podléhají opotřebení a občas selhávají. Pokud není baterie vyjímatelná, výrobci nedoporučují, abyste se pokoušeli baterii opravit nebo vyměnit sami. Je lepší se obrátit na servisní středisko LG, kde to udělají odborníci.
 • Telefon byl fyzicky poškozen. Pokud byl váš smartphone LG vystaven mechanickým nárazům, mezi které patří:
 • Pád (i z malé výšky),
 • Rány na pouzdře,
 • Vystavení extrémně vysokým nebo velmi nízkým teplotám (rozsah provozních teplot telefonu naleznete v uživatelské příručce nebo na webových stránkách výrobce),
 • Připojení k síti velmi vysokého napětí,
 • Použití neoriginální nabíječky atd.Д.

Pokud se rozhodnete riskovat, postupujte následovně:

Použití nabíječky

Je to velmi jednoduché. pokud je tlačítko rozbité a zařízení je vypnuté, připojte jej k nabíječce. Podržte při tom stisknutou klávesu hlasitosti (jednu ze dvou).

To není jediná možnost. V některých případech funguje také tlačítko Home nebo jiné mechanické tlačítko na spotřebiči.

Vyzkoušejte několik variant. A pokud to nefunguje, použijte následující metodu.

Tip: Můžete také zkusit postupně stisknout ostatní tlačítka. Je možné, že telefon nezapíná pouze tlačítko napájení. Některé miniaplikace mají také funkci aktivace zatřesením. Pokud se vám to stane, jednoduše zařízením zatřeste.

Jak zapnout telefon se systémem Android bez tlačítka napájení?

I ten nejlepší a nejbezpečnější smartphone má jednu z nejzranitelnějších částí své konstrukce: tlačítko napájení. Přežije desítky, ne-li stovky kliknutí za den. Součet mechanických vlivů nakonec způsobí selhání tlačítka napájení. Nejosvědčenějším způsobem, jak používat mobilní zařízení bez tlačítka napájení, je připojit jej k elektrické síti pomocí nabíječky.

Rozbité tlačítko není důvodem ke koupi nového. V našem článku se budeme zabývat tím, jak zapnout telefon bez tlačítka napájení. Pomáhá uskutečnit tísňový hovor nebo dokončit přerušený úkol.

Podíváme se, jak v několika případech zapnout smartphone bez tlačítka napájení:

Jak zapnout vypnutý telefon bez tlačítka napájení

Nejosvědčenějším způsobem, jak používat mobilní zařízení s poškozeným tlačítkem napájení, je připojit jej k elektrické síti prostřednictvím nabíječky. Při načítání podržte kolébku hlasitosti stisknutou.

Pokud se baterie smartphonu po rozbití tlačítka napájení nevyčerpala, zkuste smartphone připojit k počítači nebo notebooku pomocí kabelu USB. Možné problémy s připojením smartphonu k počítači a jejich řešení si můžete přečíst na helpdesku fóra.Fly-phone.Ve zvláštním tématu.

Třetí metoda je vhodná pro pokročilé uživatele, kteří rozumí ovladačům a ladicímu softwaru. Chcete-li smartphone zapnout bez hacknutého tlačítka napájení, musíte do počítače nainstalovat balíček Android-SDK. Jedná se o vývojovou sadu, která obsahuje nástroj ADB, Android Debug Bridge, který umožňuje ovládat mobilní zařízení prostřednictvím konzole na počítači.

Smartphone zapnete přes ADB podle následujících kroků:

 • Povolení režimu ladění ve smartphonu přes USB. Za tímto účelem vstupte do nabídky pro vývojáře. Jak se k této nabídce dostanete, si můžete přečíst v článku 10 nejužitečnějších skrytých funkcí systému Android;
 • Stáhněte a rozbalte archiv zip Android-SDK;
 • Nainstalujte položku ADB do kořenového adresáře primární jednotky, např. C:\adb;
 • Připojte smartphone k počítači pomocí kabelu USB;
 • V příkazové konzole zadejte příkaz adb reboot;
 • Stiskněte klávesu Enter;

Pokud je to správně, smartphone se restartuje a bude fungovat normálně.

Jak zapnout telefon bez tlačítka napájení systému Android v režimu spánku

Chcete-li probudit spící smartphone bez tlačítka napájení, můžete použít jednu ze čtyř dostupných metod:

 • Připojení smartphonu k nabíječce. Miniaplikace se automaticky probudí z režimu spánku a spustí odemykací obrazovku;
 • Pokud váš smartphone podporuje aktivaci obrazovky, dvakrát klepněte na displej;
 • Stiskněte mechanické tlačítko Domů;
 • Volání z jiného telefonu na vaše číslo;
 • Pokud je podobná funkce zapnutí k dispozici, zatřeste telefonem;

Ovládání smartphonu s nefunkčním tlačítkem napájení pomocí aplikací

Pokud se tlačítko napájení na smartphonu nerozbije okamžitě, ale začne čas od času selhávat, můžete jej zálohovat instalací speciálních aplikací do smartphonu. Nástroje, jako je tento, umožňují nastavit ovládání miniaplikace bez tlačítka napájení.

Velmi lehká a snadno ovladatelná aplikace, která nahrazuje tlačítko napájení na smartphonu. Po instalaci nakonfigurujte základní funkce aplikace:

 • Zařízení v kapse. Když smartphone vložíte do kapsy, aplikace rozpozná nastavený úhel a vypne obrazovku;
 • Zařízení v libovolné poloze. Obrazovka se vypne v jakékoli poloze smartphonu;
 • Zařízení na stole. Aplikace vypíná obrazovku na základě detekce úhlu, pod kterým je smartphone položen na vodorovný povrch;
 • Ovládání obrazovky senzorem přiblížení;

Zde můžete také nakonfigurovat citlivost senzorů, abyste vyloučili náhodné spuštění, a nastavit dobu prodlevy, kdy nelze smartphone probudit zvednutím.

Aplikace, která nastaví váš smartphone tak, aby zapínal tlačítka ovládání hlasitosti. Nabídka nástrojů má pouze dvě aktivní položky: Boot a Screen Off. Zaškrtněte možnost Boot a můžete smartphone zapínat a vypínat pomocí knoflíku hlasitosti.

Podobné aplikace, které lze zdarma stáhnout z Google Play, umožňují zapnutí a vypnutí smartphonu dvojitým klepnutím na obrazovku nebo zatřesením.

Podrobný videonávod, jak zapnout telefon bez tlačítka napájení, najdete v tomto videu:

Vezměte prosím na vědomí, že rozebírat smartphone mohou pouze osoby s odpovídajícím technickým vzděláním. V opačném případě by mohlo dojít k vážnému poškození zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS