Jak zapnout touchpad na satelitní notebook Toshiba. Plusy touchpadu nebo co je potřeba touchpad?

Žádný touchpad na notebooku

Nic zlomí. Pokud nefungujete touchpad na notebooku, znamená to, že si musíte pamatovat na okamžik, kdy přestal pracovat. Dovolte mi, abych se pokusil aktualizovat svou paměť, poražte po instalaci oken nebo jste na něm něco vrhli? Pokud se přestal pracovat sama o sobě, znamená to, že 99% se na to zapneme, a pokud je zvolen nebo šok, zkusme to přijít.

Přiznávám se někdy a můj touchpad přestal pracovat. Ani jsem nechápal, proč se to stalo.na. Používám notebook jako stacionární počítač a nenoste ho kdekoli, takže vždycky mám myš. Jak jste si pochopili, v jednom jemném okamžiku jsem stále potřeboval, a musel jsem se vypořádat s poruchami. V mém případě byl problém software, pokud přesněji nebylo přes řidič. O tom a všechno ostatní se v každém případě považuje za samostatně.

Povolit v systému Windows

Chcete-li zapnout touchpad v operačním systému Windows, musíte jít na ovládací panel a vybrat si „Zařízení a zvuk“ a tam vybrat si Myš zdivo. Klepněte na kartu Nastavení zařízení a zapněte jako ve snímku níže:

Jak zapnout touchpad v systému BIOS

Pokud se podíváte na náš problém na různých fórech, v některých případech nastavení systému BIOS létají a spolu s nimi touchpad přestane fungovat. Chcete-li ji povolit v systému BIOS, musíte najít „vnitřní polohovací zařízení“ a dát „povolen“, který je nejčastěji umístěn na záložce Upřesnit.

Jak zapnout tlačítko: různé modely

Pokud jste zahrnuti do systému BIOS nebo se ujistíte, že se touchpad zapne, pak jdeme dále a snažíme se ho zapnout pomocí speciálních tlačítek, které má každý model různé modely. Tlačítka pro zapnutí:

 • Acer Aspire. FnF7
 • Zbývající modely Acer. FNF6 nebo FNF7
 • Asus. fnf7 nebo fnf9
 • Toshiba. fnf5
 • Dell. Fnf5
 • Samsung. FNF6 nebo FNF5
 • Lenovo. FNF5 nebo FNF8
 • Sony VAIO. FNF1

Klávesy musí být stisknuto současně. Také ve vašem notebooku může být speciálně navržený klíč vedle touchpadu nebo dotykové tlačítko v rohu touchpadu. Pokud nejsou tlačítka, a kombinace kláves nepomohla problém vyřešit, jít dál.

Jak vypnout touchpad na laptop toshiba?

Na satelitních noteboocích společnosti TOSHIBA a další se obvykle používá kombinace kláves FN F5, která je označena ikonou vypnutí dotykové panelu. Většina notebooků TOSHIBA použijte akumulátorový dotykový panel, resp. Konfigurace pomocí programu výrobce.

Zde je seznam klíčových kombinací pro zapnutí touchpadu pro běžné laptopové známky:

 • Asus. fn f9 nebo fn f7.
 • Acer. Fn F7.
 • Lenovo. fn f8 a fn f5.
 • Dell. Fn F5.
 • Sony. Fn F1.
 • Toshiba. fn f5.
 • Samsung. Fn F5.

Jak vypnout touchpad na notebooku v systému BIOS?

Jak odpojit dotykový panel na notebooku

 • Podržte klávesu WinR současně nebo zadejte nabídku Start výběrem „Run“.
 • Chcete-li otevřít správce zařízení, zadejte příkaz devmgmt
 • Otevřete panel myši a ukazatele, vyberte příkaz TouchPad.
 • Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko TouchPad výběrem „Disable“.

Jak zapnout touchpad na laptop toshiba. Jak vypnout a zapnout touchpad na notebooku

Laptop Touch Panel pomáhá ovládat kurzor. Pokud s vámi zasahuje, může být kdykoliv zablokována a odemkněte. Řekněte, jak vypnout a zapnout touchpad na notebooku. konkrétní akce závisí na značce zařízení a nainstalovány na něm.

V notebookech Chcete-li zakázat a zapnout dotykový panel, speciální tlačítko je obvykle navrženo nebo kombinace. Požadovaný software můžete detekovat. obdélník se dvěma poli shora. Na řadě notebooků je samostatný hardwarový tlačítko pro vypnutí snímače. nachází se nahoře nebo na straně hlavního panelu.

Jak zakázat nebo zapnout touchpad na notebooku ASUS: Vyzkoušejte kombinace FNF7 a FNF9. Jedna z těchto kombinací pomůže obrátit se, aby se panel a zpět aktivoval.

Na modelech od Acer je touchpad vypnutý, stejně jako na notebooku ASUS. FNF7 kombinace. Obrázek na požadovanou funkční tlačítko zde obvykle zobrazuje prst, který je uveden na panel.

Jak vypnout nebo aktivovat touchpad na notebooku HP: klikněte dvakrát na vrcholu vlevo, ve kterém je bílý bod nakreslen nebo je zde malý vybrání.

Další způsob, jak HP je dát prst v levém rohu panelu shora a zpoždění po dobu 5 sekund.

Na modelech Sony Vyzkoušejte kombinaci FNF1.Pokud je značkový nástroj VAIO CONTROL CENTRU CENTRUMENT na notebooku, jezdí touchpad přes něj: Panel můžete deaktivovat pouze v pododdíly myši a klávesnice, ale také nastavit gesta pro volání jednotlivých funkcí.

Samsung

Na zařízení od společnosti Samsung je ovládací prvek TouchPad vázána na klíče FNF5.

Lenovo

Jak povolit nebo zakázat touchpad na Lenovo notebook: Zkontrolujte kombinace FNF5 a FNF7. Na zařízení této značky jsou nainstalovány panely typu Synaptics, takže je můžete spravovat prostřednictvím speciálního nástroje.

Toshiba

Správa panelů Toshiba je obvykle šitá do populární kombinace FNF5.

Windows Tools

Jak povolit nebo zakázat touchpad v systému Windows 10 notebook: Otevřete parametry systému z „Start“. Přejděte do sekce „Zařízení“ a vyberte možnost „TouchPad“. Z výše uvedeného zobrazíte přepínač, který aktivuje a vypne touchpad.

Také v této sekci existuje užitečná volba. je nutné vypnout panel při připojování obvyklé myši.

Řada výrobců přidává své funkce do „Mobile Center“. Otevře se ze zásobníku, klikněte na ikonu baterie. Pokud je váš model přítomen, je řídicí jednotka senzoru, použijte jej k aktivaci touchpadu.

Pro Synaptics Panels

V mnoha populárních noteboocích, Synaptics Sensors stojí, který výrobce vybaví značkový užitek. Najdete ji pomocí nástrojů Windows:

 • Spusťte systémové parametry z „start“;
 • Přejděte na „Zařízení“ a vyberte pododstavec „myš“;
 • Otevřete „pokročilé parametry“;
 • Pokud je další karta s červenou ikonou v okně, použijte jej k řízení snímače.

Chcete-li povolit nebo vypnout panel, vyberte jej v seznamu zařízení a klepněte proto na „Aktivovat“ nebo „Stop“. Bod „otv

Instrukce krok za krokem pro obnovu touchpadu

Bez ohledu na to, jak je směšně znělo, ale nejprve si je jistý, že to bude čisté. Čištění tohoto panelu se provádí s kabelovým tamponem. Dále otřete mokrý hadřík a nechte uschnout. Tímto způsobem je řešeno asi 5% hovorů do našeho servisního střediska. Je velmi důležité si uvědomit, že dotykový panel nereaguje na mokré a mastné ruce!

Ujistěte se, že správné parametry citlivosti jsou nastaveny v nastavení a že zařízení TouchPad TouchPad funguje normálně. „. V tomto případě se jedná o zařízení ASUS TouchPad PS / 2.

Zkontrolujte všechny potřebné ovladače pro TouchPad. Je velmi důležité, aby záznamy od výrobce s výše uvedenou verzí byly přítomny v okně řidiče.0. Často standardní ovladače Windows (obzvláště často nalezené v systémech 7 a 8.1) Nesprávná funkce.

Když touchpad nefunguje jako celek, pak eliminovat důvod, proč musíte odstranit běžné problémy. Nejprve se ujistěte, že je panel připojen. Chcete-li připojit panel, můžete použít několik způsobů:

Kombinace kláves Fn s jedním z klíčů F1-F12;

Stiskněte tlačítko ON / OFF TouchPad (není k dispozici ve všech modelech notebooku);

Zahrnovat s pomocí nástroje, která je znázorněna vedle hodin;

Zakažte myš, která se automaticky zapne na panelu (konflikt zařízení).

Způsoby, jak zakázat touchpad

Speciální funkční klíč

Mnoho notebooků má speciální funkční klíč, který umožňuje rychle zapnout / zakázat touchpad (má charakteristickou ikonu).

Uvádím hlavní značky notebooků a poskytnu nejběžnější způsob vypnutí touchpadu:

 • ASUS: Obvykle se jedná o kombinaci tlačítek FNF9 (nebo FNF7). Cm. fotografie níže ;
 • Acer: FNF7 (nebo ve vlastnostech myši);
 • Dell: Nejčastěji se senzor vypne ve vlastnostech myši;
 • MSI: FNF3 kombinace;
 • Lenovo: FNF5 nebo FNF8;
 • HP: Všimněte si, že HP notebooky používají dvojité stisknutí v levém horním rohu touchpadu, aby se vypnul (viz. fotografie níže).
 • Sony: Kombinace FNF1 (také v notebookech této značky má vlastní kontrolní centrum, které má také podobnou možnost);
 • Samsung: v drtivé většině notebooků FNF5;
 • Toshiba: nejčastěji kombinací FNF5 (také na notebookech této značky je možnost zakázat senzor ve vlastnostech myši).

VÝSTRAHA O ALTERNATIVNÍCH TOPNÍCH TOUCHA DISABLE

Pokud se spouští funkce funkce, obvykle se na obrazovce vždy zobrazí oznámení, že snímač byl vypnut (cm. Na obrazovce níže).

Použijte vlastnosti myši

Pokud neexistuje žádný funkční tlačítko, pak téměř jistě možnost odpojit dotykový panel musí být v nastavení myši (nebo ve speciálním). Software, jako je Sony, Dell).

Otevřete Ovládací panely systému Windows „Zařízení a zvuk / zařízení a tiskárna / myš“.

Otevřete vlastnosti ovládacího panelu myši / systému Windows

Dále, pokud máte nainstalované ovladače, parametry by měly být buď odkaz na ovládací panely myši, nebo možnosti, které potřebujete přímo v tomto okně. Například ovladače na Synaptics TouchPads, povolte v tomto okně velmi pohodlné zaškrtnutí

T.E. Po připojení myši do portu USB. váš touchpad přestane fungovat. Velmi pohodlně!

Mimochodem, poznamenejte si, že v některých noteboocích byl touchpad vykreslen do centra mobility systému Windows.

Chcete-li otevřít centrum mobility, stiskněte tlačítka WinX (v systému Windows 10 se zobrazí nabídka, ve kterém bude požadovaný odkaz)).

Pokud nemáte funkční klíč, žádné speciální. Podle (některé řídicí centrum) a ve vlastnostech myši nejsou žádné parametry dotykové panely, s největší pravděpodobností jste prostě neinstalovali ovladače pro touchpad.

Doporučuji kontrolu a aktualizaci ovladačů, nejlepších nástrojů zde: https: // ocomp.Info / Update-Ovladače.html

Buď použijte níže uvedené metody.

Pro Windows 10/11. použijte parametry dotykových zařízení

Pokud máte Windows 10/11, pak jsou speciální. Sekce odpovědná za provoz senzorového zařízení.

Chcete-li tyto nastavení otevřít, přejděte na začátek a klikněte na tlačítko „Parametry“ (můžete také použít kombinaci WinI).

Dále přejděte do sekce „Zařízení / dotykové panely“. Zde bude možné jej zcela nebo částečně zakázat (například odpojit touchpad při připojování myši). Kromě toho můžete přizpůsobit rychlost kurzoru a dotek. Cm. Obrazovka níže.

Vypněte touchpad v Správce zařízení

Mnoho zařízení (včetně touchpadu) může být zakázáno prostřednictvím správce zařízení.

Nejjednodušší způsob, jak jej otevřít (v systému Windows 7 ÷ 11): Zadejte ovládací panel a přidejte slovo „Dispatcher“ na panelu vyhledávání. Ve výsledcích vyhledávání bude odkaz na jeho spuštění (viz. Obrazovka níže).

Otevřete Správce zařízení vyhledáváním v ovládacím panelu

V Správci zařízení otevřete kartu myši a další indikační zařízení. Jedna z indikačních zařízení je touchpad. Pokud je obtížné navigovat podle jména (je to nemožné). pak každý z nich vypněte střídavě, dokud nenajdete právo.

Zakázat zařízení / správce zařízení

Ruční volba. vázat kus lepenky / papíru

Poslední možností je snížit kus tlustého papíru ve velikosti touchpadu (například z kartonu) a dát tuto oblast (bez lepidla)! Stačí se postarat o to, aby si vyzvedl skotskou).

Metoda ALEIT TOPS, ale vyhnout se náhodným lisům při dotyku dlaní.

Možnost Jak zapnout touchpad na notebooku nebo jej zakázat

Některé modely notebooků mají mírný výklenek v rohu touchpadu. Toto je tlačítko Touch Panel On / Disable. Dvakrát stisknete tlačítko TouchPad nebo zakažte, zda byl zapnutý. Je velmi pohodlné, i když toto tlačítko není poskytováno ve všech modelech přenosných přenosných počítačů.

V Laptopu HP může být citlivé místo vlevo v horním rohu touchpadu. Pokud dvojité stisknutí nepomůže, zkuste jinou možnost. Držte prst několik vteřin v tomto místě

2 Horké klávesy pro povolení nebo zakázat touchpad na notebooku

V jiných noteboocích, zapnout / odpojit touchpad, musíte stisknout kombinaci kláves Fn a jeden z horního řádku F1-F12. Klíč FN se obvykle nachází v levém dolním rohu klávesnice pro notebook. Co kláves F1-F12 stiskněte, můžete posoudit piktogramy aplikované na ně, které jsou vyrobeny ve stejné barvě, styl jako klíč Fn.

Ikona Touch Panel On / Off má typicky vzhled tohoto dotykového panelu. obdélník se zaoblenými rohy (obraz „platforma“), pod kterým jsou zobrazeny dvě malé obdélníky (jako jsou tlačítka, levé a pravé tlačítka myši, viz. rýže. 1) a nahoře především toto je kříž, jako písmeno „X“, což znamená „vypnout“. Mohou však existovat i jiné obrázky mnoNic. Již jsou výrobci počítačů Zkuste to, jak mohou.

Pro notebook Sony VAIO vypněte / zapněte touchpad pomocí kláves FNF1. Po stisknutí dvou kláves FNF1 a tím vypnout touchpad. Když stisknete FNF1, touchpad se znovu zapne.

Horké klávesy pro povolení nebo odpojení dotykového panelu pro různé modely notebooků:

Asus fn f9 nebo fn fn 7

Lenovo CTRL F6 nebo FN F6 nebo F5 F8

3 Volba: Povolit / Zakázat touchpad přes parametry v systému Windows 10

V notebooku s Windows 10 můžete použít jinou možnost začlenění a odpojení dotykové myši. Chcete-li to provést, otevřete parametry:

Číslice 1 v rýži. 3. Klikněte na ikonu pomocí zvětšovacího skla pro vyhledávání parametrů v přístroji.

2 na obr. 3. Nářihováme bez uvozovek „parametry“.

Číslice 3 v rýži. 3. Výsledek hledání bude viditelný. to jsou „parametry“. Klikněte na nápis, zobrazí se okno parametrů, které jsou uvedeny níže:

Otevřete „Zařízení“, než se zobrazí se seznamem zařízení v levém sloupci:

Klikněte na „TouchPad“ (1 v rýži. 5). Dále by mělo být ověřeno, že přepínač je v „on.“(2 v rýži. 5). Pak bude panel povolen.

Také zkontrolujte přítomnost klíště naproti volbě „Při připojování myši neodpojujte dotykový panel“. Pokud je klíště odstraněno, vestavěný touchpad se automaticky vypne, bez varování při připojení k notebooku externí myši. V zásadě může být užitečný, někdo tento režim automatického vypnutí vestavěné myši.

A pokud musí být touchpad vypnutý, přepínač je přeložen do „OFF.“(2 v rýži. 5).

4 Možnost: Hledáme touchpad v nastavení systému BIOS

Pokud z nějakého důvodu popsané metody nezapínají nebo nezakažují touchpad se speciálním tlačítkem nebo pomocí funkčních kláves nebo pomocí nastavení Winndows 10, pak to lze provést přes nastavení systému BIOS.

Pro přístup k těmto nastavením musíte při spuštění klávesy F2 nebo DEL spustit notebook. Zpravidla při zapnutí v dolní části obrazovky se zobrazí nápověda, který klíč stisknete. Je třeba mít na paměti, že tento tip se objeví velmi krátký čas. A klikněte na tento klíč, který potřebujete v okamžiku, kdy se zobrazí nápověda. V opačném případě přejděte do instalačního programu systému BIOS, budete muset restartovat notebook.

V nastavení BIOS najdeme bod polohovacího zařízení (Literal „Signorová zařízení“). Změňte jeho hodnotu tak, aby povoleno (doslovný překlad „včetně“) Pokud chcete zapnout touchpad nebo deaktivovat (doslovný překlad „OFF“). Chcete-li zařízení vypnout. Pak odejděte s úspory (zpravidla položka menu nastavení systému BIOS vypadá jako „Uložit exit“ nebo „Exit s uložením“) tak, aby změny vstoupily v platnost.

S nastaveními systému BIOS musíte být opatrní, zejména pokud nevíte, co je potřeba pro jakoukoli možnost. Můžete dokonce znovu vytvořit nastavení počítače do takové míry, že nelze opravit. Tady je taková, toto bios „Covarian“.

5 Pokyny pro notebook na pomoc

Dalším způsobem, jak najít informace o problému, kde můžete vypnout / zapnout touchpad na notebooku. K tomu mohou být užitečné pokyny pro váš notebook. To je obvykle uloženo v papíru, ale v elektronické podobě. Instrukce můžete najít na pevném disku C: Notebook, zpravidla v dokumentační složce, ale ne nutně v něm.

Když všechny 5 možností nefungují

TouchPad je tedy snadno ovladatelný a zakázat. Pokud však panel senzoru nelze zapnout v popsaných metodách, pak pravděpodobně,

 • Zařízení vadné,
 • nebo ovladače nejsou instalovány například v důsledku přeinstalace operačního systému. Chtěl jsem, pojďme říkat místo „nativního“ XP (to je „šitá“ výrobcem v zařízení v době jeho prodeje) nainstalovat sedm, nebo místo „nativního“ sedm. osm nebo deset.

Co dělat s nefungujícím touchpadem

Restartovat a znovu připojit TouchPad

A tak první Banalen Council. restart notebook (cca.: Při restartování, inicializace všech zařízení a řadu chyb bude jednoduše vyloučeno v systému spouštění OS. ).

Dále se pokuste zapnout touchpad. obvykle, pro to musíte stisknout tlačítko FN a stiskněte jeden z funkčních kláves:

 • Pro ASUS: FNF9;
 • Pro Lenovo: FNF5 nebo FNF8;
 • Pro HP: nejčastěji namísto kombinace, musíte udělat dvojité kliknutí prstu v levém horním rohu touchpadu ;
 • Pro kombinaci MSI: FNF3;
 • Pro Samsung: FNF5 nebo FNF10.

Možnosti touchpadu na notebookech různých značek (ASUS a HP)

Poznámka: Mimochodem, někteří uživatelé si všimli, že spolu s FN na svých noteboocích, je třeba sepnout tlačítko Ctrl! (on sám nesplnil tyto modely notebooků)

Nastavení systému Windows 10 a vlastnosti myši

Pokud jste nainstalovali Windows 10. nezapomeňte otevřít své parametry (kombinace wini tlačítek) a znovu zkontrolujte záložku „Zařízení / dotykové panely“.

Může to být vypnuto./ vč. TouchPad, upravte rychlost kurzoru, nastavte režim provozu paralelně s myší a.

Zařízení / dotykový panel / Windows 10

Po, přejděte na ovládací panel Windows (nemusí být zaměňován s parametry!) a otevřete sekci „Zařízení a zvuk / myš“.

Pokud máte na touchpadu „nativní“ ovladače. pak v nastavení myši musí být karta, která je zodpovědná za jeho provoz (pokud není ne. cm. Dalším krokem článku).

Obvykle má na to možnosti./ Vypnuto., Režim zobrazení ikon a chování při připojení k portu USB myši.

Tip: Pokuste se kliknout na tlačítko „Zapnout TouchPad“ (pokud je aktivní) a odeberte zaškrtnutí políčka. TouchPad Při připojování myši.

Vypnutí touchpadu při připojování myši

TouchPad nemusí mít na paměti nedostatek ovladače v systému (obvykle se to stane po přeinstalaci OS, operací restaurování, aktualizací ovladačů a t.D.).

Navzdory skutečnosti, že nové systémy Windows 10 OS (obvykle) vždy automaticky staví „své“ ovladače při připojení všech zařízení do systému. ne vždy fungují správně, a také nemají v nastavení myši (což jsem přinesl a o něco vyšší).

V každém případě bych doporučil zjistit přesný model notebooku, jít na oficiální webové stránky svého výrobce. a najít řidiče pro TouchPad (v angličtině. „Dotykový ovladač TouchPad“). Příklad pro zařízení Lenovo je uvedeno níže.

Oficiální místo Lenovo. Hledáme řidiče pro touchpad

Mimochodem, můžete zobrazit přítomnost ovladačů pro určitá zařízení ve Správci zařízení. Vedle těchto zařízení, pro které nejsou žádné řidiče. Spálí žlutou. podepsat. Screenshots s příklady níže.

Myši a další polohovací zařízení. správce zařízení

Ovladač na nainstalovaném grafické kartě (vlevo), žádné ovladače (vpravo)

TouchPad lze odpojit v systému BIOS / UEFI

V některých verzích BIOS / UEFI mohou být speciální. Nastavení, která umožňují vypnout touchpad (mimochodem, jako podobný se začal se setkat v notebookech od ASUS a ACER).

Pomoci!

Jak vstoupit do systému BIOS (UEFI) na počítači nebo notebooku [instrukce]

Takové možnosti jsou obvykle umístěny v části „Pokročilé“ (rozšířené).

V mém příkladu níže (notebook ASUS) bylo nutné přeložit vnitřní polohovací zařízení (toto je touchpad) pro povoleno (t.E. Zahrnuta). Po uložení nastavení (klávesy F10) a restartujte notebook. TouchPad začal pracovat!

Vnitřní polohovací zařízení je touchpad. To znamená, že je zahrnuta!)

Samozřejmě, v závislosti na modelu notebooku a verze BIOS. vaše menu může být poněkud odlišná od mého příkladu. Bez ohledu na to, co může, podívejte se, máte zařízení s názvem „. Směřující. „(nebo“. TouchPad „).

Pokud je konzervován návod k použití. je možné v něm dekódování všech parametrů vaší verze BIOS / UEFI.

Vypněte službu Dotykové klávesnice

Toto doporučení je relevantní pro dotykové obrazovky zařízení.

V některých případech, v důsledku nesprávného provozu služby Dotykové klávesnice, může být touchpad nepřístupný. a proto stojí za to se snažit vypnout (to je samozřejmě, „berle“, ale jako dočasné opatření. proč ne?!).

 • V okně „Vlastnosti: myš“ spusťte jeden z možných záložek: CLICPAD, ELAN nebo „Parametry zařízení“. Chcete-li to provést, použijte pokyny z sekce „s“ Ovládací panely „tohoto článku.
 • Chcete-li přejít na nastavení dotykové panely, klikněte na tlačítko „Parametry“ nebo „Možnosti“ vedle tlačítek Enable a Disable. Klikněte na tlačítko „Parametry“
 • Na notebookech lze instalovat senzorické panely různých výrobců, takže menu nastavení se může lišit. Nicméně, oni obvykle nabízejí změnu stejných parametrů. Každý z nich je podrobně popsán v okně, takže i nováček může konfigurovat touchpad. Zvažte nastavení na příkladu akumulátoru touchpadu. V oknech „Vlastnosti pro Synaptics“ existuje několik sekcí, ve kterých můžete konfigurovat příkazy ke kontrole
 • Chcete-li zahájit výběr citlivosti. Otevřete jeden z hlavních oddílů na levé straně okna s názvem „Poznámka“. Nyní klikněte na první bod „Citlivost“. objeví se dva bloky. V prvním parametru „Palm Touch Control“ můžete nastavit minimální úroveň pohybem posuvníku, pokud se často nevhodným dotknete dotykovém panelu, takže v důsledku toho nereaguje na náhodný dotek. Upravte úroveň úrovně „Palm Touch Control“
 • Ve druhé jednotce citlivosti dotyku upravte lisovací sílu na touchpadu, který bude vnímat a v důsledku systému poskytne systém k provedení určitých akcí. Máte nárok posunout posuvník na hodnotu „velmi silný tlak“, pokud je váš touchpad velmi citlivý a reaguje i pro krátké tření. Nainstalujte požadovanou úroveň citlivosti na dotykové citlivosti pomocí posuvníku
 • Gesta, která vnímají dotykový panel, můžete nastavit v takových sekcích jako „rolování“, „Dotkněte se světelným úderem prstu“ a „Aplikační gesta“. V první části můžete povolit parametry pro posouvání jednou nebo dvěma prsty, měřítko zástrčky. V sekci „gesta“ můžete aktivovat příkaz rotace, otočením tří prstů a kliknutí. Nainstalujte potřebná gesta v sekci „Scroll“ a „Aplikační gesta“
 • V každé upravené části musíte kliknout na tlačítko „Použít“ pro zachování všech změn.
 • Chcete-li vrátit původní hodnoty všech parametrů, klepněte na jednu z tlačítek: „Standard“, „Obnovit všechna výchozí nastavení“ nebo „výchozí nastavení“ v závislosti na tom, který výrobce z vašeho touchpadu a přenosného počítače.

Dotykový panel je poměrně snadný návrat výkon: můžete jednoduše upnout konkrétní kombinaci klíčů nebo aktivovat funkci prostřednictvím „Ovládací panely“. Pokud problém není vyřešen, musíte aktualizovat ovladače a zkontrolujte, zda je v nastavení systému BIOS povolen touchpad. Pokud není spuštěna žádná ze způsobů, zkontrolujte počítač pro viry a atribut notebooku do servisu opravy. Je možné, že váš touchpad musí být opraven nebo nahrazen, pokud je vadný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS