Jak zapnout vytápění u LG split system

Jaký režim klimatizace pro teplo?

Jak zapnout režim „Topení“ nebo „Ohřev“? Na dálkovém ovladači stiskněte tlačítko „Mode“ a měňte režimy, dokud se nezobrazí „sunshine“. Nějakou dobu trvá, než kondicionér začne působit teplem. Zahřátí trvá až 10 minut.

Jak říkají odborníci, v zimním období je možné a dokonce nutné zapnout klimatizaci v autě, protože její činnost je pro auto poměrně užitečná. Zapnutím klimatizace v chladném období se nejen zbavíte zapařování oken, ale také vysušíte vzduch.

Jak zapnout klimatizaci LG na teplo

Recenze klimatizace LG

Po pořízení nové klimatizace LG si mnozí majitelé kladou otázky týkající se provozu klimatizace. V tomto přehledu se budeme podrobně zabývat tím, jak zapnout klimatizaci LG a přepnout ji do jednoho ze základních provozních režimů.

Po horkém letním dni není potřeba místnost chladit, ale může být nutné použít klimatizaci k vytápění. Podívejme se, jak aktivovat režim vytápění na klimatizaci LG pomocí dálkového ovládání.

Většina dálkových ovladačů klimatizací je vybavena malým monitorem, který zobrazuje aktivní režimy a další potřebné informace. Tlačítko „mode“ slouží ke změně teplotního režimu a přepíná klimatizační zařízení ze studeného na teplý. Nyní pomocí tlačítek a., můžete nastavit požadovanou teplotu.

Všechny manipulace jsou poměrně jednoduché a nezaberou mnoho času, ale pouze v případě, že je v pořádku dálkové ovládání. Uvažujme nyní jinou variantu, která bude obsahovat seznam úkonů nutných pro zapnutí klimatizace a změnu provozního režimu bez dálkového ovládání.

Pokud dálkový ovladač jednoduše přestane fungovat, pravděpodobně ho sami neopravíte, je lepší svěřit složité elektronické komponenty servisnímu středisku LG.

Na krytu každé klimatizace značky LG se nachází alespoň jedno tlačítko, které se nachází pod ochranným krytem umístěným pod kovovými závěsy. Odstranění ochranné části krytu vyžaduje jen malé úsilí, ale v každém případě to zvládnete sami, bez použití jakéhokoli nářadí.

Když se dostanete k pravému tlačítku, musíte ho několik sekund podržet, poté by se měla LED dioda pod tlačítkem rozsvítit zeleně. Poloha kontrolky LED a její barva se rovněž liší v závislosti na modelu. Pokud je vše provedeno správně, uslyšíte charakteristický provozní zvuk a měl by se změnit pouze provozní režim.

Klimatizaci lze přepínat mezi režimy stejným tlačítkem, ale v takovém případě ji nemusíte držet v ruce. To je v podstatě vše, co majitel potřebuje vědět, aby mohl aktivovat klimatizaci bez dálkového ovládání.

Můžete se zeptat našich servisních techniků telefonicky nebo napsáním dotazu do formuláře pro zpětnou vazbu.

Jak zapnout a nastavit klimatizaci v horku: přehled 2 způsobů

Prakticky všechny verze klimatizací jsou schopny nejen chladit byt, ale také pracovat v režimu „plus“, tj.Е. Na vytápění. Možnost vytápění vzduchem se hodí například mimo roční období, kdy topný systém nepracuje na plný výkon nebo je zcela vypnutý.

Zde je návod, jak zapnout a nastavit klimatizační jednotky různých modelů na vytápění? Není to obtížné, pokud můžete použít následující způsoby. Zároveň se dozvíte, jaké zařízení je lepší koupit a jak správně používat klimatizaci v chladném období.

Zajímavé informace: Jak vybrat správnou klimatizaci pro váš byt: 3 hlavní parametry výběru

Jakou klimatizaci zvolit pro efektivní vytápění

 • Typ klimatizační jednotky. Pokud je to možné, je vhodné zvolit měničové zařízení (jako I-12SPR/A18/N1). Proč? Při použití v zimě/podzimu musí kondicionér pracovat v poměrně širokém teplotním rozsahu. Proto je důležitá plynulá regulace výkonu kompresoru, aby se v místnosti udržovala příjemná teplota. Běžné klimatické modely (jako je CH-S07XN7) však mohou ohřívat vzduch také při.
 • Údaje o teplotě. Rozdíl je v tom, že některé modely invertorů snesou venkovní teplotu.15 °C nebo dokonce nižší, zatímco běžné jednotky jsou schopny dosáhnout pouze do 15 °C.5-7 °C.
 • Charakteristika klimatizačního zařízení. Výrobce musí zajistit všechny potřebné komponenty pro provoz jednotky v chladném období: ohřev kompresoru, ochranu proti námraze vnější jednotky jako u CH-S18FTXC, výměník tepla s antikorozní vrstvou jako u CH-S07FTX5 atd.

Pokud věnujete pozornost všem těmto aspektům, můžete si vybrat opravdu dobré zařízení nejen pro chlazení, ale také pro ohřev vzduchu v bytě.

Provoz klimatizace na vytápění/chlazení

Uvnitř klimatizační jednotky je uzavřený okruh, kterým proudí chladivo. Tato látka absorbuje teplo při odpařování a uvolňuje ho při kondenzaci. Výměna tepla mezi chladivem a vzduchem probíhá prostřednictvím měděných trubek. výměníků tepla.

Když klimatizační jednotka pracuje v režimu chlazení, výparník funguje jako vnitřní výměník tepla a kondenzátor jako vnější část. Při přepnutí jednotky do režimu „Topení“ se vymění výměníky tepla. Vše funguje díky kompresoru ve vnější části klimatizačního zařízení, který „čerpá“ freon pomocí trubek.

Správná obsluha spotřebiče v chladném počasí

Než se dozvíte, jak nastavit klimatizaci na vytápění a používat ji při teplotách pod bodem mrazu, je třeba se přesvědčit, že v zařízení je přednastaven režim „Vytápění“. Je nezbytné, aby to bylo uvedeno ve specifikacích klimatizační jednotky. Zařízení CH-S12XP7 může například vytápět byt.

Pak je důležité objasnit rozsah provozních teplot klimatizační jednotky. U většiny modelů je to až.5-7 °C. Jak již bylo řečeno výše, varianty měničů mohou vytápět byty i při větších mrazech (například CH-S09FTXDG může pracovat při „venkovní“ teplotě až 60 °C).23°C).

Bude užitečné vědět: Co je invertorový kondicionér, jak se liší od běžného: stručný přehled v 5 kapitolách

V každém případě můžete klimatizaci v zimě provozovat pouze do mínusové teploty za oknem, kterou povoluje výrobce. Pokud se tato doporučení ignorují, klimatizační zařízení ztrácí svůj topný výkon a jeho hlavní součásti se rychle opotřebovávají a selhávají.

Existuje speciální tzv. „zimní sada“, která se montuje na venkovní jednotku klimatizace. Patří sem komponenty, které zahřívají odvodňovací systém, zabraňují zahušťování oleje a přechlazování chladiva. Instalaci zimní soupravy zajišťují odborníci. Jediná nuance. v takovém „zařízení“ funguje klimatické zařízení v chladu. Ani při zimním nastavení nesmí být topení zapnuto na nižší teplotu, než je uvedeno ve specifikacích zařízení.

zapnout, vytápění, split

Výhody vytápění klimatizací

K ohřevu vzduchu v bytě lze samozřejmě použít určité typy klimatizačních technologií. Stojí to za to?? Hlavní výhody vytápění místností klimatizací.

Úspora energie

V ohřívačích se elektrická energie mění na teplo v poměru 1:1. V klimatizačních systémech se elektřina nespotřebovává na výrobu, ale na přenos tepelné energie. Přibližně 250-350 wattů energie = 1 kilowatt tepla. Ukázalo se, že klimatizační technologie vytápí místnost s třikrát až čtyřikrát nižší spotřebou energie než zdroj tepla. Energie. Například ZACS/I-09HPF/ šetří až 30 % energie.

Vytápění bytů mimo sezónu

Na jaře, kdy radiátory v místnostech výrazně „vychladnou“, nebo na podzim, kdy není zapnuto ústřední topení, klimatizace s funkcí vytápění doslova zachraňují situaci. Pomocí klimatizačního zařízení, jako je KAS26NFT/KAS26ZFT, můžete teplotu v místnosti „ohřát“ na příjemný počet stupňů. Za oknem přitom není silný mráz a nehrozí porucha klimatizačního zařízení.

Jak zapnout teplý vzduch na klimatizaci

Podrobnější informace o tom, jak zapnout klimatizaci LG (například P09EP), Samsung nebo jinou značku na teplý vzduch, najdete v příručce k zařízení. Abyste se seznámili s nuancemi konkrétního modelu klimatizační jednotky, stojí za to nahlédnout do tohoto dokumentu.

Zajímavý článek: 10 nejlepších výrobců klimatizací a 5 hlavních kritérií výběru

Tip: Existují dražší modely s dotykovým ovládáním, jako je například A09IWK. Jednotku lze ovládat kliknutím na obrazovku dálkového ovládání.

Plazma LG S09LHP

Další informace: Energetická účinnost ((BTU/hod)/W) :. (10.6)2.35 Chladicí faktor (W/W) :. 3.34

Nástěnné klimatizace LG představují obnovenou řadu modelů s inovativními technologickými řešeními navrženými pro větší pohodlí, výkon a dlouhou životnost klimatizace.

 • Antibakteriální filtr
 • 24hodinový programovatelný časovač zapnutí/vypnutí
 • Teplý start
 • Nízká hladina hluku

ŘEŠENÍ: Dálkové ovládání LG n98 pro klimatizaci, která nastavení

Ahoj Hamide, jednotka je navržena pro nepřetržitý provoz motorů vnitřních ventilátorů v režimu chlazení na obou vnitřních jednotkách (výparnících).Důvodem je to, že cirkuluje vzduch a termistor nebo teplotní čidlo může detekovat teplotu vratného vzduchu a podle nastavené teploty spustit nebo zastavit venkovní jednotku a kompresor. Důvodů, proč některá z jednotek nedosáhne cílové teploty, může být několik. A) Nesprávná konstrukce. jednotka může být pro danou aplikaci příliš malá. V relativně teplém podnebí lze tuto hodnotu vypočítat na přibližně 650 BTU na metr čtvereční místnosti. Nebo za druhé, B) venkovní jednotka je netěsná a není v ní dostatek chladiva.Při spuštěné venkovní jednotce to můžete zkontrolovat nahmatáním silnější měděné trubky na pravé straně jednotky. Mělo by být chladné nebo studené. Pokud není cítit žádný teplotní rozdíl, znamená to, že není dostatek chladiva. Doufám, že vám to pomůže. Sbohem

Dělený systém LG S12SWC Mega Inverter V

LG S12SWC je invertorová klimatizace s bezkartáčovým stejnosměrným kompresorem se silným neodymovým magnetem. Takový kompresor je účinnější než stejnosměrný měnič. Úprava povrchu difuzoru přiváděného vzduchu, jejímž výsledkem je nižší odpor proudění vzduchu, zajišťuje nejnižší hodnoty hluku na světě Nástěnná klimatizace LG S12SWC umožňuje vytvořit dokonalou atmosféru v každé místnosti. Díky speciálnímu kompresoru udržuje tato klimatizace stejnou úroveň teploty a pracuje jak na chlazení, tak na vytápění. Její klimatizační systémy jsou vždy účinné, úsporné a téměř zcela tiché. Mezi výhody klimatizace patří snadné ovládání a možnost vytvoření optimálního proudění vzduchu: může například simulovat přirozený vítr nebo pracovat v režimu jemného odvlhčování. Pomáhají také účinně čistit vzduch v místnosti, což zajišťují speciální filtry odstraňující ze vzduchu jemné nečistoty, bakterie a viry. A jistě, kondicionéry mají funkci horkého startu a jsou vybaveny režimem „spánku“. Technologie Inverter V. Až 60% úspora energie Díky technologii Inverter V můžete ušetřit až 60 % spotřeby elektrické energie ve srovnání s běžnými neinvertorovými klimatizacemi. Významného úsporného efektu je dosaženo v přechodném období vytápění, kdy lze klimatizaci používat jako topení. Patentovaná technologie Skew Fan a kompresor s nízkými vibracemi zajišťují maximální uživatelský komfort a prakticky tichý provoz PLASMASTER IONIZÁTOR Ionizátor Plasmaster generuje více než 2 000 000 joulů, ÚČINNÉ ČIŠTĚNÍ VZDUCHU Systém čištění vzduchu Plasmaster účinně odstraňuje jemné částice prachu a kouře a neutralizuje zárodky virových infekcí a alergických reakcí. Funkce automatického čištění zabraňuje tvorbě plísní a bakterií v dutinách výměníku tepla vnitřní jednotky TECHNOLOGIE JET COOL Okamžité ochlazení vnitřního vzduchu o 5 °C během pěti minut ŘÍZENÍ PRŮTOKU VZDUCHU Možnost ovládání žaluzií, Klimatizační jednotky LG se vyznačují technologií a jednoduchostí instalace Nástěnný split-systém vytápění a chlazení režim vzduchu větrání automatické udržování teploty optimální režim práce v noci Odvlhčování v případě vysoké vlhkosti vzduchu ovládání z dálkového ovladače Typ: Nástěnný dělený systém Dálkové ovládání: Ano Časovač zapnutí/vypnutí: Ano Hlavní režimy: chlazení/topení Kapacita v režimu chlazení: 3500 W příkon chlazení: 1090 W Další režimy: režim větrání (bez chlazení nebo topení), automatický režim, autodiagnostika Režim odvlhčování: ano, až 0.95 l/h Vnitřní jednotka splitového systému nebo mobilní klimatizace (ŠxVxH): 88.5×28.5×21 cm Venkovní jednotka split systému nebo okenní klimatizace (ŠxVxH): 71.7×48.3×23 cm Hladina hluku (min/max) 19 dB / 39 dB Typ chladiva: R 410A Fáze: Jednofázová Regulace otáček ventilátoru: k dispozici, počet rychlostí. 4 Maximální průtok vzduchu: 10 ccm. M/min Další vlastnosti a funkce: Deodorační filtr, aniontový generátor, nastavitelný směr proudění vzduchu, systém proti námraze, paměťová funkce, teplý start Výkon v režimu vytápění: 3600 W Spotřeba energie při vytápění: 870 W Maximální délka připojení 15 m Rozsah udržované teploty: 16. 30 °C Režim čerstvého vzduchu: Ne Invertor (plynulá regulace výkonu): Ano Minimální teplota pro provoz topení:.5°С

Typy klimatických systémů.

Před nastavením klimatizace na vytápění se ujistěte, že zařízení tento režim podporuje. Obvykle jsou uživatelé při nákupu split-systémů informováni o režimech, které jsou u daného modelu k dispozici, ale stává se i to, že si lidé jednoduše nepamatují nebo nevědí, zda jejich systém má režim teplého vzduchu. Abyste věděli, zda je možné přepnout kondicionér do režimu vytápění, nebo ne, měli byste nejprve prozkoumat dálkové ovládání zařízení.Vezmeme tedy dálkový ovladač a vyhledáme klávesu MODE. U některých modelů může být toto tlačítko umístěno pod tělem ovládacího zařízení. Po nalezení tohoto tlačítka jej odvážně stiskněte a uvidíte, jak bude vaše zařízení reagovat. Pokud je na displeji zobrazena grafika slunce nebo nápis HEAT, váš systém podporuje vytápění. Ale jak zapnout klimatizaci na topení, pokud tlačítko MODE vůbec chybí, je to velmi jednoduché, hledejte tlačítko Sunny!

Pokud nemáte tlačítko MODE, hledejte tlačítka se symboly slunce, kapky a sněhové vločky. Pokud se v této řadě nachází slunce, jste šťastným majitelem zimně-letní jednotky. Po stisknutí tohoto tlačítka můžete přepnout klimatizaci na teplý vzduch.V ostatních případech, kdy se na displeji nezobrazí ikona HEAT nebo slunce a tato ikona není na řadě tlačítek se symboly klimatických režimů, nelze klimatizaci nastavit na vytápění. Takový přístroj je určen pouze k chlazení vzduchu a je třeba zvážit i jiné možnosti ohřevu.

Zvláštnosti vytápění v klimatizační jednotce.

Především je třeba vědět, že klimatizace je spotřebič, který není určen k vytápění. Princip práce klimatizace při vytápění se výrazně liší od principu práce topení. Dělený systém nemá topná tělesa, a proto jej nelze provozovat jako plnohodnotné topné zařízení. Klimatizaci lze zapnout v režimu vytápění pouze na krátkou dobu a při nízkých venkovních teplotách.Jde o to, že provoz klimatizace je při ohřevu vzduchu obrácený. V tomto případě je do místnosti dodáváno teplo, které vzniká v souladu s fyzikálním zákonem přeměny plynu v kapalinu. Při provozu v obráceném režimu je freon vháněn do kondenzátoru, kde přechází do kapalného stavu a uvolňuje teplo. Je to teplo, které spotřebič dodává do místnosti. Kapalný freon vstupuje do termostatu, kde se ochladí a přemění na plynné skupenství.Je třeba si uvědomit, že při provozu v takovém režimu se účinnost klimatizace výrazně snižuje a její provoz se stává méně efektivním, pokud je venkovní teplota kolem 0o C. Stojí za zmínku, že některé modely mohou pracovat pouze na teplo při venkovní teplotě.5°С. Tyto parametry jsou uvedeny v datovém listu jednotky.

Instalace systému

Zárukou efektivní práce klimatických zařízení je odborná instalace systému. Nesprávná instalace může výrazně ovlivnit provoz split-systému a snížit účinnost klimatizace. Jedním z nejdůležitějších momentů při instalaci je dostatečná cirkulace vzduchu v systému. Neomezené a nerušené proudění vzduchu.Při instalaci klimatizačního zařízení je také nutné zajistit, aby venkovní jednotka byla dokonale vodorovná. Systémovou jednotku připevněte tak, aby mezi stěnou a jednotkou zůstal volný prostor. Pamatujte si, že provoz klimatizace během provozu závisí na následujících pravidlech.

zapnout, vytápění, split

Spuštění režimu „Teplý“, pokyny.

Chcete-li spustit klimatizaci v režimu vytápění, postupujte takto

 • Stiskněte tlačítko START na dálkovém ovladači.
 • Stiskněte tlačítko MODE a podívejte se, co se zobrazí na displeji.
 • V případě potřeby stiskněte tlačítko MODE ještě jednou (dokud se neobjeví nápis slunce nebo HEAT).
 • Jakmile se objeví potřebný symbol, nastavte pomocí tlačítka regulace teploty optimální režim.
 • V případě potřeby změňte rychlost ventilátoru pomocí tlačítka více nebo méně.

Při zapínání topení s klimatizací zohledněte teplotní režim podporovaný vaší jednotkou. Zimně-letní klimatické systémy jsou obvykle navrženy pro maximální teplotu vzduchu 27 °C při venkovní teplotě.24°С.Uživatelé s funkcí AVTO v systému mohou snadno nastavit klimatizaci na vytápění. Nastavte automatický režim a požadovanou teplotu vzduchu. Systém určí, zda chce vzduch chladit nebo ohřívat. Této konstantní teploty v místnosti lze dosáhnout po celý rok bez ohledu na roční období.

zapnout, vytápění, split

Co když se systém nezahřívá??

Pokud vaše klimatizační zařízení neohřívá vzduch na předem stanovenou teplotu, existují dvě možné příčiny: může jít o poruchu nebo špatné nastavení. Chcete-li zkontrolovat, zda spotřebič funguje správně, zkuste jej vypnout a zopakovat předchozí postup nastavení. Poté je třeba počkat alespoň 15 minut. Po uplynutí této doby přiložte ruku ke spotřebiči a zkontrolujte, zda teplý vzduch fouká.

Pokud systém nefunguje, je velmi pravděpodobné, že došlo k závadě v systému, a měli byste zavolat servisního technika. Hlavní příčinou nedostatečného vytápění je nedostatek freonu ve spotřebiči. Systém si můžete nabít sami pomocí speciálního zařízení nebo si zavolat odborníka do domu.

zapnout, vytápění, split

Kdy je možné použít vytápění kondicionérem.

Mnoho uživatelů, kteří si pořizují zimně-letní klimatizační zařízení, si naivně myslí, že nyní nemusí vytápět své domy venkovním zařízením. Nicméně, jak ukazuje praxe, bez přídavných topných systémů je vytápění klimatizací v zimním období téměř neúčinné.

Jak zapnout kondicionér teplým způsobem

Se začátkem podzimu je stále aktuálnější otázka, jak zapnout klimatizaci na teplo. Jistě, v návodu ke kondicionéru je popis této operace, ale zpravidla je tato kniha vyhozena spolu s krabicí a na začátku chladného počasí už ji uživatel nemá. Pokud je to i vaše situace, ukážeme vám, jak efektivně využívat klimatizační zařízení v chladných ročních obdobích.

Typy klimatických systémů.

Před nastavením klimatizace do režimu vytápění se ujistěte, že zařízení tento režim podporuje. Obvykle je uživatel při koupi split-systému informován o režimech, které jsou v daném modelu k dispozici, ale někdy se stává, že si člověk jednoduše nepamatuje nebo neví, zda má jeho systém režim teplého vzduchu. Chcete-li zjistit, zda lze klimatizaci zapnout v režimu vytápění, nebo ne, nejprve zkontrolujte dálkový ovladač jednotky.Vezmeme tedy do ruky dálkový ovladač a hledáme na něm klávesu MODE. U některých modelů může být toto tlačítko umístěno pod řídicí jednotkou. Po nalezení tohoto tlačítka jej odvážně stiskněte a uvidíte, jak bude vaše zařízení reagovat. Pokud se na displeji zobrazí grafika slunce nebo nápis HEAT, systém podporuje vyhřívání. Ale jak zapnout klimatizaci na topení, pokud není žádné tlačítko MODE, je to velmi jednoduché, podívejte se na slunce!

Pokud nemáte tlačítko MODE, hledejte tlačítka se symboly slunce, kapky a sněhové vločky. Pokud se v této řadě nachází slunce. jste šťastným majitelem zimně-letního vybavení. Stisknutím tohoto tlačítka můžete přepnout klimatizaci na teplý vzduch.V ostatních případech, kdy na displeji chybí nápis HEAT nebo ikona slunečního svitu a daná ikona chybí na řadě tlačítek se symboly klimatických režimů, bohužel nelze nastavit klimatizaci na topení. Takový přístroj je určen pouze k chlazení vzduchu a je třeba zvážit i jiné možnosti ohřevu.

Funkce vytápění v klimatizaci.

V první řadě je třeba vědět, že klimatizace je spotřebič, který není určen k vytápění. Princip fungování klimatizace při vytápění se výrazně liší od principu topení. Dělený systém nemá topná tělesa, a proto jej nelze provozovat jako plnohodnotné topení. Klimatizaci je možné zapnout na topení pouze krátkodobě a při mírných venkovních teplotách.Důvodem je, že při ohřevu vzduchu se provoz klimatizace obrací. Současně je teplo dodáváno do předpokladu, který vzniká v souladu s fyzikálním zákonem přeměny plynu v kapalinu. Provoz v obráceném režimu nastává, když je freon čerpán do kondenzátoru, kde se mění do kapalného stavu a odevzdává teplo. Toto teplo dodává spotřebič do místnosti. Kapalný freon v tomto okamžiku vstupuje do regulátoru teploty, kde se ochladí a přemění na plynné skupenství.Je třeba mít na paměti, že tento provozní režim výrazně snižuje účinnost klimatizace a její provoz se stává méně účinným, když se venkovní teplota blíží 0 °C. Stojí za zmínku, že některé modely mohou pracovat s teplem pouze při venkovní teplotě.5°С. Tyto údaje jsou uvedeny v technickém listu jednotky.

Instalace systému

Profesionální instalace systému je zárukou efektivního provozu klimatizačního zařízení. Nesprávná instalace může výrazně ovlivnit provoz split-systému a snížit účinnost klimatizace. Jedním z nejdůležitějších bodů při instalaci je dostatečná cirkulace vzduchu v systému. Přívod a odvod vzduchu musí být volný a bez překážek.Při instalaci klimatizační jednotky je také nutné zajistit, aby byla vnější jednotka dokonale vodorovná. Upevněte jednotku systému tak, aby mezi stěnou a jednotkou zůstal volný prostor. Nezapomeňte, že provoz klimatizace během provozu závisí na dodržení instalačních pravidel.

Spuštění režimu „Heat“, pokyny.

Pro přepnutí klimatizační jednotky do režimu vytápění je třeba provést následující kroky:

 • Stiskněte tlačítko START na dálkovém ovladači.
 • Stiskněte tlačítko MODE a podívejte se, co se zobrazí na obrazovce.
 • V případě potřeby znovu stiskněte tlačítko MODE (dokud se neobjeví nápis slunce nebo HEAT).
 • Jakmile se zobrazí požadovaný symbol, nastavte pomocí knoflíku teploty optimální teplotu.
 • V případě potřeby změňte rychlost ventilátoru pomocí tlačítka Zvýšit nebo Snížit.

Když zapnete vytápění pomocí klimatizační jednotky, musíte vzít v úvahu rozsah teplot, které jednotka udržuje. Zimně-letní klimatizační systémy jsou obvykle navrženy pro maximální ohřev vzduchu do 27 °C při venkovní teplotě do.24°С.Uživatelé, kteří mají v systému funkci AVTO, mohou snadno nastavit klimatizaci na teplo. Za tímto účelem nastavte automatický režim a požadovanou pokojovou teplotu. Systém sám rozhoduje, zda bude vzduch chladit, nebo ohřívat. Tímto způsobem lze v místnosti udržovat konstantní teplotu bez ohledu na roční období.

Co dělat, když se systém nezahřívá?

Pokud se vaše klimatizační zařízení neohřeje na nastavenou teplotu, jsou možné dva důvody: porucha nebo nesprávné nastavení. Chcete-li zjistit, zda spotřebič pracuje správně, zkuste jej vypnout a zopakovat předchozí postup nastavení. Poté musíte počkat nejméně 15 minut. Po uplynutí této doby přiložte ruku ke spotřebiči a zkontrolujte, zda vyfukuje horký vzduch.

Pokud se vám stále nedaří systém znovu vyladit, může se jednat o závadu a měli byste zavolat odborníka. Hlavním důvodem nedostatečného vytápění je nedostatek freonu ve spotřebiči. Systém můžete zastrčit sami pomocí speciálního vybavení nebo přivolat odborníka.

Kdy můžete použít klimatizaci a vytápění.

Mnoho uživatelů, kteří si pořizují zimně-letní klimatizační zařízení, si naivně myslí, že nyní nemusí vytápět své domy venkovním zařízením. Jak však ukazuje praxe, bez dalších topných systémů se vytápění klimatizací v zimním období ukazuje jako prakticky neúčinné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS