Jak zapnout zvuk na notebooku ASUS. Jak konfigurovat reproduktory notebooku?

Co dělat, když zvuk zmizel

Začněme jako obvykle s jednodušším, dokončovacím komplexem.

Poznámka Ikona hlasitosti v oblasti oznámení a klikněte na něj.

Ikona hlasitosti v oznamovací oblasti

Samozřejmě jezdec svazku musí stát alespoň uprostřed. Ujistěte se, že není na dně.

Pokud má ikona hlasitosti takovou ikonu zákazu, znamená to, že zvuk v systému je zcela zakázán.

Klikněte na něj a zvuk se znovu zobrazí.

zapnout, zvuk, notebooku, asus, konfigurovat

Dále klepněte na ikonu hlasitosti pravým tlačítkem myši a přejděte otevřete Mixer hlasitosti.

Zde musíme být také inkluzivní.

Směšovací objem

Pokud se najednou některé z posuvníků na samém dně přesunout alespoň do středu a pak se zobrazí zvuk z reproduktorů.

Nezapomeňte zkontrolovat zvuk na reproduktorech, ujistěte se, že sluchátka nejsou vložena do nich, pokud jsou tam, pak je musíte s ním vytáhnout.

Jak zkontrolovat výkon reproduktorů notebooku?

Chcete-li zkontrolovat, zda jsou reproduktory vašeho notebooku zakázány v jeho nastavení, měli byste stisknout pravé tlačítko myši na ikonu reproduktoru. Dále vyberte položku nabídky „Sound“ a v okně, které se otevře, vyberte kartu Přehrávání.

Chcete-li zapnout zvuk na notebookech ASUS, musíte současně kliknout na klávesnici FN a F10. Pozor: Poznámkové knihy ostatních kombinací zdrojových značek mohou být jiné. Univerzální pravidlo je jedna věc. uživatel musí být stisknuta na tlačítko FN a klávesu F označené zkříženým reproduktorem.

Jak zakázat klíč klávesnice na Android

Situace a se zařízeními na Androidu. Mnoho smartphonů má zvukovou podporu, když stisknete tovární nastavení. Ale ne vždy je to vhodné a vhodné. Například musíte naléhavě vytočit a odeslat zprávu, zatímco přednášky v klidném publiku. Ale bude to pro vás obtížné zamíchat zvuky, které distribuuje váš smartphone. Výstup jeden. Zakažte zvuk virtuálních klíčů.

 • V androidu může být také provedeno v nastavení. Otevřete hlavní menu a vyhledejte ikonu zařízení;
 • Poté vyberte „Jazyk a ENTER“;

Nastavení zvuku klávesnice

Nyní si můžete vychutnat „tichý“ textový vstup v libovolném programu. Pokud na chvíli potřebujete pouze vypnout vstupní zvuk, stiskněte tlačítko hlasitosti. Musíte udržet tlačítko, dokud se neobjeví režim „Vibro“ nebo „Žádný zvuk“. Ale tato metoda, jako v iPhone, vypne signál pro všechny zprávy, oznámení a akce na smartphonu. Chcete-li vrátit všechno zpět, stačí zvýšit hlasitost regulátorem.

Je zajímavé: Jak extrahovat hudbu z videa online?

Jak zvýšit hlasitost na notebooku?

Udělejte si zvuk hlasitě a zvýšit signál různými způsoby. A Upravte hlasitost se provede i z klávesnice. Nejoblíbenější možnosti vypadají takto:

Každá metoda má své vlastní výhody a nevýhody. Všechny následující metody však umožňují provádět požadované nastavení zvuku.

Panel úloh

Technika je velmi jednoduchá. V podstatě prakticky zcela kopíruje jeden zmíněný způsob zahrnutí:

Funkční klíče

Přidat hlasitost bude získána a pomocí funkčních kláves. Zpravidla se nacházejí vedle tlačítka zvuku a vypnout. Chcete-li konfigurovat požadovaný zvuk na notebookech ASUS, musíte stisknout FN a F11 (Snížení hlasitosti) nebo FN a F12 (zvýšení hlasitosti). Notebooky jiné značky mohou být jiné. V každém případě budou označeny odpovídajícími ikonami. Mimochodem, pomocí funkčních kláves bude moci konfigurovat jas na notebooku.

Nastavení systému Windows

Tato metoda je trochu časově náročná. Chcete-li zvýšit zvuk a udělat nahlas, musíte provést následující manipulace:

 • Zvýšení objemu v tomto případě je poněkud složitější. V parametrech Windows však můžete nainstalovat další požadované nastavení zvuku. Variabilita prezentované metody přizpůsobení výše.

Neplatné reprodukční zařízení

Zvuk nemusí fungovat, když je v systému použito neplatné přehrávací zařízení. Takový problém je přítomen na modelech, které mají výstup HDMI nebo složité zvukové karty. Pokud se zvuk nezapne, následuje:

V notebooku se zvuk zobrazí pouze vestavěnými reproduktory. Toto zařízení se nazývá reproduktory / sluchátka. V okně, které se otevře po výběru přehrávacího zařízení, musíte zkontrolovat:

 • Ať už reproduktory nejsou vypnuty, stojí za to kříž na ikonu zařízení;
 • Zda se výstup provádí na reproduktorech, ať už je to ikona ve formě zeleného klíště na něj.

Že vše je v pořádku, je indikováno indikátorem úrovně vedle názvu zařízení. Pokud zvuk nejde, bude natřen šedou.

Rada! Jednoduchým způsobem, jak vytvořit příčinu problémů a obnovit výkon reproduktorů je používat systémový master. Definuje většinu nesprávných nastavení a nabízí jim automatickou změnu.

 • Zakázat všechny sloupce, sluchátka na notebooku;
 • Klepněte na položku PCM na ikonu reproduktoru;
 • Kliknutím vyřešíte rozevírací nabídku.

Vše, co uživatel požaduje. počkejte na konec mistra. Pokud není na notebooku žádný zvuk z důvodu změny nastavení systému, nástroj pro odstraňování problémů je zjistí nezávisle.

Jak konfigurovat nastavení zvukové karty v systému BIOS?

Pokud se nemůžete přihlásit do systému BIOS, může to být další tlačítka, například: F10, F11, F12 a dokonce i speciální kombinace klíčů. Pro více informací o metodách spuštění základního vstupního / výstupního systému na různých modelech notebooků naleznete v tomto článku.

 • Když vidíte BIOS Inteeis, přejděte do sekce Konfigurace zařízení (také v závislosti na modelu a výrobci systému BIOS, může mít jednu z následujících názvů: konfigurace palubních zařízení, integrované periferní zařízení nebo pokročilé);
 • Hledáme položku se slovem zvuku, například: zvuk s vysokým rozlišením a věnujte pozornost poloze naproti tomu;
 • Pokud je nastaven parametr zakázaného parametru, je audio zařízení vypnuto, stačí změnit parametr tak, aby byl aktivován;
 • Nezapomeňte se změny uložit stisknutím klávesy F10;
 • Připraveni jste, že jste byli schopni obnovit zvuk na svém notebooku!

Zvuk na notebooku: Příčiny a jejich řešení

Ahoj.

Nikdy si nemyslel, že se zvukem může být tolik problémů! Je nesporné, ale to je fakt. poměrně velký počet uživatelů notebooků čelí skutečnosti, že jeden jemný moment, zvuk na jejich zařízení zmizí.

To může nastat z různých důvodů a nejčastěji, problém může být odstraněn nezávisle, bojovat v nastavení a ovladačích systému Windows (díky které uložení na počítačových službách). V tomto článku jsem shromáždil některé z nejčastějších důvodů, pro které zvuk na notebooky zmizí (zkontrolovat a eliminovat, který ani začínající uživatelský počítač!). Tak…

Příčina: Nastavení hlasitosti v systému Windows

Samozřejmě, chápu, že mnoho může vyjádřit nespokojenost. „že je to docela“ Pro takový článek. Ale stejné, mnoho uživatelů nevědí, že zvuk v systému Windows je regulován nejen posuvníkem, který se nachází vedle hodin (viz. Na obr. jeden).

zapnout, zvuk, notebooku, asus, konfigurovat

Pokud kliknete na ikonu zvuku (umístěné vedle hodin, viz. rýže. 1) Tlačítko myši. zobrazí se několik dalších možností (viz. rýže. 2).

Doporučuji otevření střídavě následující:

 • Směšovač hlasitosti: Umožňuje nastavit hlasitost v každé aplikaci (například pokud nepotřebujete zvuk v prohlížeči. je možné tam vypnout;
 • Přehrávání zařízení: V této záložce můžete vybrat, přes které reproduktory nebo reproduktory přehrávat zvuk (a obecně v této kartě jsou zobrazena všechna zvuková zařízení připojená k zařízení. A někdy i ty. které nemáte! A představit si, že zvuk může být podáván na neexistujících zařízeních).

V míchači hlasitosti si všimněte, zda zvuk není snížen na minimum ve spuštěné aplikaci. Doporučuje se zvýšit všechny posuvníky, alespoň po dobu hledání příčin a odstraňování problémů zvuku (viz. rýže. 3).

V záložce „Playback Device“ si všimněte, že můžete mít několik zařízení (mám v rýži. 4 jen jedno zařízení). a pokud zvuk „slouží“ není zařízení. To může být důvodem ztráty zvuku. Doporučuji, abyste zkontrolovali všechna zařízení zobrazená v této záložce!

Mimochodem, někdy pochopit a najít příčiny problémů se zvukem pomáhá vestavěným mistrem Windows. Pro spuštění. stačí klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu zvuku v systému Windows (vedle hodin) a spusťte příslušný master (jako na obr.). 5).

Příčina: Ovladače a přizpůsobení je

Jednou z nejčastějších příčin zdravých problémů (a nejen s ním). jedná se o konfliktní řidiče (nebo nepřítomnost těchto). Chcete-li zkontrolovat jejich přítomnost, doporučuji otevřít správce zařízení: Chcete-li zadat ovládací panely systému Windows. Poté přepněte displej na hlavní ikony a spusťte tento dispečer (viz. rýže. 6).

Dále otevřete kartu „Zvuková, herní a video zařízení“. Věnujte pozornost všem řádkům: nemělo by být žádné vykřičník žluté značky a červené příčky (což znamená, že problémy jsou pozorovány s řidiči).

Mimochodem doporučuji také otevření karty „Neznámá zařízení“ (pokud je takový). Je možné, že v systému prostě nemáte potřebné ovladače.

Mimochodem, doporučuji také kontrolovat ovladače v nástroji Booster ovladače (existuje jak zdarma, tak placená verze, liší se rychlost). Nástroj je snadno a rychle pomáhá zkontrolovat a najít potřebné ovladače (příklad je zobrazen ve snímku níže). Co je vhodné. takže to je to, co nemusíte hledat různá softwarová místa, nástroj sám porovná data a najít požadovaný ovladač, zůstanete také stisknutím tlačítka a souhlasíte s jeho instalací.

Článek na programy aktualizace ovladačů: https: // pcpro100.Info / obnovleniya-drayverov / (včetně booster ovladače)

Příčina: Není nakonfigurován Správce zvuku

Kromě zvukových nastavení v samotném systému Windows je v systému správce zvuku (téměř vždy), který je nainstalován s ovladači (ve většině případů je realtek vysoké rozlišení audio). A poměrně často je to v tom, že nelze požádat o žádná optimální nastavení, která neslyší zvuk.

Velmi jednoduchý: Přijďte v ovládacím panelu systému Windows. A pak přejděte na kartu „Vybavení a zvuk„. Dále, tato karta by měla vidět dispečer, který je nainstalován na zařízení. Například na notebooku, který v současné době konfigurovat. byla nainstalována aplikace Dell Audio Application. Je nutné otevřít (viz. rýže. deset).

První akce

Zmizel notebook. co mám dělat jako první? První věc, kterou musíte zkontrolovat, protože se jedná o úroveň objemu na samotném notebooku. Řešením je banální, ale jako praxe ukázala. poměrně efektivní. Možná jste nevhodně odstraněni. Já sám hřešil párkrát. Klikněte na ikonu reproduktoru s pravým tlačítkem a potom „Otevřít mix míchače hlasitosti“.

Reproduktor nebo hlavní reproduktory jsou umístěny vlevo. Toto je výstupní port a hlavní zvuk na notebooku. Zbývající běžci obvykle patří do konkrétního běžícího programu: například můžete vyjmout nebo snížit zvuk v prohlížeči nebo nějaké hře. Obecně vypadejte tak, aby všichni běžci vzrostli.

Zkontrolujte také, zda reproduktory nemají kříže, což znamená, že zvuk na tomto kanálu je vypnutý. Chcete-li to povolit, stačí kliknout na kříž.

Budete také muset zkontrolovat další „přehrávání zařízení“.

Pokud vidíte nápis, že „Zvuková zařízení nejsou nainstalována“, klepněte pravým tlačítkem myši na volnou plochu a vyberte možnost Zobrazit zakázané zařízení „.

Dále uvidíte všechna zařízení, která jsou v současné době vypnuta. Budou mít šedou barvu a šipka bude bodovat. Klikněte na všechna zařízení a použijte je pomocí tlačítka „Enable“.

Přejděte do vlastností reproduktoru nebo hlavní sloupce. Podívejte se na kartě „General“ v řádku „Aplikace Device“, použijte toto zařízení (zapnuto).) „.

Přejděte na druhou záložku „Úrovně“ a ujistěte se, že reproduktor má zvukovou úroveň nuly, a dynamika nestojí za kříž.

Stále můžete provést: Pokud jsou zařízení několik, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a vyberte možnost Použít ve výchozím nastavení „. Pak notebook použije různé porty pro výstupní signál. Na pozadí zkontrolovat, včetně hudby nebo filmu. Jakmile je požadované zařízení zapnuto, musíte slyšet zvuk. Stále se můžete pokusit kliknout na stejný reproduktor pravým tlačítkem myši a vyberte tlačítko Detekce zvuku zvuku „.

Pokud je vše v pořádku, není žádný zvuk stejně, pak zkontrolujte připojení sloupců a sluchátek. Pokud máte sloupce, podívejte se a přišroubujte úroveň hlasitosti. Zkontrolujte, zda jsou zahrnuty do výstupu a žárovka na nich spálila. Také se ujistěte, že se zobrazí. kde a jak je zvukový výstup z reproduktorů vložen. Dovolte mi připomenout, že nejčastěji používají výstup sluchátek. Podívejte se na výstupní reproduktory nebo headset, který chcete připojit k jednomu, který potřebujete. Můžete snadno zaměnit a připojit sluchátka do výstupu mikrofonu.

POZNÁMKA! Na některých notebookech mohou být dva další porty: vstupní vstup (šipka do portu) a lineární výstup (šipka portů). Můžete se pokusit připojit reproduktory nebo sluchátka přesně na lineární výstup.

Pokud problém není vyřešen, musíte nejprve porozumět a proč není v notebooku žádný zvuk. Může existovat několik důvodů: z banálních virů k neúspěchu a konfliktu programů, které jste dříve nainstalovali. Budeme mluvit o řešení všech těchto problémů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS