Jak zjistím, jaká verze systému Windows je v mém počítači?

Jaká verze systému Windows je nainstalována v mém počítači/notebooku: Home nebo Pro, velikost, číslo sestavení atd.

Dobrý den,!

Prosím o pomoc s jednou jednoduchou otázkou. Nevím, jak zjistit, jaký druh systému Windows mám. Zdá se, že jsem měl nainstalovanou „sedmičku“, ale při otevření vlastností v „Můj počítač“ se zobrazí desítka. Nainstalovaný nástroj Everest. zobrazuje Windows 7. Obecně je to nějak divné.

Obecně se s takovými věcmi setkáte, pokud se nejedná o licencovanou kopii systému Windows, ale o libovolné sestavení (které vám bylo pravděpodobně dodáno). Ve vlastnostech se může zobrazit cokoli a různé konflikty nejsou neobvyklé.

Zde je několik pracovních způsobů, jak zjistit sestavení, verzi a velikost systému Windows.

Poznámka!

Často je třeba znát bitovou hloubku a verzi operačního systému, aby bylo možné správně nainstalovat ovladače, různý „rozmarný“ software (antiviry, virtuální jednotky atd.) a další důležitý software.).

Pokud nainstalujete software, který není systémem podporován, nevyhnete se chybám. Pokud si tedy nejste jisti a neznáte svůj operační systém, měli byste si to překontrolovat některou z následujících metod.

Mimochodem, všechny níže uvedené metody jsou univerzální (tj.Е. Fungují na většině verzí systému Windows)!

Jak zjistit verzi systému Windows

Současně stiskněte na klávesnici tlačítko WIN Pause Break a zobrazí se vlastnosti systému.

Zde můžete na první pohled zjistit, jakou máte verzi systému Windows, její vydání a velikost.

Důležité! V posledních verzích sestavení systému Windows 10 nejsou uvedeny žádné informace o čísle verze a sestavení. Tato data byla jednoduše odstraněna. Chcete-li je zobrazit, použijte jednu z níže popsaných metod.

Jak zjistit verzi systému Windows v počítači

Potřeba znát verzi systému Windows nainstalovanou v počítači může nastat v různých situacích. Například ve většině případů je pro stažení nejprve nutné zadat verzi systému Windows.

Pokud se nacházíte v této situaci a neznáte svou verzi systému Windows, měl by vám pomoci tento článek. Zde je několik způsobů, jak zjistit, jaký typ systému Windows máte v počítači.

Pokud máte na ploše ikonu počítače (ikonu, nikoli zástupce), můžete pomocí ní zjistit, jaký typ systému Windows je na vašem počítači spuštěn. Klikněte na tuto ikonu pravým tlačítkem myši a vyberte položku nabídky „Vlastnosti“.

Otevře se okno s informacemi o vašem počítači. Zobrazí se verze systému Windows a základní informace o počítači (název procesoru, množství paměti RAM).

Zobrazí se také informace o bitové hloubce operačního systému. V dolní části okna, naproti položce „Typ systému“.

zjistím, jaká, verze, systému

Je třeba poznamenat, že pokud nemáte na ploše ikonu počítače, můžete toto okno otevřít pomocí kombinace kláves Windows Pause/Break.

Druhým způsobem, jak zjistit, jaká verze systému Windows je na vašem počítači spuštěna, je příkaz WinVer. Stiskněte kombinaci kláves Windows R a v zobrazené nabídce zadejte příkaz WinVer.

Zobrazí se okno se základními informacemi o operačním systému. Zde se dozvíte, jaký systém Windows je na vašem počítači spuštěn, spolu s jeho verzí a číslem sestavení.

Dalším užitečným příkazem, který umožňuje zjistit, jaký systém Windows je v počítači spuštěn, je příkaz systeminfo. Chcete-li použít tento příkaz, otevřete příkazový řádek, zadejte systeminfo a stiskněte enter. Zobrazí se základní informace o počítači. Mezi těmito informacemi najdete verzi systému Windows.

Tento příkaz můžete provést také jiným způsobem. Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci kláves R systému Windows a v otevřeném okně zadejte příkaz cmd /k systeminfo.

V tomto případě začnete s „příkazovým řádkem“ a provedete příkaz systeminfo.

Poslední metodou, kterou se budeme zabývat, je okno Systémové informace. Toto okno vyvoláte stisknutím kombinace kláves Windows R a v zobrazeném okně zadejte msinfo32.

zjistím, jaká, verze, systému

Zobrazí se okno „Systémové informace“, ve kterém můžete zjistit, jaký typ systému Windows je na vašem počítači spuštěn. Tyto informace lze snadno najít, protože jsou okamžitě viditelné.

Pokud se při spouštění příkazu msinfo32 dostanete do potíží. Můžete toto okno otevřít pomocí vyhledávání v nabídce Start. K tomu stačí do vyhledávacího pole zadat „Systémové informace“ a otevřít nalezený program.

Jak zjistím, jaký typ systému Windows používám?

V mnoha situacích můžete potřebovat znát verzi systému Windows nainstalovanou v počítači. Například ve většině případů musíte pro stažení nejprve zadat verzi systému Windows.

zjistím, jaká, verze, systému

Pokud se nacházíte v této situaci a neznáte svou verzi systému Windows, měl by vám pomoci tento článek. Zde je několik způsobů, jak zjistit, jaký typ systému Windows používáte.

Pokud je na ploše ikona počítače (ikona, nikoli zástupce), můžete pomocí ní zjistit, jaký systém Windows je na počítači spuštěn. Klikněte na tuto ikonu pravým tlačítkem myši a vyberte položku nabídky „Vlastnosti“.

Zobrazí se okno s informacemi o vašem počítači. Zde se zobrazí verze systému Windows a základní informace o počítači (název procesoru, množství paměti RAM).

Zobrazí se také informace o bitovém typu operačního systému. Úplně dole v okně, naproti položce „Typ systému“.

Všimněte si, že pokud nemáte na ploše ikonu počítače, můžete toto okno otevřít pomocí kombinace kláves Windows Pause/Break.

Druhým způsobem, jak zjistit, jaký typ systému Windows je na vašem počítači spuštěn, je příkaz WinVer. Stiskněte kombinaci kláves Windows R a v zobrazené nabídce zadejte příkaz WinVer.

Poté se zobrazí obrazovka se základními informacemi o operačním systému. Zde můžete zjistit, jaký systém Windows je v počítači spuštěn, jeho verzi a číslo sestavení.

Dalším užitečným příkazem pro zjištění, jaký systém Windows je v počítači spuštěn, je příkaz systeminfo. Chcete-li použít tento příkaz, otevřete Příkazový řádek, zadejte systeminfo a stiskněte enter. Zobrazí se základní informace o počítači. V těchto informacích najdete verzi systému Windows.

Můžete to udělat i jinak. Za tímto účelem stiskněte kombinaci kláves R systému Windows a v otevřeném okně zadejte příkaz cmd /k systeminfo.

Nejprve se spustí „příkazový řádek“ a poté se provede příkaz systeminfo.

Poslední metodou, kterou se budeme zabývat, je okno „Systémové informace“. Toto okno vyvoláte stisknutím kombinace kláves Windows R a v zobrazeném okně zadejte příkaz msinfo32.

Zobrazí se okno Systémové informace, kde můžete zjistit, jaký systém Windows je v počítači spuštěn. Vyhledání těchto informací bude snadné, protože se okamžitě objeví před vašima očima.

Pokud máte problémy se spuštěním msinfo32. Toto okno můžete otevřít vyhledáním v nabídce Start. K tomu stačí do vyhledávacího pole zadat „Systémové informace“ a otevřít nalezený program.

Tvůrce webu comp-security.Net, autor více než 2000 článků o opravách počítačů, práci s programy, konfiguraci operačních systémů.

Napište dotaz do komentářů pod článkem nebo na stránku „Ask a Question“ a určitě dostanete odpověď.

Jak zjistit, jaký systém Windows je v počítači nainstalován

V mnoha situacích můžete potřebovat znát verzi systému Windows nainstalovanou v počítači. Například ve většině případů musíte pro stažení nejprve zadat verzi systému Windows.

Pokud se nacházíte v této situaci a neznáte svou verzi systému Windows, měl by vám pomoci tento článek. Zde je několik způsobů, jak zjistit, jaký typ systému Windows používáte.

Pokud je na ploše ikona (ikona, nikoli zástupce), můžete pomocí ní zjistit, jaký systém Windows je v počítači spuštěn. Klikněte na tuto ikonu pravým tlačítkem myši a vyberte položku nabídky „Vlastnosti“.

Otevře se okno s informacemi o vašem počítači. Zde se zobrazí verze systému Windows a základní informace o počítači (název procesoru, množství paměti RAM).

Obsahuje také informace o typu bitů operačního systému. V dolní části okna, naproti položce „Typ systému“.

Všimněte si, že pokud nemáte na ploše ikonu počítače, můžete toto okno vyvolat pomocí kombinace kláves Windows Pause/Break.

Druhým způsobem, jak zjistit, jaká verze systému Windows je na vašem počítači spuštěna, je příkaz WinVer. Stiskněte kombinaci kláves Windows R a v zobrazené nabídce zadejte WinVer.

Zobrazí se obrazovka se základními informacemi o operačním systému. Zde můžete zjistit, jaký systém Windows je na vašem počítači spuštěn, jeho verzi a číslo sestavení.

Dalším užitečným příkazem, který vám umožní zjistit, jaký systém Windows je na vašem počítači spuštěn, je příkaz systeminfo. Chcete-li použít tento příkaz, otevřete příkazový řádek, zadejte systeminfo a stiskněte enter. Zobrazí se základní informace o počítači. Mezi těmito informacemi najdete verzi systému Windows.

Tento příkaz můžete provést také jiným způsobem. Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci kláves R systému Windows a v otevřeném okně zadejte příkaz cmd /k systeminfo.

Před spuštěním příkazu systeminfo se spustí „Příkazový řádek“.

Poslední metodou, kterou se budeme zabývat, je okno Systémové informace. Toto okno otevřete stisknutím kombinace kláves Windows R a v zobrazeném okně zadejte msinfo32.

Otevře se okno „Systémové informace“, kde můžete zjistit, jaký typ systému Windows je v počítači spuštěn. Vyhledání těchto informací bude snadné, protože se okamžitě objeví před vašima očima.

Pokud máte problémy se spuštěním příkazu msinfo32. Pro otevření tohoto okna můžete v nabídce Start vyhledat. Za tímto účelem jednoduše zadejte do vyhledávacího pole „Systémové informace“ a otevřete nalezený program.

Jak zjistit, jaký systém Windows je nainstalován v počítači nebo notebooku?

Když potřebujete zjistit, jaký systém Windows je nainstalován v počítači nebo notebooku? Pokud například potřebujete nainstalovat ovladače, programy nebo hry, potřebujete vědět nejen to, jaký typ systému Windows je nainstalován, ale také bitový režim (32bitový nebo 64bitový).

Pro pokročilé uživatele počítačů to není problém, ale pro začátečníky to může být problém. Těm, kteří to vědí, ale zapomněli, připomínám, že existuje více způsobů, jak určit verzi systému Windows. Podívejme se na ně podrobněji.

Nejjednodušší způsob je kliknout pravým tlačítkem myši na „Můj počítač“ na pracovní ploše a poté na „Vlastnosti“.

Zobrazí se informace o operačním systému. Na výše uvedeném obrázku jsem zvýraznil místa, kam se podívat. Zde vidíme verzi systému Windows a její velikost. Dále se dozvíte, kolik máte v počítači paměti RAM a jaký procesor je nainstalován.

Pokud máte na ploše zástupce „Můj počítač“ (v levém dolním rohu je šipka), nebudete moci zobrazit žádné informace.

Postupujeme takto: Start. Můj počítač (pravé tlačítko myši). Vlastnosti. To nám ukáže všechny potřebné informace o systému.

Druhý způsob, jak zjistit, jaký systém Windows je v počítači nainstalován, je složitější a používá se jen zřídka. Ale rozeberme si ji také.

Spusťte standardní program winver a získejte informace.Exe, který je umístěn na jednotce C:\Windows\System32\winver.Exe. Postupujte podle této cesty nebo zadejte název programu do vyhledávacího pole (stiskněte tlačítko „Start“ a pod vyhledávací pole).

Spustit winver.Exe a zobrazí se následující obrazovka:

Zde se zobrazí pouze verze systému Windows, bitový režim není tímto způsobem znám.

Jak zjistit, jaký systém Windows je nainstalován v počítači nebo notebooku?

V jakých případech potřebujete vědět, jaký systém Windows je v počítači nebo notebooku nainstalován? Můžete například potřebovat nainstalovat ovladače, programy nebo hry a v takovém případě potřebujete vědět nejen to, jakou velikost systému Windows máte nainstalovanou, ale také jakou (32bitovou nebo 64bitovou).

Pro pokročilé uživatele to nebude žádný problém, ale pro začátečníky to může být trochu složitější. Těm, kteří to věděli, ale zapomněli, připomínám, že existuje několik způsobů, jak určit verzi systému Windows. Projděme si je podrobně.

Nejjednodušší způsob, jak začít, je kliknout pravým tlačítkem myši na „Můj počítač“ na pracovní ploše a poté na „Vlastnosti“.

Zobrazí se informace o operačním systému. Na obrázku výše jsem zvýraznil, kde hledat. Zde se zobrazí verze systému Windows a jeho přenosová rychlost. Kromě toho budete vědět, kolik máte v počítači paměti RAM a jaký procesor je nainstalován.

Pokud máte na ploše jako zástupce položku „Můj počítač“ (v levém dolním rohu je šipka), není možné zobrazit informace.

Postup je následující: Klikněte na „Start“. „Můj počítač“ (pravým tlačítkem myši). „Vlastnosti“. Výsledkem je, že se nám zobrazí všechny potřebné informace o našem systému.

Druhý způsob, jak zjistit, který systém Windows je v počítači nainstalován, je složitější a používá se jen zřídka. Ale podívejme se i na to.

Chcete-li získat informace, které potřebujete ke spuštění standardního programu winver.Exe umístěný na jednotce C:\Windows\System32\winver.Exe. Postupujte podle této cesty nebo zadejte název programu do vyhledávacího pole (klikněte na tlačítko Start a vyhledávací řádek níže).

zjistím, jaká, verze, systému

Spusťte program winver.Exe a zobrazí se následující okno:

Zde uvidíme pouze verzi systému Windows, bitový režim tímto způsobem neznáme.

Jednoduché metody pro určení modelu procesoru

Níže je uvedeno 5 různých způsobů zobrazení modelu procesoru v systému Windows 10, 8.1 a Windows 7:

  • Pouze Windows 10: Přejděte na Start. Nastavení. Systém a otevřete „O systému“ v levé nabídce. V části „Specifikace zařízení“ najdete kromě jiných informací také model procesoru.
  • Potřebné informace poskytuje také Správce úloh systému Windows 10: klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start, vyberte Správce úloh a poté přejděte na kartu Výkon a otevřete položku CPU. Vpravo nahoře se dozvíte, jakým procesorem je váš počítač nebo notebook vybaven, a níže najdete další informace.
  • Na klávesnici stiskněte WinR (Win je klávesa Windows), napište msinfo32 a stiskněte Enter. Když se zobrazí okno Systémové informace, uvidíte vlevo položku „Procesor“ s hledanými informacemi. A zadejte příkaz a stiskněte klávesu Enter. Zobrazí se váš model procesoru.
  • Existuje mnoho prohlížečů třetích stran pro specifikace počítače a téměř všechny zobrazují nainstalovaný procesor. CPU-Z z oficiálních stránek https://www.Cpuid.com/softwares/cpu-z.html se zaměřuje konkrétně na vlastnosti procesoru: najdete zde nejen model procesoru, ale i další užitečné informace.

Tyto metody obvykle stačí k určení modelu nainstalovaného procesoru, ale existují i další, například se podívejte do systému BIOS/UEFI. Záměrně neuvádím způsoby, jak počítač rozebrat a podívat se na něj. není to nejpohodlnější možnost.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS