Jak zjistit, jaký procesor je v telefonu Xiaomi

S jakým procesorem vybrat telefon Xiaomi a jak zjistit, který model je nainstalován

Mobilní procesory na světě vyrábějí tři společnosti: Samsung, Qualcomm a MediaTek. Tvoří naprostou většinu dodávek výrobcům mobilních telefonů a gadgetů.

Čipy jsou výkonné, moderní, úsporné a vyráběné na špičkové úrovni moderních technologií. Někteří velcí výrobci chytrých telefonů si však troufají navrhovat a vyrábět vlastní procesory. Proč?

Použití veřejně dostupného řešení na trhu nemůže dát svým produktům jedinečné funkce, schopnosti a vlastnosti. Pokud chcete vyhrát, dominovat, potřebujete vlastní procesor s funkcemi, které nemá žádný konkurent Xiaomi.

Samsung se vydal touto cestou a rozhodl se vytvořit vlastní řadu čipů řady Exynos, Huawei se svými procesory Kirin a nakonec Xiaomi s vlastním vývojem Surge.

Ale který z této řady procesorů je pro Xiaomi nejlepší, který si vybrat při koupi nového smartphonu a co vůbec ovlivňují??

Procesor je mozkem telefonu, zpracovává všechny logické operace aplikací a operačního systému. Čím je tedy sofistikovanější, tím vyšší je jeho frekvence. tím rychleji běží, což znamená, že reakce smartphonu na akce je okamžitá a rozhraní plynulejší.

Pokud vybíráte z obecně dostupných firem, jsou produkty Qualcomm nejrychlejší a technicky nejvyspělejší, jejich procesory jsou ve všech vlajkových modelech.

Společnost Qualcomm nevyrábí pouze jeden model, ale mnoho modelů, které jsou rozděleny do několika řad:

  • Řada 800. nejvýkonnější procesory, vlajkové lodě. V mém případě je to model 820. první číslice v názvu označuje úroveň výkonu v rámci celé produktové řady. 8 stojanů pro maximální výkon. Druhé číslo znamená generaci, čím vyšší, tím je procesor novější, a tedy výkonnější.
  • Řada 600. zlatý střed. Procesor je o něco jednodušší než u řady 800, ale stále dostatečně rychlý na to, aby byl uživatel s telefonem spokojen.
  • Řada 400. mladší bratři, používaní v levných telefonech.

Jak poznat MediaTek nebo Qualcomm?

Chcete-li zobrazit informace o nainstalované čipové sadě, jednoduše přejděte do nastavení, vyberte možnost „O telefonu“ a poté přejděte do nabídky „Všechna nastavení“. Zde se zobrazují informace o modelu smartphonu, verzi firmwaru, paměti RAM a procesoru. Pokud to nestačí, zkuste si stáhnout nějaký benchmark.

Chcete-li to provést, přejděte do nabídky „Nastavení“ a přejděte na položku „O telefonu„. V této části najdete seznam technických specifikací smartphonu. model, množství paměti RAM, informace o procesoru, verzi MIUI a firmwaru zařízení.

Více informací

Chcete-li získat další informace o procesoru, musíte si do smartphonu nainstalovat další aplikaci. Za tímto účelem:

  • Otevřete Obchod Play;
  • Zadejte do vyhledávacího pole název programu „Aida 64“;
  • Přejděte na stránku s aplikací a nainstalujte ji;
  • Otevřete aplikaci a klikněte na řádek „CPU“;
  • Počkejte několik sekund, než se karta načte.

Na otevřené stránce se zobrazí všechny informace týkající se procesoru nainstalovaného ve smartphonu. V případě potřeby lze aplikaci odinstalovat standardním způsobem.

Jak zjistit, který procesor v zařízení Xiaomi?

Jak víte, některé modely smartphonů Xiaomi mají modifikace nejen s různým množstvím paměti RAM a interní paměti, ale dokonce i různé procesory, což může do jisté míry ovlivnit výkon ve hrách a náročnost na výkon aplikací mobilního zařízení. Jak zjistit, který procesor je nainstalován v zařízení Xiaomi?

zjistit, jaký, procesor, telefonu, xiaomi

Nejjednodušší, ale nejméně informativní je podívat se do nabídky nastavení.

Chcete-li to provést, musíte přejít do nastavení systému a přejít do části „O zařízení“. Na obrazovce se zobrazí informace, mezi nimiž je položka „Processor“, ale v globálním firmwaru se zobrazí tak povrchní informace, že není možné určit model procesoru.

zjistit, jaký, procesor, telefonu, xiaomi

V čínském firmwaru se v sekci „Moje zařízení“ zobrazí trochu jiné informace. název procesoru.

Nejinformativnějším způsobem však bude ten, který využívá aplikace třetích stran. Jedním z těchto programů je Aida 64.

Nainstalujte jej a přejděte do sekce „CPU“, kde získáte nejpodrobnější informace o modelu a architektuře procesoru, ale také zjistíte procentuální zatížení procesoru, rozsah možných frekvencí a uvidíte, na jaké frekvenci právě běží jednotlivá jádra.

Na příkladu smartphonu Xiaomi Mi 5x vidíte, že má 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 (MSM8953) s maximální frekvencí 2016 MHz. V době nečinnosti běží každé z jader na minimální frekvenci 652 MHz.

Základní informace

Chcete-li získat základní informace o procesoru nainstalovaném v zařízení Xiaomi, postupujte podle následujících kroků:

  • Otevřete “ Nastavení „;
  • Zadejte kartu „O telefonu„;
  • Najděte řádek “ Processor „. naproti němu se zobrazí otevřené údaje o počtu jader a jejich taktu.

Popsaná metoda pomáhá určit, zda skutečný výkon odpovídá deklarovanému.

Proč potřebuji znát model svého procesoru?

V telefonu hraje procesor důležitou roli. je zodpovědný za zpracování všech příkazů přijatých od uživatele. Zda bude dostatečně rychlý pro řešení určitých úloh, závisí na jeho vlastnostech. Operační paměť je samozřejmě také důležitá, ale ne tak důležitá jako procesor. Z tohoto důvodu je vhodné před nákupem smartphonu okamžitě zjistit, jaká je čipová sada a jaká je její struktura. Je to nepříjemné, pokud jste si koupili zařízení za slušné peníze, ale zaostává.

Tyto informace jsou užitečné i pro ty, kteří si již gadget zakoupili. Na základě vlastností procesoru bude jasné, které hry smartphone „vytáhne“ a které by neměly být ani načteny. Pokud se jedná například o starý dvoujádrový čip, můžete zapomenout na hry s trojrozměrnou grafikou.

Kdy a proč ji potřebujete?

Procesor ve smartphonu se systémem Android je velmi důležitý. Je to procesor, který zpracovává všechny příkazy. Čím je výkonnější, tím rychleji zařízení zvládne určité úkoly. Paměť RAM samozřejmě také přispívá, ale role čipové sady je mnohem důležitější. Před koupí smartphonu je proto nutné znát název a strukturu procesoru. Najednou je zde použito nějaké velmi slabé čtyřjádrové řešení od MediaTeku? V takovém případě si nedělejte příliš velké naděje. zařízení bude určitě pomalé.

Stejné znalosti budou užitečné i pro ty, kteří si již smartphone zakoupili. Pokud si přečtete charakteristiku čipové sady, budete vědět, které hry stojí za to stahovat z Google Play a kterými byste neměli ztrácet čas. Například dvoujádrová řešení se postupně stávají minulostí, ale zařízení na nich založená lze stále zakoupit z regálu. Pokud máte přesně takový gadget, můžete zapomenout na moderní hry s trojrozměrnou grafikou. Jedinou výjimkou jsou mobilní procesory Intel. ty jsou vyráběny speciální technologií, díky níž je výkon obvykle zcela dostatečný. Ale setkat se s těmito čipovými sadami každý rok je stále vzácnější, protože americká společnost téměř zcela opustila vývoj tohoto směru.

AIDA 64

Lze stáhnout z aplikací Google Play. Po stažení tohoto softwaru nainstalujte a spusťte nástroj. Poté by měl uživatel přejít do sekce nazvané „CPU“, po jejímž otevření se mu zpřístupní podrobné informace o modelu procesoru, frekvenci a zatížení jádra.

Následující snímky obrazovky ukazují funkce softwaru na příkladu Xiaomi Redmi 3. Všechna jádra a frekvence procesoru lze zobrazit.

Program úspěšně plní svou úlohu a je mezi uživateli poměrně oblíbený.

Program je podobný programu Aida 64 a provádí stejné funkce, které byly podrobně popsány výše.

Zobrazuje všechny údaje o procesoru a má také možnost zobrazit běžící informace a procento zatížení telefonu, takže uživatel má možnost zkontrolovat a analyzovat, které aplikace by měly být odinstalovány, aby se snížilo zatížení gadgetu. Každému laikovi je přece okamžitě jasné, že čím méně je smartphone zatížen, tím déle bude fungovat a stabilně sloužit svému majiteli.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS